2020 vasario 20 d. ketvirtadienis, 7:02
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kokybę vertinančiam gyventojui – pažangūs „Žalgirio namų“ sprendimai

2014-12-18 16:42
Jei būstas naujas, dar nereiškia, kad jis – tikrai kokybiškas. Prieš kurį laiką dėl to dar buvo diskutuojama, tačiau dabar ekspertai šiuo klausimu – vieningi.
nuotrauka
Šis projektas yra vienas iš pavyzdžių, kaip Lietuvos statybos bendrovės juda link nulinės energijos pastatų koncepcijos įgyvendinimo. Bendrovės nuotr.


Besirenkantiems naujus namus svarbiausiais kriterijais tampa aiškūs planuojamo įsigyti būsto standartai. Svarbiausi klausimai, žinoma, – ar tai šiltas, ekonomiškas ir vis dar likvidus būstas? Ar tai – būstas su vertybe? Kiek jis kainuos, tarkime, po dešimtmečio? Tokius klausimus sau užduodančių pirkėjų – vis daugiau. Ne tik vieta iškelia trokštamo būsto vertę – gyvenimo kokybę ir patogumą apibrėžiantys kriterijai yra ne mažiau svarbūs. Tiesa, dar retas klausia, ar pirkinys atitinka ES reglamentus, kurie jau galioja Lietuvoje.

Į visus šiuos klausimus atsakyti padeda žaliosios statybos kriterijai. Būtent jie – dėl to sutariama Vakaruose – ir atspindi pačius aukščiausius statybos standartus, kurie įsigalioja ir Lietuvoje. O „Ateities miestų“ projekto vykdytojai ir ekspertai analizuoja, ar būstas tuos aukščiausius standartus iš tiesų atitinka. Ir visuomenė gali spręsti, ar būsto vertė – pateisinta.

Vienas iš konkursui pateiktų projektų – kylantys „Žalgirio namai“ Vilniuje, Šnipiškėse. Pagal vystytojo pateiktus duomenis, galima teigti, kad minėtas projektas – vienas pažangiausių statinių, kalbant apie gyvenamojo būsto segmentą sostinėje, mat projekto vystytojai didžiausią dėmesį skiria pastato kokybei: planuojama, kad pastatas atitiks A energinio naudingumo klasę.

Nors nuo šių metų reikalaujama, kad naujai statomi pastatai būtų ne žemesnės nei B energinio naudingumo klasės, atrodo, kad geros praktikos pavyzdžiai, noras būti konkurencingiems įkvepia siekti ir įgyvendinti dar aukštesnius standartus atitinkančius projektus.

„Žalgirio namų“ vystytojai parodo, kad šiuolaikinių technologijų laikais galima įgyvendinti žaliojo miesto kriterijus atitinkančius projektus. T. y. pasirinkti aukščiausios kokybės medžiagas ir moderniausias technologijas, nors gerų praktikos pavyzdžių statybų sektoriuje – vienetai. O „Žalgirio namai“ atitinka ne vieną „Žaliojo miesto“ kriterijų.

„Projektuojant ir statant ,,Žalgirio namus”, didžiausias dėmesys skiriamas energetiniam pastato efektyvumui – sumažinti šiluminio laidumo nuostoliai, šilumos tiltelių įtaka, numatytos priemonės užtikrinančios pastato sandarumą bei pasirinkti efektyvūs vėdinimo sprendimai. Mūsų tikslas – kad mūsų klientai gyventų sveikesniame ir komfortiškame būste, patirdami ženkliai mažesnes šildymo išlaidas“, – pabrėžia bendrovės „NT Investicijų Sprendimai” direktorius Andrius Beniušis.

Kaip praktikoje pasireiškia A energinis efektyvumas? Vystytojų teigimu, žiemą gaunamos tiesiog šypseną keliančios šildymo sąskaitos. Tad kalbant apie pagrindinius „Žalgirio namų“ privalumus, galima paminėti pastato A energinę klasę, rekuperacinę vėdinimo sistemą, šildomas grindis, erdvius (iki 18 kv. m.) įstiklintus balkonus.

Pastato laikančiosios konstrukcijos – iš silikatinių plytų mūro, išorės sienos apšiltintos 25-30 cm „neoporo“ izoliaciniu sluoksniu, tinkuojamos. Be kita ko, pastato langų montavimui naudojami stiklo pluošto laikikliai praktiškai leidžia išvengti šalčio tiltelių. Galiausiai, numatoma galimybė ateityje sumontuoti ir saulės kolektorius.

Vystytojai skelbia, kad langai ir durys pastate bus sumontuoti termoizoliaciniame sluoksnyje, o montavimo mazgai atitinka A, A+, A++ energinio naudingumo klases bei Pasyviam Namui keliamus reikalavimus. Sandarumo užtikrinimui naudojamos šveicariškos itin aukštos kokybės, ilgaamžės medžiagos.

Projekto vystytojai bendradarbiauja su Nacionaline pasyvaus namo asociacija (NPNA). A. Beniušis pabrėžia, kad NPNA labai prisidėjo prie to, kad „Žalgirio namų“ statyba atitiktų pačius aukščiausius standartus. NPNA padėjo suburti projekto vykdymui ir vystymui tinkamą komandą. „Rezultatas – visa komanda vien iš profesionalų“, – tvirtina A. Beniušis.

Vystytojai nemažą dėmesį skiria ir aplinkai. Tarkime, bereikalingas naktinis apšvietimas bus taupomas įrengus reguliuojamą LED lauko apšvietimą su judesio davikliais. O triukšmo sklaida mažinama panaudojant aukščiausios kokybės pastato sandarinimo priemones.

Suplanuota, kad kiemo teritorija bus aptverta ažūrine tvora, o įėjimų į laiptines durys – šarvuotos su garso izoliacija. Gyventojų patogumui „Žalgirio namų“ mašinų stovėjimo aikštelėje planuojama įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles. Be kita ko, „Žalgirio namų“ vystytojai prisideda prie Vilniaus Japoniško sodo – ,netoli „Žalgirio namų“ atsirasiančios rekreacijos zonos – kūrimo.

EKSPERTŲ KOMENTARAI

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto Pastatų energetikos katedros doc. dr. Violeta Motuzienė

Šis projektas yra vienas iš pavyzdžių, kaip Lietuvos statybos bendrovės juda link nulinės energijos pastatų koncepcijos įgyvendinimo. Nors „Žalgirio namai“ dar neturi energinio naudingumo sertifikato, visgi pagal šilumines atitvarų (sienų, langų ir t. t.) charakteristikas, kurios atitinka A+ klasei keliamus reikalavimus bei kitus techninius sprendimus, tokius, kaip pavyzdžiui, didelio efektyvumo mechaninio vėdinimo sistemos su šilumos atgavimu kiekviename bute, o taip pat kitus techninius sprendimus, galima matyti, kad pastatas pretenduoja į A+ energinio naudingumo klasę.

Vystytojų teigimu, šiame projekte langų montavimui naudoti stiklo pluošto laikikliai praktiškai leidžia išvengti šalčio tiltelių. Tai pirmas daugiabutis gyvenamasis namas Lietuvoje kuriame panaudotas šis inovatyvus langų montavimo principas.

Pastate yra numatoma galimybė ateityje sumontuoti saulės kolektorius, tai dar labiau padidintų pastato energinį naudingumą, nes didelė pastate suvartotos energijos dalis būtų padengta naudojant atsinaujinančią energiją. Taip pat komfortiškas žematemperatūrinis grindinis šildymas ateityje leidžia galimybę kaip šilumos šaltinį naudoti, pavyzdžiui, šilumos siurblius. Taigi, ateityje toks pastatas nesudėtingai galėtų būti paverstas ir į beveik energijos nevartojantį (A++ klasės).

Nacionalines pasyvaus namo asociacijos valdybos pirmininkas Remigijus Simanavičius

Projektas „Žalgirio namai“ ne tik energiškai efektyvus būstas. Tai visų pirma dėmesys komfortą užtikrinantiems sprendimams. Pastato A energinio naudingumo klasė kartu reiškia ir kokybę. Ne visi projekte įgyvendinti inovatyvūs techniniai sprendimai plika akimi lengvai pastebimi. Kartais būsimas gyventojas įsigydamas būstą neįvertina jų privalumų.

Pavyzdžiui, grindinio šildymo privalumus kiekvienas gyventojas pajus, kuomet, tarkime, nereikės baldų išdėstymo derinti su radiatorių sumontavimo vietomis. Konstrukcinių mazgų sprendimai užtikrins, kad butuose nebus vėsių paviršių, o kartu ir kondensato kaupimosi vietų. Priverstinis vėdinimas su aukšto efektyvumo rekuperatoriais ne tik mažins energijos sąnaudas, bet visų pirma užtikrins komfortinį mikroklimatą, apsaugos patalpas nuo išorės triukšmo ir dulkių. Šiame projekte kiekviena inovacija yra apgalvota ir parodo projekto vystytojų atsakingą požiūrį į būsto pirkėją ir pastato kokybę. Šiuo metu atliekame pastato energinio efektyvumo priemonių diegimo priežiūrą, todėl neabejojame, kad bus pasiekti projekte numatyti tikslai, o kartu įgyvendinti kokybę mėgstančių būsimų gyventojų lūkesčiai.

***

Konkursui pateiktus NT projektus vertina kompetentinga komisija, sudaryta iš energetikos, ekologijos, žaliosios architektūros, kraštovaizdžio, teisės, komunikacijos profesionalų, BREEAM standartų ekspertų.

Dalyvių pateikti projektai vertinami pagal kriterijus, kurie įprasti Vakarų šalyse. Visų pirma, pagal pastatų poveikio aplinkai vertinimo metodo standartus. Jie apima: projekto vadybą, gyvenimo kokybę, energinį efektyvumą, vandentvarką, architektūrą, statybos medžiagas, inžinerinį aprūpinimą, atliekas, taršą, ekologiją, urbanistiką, žemės naudojimą, ekonomiką, socialinę atsakomybę, informacijos sklaidą, komunikaciją su bendruomenėmis, viešojo ir privataus sektorių partnerystę (VPP), teritorinių bendruomenių įtraukimą, kraštovaizdį bei susisiekimą.

Konkursui teikiamų projektų anketų VšĮ „Ateities miestai“ organizuojamam aplinkosauginiame žaliosios statybos Lietuvoje konkursui „Žaliasis miestas – Geriausias NT EKO projektas 2014“ laukiame iki 2015 m. sausio 15 dienos. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2020-02-19 10:30
Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VVTAT) dėl vartotojų viešojo intereso gynimo ir atsakomybės už galimai klaidinančios (melagingos) informacijos teikimą taikymo. Priežastis – pasikartojantys atvejai, kai nekilnojamojo turto pardavėjai pardavinėja „o...
nuotrauka
2020-02-18 10:50
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 metų sausio mėnesio reikšmė išaugo 0,6%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnes...
nuotrauka
2020-02-18 10:06
Ekspertų teigimu, Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinka pasižymi sparčiu ir tolygiu augimu – tai matyti stebint sandorių, naujų statybų ir objektų vystymo apimtis. Miesto teritorijų konversijos taip pat keičia NT rinkos paveikslą – apleistų miesto dalių atgaivinimas suteikia likvidumo šalia esanti...
nuotrauka
2020-02-14 13:14
Vilniaus Žvėryne pradedamas statyti 32 butų gyvenamasis pastatas. Investicijos į keturių aukštų, A+ energinės klasės daugiabutį sieks 5,8 mln. eurų. Tai bus pirmasis daugiabutis Lietuvoje, statomas pagal Lietuvos pastatų tvarumo vertinimo sistemą ir siekiantis aukščiausio lygio sertifikato.
nuotrauka
2020-02-12 10:06
Vilniaus Baltupių rajone bus plėtojamas daugiabučių projektas „Jomanto parkas“, kuriame bus įrengti 224 butai. Investicijos į šį gyvenamąjį projektą sieks apie 16 mln. eurų.
nuotrauka
2020-02-04 16:09
Praėję metai, pasižymėję naujų butų pardavimų ir pasiūlos rekordu sostinėje, išsiskyrė pirkėjų dėmesiu patiems naujausiems projektams – butų naujausiuose projektuose nupirkta daugiausiai nuo 2012 m. Vidutinės klasės butų paklausa pernai viršijo pasiūlą, tai rodo, jog gali formuotis vidutinės klasės ...
nuotrauka
2020-02-04 11:59
Sparčiai besiplečiančiame Šnipiškių mikrorajone per artimiausius kelerius metus iškils du nauji A+ energinės klasės verslo centrai. Darnios miestų plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ Žalgirio ir Linkmenų gatvėse statomi biurų pastatai sostinės komercinio nekilnojamojo turto rinką papildys per 13 tūkst. ...
nuotrauka
2020-01-30 09:43
Vangus praėjusių metų pirmasis pusmetis Lietuvos komercinės paskirties nekilnojamojo turto investicinių sandorių sektoriuje buvo su kaupu kompensuotas tų pačių metų antrąjį pusmetį, skelbiama naujausioje „Ober-Haus“ apžvalgoje.
nuotrauka
2020-01-27 12:23
EIKA pradeda vystyti antrąjį „Bajorų alėjų“ kvartalą Vilniuje, Salaspilio gatvėje. Kvartalas bus plėtojamas keturiais etapais, kurių metu bus pastatyta apie 350 butų; numatytų investicijų suma siekia 21 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-22 14:34
Praėjusiais metais šalyje buvo nupirkta butų ir gyvenamųjų namų už maždaug 2,1 mlrd. eurų. Tai didžiausia per metus būstui Lietuvoje įsigyti išleista suma per visą istoriją. Tradiciškai apie pusė šios sumos išleista perkant senos statybos butus, rodo Registrų centro sandorių duomenų bazėje sukaupti ...
nuotrauka
2020-01-22 11:02
„Citadele“ bankas suteikė 12,4 milijonų eurų paskolą bendrovei „Liepų projektai“, kuri vysto prekybos centrą Klaipėdoje. Numatomos bendros investicijos į projektą – apie 20 mln. eurų. Projektas plėtojamas Liepų g.
nuotrauka
2020-01-21 10:08
Vilniaus Šnipiškių mikrorajone, Linkmenų ir Žalgirio gatvių ribojamoje teritorijoje, darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pradeda šios sostinės dalies atgimimą žadančio urbanistinio projekto „Naujasis Skansenas“ I etapo darbus. Jo metu teritorijoje iškilsiančius modernius daugiabučius supro...
nuotrauka
2020-01-16 10:21
Per metus (2019 metų gruodžio mėnesį, palyginti su 2018 metų gruodžio mėnesiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 6,9%, Kaune – 7%, Klaipėdoje – 5,7%, Šiauliuose – 11,4% ir Panevėžyje – 13,1%, tvirtina „Ober-Haus“.
nuotrauka
2020-01-13 11:46
Naujųjų metų pradžia – pokyčių metas. Vieni keičia plaukų spalvą, kiti garderobą, o kai kurie gyvenamąją vietą. Keičiant namus kyla nemažai klausimų, o ypač, jei ruošiamasi įsigyti pirmąjį būstą. Namas ar butas, miesto centre, miegamajame rajone, o gal šalia miesto?
nuotrauka
2020-01-09 09:58
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“ Vilniaus Laisvės prospekte pradeda statyti B+ klasės verslo centrą „Freedom 36“. Šis biurų pastatas rinkai pasiūlys apie 14.000 kv. m modernių biurų patalpų, investicijos į projektą sieks apie 30 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-08 09:15
UAB „Eika Asset Management“ valdomas fondas „EIKA Residential Fund“ pradeda vystyti gyvenamosios paskirties projektą Skroblų g. 12 ir 14. Projektas bus plėtojamas dviem etapais, kurių metu bus pastatyta apie 260 butų; numatytų investicijų suma siekia 20,7 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-06 15:55
2019-ieji Lietuvos NT rinkoje buvo pažymėti stebinančio aktyvumo ir sėkmės. Vilniuje, preliminariais „Citus“ duomenimis, per 12 praėjusių metų mėnesių parduoti 5 932 butai ir kotedžai – vidutiniškai, po 494 per mėn. arba po 16 kasdien. Per visus 2018 m. sostinėje parduotas 4 281 būstas (vid. po 357)...
nuotrauka
2019-12-23 09:47
„Ober-Haus“ atlikta naujausia brangiausių trijų didžiausių šalies miestų butų analizė rodo, kad atotrūkis tarp šių miestų sparčiai auga. Ypatingai tai matoma žvelgiant į naujausius Kauno ir Klaipėdos miesto duomenis. Šį kartą buvo nagrinėtas 2018 metų antrojo ir 2019 metų pirmojo pusmečio laikotarpi...
nuotrauka
2019-12-19 13:05
Vienas didžiausių pasaulyje lanksčių biurų nuomos operatorių IWG tinklo plėtrą tęsia franšizės būdu. Pagal naująjį verslo modelį siūloma franšizės būdu prisijungti ir plėtoti „Regus“ bendradarbystės erdves.
nuotrauka
2019-12-19 08:44
„Lithome“ Vilniuje netrukus pradės naujo gyvenamojo namo statybas Šnipiškėsė. A+ energinės klasės namas iškils Šatrijos gatvės pradžioje, jame bus įrengta 50 butų, o bendras objekto plotas sieks 2650 kv. m. „Lithome“ į „Šnipiškių perspektyvomis“ pavadintą projektą investuos daugiau kaip 3 mln. Eur.

Statybunaujienos.lt » NT projektai