2019 rugsėjo 20 d. penktadienis, 19:20
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kokybę vertinančiam gyventojui – pažangūs „Žalgirio namų“ sprendimai

2014-12-18 16:42
Jei būstas naujas, dar nereiškia, kad jis – tikrai kokybiškas. Prieš kurį laiką dėl to dar buvo diskutuojama, tačiau dabar ekspertai šiuo klausimu – vieningi.
nuotrauka
Šis projektas yra vienas iš pavyzdžių, kaip Lietuvos statybos bendrovės juda link nulinės energijos pastatų koncepcijos įgyvendinimo. Bendrovės nuotr.


Besirenkantiems naujus namus svarbiausiais kriterijais tampa aiškūs planuojamo įsigyti būsto standartai. Svarbiausi klausimai, žinoma, – ar tai šiltas, ekonomiškas ir vis dar likvidus būstas? Ar tai – būstas su vertybe? Kiek jis kainuos, tarkime, po dešimtmečio? Tokius klausimus sau užduodančių pirkėjų – vis daugiau. Ne tik vieta iškelia trokštamo būsto vertę – gyvenimo kokybę ir patogumą apibrėžiantys kriterijai yra ne mažiau svarbūs. Tiesa, dar retas klausia, ar pirkinys atitinka ES reglamentus, kurie jau galioja Lietuvoje.

Į visus šiuos klausimus atsakyti padeda žaliosios statybos kriterijai. Būtent jie – dėl to sutariama Vakaruose – ir atspindi pačius aukščiausius statybos standartus, kurie įsigalioja ir Lietuvoje. O „Ateities miestų“ projekto vykdytojai ir ekspertai analizuoja, ar būstas tuos aukščiausius standartus iš tiesų atitinka. Ir visuomenė gali spręsti, ar būsto vertė – pateisinta.

Vienas iš konkursui pateiktų projektų – kylantys „Žalgirio namai“ Vilniuje, Šnipiškėse. Pagal vystytojo pateiktus duomenis, galima teigti, kad minėtas projektas – vienas pažangiausių statinių, kalbant apie gyvenamojo būsto segmentą sostinėje, mat projekto vystytojai didžiausią dėmesį skiria pastato kokybei: planuojama, kad pastatas atitiks A energinio naudingumo klasę.

Nors nuo šių metų reikalaujama, kad naujai statomi pastatai būtų ne žemesnės nei B energinio naudingumo klasės, atrodo, kad geros praktikos pavyzdžiai, noras būti konkurencingiems įkvepia siekti ir įgyvendinti dar aukštesnius standartus atitinkančius projektus.

„Žalgirio namų“ vystytojai parodo, kad šiuolaikinių technologijų laikais galima įgyvendinti žaliojo miesto kriterijus atitinkančius projektus. T. y. pasirinkti aukščiausios kokybės medžiagas ir moderniausias technologijas, nors gerų praktikos pavyzdžių statybų sektoriuje – vienetai. O „Žalgirio namai“ atitinka ne vieną „Žaliojo miesto“ kriterijų.

„Projektuojant ir statant ,,Žalgirio namus”, didžiausias dėmesys skiriamas energetiniam pastato efektyvumui – sumažinti šiluminio laidumo nuostoliai, šilumos tiltelių įtaka, numatytos priemonės užtikrinančios pastato sandarumą bei pasirinkti efektyvūs vėdinimo sprendimai. Mūsų tikslas – kad mūsų klientai gyventų sveikesniame ir komfortiškame būste, patirdami ženkliai mažesnes šildymo išlaidas“, – pabrėžia bendrovės „NT Investicijų Sprendimai” direktorius Andrius Beniušis.

Kaip praktikoje pasireiškia A energinis efektyvumas? Vystytojų teigimu, žiemą gaunamos tiesiog šypseną keliančios šildymo sąskaitos. Tad kalbant apie pagrindinius „Žalgirio namų“ privalumus, galima paminėti pastato A energinę klasę, rekuperacinę vėdinimo sistemą, šildomas grindis, erdvius (iki 18 kv. m.) įstiklintus balkonus.

Pastato laikančiosios konstrukcijos – iš silikatinių plytų mūro, išorės sienos apšiltintos 25-30 cm „neoporo“ izoliaciniu sluoksniu, tinkuojamos. Be kita ko, pastato langų montavimui naudojami stiklo pluošto laikikliai praktiškai leidžia išvengti šalčio tiltelių. Galiausiai, numatoma galimybė ateityje sumontuoti ir saulės kolektorius.

Vystytojai skelbia, kad langai ir durys pastate bus sumontuoti termoizoliaciniame sluoksnyje, o montavimo mazgai atitinka A, A+, A++ energinio naudingumo klases bei Pasyviam Namui keliamus reikalavimus. Sandarumo užtikrinimui naudojamos šveicariškos itin aukštos kokybės, ilgaamžės medžiagos.

Projekto vystytojai bendradarbiauja su Nacionaline pasyvaus namo asociacija (NPNA). A. Beniušis pabrėžia, kad NPNA labai prisidėjo prie to, kad „Žalgirio namų“ statyba atitiktų pačius aukščiausius standartus. NPNA padėjo suburti projekto vykdymui ir vystymui tinkamą komandą. „Rezultatas – visa komanda vien iš profesionalų“, – tvirtina A. Beniušis.

Vystytojai nemažą dėmesį skiria ir aplinkai. Tarkime, bereikalingas naktinis apšvietimas bus taupomas įrengus reguliuojamą LED lauko apšvietimą su judesio davikliais. O triukšmo sklaida mažinama panaudojant aukščiausios kokybės pastato sandarinimo priemones.

Suplanuota, kad kiemo teritorija bus aptverta ažūrine tvora, o įėjimų į laiptines durys – šarvuotos su garso izoliacija. Gyventojų patogumui „Žalgirio namų“ mašinų stovėjimo aikštelėje planuojama įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles. Be kita ko, „Žalgirio namų“ vystytojai prisideda prie Vilniaus Japoniško sodo – ,netoli „Žalgirio namų“ atsirasiančios rekreacijos zonos – kūrimo.

EKSPERTŲ KOMENTARAI

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto Pastatų energetikos katedros doc. dr. Violeta Motuzienė

Šis projektas yra vienas iš pavyzdžių, kaip Lietuvos statybos bendrovės juda link nulinės energijos pastatų koncepcijos įgyvendinimo. Nors „Žalgirio namai“ dar neturi energinio naudingumo sertifikato, visgi pagal šilumines atitvarų (sienų, langų ir t. t.) charakteristikas, kurios atitinka A+ klasei keliamus reikalavimus bei kitus techninius sprendimus, tokius, kaip pavyzdžiui, didelio efektyvumo mechaninio vėdinimo sistemos su šilumos atgavimu kiekviename bute, o taip pat kitus techninius sprendimus, galima matyti, kad pastatas pretenduoja į A+ energinio naudingumo klasę.

Vystytojų teigimu, šiame projekte langų montavimui naudoti stiklo pluošto laikikliai praktiškai leidžia išvengti šalčio tiltelių. Tai pirmas daugiabutis gyvenamasis namas Lietuvoje kuriame panaudotas šis inovatyvus langų montavimo principas.

Pastate yra numatoma galimybė ateityje sumontuoti saulės kolektorius, tai dar labiau padidintų pastato energinį naudingumą, nes didelė pastate suvartotos energijos dalis būtų padengta naudojant atsinaujinančią energiją. Taip pat komfortiškas žematemperatūrinis grindinis šildymas ateityje leidžia galimybę kaip šilumos šaltinį naudoti, pavyzdžiui, šilumos siurblius. Taigi, ateityje toks pastatas nesudėtingai galėtų būti paverstas ir į beveik energijos nevartojantį (A++ klasės).

Nacionalines pasyvaus namo asociacijos valdybos pirmininkas Remigijus Simanavičius

Projektas „Žalgirio namai“ ne tik energiškai efektyvus būstas. Tai visų pirma dėmesys komfortą užtikrinantiems sprendimams. Pastato A energinio naudingumo klasė kartu reiškia ir kokybę. Ne visi projekte įgyvendinti inovatyvūs techniniai sprendimai plika akimi lengvai pastebimi. Kartais būsimas gyventojas įsigydamas būstą neįvertina jų privalumų.

Pavyzdžiui, grindinio šildymo privalumus kiekvienas gyventojas pajus, kuomet, tarkime, nereikės baldų išdėstymo derinti su radiatorių sumontavimo vietomis. Konstrukcinių mazgų sprendimai užtikrins, kad butuose nebus vėsių paviršių, o kartu ir kondensato kaupimosi vietų. Priverstinis vėdinimas su aukšto efektyvumo rekuperatoriais ne tik mažins energijos sąnaudas, bet visų pirma užtikrins komfortinį mikroklimatą, apsaugos patalpas nuo išorės triukšmo ir dulkių. Šiame projekte kiekviena inovacija yra apgalvota ir parodo projekto vystytojų atsakingą požiūrį į būsto pirkėją ir pastato kokybę. Šiuo metu atliekame pastato energinio efektyvumo priemonių diegimo priežiūrą, todėl neabejojame, kad bus pasiekti projekte numatyti tikslai, o kartu įgyvendinti kokybę mėgstančių būsimų gyventojų lūkesčiai.

***

Konkursui pateiktus NT projektus vertina kompetentinga komisija, sudaryta iš energetikos, ekologijos, žaliosios architektūros, kraštovaizdžio, teisės, komunikacijos profesionalų, BREEAM standartų ekspertų.

Dalyvių pateikti projektai vertinami pagal kriterijus, kurie įprasti Vakarų šalyse. Visų pirma, pagal pastatų poveikio aplinkai vertinimo metodo standartus. Jie apima: projekto vadybą, gyvenimo kokybę, energinį efektyvumą, vandentvarką, architektūrą, statybos medžiagas, inžinerinį aprūpinimą, atliekas, taršą, ekologiją, urbanistiką, žemės naudojimą, ekonomiką, socialinę atsakomybę, informacijos sklaidą, komunikaciją su bendruomenėmis, viešojo ir privataus sektorių partnerystę (VPP), teritorinių bendruomenių įtraukimą, kraštovaizdį bei susisiekimą.

Konkursui teikiamų projektų anketų VšĮ „Ateities miestai“ organizuojamam aplinkosauginiame žaliosios statybos Lietuvoje konkursui „Žaliasis miestas – Geriausias NT EKO projektas 2014“ laukiame iki 2015 m. sausio 15 dienos. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2019-09-18 14:30
Nekilnojamo turto plėtros įmonės „Eika“ vystomame projekte „Baltas lapas“ pradeda kilti dar trys projekto namai, kartu pradedami ir šio projekto II etapo butų pardavimai.
nuotrauka
2019-09-10 15:39
Šiųmetinė vasara Lietuvoje lepino ne tik šiltais ir saulėtais orais, tačiau augimo nuotaikomis džiugino ir gyvenamojo nekilnojamojo turto rinką. Sulig kylančiu termometro stulpeliu augo ir parduotų butų bei namų kiekiai, kurie buvo didžiausi per pastarąjį dešimtmetį, atsilikdami tik nuo prieš krizę ...
nuotrauka
2019-09-10 10:12
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2019 metų rugpjūčio mėnesio reikšmė išaugo 0,7%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mė...
nuotrauka
2019-09-09 13:35
Paaiškėjo, kaip turėtų atrodyti vietoje „Kolegų“ kavinės iškilsiantis unikalus tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras KTU „M-Lab“. Pirmąją vietą architektūriniame pastato konkurse užėmė KTU „Santakos“ slėnį projektavusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tvarios architektūr...
nuotrauka
2019-09-04 11:06
Per aštuonis šių metų mėnesius nekilnojamojo turto bendrovė „Omberg“ pardavė 82 proc. daugiau būstų nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Ambicingų augimo tikslų siekiantis vystytojas skaičiuoja ir sėkmingus neseniai rinkai pristatytų naujų projektų ar jų etapų rezultatus.
nuotrauka
2019-09-04 09:26
UAB „Hanner“ Vilniuje pradeda projekto „Centro rezidencija“ trečiojo etapo statybas. Šiame etape bus statomi trys mūriniai A+ energinės klasės daugiabučiai namai. „Hanner“ rinkai pasiūlys 176 butus, kurių plotas sieks nuo 25 iki 97 kvadratinių metrų.
nuotrauka
2019-09-03 10:14
Vasaros pabaiga nekilnojamojo turto (NT) rinkoje išliko aktyvi - pagal perleistų NT objektų skaičių kiek lėčiau startavęs šiltasis metų sezonas vėliau sugrįžo į įprastas augimo vėžes. Visus šiuos metus banguojanti žemės sklypų rinka rugpjūtį vėl judėjo žemyn, tačiau bendras metinis perleistų sklypų ...
nuotrauka
2019-09-03 09:29
Į 47 hektarų ploto Panevėžio laisvąją ekonominę zoną (LEZ) milijonines investicijas suplanavo vystytojas „Gedstos NT“. Nuomai skirtas (angl. build-to-suit) 10 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas bus statomas dviem etapais, investicijos vien į pirmąjį etapą sieks daugiau nei 2,5 mln. eurų. Planuo...
nuotrauka
2019-08-30 11:16
Daugiabučių namų statytojai pastebi: sparčiau nei paklausa butams daugiaaukščiuose namuose auga susidomėjimas būstais mažaaukščiuose namuose ramiuose sostinės mikrorajonuose. Būtent todėl naujuoju NT bendrovės „Lithome" projektu tapo trijų aukštų kompaktiško daugiabučio namo statybos Antakalnyje. Ši...
nuotrauka
2019-08-29 11:53
Jei šiandien į Vilnių norėtumėte pasikviesti svečių ar verslo partnerių iš užsienio su problema, kur juos apgyvendinti, greičiausiai nesusidurtumėte. Pastaraisiais metais ypač dideliu aktyvumu pasižymėjusi sostinės nekilnojamojo turto rinka pasipildė ne tik vienu po kito įvairiose miesto dalyse kyla...
nuotrauka
2019-08-26 11:41
Nekilnojamojo turto rinkoje svarbus pokytis – būsto nuomos kainos dviejuose didžiausiuose šalies miestuose susilygino, tačiau įsigyti naujos statybos butą Kaune vis dar galima gerokai pigiau. Tai iš esmės keičia pirkėjų pasirinkimą, nes investicija į nekilnojamąjį turtą Kauno centre vilioja greitesn...
nuotrauka
2019-08-22 14:45
Taksi įmonėms iššūkį metė „Uber“, „AirBnB“ atima vis didesnę viešbučių rinkos dalį, o biurų pasaulyje radikalius ir, panašu, ilgalaikius pokyčius atnešė bendradarbystės erdvės. Pasak „Darnu Group“ analitiko Manto Mikalausko, tai – sparčiausiai auganti biurų tendencija, o Lietuva šiandien siūlo bene ...
nuotrauka
2019-08-21 16:07
Bendrovė „M.M.M. projektai“ Vilniuje plėtojamame biurų komplekse „S7“ įkasė ketvirtą kapsulę, žyminčią paskutinio statybos etapo pradžią. Ketvirtame komplekso „S7“ verslo centre po mažiau nei dvejų metų įsikurs „Danske Bank“ darbuotojai.
nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-20 14:06
Gera mokykla šalia namų, naujai besiformuojančiame mikrorajone Vilniuje – retas ir iš tiesų išskirtinis reiškinys. Per visą nepriklausomybės laikotarpį sostinėje iki šiol yra pastatyta tik viena nauja mokykla, nors miestas intensyviai augo ir tebeauga.
nuotrauka
2019-08-13 10:51
Latvijoje, atkarpoje Ryga-Jūrmala (300 kilometrų nuo Vilniaus nutolusioje Pinki gyvenvietėje) baigiamas pirmasis „outlet“ miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ statybų etapas. Miestelio, kuriame įsikurs garsiausių prekės ženklų išparduotuvės (angl. „outlet“), atidarymas planuojamas jau kitų metų pa...
nuotrauka
2019-08-06 10:05
Bendri komercinės paskirties nekilnojamojo turto investicinių sandorių rodikliai Lietuvoje 2019 metų pirmąjį pusmetį parodė prastesnius rezultatus nei buvo galima tikėtis iš sektoriaus, kuris šiuo metu išgyvena itin sparčios plėtros ir aukšto aktyvumo laikotarpį, skelbiama „Ober-Haus“ 2019 metų pirm...
nuotrauka
2019-08-05 10:46
Po birželį fiksuoto sumažėjusio perleistų nekilnojamojo turto (NT) objektų skaičiaus praeitą mėnesį rinka vėl sugrįžo į augimo vėžes: šalyje daugėjo tiek butų, tiek gyvenamųjų namų pirkimo-pardavimo sandorių, taip pat atsigavo ir žemės sklypų rinka. Šias ir kitas NT tendencijas stebi Registrų centra...
nuotrauka
2019-08-02 10:00
Sostinės Bajorų mikrorajone, šalia Vanaginės geomorfologinio draustinio, „Omberg“ suplanuota nauja gyvenvietė su privačiu parku – ieškantiems ramybės gamtos apsuptyje ir kartu norintiems naudotis miesto suteikiamais privalumais pirmajame etape bendrovė pasiūlys 122 A+ energinės klasės butus.
nuotrauka
2019-08-01 14:25
Kauno biurų plėtra demonstruoja dėsningą spartų augimą. Nuo 2016 m. iki dabar modernaus biuro ploto atsirado dvigubai daugiau, o šiemet Kaune bus atidarytas didžiausias modernaus biuro plotas – virš 52,3 tūkst. kv. metrų.

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...