2020 vasario 17 d. pirmadienis, 17:20
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Klaipėdoje – modernus verslo inkubatorius ir elektrodegalinė  2

Aušra PETRONIENĖ      2014-04-04 08:34
Klaipėdos universiteto miestelio panoramą netrukus papildys dar vienas modernus pastatas – iki metų pabaigos čia turėtų išdygti verslo inkubatorius, kuriame numatoma sudaryti sąlygas verslo įmonėms vykdyti gamybinę-eksperimentinę veiklą bei kurtis naujoms technologinėms įmonėms. Statant modernų pastatą bus naudojami atsinaujinančios energijos šaltiniai.
nuotrauka
Naujojo verslo inkubatoriaus Klaipėdoje plotas – apie 2,5 tūkst. kv. metrų. Modernus statinys iškils netoli Klaipėdos mokslo ir technologijų parko administracinio pastato. UAB „Enero“ Jūrinio slėnio vizualizacija


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

Naudos atsinaujinančią energiją

Planuojama, jog naujojo verslo inkubatoriaus plotas sudarys apie 2,5 tūkst. kv. metrų. Modernus statinys iškils netoli Klaipėdos mokslo ir technologijų parko administracinio pastato, kuriame šiuo metu įsikūrę pusšimčio įmonių biurai. Jame bus įrengtos ir gamybinės patalpos, kuriose bus galima vykdyti nedidelės apimties gamybą. Anot Klaipėdos mokslo ir technologijų parko, kuris bus inkubatoriaus operatorius, direktorės Romos Stubrienės, šiuo metu vyksta baigiamieji inžinerinių tinklų statybos darbai, kurių galutinis atidavimas numatomas šių metų birželio mėnesį. Tuo tarpu verslo inkubatoriaus statybos darbų pabaiga numatyta šių metų lapkritį. Vieta naujajam 2,5 tūkst. kv. metrų ploto keturių aukštų pastatui universiteto miestelyje parengta nugriovus buvusias kareivines, valgyklą, šaudyklą bei garažus. Pasak R. Stubrienės, tai buvo sovietmečiu pastatyti pastatai, naudoti sovietinės kariuomenės reikmėms. Jokios istorinės vertės jie neturėjo, tad ir jokių biurokratinių kliūčių juos griaunant nebuvo.

Anot inkubatoriaus projekto, kurio vertė siekia17,7 mln. litų, autorių UAB „Enero“ architekto Vytenio Navicko, statant pastatą bus plačiai naudojama saulės energija, mat pačiame inkubatoriuje, tiksliau – ant jo stogo, bus sumontuota 150 kW fotovoltinė jėgainė, gaminanti elektros energiją iš saulės šviesos. „Ant pastato stogo yra suprojektuota 150 kilovatų saulės energijos jėgainė. Iš saulės gauta energija bus naudojama pastato ir aplinkos energijos poreikiams tenkinti – šildymui, vėsinimui, apšvietimui ir panašiai. Taip pat esame suprojektavę elektra varomų automobilių įkrovimo stotelę, kuri stovės šalia pastato“, – pasakojo V. Navickas.

Pasak konkursą inkubatoriaus projektavimui ir statybai laimėjusios UAB „Irdaivos“ statybos darbų vadovo Boriso Kim-Taisano, kol kas inkubatorius nestatomas, nes laukiama statybų leidimo. „Dėl biurokratinių trukdžių statybų darbų pradžia šiek tiek užsitęsė. Visi reikalingi dokumentai jau atiduoti, bet leidimo dar neturime. Tikimės per porą savaičių jį gauti“, – sakė B. Kim-Taisanas. Anot statybos darbų vadovo, pastatas bus modernus ne tik dėl naudojamos atsinaujinančios energijos, bet ir dėl jame sumontuotų labai tobulų kompiuterinių sistemų, kurių įdiegimui bus skirta arti pusės milijono litų. Nors inkubatoriaus statybų pradžia vėluoja, anot B. Kim-Taisano, iki metų galo darbai bus baigti.

Inkubatorius burs mažas technologines įmones

Teigiama, jog verslo inkubatoriaus atsiradimas bus naudingas visam Klaipėdos regionui, nes technologijų plėtojimas ir jų išvystymas nuo pat idėjos iki produkto, tinkamo šalies ir užsienio rinkai, sukūrimo yra svarbiausias šio inkubatoriaus steigimo tikslas. Inkubatoriaus pagrindinė misija bus remti mažas besikuriančias technologines įmones, kurios dar neturi lėšų brangiai ir sudėtingai projektavimo programinei įrangai įsigyti. Mažų technologinių įmonių steigimąsi ir plėtrą paskatins inkubatoriuje sudarytos sąlygos virtualaus prototipo kūrimui. Būsimojo inkubatoriaus pastate bus įrengtos gamybinės patalpos, kuriose bus galima vykdyti nedidelės apimties gamybą. Taip pat šioms įmonėms bus užtikrinta prieiga prie mokslinio potencialo, sudarytos galimybės pasinaudoti universiteto moksline įranga ir mokslo žiniomis.

Verslo inkubatoriaus statyba yra viena iš projekto „Inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų įrengimas bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko infrastruktūros plėtra jūriniame slėnyje“ dalių. Šiuo projektu siekiama, kad verslininkai, plėtojantys inovatyvius technologinius verslus, veiktų šalia arba kartu su mokslininkais, galėtų pasinaudoti jų žiniomis, laboratorijose sukaupta moksline įranga. Numatyta, kad pirmenybė įsikurti inkubatoriuje bus teikiama įmonėms, plėtojančioms technologinius verslus, ypač orientuotus į jūrinį sektorių. Šiuo metu Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas ruošia potencialių inkubatoriaus naudotojų sąrašą, su keliais iš jų jau yra pasirašyti ketinimų protokolai. Objekto statybą finansuoja ES Regioninės plėtros fondas, Lietuvos valstybės biudžetas ir viešosios įstaigos: Klaipėdos universitetas ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.

Šiemet turėtų būti užbaigtas ir kitas ambicingas projektas – Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivas – plaukiojanti laboratorija, kurią stato bendrovė „Vakarų laivų gamykla“. 33,5 mln. litų vertės laive bus įrengtos dvi stacionarios laboratorijos, skirtos geologiniams, biologiniams, fizikiniams-cheminiams tyrimams.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

elekrtomobiliai
2014-04-04 15:42
ei, is kur klaipedoje elektromobiliai/
super
2014-04-04 12:53
inovacijoms ir technologijoms reikia kuo daugiau zalios sviesos ir palankiu salygu!

Savivaldybėse

nuotrauka
2020-02-14 14:33
Jonavos rajono savivaldybės administracija sudarė sutartį su UAB „Statybos ritmas“ dėl Centrinio miesto stadiono tribūnų statybos ir stadiono kapitalinio remonto darbų.
nuotrauka
2020-02-13 16:56
Lietuva ir Kazachstanas galėtų tapti svarbiais ekonominiais tiltais tarp Rytų ir Vakarų. Tokią nuomonę išsakė Kazachstano Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Viktoras Temirbayevas susitikime su Kauno rajono savivaldybės vadovais ir verslo bendruomene.
nuotrauka
2020-02-13 16:53
Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos Girdžių skyriaus sporto salėje modernizuota apšvietimo sistema. Tai vienas iš trijų projekto „Esamų sporto bazių infrastruktūros atnaujinimas“ dalių.
nuotrauka
2020-02-13 16:31
Neringos savivaldybė pranešė, kad planuojant Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos darbų tęstinumą, juos siekia sustabdyti įmonė, siejama su buvusiu šio objekto rangovu – UAB „Irdaiva“ (dabartinis pavadinimas UAB „Active Construction Management“).
nuotrauka
2020-02-13 16:06
Visuomenės vertinimų laukia Eduardo Balsio skvero rekonstrukcijos projektinių pasiūlymų rengėjai. Žvėryne, prie A. Mickevičiaus ir Vytauto gatvių esanti, į Senamiesčio apsaugos zoną patenkanti viešoji erdvė neatitinka Vilniaus miesto centrui deramų estetikos ir rekreacinės kokybės reikalavimų. Skver...
nuotrauka
2020-02-13 10:02
Norint atgaivinti Lietuvos regionus ir pritraukti į juos jaunas šeimas, reikia remtis ne statistiniais kriterijais, o vertinti regiono potencialą bei pasiryžimą skatinti jo ekonominę ir socialinę plėtrą. Taip teigia šalies savivaldybės, vertindamos tai, kad nuo sausio 1 dienos Utenos miestas, Gargžd...
nuotrauka
2020-02-13 09:30
Išrinkti Panevėžio miesto savivaldybės paskelbto „Aukštaitijos“ sporto komplekso rekonstrukcijos, įrengiant baseiną, architektūrinių idėjų konkurso nugalėtojai. Baseinas bus statomas pagal MB „Studija Heima“ projektą.
nuotrauka
2020-02-13 09:16
Klaipėdos rajono savivaldybė pasirašė sutartį su UAB „Synergy Solutions“, projektuosiančia Gargždų daugiafunkcį centrą. Savivaldybė rangovui kelią užduotį suprojektuoti modernią, šiuolaikišką ir funkcionalią sporto bei laisvalaikio erdvę mieste. Sutarties vertė – kiek daugiau nei 79 tūkst. eurų, o p...
nuotrauka
2020-02-12 16:02
Sostinės Naujamiestyje šalia Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos esančiam skverui suteiktas Šv. Florijono – ugniagesių globėjo – vardas. Vasario 12 d. tam pritarė ir Vilniaus Tarybos nariai.
nuotrauka
2020-02-12 15:50
Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas. Tai investicijų reitingas, kurį pateikia „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Mag...
nuotrauka
2020-02-12 09:57
Kauno apylinkės teismas, išnagrinėjęs Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, dėl piktnaudžiavimo ir neteisėto poveikio elektroniniams duomenims, kaltu pripažino buvusį Kauno miesto sav...
nuotrauka
2020-02-11 15:10
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai, kaip rašoma STT pranešime, atlikdami ikiteisminį tyrimą, pareiškė įtarimus dviem savivaldybės darbuotojams ir vienos privačios bendrovės darbuotojui.
nuotrauka
2020-02-10 10:27
Iki šių metų pabaigos 17 šalies savivaldybių įrengs 56 elektromobilių įkrovimo prieigas. Panaudojant Europos Sąjungos (ES) investicijas bus įrengtos 33 didelės galios ir 23 įprastos galios įkrovimo stotelės. Tam skirta 1,44 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų.
nuotrauka
2020-02-07 16:45
Vilniaus savivaldybė sparčiai ir dideliais mastais baigia žemės restitucijos paskutiniuosius etapus: parengta ir Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos perduodama dar 3 didžiulių teritorijų pietinėje miesto dalyje suprojektuotų naujų valstybinės žemės sklypų dokumentai.
nuotrauka
2020-02-07 10:25
Gatvių remontas Kaune šįmet prasideda neįprastai anksti. Esant palankioms oro sąlygoms jau startavo dviejų svarbių eismo arterijų – Taikos prospekto ir Kęstučio gatvės – paruošiamieji remonto darbai. 2020 metais miesto infrastruktūros atnaujinimui numatyta skirti beveik dešimtadaliu daugiau lėšų nei...
nuotrauka
2020-02-05 08:38
Kėdainių rajono savivaldybės administracijos specialistai ir vadovai, paskelbę konkursą dviejų aukštų Kultūros centro pastato renovacijai, susirinko susitarti dėl sklandaus projekto vystymo ir eigos. Sumanytas 3100 kv. metrų ploto pastatas yra vienas iš svarbiausių miesto objektų ne tik darbų apimti...
nuotrauka
2020-02-03 14:08
Sostinės Ozo kvartale šią savaitę pradedami automobilių stovėjimo tvarkos pakeitimai – jis tampa žaliąja rinkliavos zona. Pokyčiai įgyvendinami, kaip rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime, siekiant efektyviau reguliuoti automobilių srautus, chaotišką parkavimą, skatinti alternatyvų judėjimą ir maži...
nuotrauka
2020-02-03 10:28
Kėdainių rajone veikia trys savivaldybės globos įstaigos, kurios teikia ilgalaikę socialinę globą asmenims su negalia ir senyvo amžiaus žmonėms. Tai Dotnuvos slaugos namai, Šėtos socialinis ir ugdymo centras ir tuoj atsidarysiantis po rekonstrukcijos Josvainių socialinis ir ugdymo centras su naujai ...
nuotrauka
2020-01-31 12:28
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl viešosios erdvės prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro statybos ir rekonstravimo darbų su rangovu AB „Panevėžio statybos trestas“.
nuotrauka
2020-01-31 10:44
Tuštėja ir miršta – taip neretai apibūdinama situacija šalies regionuose, kurie susiduria su emigracija, darbo vietų ir paslaugų trūkumu, mažesniais atlyginimais bei kitomis problemomis. Vis tik Tauragės regionas taps vienas pirmųjų šalyje, kuriam bus suteiktos galimybės atgyti – specialistų konsult...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse