2019 rugsėjo 21 d. šeštadienis, 3:34
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kilimų verpalų gamyklai Raseiniuose lietuviškos vilnos užtektų tik valandai

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-10-05 13:55
Raseinių rajono Andrušaičių kaime įsikūrė daugiau nei 40 tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimanti, kiliminius verpalus gaminanti Danijos kapitalo bendrovės „Danspin“ gamykla. Per pastaruosius trejus metus bendrovė išplėtė esamą kilimų verpalų gamyklą: buvo pastatyti nauji gamybiniai, sandėliavimo ir administraciniai pastatai ir įrengtos naujos gamybinės linijos bei kiti gamybiniai įrengimai.
nuotrauka
Statybos darbų generalinis rangovas – Raseinių rajone įsikūrusi UAB „Bilderis“. Portalo nuotr.


 Investavo daugiau nei 41 mln. litų

UAB „Danspin“ direktorius Rosvaldas Kunickas sako, kad siekdama išplėsti verpalų gamyklą bendrovė pasinaudojo ekonomikos augimo veiksmų programos „Invest LT+“ parama. Programos finansuojama veikla – tiesioginių užsienio investicijų pritraukimas į didelės pridėtinės vertės gamybos ir paslaugų verslo pradžią bei plėtrą Lietuvoje. Investicinio projekto esmė – išplėsti esamą kilimų verpalų gamyklą, pastatant naujus gamybinius, sandėliavimo ir administracinius pastatus ir įrengiant naujas gamybines linijas bei kitus gamybinius įrenginius.

Buvo parengtas techninis projektas, atlikti vidaus inžinerinių tinklų ir pastatų statybos darbai: pastatytas žaliavos sandėlis, gamybiniai cechai su gatavos produkcijos sandėliu, administracinės, techninės patalpos, kurių bendras plotas siekia daugiau nei 14 tūkstančių kvadratinių metrų, įsigyta ir įdiegta gamybinė įranga. Statybos darbų generalinis rangovas – Raseinių rajone įsikūrusi UAB „Bilderis“.

Į projektą „Kilimų verpalų gamyba su MTTP padaliniu Raseiniuose“ investuoti daugiau nei 41 mln. litų: Europos Sąjungos parama sudaro penkis mln. litų, likusioji suma padengta iš projekto metu pritrauktų privačių investicijų. Pastatų statyboms iš šios sumos skirti 22 mln. litų.
Esami gamybiniai pajėgumai per trejus projekto įgyvendinimo metus išaugo 40 proc. Parduodant aukštesnės vertės produktus su papildomomis specifikacijomis bendrovės pajamos išaugo 65 proc. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu bendrovėje sukurta 101 nauja darbo vieta.

Įkūrė mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros padalinį

„Šio, valstybės planavimo būdu atrinkto, projekto ekonominė nauda yra didesnė nei jo finansinė nauda privatiems investuotojams – bendrovės „Danspin“ savininkams. Įgyvendinus projektą, jau per pirmuosius penkerius metus bus papildomai sumokama apie 8,5 mln. litų mokesčių į valstybės biudžetą“, – sakė projektą administravusios Lietuvos verslo paramos agentūros Verslo skyriaus projektų vadovas Linas Urba.

Iki šiol tyrimai ir bandymai būdavo atliekami Danijoje. Projekto įgyvendinimo metu įrengtos 50 kvadratinių metrų patalpos naujai sukurtam Mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros padaliniui. „Dabar turime laboratoriją ir įrangą, kuria galime pamatuoti įvairius verpalo parametrus – nustatyti pluošto sudėtį, tikrinti spalvas. Turime nedideles karšimo stakles, kuriomis galima atlikti testus. Bandome įvairius mišinius, kad galėtume sukurti naują, aukštesnės kokybės produktą“, – aiškina R. Kunickas.

Lietuviškos vilnos nenaudoja, nes jos yra per mažai

Pasak R. Kunicko, pagrindinė žaliava verpalams – avių vilna – į gamyklą vežama iš Australijos, Naujosios Zelandijos, Pietų Afrikos. „Vietiniai ūkininkai taip pat siūlė savo produkciją, tačiau netgi susikooperavę jie galėtų per sezoną parduoti tik 150 – 200 kg vilnos, tokį kiekį viena įmonės linija sugebėtų paruošti per vieną valandą. Be to, lietuviška vilna nėra tokia kokybiška ir švari, kaip atvežta iš kitų šalių“, – sako R. Kunickas.

Visa pagaminta produkcija eksportuojama į Didžiąją Britaniją, JAV, Kiniją. Bendrovė gamina ir tokius verpalus, kurie naudojami kiliminėms dangoms aviacijoje, tačiau gaminant šį produktą tenka įverpti metalo pluošto, kuris padeda verpalui nesielektrinti.

Per dieną įmonė apdoroja septynių – aštuonių tūkstančių avių vilną. Per mėnesį pagamina 600 tonų verpalų, per parą 30 tonų. „Iš per parą pagamintų verpalų galėtume pusantro karto apjuosti pusiaują“, – sako bendrovės vadovas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-09-20 10:18
Po daugelio metų tyrimų BASF sukūrė naują šilumą izoliuojančią medžiagą „SLENTITE ®“. Tai aukštos kokybės produktas, kurio gebėjimas izoliuoti šilumą pagrįstas organiniu aerogeliu, 90 proc. sudarytu iš oro.
nuotrauka
2019-09-19 14:04
Statybininkų dienos išvakarėse „Eikos statybą“ pasiekė džiugi žinia – BREEAM galutinis sertifikatas suteiktas prieš metus Vilniaus Balsių rajone įmonės pastatytam prekybos ir paslaugų centrui „Žali“. Pažymėtina, kad tai yra pirmasis pastatas Baltijos šalyse, gavęs „very good“ lygio BREEAM įvertinimą...
nuotrauka
2019-09-19 10:31
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“ pabaigė beveik 2 mln. eurų vertės Vilniaus Geležinio Vilko gatvės atkarpos rekonstrukciją. Šia investicija į infrastruktūrą siekiama pagerinti bendrovės plėtojamo biurų komplekso „S7“ poveikį aplinkai – rekonstrukcija padidins Geležinio Vilko i...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-16 10:05
Įsibėgėjant „Rail Baltica“ projektui, Kauno pašonėje esančiame Palemone ryškėja naujų automobiliams ir pėstiesiems skirtų tunelių kontūrai. Spūsčių mažinimui ir saugumui skirti požeminiai tuneliai – tik maža dalis naudos, kurią kitąmet pajus kauniečiai.
nuotrauka
2019-09-12 15:12,      papildyta 2019-09-14 10:20, tikslinamas transportavimo laikas
Dėl sudėtingo oro sąlygų ir papildomų darbų transportavimas atidėtas šeštadienio vakarui. Alytaus bendrovė „Traidenis“ pradės Kauno kogeneracinei jėgainei skirto įrenginio – skruberio, dydžiu prilygstančio 12 aukštų namui, transportavimą. Vietomis bus ribojamas eismas.
nuotrauka
2019-09-12 09:46
Įmonė „Raseinių statyba“, įgyvendindama vieną iš sudėtingiausių technologiniu požiūriu objektų – „Intersurgical“ užsakymu statydama automatizuotą specialios paskirties sandėlį Pabradėje – būtinos statybinės technikos turėjo ieškoti užsienyje. Tai buvo tik vienas iš iššūkių, kuriuos teko įveikti gene...
nuotrauka
2019-09-10 11:00
Lietuvos paštas į savo tinklo atnaujinimą Kaune iki šių metų pabaigos investuos 610 tūkst. Eur – tiek numatyta skirti „miegamuosiuose“ mikrorajonuose šiuolaikiškiems pašto skyriams įrengti.
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 15:24
Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, 14 numeriu pažymėtame sklype nauja mokykla iškilo greičiau nei per metus – praėjusių metų rugpjūčio 28 d. pradėtus darbus bendrovė „Merko statyba“ baigė šiemet pirmosiomis liepos dienomis, rugpjūčio 27 d. pastatas oficialiai perduotas savininkui.
nuotrauka
2019-09-02 09:44
Vilniaus oro uoste planuojama lėktuvų riedėjimo takų plėtra, leisianti orlaiviams atlikti mažiau sudėtingų manevrų bei sutrumpinti nutūpusių ir pakilimui riedančių lėktuvų riedėjimo laiką. Panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, numatoma praplatinti ir pailginti vieną esamą riedėjimo taką b...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-30 11:13
Prie Balsių progimnazijos sparčiai kyla nauja pradinė mokykla, kurią lankys apie 600 moksleivių. Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius apsilankė statybų aikštelėje ir drauge su rangovais, UAB „Jungtiniai projektai“ atstovais aptarė darbų eigą.
nuotrauka
2019-08-30 11:03
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) pasirašė sutartį su UAB „Tilsta“ dėl viaduko, dar kitaip vadinamo „Nausodės viaduku“, virš kelio Panevėžys–Šiauliai, rekonstravimo. Pagal sutartį bus keičiamos viaduko perdangos (sijos), atnaujintos statinio dangos ...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...
nuotrauka
2019-08-28 14:12
Žaliausias Lietuvoje būsto projektas „Aeronamai“ tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu Baltijos šalyse būsto projektu, įvertintu dviem aukščiausios energinės klasės sertifikatais. Negana to, visą reikiamą elektros energiją – ir skirtą šildymui, vėsinimui ar vėdinimui, ir kasdienėms gyventojų reikmėms...
nuotrauka
2019-08-27 15:58
Nuo rugpjūčio pradžios bendrovėje „Dzūkijos statyba“ – pokyčiai. Įmonės generalinio direktoriaus pareigas eina naujas vadovas – Edvardas Mačiulaitis.
nuotrauka
2019-08-27 14:06
Vilniaus Balsių rajone jau metus veikiančiam 6,5 mln. eurų vertės prekybos ir paslaugų centrui „Žali“ suteiktas BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) galutinis sertifikatas. Centrą pastatė bendrovė „Eikos statyba“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...