2020 gegužės 25 d. pirmadienis, 2:24
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Idėja: durys katėms, mėgstančioms būti balkone

Viktorija MITKUTĖ      2015-09-26 14:56
Vėstant orams vis dažniau užsidarome langus ir duris į balkoną. Tačiau neretai naminių gyvūnų, ypač kačių mylėtojai, kaip tik balkonuose visą vasarą laikė dėžutes su kraiku katėms. Bet ir atšalus nebūtina jas nešti į butą.
nuotrauka
Išėmus tinklelį ir paplatinus orlaidės angą, katė turės savo dureles į balkoną. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Sumeda, UAB
Mintimis apie tai, kaip padaryti, kad ir šilumos iš buto neišleistume, ir gyvūnai galėtų į balkoną patekti, dalijasi portalo skaitytojai ir specialistai.

Angą sugalvojo pati

„Kai praėjusią vasarą įsigijau katytę, kraiko dėžutę pastačiau įstiklintame balkone. Tačiau atėjus vėlyvam rudeniui teko ieškoti jai vietos bute – juk nelaikysi per šalčius atviro lango ar durų į balkoną“, – rašo vilnietė Jolanta S.

Moteris pasakoja, kad jos augintinė koridoriaus kampe pastatytą dėžutę greit surado, tačiau vis tiek dažnai prašydavosi išleidžiama pasivaikščioti į balkoną. Tad šeimininkams tekdavo praverti duris ir ją išleisti, o paskui klausytis, kada augintinei nusibos ir ji ims brazdenti į duris ir įsileisti ją atgal.

Šeimininkai rado išeitį. Kadangi buto langai senoviški, išėmė iš orlaidės virtuvėje tinklelį ir kartais tiesiog palikdavo pravertas apatines orlaidės dureles. Kol buvo maža, katytė puikiai per jas išlįsdavo į balkoną ir pareidavo atgal.

„Kai būdavo labai šalta, dureles paprasčiausiai uždarydavome. Tačiau kai katytė ūgtelėjo, anga jai tapo per siaura. Kadangi mūsų bute langų rėmai mediniai, šią vasarą angą šiek tiek paplatinome ir dabar ji vėl išlenda į balkoną“, – toliau pasakoja Jolanta S.

Tačiau ateityje šeima norėtų vietoje senų langų mediniais rėmais įstatyti naujus, o juose taip paprastai durelių gyvūnėliams nepadarysi. Tad dalindamasi patirtimi, kuri galbūt pravers kitiems kačių mylėtojams, ji teiraujasi: „Ar galėtų standartinių langų gamintojai suprojektuoti tokius, kuriuose būtų specialios angos – tokios, kurias augintinis galėtų pats atsidaryti iš abiejų pusių.“

Suprojektuoti angas gyvūnams tikrai galima

Būtent taip į portalo Statybunaujienos.lt klausimą, ar langų gamintojai gali suprojektuoti ir pagaminti langus ar duris į balkoną su specialiomis angomis naminiams gyvūnams, atsakė UAB „Sumeda“ projektų vadovas Vytis Bočys.

„Ir mūsų, ir, manau, bet kuri kita įmonė visuomet stengiasi atsižvelgti į skirtingus klientų pageidavimus ir juos įvykdyti. Todėl jei klientas nori, kad nedideli augintiniai, pavyzdžiui, katės, šunys, šeškai, turėtų angą, pro kurią galėtų patekti iš patalpos į balkoną ar į lauką ir atgal, tikrai pagaminsime langus ar duris su specialiomis angomis, pro kurias jie galės išlįsti“, – sakė jis.

Pašnekovo teigimu, specialias angas galima įrengti net tik medinėse, bet ir plastikinėse duryse bei languose, atsižvelgiant į konkrečią situaciją ir užsakovo pageidavimus.

„Specialios durelės augintiniams, kurias gyvūnai galėtų nesunkiai varstyti abiem kryptimis – tiek į vidų, tiek į išorę – montuojamos apatinėje durų dalyje. Jei durelės įrengiamos languose, reikėtų lango krašte sumontuoti orlaidę ar tiesiog praplatinimą, kuris horizontaliai būtų padalintas į dvi dalis. Apatinėje jos dalyje ir būtų montuojama speciali anga“, – pasakoja jis.

Tiesa, pabrėžia V. Bočys, nors suprojektuoti ir pagaminti galima labai įvairius langus ir duris, kiekvienas nestandartinis projektas yra sudėtingesnis už įprastą, nes reikia įdėti daugiau darbo. Atitinkamai didėja ir kaina. Bet pasakyti, kiek galėtų kainuoti tokie langai ar durys, sunku, nes kiekvieno individualaus gaminio kainą galima nustatyti tik įvertinus užsakovo pageidavimus ir konkrečią situaciją.

Gamintojai, atsakydamas laiško autorei sako V. Bočys, „gali pasiūlyti įvairius sprendimus, tačiau bet kuris specifinis gaminys bus brangesnis už standartinį“.

Portalo nuotraukos

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...
nuotrauka
2020-05-07 09:26
Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą. Toks Tarybos sprendimas taps papildoma parama, gaivinant sektorius, nukentėjusius nuo karantino apribojimų.
nuotrauka
2020-05-06 14:03
Dėl Lietuvoje paskelbto karantino lietuviai namuose praleidžia daugiau laiko nei įprasta. Per pastaruosius du mėnesius jie tapo ne tik laisvalaikio, bet ir darbo vieta tiek šeimoms, tiek vieniems gyvenantiems asmenims.
nuotrauka
2020-04-30 09:32
Etiketo specialistas Arminas Lydeka įsitikinęs, kad koronavirusas negrįžtamai pakoreguos daugybę protokolo taisyklių, viena pagrindinių – sveikinimąsi.
nuotrauka
2020-04-29 08:53
Aplinkos ministerija, siekdama mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus ir COVID-19 pandemijos ekonominius padarinius, sudarys lankstesnes sąlygas gyventojams įsigyti saulės elektrines.
nuotrauka
2020-04-29 08:03
Paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį visoje Europoje minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena.
nuotrauka
2020-04-28 09:41
KLAUSIMAS. Kokiu reikia dokumentų, norint statyti 20 kv. m priestatą prie sodo namelio, kurio plotas – 37 kv. m? Sodo nameliui yra parengtas projektas.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...