2020 rugsėjo 23 d. trečiadienis, 7:11
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Idėja: durys katėms, mėgstančioms būti balkone

Viktorija MITKUTĖ      2015-09-26 14:56
Vėstant orams vis dažniau užsidarome langus ir duris į balkoną. Tačiau neretai naminių gyvūnų, ypač kačių mylėtojai, kaip tik balkonuose visą vasarą laikė dėžutes su kraiku katėms. Bet ir atšalus nebūtina jas nešti į butą.
nuotrauka
Išėmus tinklelį ir paplatinus orlaidės angą, katė turės savo dureles į balkoną. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Sumeda, UAB
Mintimis apie tai, kaip padaryti, kad ir šilumos iš buto neišleistume, ir gyvūnai galėtų į balkoną patekti, dalijasi portalo skaitytojai ir specialistai.

Angą sugalvojo pati

„Kai praėjusią vasarą įsigijau katytę, kraiko dėžutę pastačiau įstiklintame balkone. Tačiau atėjus vėlyvam rudeniui teko ieškoti jai vietos bute – juk nelaikysi per šalčius atviro lango ar durų į balkoną“, – rašo vilnietė Jolanta S.

Moteris pasakoja, kad jos augintinė koridoriaus kampe pastatytą dėžutę greit surado, tačiau vis tiek dažnai prašydavosi išleidžiama pasivaikščioti į balkoną. Tad šeimininkams tekdavo praverti duris ir ją išleisti, o paskui klausytis, kada augintinei nusibos ir ji ims brazdenti į duris ir įsileisti ją atgal.

Šeimininkai rado išeitį. Kadangi buto langai senoviški, išėmė iš orlaidės virtuvėje tinklelį ir kartais tiesiog palikdavo pravertas apatines orlaidės dureles. Kol buvo maža, katytė puikiai per jas išlįsdavo į balkoną ir pareidavo atgal.

„Kai būdavo labai šalta, dureles paprasčiausiai uždarydavome. Tačiau kai katytė ūgtelėjo, anga jai tapo per siaura. Kadangi mūsų bute langų rėmai mediniai, šią vasarą angą šiek tiek paplatinome ir dabar ji vėl išlenda į balkoną“, – toliau pasakoja Jolanta S.

Tačiau ateityje šeima norėtų vietoje senų langų mediniais rėmais įstatyti naujus, o juose taip paprastai durelių gyvūnėliams nepadarysi. Tad dalindamasi patirtimi, kuri galbūt pravers kitiems kačių mylėtojams, ji teiraujasi: „Ar galėtų standartinių langų gamintojai suprojektuoti tokius, kuriuose būtų specialios angos – tokios, kurias augintinis galėtų pats atsidaryti iš abiejų pusių.“

Suprojektuoti angas gyvūnams tikrai galima

Būtent taip į portalo Statybunaujienos.lt klausimą, ar langų gamintojai gali suprojektuoti ir pagaminti langus ar duris į balkoną su specialiomis angomis naminiams gyvūnams, atsakė UAB „Sumeda“ projektų vadovas Vytis Bočys.

„Ir mūsų, ir, manau, bet kuri kita įmonė visuomet stengiasi atsižvelgti į skirtingus klientų pageidavimus ir juos įvykdyti. Todėl jei klientas nori, kad nedideli augintiniai, pavyzdžiui, katės, šunys, šeškai, turėtų angą, pro kurią galėtų patekti iš patalpos į balkoną ar į lauką ir atgal, tikrai pagaminsime langus ar duris su specialiomis angomis, pro kurias jie galės išlįsti“, – sakė jis.

Pašnekovo teigimu, specialias angas galima įrengti net tik medinėse, bet ir plastikinėse duryse bei languose, atsižvelgiant į konkrečią situaciją ir užsakovo pageidavimus.

„Specialios durelės augintiniams, kurias gyvūnai galėtų nesunkiai varstyti abiem kryptimis – tiek į vidų, tiek į išorę – montuojamos apatinėje durų dalyje. Jei durelės įrengiamos languose, reikėtų lango krašte sumontuoti orlaidę ar tiesiog praplatinimą, kuris horizontaliai būtų padalintas į dvi dalis. Apatinėje jos dalyje ir būtų montuojama speciali anga“, – pasakoja jis.

Tiesa, pabrėžia V. Bočys, nors suprojektuoti ir pagaminti galima labai įvairius langus ir duris, kiekvienas nestandartinis projektas yra sudėtingesnis už įprastą, nes reikia įdėti daugiau darbo. Atitinkamai didėja ir kaina. Bet pasakyti, kiek galėtų kainuoti tokie langai ar durys, sunku, nes kiekvieno individualaus gaminio kainą galima nustatyti tik įvertinus užsakovo pageidavimus ir konkrečią situaciją.

Gamintojai, atsakydamas laiško autorei sako V. Bočys, „gali pasiūlyti įvairius sprendimus, tačiau bet kuris specifinis gaminys bus brangesnis už standartinį“.

Portalo nuotraukos

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-09-16 09:11
Gyventojų susidomėjimas papildomu kvietimu teikti paraiškas Klimato kaitos programos paramai taršiems šildymo katilams keisti didesnis, nei tikėtasi. Šiai paramai buvo skirta 2 mln. eurų, o Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iki rugsėjo 15 d., kai baigėsi laikas paraiškoms teikti, gavo 987 pa...
nuotrauka
2020-09-15 13:50
Klaipėdos miesto savivaldybė pati pasinaudojo valstybės teikiama parama daugiabučių namų renovacijai. Neseniai eksploatacijai priduotas namas, savivaldybės užsakymu atnaujintas pagal valstybės paramos programą. Trylikos aukštų gyvenamajame name Klaipėdoje, Vingio g. 35, kuriame iš 103 butų 96 nuosav...
nuotrauka
2020-09-15 08:00
Lietuvoje palengva įsibėgėja energetikos sektoriaus reforma, kai buitiniams elektros vartotojams sukuriama galimybė rinktis nepriklausomą tiekėją. Tačiau kokių naudų gali tikėtis galutinis vartotojas, kai dalis paslaugos – elektros tiekimas – perduodamas į privataus sektoriaus rankas? Ir kaip elektr...
nuotrauka
2020-09-14 16:14
Jau nuo kitos savaitės – rugsėjo 21 d. – gyventojai galės teikti paraiškas ir gauti finansavimą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms įsirengti arba saulės parkuose įsigyti bei seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – iki spalio 21 d. Iš viso šiems kvi...
nuotrauka
2020-09-14 15:10
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ dėl atsiskaitymo už elektros energiją, pripažino, kad šiuo atveju UAB „Ignitis“ pagrįstai reikalauja apmokėti už suvartotą elektros energijos kiekį.
nuotrauka
2020-09-10 10:21
„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) visiems nepriklausomiems tiekėjams, pasirašiusiems asmens duomenų teikimo ir kitas reikalingas sutartis, išsiuntė į 1 etapą patenkančių elektros buitinių vartotojų, kontaktinius ir elektros suvartojimo duomenis. Šie vartotojai netrukus bus kviečiami iki šių me...
nuotrauka
2020-09-10 08:45
Daugiabučių gyventojai, norintys pasinaudojant valstybės parama pasikeisti suskystintųjų naftos dujų balionus į saugius energijos šaltinius, iki rugsėjo 7 d. kartu su bendrijomis ir namo administratoriais turėjo priimti sprendimus dėl kito alternatyvaus energijos šaltinio – elektros arba dujų. Spren...
nuotrauka
2020-09-09 16:26
Vyriausybės pritarė, kad Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybėn neatlygintinai perduotų penkis valstybinės žemės sklypus, kurie bus skirti komunalinių atliekų tvarkymo sistemai įdiegti.
nuotrauka
2020-09-07 10:50
Išsiaiškinti, ar planuojamų naujų statinių statybai reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), statybos proceso dalyviai ir gyventojai jau gali vos per kelias sekundes – tereikia pasinaudoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įdiegtu ele...
nuotrauka
2020-09-04 07:11
Pakeista tvarka, kuria palengvinama dujų balionų daugiabučiuose keitimo tvarka, pratęsiami numatyti terminai, o gyventojams suteikiama daugiau galimybių priimti sprendimus dėl savo būstų atnaujinimo.
nuotrauka
2020-09-02 10:49
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pagal paskelbtą papildomą kvietimą teikti paraiškas kompensacijoms individualių namų renovacijai, skirtai sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį, sulaukė 406 prašymų už 3,88 mln. eurų.
nuotrauka
2020-08-31 10:23
Viena didžiausių šiuo metu jau vykstančio energetikos sektoriaus pokyčio naudų, teksiančių būtent galutiniam vartotojui, yra personalizuoti pasiūlymai, kuriuos teiks tarpusavyje konkuruojantys nepriklausomi elektros tiekėjai.
nuotrauka
2020-08-28 17:38
Vilniaus miesto savivaldybė, siekdama padėti greičiau atlaisvinti metaliniais garažais nelegaliai užstatytą valstybinę teritoriją, pirmoms trims geranoriškoms garažų bendrijoms organizuoja patogesnį atliekų sutvarkymą. Metalinių garažų savininkams nereikės patiems vežti atliekų – pastarųjų surinkėja...
nuotrauka
2020-08-28 11:59
Apie pareigą pasirinkti naują tiekėją liepą informuota per 98 tūkst. šalies namų ūkių, patenkančių į pirmąjį pokyčio etapą. Vis dėlto pirmoji grupė tesudaro vos 6 proc. reformos dalyvių, mat iš viso Lietuvoje yra apie 1,6 mln. privačių elektros vartotojų.
nuotrauka
2020-08-27 13:38
Vieną didžiausių viešojo transporto keleivių srautų Vilniuje sugeneruojančioje Europos aikštės stotelėje vyksta rekonstrukcijos darbai. Panaikinus įvažą ir išplatinus laukimo peroną, įlipti ar išlipti iš autobusų bei troleibusų, o svarbiausia – laukti viešojo transporto – bus kur kas patogiau.
nuotrauka
2020-08-25 12:11
Nukritusi Lazdynuose esančios Architektų gatvės daugiabučio namo penkiolikto aukšto balkono gelžbetoninė plokštė atkreipė visuomenės dėmesį į pastatų konstrukcijų deformacijas ir galimas tokių defektų pasekmes.
nuotrauka
2020-08-25 11:48
Jokių kelionių į biurą ir streso kelyje, daugiau laiko sau – šiuos ir kitus privalumus vardija Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino namuose įpratę dirbti žmonės. Dalis jų toliau naudojasi galimybėmis kartais pailsėti nuo biuro šurmulio, o kiti susimąsto, ar vis garsiau kalbant apie ant...
nuotrauka
2020-08-24 12:22
Daugelis Lietuvos gyventojų jau yra girdėję apie prasidėjusį elektros rinkos monopolinių sąlygų atsisakymą, sukuriant galimybę kiekvienam rinktis pačiam. Ir išties – pokytis aktualus kiekvienam, mat ilgainiui palies visus buitinius elektros vartotojus. Vienas svarbiausių klausimų: iš ko nuo šiol pir...
nuotrauka
2020-08-24 10:05
Dar sovietmečiu laisvoje valstybinėje žemėje atsiradę laikini metaliniai garažai dėl juose sukauptų atliekų tapo papildomu galvos sopuliu jų savininkams. Atliekų tvarkytojai sako, kad garažuose dūli ir atliekos, už kurių pridavimą galima netgi gauti atlygį ir taip padengti bent dalį laikinų statinių...
nuotrauka
2020-08-19 10:35
2020 m. birželio mėn. elektros energijos tiekimo veiklą vykdė 22 tiekėjai, iš jų 6 tiekė elektrą buitiniams vartotojams* – skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) parengtoje elektros energijos tiekimo rinkos apžvalgoje.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Grinda“ išaugo Vilniaus rūbą

Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukš...