2020 vasario 28 d. penktadienis, 4:29
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kilimų verpalų gamyklai Raseiniuose lietuviškos vilnos užtektų tik valandai

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-10-05 13:55
Raseinių rajono Andrušaičių kaime įsikūrė daugiau nei 40 tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimanti, kiliminius verpalus gaminanti Danijos kapitalo bendrovės „Danspin“ gamykla. Per pastaruosius trejus metus bendrovė išplėtė esamą kilimų verpalų gamyklą: buvo pastatyti nauji gamybiniai, sandėliavimo ir administraciniai pastatai ir įrengtos naujos gamybinės linijos bei kiti gamybiniai įrengimai.
nuotrauka
Statybos darbų generalinis rangovas – Raseinių rajone įsikūrusi UAB „Bilderis“. Portalo nuotr.


 Investavo daugiau nei 41 mln. litų

UAB „Danspin“ direktorius Rosvaldas Kunickas sako, kad siekdama išplėsti verpalų gamyklą bendrovė pasinaudojo ekonomikos augimo veiksmų programos „Invest LT+“ parama. Programos finansuojama veikla – tiesioginių užsienio investicijų pritraukimas į didelės pridėtinės vertės gamybos ir paslaugų verslo pradžią bei plėtrą Lietuvoje. Investicinio projekto esmė – išplėsti esamą kilimų verpalų gamyklą, pastatant naujus gamybinius, sandėliavimo ir administracinius pastatus ir įrengiant naujas gamybines linijas bei kitus gamybinius įrenginius.

Buvo parengtas techninis projektas, atlikti vidaus inžinerinių tinklų ir pastatų statybos darbai: pastatytas žaliavos sandėlis, gamybiniai cechai su gatavos produkcijos sandėliu, administracinės, techninės patalpos, kurių bendras plotas siekia daugiau nei 14 tūkstančių kvadratinių metrų, įsigyta ir įdiegta gamybinė įranga. Statybos darbų generalinis rangovas – Raseinių rajone įsikūrusi UAB „Bilderis“.

Į projektą „Kilimų verpalų gamyba su MTTP padaliniu Raseiniuose“ investuoti daugiau nei 41 mln. litų: Europos Sąjungos parama sudaro penkis mln. litų, likusioji suma padengta iš projekto metu pritrauktų privačių investicijų. Pastatų statyboms iš šios sumos skirti 22 mln. litų.
Esami gamybiniai pajėgumai per trejus projekto įgyvendinimo metus išaugo 40 proc. Parduodant aukštesnės vertės produktus su papildomomis specifikacijomis bendrovės pajamos išaugo 65 proc. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu bendrovėje sukurta 101 nauja darbo vieta.

Įkūrė mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros padalinį

„Šio, valstybės planavimo būdu atrinkto, projekto ekonominė nauda yra didesnė nei jo finansinė nauda privatiems investuotojams – bendrovės „Danspin“ savininkams. Įgyvendinus projektą, jau per pirmuosius penkerius metus bus papildomai sumokama apie 8,5 mln. litų mokesčių į valstybės biudžetą“, – sakė projektą administravusios Lietuvos verslo paramos agentūros Verslo skyriaus projektų vadovas Linas Urba.

Iki šiol tyrimai ir bandymai būdavo atliekami Danijoje. Projekto įgyvendinimo metu įrengtos 50 kvadratinių metrų patalpos naujai sukurtam Mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros padaliniui. „Dabar turime laboratoriją ir įrangą, kuria galime pamatuoti įvairius verpalo parametrus – nustatyti pluošto sudėtį, tikrinti spalvas. Turime nedideles karšimo stakles, kuriomis galima atlikti testus. Bandome įvairius mišinius, kad galėtume sukurti naują, aukštesnės kokybės produktą“, – aiškina R. Kunickas.

Lietuviškos vilnos nenaudoja, nes jos yra per mažai

Pasak R. Kunicko, pagrindinė žaliava verpalams – avių vilna – į gamyklą vežama iš Australijos, Naujosios Zelandijos, Pietų Afrikos. „Vietiniai ūkininkai taip pat siūlė savo produkciją, tačiau netgi susikooperavę jie galėtų per sezoną parduoti tik 150 – 200 kg vilnos, tokį kiekį viena įmonės linija sugebėtų paruošti per vieną valandą. Be to, lietuviška vilna nėra tokia kokybiška ir švari, kaip atvežta iš kitų šalių“, – sako R. Kunickas.

Visa pagaminta produkcija eksportuojama į Didžiąją Britaniją, JAV, Kiniją. Bendrovė gamina ir tokius verpalus, kurie naudojami kiliminėms dangoms aviacijoje, tačiau gaminant šį produktą tenka įverpti metalo pluošto, kuris padeda verpalui nesielektrinti.

Per dieną įmonė apdoroja septynių – aštuonių tūkstančių avių vilną. Per mėnesį pagamina 600 tonų verpalų, per parą 30 tonų. „Iš per parą pagamintų verpalų galėtume pusantro karto apjuosti pusiaują“, – sako bendrovės vadovas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-02-25 08:46
Neilgai trukus Šventojoje prasidės modernaus viešbučio su gydomuoju SPA centru statybos.
nuotrauka
2020-02-21 09:01
Bendrovė „Baltisches Haus“ ir Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė paramos sutartį, pagal kurią bendrovė finansuos naujos autobusų stoties techninį projektą ir užtikrins statybų vykdymo priežiūros paslaugas. Bendra paramos suma – 123 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-02-19 10:44
Penktoji Interchemie werken „De Adelaar“ gamykla, įsikūrusi Kauno LEZ, gamybinę veiklą pradės vasario mėnesį. 1500 kv. m ploto patalpose sumontuotos dvi gamybos linijos: tirpiųjų ir geriamųjų produktų, galinčios per parą pagaminti iki 6 tonų produkcijos. Tiek technologijomis, tiek įranga Kauno padal...
nuotrauka
2020-02-19 09:15
UAB Merko statyba apyvarta 2019 metais pasiekė 59,5 mln. eurų, lyginant su ankstesniais metais ji išaugo 56 proc. Bendrovės pelnas prieš mokesčius buvo 1,8 mln. eurų.
nuotrauka
2020-02-18 15:49
Vasario 18 d., antradienį, Kauno kogeneracinėje jėgainėje (KKJ) šiluma paverstos pirmosios atliekos, o šilumos energija patiekta į Kauno miesto centrinio šildymo sistemą. Planuojama, kad KKJ vasario mėnesį Kaunui patieks 22600 MWh šiluminės energijos. Tai turėtų sudaryti apie 12% Kauno miesto vasari...
nuotrauka
2020-02-18 11:02
Prieš metus Klaipėdoje duris atvėrė viena didžiausių Baltijos šalyse bendradarbystės (angl. coworking) erdvė su integruota gyvenamąja vieta (angl. coliving). Šis projektas – tai Klaipėdoje kuriamo technologijų parko „Baltic Tech Park“ dalis. Sausio pabaigoje „Light House“ atšventė pirmąjį veiklos gi...
nuotrauka
2020-02-18 09:49
EIKA plėtotam biurų pastatui Gedimino prospekte „Live Square“ suteiktas „BREEAM In Use“ „Excellent“ įvertinimas. Tai vienas aukščiausių įvertinimų, skiriamų pastatui už efektyviai pritaikytus tvarumo sprendimus.
nuotrauka
2020-02-17 10:02
Prieš kelerius metus pradėto statyti Šiaulių tardymo izoliatoriaus statybos bus tęsiamos įgyvendinant viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektą. Tokiam Teisingumo ministerijos siūlymui buvo pritarta Vyriausybės pasitarime.
nuotrauka
2020-02-13 09:16
Klaipėdos rajono savivaldybė pasirašė sutartį su UAB „Synergy Solutions“, projektuosiančia Gargždų daugiafunkcį centrą. Savivaldybė rangovui kelią užduotį suprojektuoti modernią, šiuolaikišką ir funkcionalią sporto bei laisvalaikio erdvę mieste. Sutarties vertė – kiek daugiau nei 79 tūkst. eurų, o p...
nuotrauka
2020-02-12 11:37
Įrangos nuomos paslaugų teikimo bendrovė – „Cramo“ neseniai paskelbė apie susijungimą su įrankių ir technikos nuomos rinkos žaidėju „Boels Rental“.
nuotrauka
2020-02-12 10:14
Į Kauno kogeneracinę jėgainę (KKJ) trečiadienį pradėtos vežti pirmosios atliekos. Šios mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginiuose atrūšiuotos, netinkamos perdirbti ir energetinę vertę turinčios komunalinės atliekos kartu su nepavojingomis pramoninėmis atliekomis jėgainėje bus naudojamos kai...
nuotrauka
2020-02-11 13:18
Užbaigus projektavimo darbus ir gavus statybos leidimą, UAB „Merko statyba“ Kaune, Radvilėnų plente pradeda Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statybas. Darbus planuojama baigti 2022 metų pradžioje.
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-10 11:35
Lietuvių ir vokiečių mokslininkai, kartu kuriantys tandeminius saulės elementus, pasiekė naują efektyvumo rekordą – jų sukurtas saulės elementas elektros energija paverčia 29,15 proc. krintančios šviesos. (Šiandien rinkoje paplitusių monokristalinio silicio elementų efektyvumas tesiekia 20 proc.) Re...
nuotrauka
2020-02-10 09:13
Procesų automatizaciją taiko kone kiekvienas Lietuvoje veikiantis užsienio kompanijų verslo ir IT paslaugų centras, tačiau stinga platesnio kalbėjimo apie robotizacijos poveikį visos šalies ekonomikai, tvirtina specialistai. Iki šiol nėra daug galimybių dalintis savo patirtimi bei sėkmės istorijomis...
nuotrauka
2020-02-06 14:04
Siūloma prie mokyklų papildomai įrengti modulines sporto sales, kuriose, pasirinkę įvairias sporto šakas, sportuotų vaikai, ypač jaunesnio amžiaus. Tokią iniciatyvą pristatė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas (LKF) Arvydas Sabonis, LKF generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas, Li...
nuotrauka
2020-02-06 09:59
Šią savaitę Kauno kogeneracinėje jėgainėje baigti prancūzų kompanijos LAB dūmų valymo sistemos paskutinio technologinio elemento – rankovinio filtro – montavimo darbai.
nuotrauka
2020-02-04 09:57
Keturių aukštų, 12 000 kv. m ploto pastatas, pritaikytas 1000 moksleivių, kurių ugdymui suplanuotos 88 klasės ir ne viena sporto salė – Tolminkiemio gimnazija jau ne tik architektūros studijos „DO architects“ komandos ir Vilniaus miesto savivaldybėje periodiškai susirenkančios darbo grupės eskizuose...
nuotrauka
2020-02-04 07:51
Standartiniu būdu pagaminto betono struktūra yra akyta, su daugybę kapiliarų ir mikroskopinių įtrūkių. Betono poros, kapiliarai ir įtrūkiai susidaro dėl kelių veiksnių: garuojant vandeniui, kai betonas kietėja; esant nepakankamam betono sutankinimui liejimo metu; dėl betono suslūgimo rišantis, susid...
nuotrauka
2020-01-31 15:46
Lukiškių komplekso transformacija suteikia unikalią galimybę gauti didžiausią naudą valstybei, privatiems investuotojams ir visuomenei. Diskusijos apie Lukiškių kalėjimo konversijos galimybes pereina į analizės ir realių perspektyvų vertinimo stadiją.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos