2020 vasario 21 d. penktadienis, 9:29
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Ikea“ išaugino bendrovės „YIT Kausta“ pajamas ir papildė nominacijų sąrašą

2014-02-01 11:29
Lietuvos sostinėje AB „YIT Kausta“ pastatė pirmąjį Baltijos šalyse daugiau kaip 26,5 tūkst. kv. m ploto Skandinavijos milžinės „IKEA“ prekybos centrą.
nuotrauka
„YIT Kausta“ pastatytas prekybos centras IKEA. Leono Garbačausko nuotr.


Minimos įmonės
YIT, AB

Šiuolaikinis centras – vietoj senų garažų

Šio projekto veiklos prasidėjo prieš trejetą metų, kuomet buvo renkamas sklypas, atliekamas techninis ir aplinkosauginis teritorijos auditas, strateginis pasekmių ir poveikio aplinkai vertinimas bei inžinerinių dalių detalusis planas. Apleista ir užteršta, 2 400 metalinių garažų teritorija buvo paversta tinkama vieta statyboms. Vykdant aplinkos tvarkymo darbus buvo nugriauti visi garažai ir jų pamatinės konstrukcijos, išvalytas užterštas gruntas, padaryti teritorijos ekogeologiniai ir užterštumo tyrimai. Iš viso atlikta per 300 000 kub. m grunto darbų. Parengus aikštelę statyboms, Islandijos specialistai parengė architektūrinį 26 500 kv. m „IKEA“ prekybos centro projektą. Pastato projektavimas vyko pasitelkus naujausias 3D technologijas – pastato informacinį modeliavimą.

Konkursą statyti šį objektą laimėjo viena didžiausių ir moderniausių Suomijos kapitalo statybos bendrovių Lietuvoje AB „YIT Kausta“. Generalinio bendrovės direktoriaus K.Vanago nuomone, „YIT Kausta“ šį užsakymą gavo ne atsitiktinai. Per 40 metų veikianti bendrovė turi ilgą įgyvendintų projektų sąrašą, užsitarnavo užsakovų pasitikėjimą.

Tik prasidėjus „IKEA“ statyboms, 2012 m., bendrovei „YIT Kausta“ buvo skirtas YIT korporacijos apdovanojimas už saugiausią YIT statybvietę, kuria tapo pradėto statyti prekybos centro statybų aikštelė. Konkurso metu buvo vertinama 17 statybos aikštelių, esančių Vidurio ir Rytų Europoje, Baltijos šalyse ir Rusijoje.

Statyboms buvo duota kiek daugiau nei metai (nuo 2012 birželio vidurio iki 2013 birželio mėn.). Prekybos centras duris atvėrė laiku ir atitinka visus aukštos kokybės, darbų saugos ir aplinkosaugos reikalavimus.

Gaminiams taikė griežtus standartus

AB „YIT Kausta“ savo jėgomis sumontavo pastato gelžbetoninį ir plieninį karkasą bei sumontavo fasadus iš daugiasluoksnių plokščių, atliko vidaus ir išorės apdailos darbus. Montavimo darbai vyko ne sandėliuojant gaminius statybos aikštelėje, bet montuojant juos tiesiai nuo transporto priemonės. Buvo laikomasi griežto darbų vykdymo grafiko.

Daliai darbų buvo pasitelkti subrangovai.

Visos medžiagos ir gaminiai naujajam prekybos centrui daugiausia buvo tiekiamos iš Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių. Iš lietuviškų medžiagų daugiausiai buvo naudoti gelžbetonio gaminiai ir betonas, apšiltinimo medžiagos, vėdinimo įranga, VĖDINIMO ĮRANGA langų bei vitrinų stiklai.

Kalbant apie medžiagų saugą ‒ prieš statybas Švedijos NCS institute „YIT Kausta“ atliko dalies statybinių medžiagų, kaip, pavyzdžiui, fasadinių termopanelių, specialius tyrimus, užtikrinančius, kad gaminiai atitinka griežtus „IKEA“ standartus“.

Fasado spalvos privalėjo būti „IKEA“ prekės ženklų spalvos: „IKEA blue“ ir „IKEA yelow“ – buvo aiškiai nurodyti jų spalvų kodai pagal tarptautines paletes ir prieš dažant buvo privaloma gauti „IKEA“ patvirtinimą, kad jos parinktos tinkamai. Specialiai tam reikėjo pasigaminti atskirus pavyzdžius, kurie ir buvo vežami užsakovo ekspertizei ir patvirtinimui, jos buvo bandomos įvairiomis sąlygomis ir prie skirtingų apšvietimų.

Įrengtos rekordinio pločio durys

Statybų metu buvo įrengta 3 369 m vandentiekio tinklų, 673 m buitinių nuotekų , 3 895 m lietaus nuotekų tinklų. Taip pat buvo sumontuotas gana didelio 40 l/s našumo naftos produktų atskirtuvas su smėliagaude ir įrengtos 248 kub. m tūrio lietaus nuotekų filtracinės talpos.

Įrenginėjant „IKEA“ iš anksto buvo apgalvota, kaip užtikrinti, kad čia apsipirkę žmonės galėtų patogiai išsinešti baldus – įrengtos rekordinio pločio prekybos centro durys – 4,7 metro.

Viena pagrindinių naujovių, susijusių su jo lankytojų ir darbuotojų saugumu, – pirmą kartą prekybos paskirties pastatuose gaisro gesinimui įdiegta ESFR didelio vandens debito purkštukų sistema.

Visos mechaninės inžinerinės sistemos, kaip: šildymas, šaldymas, apšvietimas, šaldymo kamerų stebėjimas, apsaugos kontrolė, buvo suprojektuotos taip, kad visas jas būtų galima valdyti per pastato valdymo sistemą. Šiuo metu pastatas valdomas kaip kompiuteris: esant gedimui, pastato valdytojas gauna pranešimą ir situaciją gali suvaldyti nuotoliniu būdu.

Aplink prekybos centrą buvo nutiestas 3,48 km ilgio kelias, rekonstruotos dvi ir nutiestos trys naujos gatvės, pastatytas 90 metrų ilgio ir 20,25 metro pločio viadukas virš Žirnių gatvės.

Įrenginėjant pastatą, buvo nepamiršta ir apie šeimas. Šalia prekybos centro įrengtos patogios ir šiuolaikiškos vaikų žaidimo aikštelės bei vaikų žaidimo kambarys.

Projektas bendrovei pelnė nominaciją

Specialistai „IKEA“ prekybos centro pastatą vertina kaip naują šiuolaikinį objektą ‒ modernių inžinerinių sprendimų ir darnios statybos pavyzdį. O pačiai bendrovei „YIT Kausta“ tai yra dar vienas projektas-vizitinė kortelė, pelnęs „Lietuvos metų gaminys 2013“ aukso medalį ir papildęs nominuotų gaminių sąrašą, kuriame yra tokie projektai, kaip: Vilniaus universiteto biblioteka (mokslinės komunikacijos ir informacijos centras) Saulėtekio al.9, Vilnius;  Žemės ūkio technikos centras Kėdainių r.; gyvenamųjų namų kvartalai  „RIVERA“ Raitininkų g., Vilniuje, ir „Aušros namai”, Kaune, Žaliakalnio rajone; prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ Kaune; administracinis komercinis pastatas Švitrigailos g. 11, Vilniuje.

Nominuotas projektas „IKEA“ bendrovei „YIT Kausta“ nemaža dalimi padidino ir finansinius rezultatus. Pardavimo pajamos 2013 m. I-III ketvirtį augo 54 proc., t. y.,  nuo 71,8 mln. Lt pernai iki 110,8 mln. Lt šiemet.

Aiškindami sprendimą „IKEA“ statyti Vilniuje, šio švediškų šaknų milžino vadovai sakė, kad Lietuvos sostinę pasirinko kaip regione pirmaujantį miestą, kurį lengvai pasiekia milijonai žmonių, gyvenančių netoliese. Kaune įsikūrusi bendrovė „YIT Kausta“ prisidėjo prie to, kad „IKEA“ galėtų kurti geresnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių, kaip tai ji daro visame pasaulyje.

 Fotogalerijoje – Leono Garbačausko nuotr.  

Pagrindiniai rodikliai

Plieno konstrukcijos 757 t

Betono mišiniai 4925 kub. m

Daugiasluoksnės fasadinės plokštės 9670 kv. m

Stogo danga 15600 kv. m

Energinis naudingumas

Pastatui suteikta B energinio naudingumo klasė

Inovacijos

 

Karšto vandens paruošimui – ant stogo įrengti saulės kolektoriai.

Pastato architektūros ir pagrindinių konstrukcijų projektavimui buvo naudojamos 3D projektavimo technologijos.

Efektyviam pastato eksploatavimui sukurta ir įdiegta moderni pastato valdymo sistema (PVS), leidžianti objektyviai stebėti pagrindinės pastato inžinerinės įrangos būklę, valdyti jos parametrus nuotoliniu būdu.

Siekiant efektyviau panaudoti pastato apšvietimui reikalingą energija buvo įdiegta moderni apšvietimo valdymo sistema, kuri užtikrina optimalų apšvietimą pagal išlanksto numatytą programą arba pagal poreikį. Lauko aikštelės apšvietimui sumontuoti LED tipo ekonomiški šviestuvai., kurių skleidžiamos šviesos intensyvumas parduotuvės ne darbo metu yra sumažinamas iki 30 proc.

 

Darbo vietos

Statybų aikštelėje nuolat dirbo apie 150 darbininkų. Didžiausias pasiektas darbininkų skaičius objekte – apie 250.

 

 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-12 15:50
Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas. Tai investicijų reitingas, kurį pateikia „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Mag...
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-07 17:01
Apdovanojimas už metų darbą – Klaipėdos miesto vėliava – šiemet bus įteikta vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei visai jo komandai. Tokiam siūlymui šiandien, vasario 7 d., pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos koleg...
nuotrauka
2020-01-31 14:10
Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos statybininkų asociacijos įmonės: LAYHER BALTIC, CRAMO ir SDG.
nuotrauka
2020-01-27 11:57
Modernus biurų dangoraižis „3BURĖ“ po daugiau nei 10 metų pertraukos užbaigė trijų burių verslo kompleksą Vilniaus Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje. 2018 m. iškilusi „3BURĖ“ iš kitų verslo centrų išskiria įdiegtais inovatyviais sprendimais ir ypatingu dėmesiu ekologijai.
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...
nuotrauka
2020-01-09 13:19
„Įvertini savo įmonės patirtį ir žengi vieną žingsnį į priekį. Tiek, kiek įmonė turi realaus potencialo, – sako bendrovės „Požeminiai darbai“ generalinis direktorius Raimondas Baikštys, akcentuodamas, kad tik toks gerai apgalvotas ir įvertintas žingsnis skatina tobulėjimą ir duoda galimybę siekti na...
nuotrauka
2020-01-07 10:57
Bendra Lietuvos ir Čekijos bendrovė „Grinduva“ jau penkerius pastaruosius metus fiksuoja 1–4 proc. metinį augimą. Specializuotų grindų įrengimo srityje veikianti įmonė nuosaikų augimą pasirinko sąmoningai.
nuotrauka
2019-12-16 11:55
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Šiemet Pirklių klube gruodžio 12 d. vykusioje šventėje skambėjo palinkėjimai artėjančių švenčių bei naujųjų metų proga ir...
nuotrauka
2019-12-15 10:02
per iškilmes Varšuvos universitete Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo ir dialogo forumas pagerbė labiausiai dvišalių santykių vystymui nusipelniusius asmenis ir įmones. Verslo kategorijoje, kuriant teigiamus santykius tarp lietuvių ir lenkų verslo įmonių, apdovanota AB „Kauno tiltai“. Bendrovės v...
nuotrauka
2019-12-12 11:38
Ketvirtadienį, gruodžio 12 d., Pirklių klube 23-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimai. Apdovanojimams buvo nominuotos 74 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 25-os šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir...
nuotrauka
2019-12-12 10:57
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) šiemet Petro Vileišio vardo nominaciją ir premiją skyrė KTU doktorantui Mantui Lukauskui. Premija apdovanotas jaunasis mokslininkas atlieka tyrimus, siekiant pritaikyti dirbtinį intelektą (DI) vertinant užsienio investicijas veikiančius veiksnius, kuria meto...
nuotrauka
2019-12-09 15:45
Rudenį Minske organizuoto architektūros festivalio metu vykusioje Minsko tarptautinėje jaunųjų architektų bienalėje „LEONARDO 2019“ tarp 150 projektų iš 18 šalių net 3 apdovanojimus pelnė Vilniaus architektūros studijos architektų pateikti projektai.
nuotrauka
2019-12-04 15:00
Kauno miesto mokslo premija šiemet skirta KTU profesoriui, Lietuvos mokslo akademijos (LMA) nariui Jurgiui Kazimierui Staniškiui. Pasak profesoriaus, vienas reikšmingiausių jo mokslinės veiklos etapų prasidėjo visai neseniai – jis laimėjo Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) konkursą ir tapo šios org...
nuotrauka
2019-11-29 13:46
Sostinėje ketvirtadienio vakarą tryliktą kartą apdovanoti geriausi nekilnojamojo turto projektai Lietuvoje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkurse „Už darnią plėtrą“ geriausio biuro, gyvenamojo ir visuomeninio projekto statulėles pasidalino Vilnius, Kaunas ir Klaipėda.
nuotrauka
2019-11-29 10:44
Vakar Prezidentūroje, kur vyko XIII Lietuvos urbanistinis forumas, įteikti šiemetiniai Aplinkos ministerijos apdovanojimai už geriausius urbanistikos ir architektūros kūrinius.
nuotrauka
2019-11-27 11:42
Danielius Makulavičius, bendrovės „Milsa“ įkūrėjas, sako, kad 1995–2003 m. įsigyti „Granito“, „Granitinės skaldos“ ir „Klovainių skaldos“ kontrolinius akcijų paketus buvo logiškas sprendimas. Įmones siejo ir panaši veikla – granito ir dolomito skaldos gamyba, ir tie patys klientai. Danieliaus Makula...
nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos