2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 9:08
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaip pabloginti savo naujojo buto kokybę?  1

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2016-04-24 09:18
Pastaruoju metu bent jau Vilniuje nekilnojamojo turto rinka tiesiog spirga – butų statoma tūkstančiais, ne mažiau jų ir parduodama. Vis tik bendrovės „Veikmė“ direktorius Eugenijus Zaremba Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos suorganizuotoje „Būsto mugėje“ pasakojo apie atvejus, kai, nusprendę perprojektuoti, pakeisti sanitarinių mazgų vietą ar pasididinti erdvę ties palange, naujakuriai ženkliai pablogina būsimo gyvenimo kokybę ir sau, ir kaimynams. Tiesą sakant, gal vis tik labiau kaimynams.
nuotrauka
Jei nenorite, jog gyvenimas bute apkarstų ir jums, ir kaimynams, pasidomėkite prieš įgyvendindami remonto planus. Asociatyvi svetainės Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
Veikmė, UAB

Netekęs kantrybės buto gyventojams dėstyti, kodėl „atestuotos dizainerės“ sprendimas neturėtų būti įgyvendinamas, E. Zaremba kartais provokuoja: „Puiki idėja! Kaip mūsų architektai to nesugalvojo! Pasiūlysiu ir jūsų kaimynams tualetą įsirengti virš jūsų miegamojo!“

Tas raminantis čiurlenančio klozeto garsas

Žmonių vaizduotė ir kūrybiškumas, vis tik, yra beribiai. Gavę laisvę ne visuomet žinome, kaip atsakingai su ja elgtis – tai pasireiškia įvairiose srityse. Tad paminėsiu tik kelias situacijas, su kuriomis patys esame susidūrę“, – portalo Statybunaujienos.lt žurnalistams sakė E. Zaremba.

Greičiausiai visiems jau yra tekę susidurti su pakabinamais klozetais – jų bakeliai ir nuleidimo mechanizmai montuojami sienoje. Tad kam prarasti dalį vertingo tualeto ploto, kai bakelį iš tiesų galima įmontuoti... į kaimyno sieną?

Kokį šlamštą čia pastatė„Ką jie daro? Šiaip reikėtų tokį bakelį tvirtinti prie sienos ir uždengti. Tačiau žmogus pasižiūri brėžinius: ties klozetu – tarpbutinė siena. Joje – plyta, garso izoliacijai skirta vata ir vėl plyta. Gudručių pamokyti, jie išdaužo plytų sluoksnį, lauk išlupa izoliacinę vatą ir į tą susidariusį gal 20-ies centimetrų sluoksnį įgrūda tą visą savo bakelio sistemą. Tokiu būdu sutaupo sau nemažą centimetrų kiekį erdvės“, – apie vieną iš „rekonstrukcijų“ naujame bute pasakojo E. Zaremba (asm. archyvo nuotr. kairėje)

Kokios būna tokio remonto pasėkmės? Na, tiesiog kaimynas puikiai girdi visus tuos kartus, kai jūs nuleidžiate vandenį. Girdi taip puikiai, kad kartais nuo šio garso prabunda naktimis, o netrukus ima koneveikti daugiabučio rangovą: „Kokį šlamštą čia pastatė?!“

„Gudrutis sau pasidaro patogiau, o kaimynui ženkliai pablogina gyvenimo kokybę. Ir įrodyti tai sunku – juk reikia patekti į privačią nuosavybę. Mums gali pasakyti: „Eikit lauk, ko čia landžiojat?!“– kalbėjo bendrovės „Veikmė“ vadovas.

Virš miegamojo – vonia su tanko varikliu

Kita gana dažnai pasitaikanti šunybė – klozeto perstatymas į kitą vietą. Tai lengviausia padaryti išdaužius grindų sluoksnį ir išėmus ten esančią garso izoliacijai skirtą medžiagą.

„Kol kas viskas gerai – tokius darbus ir reikia atlikti, norint grindyse išvedžioti nutekėjimo ir vandens padavimo vamzdžius. Tačiau tai padarę jie nesudeda garso izoliacijos į vietą! Tiesiog užpila cementiniu sluoksniu. Toje vietoje vėlgi dingsta tarpbutinė garso izoliacija“, – paaiškino E. Zaremba.

Jis svarstė, jog kartais to galbūt nežino net pats buto savininkas – jis gali pasamdyti atgrubnagius statybininkus, kurie tiesiog tingės tvarkingai sudėti garso izoliacijos sluoksnį atgal.Kokį šlamštą čia pastatė
Pakabinamas tualetas. Pixabay.com nuotr.

Kiti nusprendžia, jog sanitarinio mazgo nori didesnio: jo vietoje įsirengia sandėliuką, o tualeto ir vonios patalpas perkelia į kitą vietą. Gal ir neblogai. Tačiau ar norėtumėte, jog kaimynas turėtų tualetą tiesiai virš jūsų miegamojo?

„Hidroizoliacija – gal dar dar, bet garsas... Atsiranda garso šaltinis, kuris šioje vietoje nebuvo numatytas. Taip sugadinamos sąlygos žemiau gyvenančiam kaimynui. Na, duok Dieve, kad visus sluoksnius žmogus įrengtų atsakingai. Tačiau tokia galimybė yra mikroskopinė. O kur dar idėja tokioje vietoje įrengti burbulinę vonią? Ir tokią „gerą“, su kinietišku tanko varikliu!“ – gyventojų išradingumą komentavo E. Zaremba.

Kai kurie pirkėjai ateina iki pat direktoriaus kabineto su brėžiniais ir įsitikinimu – „klientas visada teisus“.

„Tada sakau: „Tikrai, kokia gera idėja! Jūsų dizaineris puikiai padirbėjo, išdėstė visas funkcines zonas taip, kaip patogiau – mūsų architektai, žiopliai, to neįvertino. Pasiūlysiu ir jūsų viršutiniam kaimynui sanitarinį mazgą perkelti virš jūsų miegamojo!“. Pamatytumėte reakciją...“, – juokiasi „Veikmės“ vadovas.

Vakuumas, bet užtat nešalta

Išdaužius grindis „Veikmės“ statytame bute rastumėte ploną juostelę akmens vatos – ji taip pat įdedama dėl garso izoliacijos.

„Jei šios juostelės neįdeda atgal, o tiesiog užlieja išlyginamąjį sluoksnį – smūginis garsas keliauja per visą pastatą. Taip gadinama gyvenimo kokybė ir sau, ir kaimynams“, – kalbėjo pašnekovas.

Dar vienas taškas, kur dažnai klystama – virtuvės garų surinktuvas. Ortakyje, ant kurio kabinamas garų surinktuvas, dažniausiai yra sumontuoti atbuliniai vožtuvai.

„Baldų gamintojai-surinkėjai, neretai nesigilina, kas tai per įtaisas: montuodami išlupa tą vožtuvą, ir neįdeda atgal. Ar iš žioplumo, ar iš tingėjimo. Tuomet, įsivaizduokite, ištrauktas oras per tą vėdinimo kanalą pučiamas atgal į butą. Esant atbuliniam vožtuvui to niekada nebūtų“, – sako E. Zaremba.
Kokį šlamštą čia pastatė
Virtuvė su garų surinktuvu. Freedigitalphotos.net nuotr.

Dar viena situacija – kai buto naujakurys savo naująjį garų surinktuvą išsirenka pagal grožį, o ne pagal realius poreikius.

„Išsirenka 1000 ir daugiau kubų (ištraukiamo oro, – red. past) galingumo. Kai vidutiniam butui užtenka 300 kubų galinčio ištraukti garų surinktuvo. Gal ir nieko blogo, kai tą galingumą žinai ir jį teisingai naudoji. Vietoje to oro, kuris ištrauktas, jo turi pritekėti. Žmogus spusteli 3 mygtuką (didžiausio galingumo trauka) ir suformuoja savo bute vakuumą! Veikiant jėgai oras pradedamas traukti iš visur – per mažiausius plyšelius“, – sakė E. Zaremba.

Dar viena slidi būsto vieta – orlaidės. Oras pro jas į būstą patenka šaltas. Todėl dalis gyventojų nutaria, jog nėra ko šalčio leisti į namus... ir užpurškia jas sandarinimo putomis.

„Kai nebelieka jokio vėdinimo, pradeda rasoti langai, žmogus dūsta, vaikšto pamėlynavęs ir teisinasi: „Vaikui šalta!“. Bet ar dėl to reikia vaiką dusinti? Orlaidės turi rankinio uždarymo funkciją – jas galima uždaryti, kai šalta, galiausiai – vaiko lovelę perstatyti kiek toliau nuo lango“, – stebėjosi E. Zaremba.

Daugiabučiame – kaimo turizmo sodyba su židiniu

Dar viena situacija: kai sugalvoję įsirengti įmantresnę palangę gyventojai ar jų pasamdyti statybininkai išplėšia garo izoliacijos juostas. Vėliau buto gyventojas skundžiasi pojūčiu, jog per langą „traukia vėjas“.

Taip pat negalima sausuoju būdu montuoti sienoje elektros kištukinių lizdų. Jei jau lendate į sienas ir suploninate šilumos izoliacijos sluoksnį, sumontuokite lizdus šlapiuoju būdu – naudodami skiedinį ar glaistą.

Jei sugalvojama įsirengti tokius blokus tarpbutinėse sienose – galioja ta pati taisyklė.

E. Zaremba nesveikina ir noro daugiabučiame name įsirengti židinį. Žinoma, tai – įmanoma, tačiau galioja daugybė papildomų priešgaisrinių reikalavimų, taisyklių, ką galima daryti, ko – negalima.Kad būtų paprasčiau, naujakuriai priima paprasčiausią sprendimą – židinio kaminą išveda į bendrą vėdinimo kanalą.

„Ir taip, pavyzdžiui, nuo antro aukšto iki devinto „varo“ dūmus“. Tiems, kurie klausia, rekomenduojame tai darančias įmones – juk kompetentingos įmonės nedaro tokių nesąmonių, jos saugo savo reputaciją“, – gūžčiojo pečiais pašnekovas.

Kokį šlamštą čia pastatė
Kad židinys daugiabutyje būtų įrengtas taip, jog nekeltų kitiems neigiamų pojūčių, kreipkitės į specializuotas įmones. Pixabay.com

Ką E. Zaremba patartų naujakuriams? Visų pirma – neužmiršti, jog daugiabutyje jie turi kaimynus. Antra – konsultuotis. Trečia – samdyti kvalifikuotus architektus bei dizainerius.

„Nori kažką daryti? Ateik ir pasiklausk. Žinoma, dalis tų, kurie išgirsta, kad kažko daryti negalima, palinksi galva ir eina daryti to, ką sugalvojo“, – sakė jis.

„Kiekvienas Lietuvoje yra geras statybininkas. Kaip ir krepšinio treneris“, – juokdamasis pokalbį užbaigia pašnekovas ir išdėsto auksinę taisyklę: „Remontuok butą taip, kaip tikiesi, kad remontuos kaimynas virš tavęs.“
 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

klaidos
2016-04-24 22:38
Taip, reikia viešinti dažniausiai daromas klaidas, kurios blogina gyvenimą būstuose. Tokios klaidos negali būti toleruojamos

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2019-09-12 10:17
„Visų pirma, viešosios erdvės yra vieta demokratijai“, – neabejoja vokiečių kraštovaizdžio architektė Lola Meyer. Šį kartą architektų biuro „Urbikon“ profesionalė į Lietuvą atvyko pasidalinti savo patirtimi su Lietuvos studentais – veda dviejų savaičių kūrybines dirbtuves Vilniaus Gedimino technikos...
nuotrauka
2019-09-11 09:58
Įsigijus naują būstą ar jį renovuojant, iškyla klausimų, kiek kainuoja įsirengti būstą, kokie patys svarbiausi įrengimo etapai. Antradienio pavakarę vykusio renginio metu, šias ir kitas susijusias temas nagrinėjo interjero dizainerė, architektė Simona Vilutė. Seminaras „Interjero įrengimo kaina“ vyk...
nuotrauka
2019-09-05 09:48
Kitą savaitę ant vieno iš Žaliojo tilto postamentų iškils nauja instaliacija „Šeima“, kuri kvies susimąstyti – koks yra šeimos santykis su miestu. Donato Norušio kūrinys ant Žaliojo tilto bus eksponuojamas iki kitų metų kovo vidurio. Ši instaliacija pakeis nuo šių metų balandžio mėnesio čia stovėjus...
nuotrauka
2019-09-04 12:17
Palangos koncertų salės fasadą puošiantis dainininko ir dainų tekstų autoriaus Stasio Povilaičio autografas oficialiai pripažintas didžiausiu parašu šalyje. Šį Lietuvos rekordą įregistravo agentūra „Factum“.
nuotrauka
2019-08-21 14:05
Besirengdama Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos pertvarkai bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ kviečia jaunimą kurti meninę savo ateities stoties viziją. Rugsėjo 6 dieną rengiamose moksleivių kūrybinėse dirbtuvėse „Sukurk savo ateities stotį“ gabūs jaunuoliai turės progą pademonstruoti meninius...
nuotrauka
2019-08-12 13:48
Aiškėja preliminarūs laimėtojai Nacionalinės koncertų salės architektūrinių idėjų tarptautiniame konkurse – tarptautinė ekspertų komisija, kuriai vadovavo Ole Gustavsen, pagal konkurso vertinimo kriterijus sudarė darbų įvertinimo sąrašą. Jo viršuje rikiuojasi geriausios idėjos: kol kas pirmauja Ispa...
nuotrauka
2019-08-08 13:24
Populiarėjantis „zero waste“ (nulinių atliekų – liet.) judėjimas įsitvirtina mados ir ekologiškų pakuočių srityse. Dabar tendencijos persikelia ir į kitas gyvenimo sritis – jos ryškios ir namų interjero dizaino sprendimuose. Įkvėpta šio judėjimo entuziastų, internetinė parduotuvė Pigu.lt, bendradarb...
nuotrauka
2019-08-08 11:27
Jei gyvenime pritrūkote iššūkių, kraustykitės į naujus namus. Daugeliui šis procesas tampa tikru išbandymu – kokį būstą rinktis, kurioje vietoje, kokį biudžetą jam galite skirti ir galiausiai – kaip nauji namai turėtų atrodyti? Jei sklandžiai įveikėte etapus, susijusius su būsto tipu, jo kaina ir pa...
nuotrauka
2019-07-31 14:39
Kultūros ministerijos siūlymu Vyriausybė paskelbė Kauno centrinio pašto rūmus kultūros paminklu. Toks išskirtinis Kauno centrinio pašto rūmų statusas įgalina rengti naujus teisės aktus, įrašant šį objektą į Valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą. Tai reiškia, kad bu...
nuotrauka
2019-07-31 10:15
UAB „Verslo investicijos“ ir Lietuvos architektų sąjungos skelbto administracinio pastato Lvovo g. 21a, Vilniuje atviro projekto tarptautinį architektūros konkursą laimėjo UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ projektinis pasiūlymas. Jo autoriai – architektai Remigijus Bimba, Raimondas Gudauskas, Audro...
nuotrauka
2019-07-30 11:55
Lietuvos modernizmo perlu vadinamas KTU Cheminės technologijos fakulteto A korpusas (KTU CTF A) pripažintas tarptautiniu mastu. JAV įsikūręs filantropo John‘o Paul‘o Getty vardu pavadintas fondas pastatą atrinko kaip vieną iš 10 išskirtiniausių architektūros objektų visame pasaulyje ir jo pavyzdinių...
nuotrauka
2019-07-18 11:59
Ilgus metus daugelio daugiabučių balkonai būdavo paversti sandėliukais – juose žmonės laikydavo daiktus, džiaudavo skalbinius. Tačiau, pasak ekspertų, balkono funkcija namuose keičiasi – jis tampa kambariams prilygstančia gyvenamąja erdve. Balkonuose ir terasose gyventojams dabar reikia patogumų: el...
nuotrauka
2019-07-12 10:36
Pagal vidutinės gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) kainos pokytį Lietuva tarp 56 pasaulio šalių užėmė 15 vietą demonstruodama 7% metinį augimą ir per metus sąraše pakilo net 11 pozicijų aukštyn – taip rodo „Registrų centro" ir Lietuvos centrinio banko duomenys, skaičiuojant nuo 2018 m. I ketvirčio ...
nuotrauka
2019-07-09 10:40
Architektūrinio konkurso komisija išrinko geriausius projektus naujam UAB „Hanner“ verslo centrui „Business Stadium North East“. Pirmąją vietą iš 9 dalyvių laimėjo UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ pasiūlytas darbas.
nuotrauka
2019-06-26 13:48
Kai kurie interjero elementai yra svarbesni už kitus ir ne taip lengvai pakeičiami. Dėl to jų sprendimus reikėtų apgalvoti atsakingai, neskubotai. Interjero dizaino srityje dirbantis architektas Irmantas Petrauskas sako, kad toks interjero elementas yra grindys. Su jomis ne tik daugiausia liečiamės,...
nuotrauka
2019-06-21 16:19
Klaipėdos regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) išnagrinėjo keturių daugiabučių gyvenamųjų namų komplekso Mokyklos g. 18A, Klaipėdoje, projektinius pasiūlymus. Ekspertų vertinimu, jie architektūros kokybei keliamus reikalavimus atitinka iš dalies.
nuotrauka
2019-06-20 12:52
Didelė natūralios šviesos sklaida, grynas oras, bendrosios poilsios erdvės, augalų gausa, atpalaiduojantis vaizdas pro langą. Tokias šiuolaikinių darbo erdvių interjero dizaino tendencijas išskiria specialistai.
nuotrauka
2019-06-11 09:50
Daugybė valstybių sostinių ir didžiųjų miestų išgyvena neeilines transformacijas – geležinkelių ir autobusų stočių rajonai iš pilkų, pramoninių, kartais net apleistų miesto teritorijų virsta prestižiniais kvartalais. Į šiuos dažnai itin netoli istorinio miesto centro esančius rajonus atsikelia vis d...
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-06-03 11:40
IKEA ir TV3 rengiasi antram „Namų idėja su IKEA“ sezonui ir vėl renka lietuvių namus nemokamam interjero atnaujinimui. Šį kartą IKEA dizaineriai atnaujins ne tik namų patalpas, tačiau įžengs ir į verslo erdves – nedideli šeimų verslai, startuoliai, dirbtuvėlių ar parduotuvių savininkai kviečiami tei...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...