Kanapių pluošto betono namas – vertinantiems unikalias jo savybes

Sena naujai perteikta idėja
Pasak statybų įmonės „Alkuva“ MB direktoriaus Rolando Vilučio, idėja statyti ekologišką namą iš kanapių pluošto betono kirbėjo jau seniai. „Esame grupė statybos srityje dirbančių bendraminčių, kuriems seniai rūpi statybos iš ekologiškų medžiagų, atitinkančių visus statybų standartus ir tuo pačiu nepavojingų sveikatai bei nekenkiančių gamtai. Todėl su partneriais nusprendėme, kad pirmiau privalu išbandyti tokias statybas mums patiems – ir šiuo metu Vilniaus miesto pakraštyje statome karkasinį namą iš kanapių pluošto betono“, – sakė R. Vilutis.
Statyti namus iš kanapių pluošto betono pasaulyje yra žinoma, tačiau Lietuvoje dar nepopuliari praktika. Šiuo metu Lietuvoje yra pastatytas berods tik vienas namas iš šios medžiagos. „Galbūt tai lėmė vyraujantis draudimas auginti kanapes – dėl jų kitų savybių. Juk drausti – lengviausia. Tačiau nuo pernai Lietuvoje leidžiama auginti pramonines kanapes, kurių pluoštas yra tinkamas ne tik statyboms. Dėl unikalių šios medžiagos savybių susidomėjimas tokia statyba auga. Žmonėms aktuali gyvenamosios aplinkos kokybė“, – sakė įmonės vadovas.
Šiltinimo medžiagos iš kanapių pasižymi dideliu šiluminiu inertiškumu – sugeria šilumą, o vėliau iš lėto ją atiduoda. Kadangi pastatytas namas yra vientisas statinys – be jokių siūlių, – lengviau išvengti šilumos nuostolių. Mažinant energijos poreikį šildyti ir vėsinti pastatą, galima sutaupyti nemažai lėšų.
Kanapiniame name – grynesnis oras
Kita kanapinio pluošto savybė – drėgmės subalansavimas patalpose.
„Šiuolaikiniuose moderniuose tradicinės statybos namuose kyla problemų dėl patalpose besikaupiančios drėgmės. Kanapių betono sienos turi savybę kvėpuoti ir optimizuoti drėgmę patalpose. Kanapės sugeria drėgmę ir sukuria kvėpuojančiu sienų efektą, o tai užtikrina vienodą drėgmės kiekį patalpose ir natūralų drėgmės balansą“, – teigė „Alkuva“ MB direktorius.
Kanapinio namo statyba nėra sudėtinga, tačiau ir ne pigiausia.
Statant namą, ant suręsto karkaso supilamas palaidas kanapių pluošto betonas. Jam sukietėjus – tam reikia laiko, – gaunama vientisa namo siena. Tada sienas galima tinkuoti – tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus. Taip pat galima ir kitokia apdaila.
Deja, šių medžiagų kaina nėra pati mažiausia. Tačiau namo sienų kaina sudaro ne pačią didžiausią sąmatos dalį, o gaunama vertė – didžiulė. „Įvertinus visas šias sudedamąsias, kaina yra verta gaunamos naudos, – sako R. Vilutis. – Bet kol tai dar yra naujiena – žmogus turi sąmoningai apsispręsti.“
Neretai žmonės, tarsteli jis, šelmiškai šypsodamiesi klausia, ar tokiame name gyventi linksma?
Pavėsinės – užima mažai vietos, bet teikia didelių malonumų
Turint namą, itin malonu ir patogu turėti ir pavėsinę, terasą su lauko baldais, kur smagu pavakaroti, pailsėti ar tiesiog pasislėpti nuo kaitrios saulės. Pavėsinės neužima daug vietos, bet suteikia daug malonumų. Jos yra populiarios ne tik dėl savo funkcionalumo, bet tai yra ir puiki sodo bei kiemo dekoro priemonė.
Kad vietoj pavėsinės neišdygtų šarvuotis
Pavėsines MB „Alkuva“ gamina tiek pagal tipinius įmonės projektus, tiek pagal individualius, pritaikytus konkretiems atvejams, projektus. Taip pat pagal kliento norus galima pakoreguoti ir jau turimą projektą – pagal esamas sąlygas ir poreikius.
„Bendradarbiaujame su architektais, puikiai išmanančiais šią sritį, tad esant reikalui pavėsinę, stoginę, terasą, namelį ar kitą statinį suprojektuos tie specialistai, kurie turi patirties šioje srityje. Tai padės išvengti klaidų ir nesusipratimų – kad vietoj elegantiškos pavėsinės neatsirastų šarvuotis be vikšrų“, – sako įmonės vadovas.
Rinktis galima formą, dydį ir medžiagas
Norintiems įsigyti pavėsinę, siūloma pasirinkti pagal formą, medžiagas, iš kurių pagaminti statiniai, ir kitus variantus. Pavėsinės skirstomos pagal vyraujančias konstrukcijos medžiagas – iš ko jos yra gaminamos. Tai pavėsinės iš medžio (pjautinės medienos, tekintų rąstų, šakų), metalo (geležies, aliuminio), plastikinės ir kt. Dažniausiai pavėsinių klientams reikia prie jų gyvenamųjų namų mieste ar užmiestyje, tad 90 procentų jų gaminama iš pjautinės medienos ir yra taisyklingų formų.
Projektuojant galima pasirinkti ir grindų dangą. Pavėsinės gali būti su medinėmis grindimis, trinkelėmis, grįstos akmenimis arba statomos tiesiog ant natūralaus grunto.
Pavėsinių esama įvairaus dydžio – tai lemia kliento poreikiai ir galimybės.
Reklama