2019 gruodžio 11 d. trečiadienis, 12:44
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kodėl netgi naujo pastato diagnostika tokia svarbi?  4

2015-01-22 12:01
Seno privataus ar daugiabučio namo termovizinis tyrimas prieš renovaciją jau pasidarė labiau taisyklė nei išimtis. Gyventojams reikia konkretaus vizualaus įrodymo, kad pastato būklė neatitinka šiuolaikinių normų. Privačių namų savininkai dažniausiai gerai pažįsta savo namus, todėl nori aiškiau sužinoti pastato defektų priežastis.
nuotrauka
Siekiant išvengti statybų broko ar nenusipirkti „katės maiše“, patartina atlikti pastato diagnostiką. UAB "Termas" nuotr.


Minimos įmonės
Termas, UAB
Seni pastatai vis labiau dėvisi, tampa nesandarūs, atsiranda drėgmės problemos. Juos reikia „gydyti“, o norint surasti „ligą“ reikia pastato diagnostikos. Tačiau retas statantis ar perkantis naują būstą susimasto, kad gali nusipirkti jau „sergantį“ būstą.

Darbų defektai išlenda pelėsiais ir šilumos nuostoliais

Naujuose namuose savininkai dažniausiai identifikuoja nesandarumo problemas. Jaučiamas šalto oro skverbimasis pro kištukinius lizdus, apšvietimo, komunikacijų angas, langus ir duris, atitvarų sujungimų vietose. Nesandarumo požymiai dažnai sustiprėja pasikeitus vėjo greičiui ar krypčiai. Turbūt svarbiausias požymis yra greitas temperatūros kritimas patalpose, kai nustojama šildyti, nors pastatas naujai apšiltintas.

Atitvarų apšiltinimo defektai pastebimi vėliau. Susidarę šalčio tiltai palieka galimybę kondensuotis drėgmei pačiose konstrukcijose ir ant paviršių. Šlampa sienos, angokraščiai, atsiranda pelėsis. Žinoma, šiltinimo defektai taipogi smarkiai prisideda prie šilumos nuostolių.

Naujoje statyboje atsiranda vis sudėtingesnių konstrukcinių sprendimų. Kuo daugiau skirtingų mazgų, tuo sudėtingiau juos tinkamai sutvarkyti. Todėl labai svarbu jau pačioje statybų stadijoje aptikti trūkumus ir juos ištaisyti.

Jau pastatytą būstą perkantys klientai, deja, susiduria su problema, kad realią pastato būklę vizualiai identifikuoti yra sunku, o defektai pasirodo jau įsikėlus į naujus namus. Siekiant išvengti statybų broko ar nenusipirkti „katės maiše“, patartina atlikti pastato diagnostiką.

Šiam tikslui siūlome termovizinį tyrimą ir sandarumo testą.

Termovizinis tyrimas (video) 

Termovizinis tyrimas skirtas nustatyti atitvarų šiluminiam pralaidumui. Įvertinama šiluminė izoliacija, šalčio tiltai, langų ir durų sumontavimo kokybė. Matuojamos patalpų temperatūros ir drėgnumas.

 

 

 Sandarumo testas (video)

Ne mažiau svarbus diagnostikos įrankis yra sandarumo testas. Specialios įrangos pagalba sukeliamas arba sumažinamas slėgis pastate ir skaičiuojamas bendras pastato sandarumas. Nustatomos konkrečios nesandarios vietos.

Iš esmės šios dvi diagnostikos yra skirtingos, tačiau abiejų tyrimų gauti rezultatai parodo viso pastato realią sandarumo būklę ir šilumines atitvarų charakteristikas.

UAB „Termas" inf. ir iliustr.  

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

UAB Termas
2015-02-02 12:25
Sandarumo testo ir termovizinio tyrimo rezultatai bus teisiškai galiojantys jeigu įranga su kuriais atliekama diagnostika turi galiojančius kalibravimo dokumentus ir yra patikrinta metrologiškai. Tyrimų eigą ir matavimo reikalavimus reglamentuoja du dokumentai: Šiluminės pastatų charakteristikos. Pastatų atitvarų šiluminio nevienalytiškumo aptikimas. Infraraudonosios spinduliuotės metodas (ISO 6781:1983 modifikuotas). Ir Šiluminės statinių charakteristikos. Pastatų pralaidumo orui nustatymas. Slėgių skirtumo metodas (modifikuotas ISO 9972:1996). Atliekant diagnostiką reikia griežtai laikytis nurodymų šiuose aktuose.
atsakymas
2015-01-29 10:29
TRINITI teisininkai jau atsakė - tuoj bus portale :)
Arnui
2015-01-27 12:38
pasiklausime teisininkų ir atsakysime. nusiuntėme jiems klausimą.
Arnas
2015-01-27 08:55
O tokie matavimai turi teisine galia kokia? Statybininkai sako kad viskas yra tvarkoje, o problemu yra daug manau. Ar bus kaip irodymas jeigu pasidarysiu sandaruma ar termovizija?

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-12-11 10:15
Kad ir kokios paskirties pastatas bebūtų kuriamas – verslo centras ar individualus būstas – architektams, dizaineriams, projektuotojams ir statybininkams tenka įgyvendinti daugybę užsakovo suformuotų užduočių: suprojektuoti būsimą statinį, jį vizualizuoti, suplanuoti biudžetą ir galiausiai – parodyt...
nuotrauka
2019-12-05 13:53
Didžiausiame šalyje – Vilniaus oro uoste – pradeda veikti moderni daugiafunkcė automobilių stovėjimo aikštelė. Joje įrengta beveik 1 000 naujų stovėjimo vietų, baigiamas įkurtas automobilių nuomos centras, veikia elektromobilių įkrovos aikštelės.
nuotrauka
2019-12-04 15:08
Šiandien, gruodžio 4 d., Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos, kuriame numatytas ir nacionalinis stadionas.
nuotrauka
2019-12-04 07:15
Sostinės Naujosios Vilnios mikrorajone pradedamas rekonstrukcijos projektas. Čia atnaujinamos automobilių techninės patikros paslaugas teikiančios įmonės „Tuvlita“ patalpos. Linksmojoje gatvėje esančios techninės apžiūros stoties rekonstrukcijos darbus vykdo statybų ir darnios miestų plėtros bendrov...
nuotrauka
2019-11-28 10:21
Investicijų valdymo bendrovės „Lighthouse asset management“ valdomas fondas „Lighthouse alternative fund“ įsigijo statybų bendrovę UAB „Viremida“ ir pakeitė jos vardą į „Lighthouse contracting“.
nuotrauka
2019-11-27 11:42
Danielius Makulavičius, bendrovės „Milsa“ įkūrėjas, sako, kad 1995–2003 m. įsigyti „Granito“, „Granitinės skaldos“ ir „Klovainių skaldos“ kontrolinius akcijų paketus buvo logiškas sprendimas. Įmones siejo ir panaši veikla – granito ir dolomito skaldos gamyba, ir tie patys klientai. Danieliaus Makula...
nuotrauka
2019-11-27 09:54
Nemenkstanti gyvenamojo būsto paklausa didžiuosiuose šalies miestuose ir toliau lemia augančius naujų butų pardavimus bei tolimesnę NT projektų plėtrą. Statybų ir darnios miestų plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ būstų pardavimai per pirmuosius tris šių metų ketvirčius šoktelėjo 76 proc., lyginant su t...
nuotrauka
2019-11-25 07:36
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, straipsnyje nagrinėja Lietuvos ir užsienio patirtį darbų valdymo automatizavimo srityje. Aprašomi galimi darbų valdymo ir apskaitos automatizavimo sprendimai ir kokią naudą iš to gali gauti statybų bendrovė
nuotrauka
2019-11-22 14:30
Susisiekimo ministerija inicijavo tarpinstitucinį pasitarimą dėl Lietuvos paštui priklausančių centrinių pašto pastatų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje tolesnio panaudojimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2019-11-22 07:41
Pasaulyje ekonomika jau daug metų veikia „negalvok – išgauk, gamink, vartok ir išmesk“ principu. Išgaunami gamtos ištekliai naudojami gamybos procese, o gaminiai po tam tikro eksploatavimo laiko tampa atliekomis, kurios kaupiasi sąvartynuose arba mūsų gyvenamoje aplinkoje. Žiedinė ekonomika gali tap...
nuotrauka
2019-11-21 16:04
Investicijų valdymo bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas fondas „Eika Real Estate Fund“ (EREF) už 5,8 mln. EUR įsigijo verslo centrą „Highway“, esantį Savanorių pr. 178A, Vilniuje. Fondas įsigijo 100 proc. UAB „Akvilas“, kuriai priklauso verslo centras „Highway“, akcijų iš AB „Invald...
nuotrauka
2019-11-21 11:37
Kiekvienais metais vis labiau tobulėjant dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi galimybėmis tam turi ruoštis ir statybos sektoriaus įmonės – nuo didžiausių ir daugiausia darbuotojų turinčių iki vos kelių žmonių startuolių. Tuo įsitikinę Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros f...
nuotrauka
2019-11-20 09:01
Vilniuje, Pašilaičių rajone, duris atvers naujas lopšelio-darželio „Gabijėlė“ modulinis priestatas, kurį nuo gruodžio 2 d. pradės lankyti 105 mažieji vilniečiai. Modulius tiekė ir montavo UAB „HSC Baltic“ ir UAB „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-11-11 16:24
Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu, SĮ „Vilniaus planas“ suprojektavo naują požeminį tunelį Zuikių gatvėje po geležinkeliu.
nuotrauka
2019-11-11 13:12
Vilnius imasi aktyvių veiksmų dėl autobusų stoties atnaujinimo – lapkričio 11 d. savivaldybėje pasirašyti keturšaliai sostinės, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ ketinimai rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru. Tokiu būdu dvi pastarosio...
nuotrauka
2019-11-07 11:37
Vilkaviškyje kyla nauja autobusų stotis. Šį mėnesį jau pradėti darbai pastato viduje, o į naujosios stoties atidarymą tikimasi keleivius pakviesti 2020 metų kovo 1 dieną.
nuotrauka
2019-11-07 11:35
Šį gruodį Latvijoje baigiamos išparduotuvių miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ (VJOV) statybos. Pirmasis projekto etapas, kurio parduotuvių plotas sieks 13,500 kv. m., duris atvers jau 2020 metų pavasarį. Čia lankytojų lauks 70 drabužių, avalynės, aksesuarų ir laisvalaikio parduotuvių, kavinės b...
nuotrauka
2019-11-07 10:01
UAB „Merko statyba“ apyvarta per tris 2019 m. ketvirčius pasiekė 45 mln. eurų, buvo parduota 210 iš 500 šiuo metu statomų butų.
nuotrauka
2019-10-29 16:33
Netrukus vietoj uždarosios akcinės bendrovės EIKA veiks dvi įmonės: EIKA ir veiklą pradės naujai įsteigta įmonė UAB AVI INVEST LT, praneša EIKA.
nuotrauka
2019-10-28 07:56
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos. Tai, kas g...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos