2020 rugsėjo 27 d. sekmadienis, 19:35
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Įrėminti veidrodžiai suteikia interjerui puošnumo ir individualumo Fotogalerija

2015-08-06 17:15
Veidrodžiai interjere – bene vieni iš labiausiai neįvertintų interjero detalių, turint omenyje funkcionalumą. Taip pat jų įtaką namų puošnumui ir jaukumui. Kaip bebūtų gaila, bet daug žmonių veidrodį naudoja tik pagal jo tiesioginę paskirtį. Iš tikrųjų į veidrodį galima ne tik žiūrėti! Todėl skoningai ir su fantazija dekoruojant interjerą veidrodžiais, iš esmės galima suteikti namams naujų spalvų ir detalių.
nuotrauka
Ypatingai gražiai atrodys interjeras, jei veidrodžių rėmai bus priderinti prie baldų faktūros, užuolaidų, grindų spalvos. Autorės nuotr.


Veidrodžiais galima vizualiai gerokai padidinti erdves

UAB „Rėmai LT“ direktoriaus Juliaus Virbicko teigimu, populiariausio dydžio veidrodžiai – siekiantys vidutinį žmogaus ūgį. O rekomenduojamas veidrodžio plotis – nuo 50 centimetrų, kad žmogus galėtų patogiai apžiūrėti save iš visų pusių.

Iš tikrųjų būtent dideliais veidrodžiais galima vizualiai gerokai padidinti erdves. Pavydžiui, jei didelį veidrodį pakabinsite ant sienos prieš langą ar kitą šviesos šaltinį, vizualiai kambarys padidės beveik du kartus.

Dar vienas būdas praplėsti erdves – pakabinti veidrodžius tarp nedidelių šviestuvų. Toks variantas ypač tinka, jei koridorius trumpas ir tamsus. Kabinami veidrodžiai ir viduje tiesiog ant laukųjų buto durų. Tada koridorius akimirksniu pailgėja dvigubai. Tiesa, bet jame neturėtų atsispindėti daug daiktų. Suprantama, tada koridorius atrodys prikimštas daugybės nereikalingų daiktų.

Atlieka ir interjero dekoravimo funkcijas

O jei trūksta vietos didelio dydžio veidrodžiui, galima pakabinti kelis mažesnius. Daug svarbiau – kaip jūs pakabinsite jį. Įdomiai atrodys pakabinus kelis nedidelius veidrodžius vieną priešais kitą. Tokiu būdu jie atspindės ne tik tai, kas yra priešais juos, o susidarys veidrodžių labirintas. Tiksliau – begalybės įspūdis ir kambarys atrodys su daugybe langų ir durų. Tokiu pat būdu galima sėkmingai „praplėsti“ koridorių.

Veidrodis, pakabintas ant sienos nedideliu kampu stačiakampio formos kambaryje, jam taip pat suteiks vizualiai papildomo pločio. Apskritai, norint, kad pailgas kambarys atrodytų labiau kvadratinis, reikėtų pakabinti du veidrodžius priešingose sienos pusėse.
Iš tikrųjų, veidrodžiai atlieka ir interjero dekoravimo funkcijas. Todėl jie neatsiejami nuo pasirinkto viso interjero dizaino ir turi harmoningai derėti bei papildyti jį.

Taip pat pravartu žinoti, kad veidrodžių neturėtų būti pernelyg daug. Kai jų per daug interjere – rezultatas būna prastesnis: jie ne tik vizualiai nepadidina erdvės, o kaip tik „suskaldo“ ją į mažas daleles. Tokiais atvejais interjeras neretai praranda savo vientisumą.

Veidrodis be rėmo – kaip moteris be makiažo

Dekoruojant interjerą galima naudoti kad ir skirtingų dydžių veidrodžius. O veidrodžiai, įrėminti gražių ir originalių ornamentų bei spalvų rėmais, ypač puošia interjerą ir suteikia jam nepaprasto jaukumo ir šilumos pojūtį. Kitaip tariant, veidrodis be rėmo – kaip moteris be makiažo.

Ypatingai gražiai atrodys interjeras, jei veidrodžių rėmai bus priderinti prie baldų faktūros, užuolaidų, grindų spalvos. O jei dekoruotumėte sieną mažesniais vienodo dydžio veidrodžiais, tai geriau sukurti iš jų kompoziciją. Vis dėlto jei veidrodis skirtas ne vien dekorui, o atlieka praktinę funkciją, tai patartina pakabinti vieną „pagrindinį“ veidrodį, didesnį už kitus.

Paprastai svetainėje veidrodžiais su rėmais puošiamos sienos. O jei svetainė gana tamsi, galima padaryti vadinamąjį netikrą langą iš veidrodžio su rėmais. Jis ne tik suteiks šviesumo įspūdį, bet ir puikiai praplės erdvę. Bet nereikėtų kabinti daugiau kaip dviejų veidrodžių. Priešingu atveju, bus perkrautas interjeras ir susidarys įspūdis, kad kambaryje – galybė daiktų ir sunku bus pailsėti. Kitaip tariant, kai mažiau aksesuarų ir detalių kambaryje, tada galima pakabinti daugiau jų. Tiesa, nuspendus pakabinti kelis veidrodžius interjere, neturėtų labai skirtis jų dydžiai. Mat visiškai skirtingų pagal formą ir dydį veidrodžių iš esmės neįmanoma harmoningai suderinti. Neretai dizaineriai įgyvendina tokį sprendimą: kelis mažesnius stačiakampio ar kitos formos veidrodžius sudeda į viena didelį išskirtinės ir prabangios išvaizdos rėmą. Tuščia siena su tokiais veidrodžiais dideliame rėme atrodys efektingai ir neįprastai. Mat dėl šviesos lūžio pasikeičia jos sklidimo kryptis ir kambaryje atsiranda nepaprasto grožio vaizdas.

Papildė asortimentą naujais itališkais profiliais

Taip pat pravartu žinoti, kad rėmai turėtų būti derinami ir prie atitinkamų veidrodžių. Juk jie taip pat būna įvairūs: tonuoti, sendinti, veidrodžiai apdoroti smėliavimo metodu ar auksinių atspalvių. Todėl nebijokite eksperimentuoti, nes priklausomai nuo veidrodžių su rėmais galima visiškai pakeisti kambarį ir suteikti jam individualumo. Viskas priklauso tik nuo jūsų skonio ir sugebėjimo derinti.

„Neseniai papildėme asortimentą naujais aukščiausios kokybės itališkais profiliais. Dabar mūsų siūlomų rėmelių asortimentas gerokai viršija 1000 variacijų. Iš tokios gausybės rėmų kiekvienas ras sau patinkantį – nesvarbu, ar gaminsite veidrodį, ar rėminsite savo atsineštą daiktą“, – sakė J. Virbickas. Anot įmonės vadovo, jie teikia pirkėjams kokybiškas rėminimo paslaugas ir internetu.

„Tai ganėtinai paprasta, nes visus savo siūlomus rėmelius esame įtraukę į didžiausią Lietuvoje (ir net pasaulyje!) virtualų rėmelių katalogą. Čia galite išsirinkti rėmą savo drobei, paveikslui, nuotraukai, plakatui, reprodukcijai, siuviniui ir panašiai. Siūlome daugiau kaip tūkstantį pačių įvairiausių tipų ir stilių rėmelių. Esame parengę išsamų gidą, kaip užsisakyti reikalingą rėmelį ar veidrodį internetu“, – tvirtino pašnekovas.

Anot jo, dabar viską rėmina dar greičiau, patogiau ir pigiau.

„Nuo vasaros pradžios klientus kviečiame atvykti ne tik į mūsų rėminimo saloną pačiame Kauno centre (Vytauto pr. 60), bet ir tiesiai į rėminimo dirbtuves Kalniečių mikrorajone, Gaižiūnų g. 5. Čia atsineštą daiktą įrėminsime greičiau nei bet kur kitur, o rėmelius iš turimų likučių pasiūlysime iki 50 proc. žemesne kaina“, – sakė UAB „Rėmai LT“ direktorius J. Virbickas.

Nuotraukos iš archyvo

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-09-25 11:22
Jei turėtumėte galimybę, kokią suprojektuotumėte svajonių koncertų salę ir įrašų studiją Kaune? Kas joje grotų? Kaip užtikrintumėte garso izoliaciją bei geriausią akustikos kokybę? Šie klausimai jau sukasi daugiau nei 70 Lietuvos moksleivių ir 10 mokytojų galvose.
nuotrauka
2020-09-08 15:55
Lietuvių kompanija „Ryterna modul“ paskelbė kasmet organizuojamo tarptautinio architektūros konkurso nugalėtojus, kuriais tapo lietuvių dizainerių duetas. Organizatoriai sulaukė paraiškų iš net 58 šalių, o architektų kūryba atskleidė labai skirtingas vizijas.
nuotrauka
2020-08-14 10:29
Įsirenginėjant namus sukate galvą, kokias interjero detales pasirinkti, kurios spalvos geriausiai derėtų ar kaip nusimatyti tinkamiausią apšvietimą, tačiau trūksta ir kompetencijos, ir resursų. Tokioje situacijoje galima pasitelkti profesionalus arba tiesiog patyrinėti technologijų galimybes.
nuotrauka
2020-08-13 15:31
Po antrą kartą liepos pabaigoje vykusio viešo daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektinių pasiūlymų svarstymo, Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius nusprendė pritarti pataisytiems projektiniams pasiūlymams. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pakore...
nuotrauka
2020-08-12 11:32
Naujakuriai atsisako sovietmečiu itin populiaraus daiktų pertekliaus ir pirmenybę teikia „mažiau yra daugiau“ filosofijai. Dauguma lietuvių, įsirengdami būstą, rinktųsi modernaus minimalizmo (33 proc.), klasikinį (23 proc.) arba skandinavišką (20 proc.) interjerą. Tokią tendenciją atskleidė vienos d...
nuotrauka
2020-08-10 10:50
Pergolėmis vadinamos patobulintos pavėsinės, kurių kilmė siejama dar su senovės Romos laikais. DEXTERA gaminamos pergolės išsiskiria funkcionaliu dizainu, yra lengvesnės nei tradicinės pavėsinės, tačiau tuo pat metu yra ypač patvarios: laikančioji konstrukcija pagaminta iš aliuminio, kolonose įrengt...
nuotrauka
2020-08-07 09:02
Panevėžio miesto savivaldybėje visuomenei pristatyti vieno žymiausių Lietuvos architekto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko architektų studijos parengti Panevėžio autobusų stoties projektiniai pasiūlymai.
nuotrauka
2020-07-21 13:07
Vilniaus stoties rajonas artėja prie didelių pokyčių – įvairių sričių ekspertai atliko daugiau kaip 30 ha rengiamo teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detaliojo plano strateginio pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV) ir pateikė savo rekomendacijas. Iš pateiktų trijų teritori...
nuotrauka
2020-07-15 14:50
„Švyturys-Utenos alus“ uostamiesčio miestui pateikė naują Klaipėdos „Švyturio“ daryklos teritorijos vystymo projektą. Bendrovė siūlo atgaivinti ir atnaujinti senamiesčio erdvę, kuri būtų pritaikyta skubančiam ir patogumą vertinančiam šiuolaikiniam miesto žmogui.
nuotrauka
2020-07-10 12:30
Prasidėjus intensyviems projektavimo darbams, naujausi Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2) rekonstrukcijos projekto sprendiniai palankiai sutikti Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET). Susitikime pristatyti pagrindiniai techniniai pastato parametrai, susiję s...
nuotrauka
2020-07-10 10:53
Visuomenės vertinimui darkart keliauja savivaldybės kartą jau atmesti daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektiniai pasiūlymai. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pateikė juos viešinti, pakoregavusi pagal ankstesniuose svarstymuose (jų, privalomų ir neprivalomų, įvyko jau keturi...
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-06-19 10:30
Vienas iš dažnai atidėliojamų ir ilgiausiai planuojamų darbų yra būsto remontas ar atnaujinimas. Nors šią vasarą daugelis turės daugiau laiko imtis šio darbo, tai savo ruožtu gali atimti ir nemažai pinigų, kurių kartais tenka skolintis. Todėl architektas Irmantas Petrauskas pasakoja, kaip būstą atsi...
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 11:39
„Lietuviams dar nėra įprasta poilsiauti ar dirbti ant stogo, daugelis net neįsivaizduoja, kad stogas gali būti panaudojamas kaip puiki bendro laisvalaikio ar pramogų erdvė. Daugiabučių stogų kultūra pas mus dar tik kuriasi, tai naujas reiškinys. Kitaip nei tokiuose pasaulio didmiesčiuose kaip London...
nuotrauka
2020-06-10 10:13
Statotės, remontuojatės namus, ir pagaliau atėjo laikas šviesos jungikliams bei kištukiniams lizdams. Greičiausiai neketinote tam skirti daugiau laiko kaip užsukti pakeliui po darbo į specializuotą parduotuvę. Tačiau ar tik bežiūrint į milžinišką jungiklių asortimentą nekyla įtarimas, kad visa tai –...
nuotrauka
2020-06-08 10:35
Ambicingam iššūkiui – pateikti savo sprendimą rekonstruoti Vokiečių gatvei – Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos architektų sąjungos kovo mėnesį paskelbtam tarptautiniam architektūros konkursui idėjas pateikė net 18 dalyvių, dalijasi sostinės savivaldybė. Tai solidus skaičius, palyginti su kita...
nuotrauka
2020-06-01 07:47
Vilniaus miesto savivaldybė rengiasi visuomenei dar kartą pristatyti tris Stoties rajono modernizavimo alternatyvas, parengtas detaliojo plano rengėjų – savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“.
nuotrauka
2020-05-26 09:59
Kairiajame Nemuno krante, greta Vytauto Didžiojo tilto suprojektuotas M. K. Čiurlionio koncertų centras išsiskirs ne tik puikia akustika, bet ir drąsiais architektūriniais sprendimais. Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį su projektuotojais. Netrukus šiam unikaliam projektui viliamasi sulaukti ...
nuotrauka
2020-05-20 13:38
Lietuvos kultūros taryba paskelbė atstovavimo Lietuvai 2021 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje konkursą. Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono projektą 2020 m. ir jį įgyvendinti 2021 m. šiame etape skirta 200 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...