2020 spalio 23 d. penktadienis, 13:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Išmanūs ir energijos beveik nevartojantys pastatai – Europos ateitis

2019-02-18 11:10
Didžiosios Europos šalys statybų ateitį sieja su energiniu efektyvumu ir išmaniaisiais sprendimais. Pasak didžiausioje pasaulyje architektūros ir statybos pramonės parodoje „BAU“ Vokietijoje apsilankiusių „Darnu Group“ specialistų, viena ryškiausių tendencijų – IT sprendimai statybose. Jų teigimu, dauguma naujovių jau prigijo ir mūsų šalyje.
nuotrauka
Bau-muenchen.com iliustr.


Minimos įmonės
Lietuvos žaliųjų pastatų taryba,
Mitnija, UAB
Darnu Group (buvusi MG VALDA), UAB
„Diegiami tokie sprendimai, kaip išmaniosios spynos, išmaniosios durys, aktyviai naudojamos, aptariamos ir pristatomos jau ir Lietuvoje prigijusios išmaniosios pastatų valdymo sistemos. Apžiūrėjus naujausias tendencijas, akivaizdu, kad visame pasaulyje itin aktyviai tobulinami, kuriami išmanieji sprendimai, leisiantys supaprastinti visus statybų aspektus. Matome, kad technologijos tampa kertiniu įrankiu tiek projektavimo, tiek ir statybų etapuose“, – įspūdžiais dalinosi vienos didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, darbui ir poilsiui kuriančios bendrovės „Darnu Group" techninės priežiūros vadovas Mindaugas Viltrakis.

Anot jo, visas šiuolaikines tendencijas jau atspindi ne vienas Lietuvos pastatas. Pavyzdžiui, šiemet baigiamo „Park Town" verslo centro stiprybė – pastato valdymo sistemos. Elektroninės „smegenys" gausybės daviklių pagalba valdo visą pastatą ir gali reaguoti į menkiausius pokyčius.

Išmanios technologijos – statybų kontrolei

Statybos kompanija „Mitnija", statydama verslo ir visuomeninės paskirties centrą „Paupyje", visiems procesams taiko LEAN metodikos principus.

„Naudojame trijų lygių vizualius grafikus, kurie leidžia tiksliai kontroliuoti, kad statybos darbai būtų atlikti laiku. LEAN metodika akivaizdžiai gerina darbų efektyvumo rodiklius", – teigia „Mitnijos" kokybės ir procesų valdymo skyriaus vadovas Marius Mikoliūnas.

Pasak jo, kokybės kontrolės užtikrinimui yra naudojama išmani programėlė. Ji leidžia vienoje platformoje fiksuoti defektus, priskirti juos konkretiems atsakingiems asmenims ir nuolat stebėti darbų eigą. M. Mikoliūnas įsitikinęs, kad neužilgo ši programa bus skirta ir darbų saugos stebėsenai bei valdymui.

„Darnu Group" ekspertas M. Viltrakis teigia, jog daiktų internetas – viena iš svarbiausių statybas iš esmės keičiančių inovacijų. Aktyviai diskutuojama ir bandoma į interneto tinklą įtraukti visus statybų aspektus: kurti informaciją teikiančius statybų įrankius, specialius instrukcijas realiu laiku darbuotojams perduodančius akinius, darbinių automobilių priekinius stiklus, virstančius informaciniais ekranais, galiausiai – daviklius, leisiančius stebėti pastato būklę ir iškart sužinoti apie bet kokius pokyčius, gamtos stichijų padarytą žalą ar poreikį remontui.

35 proc. visos energijos yra suvartojama pastatuose

Kita itin ryški tendencija, sako taip pat „BAU" parodoje šiemet apsilankęs „Darnu Group" statybų skyriaus vadovas Justas Jagminas, yra energinio efektyvumo sprendimai.

„Pirmaujančių pasaulyje įmonių ir specialistų diskusijose dominuoja efektyvaus energijos vartojimo klausimai. Kadangi net 35 proc. visos energijos yra suvartojama pastatuose – jų šildymui, vėdinimui, apšvietimui, vandens kaitinimui – natūralu, kad statybų sektoriui tai – itin aktualu", – kalbėjo J. Jagminas.

Parodoje išskirtinai išsamiai aptarinėjama tema tapo Vokietijos ir dalies kitų didžiųjų Europos valstybių siekis padidinti naujai statomų pastatų energinę klasę iki A+. Skirtingose Senojo žemyno šalyse energinio naudingumo klasifikavimas skiriasi, tačiau bendra kryptis – aukštesnių reikalavimų siekis – vienija jas visas.

Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos prezidento Remigijaus Simanavičiaus pastebėjimu, vienodo reglamentavimo taikymas Europos šalims vis dar yra nemenkas iššūkis, tačiau Lietuva bendrame kontekste šiuo aspektu jau dabar išsiskiria pakankamai pozityviai.

„Lietuvoje pereinamumas į aukštesnius energinio naudingumo reikalavimus buvo numatytas jau 2012 metais, reikalavimai aiškiai sureglamentuoti. Projektuotojai ir rangovai turėjo daugiau laiko pasiruošimui, todėl jau dabar stato pastatus, kurie tenkins didelėje dalyje Europos dar tik įsigaliosiančius reikalavimus", – teigė R. Simanavičius.

Lietuvoje sertifikuota daugiau kaip 1300 A ir aukštesnės energinės klasės pastatų

Pasak J. Jagmino, ekspertų diskusijos renginyje atskleidė, kad kitos Europos valstybės susiduria su nemenkais iššūkiais, siekdamos didinti energinį pastatų efektyvumą. Didinant energinio efektyvumo klasę, atsiranda esminiai skirtumai tiek medžiagiškume, tiek šiluminės izoliacijos segmente, tiek daugelyje kitų statinio sprendimų. Mūsų šalyje tokie sprendimai jau ne vienerius metus yra taikomi vis dažniau.

R. Simanavičius taip pat atkreipė dėmesį, jog Lietuvoje galiojantys reikalavimai ženkliai paskatino energiškai efektyvių pastatų projektavimą ir statybą, todėl šiuo metu jau yra sertifikuota daugiau kaip 1300 A ir aukštesnės energinės klasės įvairios paskirties pastatų.

„Atsakingi vystytojai, kurie siekia neatsilikti nuo šiuolaikinių statybos tendencijų ir tenkinti klientų poreikius, jau keletą metų projektuoja ir stato aukščiausius ES standartus atitinkančius pastatus. A+ energinio efektyvumo klasė užtikrina geresnį šilumos nuostolių parametrą ir aukštesnį šilumos gamybos efektyvumą. Abu šiuos parametrus parenkant racionaliai, gaunamas bendras rezultatas, leidžiantis tiek taupyti pinigus, tiek mažinti CO2 emisijas, kas yra ne mažiau svarbu vykdant ES direktyvas bei siekiant tvarios ir darnios veiklos standarto", – pažymi Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos prezidentas.

Bau-muenchen.com iliustr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2020-10-22 13:46
Lapių g. 3 jau kyla naujas Algirdo Kaušpėdo kurtas butų ir komercinių patalpų projektas Vilniaus Žvėrybe „Žvėryno Lapės“. Gyvenamieji namai išsiskiria savo mažaaukšte statyba, „kiemo be automobilių“ vizija ir lokacija viename seniausių ir unikaliausių Vilniaus rajonų. Statybos darbai jau prasidėjo, ...
nuotrauka
2020-10-22 11:25
Nors jaunosios kartos atstovai demonstruoja laisvą mąstymą, neprisirišimą prie daiktų ir vietų, kalbai pasisukus apie būstą, jaunimas tampa konservatyvus ir sutinka, kad geriau nusipirkti savo namus nei juos nuomotis.
nuotrauka
2020-10-21 11:51
Po neapibrėžtumo kupino karantino laikotarpio nekilnojamojo turto rinkos dalyviai pasijautė daug lengviau. Šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvos būsto rinka nedvejodama pradėjo kopti aukštyn ir didžiąja dalimi kompensavo 2020 metų antrojo ketvirčio praradimus, skelbiama „Ober-Haus“ 2020 metų trečiojo ...
nuotrauka
2020-10-19 10:57
Atsakymo į klausimą, kokį butą pirkti – naujos ar senos statybos – panašu, ilgai ieškoti nebereikia. Kaip teigia nekilnojamojo turto (NT) ekspertas Remigijus Pleteras, senos ir naujos statybos būsto kainos, bent jau Vilniuje, sparčiai panašėja. Tačiau ekspertas įspėja: prieš įsigyjant būstą, atsižve...
nuotrauka
2020-10-19 10:43
Po šių metų pavasarį matyto nekilnojamojo turto rinkos sulėtėjimo, pasireiškusio kritusiu sandorių skaičiumi ir sumažėjusia būstui įsigyti išleista suma, trečiąjį šių metų ketvirtį rinka vėl sugrįžo į augimo vėžes. Bendra butams ir gyvenamiesiems namams įsigyti išleista suma buvo didesnė nei prieš m...
nuotrauka
2020-10-16 11:39
Šių metų pradžioje užklupusi koronaviruso pandemija tapo iššūkiu pastaraisiais metais Lietuvoje stabiliai augusiai būsto rinkai. Visgi, panašu, kad stabtelėjimas tebuvo trumpalaikis, o pasibaigus karantinui šalies gyventojai vėl pradėjo aktyviai domėtis galimybėmis įsigyti būstą.
nuotrauka
2020-10-15 10:22
Viename iš sparčiausiai besivystančių sostinės mikrorajonų Kalnėnuose pradedamos naujos gyvenvietės statybos. Už 8 minučių kelio automobiliu nuo Vilniaus rotušės, adresu Juodasis kelias 79N, bus įkurta nedidelė angliškos stilistikos butų su nuosavais kiemais gyvenvietė „Naujoji Anglija 2.0”.
nuotrauka
2020-10-14 11:27
Kodėl pirksime didesnius butus ir būsime pasirengę mokėti ne tik už kvadratiniais metrais išreiškiamą plotą? Ar gyvensime miesto centre, ar užmiestyje? Kokių būstų ieškosime ir kaip apskritai atrodys postkovidinis miestas?
nuotrauka
2020-10-07 16:57
Rugsėjis šiemet buvo derlingas nekilnojamojo turto (NT) sandorių prasme. Per praėjusį mėnesį užfiksuotas bendras įregistruotų NT sandorių kiekis buvo didžiausias mėnesio rezultatas per pastaruosius keletą metų, skelbia įregistruotų NT sandorių duomenis analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2020-10-06 09:24
Sostinės Šnipiškių mikrorajone įmonė „Citus“ pristato naują būsto projektą „Link Ten“. Dviejuose A+ energinio efektyvumo klasės 5 ir 6 aukštų namuose vilniečiai galės rinktis iš 114 skirtingo ploto ir kambarių skaičiaus butų. Statybas planuojama pradėti kitų metų pradžioje.
nuotrauka
2020-10-05 12:39
Panašu, kad koronoviruso pandemijos sukeltas šokas paliko tik 4-5 mėnesių trukmės pėdsaką Vilniaus pirminio būsto rinkos „kardiogramoje“. Nuo balandžio pardavimai vis dar kyla aukštyn dešimtimis procentų kiekvieną mėnesį, o rugsėjis pasiekė rekordinį šių metų sausio ir vasario pardavimų lygį – net 6...
nuotrauka
2020-10-02 11:10
Koronaviruso pandemija gerokai pakoregavo nekilnojamojo turto (NT) rinkos dalyvių lūkesčius dėl komercinio NT, būsto kainų ir nuomos perspektyvų – jos vertinamos kur kas atsargiau nei metų pradžioje, rodo naujausia Lietuvos banko NT rinkos dalyvių apklausa.
nuotrauka
2020-10-02 07:54
„Ober-Haus“ atlikta 4-ji tęstinė brangiausių butų analizė rodo, kad sostinėje brangesnių butų pardavimo apimtys pasiekė naujas rekordines aukštumas. Šį kartą buvo nagrinėtas 2019 m. II ir 2020 m. I pusmečio laikotarpis. Vilniuje per nagrinėjamą laikotarpį buvo atrinkti ir išanalizuoti visi įregistru...
nuotrauka
2020-09-30 11:59
„Newsec“ atstovavo Skandinavijos ir Baltijos šalių telekomunikacijų įmonei „Telia“ sudarant biurų nuomos sandorį su verslo centro „Prime“ vystytojais UAB „Prime biurai“. Tai didžiausias biurų nuomos sandoris Kauno komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje šiais metais.
nuotrauka
2020-09-24 09:46
Kaune, dešiniajame Neries krante, toliau aktyviai kuriasi modernus Piliamiesčio gyvenamųjų namų kvartalas. Projekto vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, kitapus Kauno Senamiesčio baigė jau aštuntojo Piliamiesčio daugiabučio statybas.
nuotrauka
2020-09-23 09:52
Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad šių metų antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, būsto kainos Lietuvoje augo 7 proc. Nekilnojamojo turto ekspertas Remigijus Pleteras teigia, kad nors kainų augimas ir atspindi pokyčius rinkoje, galimybių įsigyti prieinamą būstą vi...
nuotrauka
2020-09-18 10:25
„Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai.
nuotrauka
2020-09-18 09:18
Naujos statybos būstai pabrango 1 proc. Vienbučiai ir dvibučiai namai pabrango 1,7 proc., o butai daugiabučiuose namuose – 0,8 proc.
nuotrauka
2020-09-15 10:07
„Realinija“ pabaigė projekto „Sierakausko 25“ Vilniuje pirmąjį statybų etapą, kurio metu buvo pastatyti 3 keturaukščių gyvenamųjų namų korpusai. Juose įkurti 52 butai, o bendras pastatytas gyvenamasis plotas yra didesnis nei 4000 kv. m.
nuotrauka
2020-09-09 08:53
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 1,5 mln. eurų į pirmuosius loftus Karoliniškėse. Konversijos projektas „Cosmo lofts“ įsikurs V. Maciulevičiaus gatvėje, pirkėjams bus pasiūlyti 39 loftai su uždara automobilių stovėjimo aikštele.

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...