2019 birželio 25 d. antradienis, 16:53
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Jonava. Kiekvienas atsakingas už savo kiemą

2015-08-17 13:34
Po to, kai Jonavos savivaldybės Taryba nusprendė patvirtinti UAB „Jonavos paslaugos" prižiūrimų daugiabučių gyvenamųjų namų priskirtų teritorijų tvarkymo apmokėjimo įkainį, daugumai miesto daugiabučių gyventojų iškilo nemažai klausimų. Todėl rajono valdžia nusprendė aiškiai ir racionaliai išaiškinti šią situaciją.
nuotrauka
Dabar gyventojai turės pilną teisę iš bendrovės reikalauti, kad ir žolė būtų laiku šienaujama, lapai sugrėbti ir išvežti, nurinktos šiukšlės. Asociatyvi portalo nuotr.


Minimos įmonės
Jonavos r. savivaldybė,

Jonavos mieste yra 297 daugiabučiai gyvenamieji namai. UAB „Jonavos paslaugos" prižiūri didžiąją jų dalį – 238. Likusių daugiabučių namų gyventojai įsisteigė namų bendrijas arba, sudarę jungtinės veiklos sutartis, savo namų ūkius tvarkosi patys.

„Visi sutinkame, kad teritorija, esanti aplink daugiabučius gyvenamuosius namus, turi būti prižiūrima ir tvarkoma. Kiemai – šluojami ir valomi, žolė šienaujama, lapai grėbiami, šiukšlės renkamos ir išvežamos, nukasamas sniegas, barstoma druska ir smėlis. Veltui šių darbų niekada niekas ir nedarė. Iki šiol minėtų 238 daugiabučių namų teritorijas UAB „Jonavos paslaugos" tvarkė už rajono biudžeto lėšas: tai kainuodavo apie 300 tūkstančių eurų per metus. Šie pinigai – visų rajono gyventojų – mokesčių mokėtojų – pinigai. Kiekvienas, negyvenantis šiuose daugiabučiuose, galėjo paklausti, kodėl jo sumokėtus mokesčius „valdžia" naudoja daugiabučių namų teritorijoms tvarkyti, kai tuo tarpu už savo teritorijas (daugiabučių bendrijų, privačių gyvenamųjų namų) jie turėjo mokėti arba tvarkyti patys“, – tvirtina Jonavos rajono savivaldybė.

Anot rajono valdžios, daugiabučių namų gyventojams priklauso ne tik jų butai, bet jie yra ir viso namo bendrasavininkiai. Kaip ir visi savininkai, jie turi prižiūrėti savo turtą taip, kaip tai numatoma atitinkamuose teisės aktuose. Namo teritorija taip pat yra jų bendra nuosavybė, todėl turi būti prižiūrima ir tvarkoma. Ar jie privalo mokėti UAB „Jonavos paslaugos" už teritorijos tvarkymą? Ne, jeigu jau yra įsteigę ar įsisteigs bendriją, ar pasirašys jungtinės veiklos sutartį. Tačiau niekas neatleis nuo atsakomybės tvarkyti teritoriją, tik šiuo atveju už daugiabučio teritorijos tvarkymą atsakys bendrijos pirmininkas arba jungtinės veiklos sutartimi įgaliotas asmuo (jiems už nesutvarkytą ir neprižiūrimą teritoriją bus skiriamos administracinės nuobaudos).

„Žodžiui „mokestis" eilę metų suteikiama itin neigiama reikšmė, kuria mėgstama neatsakingai spekuliuoti. Ar įkainis už daugiabučių teritorijų tvarkymą yra „mokestis"? Ar tai „mokestis", kurį mokame „valdžiai"? Jokiu būdu ne, nes tai tėra užmokestis už darbus, kuriuos atliks UAB „Jonavos paslaugos". Tai nėra „mokestis", o paprastas atsiskaitymas už suteiktas paslaugas. Juk kiekvieną mėnesį mokėdami mobiliojo ryšio operatoriui už suteiktas ryšio paslaugas nesakome sau, kad mokame „mokesčius", puikiai suprasdami, kad sumokame už mums suteiktas paslaugas“, – sako rajono savivaldybė.

Preliminarią sumą, kurią per mėnesį UAB „Jonavos paslaugos" turėtų sumokėti tipinis daugiabutis, apskaičiuoti nėra sunku. Per mėnesį už teritorijos tvarkymą administruojamo daugiabučio namo butų savininkai mokės apytikriai tiek: 1 kambario (36 kv. m.) – 1,96 Eur, 2 kamb. (50 kv. m.) – 2,72 Eur, 3 kamb. (63 kv. m.) – 3,43 Eur. 

Namų teritorijų tvarkymo kainos (jos pateikiamos su priskaičiuotu PVM):
  • 3 laiptinių, 45 butų namui, priklausomai nuo namo dydžio, mokestis būtų nuo 102 Eur iki 130 Eur per mėnesį;
  • 4 laiptinių, 60 butų namui, priklausomai nuo namo dydžio, mokestis būtų nuo 125 Eur iki 186 Eur per mėnesį;
  • 5 laiptinių, 75 butų namui, priklausomai nuo namo dydžio, mokestis būtų nuo 215 Eur iki 222 Eur per mėnesį.

Jeigu daugiabučių namų bendrasavininkiams atrodo, kad jie rastų įmones ar privačius asmenis, galinčius teritoriją sutvarkyti už mažesnę kainą, – jų valia rinktis. Tačiau tvarkytis bet kuriuo atveju reikės.

Kodėl nauja tvarka nepradžiugino UAB „Jonavos paslaugos" administracijos? Ilgą laiką buvo einama patogiu, tačiau neteisingu ir neracionaliu keliu. Rajono savivaldybė už daugiabučių teritorijų tvarkymą UAB „Jonavos paslaugos" mokėdavo tiesiai iš rajono biudžeto, kurį sudaro visų mokesčių mokėtojų lėšos. Dabar bendrovei teks „vargti" su ne mažiau kaip 12 tūkstančių klientų, kiekvienam išrašant sąskaitas bei iš kiekvieno surenkant pinigus. Vieni mokės, kiti, kaip nemoka už nieką, taip nemokės ir už teritorijų tvarkymą. Dar daugiau. Kai gyventojams UAB „Jonavos paslaugos" teritorijas tvarkydavo tiesiogiai neimdama už tai įmokos, gyventojai negalėjo reikalauti gero, kokybiško paslaugų suteikimo laiku, nes tiesiogiai už šias paslaugas nebuvo mokama. O dabar gyventojai turės pilną teisę iš bendrovės reikalauti, kad ir žolė būtų laiku šienaujama, lapai sugrėbti ir išvežti, nurinktos šiukšlės.

Jau dabar aišku, kad UAB „Jonavos paslaugos" už šią įmoką įsipareigoja atlikti darbus: ne rečiau kaip tris kartus per metus šienauti žolę; nukritusius lapus, nušienautą žolę surinkti ir išvežti į specialiai tam skirtą vietą; šaligatvius ir gatves kiekvieną darbo dieną išvalyti iki 7.30 val., o esant būtinumui valyti ir visą dieną; nustojus snigti, sniegą valyti ir kaupti taip, kad netrukdytų pėstiesiems ir transportui; esant plikšalai nedelsiant barstyti smėliu.

Ir svarbiausia. Kur savivaldybė panaudos 300 tūkstančių eurų, kuriuos anksčiau skirdavo teritorijoms tvarkyti? Šie pinigai bus panaudoti daugiabučių namų teritorijoms atnaujinti: už juos savivaldybė platins automobilių stovėjimo aikšteles, remontuos senus ir klos naujus šaligatvius, platins, taisys, remontuos, asfaltuos įvažiavimus, pravažiavimus, imsis kitų aplinkos tvarkymo darbų. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2019-06-25 15:33
Naujoji Vilnia vis labiau atsinaujina ir keičiasi – sostinės savivaldybė pradėjo remontą Parko gatvėje, kur bus rekonstruota 1,2 km ilgio atkarpa nuo Pergalės iki Linksmosios gatvės. Darbus planuojama baigti iki vasaros pabaigos. Vilniaus miesto savivaldybė Parko gatvės remontui skyrė apie 500 tūkst...
nuotrauka
2019-06-25 15:31
„Plungė tvarkosi, atsiprašome už laikinus nepatogumus“, – skelbia prie kiekvieno įvažiavimo į miestą iškabintos ryškios spalvos informacinės lentos. Plungėje numatyti darbai vyksta sparčiu tempu ir daug projektų bus baigti per šią vasarą, o statomi stambesni objektai (pvz., tunelis po geležinkeliu) ...
nuotrauka
2019-06-25 13:53
Nutraukus visas sutartis su UAB „Žemkasa“, Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda ieškoti naujo rangovo Tilžės gatvės rekonstrukcijos darbams atlikti. Šiuo metu yra parengtos naujos pirkimo sąlygos, jos bus teikiamos derinti VšĮ Centrinei projektų valdymo agentūrai.
nuotrauka
2019-06-25 12:54
Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritarė UAB „Archstudija“ iniciatyvai Panevėžio rajone statyti vėjo elektrines penkiose seniūnijose – Miežiškių, Raguvos, Ramygalos, Vadoklių ir Velžio. Jėgainių parkas iš viso apimtų 5 700 ha teritoriją. Galimas maksimalus vėjo elektrinių aukštis, įskaitant spar...
nuotrauka
2019-06-25 12:50
Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko kvietimu, regiono merai aptarė Pramonės 4.0 specializacijos vystymo gaires. Susitikime diskutuota, ar ji gali tapti vieninga Panevėžio regiono specializacija, kuri apimtų 2018 m. patvirtintas šešias regiono specializacijos kryptis: robotiką ir automatizavimą, tr...
nuotrauka
2019-06-25 12:13
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pasirašė sutartį su UAB „Aukstata“ vadovu Vitu Stulge dėl Šiaulių centrinio parko rekonstrukcijos. Centrinis parkas užima 13,6 ha teritoriją. Pirmojo etapo metu numatyta atlikti darbų už 2,34 mln. eurų. Bus atnaujinti parko tak...
nuotrauka
2019-06-21 11:11
Šeši nauji gręžiniai, efektyvesnis magistralinių vandentiekio linijų rekonstrukcijos darbų organizavimas ir papildomi siurbliai tuose mikrorajonuose, kurie susidūrė su didžiausiais vandens slėgio svyravimais. Tokių sprendimų artimiausiu metu imsis Kaunas, siekdamas ateityje išvengti vandens tiekimo ...
nuotrauka
2019-06-21 10:38
Vykstant globalizacijos procesams didėja gyventojų mobilumas, aktyvėja vidinė migracija, daugėja kitų iššūkių, todėl vis didesnį vaidmenį įgauna regionų savivaldybių bendradarbiavimas.
nuotrauka
2019-06-21 09:51
Panevėžio rajono savivaldybės taryba skyrė lėšų Panevėžio rajono gyventojų bendruomenių projektams, gavusiems dalinį nacionalinį finansavimą. Projektai įgyvendinami pagal veiklos sritį „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams, ir priežiūra“.
nuotrauka
2019-06-20 13:43
Vilniaus gatvės senosios bulvaro dalies atnaujinimas prasidės liepos vidury. Sutarta palaukti, kol mieste baigsis tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Vilniaus gatvės atkarpos (tarp Tilžės g. ir Draugystės pr.) ir Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcija turi būti atlikta iki 20...
nuotrauka
2019-06-19 13:59
Klaipėdoje prasideda naujos bendrojo ugdymo mokyklos Senvagės g. 4 ir 6 statybos. Trečiadienį, birželio 19 d., Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis ir UAB „Versina“ gamybinio skyriaus vadovas Šarūnas Želnys pasirašė rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2019-06-19 12:53
Elektrėnų savivaldybė ieško investuotojo sklypui su apleistu pastatu prestižinėje vietoje – miesto centre, marių pakrantėje. Tikimasi, kad ateityje vietoje apleisto komercinės paskirties pastato iškils 5 aukštų viešbutis su vaizdu į marias ir bus suformuota nauja poilsio erdvė, padėsianti pritraukti...
nuotrauka
2019-06-19 12:34
Druskininkų savivaldybė atnaujino Alkos tvenkinio paplūdimį, kuriame poilsiauti galės druskininkiečiai.
nuotrauka
2019-06-19 12:13
Sostinėje tarp Giedraičių ir Kintų gatvių planuojamai įrengti viešajai erdvei vilniečiai pasiūlė pavadinimą – iš beveik 3 tūkst. balsavusiųjų internetu daugiausia pasisakė už Šnipiškių aikštės vardą.
nuotrauka
2019-06-19 10:02
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai perdavė teismui Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinamas buvęs bendrovės „Dzūkijos vandenys“ direktorius R. Ž.
nuotrauka
2019-06-18 14:36
Panevėžio centre prasidėjo projekto „Laisvės aikštės ir jos prieigų kompleksinis sutvarkymas“ statybos darbai. Bus atnaujinama aikštės danga, fontanas, želdiniai, įrengiamos vaikų žaidimo aikštelės, poilsio zonos, terasos, mažosios architektūros elementai, gerinama aikštės aplinkos kokybė, praneša P...
nuotrauka
2019-06-18 10:14
Ilgą laiką privačių namų kvartalo gyventojai jautėsi palyginti saugūs, jų rimtį trikdė tik netoliese veikianti medžio apdirbimo įmonė „Fornestas“. Šiemet paaiškėjo, kad šalia esančiame laisvame sklype Šiltnamių g. ketina įsikurti dar vienas verslo objektas – „Šilo“ prekybos centras, kurį sumanė past...
nuotrauka
2019-06-18 08:53
Pilaitėje, viename sparčiausiai augančių sostinės rajonų, vos per porą mėnesių iškart atnaujintos dvi svarbios gatvės, kuriomis kasdien keliauja apie 11 tūkst. vilniečių: Taurupės gatvės dalis (iki Sietyno gatvės) ir Senasis Pilaitės kelias. Sutvarkius šias jungtis šiuo metu kur kas patogiau ir saug...
nuotrauka
2019-06-14 14:17
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė savo įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ teikti miesto teritorijos tvarkymo ir priežiūros paslaugas.
nuotrauka
2019-06-14 10:23
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išplėstinė septynių teisėjų kolegija išnagrinėjo Žilvino Povilonio ir Zinos Povilonienės bei Druskininkų savivaldybės administracijos kasacinius skundus ir nurodė, kad sprendimas bus skelbiamas š. m. liepos 12 d.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Buto vėdinimas su „Eco-Fresh“. Didelės mažo įrenginio galimybės

Lietuvą ištiko paradoksas. Modernizuoti daugiabučiai namai tapo kur kas šiltesni, sąskaitos už šildymą sumažėjo, tačiau butuose tapo drėgna, ėmė veistis pelėsis. Modernizavimas, turėjęs sute...
nuotrauka

Didelių pastatų vėsinimas 80 proc. mažesnėmis sąnaudomis

Tyrimai rodo, kad žmonės iki 90 proc. laiko praleidžia uždarose patalpose, tad nenuostabu, kad šviežio, vėsaus oro poreikis ir efektyvus technologijų bei gamtos resursų panaudojimas tampa vi...