2021 vasario 28 d. sekmadienis, 8:59
Reklama  |  facebook

Kauno rajonas darželių trūkumui spręsti meta riebią biudžeto dalį

2016-01-28 12:14
Kauno rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį vykusiame posėdyje patvirtino 2016 m. biudžetą – 54,6 mln. eurų pajamų. Tai 3,37 mln. eurų daugiau nei pernai. Daugiausia lėšų – 28,2 mln. Eur, arba 50,8 proc. biudžeto, numatyta Švietimo ir ugdymo programai. Kauno rajonas yra viena labiausiai augančių Lietuvos savivaldybių, todėl čia itin aktuali vaikų darželių problema.
nuotrauka
Noreikiškių darželio Ąžuolėlis filialas Akademijos studentų miestelyje šiemet bus praplėstas. Kauno raj. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Kauno r. savivaldybė,

Išmėgino įvairias formas

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas teigė, kad nuo 2011 metų savivaldybė darželinukams kasmet sukurdavo po 230–240 naujų vietų. Dalis ikimokyklinio ugdymo grupių perkelta į atsilaisvinusias mokyklų patalpas, įrengti daugiafunkciai centrai Kačerginėje, Liučiūnuose, Ringauduose. Kauno rajono savivaldybė pirmoji Lietuvoje ėmė skirti paramą tėvams, leidžiantiems vaikus į privačius darželius.

„Dabar, atsiradus naujoms galimybėms, privalome padaryti viską, kad visi mažiausieji Pakaunės gyventojai galėtų patekti į darželius“, – apie svarbiausius naujo laikotarpio uždavinius kalbėjo V. Makūnas (Kauno raj. savivaldybės nuotr. kairėje).

Naujos erdvės vaikams

Siekiant užtikrinti visuotinį priešmokyklinį ugdymą, nuo rugsėjo 1 d. Kauno rajone bus įsteigtos 9 papildomos vaikų grupės. Iš viso šiemet planuojama atidaryti 23 naujas darželinukų grupes. Šiam tikslui savivaldybė numatė daugiau kaip 2 mln. Eur.

„Svarbu ir tai, kad spręsdami darželių problemą sukursime maždaug 100 papildomų darbo vietų, juk reikės auklėtojų, virėjų, kitų darbuotojų“, – pabrėžė meras.

Siekiant visiškai išspręsti darželių trūkumo problemą Kauno rajone, reikėtų įsteigti ne mažiau 30 naujų grupių, kurios sutalpintų daugiau kaip 600 mažylių. Bendradarbiaudama su Aleksandro Stulginskio universitetu (ASU), savivaldybė ketina plėsti Akademijos miestelyje pernai įsikūrusį Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filialą.

Ikimokykliniam ugdymui pritaikius antrą buvusio studentų bendrabučio aukštą, jame bus galima įkurdinti dar 6 grupes. Gera žinia Garliavoje gyvenančioms jaunoms šeimoms: buvęs policijos nuovados pastatas Liepų gatvėje taip pat bus rekonstruotas ir pritaikytas vaikų darželiui. Šiose erdvėse turėtų tilpti 7 ikimokyklinukų grupės.

„Džiaugiuosi, kad Policijos departamento vadovybė supranta mūsų problemas ir geranoriškai padeda jas spręsti“, – kalbėjo V. Makūnas.

Ūgtelės ir Domeikavos lopšelis-darželis – savivaldybė numatė pastatyti antrą modulinio priestato aukštą ir sujungti jį su senuoju darželio pastatu. Užliedžių seniūnijoje ypač aktuali darželių problema bus sprendžiama kartu su nekilnojamojo turto vystytojais. Verslininkai čia pasiryžę pastatyti 12 grupių darželį.

Mastaičių daugiafunkcio centro projektas su vaikų darželiu, pradine mokykla, biblioteka ir sporto sale taip pat yra savivaldybės dėmesio centre – jam įgyvendinti ieškoma lėšų.

Atgims ir mokyklos

Daug investicijų numatyta ir mokyklų materialinei bazei gerinti. Daugiausia jų bus skirta Domeikavos gimnazijos priestatui statyti ir Piliuonos gimnazijai rekonstruoti. Projekte numatyta, kad Piliuonoje po vienu stogu įsikurs erdvi mokykla su sporto ir laisvalaikio salėmis, biblioteka bei dvasinio ugdymo centras. Statybos turėtų prasidėti jau šiemet.

Domeikavoje pastatytas modulinis vaikų darželis šiemet taip pat turėtų prasiplėsti. Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Rengiamasi statyti ir Raudondvario gimnazijos priestatą. V. Makūnas mano, kad laisvalaikio sale ir kitomis naujomis erdvėmis galėtų naudotis ne tik gimnazijos bendruomenė, bet ir Garliavos meno mokyklos filialas, Raudondvario kultūros centras.

Kartu su ASU rektoriumi Antanu Maziliausku meras svarsto galimybes buvusiame Žemės ūkio inžinerijos instituto pastate įkurdinti pradinę mokyklą.

Šlienavos pagrindinės mokyklos rekonstrukcijos projektą rengia Švietimo ir mokslo ministerija. Rekonstrukcijai įgyvendinti skirta 2,8 mln. EUR, o statybos turėtų prasidėti jau šiemet. Finansavimo laukia Čekiškės Prano Dovydaičio ir Vandžiogalos gimnazijų rekonstrukcijos projektai.

Laukia daug pokyčių

V. Makūnas teigė, kad kita svarbi biudžeto dalis bus skirta didinti algas mažiausiai uždirbantiems darbuotojams bei naujoms darbo vietoms kurti. Šiemet iki 350 EUR padidėjo minimalus atlyginimas. Ūgtelės kultūros, socialinių darbuotojų, auklėtojų padėjėjų, valytojų ir kitų kategorijų darbuotojų užmokestis. Visoms įstaigoms skirta suma per metus sudarys 10,85 mln. EUR.

Socialinės paramos programai numatyta 4,68 mln. EUR, arba 8,4 proc. biudžeto lėšų. Buvusio Bubių kaimo darželio pastatas bus pritaikytas socialiniams būstams, kuriuose galės apsigyventi 20 šeimų.

Artimiausioje ateityje turėtų pagražėti Garliavos, Ežerėlio ir Vilkijos viešosios erdvės. Pagal integruotų teritorijų vystymo programą ES lėšas į šiuos miestelius nukreips Vidaus reikalų ministerija. Planuojama atnaujinti sporto aikštynus, įrengti šaligatvius, kitą infrastruktūrą.

Bene daugiausia pokyčių įvyks Garliavoje, kur numatyta sutvarkyti Maišiaus upelio pakrantes, įrengti parką, turgaus aikštę, sveikatingumo zoną, nutiesti pėsčiųjų taką. Kačerginės J. Biliūno aikštę taip pat planuojama pritaikyti aktyviam laisvalaikiui. Eilės laukia ir Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia – ją reikia restauruoti, sutvarkyti aplinką, apšvietimą. Šiuos du miestelius turėtų sujungti dviračių takas.

„Giraitės vandenų“ įmonė pasirengusi tęsti vandentvarkos projektus. Ypač daug dėmesio bus skiriama geriamojo vandens kokybei gerinti atokesnėse vietovėse. Iš viso vandentvarkos projektams numatyta skirti maždaug 4 mln. EUR ES ir 2 mln. EUR savivaldybės lėšų.

V. Makūnas pasidžiaugė, kad Kauno rajonui vis daugiau dėmesio skiria Susisiekimo ministerija. Automobilių kelių direkcija jau įpusėjo atnaujinti Šakių plento atkarpą tarp Ringaudų ir Zapyškio. Šiemet bus rekonstruotas įvažiuojamasis kelias į Kulautuvą, atnaujinta regioninio kelio Kaunas–Jurbarkas atkarpa ties Kulautuva ir Bubiais, išasfaltuotas kelias Bernatonys–Žemaitkiemis, planuojami darbai Karmėlavos seniūnijoje, kitose vietose.

Pavyko sumažinti skolas

V. Makūnas teigė, kad svarbiu atspirties tašku naujiems darbams buvo sėkmingi praėję metai. 2015-aisias pagal surinktas biudžeto pajamas Kauno rajono savivaldybė buvo ketvirta šalyje – planą pavyko įvykdyti net 117 proc.

Ši aplinkybė savivaldybei leido grąžinti skolas transporto įmonėms ir planuoti ateities darbus.

„Šiemet galėsime skirti daugiau dėmesio švietimo, socialinėms problemoms spręsti, infrastruktūrai gerinti. Norisi, kad naudą pajustų kiekvienas mūsų krašto miestelis, kaimas, kiekvienas žmogus“, – kalbėjo V. Makūnas.

Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-02-25 09:41
Nepaisant COVID-19 sukeltų iššūkių praėjusiais metais Kauno gatvės tapo dar šviesesnės bei saugesnės – fiksuotas rekordinis įrengtų modernių LED šviestuvų skaičius. Tai reiškia ne tik geresnį matomumą ir didesnį saugumą keliuose, bet ir pastebimai taupomą elektros energiją ir gerokai mažesnę taršą a...
nuotrauka
2021-02-23 14:08
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su įmone „Vilniaus planas“ pristato 2020 m. požeminio vandens kokybės analizę, kurioje atsispindi duomenys iš 32-jų skirtingų požeminio ir šaltinio vandens monitoringo vietų, esančių įvairiame gylyje.
nuotrauka
2021-02-22 17:42
Lazdynų baseino statybas tęs naujas rangovas – šiandien, vasario 22 d., Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė sutartį su viešąjį konkursą laimėjusia akcine bendrove Panevėžio statybos trestu. Baseino statybos darbai turėtų būti atnaujinti artimiausiu metu. Ankstesni rangovai buvo atlikę apie 40 proc....
nuotrauka
2021-02-22 12:10
Kovo mėnesį visuomenei bus pristatytas daugiau kaip 30 ha teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detalusis planas, kuriuo siekiama modernizuoti ir humanizuoti teritoriją. Vilniaus miesto savivaldybė kartu su SĮ „Vilniaus planas" kviečia susipažinti su Geležinkelio stoties ir...
nuotrauka
2021-02-20 07:07
Lietuvoje pradedamas įgyvendinti vandens ūkio pertvarkos projektas. Stambinant vandentvarkos įmonių veiklą, projektą vykdys Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija.
nuotrauka
2021-02-19 15:47
Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Lina Matutienė, gindama viešąjį interesą, teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašo pripažinti negaliojančia vienos Raseinių mieste esančios aikštelės pirkimo – pardavimo sutartį ir tuo pačiu taikyti restituciją. Sutartis buvo pasirašyta praėjusių metų rugsėjį ta...
nuotrauka
2021-02-19 14:27
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas kaltinamas prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi. Kartu su juo į teisiamųjų suolą sės vieno krepšinio klubo prezidentas...
nuotrauka
2021-02-18 16:41
Daugelį dešimtmečių Klaipėdos švyturys, buvęs uždaru objektu uosto teritorijoje, dar šiemet gali būti atvertas visuomenei. Seniausią ir pagrindinį Lietuvos švyturį valdanti Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) norėtų jį perduoti Klaipėdos miesto savivaldybei.
nuotrauka
2021-02-18 11:30
Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose 2021 m. vasario 15 d. išnagrinėta administracinė byla pagal UAB „K26“ skundą atsakovei Kauno miesto savivaldybės administracijai dėl sprendimo panaikinimo, įpareigojimo atlikti veiksmus ir žalos atlyginimo.
nuotrauka
2021-02-15 07:49
Idealu, kad būsimam šaltukui galima būtų pasirengti iš anksto. Tai ypač svarbu vairuotojams, kurie slidžiais keliais išbandomi kiekvieną žiemą, ir kelius prižiūrinčioms tarnyboms, kurios vis kaltinamos, kad „vėl nespėjo pasirengti“.
nuotrauka
2021-02-12 10:04
Kaip įveikti vėlavimą įgyvendinant visus Miesto nuotekų valymo direktyvos reikalavimus ir iki 2023 m. ištaisyti šį pažeidimą, aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius aptarė su savivaldybių ir jų kontroliuojamų įmonių, teikiančių nuotekų tvarkymo paslaugas, atstovais.
nuotrauka
2021-02-11 17:32
Vasario 11 d. Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmai Kelmės rajono savivaldybės merą Vaclovą Andrulį pripažino kaltu dėl kyšininkavimo (Baudžiamojo kodekso 225 str. 1 d.). Teismas jam skyrė 25 tūkst. eurų baudą ir 5 metus atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje.
nuotrauka
2021-02-10 07:25
Šiaulių apygardos teisme pradėta nagrinėti 24 tomų baudžiamąją bylą, kurioje 6 fiziniai ir 2 juridiniai asmenys kaltinami kyšininkavimu, papirkimu. Kaltinimai pareikšti: 60 metų B. K., 48 metų S. R., 35 metų D. G., 63 metų A. G., 50 metų A. Ž., 50 metų D. B. ir dviem uždarosioms akcinėms bendrovėms....
nuotrauka
2021-02-09 09:25
Pastarosiomis dienomis Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose užfiksuotas padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, susidarantis dėl neekologiško gyvenamųjų namų šildymo kietuoju kuru. Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas dėl išaugusios taršos kreipėsi į Aplinkos ministeriją su siūlym...
nuotrauka
2021-02-08 09:39
Nors pastarieji keleri metai Kaunui buvo augimo ir didžiųjų miesto projektų planavimo laikotarpis, sustoti nežadama. Šią savaitę patvirtintame 2021–2023 m. miesto strateginiame veiklos plane matyti, kad ateinantys keleri metai taip pat bus pilni iššūkių – kauniečiams duris atvers ilgai laukti objekt...
nuotrauka
2021-02-05 13:05
Vilniaus savivaldybė kuria galimybes gyventojams ir verslui rinktis žalią energiją, pristatydama saulės energijos potencialą interaktyviame įrankyje. 3D.vilnius.lt paslaugų portale pateikiamas saulės energijos potencialas padės įsivertinti mieste esamos saulės spinduliuotės lygį ir galimybes įsireng...
nuotrauka
2021-02-04 15:44
Valstybinės reikšmės keliuose nuovažas gali įrengti savivaldybės, gyventojai, juridiniai asmenys savo lėšomis, tačiau tam turi turėti kelio valdytojo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) leidimą (sutikimą). Nuovažas taip pat gali rengti ir kelio valdytojas.
nuotrauka
2021-02-04 08:35
Vilniaus „Grinda“ vasario 10 d. pradės valymo įrenginių montavimo darbus Upės g. žaliojoje zonoje tarp „Forum Palace" ir Edukologijos universiteto tilto.
nuotrauka
2021-02-02 15:49
Susisiekimo ministerija ieškos būdų, kaip padidinti savivaldybėms skiriamą dalį kelių priežiūrai ir remontui Kelių priežiūros ir plėtros programoje. Vienas iš būdų – visoms savivaldybėms nukreipti vietinės reikšmės žvyrkeliams numatytas lėšas ir peržiūrėti lėšų skyrimo kriterijus. Šiuos klausimus mi...
nuotrauka
2021-01-31 09:49
Kauno valstybinio muzikinio teatro ir šalia jo esančio sodelio rekonstrukcijos darbai perkopė pusiaukelę. Nors lauko darbus pristabdė šaltų orų nepagailėjusi žiema, tikimasi, kad atnaujintos erdvės jau šių metų vasarą gyventojams bei miesto svečiams taps naujai atrasta laisvalaikio erdve ir traukos ...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse