2020 birželio 3 d. trečiadienis, 15:42
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaip renkantis šunį nepatekti į daugintojų spąstus

2014-09-18 14:58
Nepatyrusiems pirkėjams išsirinkti veislinį šunį, kuris būtų sveikas ir taptų geru šeimos draugu, nelengva. Turguose ir skelbimuose siūloma įsigyti į veislinius panašių šunų vos už kelis šimtus litų, tačiau rinkoje yra ir brangesnių variantų.
nuotrauka
Asociatyvi portalo archyvo nuotr.


Kaip nepadaryti klaidos renkantis augintinį, pataria projekto NoriuŠuns.lt atstovė Brigita Kymantaitė ir „Senamiesčio veterinarijos klinikos” gydytoja Ieva Kirchovaitė.
 
Projektą apie atsakingą augintinio įsigijimą ir auginimą NoriuŠuns.lt inicijavusios Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė sako, kad šunų daugintojai Lietuvoje vis dar turi savo rinką.
 
Rinką kuria impulsyvūs ir neišprusę pirkėjai
 
„Tai pirmiausia yra impulsyvūs pirkėjai, kuriems prisireikia „veislinio“ šuniuko „čia ir dabar”. Jie neturi laiko bendrauti su smalsiu atsakingu veisėju, kuris daug klausinėja siekdamas užtikrinti, kad šuniukas pateks į gerus namus. Be to, gerų vadų šuniukų gali tekti palaukti kelis mėnesius ar net metus”, - sakė ji.
 
Pasak B.Kymantaitės, iš daugintojų šuniukus perka ir neišprusę pirkėjai, nesuprantantys, kad šunų daugintojo parduodamas šuo yra į tam tikrą veislę panašus mišrūnas, o ne veislinis šuo, ir kuriems atrodo, kad nėra prasmės brangiau mokėti už prekę, kurią rinkoje galima įsigyti pigiau.
 
„Turguje ar pagal skelbimus internete veislinius šunis pigiai perkantys žmonės man primena gatvėje už 100 litų laikrodžius įsigyjančius pirkėjus, tikinčias prekeivio įtikinėjimais, esą tai – „Rolex”. Tik – be garantijos”, - stebėjosi B.Kymantaitė.
 
Yra ir tokių pirkėjų, kurie neturi finansinių galimybių įsigyti grynaveislį pageidaujamos veislės šuniuką.
 
Atsakingas veisėjas daug atvirauja
 
Visgi, B.Kymantaitės teigimu, nors kinologų klubuose registruoti veisėjai dažniausiai yra atsakingi, tai nėra taisyklė.
 
„Ir tarp jų pasitaiko žmonių, siekiančių pesipelnyti gyvūnų gerovės sąskaita. Svarbu žiūrėti ne tik į dokumentą, bet ir žinoti, kaip atskirti atsakingą veisėją, kuris nebus pridaręs šuniukams žalos nei sveikatos, nei psichikos atžvilgiu”, - patarė projekto NoriuŠuns.lt iniciatorė.
 
Anot B.Kymantaitės, atsakingas veisėjas visada pasidomės, dėl ko jūs norite šuns, įvertins, ar jo turima veislė tinkama jūsų gyvenimo būdui. Jam bus svarbu, ar jūs galėsite šuniukui suteikti veislei reikalingą priežiūrą, fizinį krūvį, auklėti jį. Domėsis, kiek laiko per dieną šuniukui teks būti vienam namuose, kur jis bus laikomas. Neretai jis pats parinks ar rekomenduos jums konkretų šuniuką iš vados, stengsis parinkti jūsų poreikius atitinkančio charakterio šunytį.
 
Dėl tų pačių priežasčių atsakingas veisėjas neleis savo šuniukais prekiauti turguje ar gyvūnų prekių parduotuvėse.
 
„Be to, atsakingas veisėjas visada pasakys jums savo vardą ir pavardę, atvirai pasakos apie savo veiklą bei nurodys kokiame kinologų klube galite gauti papildomą informaciją apie jį. Jis įsileis jus į namus, kuriuose veisia šuniukus, neslėps jų mamos, nurodys, kur galite pasiteirauti apie kitus, jo išveistus ir jau parduotus paaugusius šuniukus, ir pasiūlys pasirašyti šuniuko pardavimo sutartį”, - sakė ji.
 
Tuo tarpu daugintojai, B.Kymantaitės teigimu, parduoda šuniukus turguje, neretai siūlo susitikti pakelėse, stotelėse, degalinėse, kur atveža šuniuką ir, išskyrus pinigus, daugiau nieko nereikalauja.
 
„Tačiau, norint įsitikinti šuniuko psichine sveikata, būtina pamatyti šuniukų tėvų elgesį. Be to, būsimam savininkui būtina paklausti veisėjo, kaip vados šuniukai yra socializuojami. Tai yra labai svarbus procesas, kurį atsakingas šuniukų veisėjas privalo atlikti, siekdamas užtikrinti psichiškai sveiką jūsų augintinio elgseną ateityje”, - patarė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė.
 
Gresia sveikatos problemos
 
„Senamiesčio veterinarijos klinikos” gydytoja Ieva Kirchovaitė pastebi, kad neatsakingai išveistiems šunims būdingi išoriniai fiziniai požymiai – rachitas, netaisyklingas sąkandis, netaisyklingai auganti uodega ar ausys, judėjimo sistemos problemos.
 
„Tačiau tiek šuniukai be dokumentų, tiek iš veisėjo įsigyti šuniukai gali turėti sutrikimų, jei veisėjas pasitaiko neatsakingas ar dėl komercinių tikslų veisia šuniukus ne pagal taisykles. Taip dažnai nutinka, kai norima kuo dažniau ir daugiau sukergti kales, kad jos atsivestų kuo daugiau šuniukų. Dažnai kergiamos kalės nusilpsta, tai lemia ir šuniukų sveikatą”, – pasakojo I.Kirchovaitė.
 
Jos teigimu, dažniausiai tokie šuniukai turi blusų, kirmėlių, juos tenka ilgai gydyti, kad šeimininkai galėtų paskiepyti. Reikalingų skiepų negavęs šuo negali būti vedamas į kiemą –tokiu būdu prarandamas šuns socializacijai svarbus amžius ir šuniukui ima grėsti ir psichikos sutrikimai, baimės.
 
I.Kirchovaitės teigimu, pasitaiko atvejų, kad šuo nugaišta dėl intoksikacijos, kurią sukelia kirminai.
 
„Tačiau nebūtinai sveikatos sutrikimai būna ryškūs ir pastebimi. Kartais genetiniai defektai išryškėja tik gyvūnui augant. Tipiškos problemos yra apakimas, apkurtimas ir psichikos problemos. Jos itin pavojingos šeimininkams, auginantiems mažamečius vaikus”, - sakė veterinarijos gydytoja.
 
Gydytojos teigimu, tik atsakingi veisėjai žino, kad neleistina kergti šunų, kurie persirgę odos niežais, taip pat negalima kergti patinų, kuriems nenusileidusi sėklidė, šunų, kuriems pripažinta alkūnės ir dubens, klubo sąnario displazija.
 
Edukuos renginio metu
 
Visi, norintys susipažinti su skirtingomis šunų veislėmis, bei sužinoti, kaip išsirinkti visapusiškai sveiką augintinį, kviečiami atvykti į Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos ir banko „Bigbank“ organizuojamą renginį „Bigbank Match Show“.
 
Renginio, kuris vyks spalio 12 d. prekybos centro „Akropolis“ aikštelėje, metu vyks edukacinės programos, supažindinančios jo dalyvius su įvairiomis šunų veislėmis, ir visų veislių šunų konkursas, kuriame tiek veisliniai, tiek neveisliniai šunys galės varžytis įvairiose rungtyse.
 
Registruotis į konkursą nemokamai galima svetainėje www.NoriuŠuns.lt.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-05-28 11:01
Pandemija gyventojų nesustabdė ir nuo sezoninio sodo namelio, sodybos ar buto atnaujinimo, tad pastaruoju metu pastebimai išaugo netinkamai paliktų statybinių ir didelių gabaritų atliekų kiekiai. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog net ir per karantiną šios atliekos turi būti tvarkomos atsakingai bei pr...
nuotrauka
2020-05-28 08:50
Nuo š. m. gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gav...
nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...
nuotrauka
2020-05-07 09:26
Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą. Toks Tarybos sprendimas taps papildoma parama, gaivinant sektorius, nukentėjusius nuo karantino apribojimų.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...