2020 balandžio 7 d. antradienis, 12:47
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Klaipėdos savivaldybė: absoliuti dauguma patikrintų DNSB padarė pažeidimų

2015-01-15 09:01
Per praėjusius metus Klaipėdos miesto savivaldybė patikrino 209 daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijas (DNSB). Nustatyta, kad 161 DNSB pirmininkas nevykdė įstatymo reikalavimo suderinti bendrijos įstatus, 139 pirmininkams buvo pasibaigusi kadencija.
nuotrauka
Klaipėdos miesto savivaldybės patikrinimai parodė, kad absoliuti dauguma namų bendrijų veikia pažeisdama nustatytą tvarką. Asociatyvi portalo nuotr.


Visi tikrinti DNSB pirmininkai buvo raštu įspėti dėl netinkamo Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo reikalavimų vykdymo.

Šiuo metu Klaipėdoje yra 359 daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijos (DNSB). Šių bendrijų veiklą kontroliuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

104 bendrijų pirmininkai pažeidimus pašalino, o 57 perduoti Viešosios tvarkos skyriui, kuris spręs dėl administracinių teisės pažeidimų protokolų surašymo ir nuobaudų taikymo.

Pagal Viešosios tvarkos skyriaus duomenis, 32 DNSB pirmininkams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai. Dėl 25 dar yra vykdoma administracinių teisės pažeidimų bylų teisena.

2014 m. buvo atlikta 12 planinių ir vienas neplaninis DNSB valdymo organų veiklos patikrinimas. Tarp dažniausiai pasitaikančių pažeidimų yra minimi nesudaryti bendrojo naudojimo objektų aprašai; neatlikti revizijos komisijos bendrijos ūkinės finansinės veiklos ir finansinių ataskaitų patikrinimai; neparengti pastatų bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo metiniai ir ilgalaikiai planų projektai; neparengtos bendrijos metinių pajamų ir išlaidų sąmatos. DNSB administratoriai ir pirmininkai neinformuodavo gyventojų apie vykdomą veiklą.

Viešosios tvarkos skyrius, kaip pranešė Klaipėdos savivaldybė, per 2014 metus surašė 33 protokolus už nustatytus pažeidimus. Visi pažeidėjai baudas jau sumokėjo. Iš viso sumokėta baudų suma siekia 477 eurus.

Dažniausiai pasitaikantys pažeidimai, už kuriuos buvo taikoma administracinė atsakomybė daugiabučių namų bendrijų pirmininkams, buvo bendrijos įstatai. Pagal nustatytą tvarką, jie turi būti suderinti su Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo nauja redakcija.

Tarp savivaldybės įvardintų pažeidimų minima ir neišrinkta revizijos komisija; už praėjusius finansinius metus nepateiktas tvirtinti visuotiniam susirinkimui metinių finansinių ataskaitų rinkinys; nepateikta visuotiniam bendrijos susirinkimui tvirtinti bendrijos metinių pajamų ir išlaidų sąmata. Taip pat dažnai neparengta bendrijos pirmininko bendrijos veiklos metinė ataskaita, neatliktas revizijos komisijos bendrijos ūkinės finansinės veiklos ir finansinių ataskaitų patikrinimas. Nors nustatyta, kad visuotiniame susirinkime turi būti tvirtinami bendrojo naudojimo objektų aprašai, daugelis bendrijų to nebuvo padariusios. Dažnai neparengiami ir pastatų bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo ilgalaikių planų projektai, metinių planų projektai nepateikti tvirtinti visuotiniam susirinkimui.

Po pakartotinių patikrinimų, nustačius, jog pažeidimai nebuvo pašalinti, miesto savivaldybės atsakingi specialistai turi teisę taikyti didesnes baudas. Patikrinimus pagal kompetenciją atlieka Klaipėdos savivaldybės Socialinės infrastruktūros priežiūros skyrius, kuris patikrinimų medžiagą persiunčia Viešosios tvarkos skyriui, jei reikia surašyti administracinius teisės pažeidimų protokolus.
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-04-07 12:34
Vilniuje besitęsiant karantinui, darbai lauke sostinėje nesustoja – kaip ir kiekvieną pavasarį, Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino, kad mieste būtų pasodinta beveik 11 tūkst. našlaičių. Tačiau šiemet sodinimas kitoks – anksčiau gėlės buvo sodinamos miesto centre, o šį pavasarį, atsižvelgus į pad...
nuotrauka
2020-04-07 09:39
Šiandien, kai ypatingas dėmesys skiriamas socialiniam atstumui, rankų plovimui ir dažnai liečiamų paviršių dezinfekcijai, vertėtų pagalvoti ir apie smulkiausius, bet kasdien čiupinėjamus paviršius namuose. Juk ant jų ar juose, kaip ir bet kur kitur gali nusėsti įvairios bakterijos ar virusai. Jei ga...
nuotrauka
2020-04-03 09:09
Atšilus orams, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda" atnaujina sostinės gatvių dezinfekciją. Augant dezinfekcijos poreikiui ir siekiant efektyviau atlikti užduotis, pasitelkiami ir nestandartiniai sprendimai: gatves dezinfekciniu tirpalu purškia universalus miesto priežiūros traktorius.
nuotrauka
2020-04-02 10:24
Vilniaus mieste, vos tik nustačius susirgimo COVID-19 atvejį daugiabučio namo gyventojui, nedelsiant bus atliekamas pilnas šios namo laiptinės dezinfekavimas.
nuotrauka
2020-04-01 15:05
Vos pasibaigus žiemai, Vilniuje prasidėjo daug remonto ir naujos infrastruktūros statybos darbų. Savivaldybė siekia išnaudoti susiklosčiusią situaciją ir sumažėjus eismo intensyvumui bei, oro sąlygoms leidžiant, pradeda gatvių tvarkymo darbus įprastai intensyviausiai naudojamose gatvėse, taip sumaži...
nuotrauka
2020-04-01 13:28
Aplinkos ministerija inicijavo teisės aktų pakeitimus, skirtus statybos sektoriui prisitaikyti prie karantino, paskelbto šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės, sąlygų, ir išplatino parengtas rekomendacijas visuomenei ir skirtinguose sektoriuose veikiantiems subjektams, ypač skatindama naudotis šiu...
nuotrauka
2020-03-31 10:51
Mokslininkai jau seniai yra įrodę, kad biurų pastatuose, kurie vėdinami prasčiau, žmonės serga dažniau. Tas pats galioja ir namams bei butams. Šiandieninės pandemijos akivaizdoje, siekiant likti sveikiems bei nesukelti pavojaus kitiems, norime paraginti daugiau dėmesio skirti patalpų vėdinimui ir at...
nuotrauka
2020-03-30 14:21
Vilniaus miesto savivaldybė pasitelkė dronus karantino tvarkos mieste palaikymui ir gyventojų informavimui. Kiekvieną dieną, nuo 9 iki 18 val., danguje patruliuoja 7 savanorių dronai, jų skaičius netrukus išaugs. Dronai padės stebėti vietas, kur gali būriuotis žmonės, jiems bus siunčiama garsinė inf...
nuotrauka
2020-03-30 08:55
Ukmergės rajono savivaldybė pasidalino gerąja patirtimi, kaip su koronaviruso plitimu kovoja viena iš daugiabučių namų savininkų bendrija (DNSB).
nuotrauka
2020-03-27 09:37
Aplinkos ministerija ragina karantino metu visas procedūras sprendimams daugiabučių renovacijos (investicijų plano tvirtinimas; finansų įstaigos pasirinkimas, techninio projekto viešas aptarimas ir pan.) ir kitais su bendrosios nuosavybės valdymu ir priežiūra susijusiais klausimais priimti vykdyti t...
nuotrauka
2020-03-26 13:31
Aplinkos ministerija parengė rekomendacijas, kaip tvarkyti atliekas karantino metu. Nors pagal šiuo metu turimą informaciją nėra pagrindo teigti, kad komunalinių atliekų srautas galėtų būti koronaviruso plitimo židiniu, šios rekomendacijos parengtos maksimaliam gyventojų ir ypač atliekų tvarkytojų s...
nuotrauka
2020-03-25 08:00
Vilniaus Pilaitės rajone pastatytas automatizuotos įrankių nuomos terminalas. Moduliniame statinyje su 200 užrakinamų dėžių galima nuomotis įrankius visą parą – naudojantis specialia kurts programėle. Išmanus bekontaktis nuomos būdas arti namų pasirodė esąs įžvalgus sprendimas.
nuotrauka
2020-03-23 12:32
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) baigė vertinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą daugiabučiams atnaujinti (2019 m. rugpjūčio mėn.) pateiktas paraiškas. Iš 480 gautų paraiškų po Agentūros įvertinimo kaip tinkami įgyvendinti pripažinti 457 projektai, kurių bendra investic...
nuotrauka
2020-03-20 13:35
Šiomis dienomis daugumai tenka pratintis prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų – didžiąją dalį laiko praleisti namuose. Nevykdami į darbą sutaupome laiko ir išlaidų kelionėms, tačiau ilgiau būdami namuose suvartojame ir daugiau energijos – elektros ir dujų. Tausojantis energijos vartojimas tampa labai a...
nuotrauka
2020-03-19 09:56
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad šiuo laikotarpiu, esant padidintai rizikai užsikrėsti Covid-19, rekomenduotina rūpestingiau valyti namus.
nuotrauka
2020-03-16 16:35
Dėl besikeičiančios epidemiologinės situacijos, kurią kelia koronaviruso paplitimo grėsmė, Aplinkos ministerija primygtinai ragina daugiabučių namų administratorius ir pačius gyventojus imtis priemonių šiai grėsmei mažinti. Viena iš užtvarų užkratui plisti – laiptinių dezinfekcija.
nuotrauka
2020-03-16 10:07
Bendrovė „Ignitis“ visiems savo klientams, kurie susidurs su finansiniais nesklandumais įvesto karantino metu, pasiūlė lengvatines atsiskaitymo už paslaugas sąlygas. Dėl pastarųjų taikymo gyventojai kviečiami kreiptis į „Ignitis“ klientų aptarnavimo specialistus.
nuotrauka
2020-03-10 10:03
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl padidėjusios įmokos už prijungimą, primena, kaip apskaičiuojama prijungimo įmoka, jei vartotojas savo lėšomis atlieka projektavimo darbus.
nuotrauka
2020-02-28 14:09
Svarstydamas, kur gyventi, jaunas žmogus dažnai renkasi tarp trijų didžiųjų miestų. Pagal gyventojų pasiskirstymą ir tendencijas, paskutiniu metu vis daugiau jaunų šeimų, rašoma pranešime, renkasi Klaipėdą ir gyvenimą prie jūros. Didmiestis su mažo miesto privalumais – tokį Klaipėdos apibūdinimą gal...
nuotrauka
2020-02-27 14:43
Valstybinėje energetikos reguliavimo taryboje (VERT) įvyko susitikimas su Energetikos ministerijos, savivaldybių ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovais dėl daugiabučiuose namuose (3-jų aukštų ir daugiau) naudojamų nesaugių suskystintų naftos dujų (SND) balionų pakeitimo alternatyviais šal...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai