2020 kovo 29 d. sekmadienis, 10:53
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Ką turi pasiūlyti darbdavys, kad darbuotojai norėtų pas jį dirbti?

2016-06-27 12:39
Kovo – gegužės mėn. CV Market atliko tyrimą „Patraukliausias darbdavys 2016“. Tyrimas atskleidė, kad lietuviai labiausiai norėtų dirbti ne daugiausiai besireklamuojančiose ir ne pačiose didžiausiose kompanijose.
nuotrauka
www.zilinskis.com iliustr.


Minimos įmonės
A. Žilinskio ir ko, UAB
Anot balsavusiųjų, juos labiausiai traukia stabilios ir patikimos kompanijos, galinčios pasiūlyti stabilų ir patrauklų atlyginimą bei karjeros galimybes.

Patraukliausi darbdaviai:

 • 10 vieta: A. Žilinskio ir ko UAB
 • 9 vieta: Adform Lithuania, UAB
 • 8 vieta: Ruptela, UAB
 • 7 vieta: Felit, UAB (IKEA Lietuva)
 • 6 vieta: TEO LT, AB
 • 5 vieta: Bitė Lietuva, UAB
 • 4 vieta: Swedbank, AB
 • 3 vieta: Western Union Processing Lithuania, UAB
 • 2 vieta: Barclays Group Operations Limited Lietuvos filialas
 • 1 vieta: SEB bankas, AB

Tyrimas atskleidė, kad svajonių darbovietėmis Lietuvoje ir toliau išlieka čia veikiančios tarptautinės kompanijos. Iš dešimties įmonių, į kurias lietuviai labiausiai veržiasi dirbti, aštuonios yra užsienio kapitalo įmonės, tik „Ruptela“ ir „A.Žilinskio ir ko“ įmonių savininkai – iš Lietuvos.

Tarp lietuviams labiausiai patinkančių darbdavių ne tik rinkos senbuviai: SEB bankas, „Barclays“ ar „IKEA“, bet ir nauji vardai.

Pačiu patraukliausiu Lietuvos darbdaviu šiemet tapo SEB bankas, kuriame Lietuvoje dirba netoli 2,5 tūkst. darbuotojų. Toliau dešimtuke „Barclays“ operacijų centras Lietuvoje (1218) bei „Western Union Processing Lithuania“, šiuo metu įdarbinusi per 1,5 tūkst. Ketvirtas sąraše – „Swedbank“. Jame ir antrinėse įmonėse darbuojasi 2390 specialistų.

Penktoje vietoje „Bitė Lietuva“ (558). Sąrašo antrojoje pusėje TEO LT (1792), bendrovė „Felit“, valdant „IKEA Lietuva“ (369) ir trys patraukliausiųjų TOP10 naujokės: informacinių technologijų bendrovės „Ruptela“ (167) ir „Adform Lietuva“ (458) bei vienintelė dešimtuke inžinerijos UAB „A.Žilinskio ir Ko“ (323).

CV Market tyrimu paneigti mitai, kad patraukliu darbdaviu tampa tik didžiausios įmonės, t. y. turinčios daugiausiai darbuotojų. Tiesa yra tokia, kad nei vienas iš daugiausiai darbuotojų turinčių darbdavių nepateko tarp TOP 10 populiariausiųjų. Dalis žmonių mano, jog laimėti patraukliausių darbdavių tyrime turi šansų tik daugiausiai besireklamuojantys. Tačiau tiesa ta, kad tik vienas iš šių labiausiai besireklamuojančių darbdavių pateko į patraukliausiųjų TOP 10.

Pasak psichologės V. Mikutaitienės, geras santykis su darboviete yra tada, kai didesnė žmogaus minčių apie darbą ir darbovietę dalis yra teigiamos, o ne neigiamos.

Neretai lietuviai susidaro klaidingą įspūdį, kad jų svajonių darbovietė yra ne Lietuvoje, o kažkur svetur. 

„Didžiąją dalį užsienio darbdavių įvaizdžio formuoja darbuotojų emigrantų pasakojimai, kurie ne visada yra visiškai teisingi. O žmonės linkę tikėti gražiomis istorijomis ir ieškoti laimės pas užsienio darbdavius. Tačiau visuose darbuose vertinami lojalūs darbuotojai, o ne ieškotojai“, – pastebėjo psichologė.

Faktai, kodėl svarbu būti patraukliu darbdaviu:
 • darbuotojų rotacija vidutiniškai mažesnė net 50%.
 • kompanijos gera reputacija pritraukia tinkamus geriausius reikiamos srities specialistus.
 • naujausi tyrimai rodo, jog jauni, studijas baigusieji specialistai labiausiai nori įsidarbinti gerai žinomose bei gerą reputaciją turinčiose įmonėse. Todėl patrauklus darbdavys turi geriausius šansus prisivilioti talentingiausią jaunimą.
 • įmonėse, kurios į savo vardo patrauklumą investavo, kiekvieno darbuotojo našumas padidėjo apie 30%.
 • turėdama geriausius darbuotojus, kompanija potencialiai gali padidinti savo pelną.
Šaltinis CV Market Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-03-27 11:07
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad individualia veikla besiverčiantys gyventojai, kurių veikla dėl COVID-19 karantino apribota Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, ją šiuo metu gali nutraukti. Paprasčiausia tai padaryti elektroniniu būdu - per Mano VMI, arba, neturin...
nuotrauka
2020-03-27 10:50
Įvedus karantiną šalyje didelė dalis įmonių ir organizacijų turėjo operatyviai peržiūrėti darbo organizavimą. Ši situacija palietė tiek tuos, kurie vis dar reguliariai eina į darbą, tiek ir pradėjusius dirbti nuotoliniu būdu. Ypač sudėtinga situacija paslaugų ir tuose sektoriuose, kur darbas karanti...
nuotrauka
2020-03-27 10:37
Lietuvos ekonomika didžiausią smūgį dėl koronaviruso (COVID-19) protrūkio pajus šių metų antrąjį ir trečiąjį ketvirčiais. Tačiau, tinkamai suvaldžius viruso plitimą ir įgyvendinus ūkio stabilizavimo priemones, jau kitąmet ekonomika galėtų grįžti į augimo kelią, skelbia Lietuvos bankas.
nuotrauka
2020-03-27 10:07
Sklandus darbo organizavimas, pasiekiami duomenys, nenutrūkstanti gamybos grandinė – tokiais skaitmenizuotos veiklos privalumais galėjo pasinaudoti įmonės, kai valstybė paskelbė karantiną dėl COVID-19. Tikima, kad ateityje skaitmenizacija bendrovėms taps vis reikalingesnis įrankis. Įmonėms, siekianč...
nuotrauka
2020-03-27 09:22
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) kasdien gauna per 1,5 tūkst. skambučių, apie šimtą žinučių į VDI „Facebook“ paskyrą, tiek pat užklausų elektroniniu paštu. Trečdaliu padidėjęs besikreipiančiųjų srautas susijęs su šalyje paskelbta ekstremaliąja situacija ir karantinu, kurie daro didelę įtaką darbo s...
nuotrauka
2020-03-26 16:34
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pirmininkavo nuotoliniam Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdžiui. Pagrindinis dėmesys posėdyje buvo skiriamas sprendimams dėl padėties Ukmergėje, kurioje fiksuojama daug koronaviruso susirgimo atvejų, taip pat užregistruotos jau 3 ...
nuotrauka
2020-03-26 14:33
Subsidijomis prastovų metu per karantiną galės pasinaudoti neįgaliuosius bei kitas remiamas grupes įdarbinančios įmonės, nevyriausybinės organizacijos ir asociacijos, keičiasi ir pats subsidijų modelis – Vyriausybė sutarė skirti 70 arba 90 proc. dydžio subsidijas darbdaviams nuo darbuotojui priskaič...
nuotrauka
2020-03-26 13:06
COVID-19 krizės poveikis jau jaučiamas įvairiuose verslo sektoriuose, ypač skaudžias pasekmes jau pajuto turizmo, pramogų, kultūros sektoriai. O kokį karantino poveikį pajus Lietuvos startuoliai? Ekspertų teigimu, šis laikotarpis gali būti ne tik recesijos, bet ir galimybių metas. Esą tai priklausys...
nuotrauka
2020-03-26 11:58
Konkurencijos taryba nutraukė tyrimą dėl 7 Lietuvos ir Latvijos įmonių, užsiimančių statybos, remonto ir buities prekių gamybos ir pardavimo veikla, galimų konkurenciją ribojančių susitarimų.
nuotrauka
2020-03-25 15:26
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) informuoja, kad savo interneto svetainėje paskelbė skaitmeninę informaciją „Lietuvos Respublikos žemės fondas 2020 m. sausio 1 d.“.
nuotrauka
2020-03-25 11:44
Viešųjų pirkimų tarnyba (Tarnyba) paskelbė apibendrintus 2019 m. viešųjų pirkimų ir Tarnybos veiklos duomenis. Remiantis pateikta ataskaita, bendros viešųjų pirkimų apimtys 2019 metais augo. Lyginant su 2018 metais, supaprastintų ir tarptautinių pirkimų bendra vertė išaugo kone 1 mlrd. eurų ir perk...
nuotrauka
2020-03-25 08:00
Vilniaus Pilaitės rajone pastatytas automatizuotos įrankių nuomos terminalas. Moduliniame statinyje su 200 užrakinamų dėžių galima nuomotis įrankius visą parą – naudojantis specialia kurts programėle. Išmanus bekontaktis nuomos būdas arti namų pasirodė esąs įžvalgus sprendimas.
nuotrauka
2020-03-25 07:51
Nuo praėjusio penktadienio „Darnu Group“ įmonių grupei priklausančiame sostinės viešbutyje „Urbihop“ neatlygintinai apgyvendinami karantino tvarka izoliuojami iš užsienio šalių grįžę žmonės. Apie pusšimtis Vilniaus miesto savivaldybės atsiųstų žmonių jau įsikūrė praėjusį savaitgalį. Antradienį iš or...
nuotrauka
2020-03-24 15:34
Finansų ministerija dėl COVID-19 situacijos šalyje verslui parengė papildomas finansines priemones, kurių vertė siekia 2 mlrd. eurų. Šiuo metu galioja ir yra tinkamos naudoti visos esamos UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGOS), Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA), Europos socialinio f...
nuotrauka
2020-03-24 15:06
Pagal naująją viešųjų pastatų atnaujinimo koncepciją 2020 m. kovo 20 d. Energetikos ministro įsakymu buvo patvirtintos projektų finansavimo sąlygos, leidžiančios palankesnėmis sąlygomis atnaujinti neefektyvius švietimo, mokslo, socialinės apsaugos, kultūros ir kitų biudžetinių bei viešųjų įstaigų, t...
nuotrauka
2020-03-24 11:57
LAT teisėjų atrankos kolegija, kaip praneša LAT, priėmė AB „Panevėžio keliai“ kasacinį skundą dėl viešojo pirkimo procedūrų rekonstruojant Liepkalnio g., Žirnių g. ir Minsko pl. sankryžas Vilniuje.
nuotrauka
2020-03-24 11:44
Panevėžio apygardos prokuratūra kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame buvęs statybos įmonės vadovas D. K. kaltinamas sukčiavimu ir dokumentų suklastojimu. Tokie pat kaltinimai pateikti ir statybų bendrovei, kaip jurid...
nuotrauka
2020-03-24 11:00
Ekonomikos ir inovacijų ministerija aplinką tausojančias technologines ekoinovacijas diegiančiam verslui skiria dar 22 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų pagal 2014–2020 m. priemonę „Eco-inovacijos LT+“.
nuotrauka
2020-03-24 10:41
Nors Valstybinė darbo inspekcija (VDI) laikinai sustabdė įmonių patikrinimus, darbo inspektoriams apsilankant įmonėje, tačiau siekdama užtikrinti darbuotojų saugos ir sveikatos bei darbo teisės reikalavimų vykdymą karantino metu veikiančiose įmonėse, jas inspektuos nuotoliniu būdu, pranešė VDI.
nuotrauka
2020-03-24 09:49
Klaipėdos apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje baigtas ir į teismą perduotas ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule (pagal LR baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 2 dalį).

Statybunaujienos.lt » Aktualijos