2020 rugpjūčio 15 d. šeštadienis, 11:15
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaip išsirinkti kokybiškus garažo vartus, pataria „Dextera“ specialistai  6 Video

2014-06-25 12:38
Garažo vartai – tai neatsiejama namų dalis. Juos reikia rinktis taip pat atsakingai, kaip ir kitus namo konstrukcijos elementus: įvertinti jų saugumą, patogumą naudotis, šilumos ir garso izoliacines savybes, atsparumą specifinėms oro sąlygoms, konstrukcijos patvarumą ir ilgaamžiškumą. Labai svarbi ir vartų gamintojų reputacija, gebėjimas atitikti Europos Sąjungos reikalavimus. Rinkos naujoves pristato ir profesionaliais patarimais dalijasi garažų vartų ekspertas Ričardas Liepinaitis, bendrovės „Dextera“ atstovas.
nuotrauka
Garažo vartai. DEXTERA


Minimos įmonės
Dextera, UAB
Šilta, jauku ir patogu

Pakeliami garažo vartai skirstomi į plokštuminius ir segmentinius. Pirmieji tinka nešildomam garažui, jeigu jis pastatytas šalia namo ar įrengtas požeminėje stovėjimo aikštelėje. Segmentiniai vartai – puikus pasirinkimas siekiantiems dar vienos šiltos ir jaukios patalpos namuose.

„Jeigu jūsų garažas šildomas arba įrengtas po vienu stogu su gyvenamosiomis patalpomis, geriau rinktis segmentinius garažo vartus. Jie tinka ir tiems, kas nori atidaryti vartus iš toliau, ar tik privažiavus prie namų“, – pataria R. Liepinaitis. Eksperto teigimu, segmentiniams vartams būdingas sandarumas ir puikios šilumos izoliacijos savybės. Naudojant energiją taupančias plokštes ir sandarinimo sistemą per visą perimetrą, užtikrinama reikiama temperatūra garaže.

Renkantis vartus, verta atkreipti dėmesį ir į jų storį. „Dažniausiai Lietuvoje įrengiami vartai, gaminami iš 40–42 mm segmento. Mes rinkoje pristatome vartus, pagamintus iš 45 mm segmento su poliuretano užpildu, tai 12,5proc. daugiau, nei kiti vartų segmentai siūlomi rinkoje“, – sako ekspertas. Tokie vartai, anot specialisto, taip pat turi gerai izoliuoja garsą (21db), yra atsparūs vandeniui (iki 50 Pa) ir stipriam vėjui (iki 1000 Pa). Eksperto teigimu, šie vartai idealiai tinka tiek gyvenamiesiems namams, tiek pramoninėms bendrovėms.

Patikima konstrukcija

Renkantis garažų vartus, specialistas rekomenduoja pasidomėti ir gamintoju. Labai svarbu, kad visos vartų konstrukcijos detalės būtų gaminamos vienoje gamykloje – taip pasiekiamas kompleksinis technologinis požiūris į visas smulkmenas, konstrukcinius elementus ir užtikrinama aukščiausia kokybė.

„Garažų vartų gamintojas, su kuriuo dirbame, viską gamina pats. Dėmesys detalėms akivaizdus: pavyzdžiui, jų vartų segmentuose naudojama 4 kartus sustiprinta lankstų tvirtinimo vieta, įrengta pirštų prispaudimo apsaugos sistema, vyriai gaminami iš nerūdijančio plieno, oro ir vandens nepralaidumą užtikrina dvigubos tarpinės, o išorinė antikorozinė apsauga garantuoja, kad vartai tarnaus ilgai. Per visą vartų perimetrą tarpuose yra įrengtos polimerinės sandarinimo gumos, kurios kartu su bėgių profiliais užtikrina patikimą sandarumą“, – vardina R. Liepinaitis.

Svarbu ir tai, kad vartus būtų galima saugiai atidaryti ir uždaryti tiesiog rankomis – vartų segmentai turi susijungti hermetiškai, be tarpų, ir patikimai saugoti tiek nuo karščio, tiek nuo šalčio ar kitų oro išdaigų.

Saugu ir patikima

Garažo vartai taip pat privalo atitikti Europos Sąjungos bei mūsų šalies nustatytas saugumo normas, nes ypač svarbu apsaugoti žmogų nuo galimų susižalojimų. Vienas pavojingiausių gedimų – lūžta vartuose esanti spyruoklė. Lūžus spyruoklei, vartų lakštas gali nukristi ir sulankstyti automobilį arba sužaloti žmogų.

„Šiuo metu rinkai siūlome garažų vartus su unikalia saugumo sistema, kurioje įdiegtas vadinamasis „spyruoklė spyruoklėje“ fiksacijos metodas, saugantis, kad spyruoklė neatsikabintų nuo bėgelių, jei viena iš spyruoklių būna pažeista. Visi mūsų vartų pakėlimo mechanizmai yra gaminami su šia specialia apsauga“, – pasakoja R. Liepinaitis.

R. Liepinaičio teigimu, „Dextera“ vartai yra patikrinti specialiais bandymais sūraus ūko kameroje, kur išlaikė 750 val. tyrimą. Tai prilygsta 15 metų naudojimui.

Buičiai ir pramonei

Eksperto teigimu, segmentiniai vartai itin plačiai naudojami ne tik buityje, bet ir pramonėje. Čia jiems keliami aukštesni reikalavimai.

„Pramoniniai vartai yra gaminami ir pritaikomi dažnam varstymui. Dabar rinkoje pristatome vartus, kurie garantuoja iki 100 tūkst. sklandžių atidarymo-uždarymo ciklų. Labai svarbu, kad šiuos sunkius (iki 600 kg) pramoninius vartus taip pat galima atidaryti bei uždaryti rankomis – užtenka mažesnės nei 260N (≈26kg) jėgos“, – pasakoja specialistas.

Renkantis buitinius ar pramoninius vartus siūloma plati spalvų ir tekstūros įvairovė. Paprastai gyvenamuosiuose namuose labiau stengiamasi vartus priderinti prie išorinės būsto estetikos. Įrengiant pramoninius vartus daugiau dėmesio skiriama faktūrai, kuri paslėptų nuo intensyvaus naudojimo atsirandančius įbrėžimus. Populiarūs ir vartai su „langais“, t.y. panoraminėmis plokštėmis, kurios leidžia pamatyti, kas yra už vartų, o į vidų įleidžia natūralaus apšvietimo. Tai puikus sprendimas įvairiems salonams, servisams, dirbtuvėms, logistikos centrams ar kitiems sandėliams. „Dextera“ specialistai nemokamai konsultuoja ir pataria visiems, planuojantiems įsirengti garažų vartus.

PUIKUS SEGMENTŲ TECHNINIS SPRENDIMAS

1. Išorinės ir vidinės segmento plokštės tiek viršuje, tiek apačioje yra papildomai sustiprintos.

3. Jungiamųjų varžtų tvirtinimo vietos yra specialiai 4 kartus sustiprintos.

2. Vartų segmentų konfigūracija užtikrina savaiminį lygiavimą.

 

UAB „Dextera“ informacija ir iliustr.

Statybunaujienos.lt

„Dextera“ segmentiniai vartai („Statybų TV“)
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Silvija
2017-11-03 11:11
Puikūs patarimai kokybiškiems vartams išsirinkti. Jei aktualu pultelio programavimas ir informacija apie tai http://shtorm.lt/came-pulteliai.html
Agne
2017-10-31 10:33
Pasirinkus automatinius vartus, koki pulteli geriausia yra rinktis? Ar came pulteliai patvarus, ar lengva suprogramuoti?
UAB "Dextera"
2016-12-30 11:09
Sveiki, Į visus Jūsų rūpimus klausimus mielai atsakys mūsų vadybininkai. Tad kviečiame susisiekti nemokama linija: 8 800 00013
Kristina
2016-12-28 18:58
Kaip tik vasarą planuoju keisti garažo vartus. Kadangi garažas yra apšildomas, labai svarbu yra termoizoliacija. Tik nelabai suprantu, ar segmentiniai vartai tas pats kas susukami vartai?
ritukasta
2016-10-17 11:40
Aš taip pat rinkausi garazui vartus ir įsitikinau, kad labai svarbu yra vartų automatika ir patikimumas.
Aciu
2014-08-06 09:23
dextera turi ne tik garazo vartus, bet ir nuostabias zaliuzes, kurios tikrai nepraleidzia saules spinduliu, ypac dabar, tokia karsta vasara. dekoju meistrui, kuris patare issirinkti atsipndincias saules spindulius zaliuzes. Aciu

Sprendimai

nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-14 07:30
Lietūs ir klimato atšilimas grasina nepageidautina drėgme, kuri sukuria sąlygas pelėsiui, įvairioms bakterijoms atsirasti. Todėl kuriant statybos produktus, taip pat ir dažus, būtina rasti sprendimus, kurie produktus darytų atsparius gamtos sąlygoms.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-02-13 09:08
Betono gaminių aplinkotvarkai gamintoja bendrovė „Betono mozaika“ Lietuvoje valdo keturias gamyklas. 2019-ieji įmonei tapo „premium“ gaminių augimo metais: lyginant su 2018 m. jų pardavimai ir gamyba augo daugiau nei 20 procentų.
nuotrauka
2019-11-22 14:03
Visame pasaulyje vykstantys masiniai protestai prieš klimato atšilimą, išaugęs žmonių rūpestis aplinkos apsaugos klausimais ir vis atsakingesnis vartojimas neaplenkia ir nekilnojamo turto, statybų sektoriaus. Vilniečių įkurta įmonė „Ecococon“ sukūrė unikalią šiaudinių namų sienų technologiją ir jau ...
nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...

Statybunaujienos.lt » Sprendimai

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...