2020 gegužės 26 d. antradienis, 3:10
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

KTU „Tyrėjų naktyje“ – išmanioji elektromobilio įkrovimo stotelė

2015-09-24 11:00
Šį penktadienį, rugsėjo 25 dieną, Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus ir visus, neabejingus mokslo naujovėms, išradimams ir inovacijoms, pakvies kasmetinis renginys „Tyrėjų naktis“, kuris šiais metais persikelia į KTU „Santakos“ slėnį. Jo metu universiteto dėstytojas Kęstutis Valinčius pristatys savo sukurtą išmaniąją elektromobilio įkrovimo stotelę.
nuotrauka
Išmanioji elektromobilio įkrovimo stotelė „Tyrėjų naktyje 2015“ bus pademonstruota kaip eksponatas, su kuriuo dalyviai galės susipažinti iš arčiau. Kauno technologijos universiteto nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

KTU Informatikos fakulteto (IF) lektorius K. Valinčius KTU „Tyrėjų naktyje“ dalyvaus antrąjį kartą. Praėjusiais metais su kolega Mindaugu Jančiuku, renginio lankytojus KTU dėstytojas nustebino tiesiogine transliacija iš Mėnulio, rodoma ant Universiteto sienos. Tokia transliacija iš vienintelio Žemės gamtinio palydovo Lietuvoje vyko pirmą kartą.

Šiais metais „Tyrėjų naktyje“ K. Valinčius pristatys išmaniąją elektromobilio įkrovimo stotelę, kuriamą ir tobulinamą drauge su M. Jančiuku. Pasak KTU dėstytojo, šios stotelės įdirbis jau viršija vienerius metus.

Dėstytojas vairuoja elektromobilį

„Iš tiesų, viskas prasidėjo nuo svajonės. Po to, kai įsigijau elektromobilį, nuolat susidurdavau su skeptikais, kurie tvirtino, jog ši transporto priemonė nepatogi dėl savo krovimo Lietuvoje galimybių. Mano siekis buvo įrodyti, kad tai ne tik ekologiška, bet ir ekonomiška transporto priemonė, kurios įkrovimo infrastruktūros kūrimui nereikia labai didelių investicijų. Natūraliai ėmiau domėtis ir analizuoti krovimo procesą, kokie įrenginiai tam reikalingi. Netrukus supratau, kad įkrovimo stoteles įmanoma sukurti tiek namų, tiek laboratorijos sąlygomis“, – sakė K. Valinčius.

Anot KTU lektoriaus, išmaniosios elektromobilio įkrovimo stotelės kūrimas leido sujungti hobį (elektroniką) ir mokslą (informatiką). K. Valinčius patikino, kad visada domėjosi technologijų pažanga, o kelionės elektromobiliais yra ateitis.

„Šiandien įrenginys dar nėra galutinis – jį nuolat tobuliname. Norime, kad elektromobilio įkrovimo stotelė turėtų „išmanumo“ aspektą: ją būtų galima valdyti per atstumą, matyti visus duomenis. Pagrindinis įrenginio tikslas – nepririšti jo veikimo prie konkrečios vietos“, – pabrėžė inovatorius.

K. Valinčiaus teigimu, minėtąjį aspektą pasiekti padeda prie įkrovimo stotelės prisijungtas išmanusis telefonas, kurio pagalba vyksta valdymas. Išmanusis telefonas leidžia stebėti krovimo būklę: ar kraunasi, ar ne, jei taip – kiek laiko užtruks krovimas ir kitus parametrus.

Leidžia sutaupyti

Dėstytojas teigė dažnai sulaukiantis klausimo, kodėl pasirinko vairuoti ekologišką transporto priemonę.

„Pusiau juokais, pusiau rimtai atsakau, jog neturiu pinigų benzinui. Kadangi gyvenu ne Kaune, o Marijampolėje, kasdieną tenka nuvažiuoti nemažą atstumą. Mano skaičiavimais, naudojant šią transporto priemonę, kasdienės kelionės finansiškai apsimoka labiau, negu vykstant paprastu automobiliu, varomu degalais. Elektromobilis, kurį vairuoju jau ne pirmus metus, man leidžia daug sutaupyti“, – pažymėjo K. Valinčius.

Sakoma, jog geras pavyzdys užkrečia. Tuo KTU dėstytojas įsitikino šią vasarą, apie elektromobilius diskutuodamas su vienu iš programuotojų stovyklos savanorių. „Šiandien jis – mano studentas, ne per seniausiai įsigijęs elektromobilį. Ateityje KTU prieigose bus elektromobilių kamštis“, – prognozuoja K. Valinčius.

Kas pirmesnis, tas gudresnis

Kauno teritorijoje šiuo metu yra trys elektromobilių įkrovimo stotelės. Viena iš jų – KTU Studentų miestelyje. Laukiant kol ši bus pastatyta, elektromobilį dėstytojui tekdavo krautis ilginamąjį laidą išvedus per langą.

„Universiteto prieigose esant vienai elektromobilio įkrovimo stotelei ir dviems šia transporto priemone besinaudojantiems vairuotojams (vieną vairuoju aš, kitą studentė), tekdavo dėl stotelės ir pakovoti, nes vienu metu du elektromobiliai krautis negali. Kiekvieną dieną su studente telefonu tardavomės, kuris iš mūsų ir kuriuo metu galės krauti savo automobilį. Įsivaizduokite, kaip reikėtų suvaldyti situaciją, jeigu elektromobilių skaičius Universitete išaugtų?“, – retoriškai paklausė K. Valinčius.

Anot lektoriaus, šiandien vairuoti tokią transporto priemonę reikia drąsos ir užsispyrimo. Svarbiausia, nepasiduoti skeptikams, kurie neretai patys nežinodami daugelio dalykų, kuria bendrą visuomenės nuomonę. Vairuotojai įpratę, jog kuro galima užsipilti vos per keletą minučių – elektromobilio pakrauti taip greitai nepavyks.

Tam, kad būtų lengviau išspręsti ateityje laukiančias problemas, kuomet vienos įkrovimo stotelės nepakaks pagausėjusiam elektromobilius vairuojančiųjų skaičiui, K. Valinčius dirba laboratorijoje, kurdamas išmaniąją elektromobilio įkrovimo stotelę.

Tyrėju gali būti kiekvienas

Išmanioji elektromobilio įkrovimo stotelė „Tyrėjų naktyje 2015“ bus pademonstruota kaip eksponatas, su kuriuo dalyviai galės susipažinti iš arčiau, 12 val. atvykę į Studentų g. 48 B.

„Į išmaniosios elektromobilio įkrovimo stotelės vystymo procesą jau įtraukėme keletą KTU studentų. Bandome įtraukti dar daugiau, kad jie galėtų prisiliesti prie technologijų kūrimo praktikoje. Susidomėjusius tuo, ką pamatys „Tyrėjų naktyje“, būtinai pakviesime prisijungti“, – sakė K. Valinčius.

KTU renginio „Tyrėjų diena“ dėmesys nukreiptas į mokslą, kuris užkrečia, nes parodo technologijų, kurias laboratorijose kuria ir vysto mokslininkai, praktinį pritaikymą. „Toks renginys suteikia galimybę tyrėjams ir išradėjams pasidalinti savo ilgų darbo valandų rezultatais. Kas yra tyrėjas? Tyrėjas yra bet kuris asmuo, kuris domisi“, – net nemirktelėjęs atsakė pašnekovas.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Darni plėtra

nuotrauka
2020-05-19 08:59
Aplinkos ministerija skyrė Kaunui beveik 4 milijonų eurų finansavimą iš Klimato kaitos programos. Ši suma bus paskirstyta 77 mieste veikiančioms įstaigoms, kurios atitiko Valstybės skelbto konkurso kriterijus. Lėšas numatyta investuoti į aplinkai draugiškų saulės elektrinių įrengimą ant visuomeninės...
nuotrauka
2020-05-07 13:51
Aplinkos ministerija iš Klimato kaitos programos skyrė daugiau kaip 10 mln. eurų subsidijas atsinaujinantiems energijos ištekliams (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ir kt.) panaudoti visuomeniniuose ir įvairių socialinių grupių asmenims skirtuose gyvenamuosiuose pastatuose. Ši suma paski...
nuotrauka
2020-05-04 10:52
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, siekdama tapti efektyvesne, lankstesne, inovatyvius sprendimus taikančia valstybės institucija, startuoja su veiklos žalinimo iniciatyva. Institucijos ir jos darbuotojų pavyzdžiu bus siekiama darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo – neigiamo poveikio apli...
nuotrauka
2020-04-29 08:53
Aplinkos ministerija, siekdama mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus ir COVID-19 pandemijos ekonominius padarinius, sudarys lankstesnes sąlygas gyventojams įsigyti saulės elektrines.
nuotrauka
2020-04-21 13:44
Europos Sąjunga puikiai supranta, kad norint, jog gamintojai pereitų prie gamtą labiau tausojančių technologijų ar produktų, būtina ne vien juos spausti teisinėmis priemonėmis ar šviesti vartotojus. Būtina skatinti ir skiriant dideles investicijas į priemones, užtikrinančias žiedinės ekonomikos, tva...
nuotrauka
2020-04-21 10:01
Praeitą savaitę Aplinkos ministerija paskelbė skyrusi finansavimą dar penkioms centralizuoto šilumos tiekimo įmonėms iš Klimato kaitos programos atsinaujinantiems energijos (saulės energijos) ištekliams panaudoti. Tarp gavusių finansavimą – AB „Šiaulių energija“ projektas „Saulės fotovoltinės jėgain...
nuotrauka
2020-04-20 09:20
Aplinkos ministerija skirs kompensacines išmokas individualių gyvenamųjų namų savininkams, keičiantiems iškastinį kurą naudojančius šildymo katilus atsinaujinančius energijos išteklius naudojančiais įrenginiais.
nuotrauka
2020-04-17 08:48
Aplinkos ministerija skyrė finansavimą dar penkioms centralizuoto šilumos tiekimo įmonėms iš Klimato kaitos programos atsinaujinantiems energijos (saulės energijos) ištekliams panaudoti.
nuotrauka
2020-04-14 07:18
Bendrovė „Ignitis gamyba“ Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (Kruonio HAE) pradeda įgyvendinti eksperimentinės ant vandens plūduriuojančios saulės jėgainės įrengimo pirkimą. Balandžio 9 d. buvo paskelbtas pirkimo konkursas dėl 60 kW plūduriuojančios saulės fotovoltinės elektrinės įrengimo darbų...
nuotrauka
2020-04-09 08:55
Keturiose iš penkių Lietuvos įmonių vis dar dominuoja linijinė ekonomika, paremta intensyviu žaliavų ir energijos naudojimu, o kartu generuojanti didelius atliekų kiekius. Nenutrūkstantis resursų poreikis kuria priklausomybę nuo jų importo, augina prekių ir paslaugų kainas vartotojui bei mažina Liet...
nuotrauka
2020-04-03 08:03
Panevėžio rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į UAB „DOMIMAKS“ prašymą, priėmė sprendimą pradėti rengti vėjo elektrinių išdėstymo specialųjį planą Panevėžio seniūnijoje, Molainių ir Šilagalio kaimuose.
nuotrauka
2020-03-20 13:35
Šiomis dienomis daugumai tenka pratintis prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų – didžiąją dalį laiko praleisti namuose. Nevykdami į darbą sutaupome laiko ir išlaidų kelionėms, tačiau ilgiau būdami namuose suvartojame ir daugiau energijos – elektros ir dujų. Tausojantis energijos vartojimas tampa labai a...
nuotrauka
2020-03-02 17:18
Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio įverti...
nuotrauka
2020-03-02 09:56
Daugiau kaip pusę investicijų (1,4 mln. Eur) dešimčiai saulės elektrinių, kurias įrengs mūsų šalies įmonės Armėnijoje, Sakartvele, Mongolijoje, Moldovoje ir Nigerijoje, sudarys Lietuvos parama. Ji jau skirta iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos.
nuotrauka
2020-02-28 12:23
Pastaruoju metu Lietuvoje paviešintas ne vienas nusikaltimas prieš gamtą. Kilus vandens taršos skandalams išsiaiškinta apie ilgą laiką teršiamas Kuršių marias, Neryje rasta plastiko dalelių. Sunerimusi visuomenė ragina dar labiau tikrinti valstybėje veikiančias įmones, siekiant užtikrinti aplinkosau...
nuotrauka
2020-02-27 10:53
Devyni mėnesiai diskusijų ir trys projektinių pasiūlymų viešinimo procedūros vis atnaujinant rekomendacijų sąrašą – Vilniaus miesto savivaldybei pavyko įtikinti prekybos centro „Lidl“ statytojus reikšmingai pakoreguoti projektą tam, kad Nemenčinės plento pašonėje būtų išsaugotos dešimtys medžių, o p...
nuotrauka
2020-02-21 11:24
Senų baldų dalys, tuščios plastikinės pakuotės ar atliekų likučiai po remonto žiemos metu dažnai atsiduria gyventojų buitiniuose katiluose ar židiniuose. Nereikalingus daiktus tautiečiai degina tikėdami, kad taip tausos aplinką – sumažins atliekų kiekį, išvengs nelegalių sąvartynų. Tačiau ekspertai ...
nuotrauka
2020-02-18 15:49
Vasario 18 d., antradienį, Kauno kogeneracinėje jėgainėje (KKJ) šiluma paverstos pirmosios atliekos, o šilumos energija patiekta į Kauno miesto centrinio šildymo sistemą. Planuojama, kad KKJ vasario mėnesį Kaunui patieks 22600 MWh šiluminės energijos. Tai turėtų sudaryti apie 12% Kauno miesto vasari...
nuotrauka
2020-02-13 10:58
Per praėjusius metus Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) geologinės aplinkos taršos židinių duomenų bazė papildyta informacija dar apie 40 potencialių šios taršos židinių visoje šalyje ir dabar joje iš viso yra sukaupta duomenų apie 12,5 tūkst. tokių židinių.
nuotrauka
2020-02-13 10:38
Per vasario mėnesį sostinės „DĖK‘ui“ dalijimosi daiktais stotelių tinklą papildys dar 4 naujos stotelės, kuriose vilniečiai gali palikti gerus, nebenaudojamus daiktus. Pirmosios dvi naujos stotelės ką tik atidarytos Pilaitės prospekte ir Pramonės gatvėje, kiek vėliau šį mėnesį dar dvi atsiras Liepka...

Statybunaujienos.lt » Darni plėtra

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...