2020 spalio 29 d. ketvirtadienis, 18:13
Reklama  |  facebook

Kodėl netgi naujo pastato diagnostika tokia svarbi?  4

2015-01-22 12:01
Seno privataus ar daugiabučio namo termovizinis tyrimas prieš renovaciją jau pasidarė labiau taisyklė nei išimtis. Gyventojams reikia konkretaus vizualaus įrodymo, kad pastato būklė neatitinka šiuolaikinių normų. Privačių namų savininkai dažniausiai gerai pažįsta savo namus, todėl nori aiškiau sužinoti pastato defektų priežastis.
nuotrauka
Siekiant išvengti statybų broko ar nenusipirkti „katės maiše“, patartina atlikti pastato diagnostiką. UAB "Termas" nuotr.


Minimos įmonės
Termas, UAB
Seni pastatai vis labiau dėvisi, tampa nesandarūs, atsiranda drėgmės problemos. Juos reikia „gydyti“, o norint surasti „ligą“ reikia pastato diagnostikos. Tačiau retas statantis ar perkantis naują būstą susimasto, kad gali nusipirkti jau „sergantį“ būstą.

Darbų defektai išlenda pelėsiais ir šilumos nuostoliais

Naujuose namuose savininkai dažniausiai identifikuoja nesandarumo problemas. Jaučiamas šalto oro skverbimasis pro kištukinius lizdus, apšvietimo, komunikacijų angas, langus ir duris, atitvarų sujungimų vietose. Nesandarumo požymiai dažnai sustiprėja pasikeitus vėjo greičiui ar krypčiai. Turbūt svarbiausias požymis yra greitas temperatūros kritimas patalpose, kai nustojama šildyti, nors pastatas naujai apšiltintas.

Atitvarų apšiltinimo defektai pastebimi vėliau. Susidarę šalčio tiltai palieka galimybę kondensuotis drėgmei pačiose konstrukcijose ir ant paviršių. Šlampa sienos, angokraščiai, atsiranda pelėsis. Žinoma, šiltinimo defektai taipogi smarkiai prisideda prie šilumos nuostolių.

Naujoje statyboje atsiranda vis sudėtingesnių konstrukcinių sprendimų. Kuo daugiau skirtingų mazgų, tuo sudėtingiau juos tinkamai sutvarkyti. Todėl labai svarbu jau pačioje statybų stadijoje aptikti trūkumus ir juos ištaisyti.

Jau pastatytą būstą perkantys klientai, deja, susiduria su problema, kad realią pastato būklę vizualiai identifikuoti yra sunku, o defektai pasirodo jau įsikėlus į naujus namus. Siekiant išvengti statybų broko ar nenusipirkti „katės maiše“, patartina atlikti pastato diagnostiką.

Šiam tikslui siūlome termovizinį tyrimą ir sandarumo testą.

Termovizinis tyrimas (video) 

Termovizinis tyrimas skirtas nustatyti atitvarų šiluminiam pralaidumui. Įvertinama šiluminė izoliacija, šalčio tiltai, langų ir durų sumontavimo kokybė. Matuojamos patalpų temperatūros ir drėgnumas.

 

 

 Sandarumo testas (video)

Ne mažiau svarbus diagnostikos įrankis yra sandarumo testas. Specialios įrangos pagalba sukeliamas arba sumažinamas slėgis pastate ir skaičiuojamas bendras pastato sandarumas. Nustatomos konkrečios nesandarios vietos.

Iš esmės šios dvi diagnostikos yra skirtingos, tačiau abiejų tyrimų gauti rezultatai parodo viso pastato realią sandarumo būklę ir šilumines atitvarų charakteristikas.

UAB „Termas" inf. ir iliustr.  

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

UAB Termas
2015-02-02 12:25
Sandarumo testo ir termovizinio tyrimo rezultatai bus teisiškai galiojantys jeigu įranga su kuriais atliekama diagnostika turi galiojančius kalibravimo dokumentus ir yra patikrinta metrologiškai. Tyrimų eigą ir matavimo reikalavimus reglamentuoja du dokumentai: Šiluminės pastatų charakteristikos. Pastatų atitvarų šiluminio nevienalytiškumo aptikimas. Infraraudonosios spinduliuotės metodas (ISO 6781:1983 modifikuotas). Ir Šiluminės statinių charakteristikos. Pastatų pralaidumo orui nustatymas. Slėgių skirtumo metodas (modifikuotas ISO 9972:1996). Atliekant diagnostiką reikia griežtai laikytis nurodymų šiuose aktuose.
atsakymas
2015-01-29 10:29
TRINITI teisininkai jau atsakė - tuoj bus portale :)
Arnui
2015-01-27 12:38
pasiklausime teisininkų ir atsakysime. nusiuntėme jiems klausimą.
Arnas
2015-01-27 08:55
O tokie matavimai turi teisine galia kokia? Statybininkai sako kad viskas yra tvarkoje, o problemu yra daug manau. Ar bus kaip irodymas jeigu pasidarysiu sandaruma ar termovizija?

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-10-29 13:28
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) baigė sandorį, pagal kurį įsipareigojo pastatyti DHL skubių siuntų terminalą Vilniaus oro uosto teritorijoje. Projekto investicijos siekia 6,3 mln. EUR.
nuotrauka
2020-10-29 09:51
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nepatenkino Panevėžio statybos tresto (PST) prašymo atnaujinti procesą administracinėje byloje, kurią galutinai išnagrinėjus jau buvo pripažinta, kad Konkurencijos taryba pagrįstai skyrė baudas PST ir „Irdaivai“ už konkurenciją ribojantį susitarim...
nuotrauka
2020-10-29 08:08
Sukurti aplinką profesiniam tobulėjimui, kur novatoriškos idėjos gimsta visą parą, o įvairūs technologiniai sprendimai ne tik įkvepia, bet ir pasitarnauja mokymosi procese yra kone kiekvienos mokslo įstaigos vizija. KTU, siekdamas, kad studentų miestelis taptų kūrybos ir mokslo progreso centru, jau ...
nuotrauka
2020-10-27 15:49
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ Latvijoje užbaigė prekybos tinklo „Rimi“ sandėliavimo ir paskirstymo centro, užimančio 84 tūkst. kv. m. plotą, statybos darbus.
nuotrauka
2020-10-27 07:25
Dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ ir komercinių saulės elektrinių rangos įmonė „Eternia Solar“, pasirašė sutartį dėl saulės elektrinių įrengimo „Amber Grid“ valdomose teritorijose.
nuotrauka
2020-10-26 08:00
Fasadas – vizitinė pastato kortelė, kurianti pirmą įspūdį. Tačiau tvarios statybos tikslas yra užtikrinti ne tik komfortą akims, bet ir ilgametę kokybę. Naujoji UAB „Koderus“ fasadų sistema sujungia apdailą ir apšiltinimą. Šis sprendimas taupo laiką, mažina įrengimo kainą ir išlaiko aukščiausius kok...
nuotrauka
2020-10-23 13:38
Trakų Vokės dvaro sodyboje pažymėta kertinių dvaro fasadų ir interjero atnaujinimo darbų pradžia. Rūmų ir sodybos sutvarkymas leis ilgus dešimtmečius džiaugtis ypatingu paveldo objektu Vilniuje.
nuotrauka
2020-10-23 08:55
Kaune pradėtos pirmojo Lietuvoje mokslo ir inovacijų sklaidos centro „Mokslo sala“ statybos. Išskirtinio dizaino 11,5 tūkst. kv. m ploto muziejaus pastate išsiteks interaktyvios nuolatinės ir kintančios ekspozicijos, unikali virtualių projekcijų erdvė, STEAM laboratorijos bei kavinės. Bendra projekt...
nuotrauka
2020-10-23 07:12
Šiuolaikiškos izoliacijos sprendimai gali būti pritaikyti ne tik atnaujinant savo būstą. Moderni izoliacija gali būti pasitelkiama tiek statant pramonei pritaikytus pastatus, tiek atnaujinant bet kokiai kitai reikmei tarnausiančius statinius.
nuotrauka
2020-10-22 14:56
UAB „Meistrų verslo centras“ įkuriama atskiriant logistikos paslaugas nuo UAB „Bendras verslas“. Atskyrimo procedūra planuojama baigti šių metų spalio 31 d. Įmonė „Bendras verslas“ toliau vykdys įvairias investicines projektines veiklas, šiai įmonei priklauso 50 proc. Šiaulių LEZ akcijų.
nuotrauka
2020-10-22 07:45
Šlifuotos pramoninės betoninės grindys iš sandėlių, logistikos pastatų vis intensyviau keliasi į biurus ir gyvenamąsias erdves. Tadas Nausėda, UAB „Tatoma“ direktorius, sako, kad tai lemia ne tik grindų dangų mada, jos tendencijos, bet ir itin paprasta jų priežiūra.
nuotrauka
2020-10-21 07:43
Dolomitas ir klintys Lietuvoje eksploatuojamuose karjeruose dažniausiai smulkinami sprogdinant. Vykdant sprogdinimo darbus, dažnai susiduriama su vandens užlietais gręžiniais, todėl valstybės valdoma AB „Detonas“ nutarė pradėti gaminti emulsinę sprogstamąją medžiagą, kuri nebijo drėgmės. Nauja gamyk...
nuotrauka
2020-10-18 09:03
Prieš kelerius metus atkurta Palangos kurhauzo mūrinė dalis, dabar prie pabaigos artėja medinės dalies restauracijos darbai. Projektą įgyvendina Kultūros ministerijos biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC), prie jo inicijavimo prisidėjo ir Kultūros paveldo departamentas.
nuotrauka
2020-10-16 07:27
„Laikas tarp 2019 m. ir 2020 m. Statybininkų dienos mūsų įmonei primena vadinamuosius amerikietiškus kalnelius. Ir ne tik dėl pandemijos, kuri mus pasivijo net tolimojoje Pietų Afrikoje“, – sako Tomas Šidlauskas, įmonės „Alvora“ generalinis direktorius, neslėpdamas, kad tokių iššūkių, kokius patyrė ...
nuotrauka
2020-10-15 11:42
Bendrovė „Darnu Group“ šiandien, splaio 15 d., įsteigė „Darnių iniciatyvų paramos fondą“. Pirmiesiems fondo veiklos metams įmonė skyrė pusę milijono eurų.
nuotrauka
2020-10-15 10:15
Šeštadienis Palangoje iš pelenų prikelta medinė Kurhauzo dalis atvers duris visuomenei. Per pustrečių metų atgimė restauruota medinė Kurhauzo dalis. Mediniais raižiniais sujungta su dar 2013 m. restauruota mūrine dalimi, iš pelenų prikelta medinė pastato dalis Kurhauzui pagaliau grąžino pirminį jo v...
nuotrauka
2020-10-14 09:52
INREAL grupė pradėjo administracinio pastato rekonstrukciją Pavilnio regioniniame parke, A. Kojelavičiaus g. 1, šalia 2019 m. išplėtoto vaikų darželio (vaikų ugdymo centro). Po rekonstrukcijos naujose 1210 kv. m A+ energinės klasės patalpose įsikurs „Diemedžio“ mokykla 5–8 klasių moksleiviams. Proje...
nuotrauka
2020-10-13 15:25
Nemuno saloje duotas simbolinis startas įsibėgėjantiems statybų darbams. Kaune kyla Daugiafunkcis vandens sporto centras su aukščiausių standartų 50 metrų 10 takelių baseinu bei sporto, laisvalaikio ir pramogų zonomis. Išskirtinę miesto vietą prie „Žalgirio“ arenos papildysiantis kompleksas pretendu...
nuotrauka
2020-10-08 08:36
Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos, įgyvendindama projektą „Medininkų pasienio kontrolės punkto modernizavimas“, pradeda didžiausio Lietuvos–Baltarusijos automobilių kelių transporto pasienio kontrolės punkto modernizavimo darbus.
nuotrauka
2020-10-07 09:34
Neseniai atšventusi naujosios irklavimo bazės atidarymą, Kauno sporto mokykla „Bangpūtys“ žengia paskutinius žingsnius pasaulinio lygio treniruočių komplekso link. Šią savaitę Lampėdžio ežere pradėti trasos gilinimo darbai. Juos užbaigus, sporto mokyklos atletai irkluos 2 km ilgio tiesiąja be jokių ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...