2019 liepos 18 d. ketvirtadienis, 20:08
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Klaipėdoje statybos rangos darbams pritarta 138 objektuose

2017-03-30 08:04
Nuo 2013 m. Klaipėdos miestas pagal atnaujintų namų skaičių yra vienas iš lyderių ir užima trečiąją vietą: Vilnius atnaujino – 129 namų, Kaunas – 119 namų, Klaipėdoje – 93 namai. Iš viso Klaipėdoje statybos rangos darbams pritarta 138 objektuose.
nuotrauka
Daugiabutis po renovacijos Pušies g. 29, Klaipėda (Klaipėdos sav. nuotr.)


Minimos įmonės
Vitės valdos, UAB
BNRG, UAB
Kuršasta, UAB
Progresyvūs projektai, UAB

Įgyvendinant Klaipėdos miesto energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą 2016 metais atnaujinti 6 daugiabučiai namai. Šiemet modernizuoti dar du daugiabučiai namai – Pušyno g. 29 ir Sportininkų g. 8. Ženkliai sumažėjusiomis sąskaitomis už suvartotą šilumos energiją jau džiaugiasi 348 butų ir kitų patalpų savininkai.

Didžiuojasi jau pasiektais rezultatais

Savivaldybės administracija daugiabutį adresu Pušyno g. 29 atrinko ir įtraukė į programą kaip vieną iš daugiausiai šilumos energijos suvartojantį daugiabutį namą. Šiam namui savivaldybė parengė daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų projektą ir energinio naudingumo sertifikatą bei paskyrė projekto administratorių – UAB „Vitės valdos“. Projekto įgyvendinimo pradžioje butų savininkai itin skeptiškai vertino namo dalyvavimą programoje.

Namas sėkmingai atnaujintas, pasiekta C energinio naudingumo klasė (prieš namo atnaujinimą buvo E). Daugiabutį namą modernizavo statybos įmonė UAB „BNRG“, techninį darbo projekto rengėjas UAB „Progresyvūs projektai“. Darbai buvo pradėti 2016 m. pavasarį, o užbaigti šiemet sausio mėnesį. Daugiabučiame name buvo apšiltintas fasadas (įskaitant cokolį), stogas, pakeisti namo, laiptinių, rūsio langai, įstiklinti balkonai. Atnaujinta šildymo sistema, įrengta daliklių sistema, taip pat atnaujinta lietaus nuotekų, šalto vandens, buitinių nuotekų, elektros instaliacija, pamatų drenažo, vėdinimo sistemos. 1900 m2 ploto namui atnaujinti suteiktas 452 tūkst. Eur kreditas, kurį gyventojai turi išsimokėti per 20 m. laikotarpį.

2017 m. kovo mėn. baigtas atnaujinti dar vienas daugiabutis namas Sportininkų g. 8. Nors namas yra pastatytas dar 1960 m., šiuo metu atrodo lyg naujai pastatytas ir yra energetiškai efektyvus. Po namo atnaujinimo pasiekta C energinio naudingumo klasė, o tai leis butų ir kitų patalpų savininkams sutaupyti daugiau kaip 60 proc. anksčiau suvartotos šilumos energijos. Daugiabučio namo atnaujinimo techninį darbo projekto rengė UAB „Progresyvūs projektai“, statybos darbus atliko statybos įmonė UAB „Kuršasta“, projektą administravo UAB „Vitės valdos“. Renovacijos procesas buvo ilgas, prasidėjo dar 2013 m. pabaigoje.

Parengtas daugiabučio namo atnaujinimo investicijų planas proceso eigoje buvo koreguotas. Investicijų planas buvo aptariamas su gyventojais, vėliau rengiamas projektas ir perkami statybos darbai, ilgai truko ir kreditavimo suteikimas projektui finansuoti. Statybos metu name atnaujinta namo šildymo sistema, apšiltintos fasado sienos, cokolis, stogas, pakeistos lauko durys, langai, pagal vieningą projektą įstiklinti balkonai ir įdiegtos kitos priemonės: atlikta elektros instaliacija, sutvarkytas pamatų drenažas, šalto vandens, buitinių nuotekų sistemos.

Labai džiugu, kad Vitės kvartalas kasmet vis gražėja (pagal programą čia atnaujinti jau 5 daugiabučiai namai) ir tampa patraukliu gyvenamuoju rajonu. Gyventojai, matydami besikeičiančią aplinką bei energetiškai efektyvesnius namus, noriai įsitraukia į renovacijos procesą.

Primename, Klaipėdos miesto energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programoje I etape dalyvauja namai, kurie pastatyti pagal iki 1993 m. galiojusius statybos techninius normatyvus ir vartojo daugiausiai šilumos energijos Klaipėdos mieste, o II etapu buvo raginami dalyvauti visi norintieji.

Netrukus prasidės atnaujinimo darbai

„Šiemet planuojame daugiabučių namų modernizavimo statybos užbaigimo darbus ir tuose namuose, kur atnaujinimo darbai vykdomi pagal 2016 m. pasirašytas rangos darbų sutartis, – sako Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda. – Tai Sportininkų g. 16, Tiltų g. 4, Sulupės g. 7, Sausio 15-osios g. 24, Sausio 15-osios g. 3, Taikos pr. 35C.“

Pasak direktoriaus, netrukus prasidės atnaujinimo darbai ir daugiabučiuose namuose, kuriems jau yra parengti techniniai darbo projektai ir parinkti statybos darbus atliksiantys rangovai. Statybininkų netrukus sulauks namai Taikos pr. 41, Taikos pr. 27, Taikos pr. 23, Rumpiškės g. 28.

Klaipėdos miesto energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą planuojama papildyti dar 19-ka daugiabučių namų. Savivaldybėje buvo gautos ir vertinamos 73 daugiabučių namų paraiškos.

Paraiškos buvo vertinamos atsižvelgiant į šilumos energijos suvartojimą, butų ir kitų patalpų savininkų aktyvumą balsuojant, butų ir kitų patalpų skaičių daugiabučiame name, Klaipėdos miesto tikslinę teritoriją, daugiabučio namo vietą, kitų renovuotų namų ir vietos patrauklumo atžvilgiu bei kitais kriterijais. Atrinktų daugiabučių namų: J. Zauerveino g. 10A, Sportininkų g. 19, Naujakiemio g. 12, Panevėžio g. 15, Panevėžio g. 19, Taikos pr. 3, Vingio g. 35, Rumpiškės g. 18, Rumpiškės g. 19, Rumpiškės g. 20B, Rumpiškės g. 21, Taikos pr. 35, Baltijos pr. 93, Kretingos g. 43, Kooperacijos g. 9, Taikos pr. 95, Malūninkų g. 16, Kauno g. 29, Danės g. 9 atnaujinimo (modernizavimo) investicijų projektai iki 2017 m. vasario 20 d. pateikti vertinimui VšĮ Būsto energijos agentūrai. Iki šios dienos 12-kos daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planai jau yra suderinti.

L. Dūda džiaugiasi, kad daugėja daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų, iniciatyviai siekiančių kuo skubiau atsinaujinti. Malūnininkų g. 16 numeriu pažymėtam namui jau baigiamas rengti techninis darbo projektas. Nupirkti rangos darbai su projektavimu namams, esantiems Kauno g. 29 ir Taikos pr. 95 bei techninio darbo projekto parengimo paslauga namui, adresu Vingio g. 35. „Deja šio etapo namams dar nėra skirtas finansavimas projektams įgyvendinti, reikia tik tikėtis, kad finansiniai instrumentai projektams finansuoti bus tinkamai ir laiku sureguliuoti ir daugiabučių namų atnaujinimo proceso nestabdys“, – sako Miesto ūkio departamento direktorius.

Klaipėdos miesto gyventojai tiki renovacijos nauda ir labai aktyviai siekia namus modernizuoti, tačiau visiems norintiems dalyvauti programoje šiuo metu nėra galimybės, Aplinkos ministrui paskelbus naują kvietimą teikti paraiškas dėl dalyvavimo Programoje bus nustatomas ir kvotų skaičius Klaipėdos miestui. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-07-10 15:59
Vilniuje vyksta ekspertų ir visų RU:RBAN miestų partnerių susitikimas. Dvi dienas dirbsiantys septynių Europos miestų specialistai ir ekspertai analizuos veikiančias Vilniaus bendruomeninių daržų iniciatyvas ir teiks pasiūlymus dėl naujai besikuriančių miesto darželių, dalysis savo miestuose vykdoma...
nuotrauka
2019-07-10 15:36
Atsižvelgiant į didelį gyventojų susidomėjimą ir gausų paraiškų skaičių, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šilumos gamybos įrenginiams pasikeisti.
nuotrauka
2019-07-09 11:52
Nuo metų pradžios jau daugiau nei 1200 gyventojų pateikė pranešimus (PRC912 forma) apie patirtas išlaidas už jiems atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.
nuotrauka
2019-07-03 16:44
Nuo liepos pradžios gyventojams, norintiems įsirengti iki 30 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, taikomos supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų. Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik iki 5 kW galios elektrines įsirengiantiems gyventojams.
nuotrauka
2019-07-03 16:29
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui gautų projektų įgyvendinimo.
nuotrauka
2019-07-03 10:26
Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojų veiklą savivaldybės prižiūrės ir kontroliuos pagal aplinkos ministro patvirtintas naujos redakcijos pavyzdines taisykles. Jos įsigalios 2020 m. sausio 1-ąją. Iki to laiko rekomenduojama kiekvienai savivaldybei patvirtinti atnaujintas jos teritori...
nuotrauka
2019-07-01 10:33
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas įsakymu patvirtino veiksmų planą, kurio tikslas – iki 2022 metų atsisakyti nesaugiai naudojamų suskystintų naftos dujų balionų (toliau – dujų balionų) daugiabučiuose. Plane taip pat numatytos priemonės, kurios paskatins gyventojus tokius dujų balionus pakei...
nuotrauka
2019-06-28 12:30
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl įmokos dydžio už elektros įrenginių (kabelių spintų) perkėlimą, pasisakė, kad tais atvejais, kai elektros įrenginiai perkeliami vartotojo iniciatyva, jam tenka pareig...
nuotrauka
2019-06-25 10:59
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) mokslininkė dr. Lina Šeduikytė perspėja, kad žmonių sąmoningumo trūkumas, o tiksliau – noras kuo daugiau sutaupyti statant ar renovuojant pastatus, gali atnešti daug problemų dirbant ar gyvenant tokiuose pastatuose, o k...
nuotrauka
2019-06-20 13:43
Vilniaus gatvės senosios bulvaro dalies atnaujinimas prasidės liepos vidury. Sutarta palaukti, kol mieste baigsis tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Vilniaus gatvės atkarpos (tarp Tilžės g. ir Draugystės pr.) ir Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcija turi būti atlikta iki 20...
nuotrauka
2019-06-19 12:39
Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai, įstaigos ir miesto gyventojai buvo pakviesti puošti Gargždus gėlėmis ir kartu kurti žydintį miestą.
nuotrauka
2019-06-19 12:13
Sostinėje tarp Giedraičių ir Kintų gatvių planuojamai įrengti viešajai erdvei vilniečiai pasiūlė pavadinimą – iš beveik 3 tūkst. balsavusiųjų internetu daugiausia pasisakė už Šnipiškių aikštės vardą.
nuotrauka
2019-06-18 10:38
Dėl neatsakingų ir nederintų žemės kasimo darbų, suskaičiavo ESO, per 5 šių metų mėnesius dujų ir elektros skirstymo tinklai pažeisti daugiau nei 100 kartų. Dėl tokių trečiųjų šalių neatsakingų veiksmų tūkstančiai vartotojų patiria nepatogumų, būna be elektros ir dujų. ESO primena, kad be leidimo vy...
nuotrauka
2019-06-18 10:14
Ilgą laiką privačių namų kvartalo gyventojai jautėsi palyginti saugūs, jų rimtį trikdė tik netoliese veikianti medžio apdirbimo įmonė „Fornestas“. Šiemet paaiškėjo, kad šalia esančiame laisvame sklype Šiltnamių g. ketina įsikurti dar vienas verslo objektas – „Šilo“ prekybos centras, kurį sumanė past...
nuotrauka
2019-06-14 14:45
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) atkreipia gyventojų dėmesį, kad pastebėjus pastato išorinių ar vidinių sienų įtrūkius ar skilimus jokiu būdu nereikėtų numoti ranka. Inspekcijos specialistai pažymi, kad bet kokios pastato deformacijos turi būti skubiai ištirtos įvertina...
nuotrauka
2019-06-14 10:25
Panevėžio apylinkės teismas išsprendė ginčą dėl Panevėžio rajone esančios sodybos, kuri pirkimo-pardavimo metu sudegė. Pasirašius preliminarias sutartis, įmokėjus 15 tūkst. eurų avansą ir perdavus raktus, kitą naktį sodyboje esantis gyvenamasis namas sudegė. Teismas įpareigojo sodybos pardavėją grąž...
nuotrauka
2019-06-14 09:59
Sostinėje prasidėjo šnipiškiečių laukta Giedraičių gatvės rekonstrukcija. Čia tiesiamas dviračių takas, atnaujinama pėsčiųjų infrastruktūra, įrengiamas modernus apšvietimas, atnaujinama kelio danga.
nuotrauka
2019-06-14 09:39
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą, pasisakė, kad vartotojui turi būti grąžinta visa sumokėta prijungimo įmoka.
nuotrauka
2019-06-13 14:55
Sostinės savivaldybėje šią savaitę vyko susitikimas su daugiabučių namų valdytojais – pristatyta Vilniaus miesto energinio efektyvumo didinimo programa. Miesto Taryba šiemet patvirtino naują kvartalų atnaujinimo programą, kuri identifikuoja ir numato prioritetinius sostinės senųjų daugiabučių kvarta...
nuotrauka
2019-06-13 10:39
Alinant karščiams ir gyventojams susiduriant su vandens slėgio svyravimais, „Vilniaus vandenys" ėmėsi ilgalaikių bei tvarių vandens tiekimo užtikrinimo būdų sostinės Kalnėnų gyvenamajame rajone, kur pastarąją savaitę vandens vartojimas išaugo triskart. Siekiant užtikrinti nepertraukiamą geriamojo va...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...
nuotrauka

Didelių pastatų vėsinimas 80 proc. mažesnėmis sąnaudomis

Tyrimai rodo, kad žmonės iki 90 proc. laiko praleidžia uždarose patalpose, tad nenuostabu, kad šviežio, vėsaus oro poreikis ir efektyvus technologijų bei gamtos resursų panaudojimas tampa vi...