2020 gegužės 25 d. pirmadienis, 19:16
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaip daugiabučiame name įsirengti kieto kuro katilą ir dūmtraukį

2016-05-26 10:11
Jauna moteris nusipirko butą ir pateko į sudėtingą situaciją. Buvusieji buto šeimininkai ventiliacijos angą naudojo kaip dūmtraukį.
nuotrauka
Dūmtraukis. UAB „Kad nebūtų šalta“ nuotr.


Minimos įmonės
Kad nebūtų šalta, UAB
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM,
Moters minimas butas yra šešiabučiame name kaime. Visi namo gyventojai butus apsišildo kieto kuro katilais. Moteris taip pat nusprendė, kad toks šildymo būdas jai yra priimtiniausias. Tačiau bute nėra įrengto dūmtraukio – buvusieji savininkai dūmus išleisdavo tiesiog per namo ventiliacijos angą. Kaip įsirengti dūmtraukį, kad nebūtų pažeisti saugos reikalavimai, ar reikia kokių nors leidimų, klausia portalo skaitytoja.
Moteris gyvena pirmame dviejų aukštų daugiabučio namo aukšte. Jos nuomone, sprendimas galėtų būti tik vienas – įsirengti atskirą dūmtraukį, kurį tektų vesti ir palei svetimo buto sieną. Ar tam reikia gauti kaimynų sutikimą?

Kaip įsirengti kieto kuro katilą

Laimonas Stulginskas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM Gaisrų prevencijos skyriaus vyriausiasis specialistas sako, kad, norint bute įsirengti kieto kuro katilą, nereikia jokio rašytinio pritarimo statinio projektui. Kuomet nėra reikalingas rašytinis pritarimas statinio projektui, projektas įrengti kieto kuro katilą bute nėra privalomas. Jis gali būti rengiamas tik tada, kai to pageidauja pats statytojas.

Tačiau pareigūnas pabrėžia, kad nukreipti dūmus į daugiabučio namo vėdinimo kanalą draudžiama.

„Dūmams šalinti iš kietojo kuro katilo turi būti naudojamas dūmtraukis, – sako L. Stulginskas. – Dūmtraukis gali būti išvestas per moters buto, t. y. pastato išorinę sieną, laikantis gaisrinės saugos reikalavimų.“

>>>Detalesni gaisrinės saugos reikalavimai, norint statinyje (bute) įsirengti kietojo kuro katilą ir dūmtraukį (Šildymo sistemų, naudojančių kietąjį kurą, gaisrinės saugos taisyklės)

Dūmtraukis – tik pritarus kaimynams

Įsirengti bute kieto kuro katilą daug paprasčiau, negu įrengti dūmtraukį. Kaip sako Toma Kondrotaitė, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Konsultavimo skyriaus vyriausioji specialistė, sprendimai dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo priimami butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma. Taigi norint įrengti angą išorinėje sienoje bei pritvirtinti dūmtraukį prie pastato fasado elementų, privalomas daugumos butų savininkų rašytinis sutikimas.

„Kaimo vietovėje esančiame daugiabučiame gyvenamajame name, kuris nepatenka į konservacinio prioriteto ar kompleksinę saugomą teritoriją, kultūros paveldo objekto teritoriją ar kultūros paveldo vietovę, nurodytus remonto darbus galima atlikti be projekto ir savivaldybės administracijos rašytinio pritarimo atitinkamam projektui. Tačiau kultūros paveldo statinio atveju būtų privalomas atitinkamas projektas ir statybą leidžiantis dokumentas“, – sakė T. Kondrotaitė.

Taigi žmonėms, gyvenantiems daugiabučiuose kaime, jokių problemų įsirengti kieto kuro katilą. O norint įsirengti dūmtraukį, būtinas rašytinis kaimynų sutikimas. Tačiau svarbiausia – kur begyventume, vėdinimo angų naudoti vietoj dūmtraukio ir negalima, ir tai yra pavojinga.  
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-19 09:06
Statybos inspekcijos atliktos visuomenės nuomonės apklausos rezultatai atskleidė, kad net 75 proc. apklaustųjų nežino, kur kreiptis dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo (SLD). Tiesa, net ir tie 25 proc. respondentų, kurie teigė manantys, kad žino, kas išduoda SLD, įvardindami, kas šį dokumentą...
nuotrauka
2020-05-05 09:52
Nulinė dovanų politika, viešai skelbiami duomenys apie padalinių vadovų planuojamus susitikimus, anoniminė dėžutė, skirta pranešti apie kolegų galimai neteisėtus veiksmus, nauji teisėtumo kontrolės įgaliojimai Vidaus tyrimų skyriui – ir tai tik dalis Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos insp...
nuotrauka
2020-04-28 09:41
KLAUSIMAS. Kokiu reikia dokumentų, norint statyti 20 kv. m priestatą prie sodo namelio, kurio plotas – 37 kv. m? Sodo nameliui yra parengtas projektas.
nuotrauka
2020-04-24 08:00
KLAUSIMAS. Vienoje iš Ukmergės rajono sodininkų bendrijų pastatytas biotualetas. Jis įkurdintas vos 50 cm atstumu nuo kaimyninio sklypo ribos. Kokiu atstumu nuo kaimyninio sklypo galima sgttatyti lauko tualetus. Ką daryti, kai kaimynams nepavyksta susitarti?
nuotrauka
2020-04-22 11:16
KLAUSIMAS. Kokie dokumentai reikalingi, norint įsirengti stoglangius daugiabučiame mediniame name? Ar užtenka 51% savininkų sutikimų? Ar reikalingas projektas, statybos leidimas ir pan.? Kokie teisės aktai reglamentuoja stoglangių įrengimą? Namas yra dviejų aukštų su palėpe, kurioje per visą plotą į...
nuotrauka
2020-04-09 10:55
KLAUSIMAS. Ar galima sodų bendrijoje statyti dviejų butų gyvenamąjį namą?
nuotrauka
2020-03-30 13:39
KLAUSIMAS. Kaimo vietovėje yra 50 aru namų valdos sklypas. Skaitytojas teiraujasi, kokiomis sąlygomis gali statyti pagalbines (be komunikacijų) 40 kv. m patalpas, kurių aukštis – apie 3,5 m. Ar reikia leidimų?
nuotrauka
2020-03-19 09:51
Statybos inspekcija informuoja, kad statinių projektų tikrinimo, statybą leidžiančių dokumentų išdavimo, deklaracijų apie statybos užbaigimą tvirtinimo, pažymų apie statybą be esminių nukrypimų nuo statinio projekto sprendinių išdavimo ir kitos nuotoliniu būdu informacinės sistemos „Infostatyba“ pri...
nuotrauka
2020-02-25 07:33
KLAUSIMAS. Ar galima 12 arų sklype statyti metalinį jūrinį konteinerį? Jei taip, tai kokio maksimalaus dydžio jis gali būti, ar galima statyti du tokius konteinerius? Skaitytojas planuoja statyti šiame sklype gyvenamąjį namą, tad konteineriai būtų kaip sandėlys įrankiams ir medžiagoms laikyti.
nuotrauka
2020-02-24 10:07
KLAUSIMAS. Per koki laikotarpį turi būti priduotas daugiabutis namas po renovacijos?
nuotrauka
2020-02-21 14:39
KLAUSIMAS. Ar reikia statybos leidimo, norint kaime lauko virtuvę paversti gyvenamuoju namu, t.y. įrengti gyvenamąsias patalpas pristatant antrą aukštą? Ar reikia projekto, kas turi teisę tikrinti jau pastatytus panašius pastatus, ar reikia ugniagesių tarnybos akto ir pan. Ar reikia tokį pastatą reg...
nuotrauka
2020-02-20 10:51
KLAUSIMAS. Sklypas mieste ribojasi su kaimyniniu sklypu, kuriame pastatytas dvibutis kotedžas. Vienas iš kotedžo gyventojų sugalvojo pasistatyti atvežamą jau surinktą pirtį. Jo kotedžo dalies sklypas yra pietinėje mūsų sklypo pusėje. Kokiu atstumu nuo mūsų sklypo ribos kaimynas gali statyti pirtį?
nuotrauka
2020-02-19 15:34
Siekdama užtikrinti, kad Lietuvoje statomi ir (ar) remontuojami statiniai būtų saugūs, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kokių reikalavimų turi laikytis gyventojai, kurie planuoja atlikti daugiabučio namo laikančiųjų sien...
nuotrauka
2020-01-14 10:38
KLAUSIMAS. Kokiu atstumu nuo sklypą ribojančios tvoros kaimyniniame sklype gali būti sandėliuojami daiktai arba prekės, „turint omeny, kad krūvos siekia 6 metrus visu perimetru ar net virsta per tvorą“.
nuotrauka
2019-12-30 09:39
KLAUSIMAS. Daugiabutyje balkoną galima įsistiklinti parengus projektą ir gavus 50+1 namo gyventojų sutikimą bei leidimą iš savivaldybės. Ar tas galioja ir naujos statybos namams ?
nuotrauka
2019-12-27 09:41
KLAUSIMAS. Ar žemės ūkio paskirties sklype, kuriame yra suformuotas kelio servitutas, tame servitute galima rengti kelio statybos projektą? Kokie būdai per pievą pasidaryti kelią su kieta (žvyro, skaldos, asfalto) danga?
nuotrauka
2019-12-13 07:38
KLAUSIMAS. Nusipirkome pradėtą statyti namą, statybos leidimas išduotas 2008 metais. Šiuo metų norim tęsti statybas, statybų leidimas pasibaigęs. Norėtume pakoreguoti vidaus sienas. Ar reikėtų projekto koregavimo? Skambinau architektams, jie teigia, jog reikia techninio projekto. Ar tikrai taip?
nuotrauka
2019-12-04 16:10,      papildyta 2019-12-05 10:53, patikslinta informacija
KLAUSIMAS. Padarytas ūkininko sodybos ir ūkinio pastato iki 80 m² planas bei atiduotas derinti ir gauti statybos leidimą. Tačiau klausėjas persigalvojo – ūkinį pastatą norėtų statyti kitoj vietoj, negu nurodyta plane. Ar tokiu atveju reikia daryti naują planą, ar užtenka pakeitimų. Gal yra koks nors...
nuotrauka
2019-12-04 08:47
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) nusprendė nutraukti privalomą Vilniaus miesto bendrojo plano patikrinimą dėl netinkamai atliktos šio plano viešinimo procedūros. VTPSI taip pat pateikė pastabas planavimo organizatoriui (savivaldybės administracijos direktoriui) dėl kai ...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...