2020 balandžio 3 d. penktadienis, 22:43
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaip paprastai ir greitai vykdyti centralizuotus pirkimus CPO LT elektroniniame kataloge

2015-11-12 10:09
Vilniaus rajono savivaldybėje CPO LT organizavo seminarą savivaldybės įmonių ir įstaigų specialistams, vykdantiems viešuosius pirkimus. Į seminarą susirinko net 108 darbuotojai. Daugelis jų tik neseniai pradėję dirbti šį darbą, kai kurie nė karto dar nepirkę per CPO LT elektroninį katalogą.
nuotrauka
Seminaro Vilniaus r. savivaldybėje dalyviai ypač domėjosi praktiniais pirkimais CPO LT elektroniniame kataloge. CPO LT nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
Jiems buvo svarbu išsiaiškinti, kaip tapti elektroninio katalogo naudotoju, kaip vykdyti pirkimą šioje sistemoje, kaip sudaryti sutartis su tiekėjais, kokios perkančiųjų organizacijų ir tiekėjų teisės, kaip spręsti problemas su tiekėjais, nevykdančiais sutarties įsipareigojimų ir pan.

(nuotraukoje iš kairės – R. Černiauskas ir A. Maruškevičius)

CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas, kalbėdamas apie CPO LT elektroninio katalogo galimybes ir naudojimo ribas, pabrėžė, kad Centrinės perkančiosios organizacijos paskirtis yra vykdyti centralizuotų viešųjų pirkimų procedūras šalies viešojo sektoriaus subjektams, taip pat savivaldos institucijoms, toms prekėms, paslaugoms ir darbams, kurie gali būti standartizuojami ir unifikuojami. Šių pirkimų rezultatas – CPO LT elektroninis katalogas, kuriame, kaip ir bet kurioje elektroninėje parduotuvėje, perkančiosios organizacijos gali išsirinkti joms reikalingas prekes, darbus ir paslaugas. Jis atkreipė dėmesį, kad pasirašius sutartis, atsiranda dvišaliai įsipareigojimai tarp perkančiųjų organizacijų ir tiekėjų, todėl CPO LT šiame etape tampa tik konsultantu, patarėju.

Atsakydamas į seminaro dalyvių klausimą, ką daryti, jei tiekėjai nesilaiko sutartyje numatytų terminų, ar pateikia technines specifikacijas neatitinkančias prekes, R. Černiauskas sakė: „ Mums svarbu, kad perkančiųjų organizacijų poreikiai, naudojantis CPO LT elektroniniu katalogu, būtų maksimaliai tenkinami tiek asortimento, tiek kokybės prasme. Vykdydami centralizuotus tarptautinius pirkimus kruopščiai tikriname tiekėjų kvalifikaciją, siūlomų prekių atitikimą techninėms specifikacijoms. Galime pasidžiaugti, kad absoliuti dauguma tiekėjų deramai vykdo įsipareigojimus. Tačiau, nors ir ne dažnai, pasitaiko nesąžiningai dirbančių tiekėjų. Todėl visada prašome perkančiųjų organizacijų nedelsiant informuoti CPO LT apie tokius faktus, ir, jei pretenzijos yra pagrįstos, savo kompetencijos ribose mes galime bausti tiekėjus, netgi taikant pačią didžiausią priemonę – preliminarios sutarties nutraukimą ir tiekėjo šalinimą iš elektroninio katalogo.“

CPO LT direktoriaus pavaduotoja Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė (nuotraukoje dešinėje) detaliai pristatė elektroninio katalogo modulius ir juose siūlomų virš 3000 prekių, darbų ir paslaugų specifikacijų, išryškino centralizuotų viešųjų pirkimų vykdymo CPO LT elektroniniame kataloge privalumus, ypač didesnių administravimo funkcijų perdavimą pačioms perkančiosioms organizacijoms bei kvietė aktyviau naudotis šiuo įrankiu.

Kaip visada tokio pobūdžio seminaruose, jo dalyviai ypač domėjosi praktiniais pirkimais CPO LT elektroniniame kataloge. Konsultantas Arturas Maruškevičius „įvykdė“ naujame kataloge higieninio popieriaus pirkimą biuro reikmenų modulyje. Seminaro dalyviai, vykdę analogišką pirkimą senoje informacinėje sistemoje, iš karto pastebėjo naujojo katalogo privalumus: galimybę sukurti naują užsakymą ankstesniojo pagrindu, patiems atšaukti pirkimą iki viešai paskelbtos viešo pirkimo datos, sugražinti užsakymą į redaguojamą būseną, galimybę vykdyti konsoliduotus pirkimus bei pačioje sistemoje užpildyti prašymą nutraukti pirkimą po viešo paskelbimo datos.

Dalyviai seminarą įvertino anketose, pareikšdami savo nuomonę ir pageidavimus bei pasiūlymus. Pagrindinis jų buvo, kad tokio pobūdžio seminarai rajono savivaldybės įmonių viešųjų pirkimų specialistams būtų rengiami nuolat ir juose CPO LT darbuotojai pristatytų viešųjų pirkimų per elektroninį katalogą aktualiausias problemas. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-04-03 12:44
Nuo šiandien sunkumų dėl COVID-19 patiriantys smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai gali teikti paraiškas INVEGAI dėl atidėtų paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimų palūkanų kompensavimo. Finansų įstaigai atidėjus paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimą, paskolų gavėjams bus kompe...
nuotrauka
2020-04-03 11:49
Artimiausiu metu stebėsime, kaip pasaulyje siaučianti koronaviruso pandemija pamažu keičia ne tik ekonominę situaciją, bet ir socialinius mūsų įpročius, taip pat ir nekilnojamojo turto (NT) rinką. Ekspertai aptaria jau pastebimas tendencijas ir apžvelgia NT situaciją Baltijos šalyse bei Ukrainoje – ...
nuotrauka
2020-04-03 08:39
Ekonominės krizės reikėjo tikėtis, nes jos kartojasi kas 10–12 metų. Tad ir ši krizė ne pirma ir ne paskutinė. Tačiau tai, kas buvo blogai, žmogus linkęs pamiršti. Krizių žmonijos istorijoje būta ir žiauresnių, kai ligų protrūkis sutapdavo su nederliaus metais.
nuotrauka
2020-04-03 08:25
Vilniaus miesto savivaldybė grįžta prie visam miestui svarbios užduoties – Sapiegų parko atnaujinimo. Siekdama išrinkti geriausią sprendimą šiai jautriai urbanistinei istorinei aplinkai, savivaldybė inicijavo Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso teritorijos dal...
nuotrauka
2020-04-03 07:48
10 tūkst. eurų. Tiek COVID-19 pasekmių mažinimo fondui paaukojo bendrovė „Alvora“. Kaip sako įmonės akcininkas Nikolaj Kolesnik, visi įmonės darbuotojai bent kol kas yra sveiki, o auka yra būdas padėti tiems, kam pagalbos šiuo metu reikia labiausiai.
nuotrauka
2020-04-02 16:24
Seimui antradienį, kovo 30 d., atidėjus sprendimus dėl subsidijų darbo užmokesčiui prastovos metu ir kriterijų dirbantiems savarankiškai, darbdaviai ir dirbantys savarankiškai toliau kviečiami dėl pagalbos iš valstybės į Užimtumo tarnybą kreiptis nuo balandžio 5 dienos.
nuotrauka
2020-04-02 15:44
Dėl koronaviruso Lietuvoje paskelbus karantiną, statybų sektorius susiduria su iššūkiais – statybinių medžiagų vėlavimu, darbo jėgos iš užsienio pasitraukimu, vietinių darbuotojų saugumo užtikrinimu ir, svarbiausia, užsakymų krepšelio mažėjimu.
nuotrauka
2020-04-02 15:15
Vyriausybė ir INVEGA šią savaitę pristatė priemonių paketą, kuris padės įmonėms spręsti likvidumo ir finansines problemas, kylančias dėl COVID-19. Viena jų – paskolų garantijos per INVEGA. Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) teigia, kad Vyriausybės siūloma paramos schema verslui turi geresnę alte...
nuotrauka
2020-04-02 12:48
Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane numatytos mokestinės (mokesčių administravimo) paramos priemonės sunkumus dėl koronaviruso patiriantiems mokesčių mokėtojams.
nuotrauka
2020-04-01 15:44
Siekdama mažinti pandemijos COVID-19 padarinius ekonomikai, užtikrinti Lietuvoje veikiančių bendrovių likvidumą ir skatinti verslo plėtrą, Vyriausybė šiandien, balandžio 1 d., nusprendė įsteigti fondą, skirtą investuoti į sunkumus dėl COVID-19 patiriantį verslą.
nuotrauka
2020-04-01 13:28
Aplinkos ministerija inicijavo teisės aktų pakeitimus, skirtus statybos sektoriui prisitaikyti prie karantino, paskelbto šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės, sąlygų, ir išplatino parengtas rekomendacijas visuomenei ir skirtinguose sektoriuose veikiantiems subjektams, ypač skatindama naudotis šiu...
nuotrauka
2020-04-01 13:17
Dėl COVID-19 plėtros sukeltų ekonominių ir finansinių iššūkių, įmonėms tenka priimti įvairius sudėtingus sprendimus. Ką daryti verslininkui, susidūrusiam su finansiniais sunkumais ir tapus nemokiu? Kaip elgtis tokiu atveju? Ar nemokumas būtinai reiškia bankrotą?
nuotrauka
2020-04-01 07:50
Civilizacija suteikia ne tik galimybių, bet kelia ir grėsmių, kurių viena – grunto tarša pavojingomis atliekomis. Problema dažnai sprendžiama paprastuoju būdu: užterštą gruntą išveža, naują atveža. Tačiau tai nedera su tvarumu, prieštarauja žiedinės ekonomikos principui, reikalauja papildomų sąnaudų...
nuotrauka
2020-03-31 09:25
Sąvoka „ūkio subjektai, kurių pajėgumais remiamasi“ Viešųjų pirkimų įstatyme atsirado 2017 metais, tačiau praėjus beveik 3 metams, vis dar dažnai ji yra klaidingai traktuojama, painiojama su „subrangovo“ sąvoka, primena Viešųjų pirkimų tarnyba.
nuotrauka
2020-03-31 09:13
Ekonominių vertinimų rodiklis, t. y. bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika, 2020 m. kovą, palyginti su vasariu, sumažėjo 7 procentiniais punktais ir sudarė 1 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas. Tam įtakos turėjo susidarius...
nuotrauka
2020-03-31 07:41
Šiuolaikiškas ir funkcionalus požiūris į profesinį mokymą atveria naujas galimybes siekiantiems įgyti paklausią profesiją. Darbo rinkos poreikius nuspėjantys profesinio mokymo centrai žengia koja kojon su permainom ir „rytojaus“ specialistus darbdaviui gali pasiūlyti jau šiandien.
nuotrauka
2020-03-30 15:41
Darbdaviams, kurių ūkinė veikla dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino turi būti stabdyta, sudaryta galimybė nuomoti savo darbuotojus gaunant laikinojo įdarbinimo įmonės statusą.
nuotrauka
2020-03-30 15:36
Lietuvoje sparčiai augant bedarbių skaičiui, Vyriausybė skubos tvarka priėmė sprendimą dėl sąlygų paprastinimo darbdaviams „nuomotis“ darbuotojus iš įmonių, kurios dėl paskelbto karantino savo veiklą privalėjo sustabdyti.
nuotrauka
2020-03-30 14:04
Lietuvos statybos įmonės vis dar stengiasi neprarasti optimizmo, tačiau jau ruošiasi blogiausiam scenarijui. Statybos sektorius, sudarantis beveik 10% šalies BVP, nuo karantino paskelbimo pradžios susiduria su iššūkiais tiekimo grandinėje, jaučia grėsmę dėl pasirašytų sutarčių įgyvendinimo ir laukia...
nuotrauka
2020-03-30 13:39
KLAUSIMAS. Kaimo vietovėje yra 50 aru namų valdos sklypas. Skaitytojas teiraujasi, kokiomis sąlygomis gali statyti pagalbines (be komunikacijų) 40 kv. m patalpas, kurių aukštis – apie 3,5 m. Ar reikia leidimų?

Statybunaujienos.lt » Aktualijos