2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 10:18
Reklama  |  facebook

Kauno biurų rinką papildys naujų standartų pastatas

2016-12-27 10:59
Nekilnojamojo turto vystytojai plečia aukštos klasės biurų rinkos žemėlapį. Iki šiol A klasės biurus daugiausia statę sostinėje, vystytojai atsigręžė ir į Kauną. Panašu, kad įžvalgesni verslininkai neprašaus – rinkos analitikai mato atsigaunančią laikinosios sostinės nekilnojamojo turto rinką ir teigia, jog čia verslo įmonės jau nori įsikurti aukštesnės klasės biuruose. Pirmą kartą Lietuvoje bus gautas BREEAM sertifikatas.
nuotrauka
Projektuojamų biuro pastatų vizualizacija. UAB „SIRIN Development“ iliustr.


Minimos įmonės
SIRIN Development, UAB
Newsec, UAB

BREEAM sertifikatas šiandien jau yra būtinybė, o ne rinkodaros triukas. Biurų nuomininkams svarbi jau ne tik pastato vieta ar išvaizda. Darbdaviai vis daugiau dėmesio kreipia į savo darbuotojų darbo aplinkos kokybę, mikroklimatą, tinkamas sąlygas. Biuro įkūrimas tokiame pastate bus priemonė pritraukti ir išlaikyti darbuotojus.

Sąlygos plėtrai palankios

Nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ duomenimis, palyginti su ankstesniais metais Kauno biurų rinka atsigauna, o šį procesą įtakojo ir augantis nuomininkų poreikis, ir augančios bei naujai į rinką ateinančios kompanijos.

„Nekilnojamojo turto vystytojai jau patikėjo šio miesto rinkos galimybėmis ir ryžosi investuoti. Todėl Kaune prasideda aukštos klasės biurų pastatų miesto centre statybos. Investuoti nusiteikę ne tik patyrę rinkos žaidėjai, bet ir įmonės, neradusios Kauno mieste išsinuomoti sau tinkamų patalpų“, - teigė bendrovės „Newsec“ atstovė Kaune Jurgita Šilaikytė.

Anot ekspertės, šiuo metu Kauno biurų rinkoje nėra veikiančio aukštą biurų klasę atitinkančio pastato, kokių netrūksta Vilniuje. Todėl natūralu, kad šiame segmente Kaune konkurencija mažiausia ir vystyti aukštos klasės biurų pastatus yra labai paranku.

Pastebima, kad Kaune, kaip ir Vilniuje, įmonės siekia sukurti jaukią bei sveiką darbo aplinką savo darbuotojams ir padaryti sėkmingos įmonės įspūdį savo partneriams ir klientams.

„Dabar Kaune dauguma įmonių yra įsikūrusios biurams nepritaikytuose pastatuose, be biurams būtinos infrastruktūros. Dažnai nėra galimybės plėstis tame pačiame pastate ar net aukšte. Tai labai elementarūs kiekvienos įmonės poreikiai, todėl naujai vystomi projektai orientuojami, kad atitiktų tokius nuomininkų lūkesčius“, - situaciją analizavo „Newsec“ atstovė J. Šilaikytė.

Kaune šiuo metu atgimimas jaučiamas ne tik biurų segmente. Per pastaruosius dvejus metus rinkoje atsirado nemažai sandėlių ir prekybinės paskirties projektų, taip pat aktyviau vystomi ir gyvenamosios paskirties projektai.

„Vis gi vertinant biurų rinką, šių patalpų nuomos kaina pastaruoju metu palengva kilo į viršų. Tai įtakojo ir augantys statybos kaštai, ir aukštesni reikalavimai biuro patalpų įrengimui. Per ateinančius dvejus metus Kaune tikrai fiksuosime dar didesnį biurų nuomos kainos augimą, nes naujai vystomi projektai savo kokybe ir techniniais parametrais niekuo nenusileidžia Vilniaus A klasės naujai vystomiems biurų pastatams“, - sakė J. Šilaikytė.

Ploto daug, komforto – mažai

Anot nekilnojamojo turto ekspertų, šiuo metu naujų biurų pastatų projektų Kaune imasi įžvalgiausi. Tarp jų – ir nekilnojamojo turto vystymo kompanija „SIRIN Development“, jau pasirengusi pradėti išskirtinio A klasės biurų pastato statybas. Pastatas A klasei priskiriamas bus ne tik pagal lokacijos vietą, bet ir energinį efektyvumą, komfortą. Praeivių žvilgsnius trauks ir aukštos klasės architektūrinė išraiška.

Naują biurų pastatą, kurį statys kompanija „SIRIN“, laikinosios sostinės Jonavos gatvėje suprojektavęs architektas Gintautas Natkevičius nesistebi, kad šiuo metu Kaune suaktyvėjusi šios paskirties centrų plėtra.

„Esu matęs statistiką – Kaunas turi tikrai daug biurų patalpų ploto, bet tai yra žemos klasės biurai, įsprausti kažkur Laisvės alėjos prieigose, palėpėse ar įrengtos senuose ankštuose butuose, taigi nepritaikomi didesnėms įmonėms, „susipykę“ su energetiniais sprendimais. Atėjo laikas pasiūlyti kitokių patalpų. Žmonės nori gražiau sėdėti, mažiau mokėti, privažiuoti su automobiliu, ir visi tie poreikiai išjudino rinką“, – komentavo architektas.

Išvardino daug privalumų

Erdviame sklype architektui neprireikė piešti dangų siekiančio pastato. Virš automobilių aikštelės iškils tik keturių aukštų statinys. Siekiant, kad pastatas neatrodytų masyvus, o biurai turėtų kuo daugiau natūralios šviesos, vientisas jo tūris sudalytas savotiškais „įspaudimais“. Žvelgiant iš šono atrodo, kad tai galerijomis sujungti keturi korpusai. Pastatas suprojektuotas rūpinantis, kad nuomininkams būtų galima pasiūlyti ir ekonomišką 200 kv. metrų, ir keliskart didesnį plotą.

Girtis inžineriniais sprendimais moderniuose verslo pastatuose, G. Natkevičiaus nuomone, nerimta. „Tai tas pat, kaip girtis, kad turi dvi akis ir nosį. Efektyvus šildymas, vėsinimas, kokybiškas apšvietimas, – tai pagal nutylėjimą privalomi dalykai. Ir kaip tik todėl nauji biurai gali konkuruoti su senaisiais, įrengtais gal dar smetoniniuose pastatuose“, - sakė į A klasę ir pagal verslo, ir pagal energinio naudingumo standartus pretenduojančio pastato architektas.

Projektą įgyvendinanti įmonė „SIRIN Development“ yra pirmoji, kuri Kaune projektuoja biurų pastatą pagal BREEAM standartą, ir neabejojama, kad verslo centras jį gaus.

Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2021-04-14 10:14
UAB „Eika“ pradeda kvartalo ,,Mėlyni vilkai“ pirmojo etapo, esančio Skroblų g. 14, statybas ir pardavimus. Projektas bus plėtojamas dviem etapais – pirmajame iki 2022 m. IV ketv. planuojama pastatyti 2 daugiabučius namus.
nuotrauka
2021-04-12 11:53
Būstą ar kitą savo nekilnojamo turto objektą parduoti nutarę žmonės susiduria su klausimu: pardavinėti pačiam ar kreiptis į profesionalą? Dažnas, pasirinkęs būstą parduoti savo jėgomis, tikisi tai atlikti greitai, be vargo ir sutaupyti mokestį, kurį už paslaugas sumokėtų brokeriui.
nuotrauka
2021-04-09 09:33
Nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje pirmasis šių metų ketvirtis išliko aktyvus - bendras įregistruotų NT sandorių skaičius buvo penktadaliu didesnis nei per praėjusius metus, augo visų pagrindinių NT objektų kategorijų pardavimai, skelbia įregistruotų NT sandorių dinamiką analizuojantis Regist...
nuotrauka
2021-04-07 11:16
Nekilnojamo turto plėtros bendrovė „HOMA“ tęsia gyvenamo būsto sostinės Lazdynų mikrorajone plėtrą, vystys 5 ir 6 projekto „Lazdynėlių vingis“ etapus. Naujieji projekto etapai rinkai pasiūlys 160 vidutinės klasės butų, apsuptų gamtos ir miesto patogumų.
nuotrauka
2021-03-25 11:27
„Citus“ pernai rudenį anonsuotame projekte „Link Ten“ prasideda statybos darbai – šią savaitę miesto savivaldybė patvirtino statybas leidžiantį dokumentą. Vilniuje, Šnipiškėse iškilsiančiam projektui prireiks apie 9 mln. eurų investicijų. Projekto 80 proc. statybos baigtumą pasiekti planuojama per m...
nuotrauka
2021-03-25 11:03
Būsto rinkai šalies didmiesčiuose nemažinant apsukų vis daugiau gyventojų siekia įsigyti savo svajonių namus. Visgi nusipirkti būstą – tai ne tas pats, kas naujus batus ar televizorių. Dėl to tokį pirkinį planuojantiems gyventojams paprastai kyla nemažai klausimų ar sunkumų.
nuotrauka
2021-03-18 12:47
NT plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šiemet iki kovo vidurio sostinėje parduota 1630 butų, o tai yra 13 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Bendrovės „Realco“ atlikta parduotų butų analizė atskleidžia, ko ieško vilniečiai – greičiausiai išgraibstomi butai su gražiu vaizdu pro langą...
nuotrauka
2021-03-18 09:42
Sostinės Baltupiuose pradeda kilti naujas daugiabutis namas – „Didlaukio 3“, kurį stato NT vystytojas „Lithome“. 5 aukštų, A+ energinės klasės daugiabutyje iš viso bus 57 butai – 1–4 kambarių. Vieno kvadratinio metro kaina prasidės nuo 1900 Eur.
nuotrauka
2021-03-12 10:38
Per pandemiją trijų Baltijos šalių gyventojai būstus perka itin aktyviai, tačiau kauniečiai, klaipėdiečiai ir Rygos gyventojai su pavydu žiūri į Vilnių ir Taliną, kur naujos statybos butų nuperkama kelis kartus daugiau.
nuotrauka
2021-03-10 10:32
„Baltic Asset Management“ užbaigė privačios gyvenvietės projektą Tarandėje „Skandinavijos alėja“ ir skelbia pardavusi visus suprojektuotus sklypus.
nuotrauka
2021-03-09 10:35
Šiaulių bankas suteikė finansavimą nekilnojamojo turto bendrovės „HOMA“ projektams „Gilužio rivjera" ir „Lazdynėlių vingis". Šių projektų plėtrai skirtų paskolų suma siekia 14 mln. eurų.
nuotrauka
2021-03-09 09:42
Nors viešojoje erdvėje vis dažniau kalbama apie tai, kad vilniečiai mieliau renkasi butus sostinės centriniuose rajonuose, pastarųjų 12 mėn. pardavimų statistika rodo, kad daugiausia būstų vis dar parduodama toliau nuo centro esančiuose ramesniuose rajonuose, rodo NT plėtros bendrovės „Omberg“ duome...
nuotrauka
2021-03-09 09:18
Vilniaus centre naujai formuojamame prestižiniame Paupyje NT vystytojas „Lithome“ statys butų kompleksą „New Moon“. Projektas priderintas prie aplink esančio Senamiesčio ir Užupio architektūros, jį sudarys du korpusai, kuriuose iš viso bus įrengti 26 butai. Į šį objektą „Lithome” investuos 2,3 mln. ...
nuotrauka
2021-03-04 10:50
Nors 34 proc. lietuvių būstui išsirinkti skiria daugiau nei metus, 19 proc. svarbų pirkinį randa per mažiau nei pusmetį, o daliai – 6 proc. – tai pavyksta per mažiau nei mėnesį. Tokius rezultatus atskleidė darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva atliktas tyrimas.
nuotrauka
2021-03-04 10:38
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „HOMA“ Vilniaus Pilaitės mikrorajone vystomuose naujuose projekto „Gilužio rivjera“ etapuose per tris mėnesius pardavė pusę, 51 proc., viso naujo būsto asortimento.
nuotrauka
2021-03-04 09:52
Nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „Realco“ sostinės Pašilaičių mikrorajone pradeda antrąjį daugiabučių projekto „7 vakarai“ etapą. Jo metu dviejuose 6 aukštų pastatuose bus įrengti 172 butai su daline apdaila. Į antrąjį statybų etapą planuojama investuoti apie 8 mln. eurų.
nuotrauka
2021-03-01 09:23
Vilniaus būsto rinka toliau stebina: išankstiniai „Citus“ rinkos duomenys rodo, kad vasaris sostinėje pažymėtas dar vienu rekordu. Net ir atėmus galimus „sukritimus“ (tikėtina, anksčiau įvykusias rezervacijas) antrąjį metų mėnesį buvo rezervuota net 720 naujų būstų (butų ir kotedžų).
nuotrauka
2021-03-01 08:00
2021-aisiais 100 metų gimtadienį švenčianti didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ įkasė kapsulę į naujai statomų pastatų komplekso pamatus Vilniaus centre, Basanavičiaus gatvėje. Dėl pandemijos, kapsulės įkasimas buvo įgyvendintas be tradicinio susibūrimo, įvykis fiksuotas dronais...
nuotrauka
2021-02-26 14:44
Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO.
nuotrauka
2021-02-15 12:46
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 4 mln. eurų į dviejų mažaaukščių gyvenamųjų namų projektą Naujininkuose. Naujos statybos projektas „Ramu Du“ įsikurs Brolių g. 16 ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 56 butais.

Statybunaujienos.lt » NT projektai