2021 sausio 28 d. ketvirtadienis, 10:40
Reklama  |  facebook

Kanapių pluošto betono namas – vertinantiems unikalias jo savybes

2015-05-19 10:25
Žmonės, statydami namus, nuo seno naudojo įvairiausias medžiagas. Amžiams bėgant medį keitė akmenys, akmenis – plytos, plytas – blokai. Šiais laikais, kai ypatingą reikšmę turi ne tik pastato išvaizda, o ekonomiškumas ar ekologiškumas, namus imta statyti, naudojant vis pažangesnes, sandaresnes ir taupesnes medžiagas. Viena iš tokių medžiagų, atitinkančių šiuos reikalavimus, yra kanapių pluošto betonas.
nuotrauka
Viena iš medžiagų, atitinkančių ekonomiškumo ar ekologiškumo reikalavimus, yra kanapių pluošto betonas. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Alkuva, MB

Sena naujai perteikta idėja

Pasak statybų įmonės „Alkuva“ MB direktoriaus Rolando Vilučio, idėja statyti ekologišką namą iš kanapių pluošto betono kirbėjo jau seniai. „Esame grupė statybos srityje dirbančių bendraminčių, kuriems seniai rūpi statybos iš ekologiškų medžiagų, atitinkančių visus statybų standartus ir tuo pačiu nepavojingų sveikatai bei nekenkiančių gamtai. Todėl su partneriais nusprendėme, kad pirmiau privalu išbandyti tokias statybas mums patiems – ir šiuo metu Vilniaus miesto pakraštyje statome karkasinį namą iš kanapių pluošto betono“, – sakė R. Vilutis.

Statyti namus iš kanapių pluošto betono pasaulyje yra žinoma, tačiau Lietuvoje dar nepopuliari praktika. Šiuo metu Lietuvoje yra pastatytas berods tik vienas namas iš šios medžiagos. „Galbūt tai lėmė vyraujantis draudimas auginti kanapes – dėl jų kitų savybių. Juk drausti – lengviausia. Tačiau nuo pernai Lietuvoje leidžiama auginti pramonines kanapes, kurių pluoštas yra tinkamas ne tik statyboms. Dėl unikalių šios medžiagos savybių susidomėjimas tokia statyba auga. Žmonėms aktuali gyvenamosios aplinkos kokybė“, – sakė įmonės vadovas.

Šiltinimo medžiagos iš kanapių pasižymi dideliu šiluminiu inertiškumu – sugeria šilumą, o vėliau iš lėto ją atiduoda. Kadangi pastatytas namas yra vientisas statinys – be jokių siūlių, – lengviau išvengti šilumos nuostolių. Mažinant energijos poreikį šildyti ir vėsinti pastatą, galima sutaupyti nemažai lėšų.

Kanapiniame name – grynesnis oras

Kita kanapinio pluošto savybė – drėgmės subalansavimas patalpose.

„Šiuolaikiniuose moderniuose tradicinės statybos namuose kyla problemų dėl patalpose besikaupiančios drėgmės. Kanapių betono sienos turi savybę kvėpuoti ir optimizuoti drėgmę patalpose. Kanapės sugeria drėgmę ir sukuria kvėpuojančiu sienų efektą, o tai užtikrina vienodą drėgmės kiekį patalpose ir natūralų drėgmės balansą“, – teigė „Alkuva“ MB direktorius.

Kanapinio namo statyba nėra sudėtinga, tačiau ir ne pigiausia.

Statant namą, ant suręsto karkaso supilamas palaidas kanapių pluošto betonas. Jam sukietėjus – tam reikia laiko, – gaunama vientisa namo siena. Tada sienas galima tinkuoti – tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus. Taip pat galima ir kitokia apdaila.

Deja, šių medžiagų kaina nėra pati mažiausia. Tačiau namo sienų kaina sudaro ne pačią didžiausią sąmatos dalį, o gaunama vertė – didžiulė. „Įvertinus visas šias sudedamąsias, kaina yra verta gaunamos naudos, – sako R. Vilutis. – Bet kol tai dar yra naujiena – žmogus turi sąmoningai apsispręsti.“

Neretai žmonės, tarsteli jis, šelmiškai šypsodamiesi klausia, ar tokiame name gyventi linksma?

Pavėsinės – užima mažai vietos, bet teikia didelių malonumų

Turint namą, itin malonu ir patogu turėti ir pavėsinę, terasą su lauko baldais, kur smagu pavakaroti, pailsėti ar tiesiog pasislėpti nuo kaitrios saulės. Pavėsinės neužima daug vietos, bet suteikia daug malonumų. Jos yra populiarios ne tik dėl savo funkcionalumo, bet tai yra ir puiki sodo bei kiemo dekoro priemonė.

Kad vietoj pavėsinės neišdygtų šarvuotis

Pavėsines MB „Alkuva“ gamina tiek pagal tipinius įmonės projektus, tiek pagal individualius, pritaikytus konkretiems atvejams, projektus. Taip pat pagal kliento norus galima pakoreguoti ir jau turimą projektą – pagal esamas sąlygas ir poreikius.

„Bendradarbiaujame su architektais, puikiai išmanančiais šią sritį, tad esant reikalui pavėsinę, stoginę, terasą, namelį ar kitą statinį suprojektuos tie specialistai, kurie turi patirties šioje srityje. Tai padės išvengti klaidų ir nesusipratimų – kad vietoj elegantiškos pavėsinės neatsirastų šarvuotis be vikšrų“, – sako įmonės vadovas.

Rinktis galima formą, dydį ir medžiagas

Norintiems įsigyti pavėsinę, siūloma pasirinkti pagal formą, medžiagas, iš kurių pagaminti statiniai, ir kitus variantus. Pavėsinės skirstomos pagal vyraujančias konstrukcijos medžiagas – iš ko jos yra gaminamos. Tai pavėsinės iš medžio (pjautinės medienos, tekintų rąstų, šakų), metalo (geležies, aliuminio), plastikinės ir kt. Dažniausiai pavėsinių klientams reikia prie jų gyvenamųjų namų mieste ar užmiestyje, tad 90 procentų jų gaminama iš pjautinės medienos ir yra taisyklingų formų.

Projektuojant galima pasirinkti ir grindų dangą. Pavėsinės gali būti su medinėmis grindimis, trinkelėmis, grįstos akmenimis arba statomos tiesiog ant natūralaus grunto.

Pavėsinių esama įvairaus dydžio – tai lemia kliento poreikiai ir galimybės. 

Reklama

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-01-27 08:18
Prieš kiek daugiu nei keturis dešimtmečius pastatytas Vilniaus TV bokštas iki šiol nebuvo kapitaliai remontuojamas, tačiau atliktos ekspertizės išvadose teigiama, jog būtina iš esmės rekonstruoti tiek pagrindinę pastato konstrukciją, tiek vidaus infrastruktūros tinklus.
nuotrauka
2021-01-25 13:07
Vilniaus „Grinda“ neseniai baigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją, bet jau imasi dar didesnio projekto. 500 ha teritorijoje, apimančioje Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių gyvenamuosius rajonus, lietaus nuotekų tinklai bus rekonstruojami pritaikant tva...
nuotrauka
2021-01-25 10:50
Gerindamas darbo sąlygas viešojo sektoriaus darbuotojams, įmonė Turto bankas per 2020-iuosius metus atliko daugiau nei 140 patalpų remonto darbų visoje Lietuvoje. Pokyčius pajautė ne tik institucijų darbuotojai, tačiau ir jų lankytojai: dalyje valstybei priklausančių pastatų įrengti ilgai laukti neį...
nuotrauka
2021-01-25 10:07
UAB Merko statyba komanda baigė legendinio „Neringos“ restorano ir viešbučio rekonstrukcijos darbus. Per trejus metus buvo rekonstruotas senasis istorinis restoranas bei viešbutis, pastatyti dar du viešbučio korpusai ir įrengta požeminė automobilių saugojimo aikštelė.
nuotrauka
2021-01-20 16:35
Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl Jotvingių gatvėje iškilsiančios ledo arenos architektūrinio projektavimo paslaugų. Ledo areną sostinei projektuos UAB „Projektų rengimo centras" ir UAB „Tiksli forma", o projekto valdytoja paskirta UAB „Vilniaus vystymo kompanija".
nuotrauka
2021-01-20 13:59
Tauragės apskrityje, Pagėgių savivaldybėje, kelio Pagėgiai-Gudai-Sartai ketvirtajame kilometre kovą bus pradėta automobilių tilto per Vilkos upę rekonstrukcija. Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu darbus, kurių vertė siekia daugiau kaip 560 tūkst. eurų, atliks darnios miestų plėtros ir st...
nuotrauka
2021-01-20 10:03
SEB banko būstinei Vilniuje suteiktas „BREEAM International New Construction“ pastato poveikio aplinkai vertinimo sertifikatas. Šiuo metu tai yra pirmasis ir vienintelis pastatas Baltijos šalyse, turintis aukščiausią įvertinimą (Outstanding) naujos statybos pastatų (New Construction) kategorijoje.
nuotrauka
2021-01-19 10:42
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčia yra seniausia Kauno bažnyčia. Pastaraisiais mėnesiais ji traukė akį virš stogo kylančiais pastoliais – Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu remontuotas bažnyčios stogas.
nuotrauka
2021-01-18 10:43
Vilniaus universitetas (VU) su partneriu UAB „Eikos statyba“ pasirašė VU Medicinos fakulteto Mokslo centro pastato statybos darbų vykdymo sutartį, kuria pradedamas naujas unikalaus projekto įgyvendinimo etapas.
nuotrauka
2021-01-12 11:37
Vilniaus Karoliniškių mikrorajone esanti ugniagesių-gelbėtojų stotis bus modernizuota, taip užtikrinant operatyvesnį reagavimą į gyventojų iškvietimus. Po rekonstrukcijos bus sukurtos šiuolaikinės darbo bei treniruočių sąlygos ir čia dirbantiems gelbėtojams.
nuotrauka
2021-01-11 11:16
Nuolatiniai garsai gali ilgam sutrikdyti ramybę, kenkti darbingumui, kokybiškam poilsiui ir žmogaus sveikatai. Projektuojant ir statant naujus ar renovuojant senus namus, daug dėmesio skiriama pastatų konstrukciniams sprendimams, šilumos izoliacijai, inžinerinių sistemų efektyvumui, tačiau jo pritrū...
nuotrauka
2021-01-11 09:33
Praėjusių metų gruodžio pradžia mokslo bendruomenei apkarto – viena didžiausių pasaulyje, tačiau pastaruoju metu vis labiau apleista Puerto Rike įkurta Arecibo observatorija galutinai sugriuvo į radijo bangas atspindinčią lėkštę nukritus virš jos pakabintam radioteleskopui.
nuotrauka
2021-01-10 20:26
Sausio 8 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pasirašė viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutartis su UAB „Salvinta“ ir UAB „Partnerystės projektai keturi“, kurių galiojimo metu bus sukurta visiškai nauja karinė infrastruktūra trims Lietuvos kariuomenės bataliono dydžio vienetams ...
nuotrauka
2021-01-06 10:43
Gyvenamuosius ir komercinius projektus plėtojanti bendrovė „Baltic Asset Management“ įsigijo sostinės centre esantį viešbutį „Ecotel“. Slucko g. 8 įsikūręs viešbutis turi 166 kambarius ir stovi beveik 0,4 ha ploto sklype.
nuotrauka
2020-12-30 10:56
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) ir „Grinda" pasirašė sutartį, kuria numato plėsti bendradarbiavimo apimtis vykdant bendrus mokslinius tyrimus ir rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus.
nuotrauka
2020-12-21 09:41
Nostalgiją ir sentimentus kauniečiams keliančioje sporto halėje daugiau kaip metus laiko plušantys statybininkai jau mato finišo tiesiąją. Atlikta per du trečdalius suplanuotų rekonstrukcijos darbų: uždengtas stogas, išlietos betono konstrukcijos, atnaujinama vidaus bei išorės apdaila. Užbaigus darb...
nuotrauka
2020-12-18 11:43
Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika buvo statoma miestiečių lėšomis bei didikų fundacijomis ilgus dešimtmečius, vėliau – atstatoma po gaisrų, užsienio kariuomenių antpuolių, ir dabartinį savo interjero vaizdą įgavo tik XVIII amžiaus antroje pusėje. Dabar ji vėl tvarkoma, restauru...
nuotrauka
2020-12-18 07:30
Konkurencijos taryba leido įmonei „Hanner“ vykdyti koncentraciją įsigyjant 50 proc. bendrovės „SPV-43“ ir 50 proc. „Arenos NT“ akcijų bei kartu su esama akcininke UAB „NT draudimo grupė“ įgyjant bendrąją abiejų įmonių kontrolę.
nuotrauka
2020-12-14 06:30
Dažnai net nepastebime, kaip vos ne kasdien mieste atsiduriame ant kokio nors stogo. Tarsi Karlsonas. Tik ne šiaip sau ant stogo, bet – ant eksploatuojamo. Tai gali būti automobilių statymo aikštelė ant prekybos centro, pamėgta terasa ant banko ar kokio kito administracinio pastato, šokio festivalis...
nuotrauka
2020-12-11 10:15
Vilniaus oro uoste baigtas svarbus aerodromo rekonstrukcijos etapas - modernizuoti pietinėje oro uosto dalyje esantys du orlaivių riedėjimo takai. Teigiama, kad aerodromo rekonstrukcijos pagrindiniai tikslai yra pagerinti ne tik oro uosto operacijų saugą, atnaujintą infrastruktūrą pritaikyti greites...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos