2019 spalio 19 d. šeštadienis, 15:22
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaip renkantis šunį nepatekti į daugintojų spąstus

2014-09-18 14:58
Nepatyrusiems pirkėjams išsirinkti veislinį šunį, kuris būtų sveikas ir taptų geru šeimos draugu, nelengva. Turguose ir skelbimuose siūloma įsigyti į veislinius panašių šunų vos už kelis šimtus litų, tačiau rinkoje yra ir brangesnių variantų.
nuotrauka
Asociatyvi portalo archyvo nuotr.


Kaip nepadaryti klaidos renkantis augintinį, pataria projekto NoriuŠuns.lt atstovė Brigita Kymantaitė ir „Senamiesčio veterinarijos klinikos” gydytoja Ieva Kirchovaitė.
 
Projektą apie atsakingą augintinio įsigijimą ir auginimą NoriuŠuns.lt inicijavusios Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė sako, kad šunų daugintojai Lietuvoje vis dar turi savo rinką.
 
Rinką kuria impulsyvūs ir neišprusę pirkėjai
 
„Tai pirmiausia yra impulsyvūs pirkėjai, kuriems prisireikia „veislinio“ šuniuko „čia ir dabar”. Jie neturi laiko bendrauti su smalsiu atsakingu veisėju, kuris daug klausinėja siekdamas užtikrinti, kad šuniukas pateks į gerus namus. Be to, gerų vadų šuniukų gali tekti palaukti kelis mėnesius ar net metus”, - sakė ji.
 
Pasak B.Kymantaitės, iš daugintojų šuniukus perka ir neišprusę pirkėjai, nesuprantantys, kad šunų daugintojo parduodamas šuo yra į tam tikrą veislę panašus mišrūnas, o ne veislinis šuo, ir kuriems atrodo, kad nėra prasmės brangiau mokėti už prekę, kurią rinkoje galima įsigyti pigiau.
 
„Turguje ar pagal skelbimus internete veislinius šunis pigiai perkantys žmonės man primena gatvėje už 100 litų laikrodžius įsigyjančius pirkėjus, tikinčias prekeivio įtikinėjimais, esą tai – „Rolex”. Tik – be garantijos”, - stebėjosi B.Kymantaitė.
 
Yra ir tokių pirkėjų, kurie neturi finansinių galimybių įsigyti grynaveislį pageidaujamos veislės šuniuką.
 
Atsakingas veisėjas daug atvirauja
 
Visgi, B.Kymantaitės teigimu, nors kinologų klubuose registruoti veisėjai dažniausiai yra atsakingi, tai nėra taisyklė.
 
„Ir tarp jų pasitaiko žmonių, siekiančių pesipelnyti gyvūnų gerovės sąskaita. Svarbu žiūrėti ne tik į dokumentą, bet ir žinoti, kaip atskirti atsakingą veisėją, kuris nebus pridaręs šuniukams žalos nei sveikatos, nei psichikos atžvilgiu”, - patarė projekto NoriuŠuns.lt iniciatorė.
 
Anot B.Kymantaitės, atsakingas veisėjas visada pasidomės, dėl ko jūs norite šuns, įvertins, ar jo turima veislė tinkama jūsų gyvenimo būdui. Jam bus svarbu, ar jūs galėsite šuniukui suteikti veislei reikalingą priežiūrą, fizinį krūvį, auklėti jį. Domėsis, kiek laiko per dieną šuniukui teks būti vienam namuose, kur jis bus laikomas. Neretai jis pats parinks ar rekomenduos jums konkretų šuniuką iš vados, stengsis parinkti jūsų poreikius atitinkančio charakterio šunytį.
 
Dėl tų pačių priežasčių atsakingas veisėjas neleis savo šuniukais prekiauti turguje ar gyvūnų prekių parduotuvėse.
 
„Be to, atsakingas veisėjas visada pasakys jums savo vardą ir pavardę, atvirai pasakos apie savo veiklą bei nurodys kokiame kinologų klube galite gauti papildomą informaciją apie jį. Jis įsileis jus į namus, kuriuose veisia šuniukus, neslėps jų mamos, nurodys, kur galite pasiteirauti apie kitus, jo išveistus ir jau parduotus paaugusius šuniukus, ir pasiūlys pasirašyti šuniuko pardavimo sutartį”, - sakė ji.
 
Tuo tarpu daugintojai, B.Kymantaitės teigimu, parduoda šuniukus turguje, neretai siūlo susitikti pakelėse, stotelėse, degalinėse, kur atveža šuniuką ir, išskyrus pinigus, daugiau nieko nereikalauja.
 
„Tačiau, norint įsitikinti šuniuko psichine sveikata, būtina pamatyti šuniukų tėvų elgesį. Be to, būsimam savininkui būtina paklausti veisėjo, kaip vados šuniukai yra socializuojami. Tai yra labai svarbus procesas, kurį atsakingas šuniukų veisėjas privalo atlikti, siekdamas užtikrinti psichiškai sveiką jūsų augintinio elgseną ateityje”, - patarė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė.
 
Gresia sveikatos problemos
 
„Senamiesčio veterinarijos klinikos” gydytoja Ieva Kirchovaitė pastebi, kad neatsakingai išveistiems šunims būdingi išoriniai fiziniai požymiai – rachitas, netaisyklingas sąkandis, netaisyklingai auganti uodega ar ausys, judėjimo sistemos problemos.
 
„Tačiau tiek šuniukai be dokumentų, tiek iš veisėjo įsigyti šuniukai gali turėti sutrikimų, jei veisėjas pasitaiko neatsakingas ar dėl komercinių tikslų veisia šuniukus ne pagal taisykles. Taip dažnai nutinka, kai norima kuo dažniau ir daugiau sukergti kales, kad jos atsivestų kuo daugiau šuniukų. Dažnai kergiamos kalės nusilpsta, tai lemia ir šuniukų sveikatą”, – pasakojo I.Kirchovaitė.
 
Jos teigimu, dažniausiai tokie šuniukai turi blusų, kirmėlių, juos tenka ilgai gydyti, kad šeimininkai galėtų paskiepyti. Reikalingų skiepų negavęs šuo negali būti vedamas į kiemą –tokiu būdu prarandamas šuns socializacijai svarbus amžius ir šuniukui ima grėsti ir psichikos sutrikimai, baimės.
 
I.Kirchovaitės teigimu, pasitaiko atvejų, kad šuo nugaišta dėl intoksikacijos, kurią sukelia kirminai.
 
„Tačiau nebūtinai sveikatos sutrikimai būna ryškūs ir pastebimi. Kartais genetiniai defektai išryškėja tik gyvūnui augant. Tipiškos problemos yra apakimas, apkurtimas ir psichikos problemos. Jos itin pavojingos šeimininkams, auginantiems mažamečius vaikus”, - sakė veterinarijos gydytoja.
 
Gydytojos teigimu, tik atsakingi veisėjai žino, kad neleistina kergti šunų, kurie persirgę odos niežais, taip pat negalima kergti patinų, kuriems nenusileidusi sėklidė, šunų, kuriems pripažinta alkūnės ir dubens, klubo sąnario displazija.
 
Edukuos renginio metu
 
Visi, norintys susipažinti su skirtingomis šunų veislėmis, bei sužinoti, kaip išsirinkti visapusiškai sveiką augintinį, kviečiami atvykti į Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos ir banko „Bigbank“ organizuojamą renginį „Bigbank Match Show“.
 
Renginio, kuris vyks spalio 12 d. prekybos centro „Akropolis“ aikštelėje, metu vyks edukacinės programos, supažindinančios jo dalyvius su įvairiomis šunų veislėmis, ir visų veislių šunų konkursas, kuriame tiek veisliniai, tiek neveisliniai šunys galės varžytis įvairiose rungtyse.
 
Registruotis į konkursą nemokamai galima svetainėje www.NoriuŠuns.lt.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-10-16 14:14
Būstas su pilna apdaila. Tokį sprendimą kol kas Lietuvoje siūlo nedaug nekilnojamo turto vystymo bendrovių, tačiau, specialistų teigimu, galimybe įsigyti įrengtą būstą susivilioja vis daugiau pirkėjų. Pagrindinės priežastys, lemiančios norą įsigyti būstą su pilna apdaila, yra laiko planavimas ir gal...
nuotrauka
2019-10-10 10:53
Šiuo metu viešojoje erdvėje suintensyvėjus diskusijoms dėl naujų mokestinių pasiūlymų, konkrečiai susijusių su žemės sklypų ir statinių (NT) apmokestinimu, Registrų centras pateikia aktualią informaciją NT savininkams apie tai, kaip apskaičiuojamos mokestinės vertės ir pagal ką yra mokami NT mokesči...
nuotrauka
2019-10-09 09:22
Neslūgstant gyventojų norui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo elektrinę, ESO klientus ragina būti budriems ir nepasikliauti vien gražiais rangovų pasiūlymais suspėti gauti valstybės dotaciją dar šiemet. Ne vienas atvejis rodo, kad klientai, skubėdami kuo greičiau įrengti ...
nuotrauka
2019-10-08 09:52
Nepasiduoti emocijoms ir pirmajam įspūdžiui, kruopščiai įvertinti visus pliusus ir minusus, pagalvoti apie smulkmenas, kurios gali būti labai reikšmingos, – tokiais praktiškais patarimais su pirkėjais dalijasi nekilnojamojo turto projektus įgyvendinančios bendrovės „Centromera“ atstovė Vaida Šidlaus...
nuotrauka
2019-10-07 16:15
KLAUSIMAS. Koks turi būti minimalus statomos tvoros atstumas nuo kadastre įteisintos ribos tarp kaimyninių sodininkų bendrijos sklypų, jei nerandama gretimo sklypo savininko ir neįmanoma susiderinti dėl bendros vakarinės ekspozicijos tvoros?
nuotrauka
2019-10-03 14:41
Geriamasis vanduo yra gyvybiškai būtinas žmogaus organizmui, todėl labai svarbu, kad jis būtų kokybiškas ir saugus. Centralizuotai tiekiamą vandenį geriantys vilniečiai ir kitų miestų gyventojai dėl jo kokybės kontrolės gali būti ramūs, o štai nuosavų gręžinių ar šulinių vandenį naudojantys gyventoj...
nuotrauka
2019-10-01 12:45
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymus, kuriais nuo spalio 1 d. įtvirtinamas naujas mažosios žaliosios energetikos modelis, leidžiantis gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių ir ją vartoti geografiškai skirtingose vietose. Šiuo žingsniu visiems Lietuvos gyventoja...
nuotrauka
2019-10-01 09:42
Šnipiškės ir Žirmūnai sparčiai atsinaujina – nuo Šeimyniškių iki Žalgirio gatvės Vilniuje jau netrukus bus pradėtas tiesti naujas šaligatvis ir dviračių takas. Iki kitų metų vasaros 1 km ilgio gatvės atkarpoje nusidrieks dviračių ir pėsčiųjų takas, bus pasodinti nauji želdiniai, paklota nauja gatvės...
nuotrauka
2019-09-27 14:27
Ar žinotumėte, kaip teisingai išrūšiuoti lango stiklą? Kai kurių atliekų rūšiavimas yra keblus ir vienas tokių pavyzdžių – automobilio ar lango stiklai, kurie negali būti taip paprastai perdirbami kaip dužęs stiklainis. Būtent todėl atliekų tvarkymo ekspertai aptaria daugiausiai klausimų keliančių p...
nuotrauka
2019-09-27 13:44
Finansinę paramą saulės elektrinėms gyventojai įvardija kaip esminę paskatą įsirengti nuosavą saulės jėgainę ir patiems pasigaminti elektros. Daugiau nei pusei žmonių svarbus užtikrinimas, kad nuosava saulės elektrinė padės sumažinti išlaidas elektrai. O daugiau nei trečdalį didmiesčių gyventojų mot...
nuotrauka
2019-09-27 10:33,      papildyta 2019-09-27 13:00, Papildyta „Danpower Baltic“ komentaru
Vilniaus miesto savivaldybei rugsėjo 23 d. paskelbus naujo šildymo pradžią sostinės ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigoms, Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) siekdami užtikrinti vilniečiams mažesnę šilumos kainą, nedelsiant kreipėsi į nepriklausomus šilumos gamintojus (NŠG) – UAB „Danpower Baltic Zie...
nuotrauka
2019-09-27 09:31
Naujo būsto pirkėjai dažnai pasiduoda emocijoms ir neįvertina aplinkybių visumos, nepagalvoja apie galimus pokyčius jau artimiausioje ateityje, - pagrindines pirkėjų klaidas vardijo nekilnojamojo turto projektus įgyvendinančios bendrovės „Centromera“ atstovė Vaida Šidlauskienė. Ji atvirai kalba ir a...
nuotrauka
2019-09-26 13:28
Šilumos tiekimo įmonės nuolat cirkuliuoja karštą tinklų vandenį iki pastato įvado, nes šilumos punkte visus metus ruošiamas buitinis karštas vanduo. Jeigu pastato vidaus šildymo sistema paruošta, paleisti šildymą paprasta – tereikia atsukti keletą sklendžių, fiksuoti prietaisų parodymus. Tą turi atl...
nuotrauka
2019-09-26 11:08
Naujus namus besirenkantys ar juos jau įsigiję naujakuriai turi sustyguoti daugybę procesų, susijusių su apdaila, įrengimu ir interjeru. Penkių didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų nuomonės tyrimo rezultatai rodo, kad beveik du trečdaliai jų bent viename iš šių etapų į pagalbą pasitelktų specialistus....
nuotrauka
2019-09-25 15:08
Vyriausybė patvirtino Valstybės pagalbos, tenkančios ūkinę veiklą vykdančiam buto ar kitos patalpos savininkui, įgyvendinančiam daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektą, apskaičiavimo tvarkos aprašą.
nuotrauka
2019-09-24 09:07
Sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) inicijavo susitikimą su Vilniaus miesto pastatų administratoriais. Diskusijoje dalyvavo VŠT gen. direktorius Gerimantas Bakanas, jo pavaduotas Arvydas Darulis, Vilniaus miesto daugiabučių namų ir pastatų administratorių asociacijos prezident...
nuotrauka
2019-09-23 11:48
Gyvenamųjų namų kvartalais virtusios Kretingos rajono sodininkų bendrijos sulaukė kelininkų. Numatoma, kad vien šiemet nauja asfalto danga bus paklota trijų rajono sodininkų bendrijų pagrindinėse gatvėse.
nuotrauka
2019-09-23 11:16
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Ignitis“ ginčą, pritarė vartotojo reikalavimams ir įpareigojo bendrovę anuliuoti pateiktą sąskaitą ir susidariusią nepriemoką už elektrą bendrosioms reikmėms, nes jos apskaičiuotos remiantis oficialiai veiklos nevykdan...
nuotrauka
2019-09-23 11:07
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrijos ir UAB „Ignitis“ ginčą dėl pateikto apmokėjimo už elektros energiją, pripažino, kad elektros energijos tiekėjo reikalavimas yra nepagrįstas – UAB „Ignitis“ įpareigota perrašyti sąskaitą, į...
nuotrauka
2019-09-23 11:00
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą dėl apskaičiuoto apmokėti karšto vandens kiekio, su kuriuo vartotojas nesutinka, nepritarė vartotojo reikalavimams: bendrovė karšto vandens kiekį apskaičiavo pagal nuotoliniu būdu nuskait...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...