2021 sausio 28 d. ketvirtadienis, 9:57
Reklama  |  facebook

Gyvenamoji aplinka ir sveikata: kaip nesirgti visą žiemą?

2016-10-28 14:34
Įsibėgėjus rudeniui, padidėja rizika susirgti sezoninėmis ligomis – gripu, viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ar virusinėmis žarnyno infekcijomis. Geriausia šių susirgimų prevencija – tinkamas pasirūpinimas savimi bei imuniteto stiprinimas. Prie sveiko gyvenimo nemažai prisideda ir gyvenamoji aplinka. Pateikiame penkias auksines taisykles, padėsiančias išvengti ligų:
nuotrauka
Treniruoklių aikštynas – itin geras sprendimas norintiems sportuoti. Įmonės „Nuova“ nuotr.


Minimos įmonės
Nuova, AB
1. Mityba. Šaltuoju metų laiku imuniteto stiprinimas turėtų būti pagrindinis prioritetas. Organizmo atsparumą ligoms veikia mitybos įpročiai. Maitinantis riebiai, imunitetas silpnėja, todėl reikėtų maitintis pagal sveikos mitybos piramidę.

2. Vanduo. Žvarbiam vėjui pakeitus vasaros karščius, pamirštame apie reguliarų skysčių gėrimą. Per parą reiktų išgerti ne mažiau nei 1 litrą tyro vandens. Tai padaryti daug papraščiau, jei jį galite gerti tiesiai iš čiaupo. Naujiems gyvenamiesiems kvartalams dažnai tiekiamas geresnės kokybės vanduo, o kvartale „Smėliai“ jis atkeliauja iš atnaujintos Eigulių vandenvietės. Pasidomėkite, koks vanduo bėga iš jūsų čiaupo.

Mitybos piramidė
3. Poilsis.

Imunitetą silpnina didelis užimtumas, poilsio trūkumas bei stresas. To išvengti galima kokybiškai pailsėjus toliau nuo namų. Pasivaikščiojimas miške, savaitgalio procedūros SPA ar išvyka į nuosavą būstą prie jūros ne tik padės atitrūkti nuo darbų ar rutinos, bet ir taps teigiamos energijos šaltiniu. Atokios ramybės oazės ypač paplitusios Šiaurės Europos šalyse, kurių gyventojai yra vieni laimingiausių pasaulyje. Lietuvoje tokiu principu yra išvystytas antrų būstų kvartalas „Apartamentai kopose“, suteikiantis kokybišką poilsį pajūryje, bet kuriuo metų laiku. 

„Nuova“ pateiktoje iliustracijoje (kairėje) – sveikos mitybos piramidė, kurios viena iš dedamųjų – kokybiškas vanduo

4. Sportas. Šaltuoju metų laiku taip pat reikėtų nepamiršti sporto. Aktyvaus judėjimo mėgėjams rekomenduojama bėgioti, išmėginti Šiaurietišką ėjimą. Jei sporto salės lankymas užima per daug laiko, mankštintis galima ir namuose ar šalia jų. Nemokami sporto aikštynai siūlo treniruoklius įvairioms raumenų grupėms. Tokių aikštynų paprastai galima rasti viešose vietose. „Nuova“ įmonių grupė rūpinasi gyventojų sveikata ir kvartale „Smėliai“ įrengė privačių treniruoklių aikštelę tiesiog kieme.

5. Higiena. Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikų, per nešvarias rankas plinta apie 80 proc. infekcinių ligų. Dėl netinkamų rankų plovimo įgūdžių padidėja rizika susirgti virusinėmis žarnyno infekcijomis, gripu, viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Karštu vandeniu ir muilu rankas reikia plauti ne tik grįžus iš lauko ar pasinaudojus tualetu, bet ir kaskart prieš valgį. Higienos įgūdžių mokykite savo vaikus. Pasirūpinkite savo ir savo šeimos sveikata.
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-01-26 08:39
Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, gindamas viešąjį interesą, teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašo panaikinti Aplinkos apsaugos agentūros vienai atliekų tvarkymo įmonei 2016 metais išduotą taršos leidimą ir įpareigoti įmonę sustabdyti statybos bei kitų nepavojingų atliekų apdorojimo veikla...
nuotrauka
2021-01-21 11:26
Kiekviena būsto apdailos smulkmena ar, atrodytų, pakoreguota nereikšminga detalė gali būsto šeimininkams sukelti įvairių nepatogumų. Nekilnojamojo turto plėtotojai naujakuriams rekomenduoja būsto apdailos projektą parodyti statybų inžinieriams ir pasikonsultuoti su jais dėl techninių galimybių.
nuotrauka
2021-01-19 09:39
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) apeliacine tvarka išnagrinėjo administracinę bylą pagal asociacijos „Visorių slėnio gyventojų bendruomenė“ (Bendruomenė) inicijuotą ginčą dėl planuojamos tiesti Mykolo Lietuvio gatvės Vilniaus mieste galimybių.
nuotrauka
2021-01-19 07:43
Daugiabučių namų renovacijai skirto finansavimo apimtims padidinti Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas (EIB) kartu investuoja ES lėšas į naujai kuriamą Investicijų platformą.
nuotrauka
2021-01-07 08:56
Elektros rinkos liberalizacija vartotojams suteikė ne tik galimybę patiems pasirinkti norimą tiekėją, bet kartu atnešė ir keletą naujovių. Viena jų – klientų kodų pokytis, kurio privalo nepamiršti visi pirmojo etapo dalyviai. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atkreipia dėmesį, kad palikus visu...
nuotrauka
2021-01-05 14:24
Aplinkos ministerija iki š. m. birželio 1 d. pratęsė terminą teikti paraiškas daugiabučiams namams renovuoti pagal 2020 m. paskelbtą kvietimą.
nuotrauka
2021-01-04 11:21
Pandemija šiais metais koregavo nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų įpročius: pradėjo populiarėti miesto pakraštyje esantys sklypai, namai ar sodo nameliai. Renkantis tokio tipo būstą ekspertai pataria atsižvelgti į vandentiekio ir nuotekų tinklus.
nuotrauka
2020-12-23 10:17
Šv. Kalėdos ir Naujieji metai – didžiausios metų šventės. Jų metu ir po švenčių sukaupiame ir didžiausią kiekį buitinių atliekų – daugiausia maisto ir įvairių pakuočių. SĮ „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) pastebi, kad per žiemos šventes komunalinių atliekų kiekis išauga apie 30 pr...
nuotrauka
2020-12-22 12:06
Gyventojai skatinami daugiau naudoti atsinaujinančių šaltinių energetiką, patiems ją gaminti – toms reikmėms priemonei „Saulės elektrinių įrengimas namų ūkiuose“ skirta dar 9 mln. Eur ES lėšų.
nuotrauka
2020-12-18 14:07
„Vilniaus vandenys“ dar 2018 metais investavo 149 tūkst. eurų į mobilią TV diagnostikos įrangą, kuri naudojama vamzdynų stebėsenai. Roboto pagalba nufilmuota beveik 60 000 metrų nuotekų vamzdynų. Juose – įspūdingi radiniai: nuo stambios buitinės technikos, padangų, dviračių iki smulkių dalykų: kolek...
nuotrauka
2020-12-18 10:52
Prieš naujus metus dauguma žmonių iškelia sau tikslą ar kelis tikslus, ką nori nuveikti, pasiekti ar padaryti ateinančiais metais. Rezoliucijomis vadinami siekiai yra savotiškas simbolis ir tuo pačiu pajuokos objektas, nes išsipildo labai maža dalis jų. Tačiau juk galima sau iškelti tokias rezoliuci...
nuotrauka
2020-12-18 10:40
Ar reikia mokėti nekilnojamojo turto mokestį už palėpę, kuri priklauso fiziniams asmenims tam tikromis dalimis, tačiau palėpė nepadalinta konkretiems asmenims, t. y., niekas nežino, kuri palėpės dalis kam priklauso?
nuotrauka
2020-12-18 10:21
KLAUSIMAS. Sodo namelis yra 67 kv. m ploto: įskaičiuojant ir rūsį bei palėpę. Plotas be rūsio ir palėpės siekia apie 20 kv. m. Ar prie namelio – be jokių dokumentų – galima statyti 60 kv. m priestatą?
nuotrauka
2020-12-17 07:30
Keturbučio namo gyventojai įsivėlė į konfliktą dėl kopėčių, kuriomis galima buvo patekti ant namo stogo. Kaimynai nesutaria, kur jos turi būti įrengtos, o dokumentuose kopėčių buvimo vieta niekaip nepažymėta.
nuotrauka
2020-12-16 11:27
Ar keisis ir kaip keisis sunaudotos elektros energijos rodmenų deklaravimas? Kur ir kaip reikės atsiskaityti už suvartotą elektros energiją? Tai – bene dažniausi klausimai, kuriuos kelia į pirmąjį elektros rinkos liberalizacijos etapą patekę gyventojai. Atsakymus į juos pateikia bendrovės „Energijos...
nuotrauka
2020-12-11 08:06
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatų pakeitimo projektui. Patvirtinti pakeitimai tiksliau apibrėžia vietinės rinkliavos apskaičiavimą bei mišrių komunalinių atliekų konteinerių kontrolę. Nuostatuose pateikti ir 2021 met...
nuotrauka
2020-12-10 13:38
Kaip apšiltinti senos statybos individualų namą – greitai, patikimai ir švariai? Danų patirtis rodo, kad pučiama mineralinė vata yra vienas efektyviausių pasirinkimų.
nuotrauka
2020-12-10 11:30
Nuosavo būsto ieškantys žmonės, prieš jį įsigydami, turėtų atsakingai įvertinti ne tik kasmėnesines įmokas bankui, bet ir papildomas būsimąsias išlaidas, tokias kaip komunaliniai mokesčiai.
nuotrauka
2020-12-10 10:52
Savarankiškai atliekami būsto apdailos darbai naujakuriams kartais gali sukelti papildomų nesklandumų, kurių pavyktų išvengti atsižvelgiant į paprastas taisykles ir patarimus. Pirmiausia, nekilnojamojo turto plėtotojai rekomenduoja perskaityti būsto pirkimo sutartį bei priedus ir pasitikslinti, koki...
nuotrauka
2020-12-08 10:39
Iki nekilnojamojo turto (NT) deklaracijų pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) termino pabaigos liko savaitė. Gyventojų skambučių ir klausimų, susijusių su jų turimo NT mokestinėmis vertėmis, sulaukiantys Registrų centro konsultantai pateikia 7 dažniausiai pasitaikančius klausimus ir atsa...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai