2021 kovo 1 d. pirmadienis, 18:55
Reklama  |  facebook

Kauno gatvėse bandomas permatomas elektrinis troleibusas „Dancer“

2015-06-18 10:09
Trečiadienį Kaune pristatytas elektra varomas permatomas elektrinis troleibusas „Dancer“, tamsiu paros metu virstantis interaktyvia šviečiančia instaliacija. Tai Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkų, inžinierių bei verslininkų sukurtas troleibuso prototipas, pretenduojantis tapti lengviausia visoje rinkoje viešojo transporto priemone, sunaudojančia dvigubai mažiau elektros energijos.
nuotrauka
Trečiadienį Kaune pristatytas elektra varomas permatomas elektrinis troleibusas „Dancer“, tamsiu paros metu virstantis interaktyvia šviečiančia instaliacija. Kauno miesto savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Vėjo projektai, UAB
Kauno m. savivaldybė,
„Moderniam šiuolaikiniam miestui būtina derinti ekologiją ir inovatyvumą su miestiečių poreikiais viešajam transportui. Labiausiai nudžiugino tai, kad ši transporto priemonė – kaip ir dabartinė Kauno miesto savivaldybė – yra skaidri“, - kalbėjo Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Šis modifikuotas troleibusas – Klaipėdos įmonės „Vėjo projektai“ kūrinys. Įmonė pagamino pirmąjį troleibuso prototipą, kuris šiuo metu naudojamas kaip laboratorija ant ratų, skirta įvairiems testavimams ir bandymams prieš pradedant kurti serijinius modelius.

„Prieš gerus penkerius metus nusprendėm, jog galima sukurti tokį miesto troleibusą, kuriuo norėtų važiuoti net užkietėję automobilių mylėtojai. Pagalvojome, kad jis turėtų būti elektrinis ir permatomas. Mūsų tikslas yra padaryti visuomeninį transportą žymiai draugiškesniu žmonėms, miestui bei gamtai, – sakė „bendrovės „Vėjo projektai“ generalinis direktorius Alvydas Naujėkas.

„Šio troleibuso valdymo sistema yra nauja ir originali, nes ji leidžia troleibusą valdyti kitais principais naudojant inovatyvias technologijas. Šiandien ryte jau išbandėme kontaktinį tinklą. Kaip ir tikėjomės, viskas puikiai veikia, bet mes ir toliau tęsime bandymus“, - teigė vienas iš troleibusų kūrėjų profesorius Rimantas Didžiokas.

Prototipas buvo pagamintas atnaujinus uždarajai akcinei bendrovei „Kauno autobusai“ priklausiusį 1982 m. gamybos, 32 metus eksploatuotą troleibusą „Škoda 14Tr“. Buvo sutvarkyta jo važiuoklė, perdaryta elektrinė pavara, jos valdymas, įdiegta ličio jonų baterijų sistema, transformuotas techninis ir interjero dizainas. Įdiegus naujas technologijas nuo skirstomojo elektros tinklo atsijungęs prototipas gali nuvažiuoti apie 80 kilometrų. Tai yra iš esmės naujas sprendimas, leidžiantis miestams eksploatuoti viešąjį transportą neinvestuojant į skirstomojo tinklo plėtrą.

Anot bendrovės „Kauno autobusai“ generalinio direktoriaus Mindaugo Grigelio, daugelis Vakarų Europos šalių modernizuoja savo viešojo transporto sistemas, atsižvelgdamos į tokius kriterijus kaip jo ekonomiškumas, ekologiškumas ir patrauklumas.

„Mes irgi siekiame orientuotis į naujas technologijas ir ieškome patrauklių alternatyvų senajam transportui, – sakė įmonės vadovas. – O Lietuvos kūrėjai ir gamintojai sparčiai juda į priekį, todėl noriai prisidedame prie jų projektų“.

Kaune pristatomas prototipas turi visas būsimame „Dancer“ troleibuse naudojamas kompozitines kėbulo medžiagas, unikalias elektrinės pavaros, baterijos ir valdymo technologijas. Jis bus konstruojamas naujovišku moduliniu principu, t. y., eismo įvykio ar gedimo atveju bus lengvai keičiamas reikiamas modulis ir gedimai šalinami nestabdant eismo. Pirmaisiais metais planuojama pagaminti 20 „Dancer“ autobusų, skirtų Lietuvos rinkai. Vėliau tikimasi gaminti 1000 autobusų per metus. Permatomas autobusas riedės Kauno gatvėmis birželio 17–19 dienomis, jis bus testuojamas įvairiuose miesto viešojo transporto maršrutuose, praneša Kauno miesto savivaldybė.
Statybunaujienos.lt
Žymės  Technologijos
Inžinerinė pramonė

nuotrauka
2021-02-23 13:43
Pandemija tapo verslo skaitmeninimosi akseleratoriumi, įsitikinę šalies ekspertai. Nors greitai pasikeitęs pasaulis parodė skaitmeninių technologijų svarbą ir naudą, Lietuvos pramonėje vis dar dominuoja žemos pridėtinės vertės gamyba. Siekdami paspartinti pokyčius pramonėje, technologijų kūrėjai ir ...
nuotrauka
2021-02-15 08:21
Skaitmeninių statybos technologijų įmonė UAB „AGA CAD“ prisijungė prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės - Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“. 100 proc. „AGA CAD“ akcijų įsigijo antrinė šios grupės įmonė „ARKANCE“. Dėl to Vilniuje įsikūręs „AGA CAD“ specializ...
nuotrauka
2021-01-25 11:41
Mažos gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai vykdyti gamybą, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, testuoti inovatyvias savo idėjas galės Vilniuje kuriamame Gamybos inovacijų slėnyje. Čia bus tinkama patalpų infrastruktūra, veiks gamybai skirta įranga, bus teikiamos apie...
nuotrauka
2020-08-26 11:01
Pasirinkę technologinės pakraipos studijas jaunuoliai yra laukiami įvairiausiose gyvenimo srityse, net ir kosmines technologijas kuriančiose kompanijose arba kosminių tyrimų centruose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
nuotrauka
2020-08-26 07:05
„Caverion Lietuva“ baigė 2019 m. Kaune atidarytos „Hollister Lietuva“ gamyklos įrengimo projektą. „Hollister Incorporated“ priklausančios gamyklos veikla, susijusi su sveikatos priežiūros produktų gamyba, reikšminga visoje Europoje, todėl ir inžineriniai sprendimai, kuriais rūpinosi „Caverion Lietuv...
nuotrauka
2020-07-17 12:02
„Continental Automotive Lithuania“ ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro atstovai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį ir pradeda pameistrystės modelio mokymo programą mechatronikos srityje. Tai viena pirmųjų tokio tipo mokymo programų Lietuvoje.
nuotrauka
2020-07-15 09:24
Medžiagų inžinerija, fotoninės, lazerinės, lanksčios gamybos technologijos – į ateitį orientuotos sritys, į kurias investuojančios įmonės pasižymi lyderyste. Pagal Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruotas priemones „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ ir „Eksperimentas“ šioms ...
nuotrauka
2020-07-13 10:47
Visuomenėje dažnai diskutuojama apie specialiųjų poreikių turinčius moksleivius ir studentus: apie jų geresnį integravimą, specialiai pritaikytas programas ir sąlygas. Tačiau ar kada susimąstome, kad ypač talentingi jaunuoliai ar tie, kurie vis neatranda savęs – taip pat turi specialiųjų poreikių, k...
nuotrauka
2020-07-09 11:15
Reaguodama į miesto pasirinktą – pramonės – kryptį, sparčiai išaugusį robotikos mokymų šuolį ugdymo įstaigose, STEAM projekto populiarumą ir vis labiau juntamą technologijos specialybių darbuotojų trūkumą Panevėžio regione, Panevėžio kolegija stiprina savo mokymų bazę.
nuotrauka
2020-05-18 07:57
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su UAB „Metso Lithuania“ gamybos padalinio vadovu Ričardu Šalkausku. Suomijos bendrovė „Metso“ plečia pasaulinę apdirbamosios pramonės veiklą – Lietuvoje steigiama nauja gamykla. UAB „Metso Lithuania“ savo veiklai pasirinko Šiaulius ir čia sėkmingai kur...
nuotrauka
2020-04-07 10:06
Lietuvos verslas ir pramonė žengia skaitmenizavimo keliu. Valstybė skiria didelį dėmesį šiam procesui skatinti, o Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra numačiusi reikšmingas ES investicijas. Siekiant paskatinti pramonės įmones diegti skaitmeninius sprendimus gamyboje šiuo metu paskelbtas kvietimas...
nuotrauka
2020-03-23 14:10
Lietuvių robotikos kompanija „Rubedo sistemos", įsikūrusi Kaune, kuria unikalų pasaulyje dezinfekcinį robotą, kuris gali padėti kovoje su korona virusu COVID-19.
nuotrauka
2020-01-14 10:09
„Caverion Lietuva“ vykdo švarių patalpų ir cheminių medžiagų saugyklos įrengimo darbus, kurių vertė siekia daugiau nei 5 mln. eurų. Darbai vykdomi naujai statomoje JAV sveikatos priežiūros produktų gamybos įmonės „Hollister Lietuva“ gamykloje.
nuotrauka
2019-11-07 10:40
Panevėžys negali skųstis darbo vietų stoka – atsižvelgiant į gyventojų skaičių, čia yra bene didžiausia pramonės darbo vietų koncentracija. Todėl Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) čia turi išskirtinį vaidmenį, o kai kurie pramonininkai rėžia ties...
nuotrauka
2019-10-17 14:43
Lietuva sau ir pasauliui įrodė, kad gali būti ne tik namams ir mokymuisi skirtų elektronikos prietaisų importuotoja, bet ir gamintoja bei eksportuotoja.
nuotrauka
2019-10-01 14:22
Inžinieriai lėmė itin sparčią visuomenės pažangą pastaraisiais amžiais. Šiandien jie taip pat vieni geidžiamiausių specialistų darbo rinkoje. Inžinerinei pramonei aktualių profesijų atstovai patenka ne tik tarp paklausiausių, bet ir geriausiai apmokamų darbuotojų Lietuvoje.
nuotrauka
2019-08-27 10:02
Ateinanti 4.0 pramonės revoliucija smarkiai pakeitė ir išaugino inžinerinę pramonę visame pasaulyje ir tuo pačiu Lietuvoje, tačiau reikalingų specialistų deficitas tik didėja. Situacijos nekeičia ir beveik dvigubai šalies darbo užmokesčio vidurkį viršijantys atlyginimai, valstybės skiriamos ir finan...
nuotrauka
2019-07-31 11:58
Europos Sąjungos statistikos biuro „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai tik 3 įmonės iš 100 savo veikloje pasitelkia robotus. Panašūs skaičiai užfiksuoti Estijoje, Graikijoje, Vengrijoje. Kol kas daugiausiai Europoje robotizuotų įmonių veikia Ispanijoje, Danijoje, Suomijoje – 10-11 proc. Ka...
nuotrauka
2019-07-22 09:11
Viešojoje erdvėje vis garsiau skamba prognozės apie milžinišką dirbtinio intelekto plėtrą verslo srityje. Užsienio ekspertai prognozuoja, kad globali dirbtinio intelekto rinka per daugiau kaip penkmetį išsipūs 43 kartus! Jos vertė išaugs nuo 1,4 milijardo 2016 metais iki 60 milijardų 2025 metais.
nuotrauka
2019-06-25 12:50
Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko kvietimu, regiono merai aptarė Pramonės 4.0 specializacijos vystymo gaires. Susitikime diskutuota, ar ji gali tapti vieninga Panevėžio regiono specializacija, kuri apimtų 2018 m. patvirtintas šešias regiono specializacijos kryptis: robotiką ir automatizavimą, tr...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinė pramonė