2019 rugpjūčio 26 d. pirmadienis, 0:23
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Ketvirtoji pramonės revoliucija gali atnešti milžinišką naudą, tačiau su sąlyga

Povilas SABALIAUSKAS      2016-05-20 12:33
Pramonę kūrė ir keitė iš pradžių garo varikliai, po to vidaus degimo varikliai, vėliau kompiuteriai. Kas toliau? Daugeliui atsakymas yra paprastas: robotizacija ir automatizacija bei duomenų srautų perkėlimas į debesiją. Šis procesas Vokietijoje buvo pavadintas Ketvirtąja pramonės revoliucija arba Industrie 4.0. Būtent taip pavadinta ir Vilniuje vykusi konferencija, kurioje kaip tik ir kalbėta apie tai, kaip sėkmingai įvykdyti šią naują pramonės revoliuciją.
nuotrauka
Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
Baltec CNC Technologies, UAB
Aedilis, UAB
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA,
Būdas išlikti konkurencingu

Kaip konferencijoje kalbėjo svečias iš Vokietijos, Inovacijų ir Technologijų instituto direktorius prof. dr. Volker Wittpahl, Ketvirtoji pramonės revoliucija gamintojams gali atnešti milžinišką naudą. Tačiau tik su viena sąlyga. Jai reikia būti pasiruošusiems.

„Galimybės, kurias atveria Ketvirtoji pramonės revoliucija, yra prieinamos tik tuo atveju, jeigu iki galo įvykdėte Trečiąją pramonės revoliuciją. Todėl ir mano patarimas būtų toks: pabaikite šį procesą. Skaimenizacija yra būtinas elementas. Gamyba yra ik viena dalis. Būtina prisiminti, kad labai svarbus ir ryšys su visu pasauliu. Jeigu neturėsite sklandžiai veikiančių procesų, jeigu jūsų procesai nebus optimizuoti, jokia Ketvirtoji pramonės revoliucija jums nepadės“, – kalbėjo jis.

Tuo pačiu jis pastebi, kad būtina apsibrėžti sau ir labai konkrečius tikslus: ką ir kodėl daryti. Taigi nepulkite veikti aklai. Gerai pagalvokite. Pabaikite tai, ko dar nepabaigėte, ir toliau judėkite nuo to.

Savo ruožtu bendrovės „Baltec CNC Technologies“ vadovas ir LINPRA prezidiumo narys dr. Gintaras Rimša pastebi, kad laiku Ketvirtąją pramonės revoliuciją įvykdyti būtina, nes antraip rizikuojate prarasti savo verslą. Jo vadovaujama kompanija veiklą pradėjo dar prieš dvi dešimtis metų. Taip nutiko, kad pagrindiniu partneriu per šį laiką tapo būtent Vokietija. Dirbant Vokietijoje vis pasigirsdavo terminas Industrie 4.0.

„Verslo modelis, kurį mes pradėjome vystyti prieš dvidešimt metų, buvo labai paprastas. Pas mus buvo pigesnės medžiagos, gamyba, darbo jėga. Visgi šiandien šių dalykų nebeliko. Darbo jėga kainuoja panašiai, energijos šaltiniai ir įrengimai – tokie patys. Kas lieka? Lieka pradėti galvoti apie savo verslo modelio skaitmenizavimą ir geresnį valdymą. Prieš keletą metų pradėjome apie tai intensyviai galvoti ir šiandien jau galime pasidžiaugti šį tą pasiekę. Mums nereikėtų bijoti to žodžio „revoliucija“. Gamybininkui tai nieko naujo. Gamybininkas kasdien turi galvoti, ką galėtų daryti kitaip, geriau. Ketvirtoji pramonės revoliucijos tiesiog yra būdas rezultatų siekti dar greičiau, efektyviau, su mažesnėmis sąnaudomis“, – sakė dr. G. Rimša.

Neverta pulti strimgalviais

LINPRA prezidiumo narys pabrėžia, kad Ketvirtoji pramonės revoliucija – tai nesibaigiantis procesas. Savo darbo metodus būtina tobulinti nuolatos. Tik tokiu būdu įmanoma išlikti šioje itin konkurencingoje rinkoje. „Kiekvienais metais mes tobuliname savo procesus, todėl ir išliekame paklausūs net ir didžiausiems koncernams. Kas gali priversti mažą ar vidutinę įmonę eiti skaitmenizacijos keliu? Labai paprasta. Užsakovas, kuris pasakys, kad produktų jam reikia ne po poros mėnesių, o po poros savaičių, pareikalaus, kad produktų savikaina būtų mažesnė ir t.t. Visa tai galima pasiekti tik skaitmenizacijos būdu“, – teigė „Baltec CNC Technologies“ vadovas.

Bendrovės „Aedilis“ vadovas Raimundas Slavinskas, kurio vadovaujama įmonė irgi sėkmingai diegia į gamybą automotizacijos ir robotizacijos sprendimus, sako, kad Ketvirtosios pramonės revoliucijos tikrai nereikėtų baimintis.

„Nei viena pramonės revoliucija iš principo nieko negriovė. Ji tiesiog vedė mus prie didesnės pridėtinės vertės. Teoriškai ir šiandien žemę dirbti galėtume su arkliais, bet to vertė būtų gerokai per žema. Tais metais, kai mes pradėjome galvoti apie skaitmenizaciją, net ir termino Industrie 4.0 iš esmės nebuvo. Tačiau mums pavyko įžvelgti, kas ateina, ir todėl šiandien turime technologijas, kurios reikalingos Ketvirtajai pramonės revoliucijai“, – apie natūraliai atėjusį sprendimą imtis veiksmų pasakojo jis.

R. Slavinskas pastebi, kad persiorientuojant viskas prasideda nuo skaitmenizacijos proceso, tada keičiami procesai, o galiausiai ateina eilė verslo modeliui. „Šiandien skaitmenizacijos etapą mes pabaigę. Dabar vyksta intensyvus analizės darbas, po kurio žinosime, kaip keisti procesus ir patį veikimo modelį”, – kalbėjo jis.

Žinoma, toks terminas, kaip Ketvirtoji pramonės revoliucija, skamba gana bauginančiai. Tai natūralu. Todėl visiškai nebūtina strimgalviais pulti į priekį. Netgi atvirkščiai. Patartina gerai išanalizuoti savo situaciją ir veikti pamažu.

„Pradėti galima vos nuo kelių sprendimų įdiegimo. Tai suteiks pakankamai daug supratimo apie tai, kokią naudą gali suteikti naujausios technologijos. Reikia pripažinti, kad visos gamybos skaitmenizacija yra didžiulė investicija. Reikalinga ištisa infrastruktūra, kurią reikia arba susikurti patiems, arba pirkti iš išorės. Štai kodėl dar kartą pakartosiu savo pagrindinį patarimą: apsibrėžkite tas naudas, kurias ketinate gauti. Tik tada galėsite protingai paskirstyti investicijas“, – teigė prof. dr. V. Wittpahl.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Inžinerinė pramonė

nuotrauka
2019-07-31 11:58
Europos Sąjungos statistikos biuro „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai tik 3 įmonės iš 100 savo veikloje pasitelkia robotus. Panašūs skaičiai užfiksuoti Estijoje, Graikijoje, Vengrijoje. Kol kas daugiausiai Europoje robotizuotų įmonių veikia Ispanijoje, Danijoje, Suomijoje – 10-11 proc. Ka...
nuotrauka
2019-07-22 09:11
Viešojoje erdvėje vis garsiau skamba prognozės apie milžinišką dirbtinio intelekto plėtrą verslo srityje. Užsienio ekspertai prognozuoja, kad globali dirbtinio intelekto rinka per daugiau kaip penkmetį išsipūs 43 kartus! Jos vertė išaugs nuo 1,4 milijardo 2016 metais iki 60 milijardų 2025 metais.
nuotrauka
2019-06-25 12:50
Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko kvietimu, regiono merai aptarė Pramonės 4.0 specializacijos vystymo gaires. Susitikime diskutuota, ar ji gali tapti vieninga Panevėžio regiono specializacija, kuri apimtų 2018 m. patvirtintas šešias regiono specializacijos kryptis: robotiką ir automatizavimą, tr...
nuotrauka
2019-06-17 10:38
Robotai-siurbliai, robotai-grindų valytojai, robotai-žoliapjovės, robotai-langų plovėjai – žmogaus pagalbininkai buityje. Vaikai turi robotus-gyvūnėlius, robotus-aukles, robotus-konstruktorius. Šiandien žmonėms prieinami įvairūs modernūs išradimai, kurie anksčiau buvo įsivaizduojami tik fantazijose....
nuotrauka
2019-06-13 10:32
Asociacija „Investors Forum“ ir tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ šiemet vėl išskyrė bei įvertino labiausiai verslo lūkesčius atitinkančias ir perspektyviausias šalies aukštųjų mokyklų bakalauro studijų programas. Konferencijos „Baltic Investors Forum 2019“ metu...
nuotrauka
2019-05-15 16:08
Lazerinių tyrimų centre Vengrijoje pradėjo veikti lietuvių pagaminta viena galingiausių pasaulyje lazerinių sistemų SYLOS. Unikalios lazerinės sistemos perėmimo naudoti ceremonijoje dalyvavęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Gintaras Vilda sako, kad tai – didžiulis pasiekimas ne tik Lietuvai, b...
nuotrauka
2019-05-09 15:41
Lazerių pramonė – viena iš aukštųjų technologijų sričių, kuria Lietuva gali didžiuotis ir pasigirti esanti tarp tvirtų lyderių. Vis tik šios pramonės atstovai sunerimę – lazerių pramonė, kaip ir nemaža dalis kitų inžinerinės pramonės įmonių, negali tinkamai plėstis, nes kenčia dėl specialistų trūkum...
nuotrauka
2019-04-02 11:07
Ieškodami būdų, kaip užtikrinti aukščiausio lygio studijas, atitinkančias verslo poreikius, bei prisidėti prie regiono patrauklumo didinimo, Šiaulių ir Daugpilio universitetai ėmėsi pokyčių. Siekiant rengti aukšto lygio specialistus, inžinierius, dirbsiančius pramonės įmonėse, jau padaryta nemažai. ...
nuotrauka
2019-03-25 10:12
Klientų rizika ir jos vertinimas yra neatsiejama verslo kasdienybės dalis. Tačiau smulkus ir vidutinis verslas (SVV) lengvai prieinamų galimybių valdyti su klientų reputacija, mokumu, mokesčių vengimu susijusių rizikų, deja, neturi, kadangi individualūs sprendimai yra brangūs.
nuotrauka
2019-03-21 09:07
Ketvirtoji pramonės revoliucija lemia sparčius pokyčius kasdienėje įmonių veikloje. Tai parodė pirmą kartą Lietuvoje surengti daugiausia gamybos procesų skaitmeninimo srityje pasiekusio verslo apdovanojimai „Pramonė 4.0 žvaigždė 2019“. Pažangiausias įmones rinkusi komisija bei visuomenė įvertino ne ...
nuotrauka
2019-03-07 12:10
Nors inžinerinės pramonės specialistai vidutiniškai uždirba beveik 50% daugiau už šalies vidurkį, tik penktadalis baigusių šias studijas įsidarbina pagal specialybę. Tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ kartu su Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centru (MOS...
nuotrauka
2019-03-01 09:37
Susisiekimo ministerijos pavaldžios įmonės ir įstaigos skaičiuoja investicijų į pažangius sprendimus grąžą ir yra pasirengusios dar aktyviau investuoti į inovacijas. Taip planuojama didinti susisiekimo sektoriaus konkurencinį pranašumą ir siekti lyderystės regione. 2019 metais susisiekimo sektoriaus...
nuotrauka
2019-02-18 11:44
Specialistų teigimu, Lietuva jau tapo šalimi, kurioje inžinerinės pramonės rinkai drąsiai siūlomos kaimyninių šalių gamybininkams dar neprieinamos naujovės. Žymiausi šalies inovatoriai taip pat gali pasigirti išrastomis technologijomis įvairiausiose srityje – nuo medicinos iki transporto.
nuotrauka
2019-02-14 10:50
Apie pramonės revoliuciją 4.0 kasdien girdime vis garsiau ir daugiau, tačiau kaip tai paveiks Lietuvos darbo rinką? Kokios profesijos išnyks, o kurių specialistų poreikis augs? Apie būsimus karjeros sprendimus ir pramonės industrijos iššūkius diskutavo Lietuvos pramonės ir švietimo sistemos atstovai...
nuotrauka
2019-02-08 13:43
Lietuva dažnai apibūdinama kaip palyginti maža šalis, panašūs teiginiai gali būti naudojami ir kalbant apie čia veikiančias gamybos įmones. Nors toks apibūdinimas gali skambėti kaip rimtas minusas, iš tiesų tai – atvirumo pokyčiams, greičio ir lankstumo ženklas. Apie tai kalba tiek tarptautinės orga...
nuotrauka
2019-02-07 14:45
Šveicarų automatizavimo sprendimų bendrovės „Mikron Group“ padalinys „Mikron Automation“ paskelbė atidarantis gamybos įmonę Kauno rajone. Pagrindinė šios įmonės veiklos kryptis bus pramonės automatizavimo modulių gamyba, kurie daugiausiai skirti automobilių pramonei. Per kelis ateinančius metus „Mik...
nuotrauka
2019-01-18 15:00
Robotas gali parduoti nuo 4 iki 10 kartų daugiau prekių nei įprasti pardavimų aparatai, o žmonės robotui paaukoja lėšų labdarai keliskart daugiau pinigų nei kitiems žmonėms. Taip tvirtina SEB Inovacijų centre Vilniuje įsikūręs robotikos startuolis „MIO Robots“, kurio kuriamais ir nuomojamais robotai...
nuotrauka
2018-12-10 07:20
Robotikos ir skaitmenizacijos aktualijoms Lietuvoje skirtoje spaudos konferencijoje „Inovatyvi Lietuva: mokslo-verslo sprendimai ir žvilgsnis į 2019-uosius" pristatyti naujausi Lietuvos verslo ir mokslo vystomi ir jau taikomi inovatyvūs produktai bei sprendimai. Joje gausiai dalyvavo verslo ir moksl...
nuotrauka
2018-12-06 11:00
Robotų darbas šiuo metu – nebe mokslinė fantastika, o neišvengiamas pasirinkimas įmonėms, susiduriančioms su darbuotojų trūkumu. Filipas Ružanskis, Lietuvoje besilankantis vieno didžiausių pasaulyje krautuvų gamintojo „Linde“ robotikos padalinio vadovas Rytų ir Pietryčių Europai teigia, kad logistik...
nuotrauka
2018-12-04 14:31
Pramonės įmonių veiklos rezultatai turi lemiamos įtakos Panevėžio regiono progresui ir gyventojų gerovei. Inovatyvios ir progresyvios pramonės kūrimas galėtų būti atsakas į ekonominius ir demografinius iššūkius, su kuriais susiduria Panevėžys ir kiti apskrities miestai. Bet ar regionas pasiruošęs to...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinė pramonė

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...