2020 rugpjūčio 7 d. penktadienis, 20:48
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Išmanūs ir energijos beveik nevartojantys pastatai – Europos ateitis

2019-02-18 11:10
Didžiosios Europos šalys statybų ateitį sieja su energiniu efektyvumu ir išmaniaisiais sprendimais. Pasak didžiausioje pasaulyje architektūros ir statybos pramonės parodoje „BAU“ Vokietijoje apsilankiusių „Darnu Group“ specialistų, viena ryškiausių tendencijų – IT sprendimai statybose. Jų teigimu, dauguma naujovių jau prigijo ir mūsų šalyje.
nuotrauka
Bau-muenchen.com iliustr.


Minimos įmonės
Lietuvos žaliųjų pastatų taryba,
Mitnija, UAB
Darnu Group (buvusi MG VALDA), UAB
„Diegiami tokie sprendimai, kaip išmaniosios spynos, išmaniosios durys, aktyviai naudojamos, aptariamos ir pristatomos jau ir Lietuvoje prigijusios išmaniosios pastatų valdymo sistemos. Apžiūrėjus naujausias tendencijas, akivaizdu, kad visame pasaulyje itin aktyviai tobulinami, kuriami išmanieji sprendimai, leisiantys supaprastinti visus statybų aspektus. Matome, kad technologijos tampa kertiniu įrankiu tiek projektavimo, tiek ir statybų etapuose“, – įspūdžiais dalinosi vienos didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, darbui ir poilsiui kuriančios bendrovės „Darnu Group" techninės priežiūros vadovas Mindaugas Viltrakis.

Anot jo, visas šiuolaikines tendencijas jau atspindi ne vienas Lietuvos pastatas. Pavyzdžiui, šiemet baigiamo „Park Town" verslo centro stiprybė – pastato valdymo sistemos. Elektroninės „smegenys" gausybės daviklių pagalba valdo visą pastatą ir gali reaguoti į menkiausius pokyčius.

Išmanios technologijos – statybų kontrolei

Statybos kompanija „Mitnija", statydama verslo ir visuomeninės paskirties centrą „Paupyje", visiems procesams taiko LEAN metodikos principus.

„Naudojame trijų lygių vizualius grafikus, kurie leidžia tiksliai kontroliuoti, kad statybos darbai būtų atlikti laiku. LEAN metodika akivaizdžiai gerina darbų efektyvumo rodiklius", – teigia „Mitnijos" kokybės ir procesų valdymo skyriaus vadovas Marius Mikoliūnas.

Pasak jo, kokybės kontrolės užtikrinimui yra naudojama išmani programėlė. Ji leidžia vienoje platformoje fiksuoti defektus, priskirti juos konkretiems atsakingiems asmenims ir nuolat stebėti darbų eigą. M. Mikoliūnas įsitikinęs, kad neužilgo ši programa bus skirta ir darbų saugos stebėsenai bei valdymui.

„Darnu Group" ekspertas M. Viltrakis teigia, jog daiktų internetas – viena iš svarbiausių statybas iš esmės keičiančių inovacijų. Aktyviai diskutuojama ir bandoma į interneto tinklą įtraukti visus statybų aspektus: kurti informaciją teikiančius statybų įrankius, specialius instrukcijas realiu laiku darbuotojams perduodančius akinius, darbinių automobilių priekinius stiklus, virstančius informaciniais ekranais, galiausiai – daviklius, leisiančius stebėti pastato būklę ir iškart sužinoti apie bet kokius pokyčius, gamtos stichijų padarytą žalą ar poreikį remontui.

35 proc. visos energijos yra suvartojama pastatuose

Kita itin ryški tendencija, sako taip pat „BAU" parodoje šiemet apsilankęs „Darnu Group" statybų skyriaus vadovas Justas Jagminas, yra energinio efektyvumo sprendimai.

„Pirmaujančių pasaulyje įmonių ir specialistų diskusijose dominuoja efektyvaus energijos vartojimo klausimai. Kadangi net 35 proc. visos energijos yra suvartojama pastatuose – jų šildymui, vėdinimui, apšvietimui, vandens kaitinimui – natūralu, kad statybų sektoriui tai – itin aktualu", – kalbėjo J. Jagminas.

Parodoje išskirtinai išsamiai aptarinėjama tema tapo Vokietijos ir dalies kitų didžiųjų Europos valstybių siekis padidinti naujai statomų pastatų energinę klasę iki A+. Skirtingose Senojo žemyno šalyse energinio naudingumo klasifikavimas skiriasi, tačiau bendra kryptis – aukštesnių reikalavimų siekis – vienija jas visas.

Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos prezidento Remigijaus Simanavičiaus pastebėjimu, vienodo reglamentavimo taikymas Europos šalims vis dar yra nemenkas iššūkis, tačiau Lietuva bendrame kontekste šiuo aspektu jau dabar išsiskiria pakankamai pozityviai.

„Lietuvoje pereinamumas į aukštesnius energinio naudingumo reikalavimus buvo numatytas jau 2012 metais, reikalavimai aiškiai sureglamentuoti. Projektuotojai ir rangovai turėjo daugiau laiko pasiruošimui, todėl jau dabar stato pastatus, kurie tenkins didelėje dalyje Europos dar tik įsigaliosiančius reikalavimus", – teigė R. Simanavičius.

Lietuvoje sertifikuota daugiau kaip 1300 A ir aukštesnės energinės klasės pastatų

Pasak J. Jagmino, ekspertų diskusijos renginyje atskleidė, kad kitos Europos valstybės susiduria su nemenkais iššūkiais, siekdamos didinti energinį pastatų efektyvumą. Didinant energinio efektyvumo klasę, atsiranda esminiai skirtumai tiek medžiagiškume, tiek šiluminės izoliacijos segmente, tiek daugelyje kitų statinio sprendimų. Mūsų šalyje tokie sprendimai jau ne vienerius metus yra taikomi vis dažniau.

R. Simanavičius taip pat atkreipė dėmesį, jog Lietuvoje galiojantys reikalavimai ženkliai paskatino energiškai efektyvių pastatų projektavimą ir statybą, todėl šiuo metu jau yra sertifikuota daugiau kaip 1300 A ir aukštesnės energinės klasės įvairios paskirties pastatų.

„Atsakingi vystytojai, kurie siekia neatsilikti nuo šiuolaikinių statybos tendencijų ir tenkinti klientų poreikius, jau keletą metų projektuoja ir stato aukščiausius ES standartus atitinkančius pastatus. A+ energinio efektyvumo klasė užtikrina geresnį šilumos nuostolių parametrą ir aukštesnį šilumos gamybos efektyvumą. Abu šiuos parametrus parenkant racionaliai, gaunamas bendras rezultatas, leidžiantis tiek taupyti pinigus, tiek mažinti CO2 emisijas, kas yra ne mažiau svarbu vykdant ES direktyvas bei siekiant tvarios ir darnios veiklos standarto", – pažymi Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos prezidentas.

Bau-muenchen.com iliustr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2020-08-04 09:15
Nekilnojamo turto vystymo bendrovė „Rinvest“ skelbia apie kotedžų kvartalo „Pavilnio parkas“ statybų pabaigą. Sostinės Pavilnių regioninio parko pakraštyje iškilusiame kvartale iš viso pastatyti 59 kotedžai, bendra investicijų suma siekia 3,5 mln. eurų.
nuotrauka
2020-08-03 10:38
EIKA pradėjo plėtoti du naujus daugiabučius namus antrajame „Bajorų alėjų“ kvartale Vilniuje, Bajoruose, Salaspilio gatvėje. Tai yra pirmasis antrojo kvartalo etapas, kuriuo planuojama pastatyti du keturių aukštų daugiabučius gyvenamuosius namus „Beržus“, juose – 54 butus. Numatytų investicijų suma ...
nuotrauka
2020-07-29 11:08
Dalinė būsto apdaila paprastai suvokiama kaip „daugiau nei plikos sienos“. Tačiau kas konkrečiai turėtų ją sudaryti, nėra apibrėžta jokiame dokumente. Taigi tai atveria rankas nekilnojamojo turto vystytojams žongliruoti įvairiomis sąvokomis, paslėpti nepabaigtus darbus, o pirkėjas, įsigijęs pigiau k...
nuotrauka
2020-07-29 11:00
Kauno komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinka toliau smarkiai auga – per 2020 m. pirmąjį pusmetį nuomai siūlomų biurų patalpų plotas padidėjo 12 proc., o per metus net 33 proc. Toks spartus biurų augimas šiuo metu atveria plačias pasirinkimo galimybes nuomininkams, tačiau šis laikotarpis ilgai nes...
nuotrauka
2020-07-24 13:02
UAB „Eika“ savo vystomuose projektuose pradeda pardavinėti butus su saulės elektros energija, o „Antakalnio panorama“ – pirmasis projektas, kurio klientai, įsigiję butus iki rudens, kartu taps ir nutolusios saulės elektrinės bendrasavininkais. „Žalioji“ elektros energija jiems bus tiekiama iš saulės...
nuotrauka
2020-07-23 10:02
Šiuo metu skelbiami naujausi tarptautinių kompanijų duomenys ir apklausos rodo, skelbia „Ober-Haus“, kad pandemijos akivaizdoje komercinio nekilnojamojo turto (NT) investicinių sandorių rinkos globaliu mastu patiria didesnius ar mažesnius neigiamus pokyčius.
nuotrauka
2020-07-16 14:53
Ekonomikai karantino metu skelbtos neigiamos prognozės dabar matomos pozityviau. Stebint pirmuosius atsigavimo ženklus, Vilniaus komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje ženklių nuomos kainų svyravimų per antrą ketvirtį neužfiksuota, o didieji rinkos nuomininkai ir toliau vykdė numatytus plėtros ...
nuotrauka
2020-07-13 09:38
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 m. birželio reikšmė išaugo 0,2% (2020 m. gegužę indekso reikšmė nesikeitė). Bendras butų kainų lygis Lietuvos didm...
nuotrauka
2020-07-09 09:44
Nekilnojamojo turto projektų plėtros ir valdymo įmonė „Citus“ Kaune, Dainavos ir Žaliakalnio rajonų sankirtoje pradėjo statyti „Klevų namus“ – investicija siekia apie 8,8 mln. eurų. Statybos darbai pradėti birželio mėnesį, o 80 proc. statybos baigtumą planuojama pasiekti per 10 mėn. – 2021 m. antrąj...
nuotrauka
2020-07-08 11:46
Šiaulių bankas suteikė paskolą EIKA valdomo gyvenamųjų namų projekto Naujamiestyje „Baltas lapas“ II statybų etapui. 5 mln. EUR suma suteikiama trejiems metams.
nuotrauka
2020-07-08 11:41
2020 m. birželio mėnesį Vilniaus ir Kauno naujos statybos butų rinkoje antrą mėnesį iš eilės fiksuojamos augančios realizacijos apimtys. Tuo tarpu Klaipėdoje jos išliko panašiame lygyje kaip ir šių metų gegužės mėnesį.
nuotrauka
2020-07-07 11:26
Darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Kaune užbaigė paskutinį – 9-ąjį – gyvenamųjų namų kvartalo „Šilo namai“ statybų etapą. Čia pastatytas 8 aukštų daugiabutis, kuris, kartu su 11 anksčiau iškilusių namų, suformuoja gamtos apsuptyje ant Nemuno šlaito įsikūrusį šiuolaikišką daugiabučių kvart...
nuotrauka
2020-07-03 09:44
Vilniaus Viršuliškių mikrorajone įkasta projekto „Viršuliškių stogai“ statybų pradžios kapsulė. Trijuose 11-os aukštų daugiabučiuose bus įrengti 157 butai, o juos supančios viešosios erdvės bus sutvarkytos ir atnaujintos. Į projektą investuojama 12 mln. eurų, jį vysto nekilnojamojo turto plėtros ben...
nuotrauka
2020-06-30 10:23
„Rinvest“ skelbia apie naujo butų projekto „Šeškinės 55“ statybų pradžią. Sostinės Šeškinės rajone statomame daugiabutyje iš viso bus įrengti 25 vieno, dviejų arba trijų kambarių butai.
nuotrauka
2020-06-29 14:30
„Galio Group“ sostinės teritorijoje tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvių plėtos daugiafunkcį projektą. Šiuo metu nenaudojamoje teritorijoje bendrovė planuoja pastatyti daugiabučių namų kompleksą, kur būtų įrengta apie 280 butų ir beveik 2000 kv. m komercinių patalpų pirmuose namų aukštuose.
nuotrauka
2020-06-25 10:20
Bendrovė „Citus“ sostinėje, Burbiškėse valdomame projekte „Miško ardai“, pradeda statyti antrą iš trijų projekto etapų su 119 butų. Šį etapą planuojama baigti 2021 m. antrą ketvirtį ir investuoti apie 9,6 mln. eurų.
nuotrauka
2020-06-23 10:42
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja daugiau kaip 4 mln. eurų į gyvenamąjį pastatą su stogo terasa Naujamiesčio ir Stoties rajonų sankirtoje. Projektas „Storyline“ – 69 butų kompleksas netoli senamiesčio, ir šalia būsimo daugiafunkcio mobilumo, verslo ir laisvalaikio centro „Vilnius Connect...
nuotrauka
2020-06-22 09:52
„Grand House LT“ skelbia apie galutinai užbaigtą pirmąjį Antežerių kvartalo statybų etapą ir pirmųjų gyventojų įkurtuves. Šiuo metu jau užbaigti 68 kotedžai bei pilnai išvystyta kvartalo infrastruktūra.
nuotrauka
2020-06-19 09:26
2020 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2019 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 2,6 proc.
nuotrauka
2020-06-12 09:25
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 metų gegužės mėnesio reikšmė nepakito (2020 metų balandį buvo fiksuojamas 0,1% augimas). Bendras butų kainų lygis ...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...