2020 rugpjūčio 8 d. šeštadienis, 19:58
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kam daugiabučio gyventojui renovacija, jei galima šiltai apsirengti ir užkimšti vėdinimo angas  8 Fotogalerija

2014-11-22 11:03,      Papildyta nauja fotogalerija 2014-11-23 12:11
Paklausti, kas lemia gerą renovaciją, daugelis atsakys – kokybiškos medžiagos ir sistemos bei dorai atlikti darbai. Tačiau ne specialistams sunku suvokti, kas yra gera medžiaga, kaip ją pasirinkti.
nuotrauka
A. Klimkevičius į diskusiją atsinešė seną 1995 m. gamintą stiklo paketą, kurio šilumos laidumo koeficientas toks, jog pro tokius langus išeina visa šiluma. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Paroc, UAB
Alkesta, UAB
Magirnis, UAB
Tiek Europoje, tiek ir Lietuvoje, gausu šiltinimo medžiagų, šiuolaikinių technologijų, sako „Paroc“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Baltijos šalims ir Europai Audronė ENDRIUKAITYTĖ (nuotraukoje), tačiau vien tik medžiaga nieko nelemia.

Ar žmonės pasirengę gyventi komfortiškomis sąlygomis

„Reikia kalbėti apie bendrą koncepciją, kurios, renovuojant daugiabučius gyvenamuosius namus, trūksta. Ir medžiagų, ir sprendimų pavyzdžių galima rasti Vokietijoje, Austrijoje, Latvijoje, – kalbėjo diskusijoje A. Endriukaitytė, akcentuodama, kad ir tarp renovuotų namų galima rasti tokių, kurie yra artimi pasyviam namui. – Patirties yra, yra iš ko mokytis. Klausimas – ar mes esame pasirengę gyventi tokiomis sąlygomis?“

Daugelis pamena laikus, kad prasidėjus šalčiams vienas svarbiausių ir būtiniausių darbų būdavo – apklijuoti langus. Nors tas laikas jau praeityje, tačiau neretas atvejis, kuomet paprastai garbaus amžiaus žmonės geriau sėdi šiltai prisirengę, bet vengia padidinti šilumos kiekį.

„Kai prieinama prie pasirinkimo teisės, tai renkamės dešrą už keturis litus, nors žinome, kad mėsos joje nėra. Nieko nėra blogiau už pigų daiktą. Sveikata ir gyvenimo komfortas kainuoja, – pastebi A. Endriukaitytė. – Pirmas dalykas, nuo ko reikia pradėti renovaciją – teisingi sprendimai, teisingas projektas, lankstus požiūris ir profesionalūs statybininkai. Ne tie, kurie ateina už pigiausią kainą.“

Specialistė pastebi, kad statybininkų siūlomos kainos gali skirtis, nes yra priemonių, būdų, kurie leidžia sutaupyti sąnaudų. Vienas tokių taupymo būdų – geras darbų organizavimas. Bet kai rangovų sąmatos skiriasi 30 ar 40 proc., reikia būti labai įtariems.

„Galima pigiai susitvarkyti stogą, bet jis kainuos labai brangiai, nes nesaugos šilumos, neteiks komforto – turėsime didelį galvos skausmą vaikščiojant po teismus, kaip atsiimti pinigus, kad galima būtų jį pataisyti, – primena pigaus darbo ir pigių rangovų grėsmes A. Endriukaitytė. – Svarbu akcentuoti, kad renovacija – tai ne tik pastato šiltinimas – tai visas procesas: šiltinimas ir vienas iš pagrindinių dalykų – vėdinimas. Šiandien nekalbėtume apie pelėsį, jei šiltindami pastatus įrengtume pastato vėdinimo sistemą. Jei gyvename užkaišiotais plyšiais ir negauname šviežio oro, kvėpuojame tuo, ką iškvepiame.“

Pakilus kainoms, sumažėjo renovacijos priemonių paketas

Apie renovaciją reikia kalbėti, nusitaikius į emocijas, diskusijoje dalijosi UAB „Alkesta“ statybinių medžiagų gamybos padalinio vadovas Giedrius RAŠKAUSKAS (nuotraukoje), pastebėdamas, kad svarbiausia – įtikinti žmones ir nugalėti jų baimes, parenkant priemones ir rengiant projektus.

„Sienos yra dalis pastato apvalkalo, kurios kartu su stogais, langais, rūsio perdangomis sudaro bendrą visumą, per kurią pastatas praranda šilumą. Kuo didesnis konstruktyvas, tuo daugiau šilumos prarandama, – kalbėjo G. Raškauskas. – Sienos sudaro didžiausią dalį, tad per jas patiriami didžiausi šilumos nuostoliai.“ Renovuoti pigiai, anot pašnekovo, netinka. Jis pritarė A. Endriukaitytės minčiai, kad svarbiausia – priemonių paketas, kuris lemia kokybę. Tačiau pinigų toms priemonėms vis mažėja, nes kyla kainos. Anksčiau už tą pačią kainą galima buvo pakeisti visą šildymo sistemą į dvivamzdę, pakeisti šilumos mazgą, kitas priemones, o dabar pinigų lieka tik sutvarkyti vienvamzdę sistemą.

„Pačios būtiniausios priemonės yra: atitvarų šiltinimas – tai sienos, stogas, rūsio perdangos, – bei sistemos balansavimas“, – įvardino pagrindinį paketą G. Raškauskas, skaičiuodamas, kad 80-90 proc. langų paprastai jau yra pakeista prieš renovaciją.

G. Raškauskas pasakojo, kad Alytaus regione buvo atliktos apklausos dėl pelėsio. Apklausos duomenys parodė, kad 20-30 proc. namų yra supeliję dar iki renovacijos. Specialisto nuomone, taip yra dėl to, kad šilumos energijos sunaudojimas mažinamas temperatūrą daugiabučiame name mažinant iki 18-19 laipsnių šilumos. Tuo metu probleminėse namo zonose temperatūra krenta iki 12 ar 15 laipsnių šilumos.

„Žmonės pasikeitė langus į plastikinius, kurie yra sandaresni už buvusius medinius, tad į patalpas nepriteka oro, o langų gyventojai neatidaro. Tai yra tos sąlygos, kurios ir lemia pelėsio susidarymą“, – reziumavo G. Raškauskas.

„Netikėkite, kad renovaciją galima padaryti pigiai“

Nors diskusijoje dalyvavęs specialistas tvirtino, kad didžiausi šilumos nuostoliai patiriami per sienas, nes jų plotas didžiausias, gyventojai baksnoja į termovizines nuotraukas, kurios rodo didžiausius šilumos nuostolius patiriant pro langus, įvairias sandūras. Specialistai gyventojams patarė, kad tikriausias vaizdas bus tuomet, jeigu termovizija bus daroma ne iš pastato išorės, o iš vidaus. Svarbi ir temperatūra: geriausia termoviziją atlikti, lauko temperatūrai esant minus 15, viduje – plius 20. Tada, kaip sakė Respublikinės langų ir durų gamintojų asociacijos direktorius Arvydas KLIMKEVIČIUS (nuotraukoje iš kairės: CPO LT direktorius R. Černiauskas, A. Klimkevičius, UAB „Magirnis" statybos direktorius D. Daukas), gaunamas geras termovizinis vaizdas.

Langų gamintojams atstovaujantis A. Klimkevičius kritikuoja Aplinkos ministerijos poziciją dėl langų renovuojamuose namuose. Jo žodžiais, ministerija sutinka, kad renovuojamuose namuose liktų seni plastikiniai langai, nes verčiant juos keisti, stringąs renovacijos procesas. A. Klimkevičius į diskusiją atsinešė seną stiklo paketą. Tai buvo 1995 m. 16 milimetrų stiklo paketas, kurio šilumos laidumo koeficientas – 1,8 – 2. Per tokius langus, A. Klimkevičiaus žodžiais, išeina visa šiluma.

Politikams, Respublikinės langų ir durų gamintojų asociacijos direktoriaus A. Klimkevičius nuomone, rūpi ne šilumos efektyvumas, o kiekis – kas padaryta. „Žmonės turi daugiau šilumos, nereikės keisti lango – ministerija [Aplinkos ministerija, aut. past.] patenkinta, nes lieka daugiau pinigų. Tai politikų kaltė, kurie skaičiuoja, ką padarė. O kas atsiskaitys prieš ES už įdėtus pinigus, kas suskaičiuos šilumos efektyvumą?“ – klausia A. Klimkevičius.

Diskusijoje A. Klimkevičius prisiminė atvejį, kai dėl pakeistų langų buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Viename iš objektų Vilniuje 2002 m. buvo pakeisti langai, kurie objekte buvo tik apie ketverius metus. Toks sprendimas buvo priimtas apsisprendus objektą renovuoti, atlikus ekspertizę, kad būtų galima nustatyti, ką būtinai reikia keisti. Statybininkams pradėjus keisti langus, darbo ėmėsi teisėsauga – buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jis buvo nutrauktas, nes sprendimas keisti ketverius metus naudotus langus buvo teisingas. „Netikėkite, kad renovaciją galima padaryti pigiai“, – pastebėjo langų gamintojų atstovas.

Apie kitas diskusijoje „Kaip pigiai, bet efektyviai apšiltinti namą ir neįveisti pelėsio?“ problemas –

kitose publikacijose.

 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

idomu
2014-11-26 14:54
norėciau placiau suzinoti apie sienini keramikini rekuperatoriu. Kiek kainuoja? Kur jis kabinamas? ar galima paciam pasikabinti?
Re/vėdinimas
2014-11-25 10:06
Yra efektyvus renovuojamų patalpų vėdinimo būdas-sieninis keramikinis rekuperatorius : www.laumiva.lt TwinFresh
vedinimas
2014-11-23 09:04
as irgi gyvenu uzkimstomis vedinimo angomis. o ka daryti, kad kaimynai ruko tualete ir pas mane visi kvalai eina?
Encius
2014-11-23 09:02
Gal todėl Enciaus ir nebuvo?
to sertifikatas
2014-11-23 09:02
o tai kur atsakomybė?
sertifikatas
2014-11-23 08:20
sertifikavimo centras išrašo p0pierių vienokiam ar kitokiam langui ir ju darbas pasibaigia
Ka sako
2014-11-23 08:03
o ka sako statybos produktu sertifikavimo centras? jei langai tokie blogi, kodel jie leidzia juos palikti renovuotuose namuose?
Klimkeviciui
2014-11-23 08:02
Arvydai, ne taip reikia su ministerija... :)

Diskusijos

nuotrauka
2020-05-04 13:37
Kiekviena krizė atveria ir galimybių langą, o Lietuva gali suskubti jį išnaudoti tam, kad įgyvendintų pokyčius, reikalingus šalies klestėjimui, įsitikinę Lietuvos ekonomikos, verslo, pramonės, politikos, mokslo bei kultūros atstovai.
nuotrauka
2019-07-10 15:41
Daugiau kaip šimtmetį Vilniaus centre veikęs Lukiškių kalėjimas uždarytas. Kas galėtų jame įsikurti, kokias veiklas būtų galima plėtoti šiame specifiniame, kultūros paveldo statusą turinčiame komplekse? Apie tai buvo kalbama čia vykusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo valstybės institucijų, Vilniaus...
nuotrauka
2019-02-18 15:00
„Britų patirtis rodo, kad norint sėkmingai įdiegti skaitmeninės statybos standartą reikia pasirūpinti ne tik įranga, technologijomis, įstatymine baze, bet ir paruošti žmones, įrodyti jiems viso to naudą“, – Kauno technologijos universiteto (KTU) „Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro“ atidarymo...
nuotrauka
2019-02-14 10:50
Apie pramonės revoliuciją 4.0 kasdien girdime vis garsiau ir daugiau, tačiau kaip tai paveiks Lietuvos darbo rinką? Kokios profesijos išnyks, o kurių specialistų poreikis augs? Apie būsimus karjeros sprendimus ir pramonės industrijos iššūkius diskutavo Lietuvos pramonės ir švietimo sistemos atstovai...
nuotrauka
2018-11-28 15:59
Vakar (11 27) Kaune vyko viešojo ir privataus sektoriaus diskusija „Atsparumo korupcijai užtikrinimas vykdant ūkio subjektų priežiūrą statybos srityje“. Diskusiją inicijavo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
nuotrauka
2018-11-19 17:26
Lietuvos architektų rūmai (toliau – Rūmai) surengė viešą diskusiją Architektūros įstatymo įsigaliojimo metinėms pažymėti. Į ją susirinko įvairių organizacijų – bendruomenių, savivaldybės, Seimo, investuotojų, Architektų sąjungos ir rūmų – atstovai. Kaip pažymėjo Rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė, šio...
nuotrauka
2018-10-31 11:00
2017 m. lapkričio 1 d. įsigaliojo naujasis Architektūros įstatymas. Lietuvos architektų rūmai, norėdami paminėti šią svarbią datą bei aptarti įstatymo įgyvendinimo patirtis, rengia viešą diskusiją.
nuotrauka
2016-11-14 10:55
Viešieji pirkimai turi veikti kaip sinchroninis plaukimas, kurio dalyviai – Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT), tiekėjai ir perkančiosios organizacijos (PO) – turi veikti išvien. Tačiau ar tai įmanoma, kalbant apie teikiamų ir įsigyjamų prekių bei paslaugų kokybę?
nuotrauka
2016-05-01 09:17,      papildyta 2016-05-03 17:30, papildyta vaizdo įrašu
Versle viskas prasideda nuo pirmojo įspūdžio. Jeigu pavyksta jį padaryti, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – stipriai išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai reprezentuoti įmonę“, – statybų ir remonto parodoje „RESTA“ pradė...
nuotrauka
2016-04-29 20:30,      papildyta 2016-05-03 17:30, papildyta vaizdo įrašu
It nulietas ant kūno gulantis kostiumas, brangūs aksesuarai, nuoširdus bendravimas ir paprastumas – kai viskas prasideda nuo tokio pirmojo įspūdžio, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai...
nuotrauka
2016-04-21 06:30
Verslininko įvaizdis – tai ne tik jo ar jos batai ar apranga. Asmenybė, kalbėsena yra tokia pati svarbi įvaizdžio dalis. Konkuruoti dėl klientų, bendrauti su partneriais reikia išmokti. Tai ne visada lengva ir ne visiems pavyksta pasiekti. Gerą įvaizdį bei reputaciją susikurti labai sunku, o prarast...
nuotrauka
2016-04-13 07:01
Verslo pasaulis seniai įsisavino paprastą tiesą: klientui parduodi ne tik prekę ar paslaugą, bet ir savo įmonės įvaizdį bei reputaciją. Deja, vis dar paslystame lygioje vietoje.
nuotrauka
2016-03-04 14:40
Aplinkos ministerija kviečia visuomenę kuo aktyviau įsitraukti į viešą diskusiją apie Kuršių nerijos ateitį. Ši diskusija jau prasidėjo praėjusią savaitę Nidoje, kur Aplinkos ministerijos iniciatyva susirinkę apie septynias dešimtis valstybės ir savivaldos institucijų, įvairių organizacijų, visuomen...
nuotrauka
2016-01-13 15:00
Antrojoje straipsnio „Korozija, moderni antikorozija ir statybos ateitis“ dalyje tęsiame pirmojoje dalyje pradėtą diskusiją apie korozijos sukeltus nuostolius, žalą, kuri Lietuvos ūkiui sudaro 984 mln. € kasmet. Tai tik tiesioginiai nuostoliai, o netiesioginiai, Tarptautinės korozijos organizacijos ...
nuotrauka
2015-12-21 06:01
Nieko nenustebinsime, pasakę, kad metalas, plienas rūdija visur ir visada, – net esantis betone, o ypač sparčiai – atviroje atmosferoje ar vandenyje. Gelbsti, bet tik laikinai, įvairios antikorozinės dangos. Ir daug kas žino, jog sąlygos korozijai kasmet tik stiprėja, nes rūgštėja lietūs, vis stipri...
nuotrauka
2015-12-04 15:12,      papildyta 2015-12-16 08:30, Papildyta antrosios dalies vaizdo įrašu.
Viešuosiuose pirkimuose, kaip sakė diskusijoje dalyvavusi Seimo antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė, problemų esama nemažų, nes procesas yra susijęs su labai dideliais pinigais, – pernai viešųjų pirkimų (VP) vertė buvo per 5 mlrd. eurų. Skaičiuojama, kad apie 1 mlrd. eurų panaudojama neskai...
nuotrauka
2015-11-30 08:01
Neveikia nebaudžiamumo principas, viešieji pirkimai nėra audituojami, žmonės nėra kvalifikuoti ir suinteresuoti viešuosius pirkimus įgyvendinti gerai – diskusijoje apie viešuosius pirkimus ir korupcijos prevenciją problemas išvardino advokatų kontoros „Triniti“ asocijuotas teisininkas Tomas Seikalis...
nuotrauka
2015-11-27 12:00
Diskusijos „VIEŠIEJI PIRKIMAI IR KORUPCIJOS PREVENCIJA (statybos ir sveikatos apsaugos sektoriuose)“ dalyviai sutaria, kad viešuosiuose pirkimuose veikia įvairūs apgaulės, nešvarių žaidimų mechanizmai. Tačiau dėl prevencinių priemonių turi skirtingas nuomones.
nuotrauka
2015-11-26 17:20,      papildyta 2015-11-27 11:30, papildyta nuotraukomis
Specialiųjų tyrimų tarnybos Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas Romualdas Gylys sako, kad Lietuva, viešųjų pirkimų (VP) srityje nėra tokia korumpuota, kaip kalbama. Problemų yra daug, pripažino jis, bet ES komisija, atlikusi ES narių apžvalgą kovoje su korupcija, Lietuvos VP sritį pripažino ...
nuotrauka
2015-11-25 14:36
Šiuo metu portalo www.statybunaujienos.lt redakcijoje vyksta VšĮ „Propagandos ministerija“ organizuota diskusija „VIEŠIEJI PIRKIMAI IR KORUPCIJOS PREVENCIJA (statybos ir sveikatos apsaugos sektoriuose)“.

Statybunaujienos.lt » Diskusijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...