2020 liepos 11 d. šeštadienis, 17:25
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Gyvena greta, bet šildymo sąskaitos skiriasi dvigubai  2

2017-11-27 16:19
Dviejų Kauno M. Riomerio gatvėje greta stovinčių daugiabučių gyventojai gauna itin skirtingas sąskaitas už šildymą – viename iš namų gyvenantys kauniečiai už šildymą moka dvigubai mažiau nei jų kaimynai.
nuotrauka
Nerenovuoto namo butų savininkai 2017-ųjų sausį mokėjo už beveik 28 tūkst. kilovatvalandžių šilumos, o atnaujintu pastatu besidžiaugiantys jų kaimynai – vos už 15,5 tūkst. kilovatvalandžių. UAB „Civinity“ nuotr.


„Civinity“ išplatintame pranešime rašoma, kad keturi aukštai, 32 butai, maždaug 1,5 tūkst. kvadratinių metrų plotas, pastatyti 1962 metais – sutampa beveik visos kaimyninių daugiabučių savybės. Lemtingas skirtumas atsirado tik pernai – penktuoju numeriu pažymėtas namas tuomet buvo iš pagrindų renovuotas.

Pasak pastatų priežiūros ir administravimo įmonių grupės „Civinity“ atstovo, bendorvės „Būsto valda“ direktoriaus Šarūno Eidinto, iki renovacijos, abiejų pastatų energinė klasė buvo vienoda – „E“. Specialisto teigimu, panašios buvo ir abiejuose namuose šilumos praradimo priežastys: ji „išeidavo“ per sienas, stogą, langus, perdangas virš nešildomų rūsių bei pogrindžių ir per pasenusią pastato šilumos sistemą, t. y. ilginius šiluminius tiltelius.

Praėjusių metų pabaigoje, užbaigus vieno iš namų renovaciją, jo energinė klasė pakilo iki „C“, o gyventojų gaunamos sąskaitos už šildymą sumažėjo vidutiniškai 45-55 proc.

„Iki renovacijos 5-ojo M. Riomerio gatvės namo gyventojai sunaudodavo netgi daugiau šilumos energijos, nei jų kaimynai iš 3-iojo namo. Pavyzdžiui, šalčiausią 2015-ųjų metų mėnesį, sausį, šiandien jau renovuoto namo gyventojai sąskaitas gavo už suvartotus 32 tūkst. kilovatvalandžių, gyvenantieji gretimame name – už 22 tūkstančius“, - teigia Š. Eidintas.

Šiandien situacija – pasikeitusi iš esmės. Nerenovuoto namo butų savininkai 2017-ųjų sausį mokėjo už beveik 28 tūkst. kilovatvalandžių šilumos, o atnaujintu pastatu besidžiaugiantys jų kaimynai – vos už 15,5 tūkst. kilovatvalandžių.

„Civinity“ atstovas pasakoja, kad įgyvendinus pastato renovaciją, šilumos sutaupymas pagerėjo visose probleminėse srityse: šilumos nuostoliai per pastato langus sumažėjo net 84 proc., renovavus visą šildymo sistemą – 41 proc., 22 proc. šilumos iššvaistymas sumažėjo per pastato stogą, 16 proc. – per sienas. Bendras šilumos suvartojimas kiekvienam gyvenamojo ploto kvadratiniam metrui, skaičiuojama, sumažėjo 42 proc.

„Namo renovacijos metu buvo sutvarkytas pastato stogas, apšiltintos fasado sienos, pakeisti visi langai ir balkonų bei laiptinių durys, įstiklinti balkonai ir lodžijos, sutvirtintos jų konstrukcijos, iš esmės pertvarkytos ventiliacijos, šildymo ir karšto vandens sistemos. Butuose taip pat įrengtos individualios šildymo apskaitos sistemos“, - viename iš daugiabučių atliktus darbus vardina specialistas.

Kaip teigia „Civinity“ atstovas, kol kas nerenovuoto M. Riomerio gatvės 3-iojo namo gyventojų taip pat laukia geresni laikai: šis pastatas jau kitais metais bus iš esmės atnaujintas ir taps toks pat taupus, kaip kaimynystėje esantis.

Pasak Š. Eidinto, mažesnės sąskaitos – ne vienintelis renovacijos privalumas. Itin svarbu ir tai, jog po namo renovacijos reikšmingai išauga renovuotame pastate esančio buto vertė. Kaip teigia specialistas, daugelis atnaujintų namų gyventojų pabrėžia ir akiai malonią pastato išvaizdą, įkvepiančią imtis tolimesnių gražios aplinkos kūrimo darbų.

„Paprastai renovacijos metu stiprėja gyventojų bendruomeniškumas, buriasi grupės, kurios imasi vis naujų iniciatyvų. Dažniausi gyventojų pageidavimai po renovacijos: suremontuoti laiptines, atnaujinti pašto dėžutes, sutvarkyti kiemo aplinką, įžeminti atliekų konteinerius, net – suformuoti sklypą ir pastatyti kelio užkardą“, - pasakoja Š. Eidintas.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

sutinku
2017-12-01 11:21
ir tų pinigų neužtenka, nes užsandarinus namą reikia vėdinimo sistemos, gal ir rekuperacinės. kažkaip ne visa sutvarkyta roje renovacijos programoje, panašiau į politiką, o ne į realius žingsnius
Klausimas
2017-11-29 15:05
kam tai naudinga, jei žmogus užsikrauna 10-20 m. renovacijos paskolą? Taip, energijos suvartojimas mažesnis, bet kartu paėmus tai žmogus eina į nuostolius, nes ir per 10-20 m renovacijos kaštai neatsiperka ... Jei tai valstybės prioritetas taupyti, tai ji ir turėtu prisidėti prie renovacijos ne 50, po to liko 30, bet 80 proc. padengimo, o ne versti buto savininkus verstis per galvą ieškant pinigų renovacijai. Niekas ragindamas renovacijai nekalba apie atsiperkamumą, buto kainų pasikeitimą, bet tik apie tai, kad tipo "tu šilčiau gyvensi ir mažiau mokėsi" ..., gal jam geriau gyvansi, kai kambario temp yra žemesnė, ne visi šilumą mėgsta ...

Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-09 11:20
Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinimui tvarką dėl suskystintų naftos dujų balionų (toliau - dujų balionų) daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Šis dujų balionų keitimas bus finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elekt...
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai