2020 gegužės 26 d. antradienis, 14:44
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaip pradėti verslą? Šeši patarimai sėkmingam startui

2015-07-31 09:25
Atsisėdus valgyti prabangios vakarienės, kai ant stalo išsirikiuoja eilė šakučių, tiek pat peilių ir dar keletas skirtingų taurių, kyla nejaukus klausimas – o ką man dabar daryti? Kaip prie stalo dairomės aplink ir stebime, ką daro kiti, taip ir versle – norint sėkmingai pradėti verslą ar protingai plėtoti genialią idėją, reikia nepasimesti ir vadovautis patyrusių verslininkų patarimais.
nuotrauka
Verslininkai pataria pasikonsultuoti su specialistais, su banku, įvertinti savo galimybes ir išteklius. ukmin.lt nuotr.


Reikia degti savo idėja. Sėkmingai vadovaujantis medicinines priemones ligoninėms tiekiančiai įmonei UAB „Medikamentų tinklas“ Vytautas Pranulis teigia, kad turint idėją reikia kovoti už ją visomis išgalėmis. Tik taip galima įtikinti partnerius ir investuotojus, o galiausiai – klientus, kad tai, ką darote, yra verta dėmesio.

Vien ambicijos nepadės, reikia žinių. Specializuotą elektroninę įrangą kuriančios ir gaminančios įmonės UAB „LT LAB“ direktorius Gediminas Kazlauskas, turintis jau trisdešimties metų patirties įvairiose verslo srityse, sako, kad, norint ką nors pasiekti, pirmiausia reikia žinių, kurių dažniausiai nesuteikia vadovėliai ir paskaitos.

Reikia truputėlį nusileisti ant žemės ir padirbėti kad ir pusvelčiui, bet už tai įgyti vertingų specializuotų žinių. Tokios pusiau praktikos metu galima suprasti, kaip vyksta procesai, gamyba, kaip sukuriamas produktas ar paslauga. „Norint kurti verslą, neužtenka vien ambicijų. Be žinių, be pamatų vien ambicijos nepadės – bus daroma daug klaidų ir link tikslo einama daug ilgiau“, – sako G. Kazlauskas.

Tik nuoseklus darbas padeda kurti sėkmingą verslą. G. Kazlauskas taip pat teigia, kad, įgyvendinant gana konservatyvią politiką ir nuosekliai dirbant, pavyko išvengti darbus stabdančių suklupimų ar klaidų: „Stengiuosi nešokti aukščiau bambos ir rizikuoti tiek, kiek leidžia finansinė padėtis. Tai padeda įgyvendinti įmonės viziją“, – sako verslininkas.

Verslininkai pataria pasikonsultuoti su specialistais, su banku, įvertinti savo galimybes ir išteklius. Joks verslas nėra sėkmingas, jei pirmus dešimt metų dirbi vien tam, kad padengtum visus finansinius įsipareigojimus. Nuosekliai dirbant augimas tampa savaime suprantamu dalyku .

Vienas lauke ne karys. Pasitikėjimas yra svarbiausia bet kokio verslo sėkmės dalis. Nereikia vengti skirti i darbų tam tikriems darbuotojams, o jei manote, kad jie tikrai nesusitvarkys, gal vertėtų pagalvoti apie personalo keitimą.

„Jei būčiau anksčiau patikėjęs kai kurias užduotis savo darbuotojams, tai būtų padėję sėkmės, augimo ir gerų rezultatų pasiekti gerokai greičiau. Reikia nebijoti pasitikėti žmonėmis“, – savo patirtimi dalijasi Vytautas Pranulis.

Suteikdamas darbuotojams laisvės, juos tinkamai skatindamas, idėjos savininkas galės ir toliau būti įmonės vėliavnešiu, galinčiu vesti visą komandą į priekį. Direktorius neturėtų daryti visų darbų pats, jei yra kitų darbuotojų.

Patenkintas klientas – sėkmės garantas. Bet kuris verslas neišvengia iššūkių. Juk kinta ir mikroekonomikos, ir makroekonomikos aplinka, susiduriame su žmogiškosios klaidos veiksniu, tačiau bet kuriuo atveju tiesiausias kelias į nesėkmę yra pinigų siekimas.

Vytautas Pranulis pasakoja, kad pirmiausia reikia stengtis išspręsti klientų problemas jiems patogiausiu ir geriausiu būdu, kad nuoširdžiai atlikus darbą klientai liktų patenkinti. Tik po to jau galima galvoti apie pelną. Reikia suprasti, ko klientui iš tiesų reikia, kad jis būtų laimingas. Patenkintas klientas visuomet grįžta, dažniausiai atvesdamas dar kelis paskui save.

Keliais žingsniais į priekį. Paprasčiausia bus, jei verslą įsivaizduosime tarsi šachmatų partiją. Nesvarbu, ar žaidėjas dar tik pradeda ir prisėdo prie lentos pirmą kartą, ar yra jau labai patyręs, jis turi visuomet galvoti apie kitus verslo stabilumo ir augimo žingsnius.

Iškėlę sau keletą svarbių klausimų – kaip išlaikyti konkurencinį pranašumą, kas bus, jei rinkoje atsiras kita tokia pati prekė ar net geresnė, – suprasite, kaip sėkmingai plėtoti verslą ir išlaikyti pranašumą. Galbūt sėkmė lydės ne visuomet, tačiau geros idėjos ir teisingi sprendimai padės išlaikyti gerą padėtį net ir praradus keletą svarbių figūrų. 
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-05-26 14:41
Jonavoje šiais metais prasidės pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę statybos – gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė antradienį, gegužės 26 d., pasirašė sutartį dėl statybos darbų su viešojo pirkimo konkurso laimėtoja AB „Kauno tiltai“.
nuotrauka
2020-05-26 09:59
Kairiajame Nemuno krante, greta Vytauto Didžiojo tilto suprojektuotas M. K. Čiurlionio koncertų centras išsiskirs ne tik puikia akustika, bet ir drąsiais architektūriniais sprendimais. Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį su projektuotojais. Netrukus šiam unikaliam projektui viliamasi sulaukti ...
nuotrauka
2020-05-25 15:42
Siekiant spartesnio ekonomikos atsigavimo, investicijos į stambius infrastruktūros projektus sukuria apčiuopiamos naudos jau po metų ar dvejų, o energetikos, kelių, švietimo ir sveikatos sritys galėtų pritraukti iki 3,5 milijardo eurų privačių investuotojų lėšų, teigia „Newsec“.
nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:50
Nuomos sutarčių registravimas pastarosiomis dienomis yra viena populiariausių Registrų centro paslaugų. Pastebimai išaugus klientų, pageidaujančių Nekilnojamojo turto registre įregistruoti juridinį faktą apie sudarytą nuomos sutartį, šiam procesui skiriamas itin didelis dėmesys.
nuotrauka
2020-05-22 09:17
Nors Valstybinė darbo inspekcija (VDI), šalyje paskelbus karantiną, laikinai sustabdė planinius inspektavimus, atsižvelgiant į nelegalaus ir nedeklaruoto darbo žalą valstybės ir visuomenės interesams, nelegalaus darbo kontrolė ne tik nenutrūko, bet ir buvo dvigubai rezultatyvesnė. Kas antro patikrin...
nuotrauka
2020-05-22 08:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Viešųjų pirkimų komisijos ginčą dėl koncesijos sutarties sudarymo sustabdymo, nusprendė atmesti pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
nuotrauka
2020-05-22 08:18
Aplinkos ministerija parengė Minimalius reikalavimus dulkėtumui mažinti laikant, kraunant, vežant birias kietąsias medžiagas ir kviečia visuomenę susipažinti su jų projektu. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki birželio 4 d.
nuotrauka
2020-05-21 08:05
Vyriausybė, Aplinkos ministerijos siūlymu, priėmė itin svarbų statybos sektoriaus ateičiai sprendimą, atveriantį kelią jam skaitmeninti. Nustatyta prievolė nuo kitų metų viešųjų statinių statybai pradėti palaipsniui taikyti informacinį modeliavimą, kuris pasaulyje žinomas santrumpa BIM (Building Inf...
nuotrauka
2020-05-20 13:38
Lietuvos kultūros taryba paskelbė atstovavimo Lietuvai 2021 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje konkursą. Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono projektą 2020 m. ir jį įgyvendinti 2021 m. šiame etape skirta 200 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 08:46
Gegužės pabaigoje įprastai suaktyvėja finansinių ataskaitų teikimas. Ne išimtis ir šie metai - nors karantinas šį procesą šiek tiek apsunkino, tačiau kasdien augantys pateikiamų naujų ataskaitų už praėjusius metus skaičiai byloja apie tai, kad ataskaitų teikimas šiomis dienomis yra itin aktualus, sk...
nuotrauka
2020-05-18 11:40
Įvedus karantiną Lietuvoje pasikeitė gamybos įmonių darbo specifika – tapo ypač svarbu, kad automatizuota pramonė galėtų dirbti pilnu pajėgumu ir atlaikyti karantino ribojimus. Pasak KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) profesoriaus dr. Dariaus Viržonio, netikėtas pasaulio užsidarym...
nuotrauka
2020-05-18 11:00
Koronaviruso grėsmės sukelta situacija ir šalyje įvestas karantinas sąlygojo pasikeitimus darbo santykiuose. Karantinas bei prastovos gali pakoreguoti ir atostogų planus. Artėjant vasarai, VDI specialistai primena, ką reikėtų žinoti dėl kasmetinių atostogų suteikimo.
nuotrauka
2020-05-18 08:06
Siekiant užtikrinti šalies elektros skirstomųjų tinklų saugumą ir patikimumą, Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skelbia ketvirtąjį priemonės „Elektros skirstomųjų tinklų modernizavimas ir plėtra“ kvietimą teikti paraiškas. Į elektros energijos skirstomųjų tinklų operatorių projektus siekiama i...
nuotrauka
2020-05-15 10:18
Nacionalinis „Rail Baltica“ projekto įgyvendintojas Estijoje „Rail Baltic Estonia“ paskelbė Mugos multimodalinio terminalo projektavimo darbų pirkimą. Mugoje bus vienintelis su uostu sujungtas „Rail Baltica“ krovinių terminalas
nuotrauka
2020-05-15 09:46
2020 m. I ketvirtį baigti statyti 2 009 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 14,2 proc. daugiau nei 2019 m. atitinkamą ketvirtį, praneša Statistikos departamentas. Per ketvirtį pastatyta 1 856 nauji gyvenamieji namai su 3 462 būstais, iš jų 60,2 proc. – individualiuose namuose.
nuotrauka
2020-05-15 09:26
2020 m. pirmąjį ketvirtį, skelbia Statistikos departamentas, šalyje atlikta statybos darbų už 596,9 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 12,3 proc. palyginamosiomis kainomis daugiau nei 2019 m. ketvirtąjį ketvirtį (nepašalinus – 39,5 proc. mažiau).
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...