2019 rugsėjo 20 d. penktadienis, 19:49
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Ikea“ išaugino bendrovės „YIT Kausta“ pajamas ir papildė nominacijų sąrašą

2014-02-01 11:29
Lietuvos sostinėje AB „YIT Kausta“ pastatė pirmąjį Baltijos šalyse daugiau kaip 26,5 tūkst. kv. m ploto Skandinavijos milžinės „IKEA“ prekybos centrą.
nuotrauka
„YIT Kausta“ pastatytas prekybos centras IKEA. Leono Garbačausko nuotr.


Minimos įmonės
YIT, AB

Šiuolaikinis centras – vietoj senų garažų

Šio projekto veiklos prasidėjo prieš trejetą metų, kuomet buvo renkamas sklypas, atliekamas techninis ir aplinkosauginis teritorijos auditas, strateginis pasekmių ir poveikio aplinkai vertinimas bei inžinerinių dalių detalusis planas. Apleista ir užteršta, 2 400 metalinių garažų teritorija buvo paversta tinkama vieta statyboms. Vykdant aplinkos tvarkymo darbus buvo nugriauti visi garažai ir jų pamatinės konstrukcijos, išvalytas užterštas gruntas, padaryti teritorijos ekogeologiniai ir užterštumo tyrimai. Iš viso atlikta per 300 000 kub. m grunto darbų. Parengus aikštelę statyboms, Islandijos specialistai parengė architektūrinį 26 500 kv. m „IKEA“ prekybos centro projektą. Pastato projektavimas vyko pasitelkus naujausias 3D technologijas – pastato informacinį modeliavimą.

Konkursą statyti šį objektą laimėjo viena didžiausių ir moderniausių Suomijos kapitalo statybos bendrovių Lietuvoje AB „YIT Kausta“. Generalinio bendrovės direktoriaus K.Vanago nuomone, „YIT Kausta“ šį užsakymą gavo ne atsitiktinai. Per 40 metų veikianti bendrovė turi ilgą įgyvendintų projektų sąrašą, užsitarnavo užsakovų pasitikėjimą.

Tik prasidėjus „IKEA“ statyboms, 2012 m., bendrovei „YIT Kausta“ buvo skirtas YIT korporacijos apdovanojimas už saugiausią YIT statybvietę, kuria tapo pradėto statyti prekybos centro statybų aikštelė. Konkurso metu buvo vertinama 17 statybos aikštelių, esančių Vidurio ir Rytų Europoje, Baltijos šalyse ir Rusijoje.

Statyboms buvo duota kiek daugiau nei metai (nuo 2012 birželio vidurio iki 2013 birželio mėn.). Prekybos centras duris atvėrė laiku ir atitinka visus aukštos kokybės, darbų saugos ir aplinkosaugos reikalavimus.

Gaminiams taikė griežtus standartus

AB „YIT Kausta“ savo jėgomis sumontavo pastato gelžbetoninį ir plieninį karkasą bei sumontavo fasadus iš daugiasluoksnių plokščių, atliko vidaus ir išorės apdailos darbus. Montavimo darbai vyko ne sandėliuojant gaminius statybos aikštelėje, bet montuojant juos tiesiai nuo transporto priemonės. Buvo laikomasi griežto darbų vykdymo grafiko.

Daliai darbų buvo pasitelkti subrangovai.

Visos medžiagos ir gaminiai naujajam prekybos centrui daugiausia buvo tiekiamos iš Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių. Iš lietuviškų medžiagų daugiausiai buvo naudoti gelžbetonio gaminiai ir betonas, apšiltinimo medžiagos, vėdinimo įranga, VĖDINIMO ĮRANGA langų bei vitrinų stiklai.

Kalbant apie medžiagų saugą ‒ prieš statybas Švedijos NCS institute „YIT Kausta“ atliko dalies statybinių medžiagų, kaip, pavyzdžiui, fasadinių termopanelių, specialius tyrimus, užtikrinančius, kad gaminiai atitinka griežtus „IKEA“ standartus“.

Fasado spalvos privalėjo būti „IKEA“ prekės ženklų spalvos: „IKEA blue“ ir „IKEA yelow“ – buvo aiškiai nurodyti jų spalvų kodai pagal tarptautines paletes ir prieš dažant buvo privaloma gauti „IKEA“ patvirtinimą, kad jos parinktos tinkamai. Specialiai tam reikėjo pasigaminti atskirus pavyzdžius, kurie ir buvo vežami užsakovo ekspertizei ir patvirtinimui, jos buvo bandomos įvairiomis sąlygomis ir prie skirtingų apšvietimų.

Įrengtos rekordinio pločio durys

Statybų metu buvo įrengta 3 369 m vandentiekio tinklų, 673 m buitinių nuotekų , 3 895 m lietaus nuotekų tinklų. Taip pat buvo sumontuotas gana didelio 40 l/s našumo naftos produktų atskirtuvas su smėliagaude ir įrengtos 248 kub. m tūrio lietaus nuotekų filtracinės talpos.

Įrenginėjant „IKEA“ iš anksto buvo apgalvota, kaip užtikrinti, kad čia apsipirkę žmonės galėtų patogiai išsinešti baldus – įrengtos rekordinio pločio prekybos centro durys – 4,7 metro.

Viena pagrindinių naujovių, susijusių su jo lankytojų ir darbuotojų saugumu, – pirmą kartą prekybos paskirties pastatuose gaisro gesinimui įdiegta ESFR didelio vandens debito purkštukų sistema.

Visos mechaninės inžinerinės sistemos, kaip: šildymas, šaldymas, apšvietimas, šaldymo kamerų stebėjimas, apsaugos kontrolė, buvo suprojektuotos taip, kad visas jas būtų galima valdyti per pastato valdymo sistemą. Šiuo metu pastatas valdomas kaip kompiuteris: esant gedimui, pastato valdytojas gauna pranešimą ir situaciją gali suvaldyti nuotoliniu būdu.

Aplink prekybos centrą buvo nutiestas 3,48 km ilgio kelias, rekonstruotos dvi ir nutiestos trys naujos gatvės, pastatytas 90 metrų ilgio ir 20,25 metro pločio viadukas virš Žirnių gatvės.

Įrenginėjant pastatą, buvo nepamiršta ir apie šeimas. Šalia prekybos centro įrengtos patogios ir šiuolaikiškos vaikų žaidimo aikštelės bei vaikų žaidimo kambarys.

Projektas bendrovei pelnė nominaciją

Specialistai „IKEA“ prekybos centro pastatą vertina kaip naują šiuolaikinį objektą ‒ modernių inžinerinių sprendimų ir darnios statybos pavyzdį. O pačiai bendrovei „YIT Kausta“ tai yra dar vienas projektas-vizitinė kortelė, pelnęs „Lietuvos metų gaminys 2013“ aukso medalį ir papildęs nominuotų gaminių sąrašą, kuriame yra tokie projektai, kaip: Vilniaus universiteto biblioteka (mokslinės komunikacijos ir informacijos centras) Saulėtekio al.9, Vilnius;  Žemės ūkio technikos centras Kėdainių r.; gyvenamųjų namų kvartalai  „RIVERA“ Raitininkų g., Vilniuje, ir „Aušros namai”, Kaune, Žaliakalnio rajone; prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ Kaune; administracinis komercinis pastatas Švitrigailos g. 11, Vilniuje.

Nominuotas projektas „IKEA“ bendrovei „YIT Kausta“ nemaža dalimi padidino ir finansinius rezultatus. Pardavimo pajamos 2013 m. I-III ketvirtį augo 54 proc., t. y.,  nuo 71,8 mln. Lt pernai iki 110,8 mln. Lt šiemet.

Aiškindami sprendimą „IKEA“ statyti Vilniuje, šio švediškų šaknų milžino vadovai sakė, kad Lietuvos sostinę pasirinko kaip regione pirmaujantį miestą, kurį lengvai pasiekia milijonai žmonių, gyvenančių netoliese. Kaune įsikūrusi bendrovė „YIT Kausta“ prisidėjo prie to, kad „IKEA“ galėtų kurti geresnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių, kaip tai ji daro visame pasaulyje.

 Fotogalerijoje – Leono Garbačausko nuotr. 

 

Pagrindiniai rodikliai

Plieno konstrukcijos 757 t

Betono mišiniai 4925 kub. m

Daugiasluoksnės fasadinės plokštės 9670 kv. m

Stogo danga 15600 kv. m

Energinis naudingumas

Pastatui suteikta B energinio naudingumo klasė

Inovacijos

 

Karšto vandens paruošimui – ant stogo įrengti saulės kolektoriai.

Pastato architektūros ir pagrindinių konstrukcijų projektavimui buvo naudojamos 3D projektavimo technologijos.

Efektyviam pastato eksploatavimui sukurta ir įdiegta moderni pastato valdymo sistema (PVS), leidžianti objektyviai stebėti pagrindinės pastato inžinerinės įrangos būklę, valdyti jos parametrus nuotoliniu būdu.

Siekiant efektyviau panaudoti pastato apšvietimui reikalingą energija buvo įdiegta moderni apšvietimo valdymo sistema, kuri užtikrina optimalų apšvietimą pagal išlanksto numatytą programą arba pagal poreikį. Lauko aikštelės apšvietimui sumontuoti LED tipo ekonomiški šviestuvai., kurių skleidžiamos šviesos intensyvumas parduotuvės ne darbo metu yra sumažinamas iki 30 proc.

 

Darbo vietos

Statybų aikštelėje nuolat dirbo apie 150 darbininkų. Didžiausias pasiektas darbininkų skaičius objekte – apie 250.

 

 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-09-20 10:18
Po daugelio metų tyrimų BASF sukūrė naują šilumą izoliuojančią medžiagą „SLENTITE ®“. Tai aukštos kokybės produktas, kurio gebėjimas izoliuoti šilumą pagrįstas organiniu aerogeliu, 90 proc. sudarytu iš oro.
nuotrauka
2019-09-19 14:04
Statybininkų dienos išvakarėse „Eikos statybą“ pasiekė džiugi žinia – BREEAM galutinis sertifikatas suteiktas prieš metus Vilniaus Balsių rajone įmonės pastatytam prekybos ir paslaugų centrui „Žali“. Pažymėtina, kad tai yra pirmasis pastatas Baltijos šalyse, gavęs „very good“ lygio BREEAM įvertinimą...
nuotrauka
2019-09-19 10:31
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“ pabaigė beveik 2 mln. eurų vertės Vilniaus Geležinio Vilko gatvės atkarpos rekonstrukciją. Šia investicija į infrastruktūrą siekiama pagerinti bendrovės plėtojamo biurų komplekso „S7“ poveikį aplinkai – rekonstrukcija padidins Geležinio Vilko i...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-16 10:05
Įsibėgėjant „Rail Baltica“ projektui, Kauno pašonėje esančiame Palemone ryškėja naujų automobiliams ir pėstiesiems skirtų tunelių kontūrai. Spūsčių mažinimui ir saugumui skirti požeminiai tuneliai – tik maža dalis naudos, kurią kitąmet pajus kauniečiai.
nuotrauka
2019-09-12 15:12,      papildyta 2019-09-14 10:20, tikslinamas transportavimo laikas
Dėl sudėtingo oro sąlygų ir papildomų darbų transportavimas atidėtas šeštadienio vakarui. Alytaus bendrovė „Traidenis“ pradės Kauno kogeneracinei jėgainei skirto įrenginio – skruberio, dydžiu prilygstančio 12 aukštų namui, transportavimą. Vietomis bus ribojamas eismas.
nuotrauka
2019-09-12 09:46
Įmonė „Raseinių statyba“, įgyvendindama vieną iš sudėtingiausių technologiniu požiūriu objektų – „Intersurgical“ užsakymu statydama automatizuotą specialios paskirties sandėlį Pabradėje – būtinos statybinės technikos turėjo ieškoti užsienyje. Tai buvo tik vienas iš iššūkių, kuriuos teko įveikti gene...
nuotrauka
2019-09-10 11:00
Lietuvos paštas į savo tinklo atnaujinimą Kaune iki šių metų pabaigos investuos 610 tūkst. Eur – tiek numatyta skirti „miegamuosiuose“ mikrorajonuose šiuolaikiškiems pašto skyriams įrengti.
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 15:24
Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, 14 numeriu pažymėtame sklype nauja mokykla iškilo greičiau nei per metus – praėjusių metų rugpjūčio 28 d. pradėtus darbus bendrovė „Merko statyba“ baigė šiemet pirmosiomis liepos dienomis, rugpjūčio 27 d. pastatas oficialiai perduotas savininkui.
nuotrauka
2019-09-02 09:44
Vilniaus oro uoste planuojama lėktuvų riedėjimo takų plėtra, leisianti orlaiviams atlikti mažiau sudėtingų manevrų bei sutrumpinti nutūpusių ir pakilimui riedančių lėktuvų riedėjimo laiką. Panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, numatoma praplatinti ir pailginti vieną esamą riedėjimo taką b...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-30 11:13
Prie Balsių progimnazijos sparčiai kyla nauja pradinė mokykla, kurią lankys apie 600 moksleivių. Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius apsilankė statybų aikštelėje ir drauge su rangovais, UAB „Jungtiniai projektai“ atstovais aptarė darbų eigą.
nuotrauka
2019-08-30 11:03
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) pasirašė sutartį su UAB „Tilsta“ dėl viaduko, dar kitaip vadinamo „Nausodės viaduku“, virš kelio Panevėžys–Šiauliai, rekonstravimo. Pagal sutartį bus keičiamos viaduko perdangos (sijos), atnaujintos statinio dangos ...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...
nuotrauka
2019-08-28 14:12
Žaliausias Lietuvoje būsto projektas „Aeronamai“ tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu Baltijos šalyse būsto projektu, įvertintu dviem aukščiausios energinės klasės sertifikatais. Negana to, visą reikiamą elektros energiją – ir skirtą šildymui, vėsinimui ar vėdinimui, ir kasdienėms gyventojų reikmėms...
nuotrauka
2019-08-27 15:58
Nuo rugpjūčio pradžios bendrovėje „Dzūkijos statyba“ – pokyčiai. Įmonės generalinio direktoriaus pareigas eina naujas vadovas – Edvardas Mačiulaitis.
nuotrauka
2019-08-27 14:06
Vilniaus Balsių rajone jau metus veikiančiam 6,5 mln. eurų vertės prekybos ir paslaugų centrui „Žali“ suteiktas BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) galutinis sertifikatas. Centrą pastatė bendrovė „Eikos statyba“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...