2020 gegužės 30 d. šeštadienis, 23:57
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Įmonės sėkmę lemia gera techninė bazė ir kvalifikuoti specialistai

Viktorija MITKUTĖ      2015-09-08 11:28
Į portalo www.statybunaujienos.lt klausimus atsako Almantas ČEBANAUSKAS, UAB „Plungės lagūna“ generalinis direktorius
nuotrauka
Stumbrynas Telšių rajone. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB
Kas Jums, kaip vadovui, buvo reikšmingiausia laikotarpiu nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos?

Šis laikotarpis bendrovei „Plungės lagūna“ tikrai išskirtinis naujomis patirtimis. Didelis, labai sudėtingas ir įdomus objektas, kuriame ,,susipina“ statybos darbai ir technologijų įdiegimas – Telšių regiono atliekų tvarkymo centro užsakymu vykdoma buitinių atliekų mechaninio – biologinio apdorojimo įrenginių statyba. Šių įrenginių projektinis mechaninio apdorojimo našumas – 50 tūkstančių tonų, o biologinės dalies – 20 tūkstančių tonų per metus. Pradėjus veikti įrenginiams, apie 50 procentų sumažės į sąvartyną patenkantis šiukšlių ir atliekų kiekis, o tvarkant bioskaidžias atliekas, bus išskiriamos biodujos, kurios bus naudojamos gaminti elektros energijai bei šilumai.

Šiuo metu atliekų tvarkymo centro statybos–montavimo darbai jau eina į pabaigą: pastatyti mechaninės ir biologinės dalies pastatai, pradedami įrangos paleidimo–derinimo darbai. Tačiau dar reikia sumontuoti nemažai technologinių vamzdynų bei įrenginių, todėl bendrovės specialistai deda visas pastangas, kad objektas būtų užbaigtas laiku. Jį statant iš viso bus panaudota apie 5 tūkstančiai 300 kubinių metrų betono, 460 tonų armatūros, įrengta daugiau kaip 7 tūkstančiai kvadratinių metrų III apkrovos klasės asfalto dangos.

Kokį projektą, kurį įgyvendinote arba šiuo metu vykdote, laikote iššūkiu, kodėl?

Ypatingas iššūkis bendrovei buvo vandentiekio ir nuotekų tinklų statyba Žagarėje. Čia apie 12,5 km vamzdynų įrengėme įveikdami dolomito gruntą. Kadangi ankstesni rangovai, su kuriais sutartis buvo nutraukta, taip pat jau buvo pradėję kloti vandentiekio ir nuotekų tinklus, teko ištyrinėti dar 12,5 km anksčiau įrengtų vamzdynų. Įvertinus jų būklę buvo ištaisytos tų rangovų padarytos klaidos, kad šie tinklai atitiktų STR nustatytus reikalavimus.

Intensyviai bendrovė dirba UAB „Toksika“ užsakymu statydama keturių sekcijų pavojingų atliekų sąvartyną, kurio atliekų kaupo dugno plotas sudarys daugiau kaip 7 tūkstančius 800 kvadratinių metrų. Pastarasis projektas, statomas šios įmonės Šiaulių filialo teritorijoje, ypatingas dėl to, kad jame pirmą kartą Lietuvoje bus įrengtas pavojingų atliekų stabilizavimo baras, kuriame siekiant sumažinti atliekų poveikį aplinkai, atliekos bus sumaišomos su tam tikrais reagentais.

Kadangi teks parengti ir pavojingų atliekų stabilizavimo receptūras, bendrovėje dirba šios srities ekspertas iš Vokietijos. Tai ypatingai sudėtingas projektas ne tik statybos požiūriu, bet ir dėl to, kad parengus atliekų stabilizavimo technologiją ją reikės įdiegti, o prieš perduodant objektą užsakovui, eksploatuoti pagal itin griežtus reikalavimus bei atilikti bandymus. Pavojingų atliekų sąvartyną su įrengtomis ir išbandytomis atliekų saugojimo ir utilizavimo technologijomis užsakovams numatoma perduoti šių metų lapkričio mėnesį.

Šių metų liepą ir rugpjūtį užbaigtos statybos rangos sutartys dėl Pakruojo ir Telšių rajonų gyvenviečių vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros. Jas įgyvendinant, buvo įrengta ir perduota užsakovams daugiau kaip 40 km naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų bei pastatyta buitinių nuotekų valykla Nevarėnuose.

Šiuo metu pradedama daugiau kaip 3 ha ploto Šiaulių regiono atliekų centro Aukštrakių sąvartyno III sekcijos statybą.

UAB „Plungės lagūna“ nevengia ir paprastesnių darbų. Per pastarąjį laikotarpį sutvarkyta nemažai viešosios infrastruktūros objektų Žemaičių Kalvarijoje, Kretingos rajono Darbėnų miestelio centrinė dalis, restauruotas paminklas Simonui Daukantui ir sutvarkyta aplinka Papilėje (Akmenės raj.). Taip pat įrengti dviračių takai aplink Platelių ežerą (Plungės raj.), kurių bendras plotas – daugiau kaip 20 tūkstančių kvadratinių metrų. Dirbama ir daugiabučių gyvenamųjų namų modernizavimo projektuose, remontuojami hidrotechniniai statiniai Raseinių ir Kretingos rajonuose.

Kas, Jūsų nuomone, lemia bendrovės sėkmę?

Turėdama stiprią ir nuolat atnaujinamą bazę, didelę patirtį, kvalifikuotus darbuotojus, didžiąją dalį statybos darbų bendrovė vykdo savo jėgomis ir tik nedidelę jų dalį perduoda subrangovams.

Be abejo, tokių objektų statybai būtina turėti aukštos kvalifikacijos specialistų. Ne mažiau negu sudėtingais projektais, kuriuos sėkmingai įgyvendino, įmonė didžiuojasi tuo, kad bendrą kalbą randa statybos darbų vadovai, čia dirbantys daugiau kaip 40 metų ir jauni specialistai.

UAB „Plungės lagūna“ jau ne vienerius metus praktiką atlieka studentai, įvairiose aukštosiose mokyklose besimokantys inžinerinio pobūdžio specialybių. Nemaža jų dalis baigę studijas sugrįžta dirbti į bendrovę, todėl drąsiai galima teigti, kad dauguma pagrindinių įmonės specialistų „užaugo“ įmonėje. Vienas iš jų – 2004-siais studijas Aleksandro Stulginskio universitete baigęs ir inžinieriaus – hidrotechniko kvalifikaciją įgijęs Alfredas Varnelis, jau 2010 metais pradėjęs dirbti statinio statybos vadovu, o dabar, nepaisant jauno amžiaus, laikomas vienu pagrindinių bendrovės statybos vadovų.

Statybininkų dienos proga apdovanotas:

UAB „Plungės lagūna“ statybos darbų vadovas Alfredas VARNELIS
Už nepriekaištingą darbą statybos verslo srityje, išradingumą ir kruopštumą.

2004 metais baigęs studijas Aleksandro Stulginskio universitete, jaunas specialistas nuo 2010 metų dirba kaip savarankiškas statybos vadovas. Šis perspektyvus jaunas specialistas dirbo specialiųjų statybos darbų vadovu Jėrubaičių sąvartyno renovavimo ir išplėtimo, Šiaulių regiono Kairių sąvartyno uždarymo ir kituose projektuose. Jo vadovaujami specialistai statė Akmenės dumblo apdorojimo įrenginius, įgyvendino jau minėtą turizmo trasų aplink Platelių ežerą projektą. A. Varnelis vadovavo atliekant Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyno II sekcijos įrengimo darbus, neseniai Telšių rajone baigtai modernaus stumbryno statybai, darbavosi UAB „Toksika“ užsakymu statomame projekte, o dabar vadovauja pradedamai Šiaulių regioninio buitinių atliekų sąvartyno III sekcijos statybai.

Nuotraukos bendrovės

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-05-29 12:37
Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ) žengė dar vieną svarbų žingsnį pirmyn – ketvirtadienį į Lietuvos elektros energijos perdavimo tinklą patiekė pirmąsias iš atliekų pagamintas elektros energijos kilovatvalandes. Bandomuoju režimu pirmą kartą išbandytas „Siemens“ kompanijos 26 MW elektrinės galios gene...
nuotrauka
2020-05-25 13:40
Įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą, Kauno geležinkelio mazgo rangovai susidūrė su nenumatytomis aplinkybėmis. Atliekant žemė kasimo darbus ties Palemonu aptiktas sovietmečio palikimas – didelis užteršto grunto kiekis naftos produktais.
nuotrauka
2020-05-25 08:41
SEB bankas susitarė su įmonių grupe EIKA dėl finansavimo pratęsimo grupės valdomiems EIKA Verslo Centrui (toliau EVC) ir prekybos centrui „Pupa“. Paskola pratęsiama trejiems metams.
nuotrauka
2020-05-25 08:15
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas įgyvendina tris didelės vertės projektus, taikant informacinį modeliavimą (angl. Building Information Modeling, BIM). Vyriausybei patvirtinus siūlymą nuo kitų metų didelės vertės viešojo sektoriaus proje...
nuotrauka
2020-05-22 08:26
Europos Sąjunga iškėlė tikslą iki 2050 metų pereiti prie klimatui neutralaus ekonomikos modelio. „Prie šio perėjimo prisidės visi ekonomikos sektoriai, tad kaip niekad svarbu užtikrinti darnų jų vystymą, tarpusavio integraciją ir koordinuotą valdymą. Dujų, šilumos, elektros, transporto, pramonės, mi...
nuotrauka
2020-05-19 13:58
Šiuo metu baigiamai statyti Vilniaus kogeneracinei jėgainei (VKJ) Aplinkos apsaugos agentūra (Agentūra) išdavė Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą. Tai vienas svarbiausių leidimų numatomoje įmonės veikloje.
nuotrauka
2020-05-19 09:57
Šalies studentams nuolat besiskundžiant atgyvenusiu universitetiniu būstu bei požiūriu į jį, KTU užsibrėžė per penkerius metus modernizuoti 5 iš 12 turimų bendrabučių. Pirmasis naujam gyvenimui bus prikeltas Kaune, Gričiupio g. 13, stovintis dvylikaaukštis.
nuotrauka
2020-05-15 15:00
Trakų Vokės dvaro šeimininkams karantino apribojimai sukūrė ir galimybių – šiuo laikotarpiu, kuomet nevyksta renginiai, intensyviau imtasi anksčiau pradėtų dvaro ir jo aplinkos tvarkymo darbų – restauruojami rūmai, daug dėmesio sulaukė ir parkas, čia esančios senosios alėjos, kurios gaivinamos nauja...
nuotrauka
2020-05-12 13:13
Energetikos ministerija pateikė derinti suinteresuotoms pusėms Vyriausybės nutarimo projektą dėl vietų Baltijos jūroje, kuriose verta plėtoti vėjo elektrinių parkus. Taip pat pateikti siūlymai dėl elektrinių galių – jis galėtų patenkinti ketvirtadalį Lietuvos poreikio.
nuotrauka
2020-04-29 14:38
Šalia Elektrėnų trečiadienį, balandžio 29 d., atidaryta 1 MW saulės elektrinė. Šis įvykis žymi pirmos pasaulyje visiems šalies namų ūkiams prieinamos nutolusių saulės jėgainių platformos „Ignitis saulės parkai“ veiklos startą.
nuotrauka
2020-04-27 08:01
2020 m. balandžio 24 d. Šiaulių kultūros centras ir UAB „Aukstata“ pasirašė Šiaulių miesto centrinio parko estrados modernizavimo darbų sutartį. Estradoje numatyta atlikti darbus už beveik 1,4 mln. eurų. Planuojama, kad miesto gyventojai ir svečiai atnaujinta parko estrada galės naudotis jau kitų me...
nuotrauka
2020-04-23 10:34
Siekdama švelninti karantino padarinius ekonomikai, UAB „Grinda“ plečia darbų apimtis ir papildomai įdarbins daugiau darbuotojų. Tokiu būdu siekiama padėti žmonėms, kurie šiuo sunkiu laikotarpiu neteko pagrindinio pragyvenimo šaltinio.
nuotrauka
2020-04-23 09:41
Pernai pradėtas Lietuvos zoologijos sodo infrastruktūros atnaujinimo projektas įgauna pagreitį.
nuotrauka
2020-04-22 09:05
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas, esantis Lentvaryje, Geležinkelio g. 38, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-04-22 07:40
Dėl šiltos žiemos šiemet gerokai anksčiau prasidėję statybų ir renovacijos darbai nestoja ir karantino metu. Suomiškų plieninių stogo dangų gamintojo „Ruukki“ rinkodaros vadovas Mantas Grigaliūnas patikino, kad šiuo metu stogų pirkimo sumažėjimo nepastebi.
nuotrauka
2020-04-21 09:10
Balandžio 14 dieną ERGOLAIN įmonių grupės direktore tapo Vilma Bružienė, iki tol užėmusi direktoriaus pavaduotojos pareigas ir buvusi atsakinga už verslo plėtrą. V. Bružienė pakeitė bendrovei metus vadovavusį Justą Dargužą – konsultacijų įmonės „Strateginės konsultacijos“ partnerį.
nuotrauka
2020-04-18 09:17
Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtas aktyvaus laisvalaikio ir sporto aikštynas prie Baltojo tilto šiuo metu yra itin intensyvių rekonstrukcijos darbų vieta. Vasaros pradžioje čia neturi likti nei darbininkų, nei jų technikos – aikštynas turi būti parengtas naudoti. Jei tik to nedraus karantino lai...
nuotrauka
2020-04-10 08:43
Pasibaigus karantinui kauniečiai ir miesto svečiai laiką galės leisti naujoje viešojoje erdvėje. Jaukų skverą S. Daukanto gatvės ir Karaliaus Mindaugo prospekto sankirtoje, šalia pėsčiųjų tilto į Nemuno salą įrenginėja darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Į 0,2 ha ploto šiuo met...
nuotrauka
2020-04-08 09:19
Anksčiau nei planuota, pietinėje Klaipėdos jūrų uosto dalyje užbaigti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo–saugyklos stovėjimo zonoje sąnašinio grunto valymo darbai. Tad sėkmingai laivas–saugykla "Independence“, prišvartuotas įprastoje vietoje, pirmadienį atnaujino darbą.
nuotrauka
2020-04-07 13:00
Tobulindama statybinės izoliacijos gaminius „Paroc“ kompanija sukūrė naują, efektyvią, universalią akmens vatos plokštę PAROC® Ultra, skirtą naujai statomų ir renovuojamų pastatų atitvarų šilumos izoliacijai.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...