2019 rugpjūčio 22 d. ketvirtadienis, 18:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Jonava. Kiekvienas atsakingas už savo kiemą

2015-08-17 13:34
Po to, kai Jonavos savivaldybės Taryba nusprendė patvirtinti UAB „Jonavos paslaugos" prižiūrimų daugiabučių gyvenamųjų namų priskirtų teritorijų tvarkymo apmokėjimo įkainį, daugumai miesto daugiabučių gyventojų iškilo nemažai klausimų. Todėl rajono valdžia nusprendė aiškiai ir racionaliai išaiškinti šią situaciją.
nuotrauka
Dabar gyventojai turės pilną teisę iš bendrovės reikalauti, kad ir žolė būtų laiku šienaujama, lapai sugrėbti ir išvežti, nurinktos šiukšlės. Asociatyvi portalo nuotr.


Minimos įmonės
Jonavos r. savivaldybė,

Jonavos mieste yra 297 daugiabučiai gyvenamieji namai. UAB „Jonavos paslaugos" prižiūri didžiąją jų dalį – 238. Likusių daugiabučių namų gyventojai įsisteigė namų bendrijas arba, sudarę jungtinės veiklos sutartis, savo namų ūkius tvarkosi patys.

„Visi sutinkame, kad teritorija, esanti aplink daugiabučius gyvenamuosius namus, turi būti prižiūrima ir tvarkoma. Kiemai – šluojami ir valomi, žolė šienaujama, lapai grėbiami, šiukšlės renkamos ir išvežamos, nukasamas sniegas, barstoma druska ir smėlis. Veltui šių darbų niekada niekas ir nedarė. Iki šiol minėtų 238 daugiabučių namų teritorijas UAB „Jonavos paslaugos" tvarkė už rajono biudžeto lėšas: tai kainuodavo apie 300 tūkstančių eurų per metus. Šie pinigai – visų rajono gyventojų – mokesčių mokėtojų – pinigai. Kiekvienas, negyvenantis šiuose daugiabučiuose, galėjo paklausti, kodėl jo sumokėtus mokesčius „valdžia" naudoja daugiabučių namų teritorijoms tvarkyti, kai tuo tarpu už savo teritorijas (daugiabučių bendrijų, privačių gyvenamųjų namų) jie turėjo mokėti arba tvarkyti patys“, – tvirtina Jonavos rajono savivaldybė.

Anot rajono valdžios, daugiabučių namų gyventojams priklauso ne tik jų butai, bet jie yra ir viso namo bendrasavininkiai. Kaip ir visi savininkai, jie turi prižiūrėti savo turtą taip, kaip tai numatoma atitinkamuose teisės aktuose. Namo teritorija taip pat yra jų bendra nuosavybė, todėl turi būti prižiūrima ir tvarkoma. Ar jie privalo mokėti UAB „Jonavos paslaugos" už teritorijos tvarkymą? Ne, jeigu jau yra įsteigę ar įsisteigs bendriją, ar pasirašys jungtinės veiklos sutartį. Tačiau niekas neatleis nuo atsakomybės tvarkyti teritoriją, tik šiuo atveju už daugiabučio teritorijos tvarkymą atsakys bendrijos pirmininkas arba jungtinės veiklos sutartimi įgaliotas asmuo (jiems už nesutvarkytą ir neprižiūrimą teritoriją bus skiriamos administracinės nuobaudos).

„Žodžiui „mokestis" eilę metų suteikiama itin neigiama reikšmė, kuria mėgstama neatsakingai spekuliuoti. Ar įkainis už daugiabučių teritorijų tvarkymą yra „mokestis"? Ar tai „mokestis", kurį mokame „valdžiai"? Jokiu būdu ne, nes tai tėra užmokestis už darbus, kuriuos atliks UAB „Jonavos paslaugos". Tai nėra „mokestis", o paprastas atsiskaitymas už suteiktas paslaugas. Juk kiekvieną mėnesį mokėdami mobiliojo ryšio operatoriui už suteiktas ryšio paslaugas nesakome sau, kad mokame „mokesčius", puikiai suprasdami, kad sumokame už mums suteiktas paslaugas“, – sako rajono savivaldybė.

Preliminarią sumą, kurią per mėnesį UAB „Jonavos paslaugos" turėtų sumokėti tipinis daugiabutis, apskaičiuoti nėra sunku. Per mėnesį už teritorijos tvarkymą administruojamo daugiabučio namo butų savininkai mokės apytikriai tiek: 1 kambario (36 kv. m.) – 1,96 Eur, 2 kamb. (50 kv. m.) – 2,72 Eur, 3 kamb. (63 kv. m.) – 3,43 Eur. 

Namų teritorijų tvarkymo kainos (jos pateikiamos su priskaičiuotu PVM):
  • 3 laiptinių, 45 butų namui, priklausomai nuo namo dydžio, mokestis būtų nuo 102 Eur iki 130 Eur per mėnesį;
  • 4 laiptinių, 60 butų namui, priklausomai nuo namo dydžio, mokestis būtų nuo 125 Eur iki 186 Eur per mėnesį;
  • 5 laiptinių, 75 butų namui, priklausomai nuo namo dydžio, mokestis būtų nuo 215 Eur iki 222 Eur per mėnesį.

Jeigu daugiabučių namų bendrasavininkiams atrodo, kad jie rastų įmones ar privačius asmenis, galinčius teritoriją sutvarkyti už mažesnę kainą, – jų valia rinktis. Tačiau tvarkytis bet kuriuo atveju reikės.

Kodėl nauja tvarka nepradžiugino UAB „Jonavos paslaugos" administracijos? Ilgą laiką buvo einama patogiu, tačiau neteisingu ir neracionaliu keliu. Rajono savivaldybė už daugiabučių teritorijų tvarkymą UAB „Jonavos paslaugos" mokėdavo tiesiai iš rajono biudžeto, kurį sudaro visų mokesčių mokėtojų lėšos. Dabar bendrovei teks „vargti" su ne mažiau kaip 12 tūkstančių klientų, kiekvienam išrašant sąskaitas bei iš kiekvieno surenkant pinigus. Vieni mokės, kiti, kaip nemoka už nieką, taip nemokės ir už teritorijų tvarkymą. Dar daugiau. Kai gyventojams UAB „Jonavos paslaugos" teritorijas tvarkydavo tiesiogiai neimdama už tai įmokos, gyventojai negalėjo reikalauti gero, kokybiško paslaugų suteikimo laiku, nes tiesiogiai už šias paslaugas nebuvo mokama. O dabar gyventojai turės pilną teisę iš bendrovės reikalauti, kad ir žolė būtų laiku šienaujama, lapai sugrėbti ir išvežti, nurinktos šiukšlės.

Jau dabar aišku, kad UAB „Jonavos paslaugos" už šią įmoką įsipareigoja atlikti darbus: ne rečiau kaip tris kartus per metus šienauti žolę; nukritusius lapus, nušienautą žolę surinkti ir išvežti į specialiai tam skirtą vietą; šaligatvius ir gatves kiekvieną darbo dieną išvalyti iki 7.30 val., o esant būtinumui valyti ir visą dieną; nustojus snigti, sniegą valyti ir kaupti taip, kad netrukdytų pėstiesiems ir transportui; esant plikšalai nedelsiant barstyti smėliu.

Ir svarbiausia. Kur savivaldybė panaudos 300 tūkstančių eurų, kuriuos anksčiau skirdavo teritorijoms tvarkyti? Šie pinigai bus panaudoti daugiabučių namų teritorijoms atnaujinti: už juos savivaldybė platins automobilių stovėjimo aikšteles, remontuos senus ir klos naujus šaligatvius, platins, taisys, remontuos, asfaltuos įvažiavimus, pravažiavimus, imsis kitų aplinkos tvarkymo darbų. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-20 15:45
Atsinaujinusios sostinės mokyklos bus patogesnės ir šiltesnės – šiemet sostinės savivaldybė atnaujins ir suremontuos 252 mokyklas ir darželius visame mieste. Ugdymo įstaigų atnaujinimui ir statybai savivaldybė skyrė daugiau nei 16 mln. eurų.
nuotrauka
2019-08-20 11:41
Molėtų rajono savivaldybė nurodė bendrovei „Dengsta“, renovuojančiai gimnaziją, imtis visų priemonių, kad Molėtų gimnazijoje naujieji mokslo metai prasidėtų sklandžiai.
nuotrauka
2019-08-19 09:43
Sostinėje baigta tvarkyti daugiau kaip pusės kilometro ilgio Noragiškių gatvė. Gatvės atkarpoje, nuo Geležinio Vilko gatvės iki Visorių Sodų, paklota nauja asfalto danga, atnaujinti gatvės bortai, paklotas naujas šaligatvis. Verkių seniūnijoje esančioje Noragiškių gatvės atnaujinimui sostinės saviva...
nuotrauka
2019-08-16 07:55
Šiaulių miesto savivaldybėje pristatyta iniciatyva surengti laisvą Prisikėlimo aikštėje numatomo statyti paminklo „Tautos Laisvei“ idėjų konkursą. Siūlymus teikti gali ne tik architektai, menininkai ar dizaineriai, bet ir visi bendruomenės atstovai.
nuotrauka
2019-08-16 07:50
Šiemet sostinės savivaldybė planuoja įrengti iš viso 50 naujų modernių vaikų žaidimų aikštelių. Naujomis net 25 vaikų žaidimo aikštelėmis jau džiaugiasi Antakalnio, Verkių, Lazdynų, Fabijoniškių, Justiniškių, Pašilaičių, Naujamiesčio, Karoliniškių rajonų mažieji vilniečiai, o iki metų pabaigos aikšt...
nuotrauka
2019-08-16 07:32
Alytaus rajono savivaldybė planuoja tęsti bendradarbiavimą su Alytaus pataisos namais ir stiprinant nuteistųjų darbinius ir socialinius įgūdžius, juos įdarbinant ar įtraukiant į visuomeninę ar savanorišką veiklą. Bausmę atliekantys vyrai prieš kelis metus jau dirbo rajono seniūnijose, o seniūnai jų ...
nuotrauka
2019-08-16 07:31
Lietuvos aukščiausiasis teismas paskelbė, kad atsisako priimti nagrinėti UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo pašalinti bendrovę iš Daugiafunkcio komplekso koncesijos konkurso.
nuotrauka
2019-08-14 14:36
Palangos paplūdimiuose triūsia nauja ir moderni smėlio valymo mašina „BeachTech Marina“. Ekonomiškai ir tyliai dirbanti savaeigė technika kol kas neturi analogo Baltijos jūros regione.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-14 12:37
Naujovė Klaipėdoje – skaitmenizuotos kapinės. Projektą pristatantys uostamiesčio savivaldybės darbuotojai siūlo interneto naršyklės laukelyje surinkti kapines.klaipeda.lt ir išnagrinėti galimybes patiems. Pabrėžiama, jog „www.“ adreso pradžioje įvesti nereikia.
nuotrauka
2019-08-09 10:27
Vos viena paplūdimyje numesta nuorūka gali užteršti net penkis kubinius metrus vandens. Vandens, kuriame, pasiilgę jūros, maudomės ne tik mes patys, bet ir mūsų vaikai. Specialistai neabejoja – jei kiekvienas apie tai susimąstytų, nuorūkų, o taip pat – ir kitų smulkių atliekų paplūdimiuose būtų ger...
nuotrauka
2019-08-09 10:13
Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje, šalia Lietuvos tūkstantmečio tilto per Nemuną, atsirado naujas kaimas, pavadintas Alytupio. Jis yra keturi šimtoji rajone įregistruota gyvenamoji vietovė.
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...
nuotrauka
2019-08-08 12:01
Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai baigiami įgyve...
nuotrauka
2019-08-08 09:15
Viešo elektroninio aukciono būdu, sumažinus pradinę kainą, Plungės r. savivaldybė pardavė dalį Šateikių oranžerijos (administracinio pastato), esančio Dvaro g. 2.
nuotrauka
2019-08-08 09:07
Praėjusią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos atstovai susitiko su Trušelių kaimo (Sendvario sen.) gyventojais, turinčiais sklypus šalia planuojamos rekonstruoti Danės gatvės. Kad čia gyvenantys žmonės galėtų naudotis asfaltuota gatve, dalis privačių sklypų teritorijų turi būti pai...
nuotrauka
2019-08-07 15:50
Viena populiariausių vasaros poilsio ir pramogų vietų – Balžio ežeras – jau kitąmet vilniečius ir miesto svečius pasitiks atsinaujinęs. Šiuo metu savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ projektuoja naują paplūdimį, kuris bus pritaikytas ir neįgaliųjų poilsiui bei patogumui. Tai bus pirmoji tokia poilsi...
nuotrauka
2019-08-07 15:28
Priekulės seniūnijoje (Klaipėdos rajonas) antrą kartą vyko Klaipėdos ir Žalgirio gatvių rekonstravimo projekto aptarimas su gyventojais.
nuotrauka
2019-08-07 15:02
„Kauno švara“ kartu su Kauno miesto savivaldybe džiaugiasi sėkminga vaizdo kamerų akcijos pradžia: šalia bendrojo naudojimo konteinerių įrengtos kameros fiksuoja viešosios tvarkos pažeidėjus, o Kauno miesto policija ir Viešosios tvarkos skyrius pagal vaizdo kamerų duomenis pradėjo juos drausminti pi...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...