2021 balandžio 11 d. sekmadienis, 0:25
Reklama  |  facebook

Gyvenamoji aplinka ir sveikata: kaip nesirgti visą žiemą?

2016-10-28 14:34
Įsibėgėjus rudeniui, padidėja rizika susirgti sezoninėmis ligomis – gripu, viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ar virusinėmis žarnyno infekcijomis. Geriausia šių susirgimų prevencija – tinkamas pasirūpinimas savimi bei imuniteto stiprinimas. Prie sveiko gyvenimo nemažai prisideda ir gyvenamoji aplinka. Pateikiame penkias auksines taisykles, padėsiančias išvengti ligų:
nuotrauka
Treniruoklių aikštynas – itin geras sprendimas norintiems sportuoti. Įmonės „Nuova“ nuotr.


Minimos įmonės
Nuova, AB
1. Mityba. Šaltuoju metų laiku imuniteto stiprinimas turėtų būti pagrindinis prioritetas. Organizmo atsparumą ligoms veikia mitybos įpročiai. Maitinantis riebiai, imunitetas silpnėja, todėl reikėtų maitintis pagal sveikos mitybos piramidę.

2. Vanduo. Žvarbiam vėjui pakeitus vasaros karščius, pamirštame apie reguliarų skysčių gėrimą. Per parą reiktų išgerti ne mažiau nei 1 litrą tyro vandens. Tai padaryti daug papraščiau, jei jį galite gerti tiesiai iš čiaupo. Naujiems gyvenamiesiems kvartalams dažnai tiekiamas geresnės kokybės vanduo, o kvartale „Smėliai“ jis atkeliauja iš atnaujintos Eigulių vandenvietės. Pasidomėkite, koks vanduo bėga iš jūsų čiaupo.

Mitybos piramidė
3. Poilsis.

Imunitetą silpnina didelis užimtumas, poilsio trūkumas bei stresas. To išvengti galima kokybiškai pailsėjus toliau nuo namų. Pasivaikščiojimas miške, savaitgalio procedūros SPA ar išvyka į nuosavą būstą prie jūros ne tik padės atitrūkti nuo darbų ar rutinos, bet ir taps teigiamos energijos šaltiniu. Atokios ramybės oazės ypač paplitusios Šiaurės Europos šalyse, kurių gyventojai yra vieni laimingiausių pasaulyje. Lietuvoje tokiu principu yra išvystytas antrų būstų kvartalas „Apartamentai kopose“, suteikiantis kokybišką poilsį pajūryje, bet kuriuo metų laiku. 

„Nuova“ pateiktoje iliustracijoje (kairėje) – sveikos mitybos piramidė, kurios viena iš dedamųjų – kokybiškas vanduo

4. Sportas. Šaltuoju metų laiku taip pat reikėtų nepamiršti sporto. Aktyvaus judėjimo mėgėjams rekomenduojama bėgioti, išmėginti Šiaurietišką ėjimą. Jei sporto salės lankymas užima per daug laiko, mankštintis galima ir namuose ar šalia jų. Nemokami sporto aikštynai siūlo treniruoklius įvairioms raumenų grupėms. Tokių aikštynų paprastai galima rasti viešose vietose. „Nuova“ įmonių grupė rūpinasi gyventojų sveikata ir kvartale „Smėliai“ įrengė privačių treniruoklių aikštelę tiesiog kieme.

5. Higiena. Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikų, per nešvarias rankas plinta apie 80 proc. infekcinių ligų. Dėl netinkamų rankų plovimo įgūdžių padidėja rizika susirgti virusinėmis žarnyno infekcijomis, gripu, viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Karštu vandeniu ir muilu rankas reikia plauti ne tik grįžus iš lauko ar pasinaudojus tualetu, bet ir kaskart prieš valgį. Higienos įgūdžių mokykite savo vaikus. Pasirūpinkite savo ir savo šeimos sveikata.
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-04-06 07:51
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo () išplėstinė teisėjų kolegija ištyrė Pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos aprašo, patvirtinto energetikos ministro 2009 m. lapkričio 26 d. įsakymu „Dėl Pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos aprašo patvirtin...
nuotrauka
2021-04-02 11:36
Prasideda naujas paramos teikimo etapas gyventojams, norintiems įsirengti nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrines arba jas įsigyti iš elektrinių parko, o taip pat seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – nuo kovo 31 d. iki balandžio 30 d.
nuotrauka
2021-04-01 16:58
Ketvirtadienį, balandžio 1 d., įsigalioję aplinkos ministro įsakymai daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams suteikia daugiau galimybių priimant sprendimus. Nuo šiol gyventojai galės naudotis papildomu balsavimo kanalu – biuletenį pildyti ir pateikti elektroninio ryšio priemonėmis, pavyzdž...
nuotrauka
2021-03-31 16:29
Būsto pirkimas – viena didžiausių gyvenimo investicijų. Todėl prieš priimant galutinį sprendimą įsigyti patalpą (butą) naujai pastatytame ar dar nebaigtame statyti pastate, būtina atidžiai ir rūpestingai įvertinti visas su pirkiniu susijusias sąlygas.
nuotrauka
2021-03-31 13:46
Vyriausybė pritarė Ilgalaikei renovacijos strategijai, pagal kurią iki 2050 m. visi Lietuvos vieši ir privatūs pastatai bei gyvenamieji namai turės tapti visiškai nepriklausomi nuo iškastinio kuro, o jų anglies dvideginio pėdsakas būti lygus nuliui.
nuotrauka
2021-03-29 11:31
Norint pasiskolinti pinigų, į banką vykti nebereikia – Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, šiuo metu jau daugiau kaip 90 proc. atvejų tiek konsultacijos dėl būsto paskolos, tiek sutarties pasirašymas vyksta nuotoliniu būdu. Šiemet liepą įsigaliojus Notariato įstatymo pataisoms, kurios sutei...
nuotrauka
2021-03-25 11:03
Būsto rinkai šalies didmiesčiuose nemažinant apsukų vis daugiau gyventojų siekia įsigyti savo svajonių namus. Visgi nusipirkti būstą – tai ne tas pats, kas naujus batus ar televizorių. Dėl to tokį pirkinį planuojantiems gyventojams paprastai kyla nemažai klausimų ar sunkumų.
nuotrauka
2021-03-22 12:06
Balsavimas raštu ir susirinkimai „online“ – nauja renovacijos kasdienybė. Šiuo metu nemažai daugiabučių rengiasi teikti paraiškas renovacijai. Valstybės paramos sąlygos ir energinio efektyvumo didinimo priemonės gerai pažįstamos, tačiau sprendimo priėmimo procedūros pasikeitė.
nuotrauka
2021-03-17 08:41
309 – tiek daugiabučių namų pernai atsisakė maisto gaminimui naudojamų dujų balionų, naudodamiesi valstybės teikiama parama. Suteiktos paramos suma – 4,3 mln. eurų. Aktyviausiai ja naudojosi Elektrėnų, Kupiškio, Joniškio gyventojai, kur dujų balionų buvo atsisakyta visuose arba didžiojoje dalyje dau...
nuotrauka
2021-03-16 11:20
Miesto centre, Konstitucijos prospekte stovintis sovietmečiu statytas daugiaaukštis namas daugeliui vilniečių ir miesto svečių „užkliūdavo" ne tik dėl savo kaimynystėje stovinčių modernių stiklinių dangoraižių, bet ir prastos, remonto nuo pastatymo nemačiusios fasado būklės.
nuotrauka
2021-03-16 10:06
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje, kurioje buvo sprendžiamas ginčas tarp namo bendrijos ir atnaujinimo darbus atlikusios įmonės, pripažino bendrijos teisę ginti namo savininkų interesus.
nuotrauka
2021-03-12 10:45
Kauno mieste centralizuotai tiekiamos šilumos gamybos kaina per pastaruosius 12 mėnesių reikšmingai sumažėjo, o atskirais mėnesiais sumenko dvigubai ar net daugiau. Prie to svariai prisidėjo ir jau visus metus šilumos energiją gaminanti bei į Kauno miesto centralizuoto šilumos tiekimo sistemą tiekia...
nuotrauka
2021-03-09 09:27
Vilniuje pirmadienio vakarą daugiabučio Gabijos g. 30 gyventojai buvo evakuoti ir naktį praleido savivaldybės užsakytame viešbutyje arba pas artimuosius. Evakuacija pradėta pastebėjus, kad namo sienose atsirado įtrūkimų. Vis dėlto atlikus ekspertizę nustatyta, kad pastatas yra saugus eksploatuoti.
nuotrauka
2021-03-05 11:21
Įsigijusiems naują būstą ar nusprendusiems perplanuoti esamą, norintiems didesnės ir šviesesnės erdvės bei kuo mažiau nenaudingo ploto, neretai iškyla poreikis išgriauti patalpas skiriančias sienas.
nuotrauka
2021-03-04 09:09
Lietuvos gyventojai, prašydami kredito davėjo pakoreguoti kurią nors būsto paskolos sutarties sąlygą, turėtų žinoti tai, kad kredito davėjas turės teisę kartu pasiūlyti pakeisti ir kitas sutarties sąlygas.
nuotrauka
2021-03-03 08:09
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
nuotrauka
2021-03-02 09:43
Nekilnojamojo turto paveldėtojai, dėl didelių Registrų centro įkainių iki šiol atidėlioję paveldėto turto registravimą, nuo kovo 1-sios įsigaliojus atnaujintam įregistravimo kainų skaičiavimui, gali vėl kreiptis į notarus ir tapti visateisiais paveldėto turto valdytojais.
nuotrauka
2021-03-01 15:56
Energetikos ministerija kviečia daugiabučių namų administratorius, bendrijas bei įgaliotuosius asmenis teikti paraiškas ir gauti finansavimą dujų balionų daugiabučiuose namuose keitimui alternatyviais energijos šaltiniais – elektra arba gamtinėmis dujomis, jeigu name jau yra įrengti gamtinių dujų įv...
nuotrauka
2021-02-26 14:22
Pratęsiamas terminas teikti paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui – jos bus priimamos iki 2021 m. birželio 1 d. arba iki tol, kol nebus viršyta šiai priemonei numatyta lėšų suma.
nuotrauka
2021-02-26 12:20
Praėjusį rugpjūtį sostinės Lazdynų rajoną sudrebino avarija – nukrito vieno Architektų gatvės daugiabučio gelžbetoninės balkono plokštės. Įvykis gyventojus įstūmė į nepavydėtiną padėtį – ilgus metus neremontuoto daugiabučio bendrija vis dar neranda lėšų likusių balkonų demontavimui. Baiminantis, kad...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai