2019 lapkričio 17 d. sekmadienis, 9:07
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaip pradėti verslą? Šeši patarimai sėkmingam startui

2015-07-31 09:25
Atsisėdus valgyti prabangios vakarienės, kai ant stalo išsirikiuoja eilė šakučių, tiek pat peilių ir dar keletas skirtingų taurių, kyla nejaukus klausimas – o ką man dabar daryti? Kaip prie stalo dairomės aplink ir stebime, ką daro kiti, taip ir versle – norint sėkmingai pradėti verslą ar protingai plėtoti genialią idėją, reikia nepasimesti ir vadovautis patyrusių verslininkų patarimais.
nuotrauka
Verslininkai pataria pasikonsultuoti su specialistais, su banku, įvertinti savo galimybes ir išteklius. ukmin.lt nuotr.


Reikia degti savo idėja. Sėkmingai vadovaujantis medicinines priemones ligoninėms tiekiančiai įmonei UAB „Medikamentų tinklas“ Vytautas Pranulis teigia, kad turint idėją reikia kovoti už ją visomis išgalėmis. Tik taip galima įtikinti partnerius ir investuotojus, o galiausiai – klientus, kad tai, ką darote, yra verta dėmesio.

Vien ambicijos nepadės, reikia žinių. Specializuotą elektroninę įrangą kuriančios ir gaminančios įmonės UAB „LT LAB“ direktorius Gediminas Kazlauskas, turintis jau trisdešimties metų patirties įvairiose verslo srityse, sako, kad, norint ką nors pasiekti, pirmiausia reikia žinių, kurių dažniausiai nesuteikia vadovėliai ir paskaitos.

Reikia truputėlį nusileisti ant žemės ir padirbėti kad ir pusvelčiui, bet už tai įgyti vertingų specializuotų žinių. Tokios pusiau praktikos metu galima suprasti, kaip vyksta procesai, gamyba, kaip sukuriamas produktas ar paslauga. „Norint kurti verslą, neužtenka vien ambicijų. Be žinių, be pamatų vien ambicijos nepadės – bus daroma daug klaidų ir link tikslo einama daug ilgiau“, – sako G. Kazlauskas.

Tik nuoseklus darbas padeda kurti sėkmingą verslą. G. Kazlauskas taip pat teigia, kad, įgyvendinant gana konservatyvią politiką ir nuosekliai dirbant, pavyko išvengti darbus stabdančių suklupimų ar klaidų: „Stengiuosi nešokti aukščiau bambos ir rizikuoti tiek, kiek leidžia finansinė padėtis. Tai padeda įgyvendinti įmonės viziją“, – sako verslininkas.

Verslininkai pataria pasikonsultuoti su specialistais, su banku, įvertinti savo galimybes ir išteklius. Joks verslas nėra sėkmingas, jei pirmus dešimt metų dirbi vien tam, kad padengtum visus finansinius įsipareigojimus. Nuosekliai dirbant augimas tampa savaime suprantamu dalyku .

Vienas lauke ne karys. Pasitikėjimas yra svarbiausia bet kokio verslo sėkmės dalis. Nereikia vengti skirti i darbų tam tikriems darbuotojams, o jei manote, kad jie tikrai nesusitvarkys, gal vertėtų pagalvoti apie personalo keitimą.

„Jei būčiau anksčiau patikėjęs kai kurias užduotis savo darbuotojams, tai būtų padėję sėkmės, augimo ir gerų rezultatų pasiekti gerokai greičiau. Reikia nebijoti pasitikėti žmonėmis“, – savo patirtimi dalijasi Vytautas Pranulis.

Suteikdamas darbuotojams laisvės, juos tinkamai skatindamas, idėjos savininkas galės ir toliau būti įmonės vėliavnešiu, galinčiu vesti visą komandą į priekį. Direktorius neturėtų daryti visų darbų pats, jei yra kitų darbuotojų.

Patenkintas klientas – sėkmės garantas. Bet kuris verslas neišvengia iššūkių. Juk kinta ir mikroekonomikos, ir makroekonomikos aplinka, susiduriame su žmogiškosios klaidos veiksniu, tačiau bet kuriuo atveju tiesiausias kelias į nesėkmę yra pinigų siekimas.

Vytautas Pranulis pasakoja, kad pirmiausia reikia stengtis išspręsti klientų problemas jiems patogiausiu ir geriausiu būdu, kad nuoširdžiai atlikus darbą klientai liktų patenkinti. Tik po to jau galima galvoti apie pelną. Reikia suprasti, ko klientui iš tiesų reikia, kad jis būtų laimingas. Patenkintas klientas visuomet grįžta, dažniausiai atvesdamas dar kelis paskui save.

Keliais žingsniais į priekį. Paprasčiausia bus, jei verslą įsivaizduosime tarsi šachmatų partiją. Nesvarbu, ar žaidėjas dar tik pradeda ir prisėdo prie lentos pirmą kartą, ar yra jau labai patyręs, jis turi visuomet galvoti apie kitus verslo stabilumo ir augimo žingsnius.

Iškėlę sau keletą svarbių klausimų – kaip išlaikyti konkurencinį pranašumą, kas bus, jei rinkoje atsiras kita tokia pati prekė ar net geresnė, – suprasite, kaip sėkmingai plėtoti verslą ir išlaikyti pranašumą. Galbūt sėkmė lydės ne visuomet, tačiau geros idėjos ir teisingi sprendimai padės išlaikyti gerą padėtį net ir praradus keletą svarbių figūrų. 
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-11-14 11:39
Seimas nepritarė Ekonomikos komiteto išvadai ir atmetė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos siūlymą Seimo priimtą įstatymą dėl įmonių „Problematika“ ir „Kelių priežiūra“ laikyti nepriimtu.
nuotrauka
2019-11-14 10:24
Kaip pranešė Susisiekimo ministerija, „Lietuvos geležinkeliai“ baigia tarptautinį Vilnius-Klaipėda geležinkelio ruožo elektrifikavimo pirkimą. Geriausią pasiūlymą pateikė jungtinės veiklos partneriai „Elecnor S.A.“ ir „Instalaciones Inabensa S.A.“.
nuotrauka
2019-11-14 10:13
Per 2019 m. trečiąjį ketvirtį statybos darbų atlikta 0,8 proc. mažiau, bet 5,6 proc. daugiau nei prieš metus.
nuotrauka
2019-11-14 09:24
Lietuvos statybininkų asociacija (LSA), atstovaujama prezidento Daliaus Gedvilo, ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF), atstovaujama pirmininko Juozo Neverausko, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.
nuotrauka
2019-11-13 13:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupciniu požiūriu įvertino Seime registruotą daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą. Nustatyta, kad projekte numatytoms procedūroms stinga aiškumo ir išsamumo, nepakankamas dėmesys skiriamas daugiabučių administratorių atrankai, j...
nuotrauka
2019-11-13 13:27
Lapkritį aplinkosaugos veteranui, Aplinkos ministerijos įsteigtos VšĮ „Grunto valymo technologijos“ direktoriui Rapolui Liužinui sukanka 80 metų. Jį pažįsta dauguma aplinkosaugininkų bendruomenės narių. Vieniems jis buvo mokytojas, globėjas, kitiems – vadovas, bendramintis ir bendražygis.
nuotrauka
2019-11-13 11:57
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog užbaigus duomenų ir informacinės sąsajos su Administracinių nusižengimų registru (toliau - Registras) tvarkymo veiksmus bei patikrinus duomenų korektiškumą, papildytas minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų (toliau – nepatikimi) n...
nuotrauka
2019-11-12 16:31
Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) specialistai praėjusią savaitę paėmė požeminio vandens mėginius UAB „Ekologistika“ padangų gaisro teritorijoje. Juos tiria Aplinkos apsaugos agentūros ir LGT laboratorijos. Rezultatų tikimasi iki lapkričio 15 d.
nuotrauka
2019-11-12 11:24
Šiaulių apygardos prokuratūra į teismą perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tirtą sisteminės korupcijos didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje kaltinamas juridinis asmuo – UAB „Panevėžio melioracija“ ir dar 5 asmenys.
nuotrauka
2019-11-12 10:05
Konferencijos „Architektūros kokybė: integruotas požiūris į kultūros paveldą“ metu vykusiame tarpinstituciniame seminare „Sapiegų parkas, interesų susidūrimas kaip galimybė“ pagaliau pasiekta ilgai laukto susitarimo dėl Sapiegų parko rekonstravimo.
nuotrauka
2019-11-12 09:08
Šiuo metu Aplinkos ministerija, prieš teikdama Vyriausybei parengtus siūlymus, skirtus šalies statybos sektoriaus skaitmeninimui, juos aptaria su šio sektoriaus bendruomene. Siūlymai yra susiję su prievole taikyti statinio informacinį modeliavimą (BIM) projektuojant ir statant visus naujus sudėtingu...
nuotrauka
2019-11-11 11:46
UAB „LF Property“ sėkmingai pardavė pirmąjį Vilniuje A klasės verslo centrą Goštauto 40. Naujasis biurų pastato savininkas – UAB „AJ projektai“. Per rekordiškai trumpą laiką – vos keturis mėnesius – įvykusiam sandoriui tarpininkavo bendrovė „BPT Real Estate“.
nuotrauka
2019-11-11 08:21
Vienas iš pagrindinių rodiklių, atspindinčių pirkimų konkurencingumą, primena Viešųjų pirkimų tarnyba, tiekėjų patekimo į rinką galimybes – pirkimų, kuriuose dalyvauja vienas tiekėjas, dalis nuo visų įvykusių pirkimų.
nuotrauka
2019-11-08 09:01
Seimas nusprendė imtis siūlymo reglamentuoti gyventojų apklausas dėl galimų teritorijų keitimų. Seimui pateiktame įstatymo pakeitime siekiama, kad gyventojų apklausoje balsuotų ir savo nuomonę galėtų pareikšti visi tos savivaldybės, kurios teritoriją planuojama prijungti, teritorijoje gyvenantys gyv...
nuotrauka
2019-11-08 08:38
Seimas nusprendė svarstyti pateiktą įstatymo „Dėl paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti“ pataisą, neleidžiančią pernuomoti bet kokio savivaldybės suteikiamo būsto.
nuotrauka
2019-11-07 11:45
Sostinės savivaldybės įmonė AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skelbia dar vieną aukcioną pastatų, esančių Smolensko gatvėje, pardavimui.
nuotrauka
2019-11-07 10:40
Panevėžys negali skųstis darbo vietų stoka – atsižvelgiant į gyventojų skaičių, čia yra bene didžiausia pramonės darbo vietų koncentracija. Todėl Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) čia turi išskirtinį vaidmenį, o kai kurie pramonininkai rėžia ties...
nuotrauka
2019-11-06 12:43
Nuosekliai tęsiant Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos programą, paskelbtas aerodromo rekonstrukcijos rangos darbų pirkimas. Aerodromo infrastruktūrą būtina rekonstruoti atsižvelgiant į jos nusidėvėjimą bei siekį mažinti poveikį aplinkai.
nuotrauka
2019-11-06 09:37
Lietuvos architektų biuras „Office De Architectura“ pasirašė sutartį projektuoti nuolatinį Lietuvą reprezentuojantį paviljoną Bengbu mieste Kinijoje.
nuotrauka
2019-11-06 08:56
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos senamiestyje (Daržų g. 14, Didžioji Vandens g. 26 ir 28) atliktų griovimo darbų pagal Kultūros paveldo departamento (KPD) surinktą medžiagą. Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl didelės mokslinės, istorinės ir kultūrinės vertės t...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos