2020 liepos 3 d. penktadienis, 12:16
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Ką turi pasiūlyti darbdavys, kad darbuotojai norėtų pas jį dirbti?

2016-06-27 12:39
Kovo – gegužės mėn. CV Market atliko tyrimą „Patraukliausias darbdavys 2016“. Tyrimas atskleidė, kad lietuviai labiausiai norėtų dirbti ne daugiausiai besireklamuojančiose ir ne pačiose didžiausiose kompanijose.
nuotrauka
www.zilinskis.com iliustr.


Minimos įmonės
A. Žilinskio ir ko, UAB
Anot balsavusiųjų, juos labiausiai traukia stabilios ir patikimos kompanijos, galinčios pasiūlyti stabilų ir patrauklų atlyginimą bei karjeros galimybes.

Patraukliausi darbdaviai:

 • 10 vieta: A. Žilinskio ir ko UAB
 • 9 vieta: Adform Lithuania, UAB
 • 8 vieta: Ruptela, UAB
 • 7 vieta: Felit, UAB (IKEA Lietuva)
 • 6 vieta: TEO LT, AB
 • 5 vieta: Bitė Lietuva, UAB
 • 4 vieta: Swedbank, AB
 • 3 vieta: Western Union Processing Lithuania, UAB
 • 2 vieta: Barclays Group Operations Limited Lietuvos filialas
 • 1 vieta: SEB bankas, AB

Tyrimas atskleidė, kad svajonių darbovietėmis Lietuvoje ir toliau išlieka čia veikiančios tarptautinės kompanijos. Iš dešimties įmonių, į kurias lietuviai labiausiai veržiasi dirbti, aštuonios yra užsienio kapitalo įmonės, tik „Ruptela“ ir „A.Žilinskio ir ko“ įmonių savininkai – iš Lietuvos.

Tarp lietuviams labiausiai patinkančių darbdavių ne tik rinkos senbuviai: SEB bankas, „Barclays“ ar „IKEA“, bet ir nauji vardai.

Pačiu patraukliausiu Lietuvos darbdaviu šiemet tapo SEB bankas, kuriame Lietuvoje dirba netoli 2,5 tūkst. darbuotojų. Toliau dešimtuke „Barclays“ operacijų centras Lietuvoje (1218) bei „Western Union Processing Lithuania“, šiuo metu įdarbinusi per 1,5 tūkst. Ketvirtas sąraše – „Swedbank“. Jame ir antrinėse įmonėse darbuojasi 2390 specialistų.

Penktoje vietoje „Bitė Lietuva“ (558). Sąrašo antrojoje pusėje TEO LT (1792), bendrovė „Felit“, valdant „IKEA Lietuva“ (369) ir trys patraukliausiųjų TOP10 naujokės: informacinių technologijų bendrovės „Ruptela“ (167) ir „Adform Lietuva“ (458) bei vienintelė dešimtuke inžinerijos UAB „A.Žilinskio ir Ko“ (323).

CV Market tyrimu paneigti mitai, kad patraukliu darbdaviu tampa tik didžiausios įmonės, t. y. turinčios daugiausiai darbuotojų. Tiesa yra tokia, kad nei vienas iš daugiausiai darbuotojų turinčių darbdavių nepateko tarp TOP 10 populiariausiųjų. Dalis žmonių mano, jog laimėti patraukliausių darbdavių tyrime turi šansų tik daugiausiai besireklamuojantys. Tačiau tiesa ta, kad tik vienas iš šių labiausiai besireklamuojančių darbdavių pateko į patraukliausiųjų TOP 10.

Pasak psichologės V. Mikutaitienės, geras santykis su darboviete yra tada, kai didesnė žmogaus minčių apie darbą ir darbovietę dalis yra teigiamos, o ne neigiamos.

Neretai lietuviai susidaro klaidingą įspūdį, kad jų svajonių darbovietė yra ne Lietuvoje, o kažkur svetur. 

„Didžiąją dalį užsienio darbdavių įvaizdžio formuoja darbuotojų emigrantų pasakojimai, kurie ne visada yra visiškai teisingi. O žmonės linkę tikėti gražiomis istorijomis ir ieškoti laimės pas užsienio darbdavius. Tačiau visuose darbuose vertinami lojalūs darbuotojai, o ne ieškotojai“, – pastebėjo psichologė.

Faktai, kodėl svarbu būti patraukliu darbdaviu:
 • darbuotojų rotacija vidutiniškai mažesnė net 50%.
 • kompanijos gera reputacija pritraukia tinkamus geriausius reikiamos srities specialistus.
 • naujausi tyrimai rodo, jog jauni, studijas baigusieji specialistai labiausiai nori įsidarbinti gerai žinomose bei gerą reputaciją turinčiose įmonėse. Todėl patrauklus darbdavys turi geriausius šansus prisivilioti talentingiausią jaunimą.
 • įmonėse, kurios į savo vardo patrauklumą investavo, kiekvieno darbuotojo našumas padidėjo apie 30%.
 • turėdama geriausius darbuotojus, kompanija potencialiai gali padidinti savo pelną.
Šaltinis CV Market Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-07-03 09:48
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Viešųjų pirkimų įstatymo ir Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-07-02 11:21
Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtas Civilinio kodekso pataisas, kurios praplečia IT priemonėmis sudaromų įgaliojimų sąrašą ir suteikia teisę tokius įgaliojimus sudaryti ir juridiniams asmenims.
nuotrauka
2020-07-02 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuo šių mokslo metų pradžios planuoja skirti 200 eurų tikslines skatinamąsias stipendijas studentams, pasirinkusiems studijuoti Lietuvos regionų plėtrai aktualius informatikos, matematikos ir inžinerijos mokslus Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio regionuose veikiančios...
nuotrauka
2020-07-02 10:04
Per pastaruosius penkerius sergamumas profesinės ligomis šalyje mažėja, rodo Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) parengta sergamumo profesinėmis ligomis analizė. Tačiau ryškėja naujos profesinių ligų tendencijos.
nuotrauka
2020-07-01 14:23
Šiemet Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) vėl renka 3 GERIAUSIUS STATYBOS INŽINIERIUS (-ES). Ši šventė inžinierių bendruomenei svarbi dar ir todėl, kad bus apdovanoti geriausi statybos inžinieriai, kurie kelia savo profesijos prestižą dirbdami profesionaliai ir laikydamiesi etikos kodekso.
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-07-01 10:27
Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą Vokiečių gatvės rekonstravimo architektūrinės idėjos konkursą vertinusi komisija baigė diskusijas ir išrinko geriausius iš 18 darbų. Geriausią žinią iš konkurso rengėjų gavo kūrybinė komanda, pateikusi projektą „Strassen-Platz“ – tarptautinė septynių narių žiu...
nuotrauka
2020-07-01 10:01
Dešimtajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime birželio 30 d. ketverių metų LPK prezidento kadencijai išrinktas Vidmantas Janulevičius. Už tai, kad LPK viceprezidentas ir „BOD Group“ valdybos pirmininkas pakeistų antrąją LPK prezidentavimo kadenciją baigusį Robertą Dargį, balsavo...
nuotrauka
2020-06-30 15:03
Vilniaus apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) darbuotojų papirkimo, sutiko su apeliacinį skundą pateikusio Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro argumentais ir kalt...
nuotrauka
2020-06-30 14:02
Eiti VšĮ „Grunto valymo technologijos“ direktoriaus pareigas laikinai pavesta Konstantinui Iljasevičiui, šios įstaigos Projektų ir gamybos organizavimo skyriaus vedėjui. Jis vadovaus, kol konkurso būdu bus paskirtas naujas direktorius.
nuotrauka
2020-06-30 11:56
Valdysenos, teisės, ekonomikos ekspertai įvardino svarbiausias sritis, kuriose didžiausia geležinkelių grupė Baltijos šalyse „Lietuvos geležinkeliai“ turėtų koncentruotis naujame veiklos šimtmetyje. Pasak jų, svarbiausia – apsibrėžti aiškią ambiciją ir jos siekti, prie atnaujintos, modernios veiklos...
nuotrauka
2020-06-30 11:00
Birželio pabaigoje pareigas po priesaikos Seime pradėjo eiti naujasis ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.
nuotrauka
2020-06-29 11:10
Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) informuoja, kad baigė UAB „Vilniaus vandenys“ patikrinimą dėl mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių apskaičiavimo, deklaravimo už 2014–2018 m. teisingumo.
nuotrauka
2020-06-29 10:49
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) atidaroma nauja Jėgainės gatvė: 1,4 km ilgio važiuojamosios dalies ir pėsčiųjų šaligatvių su apšvietimu įrengimas užtruko pusantrų metų. Naujoji gatvė tapo dar vienu įvažiavimu į Kauno LEZ teritoriją iš A1 kelio, leidžiančiu į Kauno kogeneracinę jėgainę vyks...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-29 09:39
Statybos sąnaudų elementų kainos 2020 m. gegužę, palyginti su balandžiu, padidėjo 0,1 proc. Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo vidutinio valandos bruto darbo užmokesčio padidėjimas 1,5 proc. bei statybinių medžiagų ir gaminių kainų sumažėjimas 0,5 proc.
nuotrauka
2020-06-26 08:53
Seimas padidino mokesčio už aplinkos teršimą tarifus, priėmęs Mokesčio už aplinkos teršimą ir Mokesčių administravimo įstatymų pataisas. Taip siekiama skatinti ūkinės veiklos vykdytojus mažinti aplinkos taršą.
nuotrauka
2020-06-25 10:05
Už projekto „Rail Baltica“ geležinkelio Lietuvos teritorijoje statybas atsakinga „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ skelbia rangos darbų konkursus, kuriuos laimėję rangovai įrengs geležinkelio kelią su inžineriniais statiniais nuo Kauno iki Panevėžio bei ilgiausią Baltijos šalyse geležinkelio ti...
nuotrauka
2020-06-23 09:49
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad i.SAF duomenys, kuriuos teikia mokesčių mokėtojai, ir jų analizės metu VMI įžvelgti neatitikimai padėjo nustatyti dar iki pandemijos išplėtotą galimai didelio masto mokesčių vengimo schemą statybų srityje. Statybos ir prekybos, restauravi...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...