2020 rugpjūčio 7 d. penktadienis, 21:19
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Gamybos pajėgumus atnaujinęs „Montuotojas“ dairosi naujų horizontų

Aušra POCIENĖ      2015-09-03 09:18
Penkiasdešimt ketvirtus veiklos metus skaičiuojanti viena seniausių ir didžiausių statybos įmonių Lietuvoje – akcinė bendrovė „Montuotojas“ – profesinę šventę pasitinka iš esmės modernizavusi savo gamybinius pajėgumus ir pagerinusi darbo sąlygas darbuotojams. Atnaujinant bendrovės gamybos įmones Vilniuje, Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdoje ir Marijampolėje 2014-2015 metais investuota apie 1,5 mln. eurų.
nuotrauka
Pernai įmonė darbavosi 126-uose įvairios paskirties objektuose, daugiausia energetikos ir pramonės įmonėse. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Montuotojas, AB
Mestilla, UAB
Lifosa, AB
Achema, AB
Akmenės cementas, AB
Klaipėdos nafta, AB
Vien suomiška metalo konstrukcijų suvirinimo įranga, kuria aprūpinta Alytaus gamykla, kainavo apie milijoną eurų. Dar 2 mln. eurų investuoti į naujus gamybinius plotus Panevėžyje. Jie taip pat artimiausiu metu bus aprūpinti moderniausia įranga.

Žada steigti atstovybes Skandinavijoje

„Žengėme didžiulį žingsnį į priekį apsirūpindami naujausių technologijų suvirinimo įranga, kuri gerokai paspartino darbus ir leido išspręsti aštrią darbuotojų stygiaus problemą. Naujasis suomiškas įrenginys atstoja net 6-7 suvirintojus“, – skaičiuoja ilgametis bendrovės vadovas Alfonsas Jaras (nuotraukoje).

Jis taip pat pabrėžia, kad labai svarbu savo techninėmis galimybėmis neatsilikti ir nuo konkurentų užsienyje, tik tuomet gali pajėgti su jais sėkmingai konkuruoti. Šiuo metu bendrovė dirba Švedijos, Suomijos, Vokietijos, Baltarusijos ir Latvijos rinkose, o darbų apimtys užsienyje pernai sudarė maždaug 9 proc. visų atliktų darbų. Artimiausiuose bendrovės planuose – atstovybių Skandinavijos šalyse įsteigimas, siekiant glaudesnio ryšio su užsakovais užsienyje.

Bendrovės generalinis direktorius A. Jaras neslepia, kad ieškotis darbo užsienyje įmonę vis dėlto veja pramoninių objektų stygius Lietuvoje. Situacija tokia, kad Lietuvos statybų aukštojo pilotažo asai tėvynėje neturi kur „skraidyti“. „Šiandien mūsų šalyje nebestatoma naujų pramonės objektų. To nedaro nei užsienio, nei Lietuvos investuotojai. Valstybė taip pat neinvestuoja į naujus pramonės objektus. Investicijos skiriamos tik esamų įmonių modernizavimui. Mes jas anksčiau statėme, o dabar tenka modernizuoti“, – konstatuoja A. Jaras.

Su austrais stato modernią gamyklą Baltarusijoje

Bendrovės „Montuotojas“ darbų sąrašas iš tiesų įspūdingas. Įmonė dirbo svarbiausiuose šalies energetikos ir pramonės objektuose: Būtingės naftos terminale, „Mažeikių naftos“, „Klaipėdos naftos“, „Lifosos“, „Achemos“, „Akmenės cemento“ įmonėse. Jas statė, gamino ir montavo sudėtingus technologinius įrenginius, metalo konstrukcijas. Tokios naujos kartos įmonės, kaip „Amilina“ Panevėžyje ar „Mestilla“ Klaipėdoje taip pat buvo patikėtos „Montuotojui“.

Šiandien panašaus lygio darbus bendrovė atlieka Baltarusijoje, kur kartu su austrų investuotojais statoma moderni chemijos gamykla. Šiai gamyklai lietuviai pagamino 13 technologinių talpų, kurių skersmuo siekė šešis su puse metro, o ilgis – trylika metrų. Prireikė net dešimties parų važiuoti be sustojimo, kol krovinys įveikė 700 kilometrų atstumą nuo Panevėžio gamyklos iki statomo objekto Baltarusijoje.

„Gabenant šį krovinį, teko iškelti kai kurias aukštos įtampos linijas, apvažiuoti tiltus ir viadukus. Tai buvo tikras išbandymas mūsų įmonei, iki šiol neturėjusiai tokio lygio transportavimo operacijų“, – naujos patirties įspūdžiais dalinasi „Montuotojo“ generalinis direktorius.

Laukia, kol Lietuva imsis pramonės objektų statybos

Jis didžiuojasi, kad net ir sunkiausiais krizės laikais įmonei pavyko išsaugoti aukščiausio lygio specialistų branduolį. Anot A. Jaro, kiekvienas suvirintojas jų įmonėje – pusiau inžinierius, sugebantis montuoti sudėtingiausius įrengimus, suprasti projektus, techninius dokumentus įvairiomis užsienio kalbomis. Specialistams objektuose tenka dirbti sudėtingomis sąlygomis, pavyzdžiui, į 50-60 metrų aukštį kelti didžiausius įrengimus, juos montuoti. „Mūsų specialistai gali sumontuoti bet kokį objektą iki rakto. Užsieniečiai tai greitai įvertina: užtenka jiems pamatyti mūsų darbininkus su šypsenomis veide, pamatyti, su kokia gamybos įranga jie dirba, kokias darbo ir buities sąlygas turi, ir kviečia pas save darbuotis, didelės agitacijos nereikia“, – sako A. Jaras ir vis dar nepraranda vilties, kad šių profesionalų proto ir rankų prireiks ir Lietuvai.

„Gal atsiras, kas Lietuvoje imsis statyti kokį pramonės objektą? Ką mes paliksime ateinančioms kartoms? Stiklinius biurus, greitai „kepamus“ daugiabučius, terminalus?“, – retoriškai klausia statybų pramonės veteranas, kuriam rūpi ne tik nuosavo verslo reikalai.

Atvirkštinė atvirkštinio PVM pusė

Daug statybininkai tikėjosi ir iš neseniai Lietuvoje įsigaliojusios atvirkštinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) apmokestinimo statybų sektoriuje tvarkos, tačiau sulaukė atvirkštinio efekto – sąlygos verslui nepagerėjo, tik atsirado dar daugiau painiavos. „Naujasis įstatymas yra labai reikalingas, buvo parengtas puikus projektas, tačiau jis buvo taip „nutobulintas“, kad gera iniciatyva realybėje virto pusėtinais sprendimais. Pavyzdžiui, kai konstrukciją tik pagaminame, ji laikoma statybine produkcija, ir tuomet atvirkštinis PVM netaikomas, tačiau, kai įmonė konstrukcijas sumontuoja objekte, šiems darbams jau taikomas atvirkštinis PVM. Viename objekte turime dvigubą mokesčio taikymo tvarką ir daugybę painiavos. O tokių objektų juk yra šimtai“, – piktinasi A. Jaras.

Atvirkštinis PMV netaikomas ir savivaldybėms, nors jų skolos statybininkams yra didžiulės ir nuolat auga. Tačiau naujoji tvarką šių problemų nesprendžia. „Kodėl taip? Veikia interesų grupės, todėl išrinktiesiems ir atsiranda įstatymų išimtys, o geri ir reikalingi įstatymų projektai virsta blogais įstatymais“, – nuoskaudos neslepia A. Jaras.

Jo teigimu, kas iš to, kad Vyriausybės nutarimas numato atsiskaitymus per 30 dienų po sąskaitos faktūros pateikimo? Praktikoje šio reikalavimo niekas nesilaiko. „Parodykite man rangos sutartį, kur atsiskaityti būtų numatyta per 30 dienų. Jei nesutinki laukti dviejų mėnesių, užsakovas susiras kitą rangovą“, – apie nerašytas statybų taisykles atvirai kalba A. Jaras.

