2020 sausio 17 d. penktadienis, 14:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaip pabloginti savo naujojo buto kokybę?  1

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2016-04-24 09:18
Pastaruoju metu bent jau Vilniuje nekilnojamojo turto rinka tiesiog spirga – butų statoma tūkstančiais, ne mažiau jų ir parduodama. Vis tik bendrovės „Veikmė“ direktorius Eugenijus Zaremba Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos suorganizuotoje „Būsto mugėje“ pasakojo apie atvejus, kai, nusprendę perprojektuoti, pakeisti sanitarinių mazgų vietą ar pasididinti erdvę ties palange, naujakuriai ženkliai pablogina būsimo gyvenimo kokybę ir sau, ir kaimynams. Tiesą sakant, gal vis tik labiau kaimynams.
nuotrauka
Jei nenorite, jog gyvenimas bute apkarstų ir jums, ir kaimynams, pasidomėkite prieš įgyvendindami remonto planus. Asociatyvi svetainės Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
Veikmė, UAB

Netekęs kantrybės buto gyventojams dėstyti, kodėl „atestuotos dizainerės“ sprendimas neturėtų būti įgyvendinamas, E. Zaremba kartais provokuoja: „Puiki idėja! Kaip mūsų architektai to nesugalvojo! Pasiūlysiu ir jūsų kaimynams tualetą įsirengti virš jūsų miegamojo!“

Tas raminantis čiurlenančio klozeto garsas

Žmonių vaizduotė ir kūrybiškumas, vis tik, yra beribiai. Gavę laisvę ne visuomet žinome, kaip atsakingai su ja elgtis – tai pasireiškia įvairiose srityse. Tad paminėsiu tik kelias situacijas, su kuriomis patys esame susidūrę“, – portalo Statybunaujienos.lt žurnalistams sakė E. Zaremba.

Greičiausiai visiems jau yra tekę susidurti su pakabinamais klozetais – jų bakeliai ir nuleidimo mechanizmai montuojami sienoje. Tad kam prarasti dalį vertingo tualeto ploto, kai bakelį iš tiesų galima įmontuoti... į kaimyno sieną?

Kokį šlamštą čia pastatė„Ką jie daro? Šiaip reikėtų tokį bakelį tvirtinti prie sienos ir uždengti. Tačiau žmogus pasižiūri brėžinius: ties klozetu – tarpbutinė siena. Joje – plyta, garso izoliacijai skirta vata ir vėl plyta. Gudručių pamokyti, jie išdaužo plytų sluoksnį, lauk išlupa izoliacinę vatą ir į tą susidariusį gal 20-ies centimetrų sluoksnį įgrūda tą visą savo bakelio sistemą. Tokiu būdu sutaupo sau nemažą centimetrų kiekį erdvės“, – apie vieną iš „rekonstrukcijų“ naujame bute pasakojo E. Zaremba (asm. archyvo nuotr. kairėje)

Kokios būna tokio remonto pasėkmės? Na, tiesiog kaimynas puikiai girdi visus tuos kartus, kai jūs nuleidžiate vandenį. Girdi taip puikiai, kad kartais nuo šio garso prabunda naktimis, o netrukus ima koneveikti daugiabučio rangovą: „Kokį šlamštą čia pastatė?!“

„Gudrutis sau pasidaro patogiau, o kaimynui ženkliai pablogina gyvenimo kokybę. Ir įrodyti tai sunku – juk reikia patekti į privačią nuosavybę. Mums gali pasakyti: „Eikit lauk, ko čia landžiojat?!“– kalbėjo bendrovės „Veikmė“ vadovas.

Virš miegamojo – vonia su tanko varikliu

Kita gana dažnai pasitaikanti šunybė – klozeto perstatymas į kitą vietą. Tai lengviausia padaryti išdaužius grindų sluoksnį ir išėmus ten esančią garso izoliacijai skirtą medžiagą.

„Kol kas viskas gerai – tokius darbus ir reikia atlikti, norint grindyse išvedžioti nutekėjimo ir vandens padavimo vamzdžius. Tačiau tai padarę jie nesudeda garso izoliacijos į vietą! Tiesiog užpila cementiniu sluoksniu. Toje vietoje vėlgi dingsta tarpbutinė garso izoliacija“, – paaiškino E. Zaremba.

Jis svarstė, jog kartais to galbūt nežino net pats buto savininkas – jis gali pasamdyti atgrubnagius statybininkus, kurie tiesiog tingės tvarkingai sudėti garso izoliacijos sluoksnį atgal.Kokį šlamštą čia pastatė
Pakabinamas tualetas. Pixabay.com nuotr.

Kiti nusprendžia, jog sanitarinio mazgo nori didesnio: jo vietoje įsirengia sandėliuką, o tualeto ir vonios patalpas perkelia į kitą vietą. Gal ir neblogai. Tačiau ar norėtumėte, jog kaimynas turėtų tualetą tiesiai virš jūsų miegamojo?

„Hidroizoliacija – gal dar dar, bet garsas... Atsiranda garso šaltinis, kuris šioje vietoje nebuvo numatytas. Taip sugadinamos sąlygos žemiau gyvenančiam kaimynui. Na, duok Dieve, kad visus sluoksnius žmogus įrengtų atsakingai. Tačiau tokia galimybė yra mikroskopinė. O kur dar idėja tokioje vietoje įrengti burbulinę vonią? Ir tokią „gerą“, su kinietišku tanko varikliu!“ – gyventojų išradingumą komentavo E. Zaremba.

Kai kurie pirkėjai ateina iki pat direktoriaus kabineto su brėžiniais ir įsitikinimu – „klientas visada teisus“.

„Tada sakau: „Tikrai, kokia gera idėja! Jūsų dizaineris puikiai padirbėjo, išdėstė visas funkcines zonas taip, kaip patogiau – mūsų architektai, žiopliai, to neįvertino. Pasiūlysiu ir jūsų viršutiniam kaimynui sanitarinį mazgą perkelti virš jūsų miegamojo!“. Pamatytumėte reakciją...“, – juokiasi „Veikmės“ vadovas.

Vakuumas, bet užtat nešalta

Išdaužius grindis „Veikmės“ statytame bute rastumėte ploną juostelę akmens vatos – ji taip pat įdedama dėl garso izoliacijos.

„Jei šios juostelės neįdeda atgal, o tiesiog užlieja išlyginamąjį sluoksnį – smūginis garsas keliauja per visą pastatą. Taip gadinama gyvenimo kokybė ir sau, ir kaimynams“, – kalbėjo pašnekovas.

Dar vienas taškas, kur dažnai klystama – virtuvės garų surinktuvas. Ortakyje, ant kurio kabinamas garų surinktuvas, dažniausiai yra sumontuoti atbuliniai vožtuvai.

„Baldų gamintojai-surinkėjai, neretai nesigilina, kas tai per įtaisas: montuodami išlupa tą vožtuvą, ir neįdeda atgal. Ar iš žioplumo, ar iš tingėjimo. Tuomet, įsivaizduokite, ištrauktas oras per tą vėdinimo kanalą pučiamas atgal į butą. Esant atbuliniam vožtuvui to niekada nebūtų“, – sako E. Zaremba.
Kokį šlamštą čia pastatė
Virtuvė su garų surinktuvu. Freedigitalphotos.net nuotr.

Dar viena situacija – kai buto naujakurys savo naująjį garų surinktuvą išsirenka pagal grožį, o ne pagal realius poreikius.

„Išsirenka 1000 ir daugiau kubų (ištraukiamo oro, – red. past) galingumo. Kai vidutiniam butui užtenka 300 kubų galinčio ištraukti garų surinktuvo. Gal ir nieko blogo, kai tą galingumą žinai ir jį teisingai naudoji. Vietoje to oro, kuris ištrauktas, jo turi pritekėti. Žmogus spusteli 3 mygtuką (didžiausio galingumo trauka) ir suformuoja savo bute vakuumą! Veikiant jėgai oras pradedamas traukti iš visur – per mažiausius plyšelius“, – sakė E. Zaremba.

Dar viena slidi būsto vieta – orlaidės. Oras pro jas į būstą patenka šaltas. Todėl dalis gyventojų nutaria, jog nėra ko šalčio leisti į namus... ir užpurškia jas sandarinimo putomis.

„Kai nebelieka jokio vėdinimo, pradeda rasoti langai, žmogus dūsta, vaikšto pamėlynavęs ir teisinasi: „Vaikui šalta!“. Bet ar dėl to reikia vaiką dusinti? Orlaidės turi rankinio uždarymo funkciją – jas galima uždaryti, kai šalta, galiausiai – vaiko lovelę perstatyti kiek toliau nuo lango“, – stebėjosi E. Zaremba.

Daugiabučiame – kaimo turizmo sodyba su židiniu

Dar viena situacija: kai sugalvoję įsirengti įmantresnę palangę gyventojai ar jų pasamdyti statybininkai išplėšia garo izoliacijos juostas. Vėliau buto gyventojas skundžiasi pojūčiu, jog per langą „traukia vėjas“.

Taip pat negalima sausuoju būdu montuoti sienoje elektros kištukinių lizdų. Jei jau lendate į sienas ir suploninate šilumos izoliacijos sluoksnį, sumontuokite lizdus šlapiuoju būdu – naudodami skiedinį ar glaistą.

Jei sugalvojama įsirengti tokius blokus tarpbutinėse sienose – galioja ta pati taisyklė.

E. Zaremba nesveikina ir noro daugiabučiame name įsirengti židinį. Žinoma, tai – įmanoma, tačiau galioja daugybė papildomų priešgaisrinių reikalavimų, taisyklių, ką galima daryti, ko – negalima.Kad būtų paprasčiau, naujakuriai priima paprasčiausią sprendimą – židinio kaminą išveda į bendrą vėdinimo kanalą.

„Ir taip, pavyzdžiui, nuo antro aukšto iki devinto „varo“ dūmus“. Tiems, kurie klausia, rekomenduojame tai darančias įmones – juk kompetentingos įmonės nedaro tokių nesąmonių, jos saugo savo reputaciją“, – gūžčiojo pečiais pašnekovas.

Kokį šlamštą čia pastatė
Kad židinys daugiabutyje būtų įrengtas taip, jog nekeltų kitiems neigiamų pojūčių, kreipkitės į specializuotas įmones. Pixabay.com

Ką E. Zaremba patartų naujakuriams? Visų pirma – neužmiršti, jog daugiabutyje jie turi kaimynus. Antra – konsultuotis. Trečia – samdyti kvalifikuotus architektus bei dizainerius.

„Nori kažką daryti? Ateik ir pasiklausk. Žinoma, dalis tų, kurie išgirsta, kad kažko daryti negalima, palinksi galva ir eina daryti to, ką sugalvojo“, – sakė jis.

„Kiekvienas Lietuvoje yra geras statybininkas. Kaip ir krepšinio treneris“, – juokdamasis pokalbį užbaigia pašnekovas ir išdėsto auksinę taisyklę: „Remontuok butą taip, kaip tikiesi, kad remontuos kaimynas virš tavęs.“
 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

klaidos
2016-04-24 22:38
Taip, reikia viešinti dažniausiai daromas klaidas, kurios blogina gyvenimą būstuose. Tokios klaidos negali būti toleruojamos

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-01-15 13:35
Sostinės savivaldybė ruošiasi visiškai atnaujinti iki šiol apleistą ir nenaudojamą, tačiau unikalią ir ilgą istoriją turinčią teritoriją – šalia Šv. Stepono bažnyčios esantį skverą, o taip pat rekonstruoti Šv. Stepono gatvę pritaikant ją pėstiesiems ir dviratininkams. Tikimasi, kad būsimasis skveras...
nuotrauka
2020-01-06 13:00
2020 metais namų interjere dominuos tradiciniai pasirinkimai ir aplinką tausojantis gyvenimo būdas. Interjero dizainerė Inese Jansone, bendradarbiaudama su internetine parduotuve, atskleidžia, kad šiais metais vyraus klasikinė mėlyna ir tamsiai žalios spalvos, į madą sugrįš aksomas, o marmuras, meta...
nuotrauka
2019-12-20 08:03
Stilistė ir interjero dizainerė Loreta Stankuvienė sako, kad skandinaviškus interjerus pamėgę lietuviai vis dažniau į Šiaurės šalių santūrumą atsigręžia ir puošdami savo namus Kalėdoms. O skandinaviško stiliaus kalėdiniais papuošimais prekiaujantis Gediminas Visockis teigia, kad šiemet pirkėjai juos...
nuotrauka
2019-12-19 11:52
Tvaria arba žaliąja architektūra siekiama diegti naujausias technologijas ir atspindėti pasaulines tendencijas – tausoti resursus bei aplinką. Tokią viziją pasirinko ir pirmąją vietą architektūriniame konkurse KTU „M-Lab“ pastatui projektuoti užėmusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tv...
nuotrauka
2019-12-17 11:56
UAB DASFA ir Ko siūlo kokybiškus ir itin saugius, pagal pažangias technologijas pagamintus biožidinius XARALYN su keraminiais įdėklais (degikliais).
nuotrauka
2019-12-09 15:47
Kauno miestas gali pasigirti išlaikyta tarpukario architektūra ir tuo pačiu daugybe neseniai iškilusių šiuolaikinės architektūros pastatų. Pasak KTU SAF dėstytojo Vytauto Baltaus, pusiausvyra tarp skirtingo laikmečio architektūros ne visur yra išlaikoma, bet tai nėra blogai, jei šiuolaikinė architek...
nuotrauka
2019-12-09 15:45
Rudenį Minske organizuoto architektūros festivalio metu vykusioje Minsko tarptautinėje jaunųjų architektų bienalėje „LEONARDO 2019“ tarp 150 projektų iš 18 šalių net 3 apdovanojimus pelnė Vilniaus architektūros studijos architektų pateikti projektai.
nuotrauka
2019-12-09 07:31
Lietuvos verslo paramos agentūra drauge su Ekologinio dizaino asociacija, inicijavo pirmąją, unikalią konferenciją Lietuvoje „Tvari gyvenvietė sveikam gyvenimui“, į kurią pakvietė Lietuvos ir užsienio architektus, urbanistus, dizainerius, statytojus ir mokslininkus.
nuotrauka
2019-12-06 08:30
Būsto įrengimas palėpėje sudėtingesnis ir dažnai – brangesnis, tačiau galimybės – kur kas didesnės, sako architektas, UAB „Archispektras" kūrybos vadovas Ignas Kalinauskas. Jis ir iš savo patirties puikiai žino, kaip geriausiai išnaudoti iš pažiūros nedidelį plotą, bei patarė, kokius pagrindinius ži...
nuotrauka
2019-12-03 13:11
Kiekvienas sutiks, kad valgomasis stalas yra vienas reikalingiausių baldų. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kokie valgomojo stalai sulaukia didžiausio pirkėjų dėmesio? Pasidomėkime.
nuotrauka
2019-12-03 10:16
Kaip papuošti namus Kalėdoms net tuo atveju, jei jūsų namie nėra vietos didelei žaliaskarei? „Tokio teiginio, jog jūsų būstas Kalėdų puošmenoms per mažas, tiesiog negali būti. Šventinę dvasią sukurti galima kiekvienuose namuose, net ir pačiuose mažiausiuose. Tiesa – galbūt puošiant mažesnį būstą, re...
nuotrauka
2019-11-29 13:46
Sostinėje ketvirtadienio vakarą tryliktą kartą apdovanoti geriausi nekilnojamojo turto projektai Lietuvoje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkurse „Už darnią plėtrą“ geriausio biuro, gyvenamojo ir visuomeninio projekto statulėles pasidalino Vilnius, Kaunas ir Klaipėda.
nuotrauka
2019-11-28 07:56
Įsigijus naują būstą laukia ilgas ir atsakingas jo įrengimo procesas. Vienas pirmųjų žingsnių – techninio interjero projekto parengimas. Kaip teisingai suprasti dizainero parengtus brėžinius, kokios dalys privalo būti įtrauktos į techninį projektą ir kaip pasiruošti prieš kreipiantis į specialistą, ...
nuotrauka
2019-11-27 08:39
Paprastai pristatant namus kalbama apie patogų susisiekimą, jaukumą, komfortą, dizaino sprendimus ir kitus būstui įprastus dalykus. O kas, jei projektas yra tiek unikalus, kad tokie įprasti apibūdinimai tiesiog nublanksta? Istorinį aerodromą atveriantys langai, lėktuvų kilimo ir tūpimo takas tiesiog...
nuotrauka
2019-11-26 09:59
UAB „Verslo investicijos“ ir UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ pasirašė būsimo administracinio pastato Lvovo g. 21 A projektavimo sutartį. UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ (AKG) yra skelbto tarptautinio architektūrinio konkurso nugalėtoja.
nuotrauka
2019-11-26 07:15
Vonios kambaryje laisvai pastatoma vonia ar unikalios formos praustuvas gali tapti pagrindiniu vonios kambario akcentu. Gamintojas „Ravak“ siūlo ne tik įdomias laisvai pastatomų praustuvų formas, bet ir praktiškus bei saugius gaminius, kurie nuolat atnaujinami pagal vyraujančias tendencijas.
nuotrauka
2019-11-25 16:33
„Kaip gerai, kad sulig 50-60-tųjų sugrįžimo banga kartu sugrįžta ir gebėjimas matyti, kokios gražios yra monumentalios, brutalistinės architektūros formos, ir kaip išlikdamos aktualios jos gali būti originaliai prikeltos naujam gyvenimui“, – sako architektė Ieva Folk, ėmusis iššūkio – paversti Vilni...
nuotrauka
2019-11-22 14:30
Susisiekimo ministerija inicijavo tarpinstitucinį pasitarimą dėl Lietuvos paštui priklausančių centrinių pašto pastatų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje tolesnio panaudojimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2019-11-22 14:09
Kauno centrinio pašto rūmų krizė, besitęsianti kelerius metus, gali tapti pozityviu proveržiu, ypač naudingu nacionalinei architektūrai, dalijasi naujiena Lietuvos architektų rūmai (LAR).
nuotrauka
2019-11-13 12:50
Netoli Vingio parko esančios buvusios gamyklos „Velga“ teritorijos (14 ha) laukia grandiozinis atnaujinimas, prisidėsiantis prie tvaraus miesto strategijos įgyvendinimo – šiame sklype nekilnojamojo turto projektų plėtros įmonė „Akropolis Group“ ir nekilnojamo turto plėtotojas UAB „M.M.M. projektai“ ...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras