2019 gegužės 20 d. pirmadienis, 2:26
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Idėja: durys katėms, mėgstančioms būti balkone

Viktorija MITKUTĖ      2015-09-26 14:56
Vėstant orams vis dažniau užsidarome langus ir duris į balkoną. Tačiau neretai naminių gyvūnų, ypač kačių mylėtojai, kaip tik balkonuose visą vasarą laikė dėžutes su kraiku katėms. Bet ir atšalus nebūtina jas nešti į butą.
nuotrauka
Išėmus tinklelį ir paplatinus orlaidės angą, katė turės savo dureles į balkoną. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Sumeda, UAB
Mintimis apie tai, kaip padaryti, kad ir šilumos iš buto neišleistume, ir gyvūnai galėtų į balkoną patekti, dalijasi portalo skaitytojai ir specialistai.

Angą sugalvojo pati

„Kai praėjusią vasarą įsigijau katytę, kraiko dėžutę pastačiau įstiklintame balkone. Tačiau atėjus vėlyvam rudeniui teko ieškoti jai vietos bute – juk nelaikysi per šalčius atviro lango ar durų į balkoną“, – rašo vilnietė Jolanta S.

Moteris pasakoja, kad jos augintinė koridoriaus kampe pastatytą dėžutę greit surado, tačiau vis tiek dažnai prašydavosi išleidžiama pasivaikščioti į balkoną. Tad šeimininkams tekdavo praverti duris ir ją išleisti, o paskui klausytis, kada augintinei nusibos ir ji ims brazdenti į duris ir įsileisti ją atgal.

Šeimininkai rado išeitį. Kadangi buto langai senoviški, išėmė iš orlaidės virtuvėje tinklelį ir kartais tiesiog palikdavo pravertas apatines orlaidės dureles. Kol buvo maža, katytė puikiai per jas išlįsdavo į balkoną ir pareidavo atgal.

„Kai būdavo labai šalta, dureles paprasčiausiai uždarydavome. Tačiau kai katytė ūgtelėjo, anga jai tapo per siaura. Kadangi mūsų bute langų rėmai mediniai, šią vasarą angą šiek tiek paplatinome ir dabar ji vėl išlenda į balkoną“, – toliau pasakoja Jolanta S.

Tačiau ateityje šeima norėtų vietoje senų langų mediniais rėmais įstatyti naujus, o juose taip paprastai durelių gyvūnėliams nepadarysi. Tad dalindamasi patirtimi, kuri galbūt pravers kitiems kačių mylėtojams, ji teiraujasi: „Ar galėtų standartinių langų gamintojai suprojektuoti tokius, kuriuose būtų specialios angos – tokios, kurias augintinis galėtų pats atsidaryti iš abiejų pusių.“

Suprojektuoti angas gyvūnams tikrai galima

Būtent taip į portalo Statybunaujienos.lt klausimą, ar langų gamintojai gali suprojektuoti ir pagaminti langus ar duris į balkoną su specialiomis angomis naminiams gyvūnams, atsakė UAB „Sumeda“ projektų vadovas Vytis Bočys.

„Ir mūsų, ir, manau, bet kuri kita įmonė visuomet stengiasi atsižvelgti į skirtingus klientų pageidavimus ir juos įvykdyti. Todėl jei klientas nori, kad nedideli augintiniai, pavyzdžiui, katės, šunys, šeškai, turėtų angą, pro kurią galėtų patekti iš patalpos į balkoną ar į lauką ir atgal, tikrai pagaminsime langus ar duris su specialiomis angomis, pro kurias jie galės išlįsti“, – sakė jis.

Pašnekovo teigimu, specialias angas galima įrengti net tik medinėse, bet ir plastikinėse duryse bei languose, atsižvelgiant į konkrečią situaciją ir užsakovo pageidavimus.

„Specialios durelės augintiniams, kurias gyvūnai galėtų nesunkiai varstyti abiem kryptimis – tiek į vidų, tiek į išorę – montuojamos apatinėje durų dalyje. Jei durelės įrengiamos languose, reikėtų lango krašte sumontuoti orlaidę ar tiesiog praplatinimą, kuris horizontaliai būtų padalintas į dvi dalis. Apatinėje jos dalyje ir būtų montuojama speciali anga“, – pasakoja jis.

Tiesa, pabrėžia V. Bočys, nors suprojektuoti ir pagaminti galima labai įvairius langus ir duris, kiekvienas nestandartinis projektas yra sudėtingesnis už įprastą, nes reikia įdėti daugiau darbo. Atitinkamai didėja ir kaina. Bet pasakyti, kiek galėtų kainuoti tokie langai ar durys, sunku, nes kiekvieno individualaus gaminio kainą galima nustatyti tik įvertinus užsakovo pageidavimus ir konkrečią situaciją.

Gamintojai, atsakydamas laiško autorei sako V. Bočys, „gali pasiūlyti įvairius sprendimus, tačiau bet kuris specifinis gaminys bus brangesnis už standartinį“.

Portalo nuotraukos

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-05-14 10:31
Skaičiuojama, kad kasmet pasaulyje susidaro beveik 50 mln. tonų elektros ir elektroninės įrangos atliekų ir tik penktadalis jų yra oficialiai perdirbama. Jei padėtis nesikeis, 2050 metais elektronikos atliekų kiekis pasaulyje išaugs daugiau nei dvigubai, iki 120 mln. tonų.
nuotrauka
2019-05-14 10:28
Lietuvoje populiarumą išlaiko nauji būstai, kuriuos pirkėjai įsigyja su daline apdaila. Tai reiškia, kad, prieš kraustantis į naujus namus, naujakuriams dar reikia susiplanuoti nemažai darbų. Tad kokios pagrindinės užduotys ir investicijos?
nuotrauka
2019-05-13 11:10
Gyventojai, įsirengę atsinaujinančius energijos išteklius naudojančius įrenginius – saulės ar vėjo elektrines, šilumos siurblius ar V klasės biokuro katilus, taip pat norintieji pakeisti seną biokuro katilą ar statyti iki 10 kW saulės elektrines, kviečiami iki birželio 10 d. Aplinkos ministerijos Ap...
nuotrauka
2019-05-10 09:13
Kraštovaizdžio dizainas ir projektavimas – aktuali tema ne tik naujakuriams, bet ir turintiems nuosavą žemės sklypą bei svarstantiems, kaip jį atnaujinti ir paruošti vasarai. Specialistai pataria rinktis laiko patikrintus sprendimus, o ne vaikytis vienadienių, kartais individualiai aplinkai visiškai...
nuotrauka
2019-05-10 08:10
Jau šį mėnesį prasidės vienos svarbesnių susisiekimo arterijų Šnipiškių seniūnijoje – Giedraičių gatvės – rekonstrukcija. Sostinės savivaldybė pasirašė rangos sutartį su bendrove „Akordas1“, laimėjusia viešąjį konkursą. Iki metų pabaigos bus atnaujinta beveik 1 km gatvės atkarpa nuo Lvovo iki Žalgir...
nuotrauka
2019-05-08 15:16
Nuo gegužės 10 d. iki birželio 10 d. gyventojai galės teikti paraiškas gauti paramą pakeisti senus ir neefektyvius kietą kurą naudojančius šildymo katilus į naujus efektyvius šildymo įrenginius – biokuro katilus arba šilumos siurblius. 2019 m. numatyta kvietimo suma sudaro apie 4 mln. eurų – iš viso...
nuotrauka
2019-05-08 13:56
Lietuvos savivaldybėms, suskubusioms pasinaudoti pirmą kartą Susisiekimo ministerijos suteikta galimybe gauti lėšų sodininkų bendrijų keliams ir gatvėms, šiemet numatoma paskirstyti 3,76 mln. eurų. Iš didžiųjų miestų, kuriems susisiekimo sąlygos sodininkų bendrijose paprastai kelia daugiausia proble...
nuotrauka
2019-05-08 10:12
Namų renovacijoje fasado šiltinimas yra vienas svarbiausių ir didžiausią paklausą turinčių darbų. Tai ne tik suteikia namui geresnį energinį efektyvumą, bet ir padeda visiškai pakeisti pasenusį fasadą.
nuotrauka
2019-05-07 11:09
Pavasaris – metas, kuomet ateina įkvėpimas atnaujinti namus ar pradėti remonto darbus. Iš pažiūros sudėtingus remonto, renovacijų ar tiesiog buities patobulinimo darbus gali palengvinti išmanūs sprendimai.
nuotrauka
2019-05-07 10:45
2018 m. Lietuvos gyventojai į rūšiavimo konteinerius sumetė 46 019 tonų pakuočių atliekų, o tai du kartus daugiau negu buvo sutvarkyta 2013 metais.
nuotrauka
2019-05-03 10:48
Siekiant saugesnio pėsčiųjų ir dviratininkų eismo, pakeisti pagrindiniai gatvių techniniai parametrai – susiaurinti eismo juostų pločiai, pakoreguotas projektinis greitis.
nuotrauka
2019-05-03 08:59
Išmanūs matuokliai, naudojami energetinių resursų suvartojimui stebėti, leidžia vartotojams efektyvinti savo energetinius ūkius, taupyti energiją ir prisidėti ne tik prie savo išlaidų mažinimo, bet ir prie priemonių kovojant su globaliu atšilimu, teigia Kauno technologijos universiteto Elektros ir e...
nuotrauka
2019-04-30 09:37
Elektriniai sodo ir daržo įrankiai yra priskiriami elektronikos atliekoms, kurios turi būti perdirbamos kaip ir kita buityje naudojama elektros ir elektroninė įranga. Kur gyventojams dėti neveikiančius elektrinius įrankius?
nuotrauka
2019-04-29 15:46
Beveik mėnesį trukęs Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) inicijuotas konkursas „Metų renovacijos projektas 2018” baigėsi – įvertinus ekspertų komisijos nuomonę ir visuomenės balsus, nugalėtojais paskelbti du pernai atnaujinti šalies daugiabučiai: Marijampolėje ir Šiauliuose.
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2019-04-23 14:15
Bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia savo tinklus ir tūkstančiams gyventojų suteiks galimybę jungtis prie naujų centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų.
nuotrauka
2019-04-18 10:56
Vienas švaraus oro priešų – tarša kietosiomis dalelėmis ir kitais pavojingais teršalais iš kietuoju kuru šildomų namų ūkių. Todėl numatoma parama kietojo kuro katilams modernizuoti ir atnaujinti, taip pat namų ūkiams prisijungti prie aplinkosauginiu požiūriu efektyvios centralizuoto šilumos tiekimo ...
nuotrauka
2019-04-16 12:20
Jei kiekviena šeima turi iš kartos į kartą perduodamas Kalėdų stalo dekoravimo tradicijas, Velykų laikotarpiu tam skiriame kur kas mažiau dėmesio. IKEA Lietuva interjero dizainerė Eimantė Nemanė dalijasi artėjančios šventės dekoro patarimais, kuriuos lengvai galėsite pritaikyti pagal savo skonį ir n...
nuotrauka
2019-04-12 07:43
Nors gyvenate bute, kartais norisi pusryčius pagardinti šviežio baziliko lapeliais, o įsibėgėjus vasarai pasimėgauti naminiais pomidorais? Specialistai sako, kad mėgautis šviežiu derliumi net ir gyvenant mieste įmanoma, o sodininkystės eksperimentams puikiai tinka balkonas.
nuotrauka
2019-04-11 11:55
Panevėžio apylinkės teismas tenkino Vilniaus gatvės daugiabučio namo pirmo aukšto buto savininkių ieškinį – pakeisti buto paskirtį į komercinę su atskiru įėjimu. Daugiabučio namo bendrija nebuvo davusi tam sutikimo.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

GEALAN siūlo sprendimus, kurie keičia nusistovėjusį požiūrį

Langas yra viena esminių pastato dalių ir labai svarbi žmogaus gyvenimo bei darbo dalis. Langas – tai ne tik gera garso ir šilumos izoliacija, bet ir šviesa, atsiveriantis vaizdas, o visa ta...
nuotrauka

Su CAT patogesnis darbas ir buitis

Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudar...