2020 liepos 11 d. šeštadienis, 16:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Išmanieji tinklai, apšviečiant gatves, savivaldybėms padėtų sutaupyti ir užtikrinti saugumą

2014-11-06 10:52
Taupydama lėšas ne viena savivaldybė mažina miesto ir miestelių gatvių apšvietimą tamsiuoju paros metu. Statistika rodo, jog žūstančių pėsčiųjų ypač padaugėja rudenį ir žiemą, pablogėjus matomumui.
nuotrauka
Išmaniųjų tinklų sistema esamais elektros kabeliais leidžia „bendrauti“, susisiekti su kiekvienu gatvės šviestuvu, reguliuoti jo energijos sunaudojimą ir kartu šviesos intensyvumą, nuotoliniu būdu išjungti ar įjungti šviestuvą. Portalo nuotr.


Pasak Žaliosios politikos instituto prezidento Remigijaus Lapinsko, Lietuvos savivaldybės turėtų remtis gerąja užsienio šalių praktika ir ieškoti tokių technologinių sprendimų, kurie ne tik užtikrintų eismo dalyvių, ypač pėsčiųjų saugumą, bet ir padėtų sutaupyti elektros energijos, skirtos išorinio apšvietimui, kaštus.

„Matydami, kad savivaldybės bando taupyti netikslingai ir užuot bandydamos diegti energijos taupymo sprendimus, renkasi apšvietimo mažinimą, kuris kainuoja žmonių gyvybes, bandėmesurasti geriausius šios problemos sprendimus. Ilgai ieškojome technologijos autorių, kurie Lietuvoje padėtų diegti pažangiausias technologijas, kurios leidžia taupyti energiją, tausoti aplinką ir efektyviai naudoti ribotus išteklius. Šiandien jau galime pasidžiaugti glaudžiu bendradarbiavimu su viena žinomiausių šioje srityje Italijos kompanijų. Susipažinę su kompanijos įgyvendintais projektais matome, jog jos siūlomi technologiniai sprendimai leidžia sutaupyti iki 45 proc. elektros energijos, sunaudojamos miesto gatvių apšvietimui. Džiaugiuosi, jog mūsų į Lietuvą pritraukta gerąja praktika, technologiniais sprendimais, jų įgyvendinimu pamažu imasi domėtis ir mūsų savivaldybės“, – sakė Remigijus Lapinskas.

Žaliosios politikos institutas siūlo savivaldybėms įgyvendinti visame pasaulyje populiarėjančius miesto gatvių apšvietimo išmaniųjų tinklų projektus.

Pasak projektą kuruojančio Žaliosios politikos instituto direktoriaus pavaduotojo plėtrai Gintaro Saldžiūno, išmaniųjų tinklų gatvių apšvietimui pritaikymas padėtų savivaldybėms ženkliai sutaupyti, nes pagrindinis tokios technologijos pranašumas – tai egzistuojančios infrastruktūros (įskaitant elektros kabelius, atramas, šviestuvus) panaudojimas valdymo, priežiūros ar kontrolės sprendimams teikti bei užtikrinti normatyvinį apšvietimą tamsiuoju paros metu, kartu racionaliai panaudojant energijos ir žmogiškuosius išteklius. Išmaniųjų technologijų įgyvendinimui galima pasinaudoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama.

„Išmaniųjų tinklų sistema esamais elektros kabeliais leidžia „bendrauti“, susisiekti su kiekvienu gatvės šviestuvu, reguliuoti jo energijos sunaudojimą ir kartu šviesos intensyvumą, nuotoliniu būdu išjungti ar įjungti šviestuvą, nustatyti tikslų šviestuvo įjungimo ir išjungimo astronominį laiką, gauti realiu laiku informaciją apie gedimą arba potencialų gedimą, nustatyti tikslias gedimo ar funkcionalumo sutrikimo priežastis ir jas nedelsiant ištaisyti. Taigi, norint įdiegti šią energiją taupančią technologiją, nereikia arba reikia labai minimaliai keisti jau esamą apšvietimo tinklų infrastruktūrą. Išmaniųjų tinklų naudojimas gatvių apšvietime leidžia sutaupyti ypač auštant ir temstant, nes dažnai šviesos gatvėse dega be reikalo, nors dar arba jau yra šviesu. Taip pat tokia išmaniojo miesto koncepcija paremta sistema leidžia įdiegti stebėjimo kameras, civilinės saugos informacijos, elektroninių skelbimų ir reklamos priemones, bevielio interneto prieigą, atliekų konteinerių kontrolės ir dar daugybę kitų galimybių“, – sakė Gintaras Saldžiūnas.

Pasak G. Saldžiūno, išmaniojo miesto, taupančio energiją koncepciją šiandien savivaldybės gali įgyvendinti, gavusios Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.

„2014-2020 metams kaip tik yra numatoma Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama apims ir miestų gatvių apšvietimo modernizavimą. Planuojama remti šviestuvų, atramų atnaujinimą, intelektualios kontrolės sistemos diegimą, skirstymo bei maitinimo spintų atnaujinimą. Tai puiki galimybė savivaldybėms atsinaujinti ir pradėti taupyti. Bendraudami su savivaldybių atstovais dažnai matome, jog kai kurie miestai palankiai vertina energiją taupančius sprendimus, tačiau jiems vis dar trūksta apie tai informacijos. Štai kodėl Žaliosios politikos institutas pradėjo teikti nemokamą konsultaciją apie užsienio šalių patirtį ir išmaniųjų tinklų gatvių apšvietimui pritaikymą Lietuvoje“, – teigė G. Saldžiūnas.  
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-07-10 10:41
Kaune oficialiai duris atvėrė sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė ant Lampėdžio ežero kranto. Prieš dvejus metus startavusi rekonstrukcija – baigta. Į objektą Kauno savivaldybė investavo apie 3 mln. eurų, dar 2 mln. eurų trasai gilinti skyrė Vyriausybė.
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-08 13:58
Vilniaus miesto taryba šiandien, liepos 8 d., pritarė savivaldybės administracijos ir valstybės įmonės Turto banko jungtinės veiklos sutarčiai, o tuo pačiu – savivaldybės dalyvavimui įgyvendinant Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių teritorijos Rinktinės gatvėje sutvarkymo projektą.
nuotrauka
2020-07-02 09:08
Patogesni takai, pakankamai suolelių, sutvarkyti priėjimai prie vandens, žaidimų aikštelė vaikams, apšvietimas, tualetai, atnaujinti tilteliai – ne tiek daug liko padaryti, kad tarp Paupio ir Subačiaus gatvių žaliuojantys istoriniai Misionierių sodai galėtų funkcionuoti kaip poilsio vieta, patogi įv...
nuotrauka
2020-06-30 15:19
Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujo darželio statybų Šilainiuose. Kuršių gatvėje iškils modernus 2,7 tūkst. kv. m ploto, vieno aukšto pastatas. Jame bus įrengta 200 vietų lopšelio ir darželio auklėtiniams ir apie pusšimtį – darbuotojams. Tai bus pirmoji miesto ikimokyklinio ugdymo įs...
nuotrauka
2020-06-30 14:26
Šiandien, birželio 30 d., oficialiai prasidėjo naujo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statybos darbai. Naujasis pastatas iškils Radvilėnų plente, o numatoma darbų pabaiga – 2022 metų pradžia.
nuotrauka
2020-06-30 12:13
Net ir patys nesudėtingiausi statybų projektai negalėtų būti kokybiškai įgyvendinti, jei nebūtų naudojamos statybinės žaliavos. Visgi pradėjus kalbėti apie jas, nesunku pastebėti, jog daugelis nori investuoti į tik išmintingus bei naudingus pasirinkimus. Tačiau tikrai ne visos žaliavos, kurias galim...
nuotrauka
2020-06-30 11:56
Valdysenos, teisės, ekonomikos ekspertai įvardino svarbiausias sritis, kuriose didžiausia geležinkelių grupė Baltijos šalyse „Lietuvos geležinkeliai“ turėtų koncentruotis naujame veiklos šimtmetyje. Pasak jų, svarbiausia – apsibrėžti aiškią ambiciją ir jos siekti, prie atnaujintos, modernios veiklos...
nuotrauka
2020-06-30 11:21
Baltojo tilto sporto aikštynas į miesto gyvenimą grįžo dar iki atidarymo šventės. Judėjimo ir pramogų per karantino mėnesius išsiilgę vilniečiai pamėgtoje erdvėje pradėjo rinktis nė neišardžius statybinių aptvėrimų.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-06-26 12:43
Kasmet ruošdami šilumos energijos tiekimo tinklą naujam šildymo sezonui sostinės savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atlieka profilaktinius (hidraulinius) bandymus ir nuosekliai renovuoja sostinės vamzdynus. Visa tai daroma tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas ir nepertraukiamas šil...
nuotrauka
2020-06-26 09:12
LR Susisiekimo ministerija kartu su valstybės valdoma AB Lietuvos paštas kviečia tarpinstitucinę darbo grupę į pirmą posėdį po karantino. Jai bus pristatomos visuomenės atstovų idėjos dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių pašto pastatų įveiklinimo.
nuotrauka
2020-06-25 08:45
Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į miesto gyvenimą. Didžioji atidarymo šventė, kur pagrindiniai veikėjai bus profesionalūs sportininkai, įvyks jau birželio 29-ąją, bet jau šiandien krepšinio, tinklinio, gimnastikos ir mažųjų vilniečių žaidimų aikštelės atveriamos visiems kitiems išsiilgusiems a...
nuotrauka
2020-06-23 08:20
Vyriausybė priėmė būtinus sprendimus jūrinio vėjo plėtrai – beveik 30 kilometrų nuo kranto nutolusioje Baltijos jūros teritorijoje iki 2030 m. numatoma įrengti iki 700 MW galios vėjo elektrinių parką. Jūrinis vėjas, kuris yra vienas iš efektyviausių ir perspektyviausių energijos šaltinių, leis padid...
nuotrauka
2020-06-22 10:33
Vilnius ir toliau kūrybiškai kovoja su karantino pasekmėmis – siekdama konkuruoti dėl turistų bei priartinti vilniečiams jūrą, nuo rytojaus sostinė visą vasarą turės savo smėlio pliažą pačiame miesto centre – Lukiškių aikštėje.
nuotrauka
2020-06-22 08:44
Pranešimas apie tai, kad Dalius Gesevičius palieka AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) generalinio direktoriaus pareigas, pasirodė penktadienio popietę.
nuotrauka
2020-06-18 09:53
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas Panevėžyje, Ragaudžių g. 2, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-06-17 12:19
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip skelbiama įmonės pranešime, vykdys teismo sprendimą dėl Konkurencijos tarybos skirtos baudos ir šiuo metu tariasi su antstoliu dėl jos apmokėjimo grafiko. Bendrovė siekia, kad atsižvelgiant į mokėtinos sumos dydį, jos apmokėjimas būtų atliekamas ne iš kart...
nuotrauka
2020-06-17 10:18
Beveik pusės metų darbas virto detalia Lukiškių kalėjimo komplekso galimybių studija, pranešė Turto bankas. Ruošiant studiją apklausta daugiau nei 20 įvairių institucijų, suorganizuoti atviri edukaciniai-konsultaciniai renginiai visuomenei, tarptautinė konferencija, skirta apžvelgti Lukiškių komplek...
nuotrauka
2020-06-12 10:19
Vilniaus oro uoste šią savaitę startavo pirmieji nusidėvėjusių riedėjimo takų atnaujinimo ir perono rekonstrukcijos rangos darbai. Pagrindinis rekonstrukcijos projekto tikslas – atnaujinus dangas, jas išplatinti, sudaryti sąlygas riedėti didesnės kategorijos orlaiviams bei diegti aplinkosauginius sp...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos