2020 liepos 5 d. sekmadienis, 1:43
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Gera žinia daugiabučių gyventojams: CPO LT ruošia renovacijos darbų ir paslaugų alternatyų katalogą neperkančiosioms organizacijoms

2015-06-02 11:50
CPO LT elektroninis katalogas sukurtas sumažinti viešųjų pirkimų naštą valstybės ir savivaldos institucijoms bei užtikrinti, kad jie vyktų skaidriai, sąžiningai, greitai. Juo aktyviai naudojasi ir daugiabučių namų bendrijos, ieškodamos statybininkų rangos darbams atlikti. Net 80 proc. renovacijos darbų nuperkama per CPO LT katalogą. Tačiau daugiabučių bendrijos, nors ir nėra perkančiosios organizacijos, pirkdamos per CPO LT katalogą priverstos laikytis viešiesiems pirkimams numatytų reikalavimų.
nuotrauka
CPO LT elektroninis katalogas sukurtas sumažinti viešųjų pirkimų naštą valstybės ir savivaldos institucijoms bei užtikrinti, kad jie vyktų skaidriai, sąžiningai, greitai. Asociatyvi portalo nuotr.


Ar galima išspręsti šią problemą?

Pastaruoju metu valstybės institucijos atkreipė dėmesį į susidariusią padėtį. Daugiabučių namų renovacijos rangos darbų pirkimo optimizavimo problemos svarstytos Lietuvos Respublikos Vyriausybės Energijos vartojimo efektyvumo komisijoje, vadovaujamoje Vyriausybės kanclerio Almino Mačiulio.

Komisija įpareigojo CPO LT sukurti alternatyvų elektroninį katalogą neperkančiosioms organizacijoms, kuris užtikrintų daugiabučių bendrijoms galimybę ir toliau pirkti per Centrinę perkančiąją organizaciją, tačiau nuimtų perteklinių reikalavimų naštą. Į šį procesą įsitraukė ir Ūkio ministerija, kuri yra CPO LT steigėja, bei Aplinkos ministerija, įgyvendinanti renovacijos programą.

„Alternatyvaus katalogo kūrimo idėja kilo iš tų problemų, su kuriomis susiduria renovacijos darbus perkantys gyventojai,- sako CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas.- Dabar visos pirkimo procedūros vyksta Viešųjų pirkimų įstatymo pagrindu, todėl yra griežtai reglamentuotos ir gana sudėtingos.“

Statybinės organizacijos, norėdamos patekti į CPO LT elektroninį katalogą, turi laukti, kada bus vykdomas viešasis pirkimas, atitikti gana aukštus kvalifikacinius reikalavimus, pateikti daug dokumentų bei atsakyti į nemažą kiekį klausimų. Po to CPO LT darbuotojai vertina tiekėjų kvalifikaciją, pajėgumą vykdyti darbus, patikimumą. Visos šios procedūros yra reglamentuotos viešųjų pirkimų nuostatų ir užtrunka gana ilgai – iki 7 mėnesių.

CPO LT įvykdyto pirkimo pagrindu suformuotas rangovų sąrašas yra nekeičiamas ir nepildomas, nes tai daryti draudžia minėtas įstatymas.

Anot R. Černiausko, statybos sektorius yra labai dinamiška ūkio šaka: čia nuolat atsiranda naujos įmonės arba ir senosios, dirbančios kituose statybų segmentuose, susidomi renovacijos programa. Todėl nuolat užduodami klausimai, kaip patekti į CPO LT katalogą.

„Dabar, deja, atsakymas tik vienas: reikia laukti, kada bus įvykdytas naujas viešasis pirkimas“,- aiškina R.Černiauskas.

Alternatyviame kataloge Viešųjų pirkimų nuostatos jau nebegalios, o pirkimai vyks, pavyzdžiui, pagal Aplinkos ministerijos patvirtintą supaprastintą tvarką. Tai leis, patikrinus statybos įmonių kvalifikaciją ir patvirtinus jų atitikimą reikalavimams, per vieną dieną jas įtraukti į katalogą. „Galima tikrai teigti, kad taip sužinosime realų skaičių Lietuvos statybos įmonių, galinčių ir suinteresuotų dalyvauti daugiabučių renovacijos programoje.

Atsivers žymiai didesnės galimybės net ir smulkioms ir vidutinėms įmonėms siūlyti savo paslaugas. Jų vertinimas būtų daug lankstesnis, prisitaikant prie gyventojų poreikių. Taip pat dažniau bus galima papildyti technines specifikacijas bei lanksčiau, greičiau koreguoti sutarties sąlygas. Šis katalogas labiau atitiks daugiabučių renovacijos programoje dalyvaujančių ir pirkėjų ir rangovų realius poreikius“, – pažymėjo CPO LT direktorius.

CPO LT tikisi, kad jau po keletos mėnesių daugiabučių gyventojai galės naudotis alternatyvaus katalogo privalumais ir turės dar geresnes galimybes pagal savo poreikius ir lūkesčius pasirinkti statybos įmonę, kuri kokybiškai renovuos jų namus, praneša CPO LT.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-05-28 11:01
Pandemija gyventojų nesustabdė ir nuo sezoninio sodo namelio, sodybos ar buto atnaujinimo, tad pastaruoju metu pastebimai išaugo netinkamai paliktų statybinių ir didelių gabaritų atliekų kiekiai. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog net ir per karantiną šios atliekos turi būti tvarkomos atsakingai bei pr...
nuotrauka
2020-05-28 08:50
Nuo š. m. gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gav...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...