2020 rugsėjo 27 d. sekmadienis, 18:37
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Kišeniniai“ butai – senjorams, studentams ar antrasis būstas miestiečiams?

2015-08-11 14:23
Ar patogiai jaustumėtės vos 20-ties kvadratinių metrų bute? Kol dizaineriai demonstruoja savo išradingumą mažo ploto būstus paversdami jaukiais ir bent vizualiai erdvesniais nei yra iš tiesų namais, nekilnojamo turto ekspertai pastebi išaugusį pirkėjų apetitą mažo ploto butams. Tiesa, populiariausi „kišeniniai“ butai yra nuo 35–40-ties kv. metrų ploto.
nuotrauka
Dažniausiai tokie būstai perkami nuomai ir investicijai, juose noriai apsigyvena studentai ir jaunos šeimos. Bendrovės „Nuova“ vizualizacija iš projekto „Apartamentai kopose“


Minimos įmonės
Inreal, UAB
Nuova, AB
Kraustosi į mažesnius butus

Nekilnojamojo turto kompanijos „In real“ Investicijų ir analizės departamento vadovas Arnoldas Antanavičius, kalbėdamas apie mažo ploto būstus, sakė: „Ilgą laiką stebėjome tendenciją, kad vidutinis būsto plotas traukiasi. Žmonėms buvo sunkiau įpirkti didesnius būstus ir juos atitinkamai apribojo tam tikra suminė pinigų išraiška.“

Populiariausiais pirkinys ilgą laiką, anot jo, buvo vos dviejų–trijų kambarių butai, kurių būsimieji šeimininkai pageidavo, kad šie kambariai būtų išplanuoti kaip įmanoma mažesniame plote.

Dažniausiai, eksperto teigimu, tokie būstai perkami nuomai ir investicijai, juose noriai apsigyvena studentai ir jaunos šeimos.

Kai daugiabučiai virsta bendrabučiais

„Pastebime ir kitą tendenciją – aukštesnės klasės projektuose vyksta priešingas procesas. Vystytojai, kurie siūlė mažesnius butus, dabar pardavinėja juos apjungdami po tris keturis į vieną vienetą ir taip juos parduoda kaip 100–150 kv. metrų ploto būstus. Tokius būstus perka labiau pasiturintys pirkėjai, kurie turi vaikų ir nesidairo į mažas dėžutes“, – teigė A. Antanavičius.

Paklaustas apie itin mažų – iki 20 kv. m ploto – būstų paklausą, pašnekovas sakė, jog yra tekę susidurti su tokiais atvejais. Tokie būstai parduodami, nes jų suminė kaina nėra didelė ir už tai tokie butai atrodo patraukliai. Tiesa, kalbant apie ilgesnę perspektyvą, tokį pirkinį portalo pašnekovas vertina gana skeptiškai, nes būtina galvoti apie ilgalaikę pastato priežiūrą, išlaikymą. Kuo daugiau savininkų, tuo labiau komplikuota yra paties statinio priežiūra.

Anot jo, jei visi, kurie perka tokius būstus, įsigyja juos nuomai, tai ilgainiui daugiabutis gali virsti naujos statybos bendrabučiu. „Ar sumanius parduoti tokį būstą bus lengva tai padaryti? Ar tikrai būstas nepraras vertės? Kol viskas dar atrodo nauja – tokie būstai patrauklūs, bet rekomenduoju pagalvoti, kaip būstas atrodys po penkerių metų“, – susižavėjusius tokiais butais įspėjo specialistas.Užburtas „nepardaviau, o jau perku“ ratas

A. Antanavičius pabrėžė, kad mažesniuose miestuose poreikis naujam būstui taip pat jaučiamas didelis, bet norint nusipirkti naują būstą, pirmiausiai reikia parduoti seną, o tai padaryti, kaip paaiškėja, nėra taip lengva. „Susidaro uždaras ratas, kuomet savininkai negali keisti būsto, ne sunku parduoti senąjį. Jį parduodant reiktų nuleisti kainą, o tai neatrodė patraukliai. Šios problemos pavyks išvengti sostinei, nes nuomos rinka yra savotiškas gelbėjimosi ratas“, – kalbėjo jis.

Pašnekovo teigimu, išskirtinai mažo ploto būstai statomi tik Vilniuje ir kitiems miestams tai nėra labai aktualu.

„Tokių butų pardavėjai orientuojasi į studentus, kad šie galėtų juos įsigyti. Už 20 kv. m naujos statybos būstą gali tekti suploti 25-30 tūkst. eurų. Žinoma, dar reiks tokį butą įsirengti, bet šios išlaidos sudarys nedidelę dalį kainos, nes plotas, kurį reikia įrengti, nėra didelis.

Yra buvę sandėrių už 20-30 tūkst. litų, jei tai perkamas kambariuką bendrabučio tipo pastate. Tad kalbame apie kelis tūkstančius eurų, bet tai priklauso nuo vietos ir turto būklės. Galima rasti pigų būstą, bet jis gal nebus labai patrauklus gyventi eiliniam gyventojui“, – kalbėjo jis.Žmogus tarnauja būstui ar būstas jam?

Nekilnojamojo turto kompanijos „Remax“ mokymų ir frančizės vadovė Džiuginta Daujotaitė teigė, kad mažo ploto būstų populiarumas didėja: „Kalbant apie pigesnį ekonominės klasės būstą, akivaizdu, kad jo paklausa auga. 40-ties kvadratinių metrų būstą – tai gali būti vadinamasis pusantro kambario ar dviejų kambarių butas – dažniausiai perka jauni žmonės, poros, dar neturinčios vaikų.“

Pasak jos, dažniausiai tokie maži būstai yra bendrabutinio tipo pastatuose ir tai mažina jų patrauklumą. „Pirkėjų logika labai paprasta: neturiu pinigų, žiūriu, ką galiu įsigyti ir galiu gyventi net dvidešimties kvadratinių metrų būste“, – juokavo pašnekovė.

Gal lietuviams kultūriškai dar nėra priimtina ekstremaliai mažo būsto idėja? „Taip. Būstas turi tarnauti žmogui, o ne žmogus būstui. Mūsų mentalitete smarkiai įsišakniję, kad reikia turėti savo būstą – ne nuomoti. Nesvarbu kaip, dirbsiu per du darbus, pasiimsiu daug paskolų, bet tikslą pasieksiu.

Pasaka, kad mano name gyvens abu sūnūs, dukra ir visi vaikščiosime per skirtingus įėjimus, jau bliūkšta“, – kalbėdama apie lietuvių mąstymą sakė Dž. Daujotaitė.

Būstas už 6 tūkst. eurų

Užsienyje populiarūs būstai, kurie įrengti išnaudojant palėpių ir pusrūsių erdves, bet ekonominį būsto variantą besirenkantys lietuviai šiuo aspektu tebėra išrankūs. „Palėpes tautiečiai jau pamėgo, jos paklausios. Yra žmonių kategorija, kurie pageidauja būtent tokio būsto, bet į pusrūsius mažai kas nori kraustytis“, – sakė pašnekovė.

Paklausta apie patį „ekonomiškiausią“ mažo ploto būsto sandorį, NT ekspertė pasakojo, kad būta atvejo, kuomet už 32 kv. m butą pirkėjas sumokėjo vos 23 tūkst litų. (6 670 eurų). „Tai buvo tikra „bakūžė“ – labai nugyventas būstas, kuriam reikėjo itin didelio remonto, o tai reiškia nemažas išlaidas“, – komentavo ji.Įsigyja kaip antrąjį būstą

Su kolegų teiginiais, kad mažo ploto būstų populiarumas auga, sutiko ir bendrovės „Capital real esate“ brokeris Gytis Andrijauskas (pokalbis su juo vyko praėjusią savaitę, tragedijos išvakarėse).

„Mažo ploto būsto populiarumas didėja. Šiuo metu turime vieną projektą, kur butų plotas 30–37 kv. m ir šie būstai buvo parduoti gana greitai. Butai buvo puikiai išplanuoti – juose įrengta po du kambarius, tad senyvo amžiaus žmonės ir studentai aktyviai jais domėjosi“, – teigė jis.

Pasak pašnekovo, šiuo metu už naujos statybos 37 kvadratų butą naujakuriai moka maždaug po 49 tūkst. eurų.

„Itin mažų butų pasirinkimas nėra didelis. Tokių butų galima rasti senamiestyje. Paprastais tokie butai būna arba puikiai suremontuoti, arba visai seni“, – apie ekstremaliai mažus butus kalbėjo brokeris.

Pašnekovas prisiminė, kad senamiestyje naujos statybos name jam teko matyti 26 kv. m ploto butą. „Ten buvo įrengta miegamoji zona, ją nuo svetainės skyrė stumdomo stiklo siena. Bute buvo įrengta ir maža, bet kompaktiška virtuvė. Tokių butų pirkėjai – žmonės, kurie gali sau leisti turėti antrą būstą mieste. Tai nuo miesto šurmulio pabėgę miestiečiai, kurie į sostinę užsuka rečiau. Tokie būstai nuomojami ir turistams. Jie puikai tinka trumpalaikės nuomos paslaugai“, – sakė jis.

Pašnekovo teigimu, labai apleistą butą sostinėje galima įsigyti ir už 15 tūkst. eurų, bet didelių investicijų pareikalaus tokio pirkinio remontas.

Tekste AB Nuova vizualizacijos, vieno kambario buto projektas „Apartamentai kopose“
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-09-25 11:22
Jei turėtumėte galimybę, kokią suprojektuotumėte svajonių koncertų salę ir įrašų studiją Kaune? Kas joje grotų? Kaip užtikrintumėte garso izoliaciją bei geriausią akustikos kokybę? Šie klausimai jau sukasi daugiau nei 70 Lietuvos moksleivių ir 10 mokytojų galvose.
nuotrauka
2020-09-08 15:55
Lietuvių kompanija „Ryterna modul“ paskelbė kasmet organizuojamo tarptautinio architektūros konkurso nugalėtojus, kuriais tapo lietuvių dizainerių duetas. Organizatoriai sulaukė paraiškų iš net 58 šalių, o architektų kūryba atskleidė labai skirtingas vizijas.
nuotrauka
2020-08-14 10:29
Įsirenginėjant namus sukate galvą, kokias interjero detales pasirinkti, kurios spalvos geriausiai derėtų ar kaip nusimatyti tinkamiausią apšvietimą, tačiau trūksta ir kompetencijos, ir resursų. Tokioje situacijoje galima pasitelkti profesionalus arba tiesiog patyrinėti technologijų galimybes.
nuotrauka
2020-08-13 15:31
Po antrą kartą liepos pabaigoje vykusio viešo daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektinių pasiūlymų svarstymo, Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius nusprendė pritarti pataisytiems projektiniams pasiūlymams. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pakore...
nuotrauka
2020-08-12 11:32
Naujakuriai atsisako sovietmečiu itin populiaraus daiktų pertekliaus ir pirmenybę teikia „mažiau yra daugiau“ filosofijai. Dauguma lietuvių, įsirengdami būstą, rinktųsi modernaus minimalizmo (33 proc.), klasikinį (23 proc.) arba skandinavišką (20 proc.) interjerą. Tokią tendenciją atskleidė vienos d...
nuotrauka
2020-08-10 10:50
Pergolėmis vadinamos patobulintos pavėsinės, kurių kilmė siejama dar su senovės Romos laikais. DEXTERA gaminamos pergolės išsiskiria funkcionaliu dizainu, yra lengvesnės nei tradicinės pavėsinės, tačiau tuo pat metu yra ypač patvarios: laikančioji konstrukcija pagaminta iš aliuminio, kolonose įrengt...
nuotrauka
2020-08-07 09:02
Panevėžio miesto savivaldybėje visuomenei pristatyti vieno žymiausių Lietuvos architekto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko architektų studijos parengti Panevėžio autobusų stoties projektiniai pasiūlymai.
nuotrauka
2020-07-21 13:07
Vilniaus stoties rajonas artėja prie didelių pokyčių – įvairių sričių ekspertai atliko daugiau kaip 30 ha rengiamo teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detaliojo plano strateginio pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV) ir pateikė savo rekomendacijas. Iš pateiktų trijų teritori...
nuotrauka
2020-07-15 14:50
„Švyturys-Utenos alus“ uostamiesčio miestui pateikė naują Klaipėdos „Švyturio“ daryklos teritorijos vystymo projektą. Bendrovė siūlo atgaivinti ir atnaujinti senamiesčio erdvę, kuri būtų pritaikyta skubančiam ir patogumą vertinančiam šiuolaikiniam miesto žmogui.
nuotrauka
2020-07-10 12:30
Prasidėjus intensyviems projektavimo darbams, naujausi Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2) rekonstrukcijos projekto sprendiniai palankiai sutikti Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET). Susitikime pristatyti pagrindiniai techniniai pastato parametrai, susiję s...
nuotrauka
2020-07-10 10:53
Visuomenės vertinimui darkart keliauja savivaldybės kartą jau atmesti daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektiniai pasiūlymai. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pateikė juos viešinti, pakoregavusi pagal ankstesniuose svarstymuose (jų, privalomų ir neprivalomų, įvyko jau keturi...
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-06-19 10:30
Vienas iš dažnai atidėliojamų ir ilgiausiai planuojamų darbų yra būsto remontas ar atnaujinimas. Nors šią vasarą daugelis turės daugiau laiko imtis šio darbo, tai savo ruožtu gali atimti ir nemažai pinigų, kurių kartais tenka skolintis. Todėl architektas Irmantas Petrauskas pasakoja, kaip būstą atsi...
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 11:39
„Lietuviams dar nėra įprasta poilsiauti ar dirbti ant stogo, daugelis net neįsivaizduoja, kad stogas gali būti panaudojamas kaip puiki bendro laisvalaikio ar pramogų erdvė. Daugiabučių stogų kultūra pas mus dar tik kuriasi, tai naujas reiškinys. Kitaip nei tokiuose pasaulio didmiesčiuose kaip London...
nuotrauka
2020-06-10 10:13
Statotės, remontuojatės namus, ir pagaliau atėjo laikas šviesos jungikliams bei kištukiniams lizdams. Greičiausiai neketinote tam skirti daugiau laiko kaip užsukti pakeliui po darbo į specializuotą parduotuvę. Tačiau ar tik bežiūrint į milžinišką jungiklių asortimentą nekyla įtarimas, kad visa tai –...
nuotrauka
2020-06-08 10:35
Ambicingam iššūkiui – pateikti savo sprendimą rekonstruoti Vokiečių gatvei – Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos architektų sąjungos kovo mėnesį paskelbtam tarptautiniam architektūros konkursui idėjas pateikė net 18 dalyvių, dalijasi sostinės savivaldybė. Tai solidus skaičius, palyginti su kita...
nuotrauka
2020-06-01 07:47
Vilniaus miesto savivaldybė rengiasi visuomenei dar kartą pristatyti tris Stoties rajono modernizavimo alternatyvas, parengtas detaliojo plano rengėjų – savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“.
nuotrauka
2020-05-26 09:59
Kairiajame Nemuno krante, greta Vytauto Didžiojo tilto suprojektuotas M. K. Čiurlionio koncertų centras išsiskirs ne tik puikia akustika, bet ir drąsiais architektūriniais sprendimais. Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį su projektuotojais. Netrukus šiam unikaliam projektui viliamasi sulaukti ...
nuotrauka
2020-05-20 13:38
Lietuvos kultūros taryba paskelbė atstovavimo Lietuvai 2021 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje konkursą. Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono projektą 2020 m. ir jį įgyvendinti 2021 m. šiame etape skirta 200 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...