2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 20:45
Reklama  |  facebook

„Grinduva“. Įmonės kapitalas – jos darbuotojai

2015-09-10 10:32
Ne tiek jau daug Lietuvoje įmonių, kurios gali pasigirti dešimtmečius joms lojaliais darbuotojais, o tokių, kur dirba kelios vienos šeimos kartos – iš vis mažuma. Buvęs ilgametis bendros Lietuvos ir Čekijos UAB „Grinduva“ vadovas Antanas Minkevičius tik neseniai įmonės vadovo kėdę perleido anūkui.
nuotrauka
„Grinduva“ išsiskiria itin maža darbuotojų kaita. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Grinduva, UAB
Keturios statybininkų kartos

„Statybų sektoriuje dirbau nuo 1965-ųjų, o Lietuvos ir Čekijos UAB „Grinduva“ esu jau devynioliktus metus. Mano tėvas ir brolis buvo statybininkai, šį kelią taip pat pasirinko abu brolio vaikai ir mano paties sūnus. Įdomu tai, kad pirmiausia jis baigė medicinos studijas, bet gyvenimas viską mėgsta tvarkyti savaip ir jis persikvalifikavęs pasuko į statybą. Anūkas taip pat baigė magistro studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete“, – pasakojo pašnekovas ir pridūrė, kad senelio vadovaujamoje įmonėje praktiką atlikęs anūkas liko dirbti darbininku, o po dviejų metų jam buvo pasiūlytos ir vadovo pareigos.

A.Minkevičius patikino, kad tokį sprendimą priėmė įmonės akcininkai iš Čekijos – anūkas Tomas Vailionis, dabartinis bendrovės „Grinduva“ vadovas, – šeimoje yra jau ketvirtosios kartos statybininkas.

Džiaugiasi darbuotojų sėkme

A.Minkevičius (nuotraukoje kairėje) pasakojo, kad „Grinduva“ išsiskiria itin maža darbuotojų kaita. „Per aštuoniolika metų mus savo noru paliko tik kokie keturi ar penki žmonės. Turime darbuotojų, kurie šiandien tebedirba nuo įmonės įkūrimo. Pamenu, kai tik įkūrėme įmonę, niekas neturėjo nei nuosavų būstų, nei automobilių. Šiandien mane džiugina tai, kad įmonės kiemas pilnas mašinų, o po darbo žmonės važiuoja į savo nuosavus namus. Jie tai uždirbo. Įmonė turi vardą ir net aštuonis kartus esame nominuoti įvairiems apdovanojimams, o ant sienų jau nebetelpa padėkos“, – pasakojo pašnekovas.

Paprašytas atskleisti, kodėl darbuotojai įmonėje išdirba po dešimt, penkiolika ir daugiau metų ir net negalvoja apie kito darbdavio paieškas, A.Minkevičius buvo atviras. Jis pasakoja turėjęs „tokią nuostatą“, kuriai pritarė ir akcininkai čekai – tiek, kiek žmonės uždirba, tiek jiems ir išmokama. Būta metų, kuomet atlyginimų vidurkis siekė apie keturis tūkstančius litų, kai tuo tarpu bendras statybų sektoriaus atlyginimų vidurkis siekė vos pusantro tūkstančio litų.

Įmonėje tvyro labai šeimyniška atmosfera. Pastatyta nauja bazė, šiuolaikiškai įrengtos buitinės patalpos. Portalo www.statybunaujienos.lt pašnekovas papasakojo linksmą istoriją, kuomet šiose patalpose lankydamiesi darbų saugos tikrintojai net paklausė, ar iš viso kas nors šiose patalpose lankosi, mat jiems pasirodė, kad jose itin tvarkinga.

„Nustebau ir puoliau rodyti spintas, kuriose kabo drabužiai, kad įrodyčiau, jog patalpos tikrai naudojamos“, – apie komišką situaciją pasakojo pašnekovas.

Per 18 metų nei karto nevėlavo atlyginimai

Buvęs „Grinduvos“ vadovas pasidžiaugė, kad per aštuoniolika jo darbo metų nė karto nebūta atvejo, kad vėluotų atlyginimų išmokėjimas. „Nė karto nepavėlavome nei su mokesčiais valstybei, nei darbuotojams. Buvo krizių, bet turėjome savų sutaupytų „lašinių“ ir per sunkmetį išsaugojome visus darbuotojus“, – sakė A. Minkevičius.

Kalbėdamas apie darbo kultūrą, pašnekovas akcentavo savo puoselėtas vertybes: į darbą ir žmones reikia žiūrėti sąžiningai, būtina gerbti užsakovus. Įmonė turi išsikovoti vardą. Vadovui džiugu, kuomet tas pats užsakovas bendrovės paslaugų pageidauja penktą ar šeštą kartą. Tai rodo, pašnekovo žodžiais, kad įmonė dirba kokybiškai.

Ilgus metus statybų sektoriuje dirbantį A. Minkevičių stebina šiuolaikinių verslininkų gebėjimas kasdien kurti po naują įmonę, lengvai viską mesti ir vėl imtis iš naujo. „Anksčiau atlikdami užsakymus net nekalbėdavome su užsakovais apie avansą, nes darbus atlikdavome iš apyvartinių lėšų. Per krizę daugiausiai nukentėjome nuo „savo kraujo brolių“, kai daug įmonių, teikiančių statybų sektoriui įvairias paslaugas, subankrutavo. Po krizės stengiamės atsirinkti, su kuo dirbti“, – sakė A. Minkevičius.

Linki vienybės ir supratimo

Anot pašnekovo, lietuviai darbštūs žmonės, bet sunkmečiai juos išgąsdino ir daugeliu atvejų, A. Minkevičius įsitikinęs, tai ir įmonių vadovų atsakomybė: „Įvestas minimalus atlyginimas, kurio dar pasitaiko ir taip žmogus neuždirba, kiti iš nevilties įklimpo į alkoholio liūną. Lietuvoje darbo tikrai yra, tik reikia pačiam žmogui daugiau iniciatyvos rodyti, o ne laukti kaip paukšteliui, kol kas nors į snapą slieką įdės.“

Ilgametis „Grinduvos“ vadovas profesinės šventės proga kolegoms linkėjo daugiau solidarumo: „Jeigu dirbame prie vieno objekto, tai visi partneriai yra tarsi toje pačioje valtyje ir jeigu ši valtis prakiurs, tai dugnan keliausime visi, tad turime gerbti vienas kitą. Kartais stambūs rangovai mažus subrangovus tiesiog „nugręžia“ kainomis ir įvairiais reikalavimais, o galiausiai nenori mokėti pinigų ir ieško priekabių. To neturėtų būti, juk mūsų bendras reikalas – laiku ir kokybiškai pabaigti objektą. Linkiu daugiau vienybės ir tarpusavio supratimo.“

A.Minkevičius pasidžiaugė, kad ir šiemet minint statybininkų profesinę šventę „Grinduvos“ vardas skambės garsiai, mat 17-ka metų įmonėje dirbantis Giedrius Mineika nominuotas vienam iš Statybininkų dienos iš apdovanojimų.

„Tai puikus darbuotojas, jis dirba brigadininku, o juk žinote, darbininkai be brigadininko, kaip bitės avilyje be motinėlės“, – juokavo jis.

Laimės ieškoti svetur netraukia

G. Mineika (nuotraukoje) teigė, kad jį patį žinia apie tai, jog jo ilgametis darbas buvo įvertintas, nudžiugino. „Manau, kad kiekvienas žmogus džiaugiasi kokiu nors apdovanojimu, ypač netikėtu. Džiugu, kad statybininkų minima“, – santūriai sakė pašnekovas.

Į klausimą, ar tiesa, kad per septyniolika metų jis veikiausiai gavęs ne vieną pasiūlymą keisti darbovietę, G. Mineika neslėpė, kad pasiūlymų tikrai būta. Tik vyriškis jų niekada nesvarstęs, nes šioje įmonėje gera dirbti komandoje. „Turime sukalbamą vadovą ir atlyginimu tikrai negalėčiau skųstis“, – vardijo G. Mineika priežastis, kodėl jis liko bendrovėje „Grinduva“.

Tiems, kurie sako, kad Lietuvoje gero rasti neįmanoma ir skuba laimės ieškoti svetur, pašnekovas juokaudamas pažadėjo dar ir kelionei lauknešėlį įdėti. Jo žodžiais, „nenorintys likti, tegul važiuoja“, nes darbo Lietuvoje tikrai yra. Pats G. Mineika sakė niekada nenorėjęs išvykti dirbti į užsienį ir ateityje to daryti nesirengia.

„Meilės darbui ir sveikatos, o tada ir visi kiti dalykai seksis“, – profesinės šventės proga Lietuvos statybininkams linkėjo pašnekovas.
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-04-13 11:22
Sekmadienį prasidėjo Klaipėdos jūrų uosto bangolaužių rekonstravimo darbai. Pirmiausiai bus rekonstruojamas pietinis bangolaužis, tad šiaurinis molas, esantis Melnragėje, šiemet liks atviras gyventojams.
nuotrauka
2021-04-13 11:02
Artimiausiu metu vidaus reikalų sistemos pareigūnams – ugniagesiams gelbėtojams, policininkams ir kitiems – bus pagerintos gydymo ir reabilitacijos sąlygos. Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas, įgyvendinantis Vidaus reikalų ministerijos Reabilitacijos c...
nuotrauka
2021-04-12 17:25
Šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų iškils didžiausia Baltijos šalyse infekcinių ligų ligoninė. Kauno klinikų užsakymu infekcinių ligų ligoninės projektą įgyvendins projektavimo paslaugų konkursą laimėjusi UAB „Maspro“. Pastato statybos darbų vertė gali siekti apie 2...
nuotrauka
2021-04-12 11:03
Būstą įsigyti siekiančių lietuvių pandemija negąsdina, o butų pardavimai pirmąjį šių metų ketvirtį ir vėl viršijo visus lūkesčius. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ skaičiuoja, kad pirmąjį šių metų ketvirtį savo įgyvendintuose ir vystomuose projektuose pardavė 81 proc. daugiau...
nuotrauka
2021-04-12 10:41
Vilniaus Naujamiesčio rajone, buvusios „Spartos“ gamyklos teritorijoje statomas „Cyber City“ technologijų miestelis išsiskirs ne tik savo pobūdžiu, apimtimi ir architektūra, bet ir moderniais fasado sprendimais. Statant 35 tūkst. kv. m ploto kompleksą technologijų bendruomenei bus naudojami naujos k...
nuotrauka
2021-04-07 12:20
Centrinio Vilniaus verslo kvartalo, įsikūrusio Konstitucijos pr. ir jo prieigose, ribos toliau plečiamos į rytinę prospekto pusę, formuojant urbanistinę kalvą Kalvarijų gatvės link. Šioje prestižinėje verslo zonoje įsikūrusiuose moderniuose verslo centruose vakansija siekia tik 5,1 proc., o senesni ...
nuotrauka
2021-04-02 07:37
Individualaus namo statyba neretai siejama su ilgai trunkančiais procesais, varginančiomis statybininkų, sunkiasvorės technikos ar medžiagų paieškomis. Šie ir kiti papildomi rūpesčiai ne vieną atbaido nuo svajonės pasistatyti trokštamus namus. Vis dėlto statybos gali būti ne tik kokybiškos, bet ir g...
nuotrauka
2021-03-31 14:05
Visorių informacinių technologijų parke pradedamos naujo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro statybos. Pirmąjį iš trijų numatomų centrų už 8,5 mln. Eur statys „Naresta“.
nuotrauka
2021-03-31 09:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Bolds Property Partners“ pradeda 4300 kv. m naujo verslo parko statybas sostinės Ukmergės ir Mykolo Lietuvio gatvių sankryžoje prie sankirtos su Vakariniu aplinkkeliu – Vilniaus miesto savivaldybė projektui suteikė statybos leidimą.
nuotrauka
2021-03-30 11:34
Viena didžiausių JAV medicinos technologijų bendrovė „Dexcom“ išsinuomojo biurą verslo kvartale „Business Stadium“. Sostinėje, Rinktinės gatvėje statomame verslo centre bendrovė nuomosis daugiau nei trečdalį pastato – 6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2021-03-29 11:56
Į naują plėtros etapą įžengusi SBA keičia savo ir grupės įmonių pavadinimus, atnaujina prekės ženklus, misiją bei vizualinį identitetą. Pokyčiais, kurie daromi konsultuojantis su pasaulinių prekių ženklų kūrėjais, toliau stiprinamas grupės vertybinis integralumas, ryškinama kryptis į globalias rinka...
nuotrauka
2021-03-29 11:14
Tarptautinį prekybos centro „Europa“ architektų konkursą, skirtą atrinkti partnerius rekonstrukcijai, laimėjo Suomijos architektūros ir interjero studija „Bolder Development Oy“. Pagrindinė architektų ir interjero dizainerių užduotis – funkcionalus išplanavimas, naujos, kasdieniams poreikiams pritai...
nuotrauka
2021-03-29 08:37
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas nekilnojamojo turto fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį su „Moller Real Estate Baltic AS“, pagal kurį įsigijo „Audi“ ir „Volkswagen“ atstovybių pastatus Vilniuje.
nuotrauka
2021-03-26 10:32
Kauno IX forto memorialiniame komplekse veikiančiame istorijos muziejuje laukiama reikšmingų pokyčių.
nuotrauka
2021-03-24 16:12
Rinkoje jau yra nemažai efektyvių hidroizoliavimo sprendimų. Todėl pranašumą suteikia nebe vien efektyvi, bet ir paprastai naudojama, greitai veikianti, pageidautina ir taupios išeigos medžiaga. Visos šios savybės būdingos naujos kartos SCHOMBURG GmbH hidroizoliavimo priemonei AQUAFIN-RB400.
nuotrauka
2021-03-24 13:27
Važiuojant pro Elektrėnus jau galima pastebėti, kad pastarosiomis dienomis ėmė trumpėti vienas iš dviejų nebenaudojamų Lietuvos elektrinės kaminų. Šių 250 ir 150 m aukščio kaminų ardymo projektas yra išskirtinis regione, kadangi tokio aukščio konstrukcijų demontavimas nei Lietuvoje, nei Baltijos šal...
nuotrauka
2021-03-23 11:09
VĮ Lietuvos oro uostai ir statybų bendrovė „Mitnija“ sutarė nutraukti rangos sutartį dėl naujo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad pandemijos sukelti finansiniai iššūkiai aviacijos sektoriui apsunkino projekto finansavimo paieškas ir neleido ...
nuotrauka
2021-03-22 16:18
Gavusi lėšų iš struktūrinių fondų, Varėnos rajono savivaldybės administracija ketina įgyvendinti avarinės būklės pastato – Merkinėje (Varėnos rajone) stovinčio vadinamojo Vazos namo – tvarkybos, kapitalinio remonto ir pritaikymo Merkinės krašto muziejaus kultūrinėms veikloms projektą.
nuotrauka
2021-03-18 14:53
Vilniuje, T. Ševčenkos g. 13 įkasta kapsulė, kuri žymi naujojo LR Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) biuro pastato rekonstrukciją. 1972 m. statytas pastatas bus iš esmės atnaujintas, paverčiant jį šiuolaikiniu biuru ir pritaikant prie specifinių VAT darbuotojų poreikių.
nuotrauka
2021-03-18 07:18
Šiuo metu Lietuvoje yra eksploatuojama maždaug 4000 tiltų ir viadukų, kurių bendras ilgis siekia apie 93 km. Didžioji dauguma jų jungia automobilinius kelius ir tik maždaug 14% tiltų yra pastatytų geležinkelio transportui. Gelžbetonio tiltai sudaro maždaug 95% visų Lietuvos tiltų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos