2020 balandžio 7 d. antradienis, 0:16
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Ginčų nagrinėjimas: kada negalioja sveikatos draudimas?

2020-02-14 10:12
Lietuvos bankas, išnagrinėjęs ginčą dėl atsisakymo mokėti sveikatos draudimo išmoką už suteiktas medicinos paslaugas, nustatė, kad draudikas ir draudiko atstovas apdraustajai nesuteikė reikiamos informacijos apie kompensuojamas paslaugas pagal sveikatos draudimo sutartį.
nuotrauka
Lietuvos banko iliustr.


Lietuvos bankas, kaip rašoma išplatintame pranešime, rekomendavo draudikui – „Compensa Life Vienna Insurance Group“ SE – padengti apdraustosios patirtas gydymo išlaidas – 643 eurus – ir išlaidas už gydytojo konsultacijas.

Ginčas tarp draudiko ir apdraustosios kilo, kai 2019 m. vasarą apdraustoji kreipėsi į privačią gydymo įstaigą, kuri rekomendavo atlikti medicinines procedūras dienos stacionare. Moters sveikatą buvo apdraudęs jos darbdavys, o jos pasirinkta gydymo įstaiga buvo draudiko partnerė. Atlikus medicinines procedūras paaiškėjo, kad moteris sveikatos draudimo kortele pagal Ambulatorinio gydymo ir diagnostikos draudimo sąlygas atsiskaityti negali dėl išnaudoto pinigų limito, tad už paslaugas ji atsiskaitė banko kortele.

Ginčas kilo tada, kai draudikas atsisakė kompensuoti patirtas sveikatos išlaidas, motyvuodamas savo atsisakymą tuo, kad apdraustosios atvejis patenka į draudimo taisyklėse nurodytų nedraudžiamųjų įvykių kategoriją, taip pat tuo, kad apdraustoji iš anksto neinformavo draudiko apie planuojamas procedūras ir kad pati apdraustoji pasirinko atsiskaitymo savo lėšomis būdą.

Nagrinėdamas ginčą Lietuvos bankas nustatė, kad informacija apie nedraudžiamuosius įvykius ir išlaidų kompensavimo tvarką apdraustajai buvo pateikta neaiškiai. Jai nebuvo įteiktas specialiąsias draudimo sutarties sąlygas nustatantis dokumentas, kuriame būtų aiškiai išvardyta, kokie įvykiai pagal Ambulatorinio gydymo ir diagnostikos draudimo sąlygas laikomi nedraudžiamaisiais. Be to, pagal daudimo taisyklių sąlygų formuluotę ji pagrįstai galėjo tikėtis, kad jos patirtos medicinos išlaidos gali būti kompensuojamas pagal Ambulatorinio gydymo ir diagnostikos draudimo sąlygas.

Lietuvos bankas taip pat nustatė, kad draudiko atstovas – medicinos įstaiga – žinojo apie apdraustosios turimą sveikatos draudiko kortelę, kadangi ji šia kortele buvo atsiskaičiusi ir anksčiau. Tačiau draudiko atstovas nepaaiškino apdraustajai gydymo išlaidų kompensavimo tvarkos ir galinčių kilti nesklandumų, nors turėjo juos žinoti ir tinkamai įvertinti. Pareiškėja taip pat teigė tikėjusis, kad apie būsimas gydymo procedūras draudiką informuos draudiko partneris – medicinos įstaiga ir jai to daryti nereikia. O draudiko partneris, turėdamas galimybę nustatyti, kad sveikatos sutrikimas pripažintinas nedraudžiamuoju įvykiu, turėtų apie tai informuoti apdraustąją.

Ginčo nagrinėjimo metu draudikas Lietuvos bankui pateikė ir garso įrašą iš apdraustosios pokalbio su draudiko darbuotoja, kai buvo derinama atsiskaitymo pagal sveikatos draudimo sąlygas tvarka. Šis įrašas padėjo objektyviau nustatyti moteriai suteiktos informacijos apimtį ir atskleidė, kad apdraustoji ketino už medicinos paslaugas atsiskaityti sveikatos draudimo kortele, o ne savo lėšomis.

Įvertinęs visas ginčo aplinkybes Lietuvos bankas rekomenduoja draudikui „Compensa Life Vienna Insurance Group“ SE padengti draudėjos patirtas gydymo išlaidas, kurios siekia 643 eurus, ir gydytojo konsultacijos išlaidas.

Lietuvos bankas atkreipia vartotojų dėmesį – draudikas turėtų parengti specialiąsias draudimo sutarties sąlygas nustatantį dokumentą, jei asmuo draudžiamas pagal sutartį, sudarytą su jo darbdaviu, kuriame aiškiai ir išsamiai išaiškinamos draudimo taisyklių sąlygas. Jei įsigyjant bet kokią finansinę paslaugą kyla klausimų, išaiškinimo į paslaugos teikėją reikia kreiptis raštu (pvz., el. paštu) – jei kiltų ginčas, raštu pateiktas atsakymas gali būti laikomas įrodymu. Jei žmogaus pasirinkta medicinos įstaiga yra draudiko partneris, kuris turi informaciją, ar sveikatos sutrikimas pripažintinas nedraudžiamuoju įvykiu, ji turėtų apie tai informuoti apdraustąjį.

Statybunaujienos.lt
Žymės  DraudimasRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-04-06 15:37
Šiandien, balandžio 6 d., vykusiame Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdyje aptartos priemonės, skirtos nuo krizės nukentėjusiam verslo sektoriui bei fiziniams asmenims, taip pat jų skatinimo būdai.
nuotrauka
2020-04-06 09:49
Bendrovė „Storent“ klientams jau siūlo statybų įrangą nuomotis internetu. „Storent“ sukurtoje viso ciklo e. bekontaktėje nuomos platformoje jos klientai Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse jau gali išsirinkti reikalingą įrangą, užsakyti ją, susiderinti pristatymo laiką ir vietą, taip pat atsiskaityt...
nuotrauka
2020-04-06 08:44
Palaikydamas smulkų ir vidutinį verslą prekybos miestelis „Urmas“ nutarė nuomininkams taikyti 100 procentų nuolaidą mokesčiui už tą kovo mėnesio dalį, per kurią dėl karantino taisyklių jų parduotuvės privalėjo būti uždarytos. Kaune įsikūrusiame prekybos miestelyje karantino metu dirba tik kiek daugi...
nuotrauka
2020-04-03 12:44
Nuo šiandien sunkumų dėl COVID-19 patiriantys smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai gali teikti paraiškas INVEGAI dėl atidėtų paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimų palūkanų kompensavimo. Finansų įstaigai atidėjus paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimą, paskolų gavėjams bus kompe...
nuotrauka
2020-04-03 08:39
Ekonominės krizės reikėjo tikėtis, nes jos kartojasi kas 10–12 metų. Tad ir ši krizė ne pirma ir ne paskutinė. Tačiau tai, kas buvo blogai, žmogus linkęs pamiršti. Krizių žmonijos istorijoje būta ir žiauresnių, kai ligų protrūkis sutapdavo su nederliaus metais.
nuotrauka
2020-04-03 08:25
Vilniaus miesto savivaldybė grįžta prie visam miestui svarbios užduoties – Sapiegų parko atnaujinimo. Siekdama išrinkti geriausią sprendimą šiai jautriai urbanistinei istorinei aplinkai, savivaldybė inicijavo Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso teritorijos dal...
nuotrauka
2020-04-03 07:48
10 tūkst. eurų. Tiek COVID-19 pasekmių mažinimo fondui paaukojo bendrovė „Alvora“. Kaip sako įmonės akcininkas Nikolaj Kolesnik, visi įmonės darbuotojai bent kol kas yra sveiki, o auka yra būdas padėti tiems, kam pagalbos šiuo metu reikia labiausiai.
nuotrauka
2020-04-02 16:24
Seimui antradienį, kovo 30 d., atidėjus sprendimus dėl subsidijų darbo užmokesčiui prastovos metu ir kriterijų dirbantiems savarankiškai, darbdaviai ir dirbantys savarankiškai toliau kviečiami dėl pagalbos iš valstybės į Užimtumo tarnybą kreiptis nuo balandžio 5 dienos.
nuotrauka
2020-04-02 15:44
Dėl koronaviruso Lietuvoje paskelbus karantiną, statybų sektorius susiduria su iššūkiais – statybinių medžiagų vėlavimu, darbo jėgos iš užsienio pasitraukimu, vietinių darbuotojų saugumo užtikrinimu ir, svarbiausia, užsakymų krepšelio mažėjimu.
nuotrauka
2020-04-02 15:15
Vyriausybė ir INVEGA šią savaitę pristatė priemonių paketą, kuris padės įmonėms spręsti likvidumo ir finansines problemas, kylančias dėl COVID-19. Viena jų – paskolų garantijos per INVEGA. Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) teigia, kad Vyriausybės siūloma paramos schema verslui turi geresnę alte...
nuotrauka
2020-04-02 12:48
Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane numatytos mokestinės (mokesčių administravimo) paramos priemonės sunkumus dėl koronaviruso patiriantiems mokesčių mokėtojams.
nuotrauka
2020-04-01 15:44
Siekdama mažinti pandemijos COVID-19 padarinius ekonomikai, užtikrinti Lietuvoje veikiančių bendrovių likvidumą ir skatinti verslo plėtrą, Vyriausybė šiandien, balandžio 1 d., nusprendė įsteigti fondą, skirtą investuoti į sunkumus dėl COVID-19 patiriantį verslą.
nuotrauka
2020-04-01 13:28
Aplinkos ministerija inicijavo teisės aktų pakeitimus, skirtus statybos sektoriui prisitaikyti prie karantino, paskelbto šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės, sąlygų, ir išplatino parengtas rekomendacijas visuomenei ir skirtinguose sektoriuose veikiantiems subjektams, ypač skatindama naudotis šiu...
nuotrauka
2020-04-01 13:17
Dėl COVID-19 plėtros sukeltų ekonominių ir finansinių iššūkių, įmonėms tenka priimti įvairius sudėtingus sprendimus. Ką daryti verslininkui, susidūrusiam su finansiniais sunkumais ir tapus nemokiu? Kaip elgtis tokiu atveju? Ar nemokumas būtinai reiškia bankrotą?
nuotrauka
2020-04-01 07:50
Civilizacija suteikia ne tik galimybių, bet kelia ir grėsmių, kurių viena – grunto tarša pavojingomis atliekomis. Problema dažnai sprendžiama paprastuoju būdu: užterštą gruntą išveža, naują atveža. Tačiau tai nedera su tvarumu, prieštarauja žiedinės ekonomikos principui, reikalauja papildomų sąnaudų...
nuotrauka
2020-03-31 09:25
Sąvoka „ūkio subjektai, kurių pajėgumais remiamasi“ Viešųjų pirkimų įstatyme atsirado 2017 metais, tačiau praėjus beveik 3 metams, vis dar dažnai ji yra klaidingai traktuojama, painiojama su „subrangovo“ sąvoka, primena Viešųjų pirkimų tarnyba.
nuotrauka
2020-03-31 09:13
Ekonominių vertinimų rodiklis, t. y. bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika, 2020 m. kovą, palyginti su vasariu, sumažėjo 7 procentiniais punktais ir sudarė 1 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas. Tam įtakos turėjo susidarius...
nuotrauka
2020-03-31 07:41
Šiuolaikiškas ir funkcionalus požiūris į profesinį mokymą atveria naujas galimybes siekiantiems įgyti paklausią profesiją. Darbo rinkos poreikius nuspėjantys profesinio mokymo centrai žengia koja kojon su permainom ir „rytojaus“ specialistus darbdaviui gali pasiūlyti jau šiandien.
nuotrauka
2020-03-30 15:41
Darbdaviams, kurių ūkinė veikla dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino turi būti stabdyta, sudaryta galimybė nuomoti savo darbuotojus gaunant laikinojo įdarbinimo įmonės statusą.
nuotrauka
2020-03-30 15:36
Lietuvoje sparčiai augant bedarbių skaičiui, Vyriausybė skubos tvarka priėmė sprendimą dėl sąlygų paprastinimo darbdaviams „nuomotis“ darbuotojus iš įmonių, kurios dėl paskelbto karantino savo veiklą privalėjo sustabdyti.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos