2020 kovo 30 d. pirmadienis, 13:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

KTU specialistai – darbdaviams svarbios tiek profesinės žinios, tiek asmeninės savybės

2016-05-08 10:06
Darbo rinkoje vis didesnis dėmesys skiriamas ne tik profesinėms žinioms, bet ir asmeninėms darbuotojo savybėms: gebėjimui analizuoti, savarankiškai priimti sprendimus ir nuolat tobulėti. Ne išimtis – statybų rinka, kurioje pokyčiai verčia daugiau dėmesio skirti kompleksiniam požiūriui į darbą ir naujovėms daugelyje procesų – nuo architektūros sprendimų iki projektų eksploatacijos.
nuotrauka
Vienas iš KTU strateginių tikslų – tarpdiscipliniškumas. KTU nuotr.


Kalbinti skirtingų Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto studijų programų vadovai pripažįsta, kad per magistrantūros studijas įgyjamos kompetencijos suteikia platesnį požiūrį, reikalingą sprendžiant sudėtingas statybos ir nekilnojamo turto (NT) sektoriaus problemas. Todėl siekiant karjeros aukštumų, šios studijos – didelis privalumas.

Platesnis architektūros kontekstas

Architektūros ir Paveldosaugos krypčių studijų programų vadovė prof. Jūratė Kamičaitytė-Virbašienė teigia, kad architektūros magistrantūra nuo bakalauro labiausiai skiriasi moksliniu gilinamuoju modulių turiniu. „Aukštesnėje pakopoje taikomas eksperimentinio projektavimo metodas, kuris išsiskiria tuo, kad studentai projektą rengia remdamiesi atliktais tyrimais, apklausomis, sudarytomis koncepcijomis, tai ir ateityje jiems padės sprendžiant sudėtingas architektūros ar urbanistikos problemas“, – teigia profesorė.

Pasak pašnekovės, magistrantūros studijas vertėtų rinktis tiems, kurie nori suvokti architektūrą platesniame socialiniame kultūriniame kontekste. „Labiausiai rinkoje vertinami specialistai, kurie geba ne tik projektuoti, bet ir analitiškai mąstyti, argumentuoti savo sprendimus, būtent tam ir skiriamas didžiausias dėmesys“, – apie programos išskirtinumus pasakojo J. Kamičaitytė-Virbašienė.

Universiteto prioritetas – tarpdisciplininės programos

Apie tai, kad vienas iš KTU strateginių tikslų – tarpdiscipliniškumas, byloja vis daugiau programų, kuriose studentai įgyja plataus profilio žinias. Nekilnojamojo turto valdymo programa išsiskiria būtent šia savybe. „Studentai įgyja NT teisės, ekonomikos, vertinimo, statinių ūkio valdymo, geoinformacinių sistemų (GIS), darnaus urbanistinio planavimo ir investicinių statybos projektų valdymo žinių“, – apie suteikiamo profilio platumą pasakoja statybų technologijų krypties studijų programų vadovė doc. Rasa Apanavičienė.

Specialistės teigimu, gebėjimai atlikti rinkos tyrimus, kompleksiškai vertinti NT objektus, rengti NT plėtros projektus bei priimti racionalius valdymo sprendimus yra įgyjami ir pagal magistrantūros baigiamojo darbo tematiką per atliekamą praktiką.

„Tai, kad programą gali rinktis tiek Statybos inžinerijos, tiek Architektūros, tiek Ekonomikos ar Vadybos studijų programų absolventai, suteikia galimybę mokytis ne tik iš dėstančių profesionalų, bet ir vieniems iš kitų“, – mintimis dalijasi R. Apanavičienė. Docentė taip pat atkreipė dėmesį, kad KTU NT valdymo programa yra pripažinta ir tarptautiniu mastu – patenka į 100 geriausių pasaulyje NT valdymo magistro programų sąrašą („Eduniversal Best Masters Ranking“).

Inžinerinės specialybės nepraranda patrauklumo

Baigusieji Statybos inžinerijos krypties studijas, gali rinktis iš kelių magistrantūros studijų programų  – Statybos, Statybos inžinerijos arba Pastatų inžinerinių sistemų.

Pastatų inžinerinių sistemų programos vadovo, lektoriaus Juozo Vaičiūno teigimu, magistrantūros studijose suteikiamos gilesnės žinios apie šiuolaikiškas statinių inžinerines sistemas bei įrenginius, jų integravimo į esamas sistemas probleminius sprendimo būdus (tai ypač svarbu per renovacijas), atsinaujinančius energijos šaltinius bei galimus energijos taupymo ir sistemos optimizavimo būdus, kas itin aktualu šiuo metu.

Per Statybos inžinerijos studijų programą ruošiami ekspertai, kurie geba kurti ir savarankiškai plėtoti idėjas, jas taikyti praktikoje.

„Studentai susipažįsta su naujausiomis statybos inžinerijos mokslo teorijomis, metodais ir technologijomis, geba inovatyviai spręsti problemas, kilusias nuolat kintančioje aplinkoje. Mums svarbu, kad absolventai gebėtų efektyviai veikti tuomet, kai stokojama išsamios informacijos bei instrukcijų, pagrįsti daromas išvadas ir jas deramai pateikti visiems suinteresuotiems asmenims“, – teigė programos vadovė doc. Jolanta Šadauskienė.

Statybos inžinerijos magistro laipsnis atitinka septintąjį Lietuvos kvalifikacijų sandaros ir Europos mokymosi visą gyvenimą kvalifikacijų sąrangos lygmenį bei Europos aukštojo mokslo erdvės kvalifikacijų sąrangos antrąją pakopą.

 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-03-05 10:35
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 13:42
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”. Konkursas yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA