2019 rugpjūčio 25 d. sekmadienis, 22:48
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kodėl daugiabučiuose nesijaučiame saugūs?

2014-07-30 11:49
Bendro naudojimo turtas daugiabučiuose namuose – nuolatinis ginčų objektas tarp kaimynų. Dažnai ieškodami kaltų dėl įvykusių nelaimių pamirštame atsakingai žiūrėti į savo turto saugumą. Draugiškas kaimynų bendradarbiavimas, dalyvavimas saugios kaimynystės grupėse – geriausi pagalbininkai kuriant saugią aplinką.
nuotrauka
Asociatyvi portalo nuotr.


„Daugiabučių namų saugumo klausimai – opūs ir problematiški“, – teigia Policijos departamento prie VRM komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis. Jo teigimu, vagystės įsibraunant į gyventojų privačios nuosavybės valdas – vienos dažniausiai pasitaikančių nusikalstamų veikų. Nusikaltėliai į butus laužiasi įvairiais būdais: išlauždami duris, atrakindami nesudėtingas spynas, išdauždami ar kitaip sugadindami langų stiklus. Gyvenamųjų namų laiptinėse įvyksta smurtinių nusikaltimų, apiplėšimų, netgi nužudymų. Laiptinės neretai tampa sprunkančių asmenų laikinomis slėptuvėmis, vagišius masina nesaugiai palikti dviračiai. Daugiabučių kiemuose dažnai vartojamas alkoholis, renkasi triukšmingos kompanijos. Dėl to policijos pareigūnai sulaukia gausybės iškvietimų nuraminti įsismarkavusius ir viešąją rimtį trikdančius teisės pažeidėjus. Taigi dažniausios problemos – triukšmas, viešosios tvarkos pažeidimai, neapsaugota nuosavybė, lengvai pasiekimas ir prieinamas turtas nusikaltėliams, nesupratingi ir abejingi kaimynai.

Draudimo bendrovė „If“ pabrėžia, jog svarbu žinoti, kad nėra sistemos ar įrenginio, kuris visiškai apsaugotų ir būtų neįveikiamas. Saulius Baranauskas, „If“ įmonės turto draudimo produkto vadovas išskiria dažniausiai pasitaikančias rizikas, kuomet nukenčia bendro naudojimo turtas. Skaudžiausi įvykiai nutinka kilus gaisrui – bute gali aprūkti visos laiptinės sienos arba nudegti stogas, už kurio remontą turės sumokėti visi gyventojai. Vanduo, kadangi dažnai vamzdžiai trūksta bendrose patalpose, ir vandalizmas – išorinių pastato sienų apipaišymas, ko gero, akivaizdžiausia ir dažniausia daugiabučių problema.

„Dauguma daugiabučių namų, ypač senesnės statybos, nėra tinkamai apsaugoti, todėl bendrojo naudojimo patalpos dažnai nukenčia nuo vagių, benamių. Įstatymuose numatyta, kad už bendro naudojimo turtą atsakingi visi namo gyventojai. Elementarių saugumo įrankių, tokių kaip tvarkingas vandentiekis ar priešgaisrinės signalizacijos nebuvimas, kelia pavojų ne tik turto, bet ir žmonių saugumui. Deja, bendro turto naudojimo draudimas nėra itin populiarus, o tai parodo žmonių abejingumą bendro naudojimo turtui daugiabučiuose namuose“, – sako Saulius Baranauskas.

Lietuvos policijos pareigūnai savo ruožtu užsiima aktyviu prevenciniu darbu. Stengiasi kuo daugiau bendrauti su gyventojais, skatina bendruomenes bendradarbiauti ir būti neabejingiems daromiems pažeidimams ir vieni kitų saugumui. Tai įrodo beveik kasdien besikuriančios saugios kaimynystės grupės.

R. Matonio teigimu, į policijos pareigūnus namų bendrijų gyventojai kreipiasi vis dažniau. Anksčiau tvyrojęs socialinis abejingumas rūpinantis saugia aplinka ir vieni kitų gerovės puoselėjimu mažėja. Gyventojai darosi vis labiau aktyvesni, pilietiškesni ir iniciatyvesni.

Policijos patarimai, kaip apsaugoti kiemą, butus nuo nelaimingų atsitikimų:
  • Įsirenkite gerą kiemo ir laiptinių apšvietimą, jeigu įmanoma, vaizdo stebėjimo kameras, signalizacijos sistemas. Lauko duris įrenkite su kodų sistema, pakeiskite lengvai atrakinamas gyvenamųjų butų duris į šarvuotas su tvirtomis spynomis.
  • Prižiūrėkite ir stebėkite kaimyno namus ir turtą, įtartinus asmenis, jų elgesį, daug kartų pravažiuojančius, keistai pastatytus automobilius. Geriausia ir pigiausia apsauga – kaimynų bendravimas.
  • Susipažinkite su savo kaimynais ir sušaukite susirinkimą, į kurį pasikvieskite teritoriją prižiūrintį apylinkės inspektorių.
  • Skatinkite savo kaimynus nebūti abejingiems ir kreiptis į policiją pamačius nusikaltimą ar kitą teisės pažeidimą, pasirūpinkite, kad jaunimas Jūsų gyvenamoje teritorijoje turėtų kuo užsiimti.
  • Suderinkite su kaimynais, parinkite vietą ir pakabinkite stendą su aktualia prevencine informacija apie apsaugos nuo nusikaltimų būdus, saugią kaimynystę, apylinkės inspektoriaus kontaktus. Prevenciškai veikia ir didelis stendas ant daugiabučio sienos, specialūs lipdukai ant langų, laiptinės durų, informuojantys, kad namas priklauso saugios kaimynystės grupei.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 07:41
Aplinkos ministerijos paskelbtu nauju kvietimu teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą prasideda dar vienas jų renovacijos etapas.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-08 12:01
Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai baigiami įgyve...
nuotrauka
2019-08-07 15:02
„Kauno švara“ kartu su Kauno miesto savivaldybe džiaugiasi sėkminga vaizdo kamerų akcijos pradžia: šalia bendrojo naudojimo konteinerių įrengtos kameros fiksuoja viešosios tvarkos pažeidėjus, o Kauno miesto policija ir Viešosios tvarkos skyrius pagal vaizdo kamerų duomenis pradėjo juos drausminti pi...
nuotrauka
2019-08-07 10:01
Seimo nariai ir ekspertai antradienį parengė vidaus reikalų ministro įsakymo projektą, įgyvendinantį Tabako kontrolės įstatymo pataisas, susijusias su kylančiais konfliktais dėl rūkymo balkonuose. Pagal praėjusiais metais balandį darytą „Spinter“ apklausą, 52 proc. Lietuvos žmonių pritartų visiškam ...
nuotrauka
2019-08-02 09:32
Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė vertinti paraiškas vieno-dviejų butų gyvenamųjų namų modernizavimui. Patvirtinta beveik 300 paraiškų.
nuotrauka
2019-07-31 10:20
Gyva, realiai tarpusavyje komunikuojanti bendruomenė yra tas socialinis reiškinys, kuris miegamąjį mikrorajoną paverčia miesto dalimi, į kurią žmonės sugrįžta ne pernakvoti, bet gyvena. Vilniuje Pilaitė yra retas pavyzdys, kai keliems iniciatyviems žmonėms pavyko sukurti pozityvią kaimynų bendruomen...
nuotrauka
2019-07-30 14:07
Nuo rugpjūčio 1 d. vartotojas, planuojantis savo elektros įrenginius prijungti prie elektros tinkų, kartu su paraiška tinklų operatoriui turės pateikti ir vartotojo objekto statybą leidžiantį dokumentą.
nuotrauka
2019-07-30 10:06
Chaotiška miestų plėtra turi neigiamos įtakos natūralioms ekosistemoms. Integruotas požiūris į urbanizaciją, saugant gamtinius išteklius, skatina investuoti į ekosistemų atkūrimą, taip padeda padidinti miestų atsparumą gamtinėms nelaimėms, mažinti oro taršą ir kitą miestų neigiamą poveikį aplinkai b...
nuotrauka
2019-07-24 11:44
Iki 2022 m. lapkričio 30 d. suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose namuose (3-jų ir daugiau aukštų) turėtų nelikti. Tai primena Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau - Taryba), nes tokie balionai dėl sprogimo tikimybės kilus gaisrui ypač nesaugūs naudoti.
nuotrauka
2019-07-22 09:37
Nuo pat pavasario puoselėjate savo daržą, šiltnamį ar sodą, o gal tik vazonėlyje ant palangės auginate prieskonines žoleles? Nepaisant turimos patirties sodininkystėje, ją praturtinti ir gausesnį derlių užauginti galite pasinaudoję išmaniuoju telefonu.
nuotrauka
2019-07-10 15:59
Vilniuje vyksta ekspertų ir visų RU:RBAN miestų partnerių susitikimas. Dvi dienas dirbsiantys septynių Europos miestų specialistai ir ekspertai analizuos veikiančias Vilniaus bendruomeninių daržų iniciatyvas ir teiks pasiūlymus dėl naujai besikuriančių miesto darželių, dalysis savo miestuose vykdoma...
nuotrauka
2019-07-10 15:36
Atsižvelgiant į didelį gyventojų susidomėjimą ir gausų paraiškų skaičių, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šilumos gamybos įrenginiams pasikeisti.
nuotrauka
2019-07-09 11:52
Nuo metų pradžios jau daugiau nei 1200 gyventojų pateikė pranešimus (PRC912 forma) apie patirtas išlaidas už jiems atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.
nuotrauka
2019-07-03 16:44
Nuo liepos pradžios gyventojams, norintiems įsirengti iki 30 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, taikomos supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų. Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik iki 5 kW galios elektrines įsirengiantiems gyventojams.
nuotrauka
2019-07-03 16:29
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui gautų projektų įgyvendinimo.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...