2020 sausio 27 d. pirmadienis, 16:48
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Įvedus eurą pirkėjai tikisi išleisti tiek pat

2014-06-10 12:13
Prekybos tinklas „Maxima“ socialiniame tinkle apklausė savo pirkėjus apie jų lūkesčius, siejamus su artėjančiu euro įvedimu. Beveik pusė apklaustųjų tikisi, jog įvedus eurą jų pirkimo įpročiai nepasikeis – jie išleis tiek pat, kaip ir dabar. Trečdalis teigia, jog pirks tiek pat, tik dar aktyviau naudosis specialiais pasiūlymais, nuolaidomis ir akcijomis.
nuotrauka
"Maxima LT" nuotr.


Trečdaliui svarbiausia, kad būtų sąžiningai perskaičiuotos kainos. Likusieji tikisi, kad atsiskaitymas naująja valiuta bus sklandus, prekybos vietų personalas – apmokytas dirbti su naująja valiuta ir pirkėjams tai nesukels papildomų rūpesčių.

„Įvedant eurą, svarbiausias mūsų tikslas – visapusiškas kainų skaidrumas, tad pirmiausiai sieksime, kad euro įvedimo laikotarpiu kainos nebūtų didinamos nepagrįstai. To paties sąžiningumo ir teisingumo tikimės ir iš ilgamečių mūsų partnerių – tiekėjų bei gamintojų. Taip pat atsižvelgę į tai, kad daugeliui šalies gyventojų svarbu, kad įvedus eurą jų mėgstamų, kasdienių produktų kainos nedidėtų, mes ir toliau ieškosime galimybių savo klientams pasiūlyti geriausią kainą ir padėti jiems sutaupyti“, – sako bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Arūnas Zimnickas.

Paklausti, ar spės priprasti prie euro per 6 mėn. po jo įvedimo, kai prekybos vietose bus privaloma kainas nurodyti litais bei eurais, teigiamai atsakė beveik pusė respondentų. 41 proc. – kad atsiskaitinėti eurais priprastų netgi greičiau.

Didžiajai daugumai respondentų, 84 proc., naudingiausia „Maxima“ pagalba euro įvedimo laikotarpiu (iki įvedimo ir 6 mėn. po įvedimo) būtų – aiškiai abiem valiutomis surašytos produktų kainos ir kita susijusi informacija parduotuvėse. Likusieji tikisi, jog „Maxima“ personalas gebės atsakyti į su euru susijusius pirkėjų klausimus, o parduotuvėse bus pateikiama informacinė medžiaga apie eurą – apie euro banknotų rūšis, saugos požymius ir kita.

Dauguma apklaustųjų teigiamai vertina Lietuvos prekybos įmonių asociacijos kartu su šalies prekybos įmonėmis ketinamą pasirašyti „Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą“, kuriuo šalys įsipareigoja sąžiningai perskaičiuoti paslaugų ir prekių kainas, nesinaudojant euro įvedimu kaip pretekstu joms pakelti. Absoliuti dauguma – 86 proc., mano, kad šis memorandumas yra gera iniciatyva – sąžiningas kainų paskaičiavimas yra labai svarbus. Iki dešimtadalio apklaustųjų nepritaria memorandumui ir mano, kad gamintojai ir prekybininkai turi teisę peržiūrėti kainas, nebijodami būti apkaltinti jas keliantys dėl euro.

Daugelis tvirtina, kad euro įvedimas nepakeis jų atsiskaitymo įpročių. Beveik pusė, 44 proc., apklaustųjų šiuo metu už pirkinius atsiskaitinėja dažniau grynaisiais pinigais nei kortele, ketvirtadalis vienodai dažnai moka ir grynaisiais pinigais, ir mokėjimo kortele. Beveik trečdalis respondentų teigia, kad įvedus eurą ir toliau grynaisiais pinigais atsiskaitinės dažniau nei mokėjimo kortele. Ketvirtadalis ir toliau ketina grynaisiais pinigais ir mokėjimo kortele atsiskaitinėti vienodai dažnai.

Apklausą, kurioje dalyvavo 1648 respondentai, prekybos tinklas „Maxima“ atliko gegužės–birželio mėnesiais savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. Dauguma apklaustųjų – 19–35 metų vaikų turinčios moterys iš Vilniaus ir Kauno. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-01-27 15:09
Įpusėjus antrajai žiemai, kai dūmų detektoriai Lietuvos žmonių namuose yra pripažinti privalomais, orai lepina šiluma, todėl gaisrų skaičius pastaraisiais mėnesiais, lyginant su ankstesnėmis žiemomis, gerokai sumažėjęs. Tačiau specialistai pastebi, kad praėjus dvejiems metams nuo dūmų detektorių pas...
nuotrauka
2020-01-23 11:54
Vakar, sausio 22 d., Vyriausybė pakeitė valstybės paramos seniems daugiabučiams atnaujinti teikimo ir jų atnaujinimo projektų įgyvendinimo priežiūros taisykles. Pasak aplinkos viceministro Mariaus Narmonto, pakeitimai padės sparčiau įgyvendinti renovacijos projektus, mažinti jos dalyvių administraci...
nuotrauka
2020-01-21 10:12,      papildyta 2020-01-22 11:50, papildyta LSA komentaru
Daugiabučių namų modernizavimo procesą būtina tobulinti, siekiant efektyvesnio ir sklandesnio šių namų atnaujinimo, spartesnio šiluminės energijos taupymo bei didesnio savininkų įsitraukimo į daugiabučių namų modernizavimą, rodo aukščiausiosios audito institucijos – Valstybės kontrolės – atlikto aud...
nuotrauka
2020-01-21 09:40
Ignalina baigė daugiabučių namų renovaciją, tačiau neišsprendė šilumos ūkio problemų. Viena pirmųjų Lietuvoje perėjusi prie biokuro naudojimo, šiandien savivaldybė toliau ieško modernesnių šildymo būdų.
nuotrauka
2020-01-17 16:36
Naujos regionui nepriskiriamos vietovės yra Gargždai, įsikūrę Klaipėdos rajone, didžioji Tauragės miesto dalis, taip pat regiono sąvokos nebeatitinka visas Utenos miestas. Tai paaiškėjo, Registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2020 metams.
nuotrauka
2020-01-14 12:56
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius po svarstymo nepritarė vienbučio gyvenamojo namo Stanislovo Kerbedžio g. 13 rekonstrukcijos projektiniams pasiūlymams. Norint gauti teigiamą atsakymą projekto rengėjams teks išspręsti savivaldybės specialistų įvardint...
nuotrauka
2020-01-13 10:45
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių arba 9 tūkst. butų. Iš viso nuo 2013 m., kuomet į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2019 m. atnaujinta daugiau kaip 24...
nuotrauka
2020-01-10 13:44
Nuo šių metų sostinėje tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: statomi nauji konteineriai visame mieste, parinktos patogesnės jų vietos, o tekstilės atliekas surinkinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.
nuotrauka
2020-01-09 16:26
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Kauno energija“ ginčą, pasisakė, kad visi pastato gyventojai turi mokėti už šilumą bendrosioms reikmėms, proporcingai jų turimo būsto plotui.
nuotrauka
2020-01-09 11:14
Vilniaus savivaldybė kviečia aktyvius vilniečius daugiabučių valdymą perimti į savo rankas – tapti savo būsto šeimininkais, patiems spręsti namo priežiūros ir atnaujinimo klausimus.
nuotrauka
2020-01-08 13:24
Beveik pusė Lietuvos vaikų gyvena sveikatai pavojingomis sąlygomis, rodo 2019 m. „VELUX Group“ atliktas tarptautinis „Sveikų namų barometro“ tyrimas. Penktą kartą atlikta kasmetinė studija parodė, jog taip gyvena 26 mln. – arba trečdalis – visos Europos vaikų.
nuotrauka
2020-01-03 10:47
Visą mėnesį – nuo 2020 m. sausio 2 iki 31 d. gyventojai gali teikti paraiškas kompensacijai pakeisti neefektyvius biokuro katilus į naujus efektyvius šildymo įrenginius. Tam skirta 3 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-01 14:00
Liko vos savaitė iki 5 savaites trukusio festivalio „Kalėdos sostinėje" pabaigos ir jau labai greit ateis metas, kai daugelis savo namuose, biuruose nupuoš kalėdines eglutes. Sostinės savivaldybė drauge su miestą tvarkančiomis įmonėmis pasirūpino, kad mieste atsirastų daugiau kaip 80 specialių vietų...
nuotrauka
2019-12-31 08:00
Kiekvienais metais vien Lietuvoje užfiksuojama daugiau nei 20 tūkst. vagysčių, o iš jų kas dešimta – įsilaužimas į gyvenamąsias patalpas. Tokie nusikaltimai ypač padažnėja šventiniu laikotarpiu, kai mūsų namai dažniau lieka tušti, o mūsų dėmesys – nukreiptas kitur.
nuotrauka
2019-12-30 11:32
Jonavoje kasdien atliekų surinkimo aikštelėse galima pamatyti kelis žmones. Jų darbas – pastatyti specialius daviklius į kiekvieną pusiau požeminį konteinerį, kurie atliekas tvarkančios įmonės darbuotojams praneš, kada reikia konteinerį ištuštinti.
nuotrauka
2019-12-30 11:14
Didžiosios metų šventės įkvepia dalintis gerumu ne tik su artimiausiais žmonėmis, bet ir aplinkiniais. Būtent todėl, šventiniu laikotarpiu, jau tapo įprasta matyti šalia konteinerių gyventojų išdėliotus daiktus, kurie dar tinkami naudoti ir palikti laukti naujų šeimininkų.
nuotrauka
2019-12-30 09:39
KLAUSIMAS. Daugiabutyje balkoną galima įsistiklinti parengus projektą ir gavus 50+1 namo gyventojų sutikimą bei leidimą iš savivaldybės. Ar tas galioja ir naujos statybos namams ?
nuotrauka
2019-12-30 08:48
Siekiant didesnio gyventojų saugumo ir stiprinant saugos reikalavimus, nuo sausio 1 d. dienos įsigalioja griežtesnė suskystintų naftos dujų balionų naudojimo tvarka. Tokie balionai turės būti naudojami su apsauginiais vožtuvais, apsaugančiais balioną nuo sprogimo gaisro metu.
nuotrauka
2019-12-20 10:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Palangos šilumos tinklai“ ginčą, įpareigojo bendrovę grąžinti vartotojo permoką už karšto vandens suvartojimą.
nuotrauka
2019-12-19 13:55
Kretingos miesto centrinė erdvė yra didesnė negu Vilniaus ir – neįtikėtina! – savo dydžiu prilygsta Maskvos Raudonajai aikštei. Tad kaip turėtų atrodyti Kretingos Rotušės aikštė šiandien, kad ji tarnautų kretingiškiams ne vien kaip automobilių stovėjimo aikštelė, bet būtų gyva žmonių susibūrimo viet...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai