2020 vasario 29 d. šeštadienis, 2:59
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kokį dekoratyvinį tinką rinktis apšiltintų fasadų apdailai?  2 Video

2016-04-17 09:30
Atšilę orai džiugina ne tik sielą, bet ir piniginę – pagaliau baigėsi šildymo sezonas! Daugiabučių gyventojai gali ramiau atsikvėpti iki rudens, o individualių namų savininkai – jau dabar imtis veiksmų, kad kitą žiemą išlaidos šildymui būtų mažesnės. Apšiltinę būstą, ne tik pretenduojate sutaupyti ne mažiau kaip 50 proc. išlaidų – taip paslepiami įvairūs sienų įtrūkimai, gerėja vidaus patalpų mikroklimatas, sumažėja pelėsio ar grybelio tikimybė. O kur dar kūrybinis džiaugsmas: galite sukurti visiškai naują namo „veidą“ – nutinkuoti jį pasirinkta spalva ir gauti patikusią faktūrą, reljefą.
nuotrauka
„PRO“ dekoratyviniu tinku dekoruotas fasadas. „PRO“ nuotr.


Minimos įmonės
Pro Colore, UAB
Dekoratyviniai tinkai (dar vadinami struktūriniais) yra vienos iš populiariausių medžiagų naudojamų apšiltintų fasadų apdailai. Šiame straipsnyje detaliau nagrinėsime, kokios yra apšiltinto namo tinkavimo galimybės ir kaip išsirinkti jums tinkamiausią dekoratyvinį tinką.

Akrilinis ar silikoninis dekoratyvinis tinkas, – kuris tinkamesnis jūsų namui?

Pagal savo sudėtį dekoratyviniai tinkai yra skirstomi į akrilinius ir silikoninius. Koks geriausiai tiks jūsų situacijoje priklauso nuo to, kokiomis medžiagomis apšiltintas tinkuojamas fasadas.

Esminis skirtumas tarp akrilinio ir silikoninio dekoratyvinio tinko yra vandens garų, sklindančių iš apšiltintos sienos, pralaidumas. Silikoninis tinkas yra pralaidesnis vandens garams nei akrilinis.

Garų pralaidumo savybė itin svarbi mineraline vata šiltintiems, taip pat seniems, mineraliniu tinku tinkuotiems ir apskritai nešiltintiems fasadams. Tokie fasadai paprastai išgarina didelį kiekį vandens garų ir, jei pasirinktas dekoratyvinis tinkas jų nepraleis į išorę, jis tiesiog atšoks nuo paviršiaus. Tokios problemos išvengti padės silikoninis dekoratyvinis tinkas.

Siena, nuo kurios atšokęs dekoratyvinis tinkas. „PRO“ nuotr.

Jei tinkuojamas fasadas yra apšiltintas putų polistirolu, kuris iš esmės yra nekvėpuojanti medžiaga, vandens garų pralaidumas nėra aktuali problema. Tokiu atveju akrilinis tinkas bus tinkamiausias pasirinkimas. Žinoma, tinkuojant putų polistirolu apšiltintą fasadą silikoniniu dekoratyviniu tinku nenutiks nieko blogo, tačiau už medžiagas sumokėsite gerokai daugiau – silikoninis tinkas dėl savo sudėties visuomet bus žymiai brangesnis už akrilinį.

Kitos savybės, užtikrinančios tinko ilgaamžiškumą, jau priklauso ne nuo jo rūšies, bet nuo gamintojų į tinkus dedamų priedų.

„PRO“ dekoratyviniai tinkai – kuo jie išsiskiria iš kitų, esančių rinkoje?

Dekoratyvinis tinkas – tai medžiaga, kurios ilgaamžiškumas priklauso ir nuo vietovės klimato. Todėl mūsų šalyje gamintos produkcijos privalumas – jog ji yra pritaikyta Lietuvos sąlygoms.

„Pirmasis mūsų privalumas yra tas, jog mes esame Lietuvos gamintojai. Tai leidžia ne tik sukurti geriausiai mūsų gamtinėms sąlygoms tinkamus produktus, bet ir pasiūlyti palankesnę kainą pirkėjui. Juk vien transportavimo sąnaudos, kalbant apie dekoratyvinius tinkus, gali siekti iki 10 proc. produktų vertės“, – sakė „PRO“ prekės ženklo pardavimų vadovas V. Plečkaitis.

Tačiau kaina neturėtų būti vienintelis faktorius, lemiantis pasirinkimą tarp skirtingų gamintojų produktų. Svarbu atkreipti dėmesį į įvairius priedus, lemiančius dekoratyvinių tinkų eksplotacines savybes bei tarnavimo laiką. „PRO“ prekės ženklo apdailos medžiagos taip pat ir dekoratyviniai tinkai jau daugelį metų yra žinomi Lietuvos vartotojams.

„Tiek akriliniai, tiek silikoniniai „PRO“ dekoratyviniai tinkai savo sudėtyje turi silikoninių priedų, kurie atstumia vandenį ir nešvarumus nuo paviršių, bei fungicidus, kurie ant tinko neleidžia augti kerpėms bei kitiems mikro organizmams. Būtent šie priedai yra esminis faktorius lemiantis kodėl vienais dekoratyviniais tinkais nutinkuoti fasadai pajuoduoja ir tampa neestetiški jau po keleto metų. Tuo metu kiti tinkuoti paviršiai ir po daugelio metų atrodo lyg nauji“, – skirtumą paaiškino V. Plečkaitis.


„PRO“  konsultantas demonstruoja struktūrinio tinko atsparumą. „PRO“ nuotr.

Kita eksplotaciniu požiūriu labai svarbi dekoratyvinių tinkų savybė yra jų plastiškumas. „PRO“ dekoratyvinių tinkų gamyboje yra naudojamas armavimo pluoštas, kuris suteikia tinkui išskirtinį elastingumą bei pagerina jo mechaninį atsparumą. Tokiam tinkui yra nebaisūs nei sienoje atsirandantys mikro įtrūkimai, nei vaikų mėtomas kamuolys. Dėl didelio mechaninio atsparumo „PRO“ dekoratyvinius tinkus galima plauti aukšto slėgio plovimo įrenginiais ir taip pašalinti paukščių paliktus nešvarumus ar kitą purvą.

„PRO“ gaminami dekoratyviniai tinkai yra sertifikuoti ir turi CE ženklinimą, kuris reiškia, jog šie gaminiai atitinka Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus, yra nepavojingi žmogaus sveikatai ir aplinkai.

Sintetinio pluošto naudojamo „PRO“ dekoratyvinio tinko gamyboje pavyzdys.  „PRO“  nuotr. kairėje.

Fasadų dekoravimo būdai: „lietutis“ ar „samanėlė“ ?

Pasirinkus gamintoją, taip pat akrilinį ar silikoninį dekoravimo tinką, belieka nuspręsti, kaip turėtų atrodyti jūsų fasadas. Kalbame ne tik apie spalvą, bet ir apie dekoratyvinio tinko raštą. Tinko raštą galite pasirinkti iš „lietučio“  ir „samanėlės“. „Lietutis“ („PRO.REIBER“) gali būti tepamas tik rankiniu būdu.

Priklausomai nuo judesių tinkavimo trinktuve krypties gali būti išgaunami skirtingi raštai. Pasirinkus „samanėlę“ („PRO.KRATZ“), gaunamų raštų pasirinkimas nebus toks platus, tačiau „samanėlė“ gali būti tiek tepama rankiniu būdu, tiek purškiama purkštuvu.

Tinką purškiant mehaniniu būdu, darbas bus atliekamas greičiau su mažesnėmis tinko sąnaudomis, o „samanėlės“ raštas bus „aštresnis“, labiau „pašiauštas“, lyginant su rankiniu būdu užteptu tinku. Tiek „lietučio“, tiek „samanėlės“ raštas taip pat priklausys ir nuo pasirinktos tinko frakcijos. „PRO“ siūlo rinktis iš 1.5 mm, 2 mm, 2.5mm ir 3mm. frakcijų, o „samanėlę“ – dar ir 1 mm frakcijos.

Apsisprendus dėl norimo rašto ir tinko frakcijos, belieka išsirinkti dekoratyvinio tinko spalvą – čia galite duoti laisvę fantazijai, nes „PRO“ tinką galima nuspalvinti ir pagal kitų gamintojų spalvininkus.


Galimi dekoratyvinių tinkų raštai. Kairysis stulpelis nuo viršaus: rankomis užnešta „samanėlė“, horizontalus „lietutis“, įstrižas „lietutis“.
Dešinysis stulpelis nuo viršaus: purkštuvu užnešta „samanėlė“, vertikalus „lietutis“, smulki „samanėlė“. „PRO“ ir Ingos Labutytės-Atkočaitienės  nuotr. koliažas

Kokios dažniausiai daromos klaidos?

Pirmiausia dėl tinko kiekio. Tinko ant sienos reikia užtepti nei per storai, nei per plonai – abiem atvejais nepavyks suformuoti tokio rašto, koks jis demonstruojamas pavyzdžiuose. Taip pat kitokiam nei pavaizduota raštui įtakos turi tai, koks laikas praeina nuo tinko užtepimo ant sienos iki jo išlyginimo.

Nereikėtų laukti per ilgai, tačiau ir paskubėjus rezultatas nedžiugins – reikia atkreipti dėmesį, jog, esant aukštai temperatūrai, tinkas džiūsta greičiau, žemai – lėčiau, tad kiek laiko palauksite nuo tinko užnešimo, spręskite pagal tos dienos orus. Netinkuokite saulei plieskiant tiesiai į jūsų tinkuojamą fasadą, lyjant. Tokiam darbui geriausiai tinka nesaulėta, vėsesnė diena. Jei susiruošėte tinkuoti vasarą – rinkitės ankstyvą rytą arba vakarą.

Dažna klaida – po paviršiaus armavimo iškart tepamas dekoratyvinis tinkas. Kadangi armavimo mišinių pagrindas yra cementas, reikia palaukti, kol iš šio sluoksnio pasišalins šarmai. To nepadarius, gali išblukti dekoratyvinio tinko pigmentai arba tinkuotas paviršius gali pasidengti baltomis druskingomis dėmėmis. Atlikus armavimo arba tinkavimo mineraliniu tinku darbus, dekoratyvinį tinką „PRO“ ekspertai pataria tepti ne anksčiau kaip po 14 dienų.

Dar viena klaida – netinkamai pasirinktas spalvos pigmentas. Tinkamai pasirinkus tinko pigmentą spalva neišblukusi turėtų išsilaikyti bent jau 5-erius metus. Svarbu atkreipti dėmesį, ar pigmentas skirtas lauko ar vidaus darbams ir pagal tai pasirinkti medžiagą.

Tinkamas frakcijos pasirinkimas – dar vienas faktorius, į kurį būtina atkreipti dėmesį dekoruojant fasadą. Pasirinkus dekoratyvinį tinką su smulkesne frakcija, fasadų sienos turės būti paruoštos kuo įmanoma lygiau, nes toks tinkas neužmaskuos sienų nelygumo. Šią problemą, bent dalinai, išspręs stambesnės frakcijos dekoratyviniai tinkai.

Dar vienas neracionalus sprendimas – rinktis baltą tinką ir vėliau jį dažyti fasadiniais dažais. Pasirinkus tokį būdą nieko blogo nenutiks, tačiau už medžiagas sumokėsite praktiškai dvigubai. Be to, išaugs ir darbo laiko sąnaudos – tad verčiau rinktis tinką su spalvos pigmentais ir viską atlikti vienu ypu.

Viską atlikę apgalvotai, neturėsite šio darbo kartoti kas kelerius metus ir ilgai džiaugsitės nauju, gaiviu savo namo įvaizdžiu.

Statybunaujienos.lt

Namo sienos tinkavimas „PRO“ dekoratyviniu tinku
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Marijona
2018-09-06 14:45
Laba diena , kiek kainuoja silikoninis tinkas
diana
2016-04-18 19:07
laba diena,musu namo strukturinis tinkas tapo neestetiskas ir patamsejo,kaip ir rasete straipsnyje,ka patartumet? gal galima perdazyti,ar yra kazkokios spec priemones atnaujinimui?

RESTA

nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 13:42
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”. Konkursas yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.
nuotrauka
2019-04-08 10:08
Statybų sektoriaus pokyčiai per pastarąjį dešimtmetį visai nekilnojamojo turto rinkai suteikė ne tik naują kvėpavimą, bet ir iš esmės pakeitė statybų greitį, ištobulino projektavimo, technologinių sprendimų grandis. Kol paprastam gyventojui permainos labiausiai jaučiamos per mažesnius komunalinius m...
nuotrauka
2019-04-08 09:27
Europoje jau šiandien vyksta reikšminga skaitmeninė statybos pramonės pertvarka. Šiuo klausimu Europa ne vienalytė – vienur skaitmeninė statyba smarkiai pažengusi, o kitur – gerokai atsilikusi. Todėl Europoje būtina spartinti šiuos pokyčius. Tuo įsitikinęs Kjetil Tonning, Europos statybos pramonės f...

Statybunaujienos.lt » RESTA