2020 liepos 8 d. trečiadienis, 17:32
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaune asfalto mašina traiško stereotipus  1

2014-11-14 14:36
Asfalto klojimo mašina „Remix Plus“, kurios pavydi kiti Lietuvos miestai, kiekvieną naktį tiesdama naują asfalto dangą traiško paskutinius stereotipų apie duobėtą miestą likučius, praneša Kauno savivaldybė.
nuotrauka
Asfalto klojimo mašina „Remix Plus“. Kauno savivaldybės nuotr.


 Bendrovėje „Kauno tiltai“ jau 17 metų dirbantis kelininkas Arūnas Boguševičius mintinai žino kiekvieną itin sudėtingo aparato „Remix Plus“ detalę. Kas naktį kartu su savo kolegomis Kauno gatvėse dirbantis A. Boguševičius rūpinasi, kad šia mašina klojamas asfaltas būtų lygus, tvirtas ir ilgaamžis.
Vienintelis rytų Europoje

Keturias funkcijas vienu metu sugebantis atliktis „Remix Plus“ aparatas šiuo metu yra vienintelis tokio tipo įrenginys visoje rytų Europoje. Tuo tarpu Skandinavijos šalyse praktiškai visos gatvės tiesiamos naudojant šią technologiją. Lietuvoje „Remix Plus“ mašina dirba beveik 2 dešimtmečius, bet ilgą laiką su ja dirbantys kelininkai tvarkė svarbiausius užmiesčio kelius.

Situacija pasikeitė praėjusiais metais, kai Kauno miesto savivaldybė ir bendrovė „Kauno tiltai“ pasirašė 3 metų sutartį. Dabar norint suskaičiuoti su „Remix Plus“ aparatu per šiuos metus sutvarkytas svarbias Kauno gatves, vos užtenka abiejų rankų pirštų.

Per naktį – 1 kilometras

„Prieš „Remix Plus“ aparatą važiuoja dvi mašinos, kurios seną asfaltbetonį įkaitina iki 140 laipsnių. Senas asfaltas virsta minkšta mase. Aparatas tą masę frezuoja iki 5 cm gylio, paskui ją sumaišo, paskleidžia po savimi ir iš naujo perkloja. Tuo metu ant viršaus dar papildomai paklojamas 2,5 cm storio naujo asfalto sluoksnis. Iš viso atnaujintos dangos storis siekia 6-7 cm. Visas asfaltas yra sutankinamas ir ilgai tarnauja pagal paskirtį“, - apie šio aparato veikimo principus pasakojo kelininkas A. Boguševičius.

Šis aparatas naują asfalto dangą kloja iki 3 metrų per minutę greičiu. Per vieną naktį kelininkai sutvarko apie 1 km ilgio gatvės ruožą.

„Vasarą, kai lauke būna 25 laipsniai šilumos, „Remix Plus“ operatoriai dirba maždaug 50-60 laipsnių karštyje. Tai praktiškai tas pats, kas visą dieną išbūti suomiškoje pirtyje“, - palygino kelininkas.

Pigiau, greičiau, patikimiau

Paprašytas palyginti karšto regeneravimo technologiją su įprastu asfaltavimu, kelininkas pabrėžė ekonomiškumą ir darbo greitį.

„Jeigu tvarkytume, pavyzdžiui, Tunelio gatvę įprastu būdu, iš pradžių reikėtų visą asfalto dangą nufrezuoti, paskui kloti klijuojančią emulsiją ir ne mažiau 4 cm storio naują asfalto dangą. Dėl to stipriai išaugtų remonto kaštai. Taip pat tokie darbai užtruktų kur kas ilgiau. Tuo tarpu su „Remix Plus“ aparatu klojamas dar storesnis sluoksnis. O ilgaamžiškumo atžvilgiu tokiu būdu paklotas asfaltas laiko ne trumpiau, o kartais net ir ilgiau nei dirbant su klotuvu“, - sakė kelininkas.

Šia technologija atliekamų darbų patvarumo ir ilgaamžiškumo įrodymas – prieš daugiau nei 10 metų sutvarkyta H. ir O. Minkovskių gatvė, Aleksoto kalnas bei Savanorių ir Taikos prospektų sankryža.

Kaina skiriasi iki 10 kartų

„Kai kas sako, kad visas pagrindines miesto gatves reikėtų tvarkyti taip, kaip buvo sutvarkytas A. Juozapavičiaus prospektas. Bet tokie darbai kainuotų nuo 7 iki 10 kartų brangiau. Jeigu dabar visi „Remix Plus“ aparatu atlikti darbai miestui atsieis apie 16 mln. Lt, tai visų tų gatvių rekonstrukcija būtų kainavusi apie 110 mln. Lt. Tokių pinigų nei savivaldybė kada nors turėjo, nei Vyriausybė niekada neskirs“, - pabrėžė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Pasak miesto vadovo, praėjusiais metais viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiai bendrovei „Kauno tiltai“ iš pradžių buvo pavesta sutvarkyti Ašigalio gatvę.

„Iškart nerizikavome su pagrindinėmis gatvėmis. Norėjome pasižiūrėti, kaip yra dirbama, ir įsitikinti, ar mus tenkina šių darbų kokybė. Tas vadinamasis pilotinis projektas Ašigalio gatvėje pasiteisino, todėl šįmet rangovui buvo patikėtas kur kas didesnis darbų frontas. Šiuo metu jau dėliojamės kitų metų planus. Planuojamos ne mažesnės darbų apimtys nei šįmet“, - teigė Kauno meras A. Kupčinskas.

Visos pagrindinės gatvės

„Anksčiau nemažai lėšų pareikalaudavo kasmetinis duobių tvarkymas. Dabar su „Remix Plus“ atnaujinus daugelį pagrindinių miesto gatvių, jų lopyti jau nebereikės, todėl atlikusias lėšas galėsime skirti ir mažesnių gatvelių tvarkymui“, - teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Remigijus Skilandis.

„Per šiuos ir kitus metus bus sutvarkytos visos pagrindinės miesto gatvės. Tuomet galėsime prioritetus ir lėšas nukreipti į kitus svarbius miesto objektus“, - tvirtino Kauno miesto tarybos narys Vygantas Gudėnas.

„Situaciją miesto gatvėse galima pavadinti tikru proveržiu. Manau, kad dabar niekas nebedrįs sakyti, kad Kauno gatvės yra apleistos“, - sakė Kauno miesto tarybos narys Gediminas Žukauskas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

:)
2014-11-16 19:16
Kai duobių nebebus, važiuosiu į Kauną:)

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-07-08 13:58
Vilniaus miesto taryba šiandien, liepos 8 d., pritarė savivaldybės administracijos ir valstybės įmonės Turto banko jungtinės veiklos sutarčiai, o tuo pačiu – savivaldybės dalyvavimui įgyvendinant Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių teritorijos Rinktinės gatvėje sutvarkymo projektą.
nuotrauka
2020-07-02 09:08
Patogesni takai, pakankamai suolelių, sutvarkyti priėjimai prie vandens, žaidimų aikštelė vaikams, apšvietimas, tualetai, atnaujinti tilteliai – ne tiek daug liko padaryti, kad tarp Paupio ir Subačiaus gatvių žaliuojantys istoriniai Misionierių sodai galėtų funkcionuoti kaip poilsio vieta, patogi įv...
nuotrauka
2020-06-30 15:19
Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujo darželio statybų Šilainiuose. Kuršių gatvėje iškils modernus 2,7 tūkst. kv. m ploto, vieno aukšto pastatas. Jame bus įrengta 200 vietų lopšelio ir darželio auklėtiniams ir apie pusšimtį – darbuotojams. Tai bus pirmoji miesto ikimokyklinio ugdymo įs...
nuotrauka
2020-06-30 14:26
Šiandien, birželio 30 d., oficialiai prasidėjo naujo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statybos darbai. Naujasis pastatas iškils Radvilėnų plente, o numatoma darbų pabaiga – 2022 metų pradžia.
nuotrauka
2020-06-30 12:13
Net ir patys nesudėtingiausi statybų projektai negalėtų būti kokybiškai įgyvendinti, jei nebūtų naudojamos statybinės žaliavos. Visgi pradėjus kalbėti apie jas, nesunku pastebėti, jog daugelis nori investuoti į tik išmintingus bei naudingus pasirinkimus. Tačiau tikrai ne visos žaliavos, kurias galim...
nuotrauka
2020-06-30 11:56
Valdysenos, teisės, ekonomikos ekspertai įvardino svarbiausias sritis, kuriose didžiausia geležinkelių grupė Baltijos šalyse „Lietuvos geležinkeliai“ turėtų koncentruotis naujame veiklos šimtmetyje. Pasak jų, svarbiausia – apsibrėžti aiškią ambiciją ir jos siekti, prie atnaujintos, modernios veiklos...
nuotrauka
2020-06-30 11:21
Baltojo tilto sporto aikštynas į miesto gyvenimą grįžo dar iki atidarymo šventės. Judėjimo ir pramogų per karantino mėnesius išsiilgę vilniečiai pamėgtoje erdvėje pradėjo rinktis nė neišardžius statybinių aptvėrimų.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-06-26 12:43
Kasmet ruošdami šilumos energijos tiekimo tinklą naujam šildymo sezonui sostinės savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atlieka profilaktinius (hidraulinius) bandymus ir nuosekliai renovuoja sostinės vamzdynus. Visa tai daroma tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas ir nepertraukiamas šil...
nuotrauka
2020-06-26 09:12
LR Susisiekimo ministerija kartu su valstybės valdoma AB Lietuvos paštas kviečia tarpinstitucinę darbo grupę į pirmą posėdį po karantino. Jai bus pristatomos visuomenės atstovų idėjos dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių pašto pastatų įveiklinimo.
nuotrauka
2020-06-25 08:45
Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į miesto gyvenimą. Didžioji atidarymo šventė, kur pagrindiniai veikėjai bus profesionalūs sportininkai, įvyks jau birželio 29-ąją, bet jau šiandien krepšinio, tinklinio, gimnastikos ir mažųjų vilniečių žaidimų aikštelės atveriamos visiems kitiems išsiilgusiems a...
nuotrauka
2020-06-23 08:20
Vyriausybė priėmė būtinus sprendimus jūrinio vėjo plėtrai – beveik 30 kilometrų nuo kranto nutolusioje Baltijos jūros teritorijoje iki 2030 m. numatoma įrengti iki 700 MW galios vėjo elektrinių parką. Jūrinis vėjas, kuris yra vienas iš efektyviausių ir perspektyviausių energijos šaltinių, leis padid...
nuotrauka
2020-06-22 10:33
Vilnius ir toliau kūrybiškai kovoja su karantino pasekmėmis – siekdama konkuruoti dėl turistų bei priartinti vilniečiams jūrą, nuo rytojaus sostinė visą vasarą turės savo smėlio pliažą pačiame miesto centre – Lukiškių aikštėje.
nuotrauka
2020-06-22 08:44
Pranešimas apie tai, kad Dalius Gesevičius palieka AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) generalinio direktoriaus pareigas, pasirodė penktadienio popietę.
nuotrauka
2020-06-18 09:53
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas Panevėžyje, Ragaudžių g. 2, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-06-17 12:19
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip skelbiama įmonės pranešime, vykdys teismo sprendimą dėl Konkurencijos tarybos skirtos baudos ir šiuo metu tariasi su antstoliu dėl jos apmokėjimo grafiko. Bendrovė siekia, kad atsižvelgiant į mokėtinos sumos dydį, jos apmokėjimas būtų atliekamas ne iš kart...
nuotrauka
2020-06-17 10:18
Beveik pusės metų darbas virto detalia Lukiškių kalėjimo komplekso galimybių studija, pranešė Turto bankas. Ruošiant studiją apklausta daugiau nei 20 įvairių institucijų, suorganizuoti atviri edukaciniai-konsultaciniai renginiai visuomenei, tarptautinė konferencija, skirta apžvelgti Lukiškių komplek...
nuotrauka
2020-06-12 10:19
Vilniaus oro uoste šią savaitę startavo pirmieji nusidėvėjusių riedėjimo takų atnaujinimo ir perono rekonstrukcijos rangos darbai. Pagrindinis rekonstrukcijos projekto tikslas – atnaujinus dangas, jas išplatinti, sudaryti sąlygas riedėti didesnės kategorijos orlaiviams bei diegti aplinkosauginius sp...
nuotrauka
2020-06-11 11:21
Transporto priemonių privalomąją techninę apžiūrą ar pageidaujantys atlikti techninės būklės patikrinimą, vairuotojai nuo šiol greičiau ir patogiau galės atlikti modernizuotoje įmonės „Tuvlita“ techninės apžiūros stotyje sostinės Naujosios Vilnios rajone. Linksmojoje gatvėje įsikūrusi stotis, kurios...
nuotrauka
2020-06-10 10:03
Vilniaus miesto administracija su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA) pasirašė finansavimo sutartį dėl Tauro kalno tvarkymo, o savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ jau pristatė visuomenei šios teritorijos sutvarkymo projektinius pasiūlymus, kuriuos toliau koreguos atsižvelgdama ir į išgirstas ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...