2019 spalio 22 d. antradienis, 13:46
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaip daugiabučiame name įsirengti kieto kuro katilą ir dūmtraukį

2016-05-26 10:11
Jauna moteris nusipirko butą ir pateko į sudėtingą situaciją. Buvusieji buto šeimininkai ventiliacijos angą naudojo kaip dūmtraukį.
nuotrauka
Dūmtraukis. UAB „Kad nebūtų šalta“ nuotr.


Minimos įmonės
Kad nebūtų šalta, UAB
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM,
Moters minimas butas yra šešiabučiame name kaime. Visi namo gyventojai butus apsišildo kieto kuro katilais. Moteris taip pat nusprendė, kad toks šildymo būdas jai yra priimtiniausias. Tačiau bute nėra įrengto dūmtraukio – buvusieji savininkai dūmus išleisdavo tiesiog per namo ventiliacijos angą. Kaip įsirengti dūmtraukį, kad nebūtų pažeisti saugos reikalavimai, ar reikia kokių nors leidimų, klausia portalo skaitytoja.
Moteris gyvena pirmame dviejų aukštų daugiabučio namo aukšte. Jos nuomone, sprendimas galėtų būti tik vienas – įsirengti atskirą dūmtraukį, kurį tektų vesti ir palei svetimo buto sieną. Ar tam reikia gauti kaimynų sutikimą?

Kaip įsirengti kieto kuro katilą

Laimonas Stulginskas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM Gaisrų prevencijos skyriaus vyriausiasis specialistas sako, kad, norint bute įsirengti kieto kuro katilą, nereikia jokio rašytinio pritarimo statinio projektui. Kuomet nėra reikalingas rašytinis pritarimas statinio projektui, projektas įrengti kieto kuro katilą bute nėra privalomas. Jis gali būti rengiamas tik tada, kai to pageidauja pats statytojas.

Tačiau pareigūnas pabrėžia, kad nukreipti dūmus į daugiabučio namo vėdinimo kanalą draudžiama.

„Dūmams šalinti iš kietojo kuro katilo turi būti naudojamas dūmtraukis, – sako L. Stulginskas. – Dūmtraukis gali būti išvestas per moters buto, t. y. pastato išorinę sieną, laikantis gaisrinės saugos reikalavimų.“

>>>Detalesni gaisrinės saugos reikalavimai, norint statinyje (bute) įsirengti kietojo kuro katilą ir dūmtraukį (Šildymo sistemų, naudojančių kietąjį kurą, gaisrinės saugos taisyklės)

Dūmtraukis – tik pritarus kaimynams

Įsirengti bute kieto kuro katilą daug paprasčiau, negu įrengti dūmtraukį. Kaip sako Toma Kondrotaitė, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Konsultavimo skyriaus vyriausioji specialistė, sprendimai dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo priimami butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma. Taigi norint įrengti angą išorinėje sienoje bei pritvirtinti dūmtraukį prie pastato fasado elementų, privalomas daugumos butų savininkų rašytinis sutikimas.

„Kaimo vietovėje esančiame daugiabučiame gyvenamajame name, kuris nepatenka į konservacinio prioriteto ar kompleksinę saugomą teritoriją, kultūros paveldo objekto teritoriją ar kultūros paveldo vietovę, nurodytus remonto darbus galima atlikti be projekto ir savivaldybės administracijos rašytinio pritarimo atitinkamam projektui. Tačiau kultūros paveldo statinio atveju būtų privalomas atitinkamas projektas ir statybą leidžiantis dokumentas“, – sakė T. Kondrotaitė.

Taigi žmonėms, gyvenantiems daugiabučiuose kaime, jokių problemų įsirengti kieto kuro katilą. O norint įsirengti dūmtraukį, būtinas rašytinis kaimynų sutikimas. Tačiau svarbiausia – kur begyventume, vėdinimo angų naudoti vietoj dūmtraukio ir negalima, ir tai yra pavojinga.  
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2019-10-21 09:15
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) primena apie privalomus inžinerinius geologinius ir geotechninius tyrimus (IGG), kurie turi būti atlikti rengiant statybos, rekonstravimo ir tvarkybos darbų projektus, taip pat kapitalinio remonto projektus, kai keičiamos pamatų konstruk...
nuotrauka
2019-10-17 10:24
KLAUSIMAS. Koks atstumas turi būti nuo autoserviso iki gyvenamųjų pastatų ar sklypų? Ar statant autoservisą reikia kaimynų sutikimo?
nuotrauka
2019-10-11 09:06
KLAUSIMAS. Ar užbaigus stogo kapitalinį remontą, reikia pateikti tai patvirtinančius dokumentus Statybos inspekcijai pagal projektą, kurio autorius miręs? 2016 m. rangovas darbus atliko pagal projektą. Ar reikalinga registracija Registrų centre? Registrų centras atsisako registruoti pusės namo stogo...
nuotrauka
2019-10-09 09:50
KLAUSIMAS. Ar reikia statybą leidžiančio dokumento, norint iš dvišlaičio stogo padaryti vienšlaitį?
nuotrauka
2019-10-08 09:31
Kaip skelbia Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos, modernizavus statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“, ji taps kur kas patogesnė naudotis.
nuotrauka
2019-10-07 16:15
KLAUSIMAS. Koks turi būti minimalus statomos tvoros atstumas nuo kadastre įteisintos ribos tarp kaimyninių sodininkų bendrijos sklypų, jei nerandama gretimo sklypo savininko ir neįmanoma susiderinti dėl bendros vakarinės ekspozicijos tvoros?
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-05 16:05
Paprastai, kai vieno sklypo savininkai imasi reljefo pertvarkymų, kitiems kyla problemų. Ką daryti?
nuotrauka
2019-08-02 11:49
Portalo skaitytojas iš Kanados nusipirko angarą ir pastatė jį broliui priklausančiame sklype. Jis teiraujasi, kokių dokumentų reikia, kad statyba būtų teisėta.
nuotrauka
2019-06-27 09:18
Šeima planuoja statyti 2 grupės nesudėtingą statinį – namą, kurio plotas sieks iki 80 kv. metrų. Tačiau būsimieji namo savininkai suabejojo, ar jiems privaloma aukšta energinio naudingumo klasė.
nuotrauka
2019-06-14 14:45
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) atkreipia gyventojų dėmesį, kad pastebėjus pastato išorinių ar vidinių sienų įtrūkius ar skilimus jokiu būdu nereikėtų numoti ranka. Inspekcijos specialistai pažymi, kad bet kokios pastato deformacijos turi būti skubiai ištirtos įvertina...
nuotrauka
2019-06-12 10:40
Ar galima prie savo nuosavo namo, esančio kaimo vietovėje, pristatyti 8 kv. metrų priestatą, kuris būtų sujungtas su namu? Kokių dokumentų reikia tokiai statybai?
nuotrauka
2019-06-10 14:32
Kaip teisėtai pasistatyti pirtelę, kurios plotas – iki 80 kv. metrų, žemės ūkio paskirties sklype?
nuotrauka
2019-06-06 15:59
Septynių savivaldybių administracijų atstovai dalyvavo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (VTPSI) surengtame pasitarime, kuriame diskutavo probleminiais statybą leidžiančių dokumentų išdavimo klausimais. VTPSI pažymi, kad aktyvesnis bendradarbiavimas su savivaldybių administr...
nuotrauka
2019-05-31 10:34
Kokių dokumentų reikia, norint statyti iki 50 kv. m garažą, jeigu jis planuojamas namų valdos sklype arba prie namo kaimo vietovėje?
nuotrauka
2019-05-30 15:20
Bendras pastato plotas lemia, kokiai pastatų grupei jis priskirtinas ir kokių dokumentų reikia jį statant, renovuojant. Tačiau ar į bendrą plotą skaičiuojamas ir rūsys?
nuotrauka
2019-05-09 16:12
Ką daryti, kai statybų leidimas išduotas 2008 metais, namo projekto nėra – yra tik techninis projektas. Ar reikalingas darbo projektas, ar jį turi rengti tas pats architektas, kuris rengė visą namo projektą rengė?
nuotrauka
2019-05-09 15:13
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pradėjo tyrimą dėl pastato K. Petrausko g. 38, Kaune, deformacijų ir šiame pastate vykdytų galimai savavališkos statybos darbų.
nuotrauka
2019-04-11 10:41
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) informuoja, kad nuo birželio 1 d. kartu su prašymu išduoti statybos užbaigimo aktą ar patvirtinti deklaraciją apie statinio statybos užbaigimą bus privaloma pateikti ir statinio techninį pasą (techninę apskaitos kortelę) ar pastato techn...
nuotrauka
2019-03-27 09:42
Siekdama didinti visuomenės įsitraukimą į aplinkos formavimo procesus bei sudaryti palankesnes galimybes gyventojams ginti teisę gyventi sveikatai bei gerovei tinkamoje aplinkoje, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) informacinėje sistemoje „Infostatyba“ viešai skelbia savi...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...