2019 lapkričio 21 d. ketvirtadienis, 12:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Įmonės sėkmę lemia gera techninė bazė ir kvalifikuoti specialistai

Viktorija MITKUTĖ      2015-09-08 11:28
Į portalo www.statybunaujienos.lt klausimus atsako Almantas ČEBANAUSKAS, UAB „Plungės lagūna“ generalinis direktorius
nuotrauka
Stumbrynas Telšių rajone. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB
Kas Jums, kaip vadovui, buvo reikšmingiausia laikotarpiu nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos?

Šis laikotarpis bendrovei „Plungės lagūna“ tikrai išskirtinis naujomis patirtimis. Didelis, labai sudėtingas ir įdomus objektas, kuriame ,,susipina“ statybos darbai ir technologijų įdiegimas – Telšių regiono atliekų tvarkymo centro užsakymu vykdoma buitinių atliekų mechaninio – biologinio apdorojimo įrenginių statyba. Šių įrenginių projektinis mechaninio apdorojimo našumas – 50 tūkstančių tonų, o biologinės dalies – 20 tūkstančių tonų per metus. Pradėjus veikti įrenginiams, apie 50 procentų sumažės į sąvartyną patenkantis šiukšlių ir atliekų kiekis, o tvarkant bioskaidžias atliekas, bus išskiriamos biodujos, kurios bus naudojamos gaminti elektros energijai bei šilumai.

Šiuo metu atliekų tvarkymo centro statybos–montavimo darbai jau eina į pabaigą: pastatyti mechaninės ir biologinės dalies pastatai, pradedami įrangos paleidimo–derinimo darbai. Tačiau dar reikia sumontuoti nemažai technologinių vamzdynų bei įrenginių, todėl bendrovės specialistai deda visas pastangas, kad objektas būtų užbaigtas laiku. Jį statant iš viso bus panaudota apie 5 tūkstančiai 300 kubinių metrų betono, 460 tonų armatūros, įrengta daugiau kaip 7 tūkstančiai kvadratinių metrų III apkrovos klasės asfalto dangos.

Kokį projektą, kurį įgyvendinote arba šiuo metu vykdote, laikote iššūkiu, kodėl?

Ypatingas iššūkis bendrovei buvo vandentiekio ir nuotekų tinklų statyba Žagarėje. Čia apie 12,5 km vamzdynų įrengėme įveikdami dolomito gruntą. Kadangi ankstesni rangovai, su kuriais sutartis buvo nutraukta, taip pat jau buvo pradėję kloti vandentiekio ir nuotekų tinklus, teko ištyrinėti dar 12,5 km anksčiau įrengtų vamzdynų. Įvertinus jų būklę buvo ištaisytos tų rangovų padarytos klaidos, kad šie tinklai atitiktų STR nustatytus reikalavimus.

Intensyviai bendrovė dirba UAB „Toksika“ užsakymu statydama keturių sekcijų pavojingų atliekų sąvartyną, kurio atliekų kaupo dugno plotas sudarys daugiau kaip 7 tūkstančius 800 kvadratinių metrų. Pastarasis projektas, statomas šios įmonės Šiaulių filialo teritorijoje, ypatingas dėl to, kad jame pirmą kartą Lietuvoje bus įrengtas pavojingų atliekų stabilizavimo baras, kuriame siekiant sumažinti atliekų poveikį aplinkai, atliekos bus sumaišomos su tam tikrais reagentais.

Kadangi teks parengti ir pavojingų atliekų stabilizavimo receptūras, bendrovėje dirba šios srities ekspertas iš Vokietijos. Tai ypatingai sudėtingas projektas ne tik statybos požiūriu, bet ir dėl to, kad parengus atliekų stabilizavimo technologiją ją reikės įdiegti, o prieš perduodant objektą užsakovui, eksploatuoti pagal itin griežtus reikalavimus bei atilikti bandymus. Pavojingų atliekų sąvartyną su įrengtomis ir išbandytomis atliekų saugojimo ir utilizavimo technologijomis užsakovams numatoma perduoti šių metų lapkričio mėnesį.

Šių metų liepą ir rugpjūtį užbaigtos statybos rangos sutartys dėl Pakruojo ir Telšių rajonų gyvenviečių vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros. Jas įgyvendinant, buvo įrengta ir perduota užsakovams daugiau kaip 40 km naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų bei pastatyta buitinių nuotekų valykla Nevarėnuose.

Šiuo metu pradedama daugiau kaip 3 ha ploto Šiaulių regiono atliekų centro Aukštrakių sąvartyno III sekcijos statybą.

