2020 rugpjūčio 4 d. antradienis, 12:09
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Ketvirtoji pramonės revoliucija gali atnešti milžinišką naudą, tačiau su sąlyga

Povilas SABALIAUSKAS      2016-05-20 12:33
Pramonę kūrė ir keitė iš pradžių garo varikliai, po to vidaus degimo varikliai, vėliau kompiuteriai. Kas toliau? Daugeliui atsakymas yra paprastas: robotizacija ir automatizacija bei duomenų srautų perkėlimas į debesiją. Šis procesas Vokietijoje buvo pavadintas Ketvirtąja pramonės revoliucija arba Industrie 4.0. Būtent taip pavadinta ir Vilniuje vykusi konferencija, kurioje kaip tik ir kalbėta apie tai, kaip sėkmingai įvykdyti šią naują pramonės revoliuciją.
nuotrauka
Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
Baltec CNC Technologies, UAB
Aedilis, UAB
LINPRA (Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija),
Būdas išlikti konkurencingu

Kaip konferencijoje kalbėjo svečias iš Vokietijos, Inovacijų ir Technologijų instituto direktorius prof. dr. Volker Wittpahl, Ketvirtoji pramonės revoliucija gamintojams gali atnešti milžinišką naudą. Tačiau tik su viena sąlyga. Jai reikia būti pasiruošusiems.

„Galimybės, kurias atveria Ketvirtoji pramonės revoliucija, yra prieinamos tik tuo atveju, jeigu iki galo įvykdėte Trečiąją pramonės revoliuciją. Todėl ir mano patarimas būtų toks: pabaikite šį procesą. Skaimenizacija yra būtinas elementas. Gamyba yra ik viena dalis. Būtina prisiminti, kad labai svarbus ir ryšys su visu pasauliu. Jeigu neturėsite sklandžiai veikiančių procesų, jeigu jūsų procesai nebus optimizuoti, jokia Ketvirtoji pramonės revoliucija jums nepadės“, – kalbėjo jis.

Tuo pačiu jis pastebi, kad būtina apsibrėžti sau ir labai konkrečius tikslus: ką ir kodėl daryti. Taigi nepulkite veikti aklai. Gerai pagalvokite. Pabaikite tai, ko dar nepabaigėte, ir toliau judėkite nuo to.

Savo ruožtu bendrovės „Baltec CNC Technologies“ vadovas ir LINPRA prezidiumo narys dr. Gintaras Rimša pastebi, kad laiku Ketvirtąją pramonės revoliuciją įvykdyti būtina, nes antraip rizikuojate prarasti savo verslą. Jo vadovaujama kompanija veiklą pradėjo dar prieš dvi dešimtis metų. Taip nutiko, kad pagrindiniu partneriu per šį laiką tapo būtent Vokietija. Dirbant Vokietijoje vis pasigirsdavo terminas Industrie 4.0.

„Verslo modelis, kurį mes pradėjome vystyti prieš dvidešimt metų, buvo labai paprastas. Pas mus buvo pigesnės medžiagos, gamyba, darbo jėga. Visgi šiandien šių dalykų nebeliko. Darbo jėga kainuoja panašiai, energijos šaltiniai ir įrengimai – tokie patys. Kas lieka? Lieka pradėti galvoti apie savo verslo modelio skaitmenizavimą ir geresnį valdymą. Prieš keletą metų pradėjome apie tai intensyviai galvoti ir šiandien jau galime pasidžiaugti šį tą pasiekę. Mums nereikėtų bijoti to žodžio „revoliucija“. Gamybininkui tai nieko naujo. Gamybininkas kasdien turi galvoti, ką galėtų daryti kitaip, geriau. Ketvirtoji pramonės revoliucijos tiesiog yra būdas rezultatų siekti dar greičiau, efektyviau, su mažesnėmis sąnaudomis“, – sakė dr. G. Rimša.

Neverta pulti strimgalviais

LINPRA prezidiumo narys pabrėžia, kad Ketvirtoji pramonės revoliucija – tai nesibaigiantis procesas. Savo darbo metodus būtina tobulinti nuolatos. Tik tokiu būdu įmanoma išlikti šioje itin konkurencingoje rinkoje. „Kiekvienais metais mes tobuliname savo procesus, todėl ir išliekame paklausūs net ir didžiausiems koncernams. Kas gali priversti mažą ar vidutinę įmonę eiti skaitmenizacijos keliu? Labai paprasta. Užsakovas, kuris pasakys, kad produktų jam reikia ne po poros mėnesių, o po poros savaičių, pareikalaus, kad produktų savikaina būtų mažesnė ir t.t. Visa tai galima pasiekti tik skaitmenizacijos būdu“, – teigė „Baltec CNC Technologies“ vadovas.

Bendrovės „Aedilis“ vadovas Raimundas Slavinskas, kurio vadovaujama įmonė irgi sėkmingai diegia į gamybą automotizacijos ir robotizacijos sprendimus, sako, kad Ketvirtosios pramonės revoliucijos tikrai nereikėtų baimintis.

„Nei viena pramonės revoliucija iš principo nieko negriovė. Ji tiesiog vedė mus prie didesnės pridėtinės vertės. Teoriškai ir šiandien žemę dirbti galėtume su arkliais, bet to vertė būtų gerokai per žema. Tais metais, kai mes pradėjome galvoti apie skaitmenizaciją, net ir termino Industrie 4.0 iš esmės nebuvo. Tačiau mums pavyko įžvelgti, kas ateina, ir todėl šiandien turime technologijas, kurios reikalingos Ketvirtajai pramonės revoliucijai“, – apie natūraliai atėjusį sprendimą imtis veiksmų pasakojo jis.

R. Slavinskas pastebi, kad persiorientuojant viskas prasideda nuo skaitmenizacijos proceso, tada keičiami procesai, o galiausiai ateina eilė verslo modeliui. „Šiandien skaitmenizacijos etapą mes pabaigę. Dabar vyksta intensyvus analizės darbas, po kurio žinosime, kaip keisti procesus ir patį veikimo modelį”, – kalbėjo jis.

Žinoma, toks terminas, kaip Ketvirtoji pramonės revoliucija, skamba gana bauginančiai. Tai natūralu. Todėl visiškai nebūtina strimgalviais pulti į priekį. Netgi atvirkščiai. Patartina gerai išanalizuoti savo situaciją ir veikti pamažu.

„Pradėti galima vos nuo kelių sprendimų įdiegimo. Tai suteiks pakankamai daug supratimo apie tai, kokią naudą gali suteikti naujausios technologijos. Reikia pripažinti, kad visos gamybos skaitmenizacija yra didžiulė investicija. Reikalinga ištisa infrastruktūra, kurią reikia arba susikurti patiems, arba pirkti iš išorės. Štai kodėl dar kartą pakartosiu savo pagrindinį patarimą: apsibrėžkite tas naudas, kurias ketinate gauti. Tik tada galėsite protingai paskirstyti investicijas“, – teigė prof. dr. V. Wittpahl.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Inžinerinė pramonė

nuotrauka
2020-07-17 12:02
„Continental Automotive Lithuania“ ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro atstovai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį ir pradeda pameistrystės modelio mokymo programą mechatronikos srityje. Tai viena pirmųjų tokio tipo mokymo programų Lietuvoje.
nuotrauka
2020-07-15 09:24
Medžiagų inžinerija, fotoninės, lazerinės, lanksčios gamybos technologijos – į ateitį orientuotos sritys, į kurias investuojančios įmonės pasižymi lyderyste. Pagal Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruotas priemones „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ ir „Eksperimentas“ šioms ...
nuotrauka
2020-07-13 10:47
Visuomenėje dažnai diskutuojama apie specialiųjų poreikių turinčius moksleivius ir studentus: apie jų geresnį integravimą, specialiai pritaikytas programas ir sąlygas. Tačiau ar kada susimąstome, kad ypač talentingi jaunuoliai ar tie, kurie vis neatranda savęs – taip pat turi specialiųjų poreikių, k...
nuotrauka
2020-07-09 11:15
Reaguodama į miesto pasirinktą – pramonės – kryptį, sparčiai išaugusį robotikos mokymų šuolį ugdymo įstaigose, STEAM projekto populiarumą ir vis labiau juntamą technologijos specialybių darbuotojų trūkumą Panevėžio regione, Panevėžio kolegija stiprina savo mokymų bazę.
nuotrauka
2020-05-18 07:57
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su UAB „Metso Lithuania“ gamybos padalinio vadovu Ričardu Šalkausku. Suomijos bendrovė „Metso“ plečia pasaulinę apdirbamosios pramonės veiklą – Lietuvoje steigiama nauja gamykla. UAB „Metso Lithuania“ savo veiklai pasirinko Šiaulius ir čia sėkmingai kur...
nuotrauka
2020-04-07 10:06
Lietuvos verslas ir pramonė žengia skaitmenizavimo keliu. Valstybė skiria didelį dėmesį šiam procesui skatinti, o Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra numačiusi reikšmingas ES investicijas. Siekiant paskatinti pramonės įmones diegti skaitmeninius sprendimus gamyboje šiuo metu paskelbtas kvietimas...
nuotrauka
2020-03-23 14:10
Lietuvių robotikos kompanija „Rubedo sistemos", įsikūrusi Kaune, kuria unikalų pasaulyje dezinfekcinį robotą, kuris gali padėti kovoje su korona virusu COVID-19.
nuotrauka
2020-01-14 10:09
„Caverion Lietuva“ vykdo švarių patalpų ir cheminių medžiagų saugyklos įrengimo darbus, kurių vertė siekia daugiau nei 5 mln. eurų. Darbai vykdomi naujai statomoje JAV sveikatos priežiūros produktų gamybos įmonės „Hollister Lietuva“ gamykloje.
nuotrauka
2019-11-07 10:40
Panevėžys negali skųstis darbo vietų stoka – atsižvelgiant į gyventojų skaičių, čia yra bene didžiausia pramonės darbo vietų koncentracija. Todėl Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) čia turi išskirtinį vaidmenį, o kai kurie pramonininkai rėžia ties...
nuotrauka
2019-10-17 14:43
Lietuva sau ir pasauliui įrodė, kad gali būti ne tik namams ir mokymuisi skirtų elektronikos prietaisų importuotoja, bet ir gamintoja bei eksportuotoja.
nuotrauka
2019-10-01 14:22
Inžinieriai lėmė itin sparčią visuomenės pažangą pastaraisiais amžiais. Šiandien jie taip pat vieni geidžiamiausių specialistų darbo rinkoje. Inžinerinei pramonei aktualių profesijų atstovai patenka ne tik tarp paklausiausių, bet ir geriausiai apmokamų darbuotojų Lietuvoje.
nuotrauka
2019-08-27 10:02
Ateinanti 4.0 pramonės revoliucija smarkiai pakeitė ir išaugino inžinerinę pramonę visame pasaulyje ir tuo pačiu Lietuvoje, tačiau reikalingų specialistų deficitas tik didėja. Situacijos nekeičia ir beveik dvigubai šalies darbo užmokesčio vidurkį viršijantys atlyginimai, valstybės skiriamos ir finan...
nuotrauka
2019-07-31 11:58
Europos Sąjungos statistikos biuro „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai tik 3 įmonės iš 100 savo veikloje pasitelkia robotus. Panašūs skaičiai užfiksuoti Estijoje, Graikijoje, Vengrijoje. Kol kas daugiausiai Europoje robotizuotų įmonių veikia Ispanijoje, Danijoje, Suomijoje – 10-11 proc. Ka...
nuotrauka
2019-07-22 09:11
Viešojoje erdvėje vis garsiau skamba prognozės apie milžinišką dirbtinio intelekto plėtrą verslo srityje. Užsienio ekspertai prognozuoja, kad globali dirbtinio intelekto rinka per daugiau kaip penkmetį išsipūs 43 kartus! Jos vertė išaugs nuo 1,4 milijardo 2016 metais iki 60 milijardų 2025 metais.
nuotrauka
2019-06-25 12:50
Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko kvietimu, regiono merai aptarė Pramonės 4.0 specializacijos vystymo gaires. Susitikime diskutuota, ar ji gali tapti vieninga Panevėžio regiono specializacija, kuri apimtų 2018 m. patvirtintas šešias regiono specializacijos kryptis: robotiką ir automatizavimą, tr...
nuotrauka
2019-06-17 10:38
Robotai-siurbliai, robotai-grindų valytojai, robotai-žoliapjovės, robotai-langų plovėjai – žmogaus pagalbininkai buityje. Vaikai turi robotus-gyvūnėlius, robotus-aukles, robotus-konstruktorius. Šiandien žmonėms prieinami įvairūs modernūs išradimai, kurie anksčiau buvo įsivaizduojami tik fantazijose....
nuotrauka
2019-06-13 10:32
Asociacija „Investors Forum“ ir tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ šiemet vėl išskyrė bei įvertino labiausiai verslo lūkesčius atitinkančias ir perspektyviausias šalies aukštųjų mokyklų bakalauro studijų programas. Konferencijos „Baltic Investors Forum 2019“ metu...
nuotrauka
2019-05-20 11:47
Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separatorius, pneumotransporto ortakius bei vakuuminio ištraukimo sistemas gaminanti bendrovė savo produktus pristato...
nuotrauka
2019-05-15 16:08
Lazerinių tyrimų centre Vengrijoje pradėjo veikti lietuvių pagaminta viena galingiausių pasaulyje lazerinių sistemų SYLOS. Unikalios lazerinės sistemos perėmimo naudoti ceremonijoje dalyvavęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Gintaras Vilda sako, kad tai – didžiulis pasiekimas ne tik Lietuvai, b...
nuotrauka
2019-05-09 15:41
Lazerių pramonė – viena iš aukštųjų technologijų sričių, kuria Lietuva gali didžiuotis ir pasigirti esanti tarp tvirtų lyderių. Vis tik šios pramonės atstovai sunerimę – lazerių pramonė, kaip ir nemaža dalis kitų inžinerinės pramonės įmonių, negali tinkamai plėstis, nes kenčia dėl specialistų trūkum...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinė pramonė

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...