Kodėl netgi naujo pastato diagnostika tokia svarbi?

Darbų defektai išlenda pelėsiais ir šilumos nuostoliais
Naujuose namuose savininkai dažniausiai identifikuoja nesandarumo problemas. Jaučiamas šalto oro skverbimasis pro kištukinius lizdus, apšvietimo, komunikacijų angas, langus ir duris, atitvarų sujungimų vietose. Nesandarumo požymiai dažnai sustiprėja pasikeitus vėjo greičiui ar krypčiai. Turbūt svarbiausias požymis yra greitas temperatūros kritimas patalpose, kai nustojama šildyti, nors pastatas naujai apšiltintas.Atitvarų apšiltinimo defektai pastebimi vėliau. Susidarę šalčio tiltai palieka galimybę kondensuotis drėgmei pačiose konstrukcijose ir ant paviršių. Šlampa sienos, angokraščiai, atsiranda pelėsis. Žinoma, šiltinimo defektai taipogi smarkiai prisideda prie šilumos nuostolių.
Naujoje statyboje atsiranda vis sudėtingesnių konstrukcinių sprendimų. Kuo daugiau skirtingų mazgų, tuo sudėtingiau juos tinkamai sutvarkyti. Todėl labai svarbu jau pačioje statybų stadijoje aptikti trūkumus ir juos ištaisyti.Jau pastatytą būstą perkantys klientai, deja, susiduria su problema, kad realią pastato būklę vizualiai identifikuoti yra sunku, o defektai pasirodo jau įsikėlus į naujus namus. Siekiant išvengti statybų broko ar nenusipirkti „katės maiše“, patartina atlikti pastato diagnostiką.
Šiam tikslui siūlome termovizinį tyrimą ir sandarumo testą.
Termovizinis tyrimas (video)
Termovizinis tyrimas skirtas nustatyti atitvarų šiluminiam pralaidumui. Įvertinama šiluminė izoliacija, šalčio tiltai, langų ir durų sumontavimo kokybė. Matuojamos patalpų temperatūros ir drėgnumas.
Sandarumo testas (video)
Ne mažiau svarbus diagnostikos įrankis yra sandarumo testas. Specialios įrangos pagalba sukeliamas arba sumažinamas slėgis pastate ir skaičiuojamas bendras pastato sandarumas. Nustatomos konkrečios nesandarios vietos.
Iš esmės šios dvi diagnostikos yra skirtingos, tačiau abiejų tyrimų gauti rezultatai parodo viso pastato realią sandarumo būklę ir šilumines atitvarų charakteristikas.UAB „Termas" inf. ir iliustr.
Reklama