2020 liepos 6 d. pirmadienis, 16:06
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

KTU specialistai – darbdaviams svarbios tiek profesinės žinios, tiek asmeninės savybės

2016-05-08 10:06
Darbo rinkoje vis didesnis dėmesys skiriamas ne tik profesinėms žinioms, bet ir asmeninėms darbuotojo savybėms: gebėjimui analizuoti, savarankiškai priimti sprendimus ir nuolat tobulėti. Ne išimtis – statybų rinka, kurioje pokyčiai verčia daugiau dėmesio skirti kompleksiniam požiūriui į darbą ir naujovėms daugelyje procesų – nuo architektūros sprendimų iki projektų eksploatacijos.
nuotrauka
Vienas iš KTU strateginių tikslų – tarpdiscipliniškumas. KTU nuotr.


Kalbinti skirtingų Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto studijų programų vadovai pripažįsta, kad per magistrantūros studijas įgyjamos kompetencijos suteikia platesnį požiūrį, reikalingą sprendžiant sudėtingas statybos ir nekilnojamo turto (NT) sektoriaus problemas. Todėl siekiant karjeros aukštumų, šios studijos – didelis privalumas.

Platesnis architektūros kontekstas

Architektūros ir Paveldosaugos krypčių studijų programų vadovė prof. Jūratė Kamičaitytė-Virbašienė teigia, kad architektūros magistrantūra nuo bakalauro labiausiai skiriasi moksliniu gilinamuoju modulių turiniu. „Aukštesnėje pakopoje taikomas eksperimentinio projektavimo metodas, kuris išsiskiria tuo, kad studentai projektą rengia remdamiesi atliktais tyrimais, apklausomis, sudarytomis koncepcijomis, tai ir ateityje jiems padės sprendžiant sudėtingas architektūros ar urbanistikos problemas“, – teigia profesorė.

Pasak pašnekovės, magistrantūros studijas vertėtų rinktis tiems, kurie nori suvokti architektūrą platesniame socialiniame kultūriniame kontekste. „Labiausiai rinkoje vertinami specialistai, kurie geba ne tik projektuoti, bet ir analitiškai mąstyti, argumentuoti savo sprendimus, būtent tam ir skiriamas didžiausias dėmesys“, – apie programos išskirtinumus pasakojo J. Kamičaitytė-Virbašienė.

Universiteto prioritetas – tarpdisciplininės programos

Apie tai, kad vienas iš KTU strateginių tikslų – tarpdiscipliniškumas, byloja vis daugiau programų, kuriose studentai įgyja plataus profilio žinias. Nekilnojamojo turto valdymo programa išsiskiria būtent šia savybe. „Studentai įgyja NT teisės, ekonomikos, vertinimo, statinių ūkio valdymo, geoinformacinių sistemų (GIS), darnaus urbanistinio planavimo ir investicinių statybos projektų valdymo žinių“, – apie suteikiamo profilio platumą pasakoja statybų technologijų krypties studijų programų vadovė doc. Rasa Apanavičienė.

Specialistės teigimu, gebėjimai atlikti rinkos tyrimus, kompleksiškai vertinti NT objektus, rengti NT plėtros projektus bei priimti racionalius valdymo sprendimus yra įgyjami ir pagal magistrantūros baigiamojo darbo tematiką per atliekamą praktiką.

„Tai, kad programą gali rinktis tiek Statybos inžinerijos, tiek Architektūros, tiek Ekonomikos ar Vadybos studijų programų absolventai, suteikia galimybę mokytis ne tik iš dėstančių profesionalų, bet ir vieniems iš kitų“, – mintimis dalijasi R. Apanavičienė. Docentė taip pat atkreipė dėmesį, kad KTU NT valdymo programa yra pripažinta ir tarptautiniu mastu – patenka į 100 geriausių pasaulyje NT valdymo magistro programų sąrašą („Eduniversal Best Masters Ranking“).

Inžinerinės specialybės nepraranda patrauklumo

Baigusieji Statybos inžinerijos krypties studijas, gali rinktis iš kelių magistrantūros studijų programų  – Statybos, Statybos inžinerijos arba Pastatų inžinerinių sistemų.

Pastatų inžinerinių sistemų programos vadovo, lektoriaus Juozo Vaičiūno teigimu, magistrantūros studijose suteikiamos gilesnės žinios apie šiuolaikiškas statinių inžinerines sistemas bei įrenginius, jų integravimo į esamas sistemas probleminius sprendimo būdus (tai ypač svarbu per renovacijas), atsinaujinančius energijos šaltinius bei galimus energijos taupymo ir sistemos optimizavimo būdus, kas itin aktualu šiuo metu.

Per Statybos inžinerijos studijų programą ruošiami ekspertai, kurie geba kurti ir savarankiškai plėtoti idėjas, jas taikyti praktikoje.

„Studentai susipažįsta su naujausiomis statybos inžinerijos mokslo teorijomis, metodais ir technologijomis, geba inovatyviai spręsti problemas, kilusias nuolat kintančioje aplinkoje. Mums svarbu, kad absolventai gebėtų efektyviai veikti tuomet, kai stokojama išsamios informacijos bei instrukcijų, pagrįsti daromas išvadas ir jas deramai pateikti visiems suinteresuotiems asmenims“, – teigė programos vadovė doc. Jolanta Šadauskienė.

Statybos inžinerijos magistro laipsnis atitinka septintąjį Lietuvos kvalifikacijų sandaros ir Europos mokymosi visą gyvenimą kvalifikacijų sąrangos lygmenį bei Europos aukštojo mokslo erdvės kvalifikacijų sąrangos antrąją pakopą.

 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-06-03 20:28
Jau šį ketvirtadienį, birželio 4 d.,virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyks diskusija „Statybos darbų viešieji pirkimai: kaip teisingai atsirinkti rangovą ir sėkmingai įgyvendinti projektą".
nuotrauka
2020-06-02 10:01
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnu atveju linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 13:38
Jau šį trečiadienį, birželio 3 d., kviečia dalyvauti virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyksiančioje konferencijoje „Statyba ir infrastruktūra: Vizija 2030"!
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2020-05-06 08:18
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...