„Montuotojas“ – didžiausias mokesčių mokėtojas

Tačiau, nežiūrint į dabartinę situaciją rinkoje, nei darbų, nei optimizmo „Montuotojo“ kolektyvui netrūksta. Pernai įmonė darbavosi 126-uose įvairios paskirties objektuose, daugiausia energetikos ir pramonės įmonėse. Stabiliai augo darbų apimtys, apyvarta ir kiti ekonominiai rodikliai. Statybų sektoriuje „Montuotojas“ yra didžiausias visų rūšių mokesčių mokėtojas, pernai valstybei sumokėjęs beveik 18 mln. litų (5 mln. eurų) mokesčių. „Mūsų darbų apimtys nėra didžiausios, bet mokesčių sumokame daugiausia“, – apie tai, kad gali ramiai miegoti sako A. Jaras.

Apie 90 proc. visų darbų įmonė atlieka savo jėgomis ir yra didžiausias darbdavys statybų sektoriuje – įmonėje šiuo metu dirba apie 900 žmonių. Tarp jų ir du mokslų daktarai – bendrovės gamybos direktorius Aurimas Jurčius ir projektinės grupės vadovas Konstantinas Rasiulis.

Profesinės šventės proga bendrovė „Montuotojas“ ir jos vadovas, Lietuvos statybininkų asociacijos viceprezidentas A. Jaras kolegoms statybininkams linki nuoširdaus ir kūrybingo bendradarbiavimo, sąžiningo rankos ištiesimo ir paspaudimo, geros sveikatos, puikios nuotaikos ir, žinoma, gerų ir prasmingų darbų.
Bendrovės nuotr.  
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-08-06 08:39
Lietuvos kariuomenei, pranešė Krašto apsaugos ministerija, perduoti už Jungtinių Amerikos Valstijų paramą įrengti infrastruktūros objektai, esantys Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje Šiauliuose. 14 projektų įgyvendino „Mitnija“.
nuotrauka
2020-08-04 11:46
Sostinėje rudenį duris atvers itin populiaraus co-living (liet. – bendragyvenimo) koncepto kompleksas „Liv_in Vilnius“. Nors pirmieji gyventojai į kompleksą įsikels tik rugsėjį, rezervuoti apartamentus projekto tinklalapyje galima jau dabar. Pasak projekto autorių, komplekse įrengti 6 skirtingų tipų...
nuotrauka
2020-08-03 10:26
BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikatas reiškia, kad pastatas atitinka aukščiausius energinio efektyvumo ir ekologiškumo standartus. „Kauno dokui“ suteiktas „BREEAM In-Use“ sertifikatas su įvertinimu „Excellent“. Geriausiai įvertintos naudojamų medžiagų ...
nuotrauka
2020-07-31 13:37
Vilniaus pataisos namuose nugriovus du nenaudojamus gamybinius pastatus, jų vietoje iškils šiuolaikinis, tokioms įstaigoms reikalingas socialines, buitines sąlygas atitinkantis 200 vietų kamerų korpusas.
nuotrauka
2020-07-30 11:19
Šią savaitę trumpam lankytojams duris atvėrė Vilniaus mieste seniausia, vis dar veikianti vandenvietė, kuri pastatyta dar praėjusiame šimtmetyje. Kas penkerius metus šios Sereikiškių vandenvietės vandens rezervuaras trumpam ištuštinamas, kad jį būtų galima išvalyti nuo mangano ir geležies nuosėdų, s...
nuotrauka
2020-07-29 09:00
AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ („LTG Infra“) ir UAB „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį, pagal kurią, vietoje probleminės vieno lygio pervažos, bus įrengtas tunelis automobiliams su pėsčiųjų taku. Naują tunelį, už beveik 5,8 mln. eurų, planuojama suprojektuoti ir pastatyti per kiek daugiau nei...
nuotrauka
2020-07-28 10:34
Netrukus turėtų startuoti darbai Ukmergės miesto buvusiame kariniame miestelyje ir šalia jo esančiose teritorijose. Pagal UAB „Patvanka“ 2018 metais parengtą techninį projektą antram gyvenimui šią beveik 20 hektarų teritoriją bandys prikelti UAB „Doresta“ iš Kėdainių.
nuotrauka
2020-07-28 10:23
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas pasirašė rangos sutartį su UAB „Statybos ritmas“ dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos naudojamo administracinio pastato ir garažo Kaune rekonstrukcijos, ...
nuotrauka
2020-07-27 11:31
Bendrovė „Darnu Group“ ir statybų bendrovė „Naresta“ pasirašė sutartį dėl šeštojo Paupio rajono kvartalo statybų Vilniaus senamiestyje. Tai jau trečiasis iš septynių kvartalų, patikėtas statyti „Narestai“.
nuotrauka
2020-07-27 09:41
Lietuvos bendrovė „Alvora“, kuriai patikėti Lietuvos-Lenkijos dujotiekio statybos darbai, liepą sėkmingai baigė vieną iš sudėtingiausių projekto etapų – nutiesė specialų vamzdį po Neries upės dugnu, 20 metrų gylyje.
nuotrauka
2020-07-24 09:44
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, siekdama sudaryti modernias sąlygas sporto veiklai vystyti buvusiame Lietuvos edukologijos universiteto futbolo stadione Vilniuje, jį perdavė Lietuvos sporto centrui. Stadioną numatoma iš esmės atnaujinti.
nuotrauka
2020-07-24 07:02
Liepą UAB „Alvora“ užbaigs įgyvendinti projektą Pietų Afrikoje. Pernai įmonė įgyvendino energetinio objekto projektą Švedijoje. Tai dvi naujos rinkos, į kurias „Alvora“, kaip viena iš nedaugelio Lietuvos įmonių, atliekanti bendruosius statybos ir technologinių įrenginių bei vamzdynų montavimo darbus...
nuotrauka
2020-07-23 10:32
Kauno oro uoste tęsiami plėtros darbai, kuriais siekiama sukurti geriausiai išplėtotą ir pritaikytą orlaivių techninio aptarnavimo (angl. Maintenance, Repair and Overhaul) infrastruktūrą visame regione. Liepą baigtas dar vienas etapas – naujo perono plėtra ir gaisrinės rekonstrukcijos darbai.
nuotrauka
2020-07-22 13:55
Mažeikių rajone jau ruošiamasi tarptautinės energetikos įmonių grupės „Ignitis grupė“ plėtojamo vėjo jėgainių parko projekto įgyvendinimui: prasidės kelių įrengimo ir kiti paruošiamieji darbai. Po maždaug pustrečių metų žalią elektros energiją šiame vėjo parke gamins iki 15 vėjo jėgainių, kurių bend...
nuotrauka
2020-07-20 11:55
Didžiausias Europoje miesto teritorijoje – Kaune – esantis ąžuolynas netrukus išgyvens tikrą renesansą. Kauno savivaldybė sudarė Ąžuolyno parko rangos darbų sutartį su konkursą laimėjusia įmone „Kauno keliai“. Infrastruktūros gerinimui bei rekonstrukcijai numatyta 5,6 mln. eurų iš ES fondų, Vyriausy...
nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-17 14:54
Bendrovė „Ignitis grupė“ pranešė pasiekusi pagrindinio biuro konkursas baigiamąjį etapą. Pagal ekonominio naudingumo kriterijus įvertinus galutinius dalyvių pasiūlymus paaiškėjo, kad derybas dėl nuomos sutarties sudarymo bus siūloma pradėti biurų kompleksą „Business Garden Vilnius“ Lazdynuose plėtoj...
nuotrauka
2020-07-17 11:14
Marijampolės pataisos įstaigoje įrengtos pirmosios modulinės gyvenamosios patalpos – kameros. Moduliniame komplekse bus galima apgyvendinti 64 asmenis, čia taip pat įsikurs socializacijos specialistai, priežiūros postas.
nuotrauka
2020-07-17 09:15
Europos Komisija (EK) baigė vertinti paraiškas pagal Europos Infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) ir „Rail Baltica“ projektui Baltijos šalyse ir Lenkijoje skyrė ženklų papildomą finansavimą – virš 606 mln. eurų. Lietuvoje skirtas finansavimas bus panaudotas europinės vėžės geležinkelio „Rail Balti...
nuotrauka
2020-07-15 12:26
2020 m. liepos mėn. 13 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „EIKA Development Fund“ steigimo dokumentams. Tai bus jau trečiasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...