2020 rugpjūčio 7 d. penktadienis, 21:31
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Guardian“ sukurtas stiklas be atspindžių taps skaidriausio pastato pasaulyje fasadu

2015-01-29 16:18
JAV architektūrinio stiklo gamintojo „Guardian“ vos pernai rinkai pristatytas naujas dvipusis antireflektinis (šviesos atspindėjimą sumažinantis) stiklas „Clarity“ netrukus taps įspūdingiausio pasaulyje operos teatro Dubajuje fasado svarbiausia dalimi. Moderniam projektui, kurio architektūra lyginama su Sidnėjaus teatru, fasadų konstrukcijas su naujuoju stiklu gamins Lietuvos bendrovė „Glassbel Baltics“.
nuotrauka
Pasak V. Petkevičiaus, Baltijos šalyse apie galimybę panaudoti atspindėjimą sumažinantį stiklą vitrinoms ar net ištisiems pastatų fasadams, mažai kas žino. „Guardian“ nuotr.


Minimos įmonės
Guardian,
Naujiena Europos rinkoje

Paradoksalu, tačiau paprastas skaidrus stiklas dėl jo savybės esant tam tikram apšvietimui atspindėti vaizdą, kartais gali tapti nepermatoma siena. Todėl saulėtą dieną gatvės praeiviai dažnai nemato, kas yra anapus parduotuvės vitrinos.

Paprastas stiklas atspindi apie 8 proc. šviesos. Tai skaičius, kuris eiliniam žmogui mažai ką reiškia, tačiau būtent šis rodiklis ir lemia, kodėl stiklas kartais tampa tarsi veidrodis ir negalime gerai matyti vaizdo, esančio už jo.

JAV architektūrinio stiklo gamintojas „Guardian“ sukūrė dvipusį antireflektinį (šviesos atspindėjimą mažinantį) stiklą „ClarityTM“, specialiai skirtą tokiems objektams, kur vaizdas už lango, o ne atspindžiai stikle, yra pagrindinis akcentas.

„ClarityTM“ stiklas gali būti naudojamas parduotuvių, muziejų vitrinoms, apžvalgos aikštelėms, zoologijos soduose bei akvariumams, sporto renginių kompleksų ložėms, automobilių salonams ar restoranams su panoraminiu vaizdu už lango ir galiausiai paveikslų ar nuotraukų rėmelių stiklinimui.

„Svarbiausia stiklo funkcija – apsaugoti patalpas nuo išorės poveikio, tačiau kai kuriais atvejais, vien tik šios savybės nepakanka. Daugumos prabangių parduotuvių, su vitrininiais langais į centrinę gatvę, ar restoranų, su nuostabia panorama, savininkų pageidauja, kad vaizdo iš abiejų stiklo pusių negadintų atspindžiai. Būtent tokiems projektams „Guardian“ antireflektinis stiklas yra geriausias sprendimas“, – teigia Vaidas Petkevičius, „Guardian“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims.

„ClarityTM“ stiklas – naujiena Baltijos šalyse. Jo šviesos pralaidumas yra didesnis nei 97 procentų, tai yra apie 8 proc. didesnis nei standartinio stiklo. „Guardian“ atspindėjimą sumažinančiam stiklui, jei jis naudojamas fasadams, gali būti suteiktos papildomos savybės, padengus jį šilumą taupančia danga „ClimaGuard“ arba UV spindulius sulaikančia PVB plėvele.

Lietuviai gamins stiklo paketus Dubajaus operos teatro fasadui

Pasak V. Petkevičiaus, Baltijos šalyse apie galimybę panaudoti atspindėjimą sumažinantį stiklą vitrinoms ar net ištisiems pastatų fasadams, mažai kas žino.

Pirmasis pasaulyje projektas, kuriame „Guardian“ antireflektinis stiklas bus panaudotas beveik viso pastato fasadui, įgyvendinamas Dubajuje – tai išskirtinės architektūros, visiškai permatomas operos teatras. Jam stiklo fasadų konstrukcijas su antireflektiniu stiklu gamins Klaipėdoje įsikūrusi aukščiausių technologijų architektūrinio stiklo perdirbimo bendrovė „Glassbel Baltics“.

„Tai pirmasis pasaulyje projektas, kur bus pritaikytas naujasis „Guardian“ „Clarity“ fasadinis stiklas. Visiškai permatomas stiklinis operos teatro pastatas primins senovės persų laivą. Jis iškils prestižiniame Dubajaus rajone priešais aukščiausią pasaulyje pastatą Burj Khalifa, – pasakoja Eglė Gruodienė, UAB „Glassbel Baltics“ vykdomoji direktorė. – Užsakymą šiam projektui mūsų bendrovė pradės vykdyti vasarį. Per tris mėnesius pagaminsime 9, 5 tūkst. kvadratinių metrų vienkamerinių stiklo paketų, kurie Dubajų pasieks jūriniais konteineriais.“

Teatras – lengvai transformuojamomis erdvėmis

Dubajaus operos teatras taps vienu iš moderniausių pasaulyje tokio tipo statiniu, skirtu kultūros renginiams. Išgaubtas, permatomo stiklo pastato fasadas suteiks galimybę praeiviams gatvėje matyti visą interjerą, o lankytojai viduje ir iš restorano, įrengto ant stogo, galės mėgautis panoraminiais Dubajaus senamiesčio vaizdais.

Naujojo teatro daugiafunkcinė erdvė, talpinanti iki 2000 žiūrovų, galės būti transformuojama pagal čia vyksiančių renginių poreikius: iš teatro salės ji greitai galės virsti koncerto sale ar banketams skirta didžiule patalpa. Čia bus įrengtos slankiojančios sienos ir net lubos, o sudėtingi hidrauliniai mechanizmai galės po grindimis nuleisti sceną ir žiūrovų kėdes. Dubajaus operos atidarymas planuojamas 2015 m.

Apie „Guardian“

„Guardian“ - tai tarptautinė kompanija, užimanti lyderio pozicijas architektūrinio stiklo rinkoje, taip pat gaminanti ir kitas statybines medžiagas komerciniams, gyvenamiesiems pastatams, interjerui bei automobiliams. Kompanijos centrinė būstinė yra JAV, Auburn Hilse, Mičigane. 

Kompanijos sukurti SunGuard serijos produktai yra skirti pastatams skirtingose klimato zonose. Pasaulyje pirmaujantis kompanijos Mokslo bei inovacijų centras kuria inovatyvias stiklo dangų technologijas, suteikiančias „Guardian“ gaminiams išskirtines savybes. Kompanijos padaliniuose ir gamyklose Šiaurės Amerikoje, Europoje. Pietų Amerikoje, Azijoje, Afrikoje ir Vidurio Rytuose dirba apie 18 000 darbuotojų.

Daugiau informacijos: www.sunguardglass.com, www.guardian.com 

Informacija ir nuotraukos – „Guardian“

 
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-08-06 08:39
Lietuvos kariuomenei, pranešė Krašto apsaugos ministerija, perduoti už Jungtinių Amerikos Valstijų paramą įrengti infrastruktūros objektai, esantys Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje Šiauliuose. 14 projektų įgyvendino „Mitnija“.
nuotrauka
2020-08-04 11:46
Sostinėje rudenį duris atvers itin populiaraus co-living (liet. – bendragyvenimo) koncepto kompleksas „Liv_in Vilnius“. Nors pirmieji gyventojai į kompleksą įsikels tik rugsėjį, rezervuoti apartamentus projekto tinklalapyje galima jau dabar. Pasak projekto autorių, komplekse įrengti 6 skirtingų tipų...
nuotrauka
2020-08-03 10:26
BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikatas reiškia, kad pastatas atitinka aukščiausius energinio efektyvumo ir ekologiškumo standartus. „Kauno dokui“ suteiktas „BREEAM In-Use“ sertifikatas su įvertinimu „Excellent“. Geriausiai įvertintos naudojamų medžiagų ...
nuotrauka
2020-07-31 13:37
Vilniaus pataisos namuose nugriovus du nenaudojamus gamybinius pastatus, jų vietoje iškils šiuolaikinis, tokioms įstaigoms reikalingas socialines, buitines sąlygas atitinkantis 200 vietų kamerų korpusas.
nuotrauka
2020-07-30 11:19
Šią savaitę trumpam lankytojams duris atvėrė Vilniaus mieste seniausia, vis dar veikianti vandenvietė, kuri pastatyta dar praėjusiame šimtmetyje. Kas penkerius metus šios Sereikiškių vandenvietės vandens rezervuaras trumpam ištuštinamas, kad jį būtų galima išvalyti nuo mangano ir geležies nuosėdų, s...
nuotrauka
2020-07-29 09:00
AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ („LTG Infra“) ir UAB „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį, pagal kurią, vietoje probleminės vieno lygio pervažos, bus įrengtas tunelis automobiliams su pėsčiųjų taku. Naują tunelį, už beveik 5,8 mln. eurų, planuojama suprojektuoti ir pastatyti per kiek daugiau nei...
nuotrauka
2020-07-28 10:34
Netrukus turėtų startuoti darbai Ukmergės miesto buvusiame kariniame miestelyje ir šalia jo esančiose teritorijose. Pagal UAB „Patvanka“ 2018 metais parengtą techninį projektą antram gyvenimui šią beveik 20 hektarų teritoriją bandys prikelti UAB „Doresta“ iš Kėdainių.
nuotrauka
2020-07-28 10:23
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas pasirašė rangos sutartį su UAB „Statybos ritmas“ dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos naudojamo administracinio pastato ir garažo Kaune rekonstrukcijos, ...
nuotrauka
2020-07-27 11:31
Bendrovė „Darnu Group“ ir statybų bendrovė „Naresta“ pasirašė sutartį dėl šeštojo Paupio rajono kvartalo statybų Vilniaus senamiestyje. Tai jau trečiasis iš septynių kvartalų, patikėtas statyti „Narestai“.
nuotrauka
2020-07-27 09:41
Lietuvos bendrovė „Alvora“, kuriai patikėti Lietuvos-Lenkijos dujotiekio statybos darbai, liepą sėkmingai baigė vieną iš sudėtingiausių projekto etapų – nutiesė specialų vamzdį po Neries upės dugnu, 20 metrų gylyje.
nuotrauka
2020-07-24 09:44
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, siekdama sudaryti modernias sąlygas sporto veiklai vystyti buvusiame Lietuvos edukologijos universiteto futbolo stadione Vilniuje, jį perdavė Lietuvos sporto centrui. Stadioną numatoma iš esmės atnaujinti.
nuotrauka
2020-07-24 07:02
Liepą UAB „Alvora“ užbaigs įgyvendinti projektą Pietų Afrikoje. Pernai įmonė įgyvendino energetinio objekto projektą Švedijoje. Tai dvi naujos rinkos, į kurias „Alvora“, kaip viena iš nedaugelio Lietuvos įmonių, atliekanti bendruosius statybos ir technologinių įrenginių bei vamzdynų montavimo darbus...
nuotrauka
2020-07-23 10:32
Kauno oro uoste tęsiami plėtros darbai, kuriais siekiama sukurti geriausiai išplėtotą ir pritaikytą orlaivių techninio aptarnavimo (angl. Maintenance, Repair and Overhaul) infrastruktūrą visame regione. Liepą baigtas dar vienas etapas – naujo perono plėtra ir gaisrinės rekonstrukcijos darbai.
nuotrauka
2020-07-22 13:55
Mažeikių rajone jau ruošiamasi tarptautinės energetikos įmonių grupės „Ignitis grupė“ plėtojamo vėjo jėgainių parko projekto įgyvendinimui: prasidės kelių įrengimo ir kiti paruošiamieji darbai. Po maždaug pustrečių metų žalią elektros energiją šiame vėjo parke gamins iki 15 vėjo jėgainių, kurių bend...
nuotrauka
2020-07-20 11:55
Didžiausias Europoje miesto teritorijoje – Kaune – esantis ąžuolynas netrukus išgyvens tikrą renesansą. Kauno savivaldybė sudarė Ąžuolyno parko rangos darbų sutartį su konkursą laimėjusia įmone „Kauno keliai“. Infrastruktūros gerinimui bei rekonstrukcijai numatyta 5,6 mln. eurų iš ES fondų, Vyriausy...
nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-17 14:54
Bendrovė „Ignitis grupė“ pranešė pasiekusi pagrindinio biuro konkursas baigiamąjį etapą. Pagal ekonominio naudingumo kriterijus įvertinus galutinius dalyvių pasiūlymus paaiškėjo, kad derybas dėl nuomos sutarties sudarymo bus siūloma pradėti biurų kompleksą „Business Garden Vilnius“ Lazdynuose plėtoj...
nuotrauka
2020-07-17 11:14
Marijampolės pataisos įstaigoje įrengtos pirmosios modulinės gyvenamosios patalpos – kameros. Moduliniame komplekse bus galima apgyvendinti 64 asmenis, čia taip pat įsikurs socializacijos specialistai, priežiūros postas.
nuotrauka
2020-07-17 09:15
Europos Komisija (EK) baigė vertinti paraiškas pagal Europos Infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) ir „Rail Baltica“ projektui Baltijos šalyse ir Lenkijoje skyrė ženklų papildomą finansavimą – virš 606 mln. eurų. Lietuvoje skirtas finansavimas bus panaudotas europinės vėžės geležinkelio „Rail Balti...
nuotrauka
2020-07-15 12:26
2020 m. liepos mėn. 13 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „EIKA Development Fund“ steigimo dokumentams. Tai bus jau trečiasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...