2020 rugsėjo 29 d. antradienis, 4:10
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Inertiškoje Vilniaus biurų rinkoje 2020 m. II ketvirtis žymių pokyčių neatnešė

2020-07-16 14:53
Ekonomikai karantino metu skelbtos neigiamos prognozės dabar matomos pozityviau. Stebint pirmuosius atsigavimo ženklus, Vilniaus komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje ženklių nuomos kainų svyravimų per antrą ketvirtį neužfiksuota, o didieji rinkos nuomininkai ir toliau vykdė numatytus plėtros planus, skelbiama „Newsec“ parengtoje 2020 m. II ketvirčio Vilniaus biurų rinkos apžvalgoje „Vilnius Office Outlook“.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt (S7 biuras) archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Newsec, UAB

Anot „Newsec“ tarpininkavimo paslaugų grupės vadovės Jurgitos Ragaišės, cituojamos pranešime, per pastaruosius kelis mėnesius Vilniaus biurų rinkoje nuomos kainos beveik nesikeitė, o naujai siūlomų patalpų ir jų įkainių vidurkis pakilo neženkliai: „A klasėje nuomos vidurkis siekia 15,5 EUR, B klasėje – 11,9 EUR, o bendras kainų lygis labai nežymiai pradėjo kilti dar prieš metus. Tam įtakos turėjo ir metinė indeksacija. Galima matyti, kad naujai statomų projektų nuomos kainos yra didesnės nei rinkos vidurkis, o senesnių biurų pastatų valdytojai, atsižvelgdami į sparčiai augančią modernių biurų pasiūlą, pradeda taikyti lankstesnes nuomos sąlygas. Vis dėlto, didėjant naujų biurų pasirinkimui, projektų valdytojai, siekdami išsiskirti tiek iš senų, tiek iš naujų projektų bei išlaikyti esamus nuomininkus, privalės investuoti į kokybiškus sprendimus“. 

Nepaisant COVID-19 pandemijos sukeltų iššūkių, vystytojai pabaigė suplanuotus projektus ir pasiūlė rinkai 19,5 tūkst. kv. m naujo bendro nuomos ploto. Tai projektai: „Paupys“, kuris yra skirtas ne tik verslo, bet ir vietos bei viso miesto gyventojams, ir „Green Hall 3“, kuris užbaigė trijų išskirtinės architektūros biuro pastatų kompleksą dešiniajame Neries upės krante. Su šiais projektais biurų rinka 2020 m. II ketvirtį Vilniuje sudarė apie 747 tūkst. kv. m ir padidėjo 2,7 proc.

Nors karantino laikotarpis pristabdė įmonių sprendimų procesą, didieji rinkos nuomininkai įgyvendino suplanuotus plėtros projektus. Paskutiniai mėnesiai nuomos rinkoje buvo aktyvesni nei tikėtasi, sudarytų nuomos sandorių plotas viršija 27 tūkst. kv. m. Ryškiausias iš jų – net 15 tūkst. kv. m biurų nuomos sandoris sudarytas tarp „Western Union“ ir „Technopolis“, Ozo parko biurų miestelyje. Tai kol kas didžiausias šių metų biurų sandoris ne tik Vilniuje, bet ir visose Baltijos šalyse, demonstruojantis aktyvią rinkoje jau veikiančių paslaugų centrų plėtrą. Taip pat ženklią plėtrą vykdė tokios įmonės kaip „Metso“ ir Migracijos departamentas. 

Ekspertės teigimu, per ateinantį pusmetį bus užbaigti objektai, kurie rinkai pasiūlys 95 tūkst. kv. m nuomojamo ploto (70 proc. jų ploto jau užimti). Vis dėlto išryškėjo tendencija, jog 2020 m. pirmą pusmetį biuruose vyko jau antri ar net treti nuomos ciklai, mažėja naujų nuomininkų, o sandorius daugiausia sudaro jau kurį laiką Lietuvoje veikiančios kompanijos.

Vakansija keitėsi nežymiai

J. Ragaišė vertina, kad 2020 m. II ketvirtį vakansija pasiekė 3,3 proc. (padidėjo 0,6 proc. punktais, lyginant su praeitu ketvirčiu), o į 2020 m. planuojamus atidaryti biurų centrus didžioji dalis nuomininkų kelsis iš B klasės biurų pastatų, todėl laisvo biuro ploto didėjimo tendencija išliks stipresnė B klasės segmente.
 
„Daugiau neužimtų patalpų atsirado B klasės segmente, kur vakansijos lygis siekia 4,3 proc. A klasės biurų pastatų pasiūlos augimas buvo labai nuosaikus, todėl prognozuotas vakansijos didėjimas neįvyko, o priešingai – neženkliai mažėjo nuo 2,4 proc. iki 2,1 proc. Ganėtinai žemi vakansijos rodikliai rodo, kad šiuo metu didžioji dalis modernių biurų yra išnuomoti. Tačiau dėl jau sudarytų nuomos sutarčių dar statomuose objektuose ir palaipsniui persikelsiančių į naujas patalpas B klasės nuomininkų, laisvų patalpų kiekis nuomai senesnių biurų rinkoje turi pagrindo didėti“, – aiškina tarpininkavimo paslaugų grupės vadovė, cituojama pranešime. 

Nors 2019 m. pabaigoje ateinantiems metams buvo prognozuotas 5–6 proc. vakansijos rodiklis, šiuo metu ryškėja, kad užbaigus visus suplanuotus 2020 m. projektus, Vilniaus biurų rinkos plotas padidės 115 tūkst. kv. m, o vakansijos rodiklis galimai augs iki 7–10 proc. Tai bus rekordinė pasiūla per vienerius metus – palyginimui, pastarąjį penkmetį vidutiniškai buvo pasiūloma po 65 tūkst. kv. m naujo ploto kasmet. Tikėtina, kad prognozuojamiems laisvo biuro ploto pokyčiams įtakos turės tokie faktoriai kaip COVID-19 pandemija ir nauji vystomi projektai. Visgi išaugusi pasiūla biurų rinkoje atvers dar daugiau pasirinkimo galimybių nuomininkams.

Ryškėja biurų lankstumo poreikis

Anot J. Ragaišės, dėl karantino laikotarpiu įsitvirtinusio nuotolinio darbo modelio šiandien jaučiamas poveikis biurų rinkai: „Dalis nuomininkų jau kurį laiką atidžiai stebi COVID-19 situaciją ir ekonomines prognozes, dėl kurių jiems teko persvarstyti plėtros ar relokacijos planus ir kuriam laikui juos pristabdyti bei atsargiau žiūrėti į ateitį.“ 

Besikeičiantis darbo pobūdis ir greitai kintanti situacija rinkoje taip pat įmones skatina ieškoti lanksčių sprendimų. Šioje situacijoje gali išlošti tie biurai ir naujų projektų vystytojai, kurie galės pasiūlyti „lanksčius“ biurus užtikrinančius paprastas patalpų perplanavimo technines galimybes bei darbo vietų perorganizavimą laikantis naujų darbo saugos reikalavimų.

Reziumuodama ekspertė pastebi, kad patalpų įsisavinimas šiais metais nebus toks, kaip keletą pastarųjų metų, kai rinka buvo pike, tačiau postūmį sostinės biurų rinkai gali suteikti valstybinių įmonių nuomos sandoriai.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2020-09-24 09:46
Kaune, dešiniajame Neries krante, toliau aktyviai kuriasi modernus Piliamiesčio gyvenamųjų namų kvartalas. Projekto vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, kitapus Kauno Senamiesčio baigė jau aštuntojo Piliamiesčio daugiabučio statybas.
nuotrauka
2020-09-23 09:52
Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad šių metų antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, būsto kainos Lietuvoje augo 7 proc. Nekilnojamojo turto ekspertas Remigijus Pleteras teigia, kad nors kainų augimas ir atspindi pokyčius rinkoje, galimybių įsigyti prieinamą būstą vi...
nuotrauka
2020-09-18 10:25
„Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai.
nuotrauka
2020-09-15 10:07
„Realinija“ pabaigė projekto „Sierakausko 25“ Vilniuje pirmąjį statybų etapą, kurio metu buvo pastatyti 3 keturaukščių gyvenamųjų namų korpusai. Juose įkurti 52 butai, o bendras pastatytas gyvenamasis plotas yra didesnis nei 4000 kv. m.
nuotrauka
2020-09-09 08:53
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 1,5 mln. eurų į pirmuosius loftus Karoliniškėse. Konversijos projektas „Cosmo lofts“ įsikurs V. Maciulevičiaus gatvėje, pirkėjams bus pasiūlyti 39 loftai su uždara automobilių stovėjimo aikštele.
nuotrauka
2020-09-07 13:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ pasirašė statybų generalinės rangos sutartį su bendrove „Monolitus“, kuri įgyvendins gyvenamojo projekto „Namai-Kintai“ statybas Vilniaus Šnipiškių rajone.
nuotrauka
2020-09-04 11:12
Po karantino laikotarpio fiksuoto kluptelėjimo vasarą atsitiesianti nekilnojamojo turto (NT) rinka šiltąjį metų laikotarpį užbaigė aktyviai. Rugpjūčio rezultatas buvo geresnis nei prieš metus ir tai padėjo dar labiau sumažinti šių metų atotrūkį nuo 2019-aisiais matytų skaičių, teigia įregistruotų NT...
nuotrauka
2020-08-27 10:23
Šių metų antrąjį ketvirtį buvo galima plika akimi matyti su kokiais iššūkiais susiduria visas prekybos ir prekybinių patalpų sektorius Lietuvoje. Iš esmės pilnai uždaryti didieji prekybos centrai, ištuštėjusios miestų gatvės ir duris užvėrę smulkieji prekybininkai. Buvo išties keista stebėti, kaip d...
nuotrauka
2020-08-26 11:27
„Build Me“ atnaujina Vilniuje, Pilies gatvėje, esantį pastatą. Projekte „Pilies 10" bus įrengti ir rinkai pasiūlyti išskirtiniai apartamentai bei komercinės patalpos. Investicijos į XVI amžiaus pastato atnaujinimą sieks daugiau kaip 5 mln. eurų.
nuotrauka
2020-08-21 13:55
Įmonės EIKA valdomoje daugiabučių namų gyvenvietėje „EIKA namai Pilaitėje“, Karaliaučiaus g., statomas paskutinis gyvenamasis namas bei projektuojama maisto parduotuvė.
nuotrauka
2020-08-18 11:45
Nepaisant dabartinės pandemijos atneštų iššūkių visai šalies ekonomikai ir tuo pačiu nekilnojamojo turto (NT) rinkai, Lietuvos didmiesčių modernių biurų sektorius šių metų pirmąjį pusmetį esminių pokyčių nepatyrė, skelbiama „Ober-Haus“ parengtoje 2020 metų pirmojo pusmečio Vilniaus, Kauno ir Klaipėd...
nuotrauka
2020-08-17 10:48
Centrinėje Vilniaus dalyje, Naujamiestyje, planuojamas mini kvartalas, kurio gyventojams kuriama žalia, rami ir jauki oazė miesto vidury. Projekto adresas – T.Ševčenkos g. 25. Esamų penkiaaukščių gyvenamųjų namų vidiniame kieme vietoje administracinių pastatų projektuojami trys nedideli 5 aukštų nam...
nuotrauka
2020-08-10 10:28
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 metų liepos mėnesio reikšmė išaugo 0,1% (2020 metų birželį buvo fiksuojamas 0,2% augimas). Bendras butų kainų lygi...
nuotrauka
2020-08-04 09:15
Nekilnojamo turto vystymo bendrovė „Rinvest“ skelbia apie kotedžų kvartalo „Pavilnio parkas“ statybų pabaigą. Sostinės Pavilnių regioninio parko pakraštyje iškilusiame kvartale iš viso pastatyti 59 kotedžai, bendra investicijų suma siekia 3,5 mln. eurų.
nuotrauka
2020-08-03 10:38
EIKA pradėjo plėtoti du naujus daugiabučius namus antrajame „Bajorų alėjų“ kvartale Vilniuje, Bajoruose, Salaspilio gatvėje. Tai yra pirmasis antrojo kvartalo etapas, kuriuo planuojama pastatyti du keturių aukštų daugiabučius gyvenamuosius namus „Beržus“, juose – 54 butus. Numatytų investicijų suma ...
nuotrauka
2020-07-29 11:08
Dalinė būsto apdaila paprastai suvokiama kaip „daugiau nei plikos sienos“. Tačiau kas konkrečiai turėtų ją sudaryti, nėra apibrėžta jokiame dokumente. Taigi tai atveria rankas nekilnojamojo turto vystytojams žongliruoti įvairiomis sąvokomis, paslėpti nepabaigtus darbus, o pirkėjas, įsigijęs pigiau k...
nuotrauka
2020-07-29 11:00
Kauno komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinka toliau smarkiai auga – per 2020 m. pirmąjį pusmetį nuomai siūlomų biurų patalpų plotas padidėjo 12 proc., o per metus net 33 proc. Toks spartus biurų augimas šiuo metu atveria plačias pasirinkimo galimybes nuomininkams, tačiau šis laikotarpis ilgai nes...
nuotrauka
2020-07-24 13:02
UAB „Eika“ savo vystomuose projektuose pradeda pardavinėti butus su saulės elektros energija, o „Antakalnio panorama“ – pirmasis projektas, kurio klientai, įsigiję butus iki rudens, kartu taps ir nutolusios saulės elektrinės bendrasavininkais. „Žalioji“ elektros energija jiems bus tiekiama iš saulės...
nuotrauka
2020-07-23 10:02
Šiuo metu skelbiami naujausi tarptautinių kompanijų duomenys ir apklausos rodo, skelbia „Ober-Haus“, kad pandemijos akivaizdoje komercinio nekilnojamojo turto (NT) investicinių sandorių rinkos globaliu mastu patiria didesnius ar mažesnius neigiamus pokyčius.
nuotrauka
2020-07-13 09:38
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 m. birželio reikšmė išaugo 0,2% (2020 m. gegužę indekso reikšmė nesikeitė). Bendras butų kainų lygis Lietuvos didm...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...