2020 sausio 21 d. antradienis, 18:31
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Ką turi pasiūlyti darbdavys, kad darbuotojai norėtų pas jį dirbti?

2016-06-27 12:39
Kovo – gegužės mėn. CV Market atliko tyrimą „Patraukliausias darbdavys 2016“. Tyrimas atskleidė, kad lietuviai labiausiai norėtų dirbti ne daugiausiai besireklamuojančiose ir ne pačiose didžiausiose kompanijose.
nuotrauka
www.zilinskis.com iliustr.


Minimos įmonės
A. Žilinskio ir ko, UAB
Anot balsavusiųjų, juos labiausiai traukia stabilios ir patikimos kompanijos, galinčios pasiūlyti stabilų ir patrauklų atlyginimą bei karjeros galimybes.

Patraukliausi darbdaviai:

 • 10 vieta: A. Žilinskio ir ko UAB
 • 9 vieta: Adform Lithuania, UAB
 • 8 vieta: Ruptela, UAB
 • 7 vieta: Felit, UAB (IKEA Lietuva)
 • 6 vieta: TEO LT, AB
 • 5 vieta: Bitė Lietuva, UAB
 • 4 vieta: Swedbank, AB
 • 3 vieta: Western Union Processing Lithuania, UAB
 • 2 vieta: Barclays Group Operations Limited Lietuvos filialas
 • 1 vieta: SEB bankas, AB

Tyrimas atskleidė, kad svajonių darbovietėmis Lietuvoje ir toliau išlieka čia veikiančios tarptautinės kompanijos. Iš dešimties įmonių, į kurias lietuviai labiausiai veržiasi dirbti, aštuonios yra užsienio kapitalo įmonės, tik „Ruptela“ ir „A.Žilinskio ir ko“ įmonių savininkai – iš Lietuvos.

Tarp lietuviams labiausiai patinkančių darbdavių ne tik rinkos senbuviai: SEB bankas, „Barclays“ ar „IKEA“, bet ir nauji vardai.

Pačiu patraukliausiu Lietuvos darbdaviu šiemet tapo SEB bankas, kuriame Lietuvoje dirba netoli 2,5 tūkst. darbuotojų. Toliau dešimtuke „Barclays“ operacijų centras Lietuvoje (1218) bei „Western Union Processing Lithuania“, šiuo metu įdarbinusi per 1,5 tūkst. Ketvirtas sąraše – „Swedbank“. Jame ir antrinėse įmonėse darbuojasi 2390 specialistų.

Penktoje vietoje „Bitė Lietuva“ (558). Sąrašo antrojoje pusėje TEO LT (1792), bendrovė „Felit“, valdant „IKEA Lietuva“ (369) ir trys patraukliausiųjų TOP10 naujokės: informacinių technologijų bendrovės „Ruptela“ (167) ir „Adform Lietuva“ (458) bei vienintelė dešimtuke inžinerijos UAB „A.Žilinskio ir Ko“ (323).

CV Market tyrimu paneigti mitai, kad patraukliu darbdaviu tampa tik didžiausios įmonės, t. y. turinčios daugiausiai darbuotojų. Tiesa yra tokia, kad nei vienas iš daugiausiai darbuotojų turinčių darbdavių nepateko tarp TOP 10 populiariausiųjų. Dalis žmonių mano, jog laimėti patraukliausių darbdavių tyrime turi šansų tik daugiausiai besireklamuojantys. Tačiau tiesa ta, kad tik vienas iš šių labiausiai besireklamuojančių darbdavių pateko į patraukliausiųjų TOP 10.

Pasak psichologės V. Mikutaitienės, geras santykis su darboviete yra tada, kai didesnė žmogaus minčių apie darbą ir darbovietę dalis yra teigiamos, o ne neigiamos.

Neretai lietuviai susidaro klaidingą įspūdį, kad jų svajonių darbovietė yra ne Lietuvoje, o kažkur svetur. 

„Didžiąją dalį užsienio darbdavių įvaizdžio formuoja darbuotojų emigrantų pasakojimai, kurie ne visada yra visiškai teisingi. O žmonės linkę tikėti gražiomis istorijomis ir ieškoti laimės pas užsienio darbdavius. Tačiau visuose darbuose vertinami lojalūs darbuotojai, o ne ieškotojai“, – pastebėjo psichologė.

Faktai, kodėl svarbu būti patraukliu darbdaviu:
 • darbuotojų rotacija vidutiniškai mažesnė net 50%.
 • kompanijos gera reputacija pritraukia tinkamus geriausius reikiamos srities specialistus.
 • naujausi tyrimai rodo, jog jauni, studijas baigusieji specialistai labiausiai nori įsidarbinti gerai žinomose bei gerą reputaciją turinčiose įmonėse. Todėl patrauklus darbdavys turi geriausius šansus prisivilioti talentingiausią jaunimą.
 • įmonėse, kurios į savo vardo patrauklumą investavo, kiekvieno darbuotojo našumas padidėjo apie 30%.
 • turėdama geriausius darbuotojus, kompanija potencialiai gali padidinti savo pelną.
Šaltinis CV Market Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-01-21 16:07
Vilniaus licėjaus direktoriaus Sauliaus Jurkevičiaus pasirašytame bendrovės „Eksploit“ direktoriui Martynui Mačiuliui adresuotame pranešime dėl vienašališko sutarties nutraukimo įvardyta daugybė projekto valdytojo – Vilniaus vystymo kompanijos – užfiksuotų pažeidimų. Tai buvo pagrindas, kodėl Vilnia...
nuotrauka
2020-01-21 11:42
Panevėžyje sukurtas dronas, matuojantis taršą. Pernai Panevėžio miesto savivaldybė tam skyrė finansavimą Panevėžio mechatronikos centro (PMC) mokslininkų komandai.
nuotrauka
2020-01-21 10:33
Prokuratūra atlieka tyrimą dėl PC „Europa“ automobilių aikštelės saugumo. Balandį iš aikštelės 5 aukšto iškritus automobiliui, nukentėjusi vairuotoja atsidūrė reanimacijoje dėl sunkių sveikatos sužalojimų.
nuotrauka
2020-01-20 08:48
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame kauniečiai sutuoktiniai įtariami klastoję žemės sklypų pirkimo–pardavimo sutartis.
nuotrauka
2020-01-17 14:55
Generalinė prokuratūra praneša, kad itin intensyviai vykstančiame ikiteisminiame tyrime dėl galimų aplinkosaugos pažeidimų ir galimai padarytos didelės žalos gamtai tvarkant nuotekas uostamiestyje įtarimai yra pareikšti vienam juridiniam ir trims fiziniams asmenims. Įtariamųjų ratas gali didėti.
nuotrauka
2020-01-17 13:27
Kasacinis teismas sprendė dėl teisės normų aiškinimo ir taikymo, reglamentuojančių rangovo teisinį statusą, savininko teisę nukreipti reikalavimus dėl statinio trūkumų tiesiogiai rangovui, kai šis pažeidžia pareigą garantuoti daikto kokybę, ir dėl tokio pažeidimo taikytinų teisių gynimo būdų bei ieš...
nuotrauka
2020-01-17 13:11
Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Klaipėdos apygardos teismui pateikė apeliacinį skundą byloje dėl Palangoje veikiančios keleivių pervežimo paslaugas teikiančios bendrovės vadovo S. Š. bei matininko E. M. Vyrai buvo kaltinami tuo, kad veikdami bendrai suklastojo kadastrinių matavimų dokume...
nuotrauka
2020-01-17 12:54
Finansiniai sukčiai tampa vis išradingesni: į jų pinkles patenka ne vien pavieniai asmenys, bet ir verslo įmonės. Viešumoje pasirodo pranešimai apie neįtikėtinus sukčiavimo atvejus, kai įmonių darbuotojai piktavaliams perveda milijonines sumas.
nuotrauka
2020-01-17 10:35
Ilgalaikiai bedarbiai, gyvenantys iš pašalpų, kenčiantys nuo priklausomybių, besiskundžiantys pašlijusia sveikata ar prastu susisiekimu. Nei darbdaviai juos noriai įdarbina, nei patys turi pakankamai motyvacijos. Kaip parodė 2019-aisiais šešiose savivaldybėse išbandytas modelis, dalijasi Socialinės ...
nuotrauka
2020-01-17 10:20
Iki vasario 1 d. energijai imlios pramonės įmonės gali teikti prašymus susigrąžinti dalį kainos už viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP). Susigrąžintos lėšos skirtos investuoti į energijos taupymo priemones ir stiprinti savo konkurencingumą.
nuotrauka
2020-01-17 10:08
Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) specialistai šalies karstiniame regione pernai, kaip ir kasmet, aptiko naujų karstinių reiškinių – 15 naujų smegduobių ir dar 30 susidariusių anksčiau, bet iki tol neregistruotų.
nuotrauka
2020-01-16 13:30
Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl svetimo turto pasisavinimo, sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo ir padėjimo vykdyti šias nusikalstamas veikas. Kaltinimai pareikšti šešiems asmenims.
nuotrauka
2020-01-16 10:21
Per metus (2019 metų gruodžio mėnesį, palyginti su 2018 metų gruodžio mėnesiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 6,9%, Kaune – 7%, Klaipėdoje – 5,7%, Šiauliuose – 11,4% ir Panevėžyje – 13,1%, tvirtina „Ober-Haus“.
nuotrauka
2020-01-16 10:19
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad šiemet individualią veiklą (toliau - IDV) su verslo liudijimu pradėjo per 36 tūkst. gyventojų, o IDV pagal pažymą, naujausiais duomenimis, yra įregistravę apie 145,7 tūkst. gyventojų. Pastebima, kad registruotos IDV augimo tendencijos išl...
nuotrauka
2020-01-16 09:28
Sukčiavimo formų gali būti įvairių, tačiau apie jas žmonės neretai sužino tik patys tapę nukentėjusiais. Taip atsitiko vienai šiaulietei, kuri norėjo pasiskolinti pinigų namui pirkti iš pažįstamo vyro. Šis vyras – vienos nekilnojamojo turto agentūros Šiauliuose vadovas – kaltinamas sukčiavimu, o bau...
nuotrauka
2020-01-16 09:25
Kretingos rajono savivaldybė gavo informacijos, kad UAB „Lyderio grupė“ dėl jai skelbiamo bankroto negalės pabaigti darbų pagal sutartis. Įmonė nebaigė vykdyti statybos darbų trijuose savivaldybės objektuose ir teikia vaizdo stebėjimo paslaugą.
nuotrauka
2020-01-15 11:25
„Grigeo Klaipėda“ biologinis nuotekų valymas bus perduotas įmonei „Klaipėdos vanduo“. Šiuo metu įmonės derina ilgalaikės sutarties sąlygas.
nuotrauka
2020-01-14 10:27
Lietuvos apeliacinis teismas sausio 8 d. paskelbė, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) konkursas dėl Rusnės estakados buvo organizuotas tinkamai, o sprendimas atskiru pirkimu įsigyti žemės sankasos stiprinimo darbus – teisėtas.
nuotrauka
2020-01-14 09:59
Prezidentas Gitanas Nausėda Seimo pavasario sesijos metu ketina teikti įstatymo pakeitimus, kurie apima tarpusavyje susijusias sritis – valstybės viešųjų pirkimų strategiją, viešųjų pirkimų centralizavimą, procedūrų optimizavimą bei efektyvesnį ikiteisminį ginčų nagrinėjimą. Seimui priėmus šias pata...
nuotrauka
2020-01-14 09:47
Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, šalia Palangos tilto bei Jūratės ir Kastyčio skvero parduodamas 1,3 tūkst. kv. m ploto veikiantis „Šachmatinės“ pastatas su viešbučio, restorano ir naktinio klubo patalpomis 12 arų žemės sklype. Objekto kaina sutartinė.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos