2021 sausio 19 d. antradienis, 0:56
Reklama  |  facebook

Įgyvendintas NordPlus Adult programos projektas „Reikiami įgūdžiai profesiniame rengime statybų sektoriuje“

2016-05-25 12:02
Trys švietimo sektoriaus organizacijos iš Lietuvos, Danijos ir Norvegijos baigė įgyvendinti NordPlus Adult programos projektą NPAD-2014/10153 „Reikiami įgūdžiai profesiniame rengime statybų sektoriuje“. Veiklos tipas – tematinis tinklas su mobilumo veiklomis viduje.
nuotrauka
Projekto „Reikiami įgūdžiai profesiniame rengime statybų sektoriuje“ akimirkos. Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro nuotr.


Minimos įmonės
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras,

Projekto tikslinės grupės yra mokiniai, mokytojai, personalas, dalyvaujantys statybos pramonei rengiant specialistus, statybos pramonės asociacijos, įmonės. Projekte dalyvavo Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centras (Lietuva), Bergeno techninis koledžas (Norvegija), CELF (Danija). Projektas prasidėjo 2014 m. rugsėjo 1 d. ir tęsiasi dvejus metus. Projekto dalyvės rengia statybininkus, kurių taip reikia statybos pramonei. Šalių manymu, aktualu ir svarbu supažindinti studentus, mokytojus su mokymo programomis, mokymo strategijomis, metodais, dalyvauti projekto veiklose, surinkti informaciją apie darbo rinkos poreikius, žinias, kurių reikės ateities statybų pramonei.

Projekto metu sukurtas teminis tinklas tarp Norvegijos, Danijos ir Lietuvos suaugusiųjų profesinio mokymo organizacijų statybos pramonei, atlikti trys išsamūs tyrimai esamai švietimo profesinio rengimo situacijai kiekvienoje šalyje – Norvegijoje, Danijoje, Vokietijoje – įvertinti ir identifikuotos galimos įgūdžių spragos profesinio mokymo statybų ir statybos pramonės sektoriuose. Sukurtas rekomendacijų sąvadas profesinio mokymo programoms. Sukurta ir išleista 80 DVD lietuvių ir 240 anglų kalbomis su rekomendacijomis profesinio mokymo statybos ir statybos pramonės sektoriuose. 

2016 m. balandį įvyko baigiamoji projekto konferencija Kaune. Joje dalyvavo apie 30 svečių. Gegužę vietinės sklaidos konferencijos vyksta Norvegijoje, Danijoje. Šiuo metu vykdoma projektų rezultatų sklaida.

Projektą pradedant buvo sukurtas projekto logotipas ir interneto svetainė.

Projekto rezultatai turės tiesioginės įtakos profesinio mokymo organizacijoms, mokant suaugusiuosius statybos profesijos, netiesiogiai paveiks asociacijas, įmones. Projektas suteiks suaugusiesiems naujų įgūdžių, šiuolaikinių žinių, sukurti DVD bus naudojami mokymo procesuose.

Nuotraukoje iš dešinės – centro vadovas Ričardas Šeštokas

Išleistame DVD aptartos temos apie didelius statybos pramonės pokyčius – naujos, aplinką tausojančios technologijos, sąnaudų mažinimas, didelė konkurencija, darbo jėgos judumas ir prie šių kintančių sąlygų reikia prisiderinti. Glaudi partnerystė tarp statybos pramonės įmonių ir švietimo institucijų yra labai svarbi, siekiant, kad profesinis rengimas atitiktų ateities poreikius.

DVD formatu apteikta informacija apie tai, kad ne vėliau kaip 2020 m. gruodžio 31 d. ES visi nauji pastatai privalės būti beveik nulinės energijos. Direktyva reikalauja, kad valstybės narės parengtų nacionalinius planus, kaip padidinti beveik nulinės energijos pastatų skaičių ir užtikrinti, kad būtų skatinama pastatus pertvarkyti į beveik nulinės energijos pastatus.

Lietuvos nacionalinėje energetikos strategijoje nurodoma, kad iki 2020 m. plėtojant darnią energetiką bus įgyvendinamos šios strateginės iniciatyvos: kasmet 1,5 proc. didinamas energijos vartojimo efektyvumas; iki 2020 m. renovavus daugumą pastatų, Lietuvoje šilumos energijos vartojimas sumažės 30–40 proc.;mažės CO2 išmetimai.

Trečias projekto susitikimas įvyko Danijoje 2015 m. spalio 20 – 22 dienomis. Susitikimo metu susipažinta su CELF profesinio mokymo centru, susipažinta su Nordic Built Charter dokumentu. Tai Šiaurės šalių iniciatyva, siekiant paspartinti darnią statybos pramonės plėtrą, dokumentą inicijavo Šiaurės šalių prekybos ir pramonės ministrai, dokumentas aprėpia visus Šiaurės šalių statybos pramonės privalumus, formuoja patrauklią ir veiksmingą aplinką bendradarbiauti, perteikia realius pasaulinio lygio, įvairios apimties statybų projektus.

Atsižvelgdamas į pasaulio poreikius, Šiaurės šalių statybos sektorius vienija pajėgas ir pabrėžia bendrus tvarių sprendimų Šiaurės šalių regionui privalumus, pagrįstus Šiaurės šalių statybos principais pagrįsta aplinkotvarka, kuri: 

• kuria palankią žmonėms aplinką ir gerina gyvenimo kokybę;
• pagrįsta darnia plėtra, kaip inovatyvaus mąstymo ir aukšto žinių lygio rezultatu;
• jungia gyvenimo mieste ir gamtos teikiamus privalumus;
• gyvavimo ciklo metu nesukuria jokių šalutinių kenksmingų produktų;
• yra funkcionali, išmani ir estetiška, atitinka geriausias Šiaurės šalių dizaino tradicijas;
• sukurta ilgam: yra tvirta, lanksti ir ilgalaikė;
• naudoja vietines žaliavas ir prisitaiko prie regioninių sąlygų;
• kuriama ir palaikoma partneriams skaidriai bendradarbiaujant tarp sektorių ir disciplinų;
• naudoja įvairiu mastu pritaikomas ir visuotinai pripažintas koncepcijas;
• yra naudinga žmonėms, verslui ir gamtinei aplinkai.

Bergeno techniniame koledže buvo atliktas mokinių tyrimas, kurio metu nustatyta, jog beveik visi buvę mokiniai pastebi, kad mokymo procesą būtina labiau kompiuterizuoti, o kai kurie netgi pasiūlė, kokių kompiuterinių programų statybų sektoriui reikia. Dalis apklaustųjų pažymėjo, jog skirtumas tarp kolegijos aplinkos ir realaus darbo sąlygų statybos sektoriuje yra dramatiškas. Statybų įmonėse reikalaujama dirbti greitai, būdinga ilga darbo diena. Kai kuriose įmonėse viršvalandžiai yra tapę norma. Daugelis studentų pabrėžė, kad patekus į statybos pramonę teko prisitaikyti prie pokyčių, ypač susidūrus su skirtumu tarp savo lūkesčių ir to, kas iš tiesų vyksta statybų aikštelėse. Dauguma buvusių mokinių pastebi, jog darbui statybų sektoriuje geriau pasirengti padėtų glaudesnis bendradarbiavimas su įmonėmis, didesnis jų įsitraukimas į darbuotojų parengimo procesus.

Buvę mokiniai pabrėžė, jog šiuo metu statybų sektoriuje dirba daug imigrantų, tad tampa svarbi užsienio kalbų mokėjimo, susikalbėjimo problema. Šiuo metu plačiai taikoma praktika – pagrindinius dokumentus, instrukcijas pateikti ir kitomis kalbomis, pavyzdžiui, šalia norvegų – lenkų, anglų kalba. Taip pat būtina daugiau dėmesio skirti bendravimo įgūdžiams. 

Visi projekto susitikimai buvo įvertinti dalyvių anonimiškais klausimynais, atliktas galutinis įvertinimas.

Projektas pagerino darbuotojų kompetenciją suaugusiųjų švietimo srityje: kūrybiškumo ir motyvacijos darbe, komunikacijos, komandinio darbo kompetencijų, kalbų, IT kompetencijas, projektų administravimo, gebėjimų, kultūros, istorijos ir geografijos žinias.

Projektas finansuojamas pagal Nordplus adult programą. Daugiau informacijos.

  Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų 
profesinio rengimo centro inf. ir nuotr. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2021-01-18 10:30
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skelbia priemonės „Gatvių apšvietimo modernizavimas“ Nr. 2 kvietimą šalies savivaldybėms ir jų valdomoms įmonėms. Tai jau antrasis kvietimas pagal šią priemonę, kuris skelbiamas pastebėjus didelį pareiškėjų susidomėjimą ir investicijų poreikį.
nuotrauka
2021-01-15 11:40
Mirus asmeniui, palikimą būtina priimti per tris mėnesius, tačiau nuosavybės registravimą galima atidėti iki kovo, kol atpigs registro teikiamos paslaugos, teigia notarai.
nuotrauka
2021-01-15 10:10
Saugomų teritorijų – nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų – direkcijų pastatuose, lankytojų centruose ir pagalbinėse patalpose naudojama iš saulės energijos pagaminta elektra. Saulės elektrinėms įsigyti ir įrengti Vyriausybė valstybinių parkų direkcijoms skyrė 511 tūkst. eurų.
nuotrauka
2021-01-15 10:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pristato naują paslaugą – interneto tinklalapyje viešai galima peržiūrėti po 2021-01-01 savivaldybių sudarytas infrastruktūros plėtros sutartis ir susipažinti su sprendimais dėl tokių sutarčių nut...
nuotrauka
2021-01-14 13:43
Keturios miesto širdyje esančios patalpos išvengė privatizavimo – Vilniaus savivaldybė nusprendė paskirti jas geriausių idėjų įgyvendinimui keturiose srityse: Baltarusijos kultūros puoselėjimo, socialinės, kultūrinės veiklos ir vizualiųjų menų. Savivaldybė skelbia viešus patalpų Senamiestyje ir Nauj...
nuotrauka
2021-01-14 12:39
GEALAN kviečia naujuosius 2021 metus pradėti susitikimu virtualioje erdvėje. Sausio 20–21 dienomis sužinoti paskutines naujienas ir keistis informacija apie statybų ir langų pramonės naujoves galėsite neišeidami iš savo namų ar biuro, nes GEALAN jau tradicija tapusį tarptautinį ATEITIES FORUMĄ pirmą...
nuotrauka
2021-01-14 11:03
Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskirstė papildomą beveik 19 mln. eurų finansavimą Europos Sąjungos fondų priemonių „Eco-inovacijos LT+“ ir „Pramonės skaitmeninimas LT“ rezerviniams projektams.
nuotrauka
2021-01-13 09:25
Statybų sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio sričių, o statybos darbų viešiesiems pirkimams Lietuvoje kasmet išleidžiama net apie 2,5 mlrd. Eur.
nuotrauka
2021-01-12 13:19
Seimas pailgino senaties terminą visuomenės (viešąjį) interesą ginantiems subjektams pareikšti reikalavimus dėl patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų ginčijimo; užtikrinti skaidresnį teritorijų planavimo procesą numatant didesnes visuomenės įtraukties į jį galimybes, tinkamą visuomenės informav...
nuotrauka
2021-01-12 09:35
Praėjusių metų pabaigoje Kultūros paveldo departamentas (KPD) skyrė 4500 Eur baudą už požeminio elektros kabelio tiesimą prieš tai neatlikus archeologinių tyrimų Margių senovės gyvenvietės teritorijoje Dzūkijoje ir 900 Eur baudą už Turčinų, Ročkų piliakalnio sužalojimą Suvalkijoje.
nuotrauka
2021-01-12 09:13
Vieša konsultacija dėl laikinos Lukiškių kalėjimo komplekso nuomos konkurso sąlygų projekto sulaukė didelio rinkos dalyvių susidomėjimo. Turto bankas atsižvelgs į rinkos dalyvių išsakytus pasiūlymus dėl konkurso sąlygų ir jos bus koreguojamos. Patį konkursą planuojama paskelbti vasario mėnesį.
nuotrauka
2021-01-11 15:35
Sausio 7 dieną Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas su UAB „VVARFF“ pasirašė teritorijų prie Babrungo upės ir Gandingos hidroelektrinės tvenkinio (vadinamosios Plungės jūros) poilsio ir rekreacijos zonų sukūrimo statybos darbų sutartį, kurios vertė – 2 863 194,81 ...
nuotrauka
2021-01-11 09:33
Praėjusių metų gruodžio pradžia mokslo bendruomenei apkarto – viena didžiausių pasaulyje, tačiau pastaruoju metu vis labiau apleista Puerto Rike įkurta Arecibo observatorija galutinai sugriuvo į radijo bangas atspindinčią lėkštę nukritus virš jos pakabintam radioteleskopui.
nuotrauka
2021-01-11 09:16
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame vienos uostamiesčio įmonės direktorius kaltinamas apgaulingai tvarkęs buhalterinę apskaitą, o dirbdamas pagal individualios veiklos pažymą – nesumokėjęs per 14 tūkst. eurų mokesčių bei teikęs neteisi...
nuotrauka
2021-01-08 16:11
Kauno rajono savivaldybės administracija, išnagrinėjusi planuojamo žvyro karjero kasimo Virbaliūnų k. (Batniavos sen.) poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programą, sausio 7 d. pateikė UAB „Ekostruktūra“ ir Aplinkos apsaugos agentūrai išvadą.
nuotrauka
2021-01-07 16:49
Konkursą Vasaros koncertų estrados architektūriniam projektui parengti paskelbusi Klaipėdos savivaldybė apsisprendė, jog sutartis dėl tolimesnių statinio projektavimo darbų nebus pasirašyta nė su vienu konkurso dalyviu. Tačiau kai kurios architektų pasiūlytos idėjos bus įgyvendintos per artimiausius...
nuotrauka
2021-01-07 15:48
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad ekstremalios situacijos dėl COVID-19 metu įmonės patirtos išlaidos darbuotojams atliktiems testams ir skiepams priskiriamos leidžiamiems atskaitymams. Jos laikomos būtinosios darbo saugos ir darbuotojų apsaugos išlaidomis. Tokiu atveju la...
nuotrauka
2021-01-07 10:32
Kylant pragyvenimo lygiui, sostinėje auga ne tik nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų galimybės, bet ir poreikiai – besirenkantys ekonominės klasės būstą neretai reikalauja prestižiniams projektams būdingų sprendimų. Tai trina ribas tarp būsto klasių, kurias aiškiau identifikuoja nebent kaina.
nuotrauka
2021-01-07 08:41
Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė viešojo pirkimo konkursą Skulptūrų parko (senųjų miesto kapinių) sutvarkymo darbams su darbo projekto parengimu pirkti. Jeigu viskas vyks kaip tikimasi, projekto pabaigtuvės 2023 m. įprasmintų reikšmingą uostamiesčiui sukaktį – 100-ąsias Klaipėdos sukilimo 1923 ...
nuotrauka
2021-01-06 14:46
Saugomų kultūros paveldo objektų tvarkymui, praneša Klaipėdos miesto savivaldybė, šiais metais numatoma skirti daugiau lėšų. Saugomų statinių valdytojai, planuojantys tvarkyti savo turtą, gali pretenduoti į dalinį savivaldybės finansavimą. Bendrai šiai programai 2021 metais ketinama skirti 300 tūkst...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Mūsų svajonių įgyvendinimas yra įkvėpimo šaltinis naujiems mūsų sumanymams“ (Orison Swett Marden)

Galima įsigyti ir pasodinti labai dekoratyvių, brangių augalų, tačiau visuma nedžiugina. O galima pasirinkti neryškius, neišraiškingus augalus, tačiau tinkamai sukomponuota jų visuma atima ž...