2020 gegužės 29 d. penktadienis, 0:32
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Jonava. Kiekvienas atsakingas už savo kiemą

2015-08-17 13:34
Po to, kai Jonavos savivaldybės Taryba nusprendė patvirtinti UAB „Jonavos paslaugos" prižiūrimų daugiabučių gyvenamųjų namų priskirtų teritorijų tvarkymo apmokėjimo įkainį, daugumai miesto daugiabučių gyventojų iškilo nemažai klausimų. Todėl rajono valdžia nusprendė aiškiai ir racionaliai išaiškinti šią situaciją.
nuotrauka
Dabar gyventojai turės pilną teisę iš bendrovės reikalauti, kad ir žolė būtų laiku šienaujama, lapai sugrėbti ir išvežti, nurinktos šiukšlės. Asociatyvi portalo nuotr.


Minimos įmonės
Jonavos r. savivaldybė,
Jonavos paslaugos, UAB

Jonavos mieste yra 297 daugiabučiai gyvenamieji namai. UAB „Jonavos paslaugos" prižiūri didžiąją jų dalį – 238. Likusių daugiabučių namų gyventojai įsisteigė namų bendrijas arba, sudarę jungtinės veiklos sutartis, savo namų ūkius tvarkosi patys.

„Visi sutinkame, kad teritorija, esanti aplink daugiabučius gyvenamuosius namus, turi būti prižiūrima ir tvarkoma. Kiemai – šluojami ir valomi, žolė šienaujama, lapai grėbiami, šiukšlės renkamos ir išvežamos, nukasamas sniegas, barstoma druska ir smėlis. Veltui šių darbų niekada niekas ir nedarė. Iki šiol minėtų 238 daugiabučių namų teritorijas UAB „Jonavos paslaugos" tvarkė už rajono biudžeto lėšas: tai kainuodavo apie 300 tūkstančių eurų per metus. Šie pinigai – visų rajono gyventojų – mokesčių mokėtojų – pinigai. Kiekvienas, negyvenantis šiuose daugiabučiuose, galėjo paklausti, kodėl jo sumokėtus mokesčius „valdžia" naudoja daugiabučių namų teritorijoms tvarkyti, kai tuo tarpu už savo teritorijas (daugiabučių bendrijų, privačių gyvenamųjų namų) jie turėjo mokėti arba tvarkyti patys“, – tvirtina Jonavos rajono savivaldybė.

Anot rajono valdžios, daugiabučių namų gyventojams priklauso ne tik jų butai, bet jie yra ir viso namo bendrasavininkiai. Kaip ir visi savininkai, jie turi prižiūrėti savo turtą taip, kaip tai numatoma atitinkamuose teisės aktuose. Namo teritorija taip pat yra jų bendra nuosavybė, todėl turi būti prižiūrima ir tvarkoma. Ar jie privalo mokėti UAB „Jonavos paslaugos" už teritorijos tvarkymą? Ne, jeigu jau yra įsteigę ar įsisteigs bendriją, ar pasirašys jungtinės veiklos sutartį. Tačiau niekas neatleis nuo atsakomybės tvarkyti teritoriją, tik šiuo atveju už daugiabučio teritorijos tvarkymą atsakys bendrijos pirmininkas arba jungtinės veiklos sutartimi įgaliotas asmuo (jiems už nesutvarkytą ir neprižiūrimą teritoriją bus skiriamos administracinės nuobaudos).

„Žodžiui „mokestis" eilę metų suteikiama itin neigiama reikšmė, kuria mėgstama neatsakingai spekuliuoti. Ar įkainis už daugiabučių teritorijų tvarkymą yra „mokestis"? Ar tai „mokestis", kurį mokame „valdžiai"? Jokiu būdu ne, nes tai tėra užmokestis už darbus, kuriuos atliks UAB „Jonavos paslaugos". Tai nėra „mokestis", o paprastas atsiskaitymas už suteiktas paslaugas. Juk kiekvieną mėnesį mokėdami mobiliojo ryšio operatoriui už suteiktas ryšio paslaugas nesakome sau, kad mokame „mokesčius", puikiai suprasdami, kad sumokame už mums suteiktas paslaugas“, – sako rajono savivaldybė.

Preliminarią sumą, kurią per mėnesį UAB „Jonavos paslaugos" turėtų sumokėti tipinis daugiabutis, apskaičiuoti nėra sunku. Per mėnesį už teritorijos tvarkymą administruojamo daugiabučio namo butų savininkai mokės apytikriai tiek: 1 kambario (36 kv. m.) – 1,96 Eur, 2 kamb. (50 kv. m.) – 2,72 Eur, 3 kamb. (63 kv. m.) – 3,43 Eur. 

Namų teritorijų tvarkymo kainos (jos pateikiamos su priskaičiuotu PVM):
  • 3 laiptinių, 45 butų namui, priklausomai nuo namo dydžio, mokestis būtų nuo 102 Eur iki 130 Eur per mėnesį;
  • 4 laiptinių, 60 butų namui, priklausomai nuo namo dydžio, mokestis būtų nuo 125 Eur iki 186 Eur per mėnesį;
  • 5 laiptinių, 75 butų namui, priklausomai nuo namo dydžio, mokestis būtų nuo 215 Eur iki 222 Eur per mėnesį.

Jeigu daugiabučių namų bendrasavininkiams atrodo, kad jie rastų įmones ar privačius asmenis, galinčius teritoriją sutvarkyti už mažesnę kainą, – jų valia rinktis. Tačiau tvarkytis bet kuriuo atveju reikės.

Kodėl nauja tvarka nepradžiugino UAB „Jonavos paslaugos" administracijos? Ilgą laiką buvo einama patogiu, tačiau neteisingu ir neracionaliu keliu. Rajono savivaldybė už daugiabučių teritorijų tvarkymą UAB „Jonavos paslaugos" mokėdavo tiesiai iš rajono biudžeto, kurį sudaro visų mokesčių mokėtojų lėšos. Dabar bendrovei teks „vargti" su ne mažiau kaip 12 tūkstančių klientų, kiekvienam išrašant sąskaitas bei iš kiekvieno surenkant pinigus. Vieni mokės, kiti, kaip nemoka už nieką, taip nemokės ir už teritorijų tvarkymą. Dar daugiau. Kai gyventojams UAB „Jonavos paslaugos" teritorijas tvarkydavo tiesiogiai neimdama už tai įmokos, gyventojai negalėjo reikalauti gero, kokybiško paslaugų suteikimo laiku, nes tiesiogiai už šias paslaugas nebuvo mokama. O dabar gyventojai turės pilną teisę iš bendrovės reikalauti, kad ir žolė būtų laiku šienaujama, lapai sugrėbti ir išvežti, nurinktos šiukšlės.

Jau dabar aišku, kad UAB „Jonavos paslaugos" už šią įmoką įsipareigoja atlikti darbus: ne rečiau kaip tris kartus per metus šienauti žolę; nukritusius lapus, nušienautą žolę surinkti ir išvežti į specialiai tam skirtą vietą; šaligatvius ir gatves kiekvieną darbo dieną išvalyti iki 7.30 val., o esant būtinumui valyti ir visą dieną; nustojus snigti, sniegą valyti ir kaupti taip, kad netrukdytų pėstiesiems ir transportui; esant plikšalai nedelsiant barstyti smėliu.

Ir svarbiausia. Kur savivaldybė panaudos 300 tūkstančių eurų, kuriuos anksčiau skirdavo teritorijoms tvarkyti? Šie pinigai bus panaudoti daugiabučių namų teritorijoms atnaujinti: už juos savivaldybė platins automobilių stovėjimo aikšteles, remontuos senus ir klos naujus šaligatvius, platins, taisys, remontuos, asfaltuos įvažiavimus, pravažiavimus, imsis kitų aplinkos tvarkymo darbų. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-05-27 15:53
Šią savaitę pradėta valstybinės reikšmės kelio – pagrindinės Tauralaukio gatvės – rekonstrukcija, praneša Klaipėdos m. savivaldybė. Tai paskutinis likęs nesutvarkytas, keletą metų savo valandos laukęs įvažiavimo į Klaipėdą kelias, kurio rekonstrukcija svarbi ne tik Tauralaukio gyventojams, bet ir vi...
nuotrauka
2020-05-27 13:08
„BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė pasirašė 15 metų viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį, pagal kurią fondas iki 2022 m. rudens įsipareigojo atnaujinti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.
nuotrauka
2020-05-27 08:17
Druskininkų savivaldybė ir bendrovė „Druskininkų Hermis“ pasirašė žemės nuomos sutartį, kurioje numatyta atvirų ir uždarų teniso kortų įrengimas Mizarų gatvėje, šalia aerodromo.
nuotrauka
2020-05-26 14:41
Jonavoje šiais metais prasidės pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę statybos – gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė antradienį, gegužės 26 d., pasirašė sutartį dėl statybos darbų su viešojo pirkimo konkurso laimėtoja AB „Kauno tiltai“.
nuotrauka
2020-05-25 08:36
Kėdainių rajono savivaldybė trumpiau nei per metus sugebėjo įrodyti savo nuosavybės teises ir Kauno apylinkės teismo sprendimu atgauti valstybės saugomas nekilnojamąsias kultūros vertybes – du pastatus pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje.
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-22 08:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Viešųjų pirkimų komisijos ginčą dėl koncesijos sutarties sudarymo sustabdymo, nusprendė atmesti pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
nuotrauka
2020-05-21 08:37
Garliavoje, šalia Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, UAB „Kelminta“ statybininkai rekonstruoja sporto aikštyną. Darbai bus baigti dar šįmet, tad Kauno rajonas turės natūralių matmenų, tarptautinius standartus atitinkantį futbolo stadioną.
nuotrauka
2020-05-20 08:38
Parengtas Klaipėdos miesto ekonomikos skatinimo ir COVID-19 krizės suvaldymo planas, pranešė uostamiesčio savivaldybė. Jame – esami ir būsimi žingsniai, reikalingi tiek tolimesnei koronaviruso plitimo prevencijai, tiek ekonomikos gyvybingumui, darbo vietų ir klaipėdiečių pajamų išsaugojimui.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
nuotrauka
2020-05-19 13:53,      papildyta 2020-05-22 08:44, papildyta teismo pranešimu
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą, šiandien, gegužės 19 d., sulaikė dėl kyšininkavimo įtariamą Kelmės rajono savivaldybės merą Vaclovą Andrulį.
nuotrauka
2020-05-19 11:17
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendina didžiulės apimties projektą „Kompleksinis tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų tvarkymas“. Jo sutarties vertė – daugiau kaip 5,5 mln. Eur. Tai pirmasis toks projektas Klaipėdoje, kuris iš esmės atnaujins Rumpiškės kvartalo daugiabučių namų g...
nuotrauka
2020-05-19 08:59
Aplinkos ministerija skyrė Kaunui beveik 4 milijonų eurų finansavimą iš Klimato kaitos programos. Ši suma bus paskirstyta 77 mieste veikiančioms įstaigoms, kurios atitiko Valstybės skelbto konkurso kriterijus. Lėšas numatyta investuoti į aplinkai draugiškų saulės elektrinių įrengimą ant visuomeninės...
nuotrauka
2020-05-18 14:30
Gegužės 18 d., minint popiežiaus Jono Pauliaus II 100-ąsias gimimo metines, Vilnius baigia dėlioti akcentus jo vardo aikštės sutvarkymo projekte. Birželio 9 d. numatytas viešas projektinių pasiūlymų pristatymas. Architektai pristatys planus, kaip atnaujinti aikštę, garbingą popiežiaus vardą gavusią ...
nuotrauka
2020-05-18 11:53
Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus ne tik minėtos gimnazijos ir greta įsikūrusios Marijos Tiškevičiūtės mokyklos bendruomenių, bet ir vietos gyventojų sporto bei aktyvaus laisvalaikio reikmėms.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-14 15:39
Nuo rytojaus, gegužės 15 dienos, po kelis mėnesius trukusios rekonstrukcijos vairuotojams ir pėstiesiems vėl atsivers Vasario 16-osios gatvės atkarpa (nuo Klaipėdos g. iki A. Smetonos g.).
nuotrauka
2020-05-14 14:58
AB „Panevėžio energija“ baigia vykdyti Panevėžio elektrinės katilinės rekonstravimo projektą. Jo vertė – 3,3 mln. Eur, iš jų pusė – ES investicijos.
nuotrauka
2020-05-14 08:33
Užbaigti keltuvo žmonėms su negalia įrengimo darbai Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. Neseniai gauta techninės būklės patikrinimo išvada, kad įrenginys tinkamas naudoti.
nuotrauka
2020-05-14 08:03
Gegužės 13 dieną Plungės rajono savivaldybė ir UAB „Brosta“ pasirašė Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso Mendeno g. 1C Plungėje I etapo statybos darbų sutartį.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...