2021 balandžio 15 d. ketvirtadienis, 4:41
Reklama  |  facebook

Iki Naujųjų bus suremontuotos penkios sostinės gatvės

2015-11-18 13:38
Kol leidžia palankios oro sąlygos, Vilniuje iki metų pabaigos planuojama sutvarkyti penkias miesto gatves: Jeruzalės, Plytinės, S. Dariaus ir S. Girėno, Šatrijos Raganos gatves ir Saulėtekio al. sankirtą bei Konstitucijos pr. prieigas. Tvarkomas gatves planuojama išplatinti, atnaujinti pėsčiųjų šaligatvius, dviračių takus. Šios gatvės buvo pasirinktos dėl itin blogos dangos būklės.
nuotrauka
Gatvės tvarkymui pasirinktos, dėl itin prastos jų būklės. Vilniaus m. sav (Sauliaus Žiūros) nuotr.


Šiuo metu jau vyksta miestui strategiškai labai svarbios - Jeruzalės gatvės, vedančios į Santariškių gydymo įstaigų miestelį, - kapitalinis remontas. Čia bus paklota nauja asfaltbetonio danga, sutvarkyti  sutrupėję šaligatviai, pakeista susidėvėjusi dviračių tako danga, suremontuoti laiptai. Po kapitalinio gatvės remonto komfortiškiau jausis ne tik važiuojantys Jeruzalės gatve, bet ir sumažės važiuojančio transporto keliamas triukšmas.

Remontuojant Plytinės gatvę, dviejose atkarpose bus pakeista daugiau kaip kilometras labiausiai susidėvėjusios asfalto dangos. Įdubusiose gatvės vietose sustiprinus pagrindą, bus paklota nauja dviejų sluoksnių asfaltbetonio danga. Įrengus naują dangą ir sutvarkius duobes, Plytinės gatve eismas žymiai pagerės.

Jau kitąmet, važiuojant link Oro uosto, spūstis turėtų pamiršti Naujininkų seniūnijos gyventojai bei miesto svečiai, nes pasukti dešinėn į Eišiškių pl. bus skirtos dvi eismo juostos, įrengiant 7 m pločio ir apie 200 m ilgio atkarpas.   Be to, S. Dariaus ir S. Girėno gatve važiuoti tiesiai link Oro uosto bus skirtos dvi eismo juostos. Šalia atsiras  2,4 m pločio pėsčiųjų ir dviračių takas, bus įrengtas lietaus nuotekų tinklas, gatvės apšvietimas bei reguliuojama pėsčiųjų perėja. S.Dariaus ir S.Girėno gatvė - nuo „Neste“ degalinės iki Eišiškių pl. - bus išplatinta iki 4 eismo juostų, pakeisti šaligatviai.

Spalį buvo pradėti  Šatrijos Raganos g. ir Saulėtekio al. sankryžos, atkarpos rekonstrukcija:  iki įvažiavimo į Vilniaus Gedimino technikos universiteto teritoriją vyksta susisiekimo komunikacijų ir jų inžinerinių tinklų atnaujinimo darbai.  Čia bus įrengta šviesoforais valdoma sankryža, o įvažiavimui į universiteto teritoriją - žiedinė sankryža.  Atkarpoje - nuo Saulėtekio al. iki naujai įrengiamo žiedo - skirtingų krypčių eismas bus atskirtas iškiliąja saugumo salele. Dalyje Šatrijos Raganos g. atsiras 3 eismo juostos (po vieną eismo juostą abiem kryptimis ir viena eismo juosta pasukti į kairę, judant Saulėtekio al. kryptimi.

Vakarinėje Saulėtekio al. atšakoje bus įrengta šviesoforais reguliuojama pėsčiųjų perėja, o Šatrijos Raganos g. ties sankryža -  šviesoforais reguliuojama perėja dviratininkams ir pėstiesiems.

Dešinėje Šatrijos Raganos g. pusėje iki žiedinės sankryžos bus įrengtas dviračių ir pėsčiųjų takas. Už žiedinės sankryžos takas perkeliamas į kairiąją gatvės pusę. Suremontavus šią gatvę, žymiai  pagerės eismo sąlygos, pėsčiųjų ir vairuotojų saugumas.

Šiuo metu vyksta ir privažiuojamosios gatvės prie Konstitucijos pr. Nr 14, 14A ir 8A kapitalinis remontas. Čia iki metų pabaigos bus rekonstruotas pravažiavimo kelias (266 m), paklota nauja šaligatvio danga (820 kv m), dviračių tako danga (305 kv. m), įrengtas apšvietimas ir rekonstruotas šviesoforas.  
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-04-14 11:38
Sostinės 9 ha teritorija, kurioje dabar įsikūręs Verkių autobusų parkas, artimiausiais metais taps didžiausia pokyčių erdve visame mieste. Planuojama, kad dabartinis autobusų parkas iš teritorijos išsikels 2023-iaisiais, todėl jau svarstoma, kokią didžiausią vertę miestui sukurtų šios teritorijos ko...
nuotrauka
2021-04-14 10:46
Kilus diskusijų dėl kelio Balsiuose ir Ožkiniuose bei tilto per Nerį statybų, sostinės savivaldybė sako, kad informacija buvo paskelbta „savivaldybės nė nepasiteiravus apie miesto planus“.
nuotrauka
2021-04-12 11:53
Būstą ar kitą savo nekilnojamo turto objektą parduoti nutarę žmonės susiduria su klausimu: pardavinėti pačiam ar kreiptis į profesionalą? Dažnas, pasirinkęs būstą parduoti savo jėgomis, tikisi tai atlikti greitai, be vargo ir sutaupyti mokestį, kurį už paslaugas sumokėtų brokeriui.
nuotrauka
2021-04-06 07:51
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo () išplėstinė teisėjų kolegija ištyrė Pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos aprašo, patvirtinto energetikos ministro 2009 m. lapkričio 26 d. įsakymu „Dėl Pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos aprašo patvirtin...
nuotrauka
2021-04-02 11:36
Prasideda naujas paramos teikimo etapas gyventojams, norintiems įsirengti nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrines arba jas įsigyti iš elektrinių parko, o taip pat seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – nuo kovo 31 d. iki balandžio 30 d.
nuotrauka
2021-04-01 16:58
Ketvirtadienį, balandžio 1 d., įsigalioję aplinkos ministro įsakymai daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams suteikia daugiau galimybių priimant sprendimus. Nuo šiol gyventojai galės naudotis papildomu balsavimo kanalu – biuletenį pildyti ir pateikti elektroninio ryšio priemonėmis, pavyzdž...
nuotrauka
2021-03-31 16:29
Būsto pirkimas – viena didžiausių gyvenimo investicijų. Todėl prieš priimant galutinį sprendimą įsigyti patalpą (butą) naujai pastatytame ar dar nebaigtame statyti pastate, būtina atidžiai ir rūpestingai įvertinti visas su pirkiniu susijusias sąlygas.
nuotrauka
2021-03-31 13:46
Vyriausybė pritarė Ilgalaikei renovacijos strategijai, pagal kurią iki 2050 m. visi Lietuvos vieši ir privatūs pastatai bei gyvenamieji namai turės tapti visiškai nepriklausomi nuo iškastinio kuro, o jų anglies dvideginio pėdsakas būti lygus nuliui.
nuotrauka
2021-03-29 11:31
Norint pasiskolinti pinigų, į banką vykti nebereikia – Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, šiuo metu jau daugiau kaip 90 proc. atvejų tiek konsultacijos dėl būsto paskolos, tiek sutarties pasirašymas vyksta nuotoliniu būdu. Šiemet liepą įsigaliojus Notariato įstatymo pataisoms, kurios sutei...
nuotrauka
2021-03-25 11:03
Būsto rinkai šalies didmiesčiuose nemažinant apsukų vis daugiau gyventojų siekia įsigyti savo svajonių namus. Visgi nusipirkti būstą – tai ne tas pats, kas naujus batus ar televizorių. Dėl to tokį pirkinį planuojantiems gyventojams paprastai kyla nemažai klausimų ar sunkumų.
nuotrauka
2021-03-22 12:06
Balsavimas raštu ir susirinkimai „online“ – nauja renovacijos kasdienybė. Šiuo metu nemažai daugiabučių rengiasi teikti paraiškas renovacijai. Valstybės paramos sąlygos ir energinio efektyvumo didinimo priemonės gerai pažįstamos, tačiau sprendimo priėmimo procedūros pasikeitė.
nuotrauka
2021-03-17 08:41
309 – tiek daugiabučių namų pernai atsisakė maisto gaminimui naudojamų dujų balionų, naudodamiesi valstybės teikiama parama. Suteiktos paramos suma – 4,3 mln. eurų. Aktyviausiai ja naudojosi Elektrėnų, Kupiškio, Joniškio gyventojai, kur dujų balionų buvo atsisakyta visuose arba didžiojoje dalyje dau...
nuotrauka
2021-03-16 11:20
Miesto centre, Konstitucijos prospekte stovintis sovietmečiu statytas daugiaaukštis namas daugeliui vilniečių ir miesto svečių „užkliūdavo" ne tik dėl savo kaimynystėje stovinčių modernių stiklinių dangoraižių, bet ir prastos, remonto nuo pastatymo nemačiusios fasado būklės.
nuotrauka
2021-03-16 10:06
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje, kurioje buvo sprendžiamas ginčas tarp namo bendrijos ir atnaujinimo darbus atlikusios įmonės, pripažino bendrijos teisę ginti namo savininkų interesus.
nuotrauka
2021-03-12 10:45
Kauno mieste centralizuotai tiekiamos šilumos gamybos kaina per pastaruosius 12 mėnesių reikšmingai sumažėjo, o atskirais mėnesiais sumenko dvigubai ar net daugiau. Prie to svariai prisidėjo ir jau visus metus šilumos energiją gaminanti bei į Kauno miesto centralizuoto šilumos tiekimo sistemą tiekia...
nuotrauka
2021-03-09 09:27
Vilniuje pirmadienio vakarą daugiabučio Gabijos g. 30 gyventojai buvo evakuoti ir naktį praleido savivaldybės užsakytame viešbutyje arba pas artimuosius. Evakuacija pradėta pastebėjus, kad namo sienose atsirado įtrūkimų. Vis dėlto atlikus ekspertizę nustatyta, kad pastatas yra saugus eksploatuoti.
nuotrauka
2021-03-05 11:21
Įsigijusiems naują būstą ar nusprendusiems perplanuoti esamą, norintiems didesnės ir šviesesnės erdvės bei kuo mažiau nenaudingo ploto, neretai iškyla poreikis išgriauti patalpas skiriančias sienas.
nuotrauka
2021-03-04 09:09
Lietuvos gyventojai, prašydami kredito davėjo pakoreguoti kurią nors būsto paskolos sutarties sąlygą, turėtų žinoti tai, kad kredito davėjas turės teisę kartu pasiūlyti pakeisti ir kitas sutarties sąlygas.
nuotrauka
2021-03-03 08:09
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
nuotrauka
2021-03-02 09:43
Nekilnojamojo turto paveldėtojai, dėl didelių Registrų centro įkainių iki šiol atidėlioję paveldėto turto registravimą, nuo kovo 1-sios įsigaliojus atnaujintam įregistravimo kainų skaičiavimui, gali vėl kreiptis į notarus ir tapti visateisiais paveldėto turto valdytojais.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai