2019 lapkričio 23 d. šeštadienis, 0:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Klaipėdoje – modernus verslo inkubatorius ir elektrodegalinė  2

Aušra PETRONIENĖ      2014-04-04 08:34
Klaipėdos universiteto miestelio panoramą netrukus papildys dar vienas modernus pastatas – iki metų pabaigos čia turėtų išdygti verslo inkubatorius, kuriame numatoma sudaryti sąlygas verslo įmonėms vykdyti gamybinę-eksperimentinę veiklą bei kurtis naujoms technologinėms įmonėms. Statant modernų pastatą bus naudojami atsinaujinančios energijos šaltiniai.
nuotrauka
Naujojo verslo inkubatoriaus Klaipėdoje plotas – apie 2,5 tūkst. kv. metrų. Modernus statinys iškils netoli Klaipėdos mokslo ir technologijų parko administracinio pastato. UAB „Enero“ Jūrinio slėnio vizualizacija


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

Naudos atsinaujinančią energiją

Planuojama, jog naujojo verslo inkubatoriaus plotas sudarys apie 2,5 tūkst. kv. metrų. Modernus statinys iškils netoli Klaipėdos mokslo ir technologijų parko administracinio pastato, kuriame šiuo metu įsikūrę pusšimčio įmonių biurai. Jame bus įrengtos ir gamybinės patalpos, kuriose bus galima vykdyti nedidelės apimties gamybą. Anot Klaipėdos mokslo ir technologijų parko, kuris bus inkubatoriaus operatorius, direktorės Romos Stubrienės, šiuo metu vyksta baigiamieji inžinerinių tinklų statybos darbai, kurių galutinis atidavimas numatomas šių metų birželio mėnesį. Tuo tarpu verslo inkubatoriaus statybos darbų pabaiga numatyta šių metų lapkritį. Vieta naujajam 2,5 tūkst. kv. metrų ploto keturių aukštų pastatui universiteto miestelyje parengta nugriovus buvusias kareivines, valgyklą, šaudyklą bei garažus. Pasak R. Stubrienės, tai buvo sovietmečiu pastatyti pastatai, naudoti sovietinės kariuomenės reikmėms. Jokios istorinės vertės jie neturėjo, tad ir jokių biurokratinių kliūčių juos griaunant nebuvo.

Anot inkubatoriaus projekto, kurio vertė siekia17,7 mln. litų, autorių UAB „Enero“ architekto Vytenio Navicko, statant pastatą bus plačiai naudojama saulės energija, mat pačiame inkubatoriuje, tiksliau – ant jo stogo, bus sumontuota 150 kW fotovoltinė jėgainė, gaminanti elektros energiją iš saulės šviesos. „Ant pastato stogo yra suprojektuota 150 kilovatų saulės energijos jėgainė. Iš saulės gauta energija bus naudojama pastato ir aplinkos energijos poreikiams tenkinti – šildymui, vėsinimui, apšvietimui ir panašiai. Taip pat esame suprojektavę elektra varomų automobilių įkrovimo stotelę, kuri stovės šalia pastato“, – pasakojo V. Navickas.

Pasak konkursą inkubatoriaus projektavimui ir statybai laimėjusios UAB „Irdaivos“ statybos darbų vadovo Boriso Kim-Taisano, kol kas inkubatorius nestatomas, nes laukiama statybų leidimo. „Dėl biurokratinių trukdžių statybų darbų pradžia šiek tiek užsitęsė. Visi reikalingi dokumentai jau atiduoti, bet leidimo dar neturime. Tikimės per porą savaičių jį gauti“, – sakė B. Kim-Taisanas. Anot statybos darbų vadovo, pastatas bus modernus ne tik dėl naudojamos atsinaujinančios energijos, bet ir dėl jame sumontuotų labai tobulų kompiuterinių sistemų, kurių įdiegimui bus skirta arti pusės milijono litų. Nors inkubatoriaus statybų pradžia vėluoja, anot B. Kim-Taisano, iki metų galo darbai bus baigti.

Inkubatorius burs mažas technologines įmones

Teigiama, jog verslo inkubatoriaus atsiradimas bus naudingas visam Klaipėdos regionui, nes technologijų plėtojimas ir jų išvystymas nuo pat idėjos iki produkto, tinkamo šalies ir užsienio rinkai, sukūrimo yra svarbiausias šio inkubatoriaus steigimo tikslas. Inkubatoriaus pagrindinė misija bus remti mažas besikuriančias technologines įmones, kurios dar neturi lėšų brangiai ir sudėtingai projektavimo programinei įrangai įsigyti. Mažų technologinių įmonių steigimąsi ir plėtrą paskatins inkubatoriuje sudarytos sąlygos virtualaus prototipo kūrimui. Būsimojo inkubatoriaus pastate bus įrengtos gamybinės patalpos, kuriose bus galima vykdyti nedidelės apimties gamybą. Taip pat šioms įmonėms bus užtikrinta prieiga prie mokslinio potencialo, sudarytos galimybės pasinaudoti universiteto moksline įranga ir mokslo žiniomis.

Verslo inkubatoriaus statyba yra viena iš projekto „Inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų įrengimas bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko infrastruktūros plėtra jūriniame slėnyje“ dalių. Šiuo projektu siekiama, kad verslininkai, plėtojantys inovatyvius technologinius verslus, veiktų šalia arba kartu su mokslininkais, galėtų pasinaudoti jų žiniomis, laboratorijose sukaupta moksline įranga. Numatyta, kad pirmenybė įsikurti inkubatoriuje bus teikiama įmonėms, plėtojančioms technologinius verslus, ypač orientuotus į jūrinį sektorių. Šiuo metu Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas ruošia potencialių inkubatoriaus naudotojų sąrašą, su keliais iš jų jau yra pasirašyti ketinimų protokolai. Objekto statybą finansuoja ES Regioninės plėtros fondas, Lietuvos valstybės biudžetas ir viešosios įstaigos: Klaipėdos universitetas ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.

Šiemet turėtų būti užbaigtas ir kitas ambicingas projektas – Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivas – plaukiojanti laboratorija, kurią stato bendrovė „Vakarų laivų gamykla“. 33,5 mln. litų vertės laive bus įrengtos dvi stacionarios laboratorijos, skirtos geologiniams, biologiniams, fizikiniams-cheminiams tyrimams.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

elekrtomobiliai
2014-04-04 15:42
ei, is kur klaipedoje elektromobiliai/
super
2014-04-04 12:53
inovacijoms ir technologijoms reikia kuo daugiau zalios sviesos ir palankiu salygu!

Savivaldybėse

nuotrauka
2019-11-22 13:24
Įgyvendinant projektą „Šiaulių rajono pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija ir plėtra“, Kuršėnuose buvo rekonstruojami Ventos gatvės pėsčiųjų takai – vienoje gatvės pusėje įrengiant pėsčiųjų ir dviračių, o kitoje – pėsčiųjų taką. Bendras rekonstruotų takų ilgis – 1,86 km.
nuotrauka
2019-11-22 11:31
Šią savaitę Amalių geležinkelio pervažą kirto paskutiniai automobiliai. Už kelių šimtų metrų atidarytas vienas iš dviejų automobiliams skirtų tunelių sujungė R. Kalantos ir Chemijos gatves.
nuotrauka
2019-11-22 09:21
Žemaičių dailės muziejus su UAB „Pamario restauratorius“ pasirašė Plungės Mykolo Oginskio rūmų rangos darbų sutartį. Rūmų rangos darbų vertė – 1 082 826,11 Eur.
nuotrauka
2019-11-21 10:50
Jurbarko mieste pradėti požeminių konteinerių aikštelių infrastruktūros sutvarkymo darbai. Jurbarke bus tvarkomos nekokybiškai įrengtos požeminių konteinerių aikštelės: atkasamas šalia konteinerių esantis gruntas ir iš naujo supilamas jį tinkamai sutankinant.
nuotrauka
2019-11-21 10:43
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad būtų sudaryta paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“. Bendrovė parengs ir miestui dovanos naujos autobusų stoties techninį projektą, užsiims statybų priežiūra.
nuotrauka
2019-11-20 09:01
Vilniuje, Pašilaičių rajone, duris atvers naujas lopšelio-darželio „Gabijėlė“ modulinis priestatas, kurį nuo gruodžio 2 d. pradės lankyti 105 mažieji vilniečiai. Modulius tiekė ir montavo UAB „HSC Baltic“ ir UAB „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-11-19 11:32
Regionų gaivinimas yra vienas iš vyriausybės deklaruojamų prioritetų. Tradiciškai regionų gyvybę didžiąja dalimi palaikė pramonės įmonės, tačiau šiandien šioje srityje susiduriama su nemažai problemų. Dėl to miestų bei rajonų savivaldybės stengiasi skatinti pramonės plėtrą ir pritraukti naujas įmone...
nuotrauka
2019-11-18 14:50
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo perduoti valdyti baseiną savivaldybės viešajai įstaigai „Palangos investicijų valdymas“.
nuotrauka
2019-11-18 14:24
Panevėžio miesto savivaldybės paskelbtam baseino rekonstrukcijos architektūrinių idėjų konkursui pateikta 10 darbų. Visi jie pristatomi „Aukštaitijos“ sporto komplekso fojė.
nuotrauka
2019-11-15 09:48
Šiaurinėje Klaipėdos miesto dalyje esančiuose mikrorajonuose normas viršijantis dirvožemio užterštumas chromu bus tiriamas ir prokuratūroje.
nuotrauka
2019-11-15 09:44
Nuo spalio antrosios pusės vyksta dar dviejų Kėdainių miesto kvartalų tvarkymo ir atnaujinimo darbai. Viena teritorija apribota J. Basanavičiaus g., Josvainių g. ir Knypavos g., o kita J. Basanavičiaus ir Lauko gatvėmis bei Ramybės skveru. Rangos darbų sutartis dėl abiejų objektų pasirašyta su UAB „...
nuotrauka
2019-11-14 12:15
Požeminė pėsčiųjų ir dviratininkų perėja suprojektuota po vieno kelio geležinkeliu, kuris kerta Iešmininkų gatvės jungtį su Prūsų ir Šaltkalvių gatvėmis.
nuotrauka
2019-11-14 09:55
Šnipiškės sparčiai atgimsta – Širvintų gatvė taps viena pirmųjų bendrojo naudojimo erdve, per kurią nusidrieks naujas dviračių takas ir šaligatvis, o šalia jų atsiras viešoji erdvė su sporto ir žaidimų aikštele. Šia gatve dalinsis pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai. Apie 700 metrų ilgio gatvėje ...
nuotrauka
2019-11-13 15:34
Šiaulių miesto savivaldybėje pagaliau pasirašyta sutartis dėl Kaštonų alėjos atnaujinimo. Konkursą laimėjusi bendrovė norėtų pradėti darbuotis jau artimiausiu metu, kad iki šalčių spėtų atlikti demontavimo ir kitus paruošiamuosius darbus. Alėjos rekonstrukcija turėtų būti baigta 2020-ųjų rudenį.
nuotrauka
2019-11-13 15:32
Kuršėnuose vietoj anuometinio „univermago“ kyla biblioteka. UAB „Telšių meistras“ statybininkai rekonstruoja seną pastatą ir keičia jo paskirtį į kultūros. Projektą parengė „Atamis“.
nuotrauka
2019-11-13 09:52
Kėdainių rajono savivaldybės vadovai tariasi su ministerija, kad užsitikrintų 2014 m. pradėtos Šviesiajai gimnazijai paskirto trečiojo pastato (Didžioji g. 60) rekonstrukcijos tęstinumą.
nuotrauka
2019-11-12 10:27
Savivaldybių pateiktais duomenimis, šiuo metu už parduotus savivaldybių būstus jos yra sukaupusios apie 13,2 mln. eurų. Šios lėšos turi būti naudojamos socialinio būsto fondo plėtrai – tai reiškia, už jas turi būti įsigyjama naujų socialinių būstų, kurių visoje Lietuvoje laukia 10,5 tūkst. šeimų ar ...
nuotrauka
2019-11-12 09:44
Naugarduko gatvės atkarpa tarp Švitrigailos ir Pylimo gatvių tampa draugiškesnė dviratininkams. Lapkričio 12 d. pradedamos ženklinti dviračių juostos, kad šiomis gatvėmis galėtų saugiai važiuoti ne tik automobiliai, bet ir dviračiai. Susiaurinta gatvės važiuojamąja dalimi bus galima važiuoti 30 km/v...
nuotrauka
2019-11-11 10:15
Netrukus Plungės visuomenei UAB „Uostamiesčio projektas“ specialistai pristatys bendruomeninių vaikų globos namų (Gandingos g. 11B) statybos projektą.
nuotrauka
2019-11-08 10:53
Netarši gamyba, inovacijas kuriantys aukštos kvalifikacijos darbuotojai ir pasaulinio lygio įmonės – visa tai netolimoje ateityje tilps 30 hektarų teritorijoje netoli Kauno centro, greta Europos prospekto. Ieškoma bendrovė, kitąmet įrengsianti investuotojų pritraukimui reikalingą Aleksoto inovacijų ...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse