2020 rugsėjo 30 d. trečiadienis, 18:03
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Įkaitusios statybos – darbą pradeda 7 ryto ir „eina paskui saulę“

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2015-08-12 16:54
Sunkiai kvėpuojate, maukiate vandenį ir skundžiatės „nepakeliamais karščiais“? O ar pagalvojate apie statybininkus – žmones, kuriems tokiu oru tenka dirbti lauke, kilnoti sunkius daiktus ir lankstytis? O dar įvairūs reikalavimai neleidžia išsirengti arba nusiimti šalmo – darbo saugos taisyklės egzistuoja bet kokiu oru. Statybos bendrovių savininkai ir projektų vadovai atskleidžia, kaip gelbėja savo darbuotojus per karščius ir kokių gudrybių sugalvoja, kad karštį „atlaikytų“ ne tik statybininkai, bet ir šviežiai nutinkuoti pastatų fasadai.
nuotrauka
Statybininkas spiginant karščiui. Bendrovės „Conresta“ nuotr.


Minimos įmonės
Avona, UAB
Conresta, UAB
„Lendam į rūsį“

Renovacijos ir statybos darbais užsiimančios bendrovės „Avona“ vadovas Česlovas Zabarauskas pasidžiaugė, jog, laimei, šiuo metu statomo daugiafunkcinio VDU studijų ir mokslo centro viduje gana vėsu (pastatas – iš betono), be to, dar likę darbų ir rūsyje.

Taigi, visi su malonumu renkasi rūsį arba kokius nors vidaus darbus.

„Statybininkai, žinokite, užgrūdinti žmonės, – juokėsi Č. Zabarauskas. – Lendam į rūsį. Kas gali – gali ryte anksčiau ateiti, dirbame iš tos pusės, kur saulės nėra. Taigi šiek tiek pakeitėme darbo laiką – dirbame nuo 7 ir anksčiau baigiame. Įvairiai elgiamės, vieno tokio recepto nėra.“

Č. Zabarauskas savo darbuotojus aprūpina vandeniu, akiniais nuo saulės, leidžia vilktis lengvesnius rūbus.

„Vis tiek turi būti ir batai, ir pirštinės, akiniai, šalmas. Kai kurie nusirengia, vaikšto tik su kelnėm. Taip karšta – tragedija“, – sakė bendrovės „Avona“ vadovas.

Į statybunaujienos.lt žurnalistų aplankytą objektą tiekiamas vanduo, taigi vyrai, pritrūkę vandens buteliukuose, eina atsigaivinti ir apsiprausti.

Statybos bendrovės „Conresta“ objekte. Bendrovės nuotr.

Karštis trukdo atlikti fasadų apdailą

Statybų bendrovės „Conresta“ projektų vadovas Martynas Aniulis teigė, jog jo įmonėje darbas įprastai pradedamas nuo 7 val. ryto.

„Stengiamės vengti darbų lauke, stengiamės dirbti viduj, kad nereikėtų dirbti ant tiesioginių saulės spindulių. Išorės darbus nukeliame“, – pasakojo M. Aniulis.

Darbas lauke šiomis savaitėmis galėtų būti skiriamas už blogą darbą. „Tik ne į lauką siųskit!“, – tokius darbuotojų prašymus dabar girdi projektų vadovas.

Tiesa, atlikti išorės apdailą kai kuriuose objektuose šiuo metu beprasmiška – tinkas ant saulės spindulių perdžiūsta, o klijuojamos apšiltinimo medžiagos atšoka.

„Viskas perdžiūvo, išeina bloga kokybė. Taigi žmonės, kuriems reikia dirbti su fasadais, eina paskui saulę. Kurioje pusėje saulė nešviečia – ten ir dirba, taip apie namą sukasi ratu. Jei jau niekaip neišeina dirbti, laukiame, kol saulė nusisuks ir vakarais dirbame ilgiau, kai jau truputį pravėsta“, – atskleidė M. Aniulis.

Statybų aikštelėje – jokių pusnuogių vyrų


Bendrovės „Conresta“ atstovas pripažino, jog viename iš objektų grindys betonuojamos naktimis – nuo 20 val. vakaro per visą naktį.

„Tai dėl betono džiūvimo, tačiau yra ir kitų technologinių dalykų, kodėl jie negali dirbti dieną“, – sakė M. Aniulis.

Pašnekovo teigimu, didelius, 20-ies litrų talpos butelius statybų vadovai stato tiesiog toje vietoje, kur vyksta darbas, kad darbuotojams nereikėtų grįžinėti į buitines patalpas. Statybininkams neleidžiama nusirengti iki pusės – liemenes, šalmus jie statybų aikštelėje privalo dėvėti.

„Liemenė, šalmas, batai – jų nusiimti neleidžiam, kad ir kaip karšta būtų“, – sakė M. Aniulis.