UAB „Plungės lagūna“ nevengia ir paprastesnių darbų. Per pastarąjį laikotarpį sutvarkyta nemažai viešosios infrastruktūros objektų Žemaičių Kalvarijoje, Kretingos rajono Darbėnų miestelio centrinė dalis, restauruotas paminklas Simonui Daukantui ir sutvarkyta aplinka Papilėje (Akmenės raj.). Taip pat įrengti dviračių takai aplink Platelių ežerą (Plungės raj.), kurių bendras plotas – daugiau kaip 20 tūkstančių kvadratinių metrų. Dirbama ir daugiabučių gyvenamųjų namų modernizavimo projektuose, remontuojami hidrotechniniai statiniai Raseinių ir Kretingos rajonuose.

Kas, Jūsų nuomone, lemia bendrovės sėkmę?

Turėdama stiprią ir nuolat atnaujinamą bazę, didelę patirtį, kvalifikuotus darbuotojus, didžiąją dalį statybos darbų bendrovė vykdo savo jėgomis ir tik nedidelę jų dalį perduoda subrangovams.

Be abejo, tokių objektų statybai būtina turėti aukštos kvalifikacijos specialistų. Ne mažiau negu sudėtingais projektais, kuriuos sėkmingai įgyvendino, įmonė didžiuojasi tuo, kad bendrą kalbą randa statybos darbų vadovai, čia dirbantys daugiau kaip 40 metų ir jauni specialistai.

UAB „Plungės lagūna“ jau ne vienerius metus praktiką atlieka studentai, įvairiose aukštosiose mokyklose besimokantys inžinerinio pobūdžio specialybių. Nemaža jų dalis baigę studijas sugrįžta dirbti į bendrovę, todėl drąsiai galima teigti, kad dauguma pagrindinių įmonės specialistų „užaugo“ įmonėje. Vienas iš jų – 2004-siais studijas Aleksandro Stulginskio universitete baigęs ir inžinieriaus – hidrotechniko kvalifikaciją įgijęs Alfredas Varnelis, jau 2010 metais pradėjęs dirbti statinio statybos vadovu, o dabar, nepaisant jauno amžiaus, laikomas vienu pagrindinių bendrovės statybos vadovų.

Statybininkų dienos proga apdovanotas:

UAB „Plungės lagūna“ statybos darbų vadovas Alfredas VARNELIS
Už nepriekaištingą darbą statybos verslo srityje, išradingumą ir kruopštumą.

2004 metais baigęs studijas Aleksandro Stulginskio universitete, jaunas specialistas nuo 2010 metų dirba kaip savarankiškas statybos vadovas. Šis perspektyvus jaunas specialistas dirbo specialiųjų statybos darbų vadovu Jėrubaičių sąvartyno renovavimo ir išplėtimo, Šiaulių regiono Kairių sąvartyno uždarymo ir kituose projektuose. Jo vadovaujami specialistai statė Akmenės dumblo apdorojimo įrenginius, įgyvendino jau minėtą turizmo trasų aplink Platelių ežerą projektą. A. Varnelis vadovavo atliekant Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyno II sekcijos įrengimo darbus, neseniai Telšių rajone baigtai modernaus stumbryno statybai, darbavosi UAB „Toksika“ užsakymu statomame projekte, o dabar vadovauja pradedamai Šiaulių regioninio buitinių atliekų sąvartyno III sekcijos statybai.

Nuotraukos bendrovės

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-11-21 11:37
Kiekvienais metais vis labiau tobulėjant dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi galimybėmis tam turi ruoštis ir statybos sektoriaus įmonės – nuo didžiausių ir daugiausia darbuotojų turinčių iki vos kelių žmonių startuolių. Tuo įsitikinę Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros f...
nuotrauka
2019-11-20 09:01
Vilniuje, Pašilaičių rajone, duris atvers naujas lopšelio-darželio „Gabijėlė“ modulinis priestatas, kurį nuo gruodžio 2 d. pradės lankyti 105 mažieji vilniečiai. Modulius tiekė ir montavo UAB „HSC Baltic“ ir UAB „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-11-11 16:24
Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu, SĮ „Vilniaus planas“ suprojektavo naują požeminį tunelį Zuikių gatvėje po geležinkeliu.
nuotrauka
2019-11-11 13:12
Vilnius imasi aktyvių veiksmų dėl autobusų stoties atnaujinimo – lapkričio 11 d. savivaldybėje pasirašyti keturšaliai sostinės, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ ketinimai rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru. Tokiu būdu dvi pastarosio...
nuotrauka
2019-11-07 11:37
Vilkaviškyje kyla nauja autobusų stotis. Šį mėnesį jau pradėti darbai pastato viduje, o į naujosios stoties atidarymą tikimasi keleivius pakviesti 2020 metų kovo 1 dieną.
nuotrauka
2019-11-07 11:35
Šį gruodį Latvijoje baigiamos išparduotuvių miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ (VJOV) statybos. Pirmasis projekto etapas, kurio parduotuvių plotas sieks 13,500 kv. m., duris atvers jau 2020 metų pavasarį. Čia lankytojų lauks 70 drabužių, avalynės, aksesuarų ir laisvalaikio parduotuvių, kavinės b...
nuotrauka
2019-11-07 10:01
UAB „Merko statyba“ apyvarta per tris 2019 m. ketvirčius pasiekė 45 mln. eurų, buvo parduota 210 iš 500 šiuo metu statomų butų.
nuotrauka
2019-10-29 16:33
Netrukus vietoj uždarosios akcinės bendrovės EIKA veiks dvi įmonės: EIKA ir veiklą pradės naujai įsteigta įmonė UAB AVI INVEST LT, praneša EIKA.
nuotrauka
2019-10-28 07:56
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos. Tai, kas g...
nuotrauka
2019-10-24 11:12
Ignas Rėksnys – vilnietis verslininkas, jau daugiau kaip 20 metų parduodantis interjero sprendimus. Tiesa, jis ir savo paties namams kurti skyrė ypatingai daug dėmesio, tad posakis „batsiuvys be batų“ jam negalioja.
nuotrauka
2019-10-24 10:02
Naujausi šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemų, pramonės bei jūrinės techninės izoliacijos garso sugerties duomenys jau surinkti vienoje vietoje, „Paroc“ techninės izoliacijos akustikos vadove, ir šiais duomenimis galima laisvai bei patogiai naudotis.
nuotrauka
2019-10-22 13:28
Statybos bendrovė „Veikmės statyba“ dar šiais metais pradės verslo centro „OFFICE 100 by Skraidenis“ statybos darbus Naugarduko gatvėje, Vilniuje. Kompanija pastatys 11 tūkst. kv. metrų, 7 aukštų verslo kompleksą pagal generalinės rangos sutartį, pasirašytą su įmone „Skraidenis“.
nuotrauka
2019-10-22 13:08
Į verslo centrą U219, esantį Ukmergės gatvėje, Vilniuje, pirmieji nuomininkai turėtų įsikurti jau pirmąjį 2020 m. ketvirtį.
nuotrauka
2019-10-21 11:26
Pernai šalia Vilniaus oro uosto pradėtą statyti modernią daugiafunkcę automobilių stovėjimo aikštelę jau baigiama įrengti. Planuojama, kad lapkričio mėnesį keleiviams bus pristatyta beveik tūkstantis naujų automobilių stovėjimo vietų.
nuotrauka
2019-10-18 14:11
Nuo 2017 metų kartu dirbančios ICOR grupės įmonės „Axis Technologies“ ir „Remeksi Keskus“ savo veiklą tęs su vieningu prekės ženklu „Axis Tech“. Toks akcininkų sprendimas priimtas siekiant sustiprinti kompanijos pozicijas žingsniui į tarptautines rinkas.
nuotrauka
2019-10-16 09:28
Š. m. lapkričio 14 dieną įvyks 3-ioji skaitmeninės statybos konferencija „BIMLINK 2019“.
nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...
nuotrauka
2019-10-08 11:23
Šį trečiadienį, spalio 9 d., pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų ant Tauro kalno stovėję apleisti Profsąjungų rūmai, o jų vietoje iškils Nacionalinė koncertų salė. Planuojama, kad Profsąjungų rūmų nebeliks jau iki metų pabaigos. Griovimo darbus vykdys konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir...
nuotrauka
2019-10-08 09:10
Šiandien darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ gali didžiuotis, kad šalyje yra viena iš statybų ir NT sektoriaus lyderių. „YIT Lietuva“ lyderių gretose yra todėl, kad savo veikloje nuolat siekia taikyti pažangiausius statybų sprendimus ir inovacijas. Šie metai bendrovei išsiskyrė ne tik NT i...
nuotrauka
2019-10-07 13:31
Pagal bendrovės „Atamis“ projektą „Kauno tiltai“ stato pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Ventą Kuršėnuose. Naujasis statinys trauks ne tik originalia išvaizda, bet ir interaktyvaus ir išmanaus tilto sprendimais, rašoma Šiaulių r. savivaldybės pranešime.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos