2019 lapkričio 13 d. trečiadienis, 6:19
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Ką turi pasiūlyti darbdavys, kad darbuotojai norėtų pas jį dirbti?

2016-06-27 12:39
Kovo – gegužės mėn. CV Market atliko tyrimą „Patraukliausias darbdavys 2016“. Tyrimas atskleidė, kad lietuviai labiausiai norėtų dirbti ne daugiausiai besireklamuojančiose ir ne pačiose didžiausiose kompanijose.
nuotrauka
www.zilinskis.com iliustr.


Minimos įmonės
A. Žilinskio ir ko, UAB
Anot balsavusiųjų, juos labiausiai traukia stabilios ir patikimos kompanijos, galinčios pasiūlyti stabilų ir patrauklų atlyginimą bei karjeros galimybes.

Patraukliausi darbdaviai:

 • 10 vieta: A. Žilinskio ir ko UAB
 • 9 vieta: Adform Lithuania, UAB
 • 8 vieta: Ruptela, UAB
 • 7 vieta: Felit, UAB (IKEA Lietuva)
 • 6 vieta: TEO LT, AB
 • 5 vieta: Bitė Lietuva, UAB
 • 4 vieta: Swedbank, AB
 • 3 vieta: Western Union Processing Lithuania, UAB
 • 2 vieta: Barclays Group Operations Limited Lietuvos filialas
 • 1 vieta: SEB bankas, AB

Tyrimas atskleidė, kad svajonių darbovietėmis Lietuvoje ir toliau išlieka čia veikiančios tarptautinės kompanijos. Iš dešimties įmonių, į kurias lietuviai labiausiai veržiasi dirbti, aštuonios yra užsienio kapitalo įmonės, tik „Ruptela“ ir „A.Žilinskio ir ko“ įmonių savininkai – iš Lietuvos.

Tarp lietuviams labiausiai patinkančių darbdavių ne tik rinkos senbuviai: SEB bankas, „Barclays“ ar „IKEA“, bet ir nauji vardai.

Pačiu patraukliausiu Lietuvos darbdaviu šiemet tapo SEB bankas, kuriame Lietuvoje dirba netoli 2,5 tūkst. darbuotojų. Toliau dešimtuke „Barclays“ operacijų centras Lietuvoje (1218) bei „Western Union Processing Lithuania“, šiuo metu įdarbinusi per 1,5 tūkst. Ketvirtas sąraše – „Swedbank“. Jame ir antrinėse įmonėse darbuojasi 2390 specialistų.

Penktoje vietoje „Bitė Lietuva“ (558). Sąrašo antrojoje pusėje TEO LT (1792), bendrovė „Felit“, valdant „IKEA Lietuva“ (369) ir trys patraukliausiųjų TOP10 naujokės: informacinių technologijų bendrovės „Ruptela“ (167) ir „Adform Lietuva“ (458) bei vienintelė dešimtuke inžinerijos UAB „A.Žilinskio ir Ko“ (323).

CV Market tyrimu paneigti mitai, kad patraukliu darbdaviu tampa tik didžiausios įmonės, t. y. turinčios daugiausiai darbuotojų. Tiesa yra tokia, kad nei vienas iš daugiausiai darbuotojų turinčių darbdavių nepateko tarp TOP 10 populiariausiųjų. Dalis žmonių mano, jog laimėti patraukliausių darbdavių tyrime turi šansų tik daugiausiai besireklamuojantys. Tačiau tiesa ta, kad tik vienas iš šių labiausiai besireklamuojančių darbdavių pateko į patraukliausiųjų TOP 10.

Pasak psichologės V. Mikutaitienės, geras santykis su darboviete yra tada, kai didesnė žmogaus minčių apie darbą ir darbovietę dalis yra teigiamos, o ne neigiamos.

Neretai lietuviai susidaro klaidingą įspūdį, kad jų svajonių darbovietė yra ne Lietuvoje, o kažkur svetur. 

„Didžiąją dalį užsienio darbdavių įvaizdžio formuoja darbuotojų emigrantų pasakojimai, kurie ne visada yra visiškai teisingi. O žmonės linkę tikėti gražiomis istorijomis ir ieškoti laimės pas užsienio darbdavius. Tačiau visuose darbuose vertinami lojalūs darbuotojai, o ne ieškotojai“, – pastebėjo psichologė.

Faktai, kodėl svarbu būti patraukliu darbdaviu:
 • darbuotojų rotacija vidutiniškai mažesnė net 50%.
 • kompanijos gera reputacija pritraukia tinkamus geriausius reikiamos srities specialistus.
 • naujausi tyrimai rodo, jog jauni, studijas baigusieji specialistai labiausiai nori įsidarbinti gerai žinomose bei gerą reputaciją turinčiose įmonėse. Todėl patrauklus darbdavys turi geriausius šansus prisivilioti talentingiausią jaunimą.
 • įmonėse, kurios į savo vardo patrauklumą investavo, kiekvieno darbuotojo našumas padidėjo apie 30%.
 • turėdama geriausius darbuotojus, kompanija potencialiai gali padidinti savo pelną.
Šaltinis CV Market Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-11-12 16:31
Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) specialistai praėjusią savaitę paėmė požeminio vandens mėginius UAB „Ekologistika“ padangų gaisro teritorijoje. Juos tiria Aplinkos apsaugos agentūros ir LGT laboratorijos. Rezultatų tikimasi iki lapkričio 15 d.
nuotrauka
2019-11-12 11:24
Šiaulių apygardos prokuratūra į teismą perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tirtą sisteminės korupcijos didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje kaltinamas juridinis asmuo – UAB „Panevėžio melioracija“ ir dar 5 asmenys.
nuotrauka
2019-11-12 10:05
Konferencijos „Architektūros kokybė: integruotas požiūris į kultūros paveldą“ metu vykusiame tarpinstituciniame seminare „Sapiegų parkas, interesų susidūrimas kaip galimybė“ pagaliau pasiekta ilgai laukto susitarimo dėl Sapiegų parko rekonstravimo.
nuotrauka
2019-11-12 09:08
Šiuo metu Aplinkos ministerija, prieš teikdama Vyriausybei parengtus siūlymus, skirtus šalies statybos sektoriaus skaitmeninimui, juos aptaria su šio sektoriaus bendruomene. Siūlymai yra susiję su prievole taikyti statinio informacinį modeliavimą (BIM) projektuojant ir statant visus naujus sudėtingu...
nuotrauka
2019-11-11 11:46
UAB „LF Property“ sėkmingai pardavė pirmąjį Vilniuje A klasės verslo centrą Goštauto 40. Naujasis biurų pastato savininkas – UAB „AJ projektai“. Per rekordiškai trumpą laiką – vos keturis mėnesius – įvykusiam sandoriui tarpininkavo bendrovė „BPT Real Estate“.
nuotrauka
2019-11-11 08:21
Vienas iš pagrindinių rodiklių, atspindinčių pirkimų konkurencingumą, primena Viešųjų pirkimų tarnyba, tiekėjų patekimo į rinką galimybes – pirkimų, kuriuose dalyvauja vienas tiekėjas, dalis nuo visų įvykusių pirkimų.
nuotrauka
2019-11-08 09:01
Seimas nusprendė imtis siūlymo reglamentuoti gyventojų apklausas dėl galimų teritorijų keitimų. Seimui pateiktame įstatymo pakeitime siekiama, kad gyventojų apklausoje balsuotų ir savo nuomonę galėtų pareikšti visi tos savivaldybės, kurios teritoriją planuojama prijungti, teritorijoje gyvenantys gyv...
nuotrauka
2019-11-08 08:38
Seimas nusprendė svarstyti pateiktą įstatymo „Dėl paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti“ pataisą, neleidžiančią pernuomoti bet kokio savivaldybės suteikiamo būsto.
nuotrauka
2019-11-07 11:45
Sostinės savivaldybės įmonė AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skelbia dar vieną aukcioną pastatų, esančių Smolensko gatvėje, pardavimui.
nuotrauka
2019-11-07 10:40
Panevėžys negali skųstis darbo vietų stoka – atsižvelgiant į gyventojų skaičių, čia yra bene didžiausia pramonės darbo vietų koncentracija. Todėl Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) čia turi išskirtinį vaidmenį, o kai kurie pramonininkai rėžia ties...
nuotrauka
2019-11-06 12:43
Nuosekliai tęsiant Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos programą, paskelbtas aerodromo rekonstrukcijos rangos darbų pirkimas. Aerodromo infrastruktūrą būtina rekonstruoti atsižvelgiant į jos nusidėvėjimą bei siekį mažinti poveikį aplinkai.
nuotrauka
2019-11-06 09:37
Lietuvos architektų biuras „Office De Architectura“ pasirašė sutartį projektuoti nuolatinį Lietuvą reprezentuojantį paviljoną Bengbu mieste Kinijoje.
nuotrauka
2019-11-06 08:56
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos senamiestyje (Daržų g. 14, Didžioji Vandens g. 26 ir 28) atliktų griovimo darbų pagal Kultūros paveldo departamento (KPD) surinktą medžiagą. Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl didelės mokslinės, istorinės ir kultūrinės vertės t...
nuotrauka
2019-11-05 13:53
Nuo 2019 m. lapkričio 4 d. įsigalioja nauja pareiga teikti pranešimus apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius (LDU pranešimas). Pareiga teikti LDU pranešimą kyla darbdaviams, įdarbinantiems ne ES šalių piliečius bei priimantiems komandiruotus laikinai dirbti į Lietuvą ES ir kitų užsienio šalių pilieč...
nuotrauka
2019-11-05 13:37
Pastaraisiais mėnesiais šiek tiek sulėtėjus nekilnojamojo turto (NT) sandorių augimo tempams, visą sandorių rinką į priekį tempia žemės sklypai. Tokias tendencijas pastebi sukauptus NT sandorių duomenis analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2019-11-05 12:41
Kritimai iš aukščio – viena pagrindinių nelaimingų atsitikimų darbe priežasčių. Lietuvoje apie 30 proc. visų žuvusių darbe gyvybės neteko nukritę iš aukštai. Trečdalis iš patyrusių sunkias traumas taip pat yra nukritę. Daugiausia tai statybos sektoriaus darbuotojai, bet pastebima, kad iš aukščio kre...
nuotrauka
2019-11-05 10:26
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras skubos tvarka įvertino Aplinkos apsaugos departamento prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones uždarajai akcinei bendrovei „Ekologistika“. Minėtoje Alytaus bendrovėje, užsii...
nuotrauka
2019-11-05 09:34
Kviečiame į Net-UBIEP projekto informacinį renginį ir apskrito stalo diskusiją apie BIM naudojimą energiją taupančių pastatų statyboje.
nuotrauka
2019-11-04 07:30
Latvijos statybvietėse, kai objekto vertė – 1 mln. eurų ir daugiau, privaloma elektroninė darbo laiko apskaita. Tačiau nuošalėje liko darbuotojų kvalifikacijos įrodymas, kurį Latvijos statybininkų asociacijos prezidentas Normunds Grinbergs laiko pačiu svarbiausiu. Latviai domisi Lietuvos statybinink...
nuotrauka
2019-10-31 10:05
Kaip rašoma išplatintame pranešime, Lietuvos Respublikos Prezidentas, vadovaudamasis Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo grąžina Lietuvos Respublikos Seimui pakartotinai svarstyti Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pataisas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos