2021 balandžio 15 d. ketvirtadienis, 4:47
Reklama  |  facebook

Įkaitusios statybos – darbą pradeda 7 ryto ir „eina paskui saulę“

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2015-08-12 16:54
Sunkiai kvėpuojate, maukiate vandenį ir skundžiatės „nepakeliamais karščiais“? O ar pagalvojate apie statybininkus – žmones, kuriems tokiu oru tenka dirbti lauke, kilnoti sunkius daiktus ir lankstytis? O dar įvairūs reikalavimai neleidžia išsirengti arba nusiimti šalmo – darbo saugos taisyklės egzistuoja bet kokiu oru. Statybos bendrovių savininkai ir projektų vadovai atskleidžia, kaip gelbėja savo darbuotojus per karščius ir kokių gudrybių sugalvoja, kad karštį „atlaikytų“ ne tik statybininkai, bet ir šviežiai nutinkuoti pastatų fasadai.
nuotrauka
Statybininkas spiginant karščiui. Bendrovės „Conresta“ nuotr.


Minimos įmonės
Avona, UAB
Conresta, UAB
„Lendam į rūsį“

Renovacijos ir statybos darbais užsiimančios bendrovės „Avona“ vadovas Česlovas Zabarauskas pasidžiaugė, jog, laimei, šiuo metu statomo daugiafunkcinio VDU studijų ir mokslo centro viduje gana vėsu (pastatas – iš betono), be to, dar likę darbų ir rūsyje.

Taigi, visi su malonumu renkasi rūsį arba kokius nors vidaus darbus.

„Statybininkai, žinokite, užgrūdinti žmonės, – juokėsi Č. Zabarauskas. – Lendam į rūsį. Kas gali – gali ryte anksčiau ateiti, dirbame iš tos pusės, kur saulės nėra. Taigi šiek tiek pakeitėme darbo laiką – dirbame nuo 7 ir anksčiau baigiame. Įvairiai elgiamės, vieno tokio recepto nėra.“

Č. Zabarauskas savo darbuotojus aprūpina vandeniu, akiniais nuo saulės, leidžia vilktis lengvesnius rūbus.

„Vis tiek turi būti ir batai, ir pirštinės, akiniai, šalmas. Kai kurie nusirengia, vaikšto tik su kelnėm. Taip karšta – tragedija“, – sakė bendrovės „Avona“ vadovas.

Į statybunaujienos.lt žurnalistų aplankytą objektą tiekiamas vanduo, taigi vyrai, pritrūkę vandens buteliukuose, eina atsigaivinti ir apsiprausti.

Statybos bendrovės „Conresta“ objekte. Bendrovės nuotr.

Karštis trukdo atlikti fasadų apdailą

Statybų bendrovės „Conresta“ projektų vadovas Martynas Aniulis teigė, jog jo įmonėje darbas įprastai pradedamas nuo 7 val. ryto.

„Stengiamės vengti darbų lauke, stengiamės dirbti viduj, kad nereikėtų dirbti ant tiesioginių saulės spindulių. Išorės darbus nukeliame“, – pasakojo M. Aniulis.

Darbas lauke šiomis savaitėmis galėtų būti skiriamas už blogą darbą. „Tik ne į lauką siųskit!“, – tokius darbuotojų prašymus dabar girdi projektų vadovas.

Tiesa, atlikti išorės apdailą kai kuriuose objektuose šiuo metu beprasmiška – tinkas ant saulės spindulių perdžiūsta, o klijuojamos apšiltinimo medžiagos atšoka.

„Viskas perdžiūvo, išeina bloga kokybė. Taigi žmonės, kuriems reikia dirbti su fasadais, eina paskui saulę. Kurioje pusėje saulė nešviečia – ten ir dirba, taip apie namą sukasi ratu. Jei jau niekaip neišeina dirbti, laukiame, kol saulė nusisuks ir vakarais dirbame ilgiau, kai jau truputį pravėsta“, – atskleidė M. Aniulis.

Statybų aikštelėje – jokių pusnuogių vyrų


Bendrovės „Conresta“ atstovas pripažino, jog viename iš objektų grindys betonuojamos naktimis – nuo 20 val. vakaro per visą naktį.

„Tai dėl betono džiūvimo, tačiau yra ir kitų technologinių dalykų, kodėl jie negali dirbti dieną“, – sakė M. Aniulis.

Pašnekovo teigimu, didelius, 20-ies litrų talpos butelius statybų vadovai stato tiesiog toje vietoje, kur vyksta darbas, kad darbuotojams nereikėtų grįžinėti į buitines patalpas. Statybininkams neleidžiama nusirengti iki pusės – liemenes, šalmus jie statybų aikštelėje privalo dėvėti.

„Liemenė, šalmas, batai – jų nusiimti neleidžiam, kad ir kaip karšta būtų“, – sakė M. Aniulis.

Jis svarstė, jog darbų našumui karštymetis žalos nepadarė.

„Blogiau gal žiemą, kai užšąla vanduo, ateini į objektą ir kol prisišildai... Patiri papildomų sąnaudų. O dabar kažkaip specialiai šaldyt... Nešaldom“, – teigė bendrovės „Conresta“ atstovas.

Vis tik šios bendrovės statybininkai gali mėgautis prabanga – statybininkų vagonėliuose įrengti kondicionieriai.

„Sėdim šaltai, netgi peršalę buvom“, – sakė M. Aniulis.

Statybos bendrovės „Conresta“ objekte. Bendrovės nuotr.

Sena gera lietuviška patarlė

Tuo metu kelio darbus atliekančių bendrovių darbuotojams nėra galimybės palįsti po keliu. Bendrovės „Fegda“ technikos direktorius Romas Katilauskas sako, jog esant tokiai temperatūrai darbuotojai gausiai aprūpinami vandeniu, taip pat jiems leidžiama dažniau pasidaryti poilsio petraukėles.

„Darbo laikas nekeičiamas – nuo 7 iki 16 val., tačiau yra ilgesnės pertraukėlės, šalia darbo vietos visuomet yra vandens ir drabužiai yra lengvesni. Kadangi turime signalines liemenes dėvėti, leidžiame po jomis marškinėlius trumpomis rankovėmis,“ – sakė R. Katilauskas.

Dirbant kelio darbus neleidžiama išsirengti iki pusės nuogai.

„Didelis klausimas, ar geriau, jei žmogus nusirengęs? Užtektų, kad prie kūno prisiliestų bet kokia įkaitusi detalė ar medžiaga ir žmogus nusidegins. Tas pats akmuo atšokęs nuo kelio, gali pataikyti į kūną. Palyginkite – kokia būtų žala žmogui, jei į drabužį, ar tiesiogiai į kūną trenktųsi? Darbuotojas turi būt su darbo drabužiais“, – sakė pašnekovas.

Bendrovės atstovas teigė, jog niekas nevaiko darbuotojų, jei jie nutaria trumpam prisėsti pavėsyje. Įprastai leidžiama po 5–10 minučių per valandą pailsėti, tačiau esant tokiam karščiui – ir daugiau. Todėl per šias abi savaites niekas nėra perkaitęs, niekam nesušlubavo sveikata.

Tiesa, darbo našumas, R. Katilausko teigimu, yra kritęs. Kelio darbuotojai negali atsigaivinti ir buitinėse patalpose, nes jose karštis – dar didesnis, nei lauke.

Jis juokavo, jog lietuviui – niekad neįtiksi.

„Ar pas mus buvo kada nors gerai? Šalta – blogai, karšta – irgi blogai! Reikia su tuo susitaikyti. Ir šaltis, ir karštis turi savo varginančių simptomų. Ar per šaltį, ar per karštį dirbti sunkiau – negali palyginti. O jei rimtai, yra vienas geras posakis „Šiluma kaulų nelaužo“, – sakė bendrovės atstovas.

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-04-14 14:45
Neretai praktikoje pasitaiko situacijų, kuomet užsakovai, jau faktiškai naudodamiesi rangovo atliktų darbų rezultatu, dėl kokių nors formalių priežasčių atsisako priimti rangovo atliktus statybos rangos darbus. Esant tokioms aplinkybėms rangovas įgyja teisę vienašališkai perduoti darbus užsakovui.
nuotrauka
2021-04-14 10:33
2021 m. vasarį šalyje atlikta statybos darbų už 166,1 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 4,2 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei sausį (nepašalinus – 2,4 proc.), praneš Statistikos departamentas.
nuotrauka
2021-04-14 08:47
Registrų centras – be jau įprastų elektroninių paslaugų, tokių kaip e. varžytynės, e. aukcionai, e. įgaliojimai, e. parašas ar e. pristatymas, – nuo šiol sudaro galimybę elektroniniu būdu organizuoti ir nuomos konkursus. Tikimasi, kad nuomos konkursų organizavimas elektroninėje erdvėje padės užtikri...
nuotrauka
2021-04-13 13:09
Komfortas paprastai suprantamas kaip sąlygų visuma, teikianti buitinių patogumų. Tačiau šias sąlygas, ypač kalbant apie akustinį komfortą, kaip pastebi UAB „Ramsta“ direktorius Kęstutis Jonutis, visi supranta skirtingai.
nuotrauka
2021-04-13 11:02
Artimiausiu metu vidaus reikalų sistemos pareigūnams – ugniagesiams gelbėtojams, policininkams ir kitiems – bus pagerintos gydymo ir reabilitacijos sąlygos. Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas, įgyvendinantis Vidaus reikalų ministerijos Reabilitacijos c...
nuotrauka
2021-04-13 09:03
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paliko galioti Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo tenkintas Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės Lauros Paulikienės, ginančios viešąjį interesą, pareiškimas užkertant kelią neteisėt...
nuotrauka
2021-04-12 17:25
Šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų iškils didžiausia Baltijos šalyse infekcinių ligų ligoninė. Kauno klinikų užsakymu infekcinių ligų ligoninės projektą įgyvendins projektavimo paslaugų konkursą laimėjusi UAB „Maspro“. Pastato statybos darbų vertė gali siekti apie 2...
nuotrauka
2021-04-12 13:34
Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) paskelbė du svarbius biokurą naudojančių įrenginių statybos projekto viešuosius pirkimus. Paskelbtais konkursais ieškoma biokurą naudojančios jėgainės dalies statybos valdytojo bei statybos darbų rangovo.
nuotrauka
2021-04-12 11:53
Būstą ar kitą savo nekilnojamo turto objektą parduoti nutarę žmonės susiduria su klausimu: pardavinėti pačiam ar kreiptis į profesionalą? Dažnas, pasirinkęs būstą parduoti savo jėgomis, tikisi tai atlikti greitai, be vargo ir sutaupyti mokestį, kurį už paslaugas sumokėtų brokeriui.
nuotrauka
2021-04-12 11:23
Registrų centras šiuo metu intensyviai įgyvendina archyvo centralizavimo ir skaitmenizavimo projektą. Įvertinus fizinių Registrų centro naudojamų archyvo patalpų būklę, paaiškėjo, kad kai kurios patalpos nebeatitinka griežtų bylų saugojimo reikalavimų, todėl dar šiais metais dalis archyvų bus sukonc...
nuotrauka
2021-04-09 13:44
Lietuvos verslo organizacijos – Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija – kreipėsi į Finansų ministeriją, ragindamos dar šiais metais keisti įmonių pelno mokestį, pereinant prie paskirstytojo pelno apmokestinimo (i...
nuotrauka
2021-04-09 07:40
Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyrius paskelbė sprendimą civilinėje byloje pagal ieškovės Akmenės rajono savivaldybės administracijos ieškinį dėl rangos darbų trūkumų šalinimo išlaidų (preliminariųjų nuostolių), rekonstruojant Naujosios Akmenės miesto centrinę aikštę, atlyginimo priteisimo...
nuotrauka
2021-04-07 13:36
Bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija" tęsia praėjusį rudenį paskelbtą viešąjį pirkimą kairiajai Neries krantinės pusei sutvarkyti. Atnaujinti dėl tiekėjo ieškinio sustabdytas pirkimo procedūras leido palankus Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas.
nuotrauka
2021-04-07 11:39
Seimas po Vyriausybės išvadų ketina svarstyti Žemės įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo numatoma įvesti naują mokestį už nekilnojamojo turto projektų plėtrą valstybinėje žemėje. Įstatymas buvo nemažai aptarinėtas žiniasklaidoje, bruzda verslas, tačiau visuomenė šioje istorijoje lyg ir neturi jokio v...
nuotrauka
2021-04-02 08:43
Seimas po pateikimo pritarė tęstinio profesinio mokymo įstatymo pataisoms ir atidavė projektą tolimesniems svarstymams. Pataisos leistų 25-erių ir vyresniems asmenims, iki tol neįgijusiems profesinės kvalifikacijos, dalyvauti trumpesnės trukmės Užimtumo tarnybos organizuojamose tęstinio profesinio m...
nuotrauka
2021-04-01 16:58
Ketvirtadienį, balandžio 1 d., įsigalioję aplinkos ministro įsakymai daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams suteikia daugiau galimybių priimant sprendimus. Nuo šiol gyventojai galės naudotis papildomu balsavimo kanalu – biuletenį pildyti ir pateikti elektroninio ryšio priemonėmis, pavyzdž...
nuotrauka
2021-04-01 13:40
Kovo 31 d. Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija svarstė parlamentinės kontrolės klausimą „Dėl institucijų veiksmų galimai stabdant vėjo jėgainių plėtros projektus“. Minėtą parlamentinės kontrolės klausimą įtraukti į darbotvarkę paskatino gauti raštai iš Lietuvos verslo konfederacijos (LVF) ...
nuotrauka
2021-04-01 11:12,      papildyta 2021-04-01 13:07, Papildyta „Rapsoilos“ komentaru
Kovo 31-osios rytą Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su aplinkosaugos specialistais ir ugniagesiais-gelbėtojais atliko kratą Mažeikių rajono uždarojoje akcinėje bendrovėje „Rapsoila“, kurios veikla – pagrindinio ekologiškai švarių degalų komponento – iš rapsų išga...
nuotrauka
2021-03-31 11:49
Aplinkos ministerija atnaujino Lietuvoje veikiančių įmonių, kurioms 2021-2025 m. planuojama paskirstyti nemokamus apyvartinius taršos leidimus, sąrašą. Jis sudarytas įvertinus Europos Komisijos patikslintus taršos šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis tikslus 2021–2030 m.
nuotrauka
2021-03-31 11:37
„Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) tęsią tradiciją ir organizuoja kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos