2019 kovo 21 d. ketvirtadienis, 14:25
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Idėja: durys katėms, mėgstančioms būti balkone

Viktorija MITKUTĖ      2015-09-26 14:56
Vėstant orams vis dažniau užsidarome langus ir duris į balkoną. Tačiau neretai naminių gyvūnų, ypač kačių mylėtojai, kaip tik balkonuose visą vasarą laikė dėžutes su kraiku katėms. Bet ir atšalus nebūtina jas nešti į butą.
nuotrauka
Išėmus tinklelį ir paplatinus orlaidės angą, katė turės savo dureles į balkoną. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Sumeda, UAB
Mintimis apie tai, kaip padaryti, kad ir šilumos iš buto neišleistume, ir gyvūnai galėtų į balkoną patekti, dalijasi portalo skaitytojai ir specialistai.

Angą sugalvojo pati

„Kai praėjusią vasarą įsigijau katytę, kraiko dėžutę pastačiau įstiklintame balkone. Tačiau atėjus vėlyvam rudeniui teko ieškoti jai vietos bute – juk nelaikysi per šalčius atviro lango ar durų į balkoną“, – rašo vilnietė Jolanta S.

Moteris pasakoja, kad jos augintinė koridoriaus kampe pastatytą dėžutę greit surado, tačiau vis tiek dažnai prašydavosi išleidžiama pasivaikščioti į balkoną. Tad šeimininkams tekdavo praverti duris ir ją išleisti, o paskui klausytis, kada augintinei nusibos ir ji ims brazdenti į duris ir įsileisti ją atgal.

Šeimininkai rado išeitį. Kadangi buto langai senoviški, išėmė iš orlaidės virtuvėje tinklelį ir kartais tiesiog palikdavo pravertas apatines orlaidės dureles. Kol buvo maža, katytė puikiai per jas išlįsdavo į balkoną ir pareidavo atgal.

„Kai būdavo labai šalta, dureles paprasčiausiai uždarydavome. Tačiau kai katytė ūgtelėjo, anga jai tapo per siaura. Kadangi mūsų bute langų rėmai mediniai, šią vasarą angą šiek tiek paplatinome ir dabar ji vėl išlenda į balkoną“, – toliau pasakoja Jolanta S.

Tačiau ateityje šeima norėtų vietoje senų langų mediniais rėmais įstatyti naujus, o juose taip paprastai durelių gyvūnėliams nepadarysi. Tad dalindamasi patirtimi, kuri galbūt pravers kitiems kačių mylėtojams, ji teiraujasi: „Ar galėtų standartinių langų gamintojai suprojektuoti tokius, kuriuose būtų specialios angos – tokios, kurias augintinis galėtų pats atsidaryti iš abiejų pusių.“

Suprojektuoti angas gyvūnams tikrai galima

Būtent taip į portalo Statybunaujienos.lt klausimą, ar langų gamintojai gali suprojektuoti ir pagaminti langus ar duris į balkoną su specialiomis angomis naminiams gyvūnams, atsakė UAB „Sumeda“ projektų vadovas Vytis Bočys.

„Ir mūsų, ir, manau, bet kuri kita įmonė visuomet stengiasi atsižvelgti į skirtingus klientų pageidavimus ir juos įvykdyti. Todėl jei klientas nori, kad nedideli augintiniai, pavyzdžiui, katės, šunys, šeškai, turėtų angą, pro kurią galėtų patekti iš patalpos į balkoną ar į lauką ir atgal, tikrai pagaminsime langus ar duris su specialiomis angomis, pro kurias jie galės išlįsti“, – sakė jis.

Pašnekovo teigimu, specialias angas galima įrengti net tik medinėse, bet ir plastikinėse duryse bei languose, atsižvelgiant į konkrečią situaciją ir užsakovo pageidavimus.

„Specialios durelės augintiniams, kurias gyvūnai galėtų nesunkiai varstyti abiem kryptimis – tiek į vidų, tiek į išorę – montuojamos apatinėje durų dalyje. Jei durelės įrengiamos languose, reikėtų lango krašte sumontuoti orlaidę ar tiesiog praplatinimą, kuris horizontaliai būtų padalintas į dvi dalis. Apatinėje jos dalyje ir būtų montuojama speciali anga“, – pasakoja jis.

Tiesa, pabrėžia V. Bočys, nors suprojektuoti ir pagaminti galima labai įvairius langus ir duris, kiekvienas nestandartinis projektas yra sudėtingesnis už įprastą, nes reikia įdėti daugiau darbo. Atitinkamai didėja ir kaina. Bet pasakyti, kiek galėtų kainuoti tokie langai ar durys, sunku, nes kiekvieno individualaus gaminio kainą galima nustatyti tik įvertinus užsakovo pageidavimus ir konkrečią situaciją.

Gamintojai, atsakydamas laiško autorei sako V. Bočys, „gali pasiūlyti įvairius sprendimus, tačiau bet kuris specifinis gaminys bus brangesnis už standartinį“.

Portalo nuotraukos

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-03-20 10:35
Naujos statybos būstą perkantys naujakuriai susiduria su galvosūkiu dėl dalinės apdailos. Kadangi nėra teisiškai reglamentuota, kokie darbai privalo būti atlikti, nekilnojamojo turto vystytojai pirkėjams siūlo itin skirtingus dalinės apdailos variantus. Būtent todėl atėję apsidairyti viename bute ra...
nuotrauka
2019-03-19 11:31
Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina kovo mėn. yra 5,48 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su vasario mėn., mažėja 0,36 proc. Per metus (nuo 2018 m. kovo mėn. iki 2019 m. kovo mėn.) vidutinė šilumos kaina didėjo 6,00 proc. – skelbia Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).
nuotrauka
2019-03-18 14:15
Sodininkų bendrijoje tarp kaimynų kilo ginčas. Vienas iš jų, nesilaikydamas nustatyto atstumo tarp sklypų, įsirengė individualią nuotekų valymo sistemą (ji susidarė iš įrenginio „Bioclar-6“, filtravimo šulinio, infiltravimo lauko). Infiltravimo laukas buvo įrengtas iškasus dirvožemį ir duobę užpildž...
nuotrauka
2019-03-14 11:54
Seimas priėmė Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisas, kuriomis nuo 2020 m. sausio 1 d. sudaroma galimybė valstybės lėšomis remti vadinamąją mažąją daugiabučių renovaciją, kai atskirai modernizuojamas tik gyvenamojo pastato šilumos punktas.
nuotrauka
2019-03-14 11:14
Nuo šių metų sausio 29-osios esama pokyčių, įrengiant Šilumos punktus, praneša Valstybinė energetikos inspekcija (VEI).
nuotrauka
2019-03-13 12:15
Patvirtinta Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2019 m. sąmatą. Pagal ją šiemet numatyta investuoti rekordinę 134 mln. eurų sumą ir planuojama gerokai daugiau priemonių nei ankstesniais metais.
nuotrauka
2019-03-08 13:32
Pagal Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2019 m. sąmatą šiemet numatyta investuoti rekordinę 134 mln. eurų sumą ir planuojama gerokai daugiau priemonių nei ankstesniais metais.
nuotrauka
2019-03-07 09:36
Ar galima palėpės plotą įskaičiuoti į bendrą buto plotą, apskaičiuojant mokesčius, teiraujasi portalo Statybunaujienos.lt skaitytoja Rasa. Moters gyvenamasis plotas yra 45,43 kv. m, o dabar, įskaičiavus ir palėpę, apmokestintas plotas tapo 63,35 kv. metro.
nuotrauka
2019-03-04 10:53
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą dėl bute suvartoto šilumos kiekio perskaičiavimo ir susidariusios nepriemokos, pasisakė, kad šilumos tiekėjas perskaičiavimą atliko pagrįstai, o vartotojas turi apmokėti už fakt...
nuotrauka
2019-02-28 11:40
Nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG) iš biokuro pagamintą šilumą centralizuotos šilumos tiekėjams (CŠT) šiemet tenka pirkti brangiau. Pavyzdžiui, sausio mėnesį, kai šilumos poreikis didžiausias, „Vilniaus šilumos tinklai“ NŠG bendrovėms turėjo mokėti 21% daugiau nei prieš metus, o „Klaipėdos energi...
nuotrauka
2019-02-27 09:10,      papildyta 2019-02-27 15:40, papildyta komentaru dėl balkonų
Namo stogas yra bendra visų jo gyventojų nuosavybė. O kaip keičiasi situacija, jeigu vienas iš gyventojų ant stogo įsirengia terasą?
nuotrauka
2019-02-21 12:53
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinamos lengvesnės taisyklės neįgaliųjų būstų pritaikymui pasinaudojant valstybės ir savivaldybės parama. 2019 metams neįgaliųjų būsto pritaikymui skirta 1,5 mln. eurų. Ši lėšų suma sudarys sąlygas pagerinti gyven...
nuotrauka
2019-02-20 14:25
Sausį kai kuriems Panevėžio daugiabučių namų gyventojams 2 kambarių buto šildymas kainavo 29 Eur (renovuotiems Ramygalos g. 61, 69, Tulpių g. 13 ir kt.), o kai kuriems – ir 112 Eur (senos statybos, nerenovuotiems A. Jakšto g. 8, Katedros g. 4, Švyturio g. 11 ir kt.). Taigi mokėti reikia skirtingai, ...
nuotrauka
2019-02-20 13:39
Gyventojai ir verslas jau gali įsivesti elektrą ar pasididinti jos galią greičiau, paprasčiau, tiesiog neišeidami iš namų. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), patobulinęs procedūras ir sistemas, klientams suteikia galimybę elektros paslaugas gauti vienu prisėdimu prie kompiuterio.
nuotrauka
2019-02-18 12:55
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pateikia svarbiausius faktus, kuriuos apie paramą reikia žinoti asmenims, keičiantiems katilus.
nuotrauka
2019-02-18 10:09
Per didelė drėgmė patalpose – kur kas rimtesnė problema nei daugelis galvoja. Būtina ją naikinti tiek jau gyvenant naujai įrengtose patalpose, tiek ruošiant jas rekonstrukcijai, kadangi nepanaikinus drėgmės pertekliaus rizikuojama ne tik nemaloniais pojūčiais, tačiau ir greičiau susigadinamu interje...
nuotrauka
2019-02-15 10:14
Kiekvienas daiktas ar erdvė, kuriais naudojamės, turi neišvengiamą savybę dėvėtis. Namai taip pat reikalauja nuolatinės priežiūros, o kartais kosmetinių pataisymų ar pagražinimų jau nebeužtenka. Remontas – sudėtinga užduotis, reikalaujanti laiko ir finansų, tačiau, teisingai planuojant, netikėtos iš...
nuotrauka
2019-02-14 11:50
Prisiminti, kad jokių būtinosios apdailos darbų sekmadieniais ir švenčių dienomis, o šeštadieniais – nuo 9 iki 17 val. Įvertinti, kad bendros naudojimo erdvės, pavyzdžiui, stogas, yra visų namo gyventojų, o ne asmeninė nuosavybė. Įsidėmėti, kad be rašytinio pardavėjo sutikimo naujakuriai neturi teis...
nuotrauka
2019-02-12 11:35
Vakar, vasario 11 d.) Aplinkos ministerijoje aptarta vasario pradžioje Jonavos rajono savivaldybėje pradėto vykdyti bandomojo projekto įvadinė ataskaita. Vienoje iš daugiabučių namų bendrijų, sodų bendrijų ir kaimo bendruomenėje šiuo metu, taikant rinkliavos ar kitos įmokos už komunalinių atliekų su...
nuotrauka
2019-02-12 08:03
„Iš tėvų, kurie gyveno renovuotame name, paveldėjome butą. Tėvams, kurie turėjo kompensaciją už šildymą ir karštą vandenį, renovacija nieko nekainavo. Kaip reiks mokėti mums?“, – klausia portalo Statybunaujienos.lt skaitytojai

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Kvapų šalinimas ozonu – veiksmingiausias ir aplinkai palankiausias sprendimas

Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais...
nuotrauka

TOPWELL MINI. Didelės mažo produkto vertės

Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežim...