2020 rugsėjo 30 d. trečiadienis, 17:35
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Klaipėdos regiono statybos įmonių vadovai: būtina sutvarkyti viešuosius pirkimus

Jonas DVILINSKAS, Lietuvos statybininkų asociacijos viešųjų ryšių specialistas      2015-02-10 12:24
Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas susitikimus su įmonėmis – Asociacijos narėmis pradėjo nuo Gargždų, kur vyko susitikimas su Klaipėdos regiono įmonių vadovais. UAB „Hidrostatyba“, UAB „Eternit Baltic“, UAB „Konsolė“, UAB „Edrija“, UAB „Altausta“, UAB „Klaipėdos monolitas“, UAB „Sauslaukio statyba“, UAB „Plungės lagūna“, UAB „Mida LT“, UAB „Aldasta“ atstovai išreiškė savo nuomonę apie aktualiausius statybos verslo aplinkos klausimus, teikė savo pasiūlymus dėl Asociacijos veiklos, o didžiausią dėmesį skyrė viešųjų pirkimų, taip pat pastatų renovacijos organizavimo problematikai, statybos skaitmenizavimui.
nuotrauka
Klaipėdos krašto statybininkai – LSA bendrovių narių vadovai aptarė problemas ir perspektyvas. LSA nuotr.


Minimos įmonės
Hidrostatyba, UAB
Eternit Baltic, UAB
Konsolė, UAB
Edrija, UAB
Altausta, UAB
Klaipėdos monolitas, UAB
Sauslaukio statyba, UAB
Plungės lagūna, UAB
Mida LT, UAB
Aldasta, UAB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
UAB „Hidrostatyba“ valdybos pirmininkas Jonas Dumašius akcentavo ekonominio naudingumo principo svarbą viešuosiuose pirkimuose, tačiau pabrėžė, kad efektyviam tokio principo taikymui reikalingi aiškūs ir teisingi kriterijai, nekeičiami įmonių kvalifikacijos rodikliai. Pastebima praktika, kai statybos darbų konkursuose dalyvauja ir laimi gausūs smulkių įmonių, kurių kiekviena reikalinga vieno ar kito konkurso kriterijaus atitikimui, dariniai, tačiau statybos darbus atlikti gali tik pora jų. Lietuvos statybininkų asociacija siekia inicijuoti išankstinio rangovų kvalifikavimosi sistemos atsiradimą Lietuvoje. Tokia sistema palengvintų naštą rangovams ir kartu prisidėtų prie aiškesnio, teisingesnio ir skaidresnio viešųjų pirkimų proceso.

Tokios pačios tendencijos matomos ir daugiabučių namų renovacijos procese. Kaip pastebėjo klaipėdiečiai, konkursus laiminčios įmonės, kuriose dirba po 2-3 žmones, vėliau „verčiasi per galvą“ ieškodamos darbus atlikti galinčių darbininkų. Statybos verslo nuomone, jungtinėje veikloje dalyvaujančių subjektų skaičius turėtų būti apribotas – dabar viešųjų pirkimų konkursuose dalyvauja konsorciumai ir iš 15 bendrovių.

Neabejotinai didžiausia visos šalies statybos sektoriaus aktualija – skaitmeninė statyba ir BIM metodologijos vystymas Lietuvoje. Statybos skaitmenizavimas, kuris, visapusiškai įgyvendintas, prisidės prie daugelio dabar egzistuojančių problemų sprendimo, buvo aptartas ir susitikime Gargžduose. Vienas iš skaitmeninės statybos elementų – elektroninis statybos darbų žurnalas. „Šiais laikais, kai telefonu atliekami bankiniai pavedimai, statybos darbų žurnalas vis dar pildomas ranka. Galėčiau tą pavadinti gėda“, – sakė UAB „Plungės lagūna“ vadovas Almantas Čebanauskas.

UAB „Konsolė“ generalinis direktorius Kazys Skutulas įvardijo ir kitas su daugiabučių namų renovacija susijusias problemas. Visų pirma, investiciniuose projektuose, nurodant darbų kiekius, gausu klaidų. Antra, statybos bendrovė Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) sistemoje negali pasiūlyti didesnės kainos, nei numatyta investiciniame projekte. Tuo tarpu numatyta kaina dažnai neatitinka rinkos kainos, todėl konkursai nesulaukia nė vieno pasiūlymo, yra kartojami vis iš naujo, o tai nepadeda auginti renovacijos tempų. Nuo 2015 metų sausio 1 dienos UAB „Konsolė“ dalyvavo 1129 renovacijos konkursuose. Iš jų 63 % neįvyko, administratorius nutraukė dar 7 %. Įvyko 333 konkursai (33 %), iš jų įmonė laimėjo 6 (24 namai).

Klaidas, nurodant reikalingų atlikti darbų kiekius iliustruoja šis UAB „Konsolė“ pateiktas pavyzdys:

Lietuvos statybininkų asociacija siekia, kad renovacijos procedūros būtų tobulinamos didinant investicijų planų ir techninių projektų rengėjų atsakomybę, numatant privalomą investicijų planų ir techninių projektų ekspertizę, galimybę panaudoti užsakovo rezervą papildomiems darbams vykdyti ir tobulinant CPO sistemą taip, kad rangovams būtų sudarytos galimybės pasiūlyti didesnę kainą, nei skaičiuojamoji kaina, kartu numatant gyventojams galimybę tokius pasiūlymus įvertinti ir nuspręsti, ar jie sutinka su pateiktu brangesniu pasiūlymu.

Susitikimo Gargžduose metu įmonių vadovai piktinosi sakiniu, kuris labai dažnai būna įrašytas į renovacijos vykdymo sąlygas, ir teigia, kad už visus neatitikimus yra atsakingas rangovas.

Klaipėdos reginio bendrovių vadovai įvertino paskutinių metų rezultatus ir aptarė perspektyvas. Dalis vadovų pasidžiaugė, kad 2014-ieji metai po krizės jų verslui buvo bene geriausi ir šiais metais viliasi sulaukti bent jau panašių rezultatų. Kita dalis statybos verslo atstovų neturėjo priežasčių džiaugtis praėjusias metais, tačiau į 2015-uosius žvelgia su didesne viltimi. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-09-30 14:28
Vyriausybė patvirtino Aplinkos ministerijos parengtą Projektų atrankos ir finansavimo tvarką neseniai ES įsteigto Modernizavimo fondo (MF) paramai 2021-2030 m. gauti.
nuotrauka
2020-09-30 13:38
Ketvirtadienį, spalio 1 dieną, Seimas balsuos už Tabako kontrolės įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūloma spręsti konfliktus dėl rūkymo balkonuose ir įteisinti galimybę rūkyti balkone tik nekenkiant kaimynui.
nuotrauka
2020-09-30 09:44
Kaip informuoja Susisiekimo ministerija, gavus kompetentingų institucijų išvadas, darbą vakar, rugsėjo 29 d., pradėjo valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius. Jis paskirtas 5 metų kadencijai.
nuotrauka
2020-09-29 15:07
Sparčiai tobulėjant technologijoms, į kasdienį mūsų gyvenimą kelią skinasi robotai, dirbtinis intelektas, virtualioji ir papildyta realybė, 3D spausdinimas ir kitos skaitmeninės technologijos Jos visai netrukus taps ne tik mūsų kasdienybės, bet ir darbo dalimi. Ekspertai perspėja: itin svarbu šių po...
nuotrauka
2020-09-29 11:14
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymą, kuriuo iki spalio 5 d. pratęsiamas terminas, iki kada per daugiabučių namų bendrijos ir administratoriais privalo pateikti paraiškas dėl dujų balionų keitimo daugiabučiuose namuose, kurie yra trijų aukštų ir didesni. Taip pat įsakymu sudar...
nuotrauka
2020-09-29 10:59
Beveik 100 tūkst. nekilnojamojo turto objektų savininkai jau gali rinktis nepriklausomą elektros tiekėją. 2021 m. sausio 1 d. visuomeninis elektros tiekėjas nebetieks elektros gyventojo turimam nekilnojamojo turto objektui, nes nustos galioti sutartys su visuomeniniu tiekėju. Nepasirinkusiems neprik...
nuotrauka
2020-09-29 10:43
Statybos sąnaudų elementų kainos 2020 m. rugpjūtį, palyginti su liepa, padidėjo 0,6 proc. Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo 1,2 proc. vidutinio valandos bruto darbo užmokesčio, 0,4 proc. statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas bei 0,5 proc. pridėtinių išlaidų sumažėjimas.
nuotrauka
2020-09-28 10:10
Kėdainių laisvosios ekonominės zonos laukia naujas plėtros etapas. Tarybai pritarus, laukiama daugiau kaip 4 mln. eurų investicijų. Tokia suma leis iš esmės atnaujinti infrastruktūrą. Ten įsikūrusiam verslui bus palankiau plėsti gamybą ir padidės ekonominės zonos galimybės pritraukti naujų investuot...
nuotrauka
2020-09-25 14:47
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atkreipia dėmesį, kad kai kurie nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, vykdydami elektros energijos rinkos liberalizavimo reklamą, savo pasiūlymuose nurodo išskirtinai tik elektros energijos, kaip produkto kainą, taip sudarydami įspūdį, kad galuti...
nuotrauka
2020-09-25 14:34
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atkreipia dėmesį, kad buitinio vartotojo, patenkančio į pirmąjį elektros rinkos liberalizacijos etapą, elektros energijos pirkimo - pardavimo sutartis su visuomeniniu tiekėju UAB „Ignitis“ bus nutraukta nuo 2021 m. sausio 1 d.
nuotrauka
2020-09-25 11:25
Druskininkų savivaldybės administracija paskelbė pakartotinį buvusios sanatorijos „Nemunas“ pastatų ( 1328,45 kv. m., 1520,44 kv. m. ir 16 558,23 kv. m.) ir jiems priskirto 2,1513 ha žemės sklypo Liepų g. 1 viešą elektroninį pardavimo aukcioną.
nuotrauka
2020-09-25 09:30
Šalyje susiklosčiusi ekstremalioji situacija dėl pandemijos pastūmėjo darbdavius ir darbuotojus ieškoti lankstesnių darbo santykių formų. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia dėmesį, kad be jau išpopuliarėjusio nuotolinio darbo, galima dar viena alternatyva – darbo vietos dalijimosi sutartis.
nuotrauka
2020-09-24 11:42
Pradedamas antrasis valstybinės reikšmės kelių apšvietimo modernizavimo etapas – VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė 4 sutartis su dviem tiekėjais, pagal kurias rangovai įsipareigoja šviestuvus su natrio lempomis, dar esančius valstybinės reikšmės keliuose, pakeisti į naujus LED tipo šv...
nuotrauka
2020-09-24 11:28
Rugpjūčio pabaigoje karštuosius bandymus pradėjusi Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) sostinės gyventojams šilumą tiekti pradės jau netrukus. VKJ laimėjo lapkričio mėnesiui skelbtą Vilniaus centralizuoto šilumos tiekimo aukcioną, kuriame šilumos gamintojai konkuravo dėl to, kieno pagaminta šiluma b...
nuotrauka
2020-09-23 14:03
Jei saugote gamtą ir tausojate aplinką, stiprinate bendruomenes, rūpinatės savo įmonės darbuotojų gerove ir skatinate toleranciją, esate įmonė, kuri kviečiama dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų konkurse ir iki spalio 20 d. teikti paraiškas.
nuotrauka
2020-09-23 10:23
Valstybės nekilnojamojo turto konsolidacija vien per praėjusius metus suteikė beveik 34 mln. eurų naudos, nurodoma trečiadienį, rugsėjo 23 d., Vyriausybei pristatomoje naujausioje „Valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo“ ataskaitoje. Bendrai valstybės valdomas nekilnojamasis turtas per me...
nuotrauka
2020-09-23 07:47
Kasdien pirmyn skubančios išmaniosios technologijos, augantis naujus įgūdžius ir kompetencijas turinčių darbuotojų poreikis ir nuolat besikeičiantys darbdavių lūkesčiai – tai tik keletas iššūkių, kuriuos tenka įveikti specialistus šių dienų darbo rinkai ruošiantiems mokymo centrams.
nuotrauka
2020-09-21 15:32
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas viešojo aukciono būdu parduoda vaizdingoje Vilniaus vietoje esantį valstybei priklausantį Belmonto žirgyną. Kompleksas viešojo aukciono būdu parduodamas už pradinę 1,97 mln. eurų sumą.
nuotrauka
2020-09-21 15:14
Šiandien, rugsėjo 21 d., pirmą kartą Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) inspektoriai kartu su kolegomis iš Belgijos vienu metu savo šalyse atliko tos pačios įmonės patikrinimą.
nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...