2020 rugsėjo 20 d. sekmadienis, 13:16
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaip pabloginti savo naujojo buto kokybę?  1

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2016-04-24 09:18
Pastaruoju metu bent jau Vilniuje nekilnojamojo turto rinka tiesiog spirga – butų statoma tūkstančiais, ne mažiau jų ir parduodama. Vis tik bendrovės „Veikmė“ direktorius Eugenijus Zaremba Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos suorganizuotoje „Būsto mugėje“ pasakojo apie atvejus, kai, nusprendę perprojektuoti, pakeisti sanitarinių mazgų vietą ar pasididinti erdvę ties palange, naujakuriai ženkliai pablogina būsimo gyvenimo kokybę ir sau, ir kaimynams. Tiesą sakant, gal vis tik labiau kaimynams.
nuotrauka
Jei nenorite, jog gyvenimas bute apkarstų ir jums, ir kaimynams, pasidomėkite prieš įgyvendindami remonto planus. Asociatyvi svetainės Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
Veikmė, UAB

Netekęs kantrybės buto gyventojams dėstyti, kodėl „atestuotos dizainerės“ sprendimas neturėtų būti įgyvendinamas, E. Zaremba kartais provokuoja: „Puiki idėja! Kaip mūsų architektai to nesugalvojo! Pasiūlysiu ir jūsų kaimynams tualetą įsirengti virš jūsų miegamojo!“

Tas raminantis čiurlenančio klozeto garsas

Žmonių vaizduotė ir kūrybiškumas, vis tik, yra beribiai. Gavę laisvę ne visuomet žinome, kaip atsakingai su ja elgtis – tai pasireiškia įvairiose srityse. Tad paminėsiu tik kelias situacijas, su kuriomis patys esame susidūrę“, – portalo Statybunaujienos.lt žurnalistams sakė E. Zaremba.

Greičiausiai visiems jau yra tekę susidurti su pakabinamais klozetais – jų bakeliai ir nuleidimo mechanizmai montuojami sienoje. Tad kam prarasti dalį vertingo tualeto ploto, kai bakelį iš tiesų galima įmontuoti... į kaimyno sieną?

Kokį šlamštą čia pastatė„Ką jie daro? Šiaip reikėtų tokį bakelį tvirtinti prie sienos ir uždengti. Tačiau žmogus pasižiūri brėžinius: ties klozetu – tarpbutinė siena. Joje – plyta, garso izoliacijai skirta vata ir vėl plyta. Gudručių pamokyti, jie išdaužo plytų sluoksnį, lauk išlupa izoliacinę vatą ir į tą susidariusį gal 20-ies centimetrų sluoksnį įgrūda tą visą savo bakelio sistemą. Tokiu būdu sutaupo sau nemažą centimetrų kiekį erdvės“, – apie vieną iš „rekonstrukcijų“ naujame bute pasakojo E. Zaremba (asm. archyvo nuotr. kairėje)

Kokios būna tokio remonto pasėkmės? Na, tiesiog kaimynas puikiai girdi visus tuos kartus, kai jūs nuleidžiate vandenį. Girdi taip puikiai, kad kartais nuo šio garso prabunda naktimis, o netrukus ima koneveikti daugiabučio rangovą: „Kokį šlamštą čia pastatė?!“

„Gudrutis sau pasidaro patogiau, o kaimynui ženkliai pablogina gyvenimo kokybę. Ir įrodyti tai sunku – juk reikia patekti į privačią nuosavybę. Mums gali pasakyti: „Eikit lauk, ko čia landžiojat?!“– kalbėjo bendrovės „Veikmė“ vadovas.

Virš miegamojo – vonia su tanko varikliu

Kita gana dažnai pasitaikanti šunybė – klozeto perstatymas į kitą vietą. Tai lengviausia padaryti išdaužius grindų sluoksnį ir išėmus ten esančią garso izoliacijai skirtą medžiagą.

„Kol kas viskas gerai – tokius darbus ir reikia atlikti, norint grindyse išvedžioti nutekėjimo ir vandens padavimo vamzdžius. Tačiau tai padarę jie nesudeda garso izoliacijos į vietą! Tiesiog užpila cementiniu sluoksniu. Toje vietoje vėlgi dingsta tarpbutinė garso izoliacija“, – paaiškino E. Zaremba.

Jis svarstė, jog kartais to galbūt nežino net pats buto savininkas – jis gali pasamdyti atgrubnagius statybininkus, kurie tiesiog tingės tvarkingai sudėti garso izoliacijos sluoksnį atgal.Kokį šlamštą čia pastatė
Pakabinamas tualetas. Pixabay.com nuotr.

Kiti nusprendžia, jog sanitarinio mazgo nori didesnio: jo vietoje įsirengia sandėliuką, o tualeto ir vonios patalpas perkelia į kitą vietą. Gal ir neblogai. Tačiau ar norėtumėte, jog kaimynas turėtų tualetą tiesiai virš jūsų miegamojo?

„Hidroizoliacija – gal dar dar, bet garsas... Atsiranda garso šaltinis, kuris šioje vietoje nebuvo numatytas. Taip sugadinamos sąlygos žemiau gyvenančiam kaimynui. Na, duok Dieve, kad visus sluoksnius žmogus įrengtų atsakingai. Tačiau tokia galimybė yra mikroskopinė. O kur dar idėja tokioje vietoje įrengti burbulinę vonią? Ir tokią „gerą“, su kinietišku tanko varikliu!“ – gyventojų išradingumą komentavo E. Zaremba.

Kai kurie pirkėjai ateina iki pat direktoriaus kabineto su brėžiniais ir įsitikinimu – „klientas visada teisus“.

„Tada sakau: „Tikrai, kokia gera idėja! Jūsų dizaineris puikiai padirbėjo, išdėstė visas funkcines zonas taip, kaip patogiau – mūsų architektai, žiopliai, to neįvertino. Pasiūlysiu ir jūsų viršutiniam kaimynui sanitarinį mazgą perkelti virš jūsų miegamojo!“. Pamatytumėte reakciją...“, – juokiasi „Veikmės“ vadovas.

Vakuumas, bet užtat nešalta

Išdaužius grindis „Veikmės“ statytame bute rastumėte ploną juostelę akmens vatos – ji taip pat įdedama dėl garso izoliacijos.

„Jei šios juostelės neįdeda atgal, o tiesiog užlieja išlyginamąjį sluoksnį – smūginis garsas keliauja per visą pastatą. Taip gadinama gyvenimo kokybė ir sau, ir kaimynams“, – kalbėjo pašnekovas.

Dar vienas taškas, kur dažnai klystama – virtuvės garų surinktuvas. Ortakyje, ant kurio kabinamas garų surinktuvas, dažniausiai yra sumontuoti atbuliniai vožtuvai.

„Baldų gamintojai-surinkėjai, neretai nesigilina, kas tai per įtaisas: montuodami išlupa tą vožtuvą, ir neįdeda atgal. Ar iš žioplumo, ar iš tingėjimo. Tuomet, įsivaizduokite, ištrauktas oras per tą vėdinimo kanalą pučiamas atgal į butą. Esant atbuliniam vožtuvui to niekada nebūtų“, – sako E. Zaremba.
Kokį šlamštą čia pastatė
Virtuvė su garų surinktuvu. Freedigitalphotos.net nuotr.

Dar viena situacija – kai buto naujakurys savo naująjį garų surinktuvą išsirenka pagal grožį, o ne pagal realius poreikius.

„Išsirenka 1000 ir daugiau kubų (ištraukiamo oro, – red. past) galingumo. Kai vidutiniam butui užtenka 300 kubų galinčio ištraukti garų surinktuvo. Gal ir nieko blogo, kai tą galingumą žinai ir jį teisingai naudoji. Vietoje to oro, kuris ištrauktas, jo turi pritekėti. Žmogus spusteli 3 mygtuką (didžiausio galingumo trauka) ir suformuoja savo bute vakuumą! Veikiant jėgai oras pradedamas traukti iš visur – per mažiausius plyšelius“, – sakė E. Zaremba.

Dar viena slidi būsto vieta – orlaidės. Oras pro jas į būstą patenka šaltas. Todėl dalis gyventojų nutaria, jog nėra ko šalčio leisti į namus... ir užpurškia jas sandarinimo putomis.

„Kai nebelieka jokio vėdinimo, pradeda rasoti langai, žmogus dūsta, vaikšto pamėlynavęs ir teisinasi: „Vaikui šalta!“. Bet ar dėl to reikia vaiką dusinti? Orlaidės turi rankinio uždarymo funkciją – jas galima uždaryti, kai šalta, galiausiai – vaiko lovelę perstatyti kiek toliau nuo lango“, – stebėjosi E. Zaremba.

Daugiabučiame – kaimo turizmo sodyba su židiniu

Dar viena situacija: kai sugalvoję įsirengti įmantresnę palangę gyventojai ar jų pasamdyti statybininkai išplėšia garo izoliacijos juostas. Vėliau buto gyventojas skundžiasi pojūčiu, jog per langą „traukia vėjas“.

Taip pat negalima sausuoju būdu montuoti sienoje elektros kištukinių lizdų. Jei jau lendate į sienas ir suploninate šilumos izoliacijos sluoksnį, sumontuokite lizdus šlapiuoju būdu – naudodami skiedinį ar glaistą.

Jei sugalvojama įsirengti tokius blokus tarpbutinėse sienose – galioja ta pati taisyklė.

E. Zaremba nesveikina ir noro daugiabučiame name įsirengti židinį. Žinoma, tai – įmanoma, tačiau galioja daugybė papildomų priešgaisrinių reikalavimų, taisyklių, ką galima daryti, ko – negalima.Kad būtų paprasčiau, naujakuriai priima paprasčiausią sprendimą – židinio kaminą išveda į bendrą vėdinimo kanalą.

„Ir taip, pavyzdžiui, nuo antro aukšto iki devinto „varo“ dūmus“. Tiems, kurie klausia, rekomenduojame tai darančias įmones – juk kompetentingos įmonės nedaro tokių nesąmonių, jos saugo savo reputaciją“, – gūžčiojo pečiais pašnekovas.

Kokį šlamštą čia pastatė
Kad židinys daugiabutyje būtų įrengtas taip, jog nekeltų kitiems neigiamų pojūčių, kreipkitės į specializuotas įmones. Pixabay.com

Ką E. Zaremba patartų naujakuriams? Visų pirma – neužmiršti, jog daugiabutyje jie turi kaimynus. Antra – konsultuotis. Trečia – samdyti kvalifikuotus architektus bei dizainerius.

„Nori kažką daryti? Ateik ir pasiklausk. Žinoma, dalis tų, kurie išgirsta, kad kažko daryti negalima, palinksi galva ir eina daryti to, ką sugalvojo“, – sakė jis.

„Kiekvienas Lietuvoje yra geras statybininkas. Kaip ir krepšinio treneris“, – juokdamasis pokalbį užbaigia pašnekovas ir išdėsto auksinę taisyklę: „Remontuok butą taip, kaip tikiesi, kad remontuos kaimynas virš tavęs.“
 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

klaidos
2016-04-24 22:38
Taip, reikia viešinti dažniausiai daromas klaidas, kurios blogina gyvenimą būstuose. Tokios klaidos negali būti toleruojamos

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-09-08 15:55
Lietuvių kompanija „Ryterna modul“ paskelbė kasmet organizuojamo tarptautinio architektūros konkurso nugalėtojus, kuriais tapo lietuvių dizainerių duetas. Organizatoriai sulaukė paraiškų iš net 58 šalių, o architektų kūryba atskleidė labai skirtingas vizijas.
nuotrauka
2020-08-14 10:29
Įsirenginėjant namus sukate galvą, kokias interjero detales pasirinkti, kurios spalvos geriausiai derėtų ar kaip nusimatyti tinkamiausią apšvietimą, tačiau trūksta ir kompetencijos, ir resursų. Tokioje situacijoje galima pasitelkti profesionalus arba tiesiog patyrinėti technologijų galimybes.
nuotrauka
2020-08-13 15:31
Po antrą kartą liepos pabaigoje vykusio viešo daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektinių pasiūlymų svarstymo, Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius nusprendė pritarti pataisytiems projektiniams pasiūlymams. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pakore...
nuotrauka
2020-08-12 11:32
Naujakuriai atsisako sovietmečiu itin populiaraus daiktų pertekliaus ir pirmenybę teikia „mažiau yra daugiau“ filosofijai. Dauguma lietuvių, įsirengdami būstą, rinktųsi modernaus minimalizmo (33 proc.), klasikinį (23 proc.) arba skandinavišką (20 proc.) interjerą. Tokią tendenciją atskleidė vienos d...
nuotrauka
2020-08-10 10:50
Pergolėmis vadinamos patobulintos pavėsinės, kurių kilmė siejama dar su senovės Romos laikais. DEXTERA gaminamos pergolės išsiskiria funkcionaliu dizainu, yra lengvesnės nei tradicinės pavėsinės, tačiau tuo pat metu yra ypač patvarios: laikančioji konstrukcija pagaminta iš aliuminio, kolonose įrengt...
nuotrauka
2020-08-07 09:02
Panevėžio miesto savivaldybėje visuomenei pristatyti vieno žymiausių Lietuvos architekto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko architektų studijos parengti Panevėžio autobusų stoties projektiniai pasiūlymai.
nuotrauka
2020-07-21 13:07
Vilniaus stoties rajonas artėja prie didelių pokyčių – įvairių sričių ekspertai atliko daugiau kaip 30 ha rengiamo teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detaliojo plano strateginio pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV) ir pateikė savo rekomendacijas. Iš pateiktų trijų teritori...
nuotrauka
2020-07-15 14:50
„Švyturys-Utenos alus“ uostamiesčio miestui pateikė naują Klaipėdos „Švyturio“ daryklos teritorijos vystymo projektą. Bendrovė siūlo atgaivinti ir atnaujinti senamiesčio erdvę, kuri būtų pritaikyta skubančiam ir patogumą vertinančiam šiuolaikiniam miesto žmogui.
nuotrauka
2020-07-10 12:30
Prasidėjus intensyviems projektavimo darbams, naujausi Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2) rekonstrukcijos projekto sprendiniai palankiai sutikti Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET). Susitikime pristatyti pagrindiniai techniniai pastato parametrai, susiję s...
nuotrauka
2020-07-10 10:53
Visuomenės vertinimui darkart keliauja savivaldybės kartą jau atmesti daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektiniai pasiūlymai. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pateikė juos viešinti, pakoregavusi pagal ankstesniuose svarstymuose (jų, privalomų ir neprivalomų, įvyko jau keturi...
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-06-19 10:30
Vienas iš dažnai atidėliojamų ir ilgiausiai planuojamų darbų yra būsto remontas ar atnaujinimas. Nors šią vasarą daugelis turės daugiau laiko imtis šio darbo, tai savo ruožtu gali atimti ir nemažai pinigų, kurių kartais tenka skolintis. Todėl architektas Irmantas Petrauskas pasakoja, kaip būstą atsi...
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 11:39
„Lietuviams dar nėra įprasta poilsiauti ar dirbti ant stogo, daugelis net neįsivaizduoja, kad stogas gali būti panaudojamas kaip puiki bendro laisvalaikio ar pramogų erdvė. Daugiabučių stogų kultūra pas mus dar tik kuriasi, tai naujas reiškinys. Kitaip nei tokiuose pasaulio didmiesčiuose kaip London...
nuotrauka
2020-06-10 10:13
Statotės, remontuojatės namus, ir pagaliau atėjo laikas šviesos jungikliams bei kištukiniams lizdams. Greičiausiai neketinote tam skirti daugiau laiko kaip užsukti pakeliui po darbo į specializuotą parduotuvę. Tačiau ar tik bežiūrint į milžinišką jungiklių asortimentą nekyla įtarimas, kad visa tai –...
nuotrauka
2020-06-08 10:35
Ambicingam iššūkiui – pateikti savo sprendimą rekonstruoti Vokiečių gatvei – Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos architektų sąjungos kovo mėnesį paskelbtam tarptautiniam architektūros konkursui idėjas pateikė net 18 dalyvių, dalijasi sostinės savivaldybė. Tai solidus skaičius, palyginti su kita...
nuotrauka
2020-06-01 07:47
Vilniaus miesto savivaldybė rengiasi visuomenei dar kartą pristatyti tris Stoties rajono modernizavimo alternatyvas, parengtas detaliojo plano rengėjų – savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“.
nuotrauka
2020-05-26 09:59
Kairiajame Nemuno krante, greta Vytauto Didžiojo tilto suprojektuotas M. K. Čiurlionio koncertų centras išsiskirs ne tik puikia akustika, bet ir drąsiais architektūriniais sprendimais. Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį su projektuotojais. Netrukus šiam unikaliam projektui viliamasi sulaukti ...
nuotrauka
2020-05-20 13:38
Lietuvos kultūros taryba paskelbė atstovavimo Lietuvai 2021 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje konkursą. Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono projektą 2020 m. ir jį įgyvendinti 2021 m. šiame etape skirta 200 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.
nuotrauka
2020-05-15 15:21
Visą pasaulį netikėtai apėmus pandemijai, o gyvenimus sukausčius karantinui, populiariu tapo posakis „nauja realybė“. Darbas iš namų tapo nauja realybe, o namams šiuo laikotarpiu teko svarbus egzaminas: ar namuose esame produktyvūs? Ar atliekame visas darbo užduotis?

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...