Jis svarstė, jog darbų našumui karštymetis žalos nepadarė.

„Blogiau gal žiemą, kai užšąla vanduo, ateini į objektą ir kol prisišildai... Patiri papildomų sąnaudų. O dabar kažkaip specialiai šaldyt... Nešaldom“, – teigė bendrovės „Conresta“ atstovas.

Vis tik šios bendrovės statybininkai gali mėgautis prabanga – statybininkų vagonėliuose įrengti kondicionieriai.

„Sėdim šaltai, netgi peršalę buvom“, – sakė M. Aniulis.

Statybos bendrovės „Conresta“ objekte. Bendrovės nuotr.

Sena gera lietuviška patarlė

Tuo metu kelio darbus atliekančių bendrovių darbuotojams nėra galimybės palįsti po keliu. Bendrovės „Fegda“ technikos direktorius Romas Katilauskas sako, jog esant tokiai temperatūrai darbuotojai gausiai aprūpinami vandeniu, taip pat jiems leidžiama dažniau pasidaryti poilsio petraukėles.

„Darbo laikas nekeičiamas – nuo 7 iki 16 val., tačiau yra ilgesnės pertraukėlės, šalia darbo vietos visuomet yra vandens ir drabužiai yra lengvesni. Kadangi turime signalines liemenes dėvėti, leidžiame po jomis marškinėlius trumpomis rankovėmis,“ – sakė R. Katilauskas.

Dirbant kelio darbus neleidžiama išsirengti iki pusės nuogai.

„Didelis klausimas, ar geriau, jei žmogus nusirengęs? Užtektų, kad prie kūno prisiliestų bet kokia įkaitusi detalė ar medžiaga ir žmogus nusidegins. Tas pats akmuo atšokęs nuo kelio, gali pataikyti į kūną. Palyginkite – kokia būtų žala žmogui, jei į drabužį, ar tiesiogiai į kūną trenktųsi? Darbuotojas turi būt su darbo drabužiais“, – sakė pašnekovas.

Bendrovės atstovas teigė, jog niekas nevaiko darbuotojų, jei jie nutaria trumpam prisėsti pavėsyje. Įprastai leidžiama po 5–10 minučių per valandą pailsėti, tačiau esant tokiam karščiui – ir daugiau. Todėl per šias abi savaites niekas nėra perkaitęs, niekam nesušlubavo sveikata.

Tiesa, darbo našumas, R. Katilausko teigimu, yra kritęs. Kelio darbuotojai negali atsigaivinti ir buitinėse patalpose, nes jose karštis – dar didesnis, nei lauke.

Jis juokavo, jog lietuviui – niekad neįtiksi.

„Ar pas mus buvo kada nors gerai? Šalta – blogai, karšta – irgi blogai! Reikia su tuo susitaikyti. Ir šaltis, ir karštis turi savo varginančių simptomų. Ar per šaltį, ar per karštį dirbti sunkiau – negali palyginti. O jei rimtai, yra vienas geras posakis „Šiluma kaulų nelaužo“, – sakė bendrovės atstovas.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-09-30 14:28
Vyriausybė patvirtino Aplinkos ministerijos parengtą Projektų atrankos ir finansavimo tvarką neseniai ES įsteigto Modernizavimo fondo (MF) paramai 2021-2030 m. gauti.
nuotrauka
2020-09-30 13:38
Ketvirtadienį, spalio 1 dieną, Seimas balsuos už Tabako kontrolės įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūloma spręsti konfliktus dėl rūkymo balkonuose ir įteisinti galimybę rūkyti balkone tik nekenkiant kaimynui.
nuotrauka
2020-09-30 09:44
Kaip informuoja Susisiekimo ministerija, gavus kompetentingų institucijų išvadas, darbą vakar, rugsėjo 29 d., pradėjo valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius. Jis paskirtas 5 metų kadencijai.
nuotrauka
2020-09-29 15:07
Sparčiai tobulėjant technologijoms, į kasdienį mūsų gyvenimą kelią skinasi robotai, dirbtinis intelektas, virtualioji ir papildyta realybė, 3D spausdinimas ir kitos skaitmeninės technologijos Jos visai netrukus taps ne tik mūsų kasdienybės, bet ir darbo dalimi. Ekspertai perspėja: itin svarbu šių po...
nuotrauka
2020-09-29 11:14
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymą, kuriuo iki spalio 5 d. pratęsiamas terminas, iki kada per daugiabučių namų bendrijos ir administratoriais privalo pateikti paraiškas dėl dujų balionų keitimo daugiabučiuose namuose, kurie yra trijų aukštų ir didesni. Taip pat įsakymu sudar...
nuotrauka
2020-09-29 10:59
Beveik 100 tūkst. nekilnojamojo turto objektų savininkai jau gali rinktis nepriklausomą elektros tiekėją. 2021 m. sausio 1 d. visuomeninis elektros tiekėjas nebetieks elektros gyventojo turimam nekilnojamojo turto objektui, nes nustos galioti sutartys su visuomeniniu tiekėju. Nepasirinkusiems neprik...
nuotrauka
2020-09-29 10:43
Statybos sąnaudų elementų kainos 2020 m. rugpjūtį, palyginti su liepa, padidėjo 0,6 proc. Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo 1,2 proc. vidutinio valandos bruto darbo užmokesčio, 0,4 proc. statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas bei 0,5 proc. pridėtinių išlaidų sumažėjimas.
nuotrauka
2020-09-28 10:10
Kėdainių laisvosios ekonominės zonos laukia naujas plėtros etapas. Tarybai pritarus, laukiama daugiau kaip 4 mln. eurų investicijų. Tokia suma leis iš esmės atnaujinti infrastruktūrą. Ten įsikūrusiam verslui bus palankiau plėsti gamybą ir padidės ekonominės zonos galimybės pritraukti naujų investuot...
nuotrauka
2020-09-25 14:47
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atkreipia dėmesį, kad kai kurie nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, vykdydami elektros energijos rinkos liberalizavimo reklamą, savo pasiūlymuose nurodo išskirtinai tik elektros energijos, kaip produkto kainą, taip sudarydami įspūdį, kad galuti...
nuotrauka
2020-09-25 14:34
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atkreipia dėmesį, kad buitinio vartotojo, patenkančio į pirmąjį elektros rinkos liberalizacijos etapą, elektros energijos pirkimo - pardavimo sutartis su visuomeniniu tiekėju UAB „Ignitis“ bus nutraukta nuo 2021 m. sausio 1 d.
nuotrauka
2020-09-25 11:25
Druskininkų savivaldybės administracija paskelbė pakartotinį buvusios sanatorijos „Nemunas“ pastatų ( 1328,45 kv. m., 1520,44 kv. m. ir 16 558,23 kv. m.) ir jiems priskirto 2,1513 ha žemės sklypo Liepų g. 1 viešą elektroninį pardavimo aukcioną.
nuotrauka
2020-09-25 09:30
Šalyje susiklosčiusi ekstremalioji situacija dėl pandemijos pastūmėjo darbdavius ir darbuotojus ieškoti lankstesnių darbo santykių formų. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia dėmesį, kad be jau išpopuliarėjusio nuotolinio darbo, galima dar viena alternatyva – darbo vietos dalijimosi sutartis.
nuotrauka
2020-09-24 11:42
Pradedamas antrasis valstybinės reikšmės kelių apšvietimo modernizavimo etapas – VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė 4 sutartis su dviem tiekėjais, pagal kurias rangovai įsipareigoja šviestuvus su natrio lempomis, dar esančius valstybinės reikšmės keliuose, pakeisti į naujus LED tipo šv...
nuotrauka
2020-09-24 11:28
Rugpjūčio pabaigoje karštuosius bandymus pradėjusi Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) sostinės gyventojams šilumą tiekti pradės jau netrukus. VKJ laimėjo lapkričio mėnesiui skelbtą Vilniaus centralizuoto šilumos tiekimo aukcioną, kuriame šilumos gamintojai konkuravo dėl to, kieno pagaminta šiluma b...
nuotrauka
2020-09-23 14:03
Jei saugote gamtą ir tausojate aplinką, stiprinate bendruomenes, rūpinatės savo įmonės darbuotojų gerove ir skatinate toleranciją, esate įmonė, kuri kviečiama dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų konkurse ir iki spalio 20 d. teikti paraiškas.
nuotrauka
2020-09-23 10:23
Valstybės nekilnojamojo turto konsolidacija vien per praėjusius metus suteikė beveik 34 mln. eurų naudos, nurodoma trečiadienį, rugsėjo 23 d., Vyriausybei pristatomoje naujausioje „Valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo“ ataskaitoje. Bendrai valstybės valdomas nekilnojamasis turtas per me...
nuotrauka
2020-09-23 07:47
Kasdien pirmyn skubančios išmaniosios technologijos, augantis naujus įgūdžius ir kompetencijas turinčių darbuotojų poreikis ir nuolat besikeičiantys darbdavių lūkesčiai – tai tik keletas iššūkių, kuriuos tenka įveikti specialistus šių dienų darbo rinkai ruošiantiems mokymo centrams.
nuotrauka
2020-09-21 15:32
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas viešojo aukciono būdu parduoda vaizdingoje Vilniaus vietoje esantį valstybei priklausantį Belmonto žirgyną. Kompleksas viešojo aukciono būdu parduodamas už pradinę 1,97 mln. eurų sumą.
nuotrauka
2020-09-21 15:14
Šiandien, rugsėjo 21 d., pirmą kartą Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) inspektoriai kartu su kolegomis iš Belgijos vienu metu savo šalyse atliko tos pačios įmonės patikrinimą.
nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...