2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 19:34
Reklama  |  facebook

Klaipėdos raj. savivaldybei skirta dotacija asbesto turinčių gaminių atliekų surinkimui

2017-11-29 16:30
Klaipėdos rajono savivaldybė susiduria su problema, kai nelegaliuose sąvartynuose, nuošaliose vietose ir mišrių komunalinių atliekų konteineriuose randamos asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekos.
nuotrauka
Vykdant šį projektą planuojama surinkti ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui pristatyti preliminariai 250 t asbesto turinčių gaminių. Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
LAAIF (Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas),
Klaipėdos r. savivaldybė,

Pasak vicemerės Rūtos Cirtautaitės, Savivaldybė nusprendė atsiliepti į Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo kvietimą dalyvauti dotacijų, kuriomis padengiamos didelės pavojingų atliekų surinkimo, transportavimo ir priėmimo į atliekų tvarkymo aikšteles išlaidos, skyrimo konkurse.

„Norėtume, kad rajono žmonės gyventų švarioje ir tvarkingoje aplinkoje. Problemos dėl asbesto turinčių atliekų metimo bet kur sprendimo būdas – asbesto turinčių gaminių atliekų Klaipėdos rajone surinkimas apvažiavimo būdu. Taip siekiame mažinti aplinkos taršą, vykdyti taršos prevenciją. Džiaugiuosi, kad laimėjome konkursą ir Savivaldybei buvo skirta beveik 27,7 tūkst. eurų dotacija. Planuojame, kad 2018 metų pavasarį jau bus surinkta ir saugiai pašalinta pirma asbesto turinčių gaminių atliekų dalis“, – teigė vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Vykdant šį projektą planuojama surinkti ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui pristatyti preliminariai 250 t asbesto turinčių gaminių. Preliminarus asbesto turinčių atliekų kiekis apskaičiuotas įvertinus kiek Klaipėdos rajono gyventojų planavo teikti paraiškas Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos paramai gauti asbestinių stogų dangos keitimui (2017 m.) ir registravo asbesto turinčių gaminių inventorizacijos ataskaitas savivaldybės administracijoje bei kiek gyventojų teiravosi dėl galimybės gauti paramą asbestinių stogų dangos keitimui. Įvertinus, kad Klaipėdos rajono savivaldybėje 70 proc. gyventojų gyvena kaimiškosiose vietovėse, o 30 proc. – mieste daroma prielaida, kad projekto vykdymo laikotarpiu kaimiškose vietovėse bus surenkama daugiau nei 170 t, o miesto teritorijoje – daugiau nei 70 t asbesto turinčių gaminių atliekų.

Klaipėdos raj. savivaldybės atstovų teigimu, planuojama, kad atliekos apvažiavimo būdu bus surenkamos iš visos Klaipėdos rajono savivaldybės 2 kartus per metus. Atliekos bus renkamos iš rajono gyventojų sodybų. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai.

Komunalinio ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Milda Kernagienė teigia, kad projektu siekiama sumažinti pavojingų atliekų patekimą į mišrių komunalinių atliekų konteinerius bei bendruosius ar nelegalius sąvartynus ir taip prisidėti prie svarbiausių pavojingų atliekų tvarkymo problemų sprendimo.

„Šiuo metu vykdomos viešųjų pirkimų procedūros. Perkama asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekų išvežimo paslauga. Kai ji bus nupirkta, skelbsime informaciją tiek žiniasklaidoje, tiek Savivaldybės puslapyje. Iš tiesų būtų gerai, kad žmonės nedelstų ir nelauktų paskutinės minutės, o suskubtų pasinaudoti galimybe atsikratyti pavojingų atliekų nemokamai", - sako vicemerė Rūta Cirtautaitė. 

Anot jos, jau dabar žmonės prieš šventes tvarko sodybas, todėl, jei turite asbesto turinčių gaminių atliekų, galite kreiptis raštu į Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkos apsaugos skyrių arba el. paštu milda.kernagiene@klaipedos-r.lt. Iš anksto žinodami adresus, galėsime nurodyti juos vežėjui, kuris galės susiplanuoti pavojingų atliekų išvežimo maršrutą. Svarbu, kad šios atliekos, t. y. šiferis bus surenkamas iš gyventojų namų, jų nereikės niekur papildomai vežti.

Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-04-14 11:38
Sostinės 9 ha teritorija, kurioje dabar įsikūręs Verkių autobusų parkas, artimiausiais metais taps didžiausia pokyčių erdve visame mieste. Planuojama, kad dabartinis autobusų parkas iš teritorijos išsikels 2023-iaisiais, todėl jau svarstoma, kokią didžiausią vertę miestui sukurtų šios teritorijos ko...
nuotrauka
2021-04-14 10:46
Kilus diskusijų dėl kelio Balsiuose ir Ožkiniuose bei tilto per Nerį statybų, sostinės savivaldybė sako, kad informacija buvo paskelbta „savivaldybės nė nepasiteiravus apie miesto planus“.
nuotrauka
2021-04-13 09:28
Pasibaigus žiemos sezonui intensyvūs darbai vyksta Skaistakalnio parke – įgyvendinamas parko ir jo prieigų sutvarkymo projektas.
nuotrauka
2021-04-09 14:41
Dauguma socialiniuose ir savivaldybės būstuose gyvenančių kauniečių iki šiol už nuomą mokėdavo, savivaldybės skaičiavimu, neadekvačiai mažas sumas. Kadangi nuomos kaina buvo perskaičiuojama retai, ji neatitiko šiandieninės rinkos realijų, o už šią paslaugą surenkamos lėšos vargiai padengdavo patiria...
nuotrauka
2021-04-09 07:40
Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyrius paskelbė sprendimą civilinėje byloje pagal ieškovės Akmenės rajono savivaldybės administracijos ieškinį dėl rangos darbų trūkumų šalinimo išlaidų (preliminariųjų nuostolių), rekonstruojant Naujosios Akmenės miesto centrinę aikštę, atlyginimo priteisimo...
nuotrauka
2021-04-08 15:58
Jau šių metų pradžioje buvo pradėti pirmieji Juodkrantės gelbėjimo stoties rekonstrukcijos darbai. Sutartyje su rangovu, kurią praėjusių metų gruodžio 22 d. sudarė UAB „Neringos komunalininkas“ su UAB „Svalex“, numatyta kapitalinė pastato pertvarka.
nuotrauka
2021-04-08 11:12
Kauniečių pamėgtame Nemuno ir Neries Santakos parke po užsitęsusios pauzės atnaujinti rekonstrukcijos darbai. Dar kovo mėnesį rangovai ėmėsi itin prastos būklės Senosios prieplaukos, vadinamojo Daugirdo amfiteatro, toliau veiksmas įsibėgėja popiežiaus Jono Pauliaus II kalnelio prieigose. Visus darbu...
nuotrauka
2021-04-08 09:40
Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė paskirstė Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo rezervą – 19,3 mln. eurų. Ministerijai planuojant kitais metais taikyti naują KPPP finansavimo modelį, šiemet siekiama padėti savivaldybėms baigti pradėtus darbus, todėl daugiausia rezervo ...
nuotrauka
2021-04-07 14:57
Klaipėdos miesto savivaldybė rengia uostamiesčio 2021–2030 metų strateginį plėtros planą. Dokumente pateikiama miesto aplinkos ir išteklių analizė, miesto vizija ir jos vertinimo kriterijai, prioritetai, tikslai, uždaviniai, priemonių planas.
nuotrauka
2021-04-07 13:36
Bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija" tęsia praėjusį rudenį paskelbtą viešąjį pirkimą kairiajai Neries krantinės pusei sutvarkyti. Atnaujinti dėl tiekėjo ieškinio sustabdytas pirkimo procedūras leido palankus Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas.
nuotrauka
2021-04-06 19:17
Tik trumpesnio kelio į autobusų stotį ir nemokamų vietų automobiliams ieškantiems vilniečiams žinomą teritoriją tarp V. Šopeno, Šv. Stepono ir Sodų gatvių ruošiamasi paversti bendruomenės sodu.
nuotrauka
2021-04-01 08:27
Vilniaus miesto taryba pritarė valčių elingo vystymo koncepcijai, kurią bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija" pasiūlė Neries krantinėje, T. Kosciuškos gatvėje, esančio statinio tvarkybai. Parengtas pramoginio irklavimo ir maitinimo paslaugų vietos projektas greit bus pristatytas visuomenei, o sulauk...
nuotrauka
2021-03-31 14:45
Sparčiai augančiose Užliedžių, Vijūkų, Romainių, Romainių Kaimelės ir Giraitės gyvenvietėse Kauno rajone gyvena maždaug 20-25 tūkst. žmonių, todėl šios teritorijos galėtų sudaryti naują parapiją.
nuotrauka
2021-03-31 14:42
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas savivaldybėms perduos 126 gyvenamosios paskirties ir kitų nekilnojamojo turto objektų.
nuotrauka
2021-03-31 14:33
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė miesto autobusų stoties su požemine automobilių stovėjimo aikštele projekto įgyvendinimui.
nuotrauka
2021-03-31 14:16
Vilniaus miesto taryba šiandien, kovo 31 d., priėmė svarstymui komitetuose siūlymą papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus.
nuotrauka
2021-03-31 13:43
Sapiegų parko atnaujinimo planai atidedami – vienintelį architektūriniam parko ir jo prieigų tvarkybos konkursui pateiktą darbą konkurso įgyvendintojo, „Vilniaus vystymo kompanijos", viešųjų pirkimų komisija šiandien, kovo 31 d., atmetė dėl pasiūlytos kainos – ji (447 700,00 Eur) viršija projektui s...
nuotrauka
2021-03-31 10:30
Vilniaus miesto savivaldybė šį pavasarį imsis stadiono Kaukysos gatvėje atnaujinimo darbų. Aplinkinėse gatvėse sparčiai kylant daugiabučiams, nuspręsta naujame mikrorajone pasirūpinti gyventojams viešai prieinama, kokybiška sporto infrastruktūra, tad sostinės savivaldybė paskelbė viešąjį pirkimą rei...
nuotrauka
2021-03-30 17:50
Vilniaus savivaldybė skelbia, kad dėl didelių sniego sankaupų sausio pabaigoje subliuškęs Pilaitės futbolo maniežą dengęs pripučiamas kupolas netrukus bus perduotas gamintojui, kuris atliks membranos defektaciją. Šiuos darbus apmokės maniežą apdraudusi draudimo kompanija „Gjensidige".
nuotrauka
2021-03-29 08:28
Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl dar 9 Tauralaukio kvartalinių gatvių ar jų ruožų rekonstravimo. Didžiąją dalį darbų numatoma atlikti per šiuos ir ateinančius metus.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse