2020 birželio 3 d. trečiadienis, 15:32
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Komisija paaiškino, kaip reikės perskaičiuoti kainas, mokant mokesčius

2014-09-29 19:10
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (toliau ‒ Komisija), siekdama suteikti metodinę pagalbą dėl atsiskaitymų vartotojams už energetikos paslaugas (elektros, dujų, šilumos, šalto vandens) pateikimo dviem valiutom, apvalinimo perskaičiuojant tarifus, įkainius ir galutines mokėtinas sumas litais į eurus ir kt., parengė išaiškinimą euro įvedimo klausimais.
nuotrauka
Nuo naujųjų metų skaičiuojant mokesčius, teks išsitraukti skaičiuotuvus ir atsiminti apvalinimo taisykles. Portalo nuotr.


Kokiu būdu kainos už suvartotą energiją turi būti nurodomos vartotojams pateikiamuose atsiskaitymo dokumentuose nuo 2014 m. rugpjūčio 22 d. iki 2015 m. birželio 30 d.?

Informacija apie energijos kainas litais ir eurais bei mokėtinas sumas šiuo laikotarpiu paslaugų teikėjo pasirinkimu turi būti nurodoma tose pačiose sąskaitose arba mokėjimo pranešimuose ar vartotojams pateikiama papildomame lape, kuris pridedamas prie sąskaitų ar mokėjimo pranešimų.

Prekių ir paslaugų nurodymo dvejopo kainų skelbimo laikotarpiu rekomendacijose nustatyta, kad elektros, šilumos, karšto ir šalto vandens, dujų tiekėjų vartotojams pateikiamose atsiskaitymo už elektrą, šilumą, karštą ir šaltą vandenį, dujas sąskaitose arba mokėjimo pranešimuose galutinė mokėtina suma nurodoma pagrindine valiuta sąskaitų ar mokėjimų pranešimų išsiuntimo dieną. Jeigu sąskaita išrašoma iki 2014 m. gruodžio 31 d. – galutinė mokėtina suma nurodoma litais, jeigu sąskaita išrašoma nuo 2015 m. sausio 1 d. –eurais.

Kaip bus atliekami vartotojų atsiskaitymai už 2014 m. gruodžio mėnesį už elektrą, dujas, karštą vandenį tais atvejais, kai sąskaitos vartotojams neteikiamos, o mokama pagal apskaitos prietaisų rodmenis (faktiškai išnaudotą kiekį)?

Atlikdami mokėjimus grynaisiais pinigais už elektrą, dujas, šaltą vandenį (kai vartotojams už paslaugas nėra teikiamos sąskaitos, o mokama nustatytu tarifu pagal suvartotą kiekį) vartotojai, sumokėdami už 2014 m. gruodžio mėnesį suteiktas paslaugas, priklausomai nuo mokėjimo vykdymo datos bei atsiskaitymo valiutos, turės atlikti žemiau nurodytus aritmetinius veiksmus su tarifais, išreikštais litais arba eurais, šia tvarka:
  • Iki 2014 m. gruodžio 31 d. mokėjimai atliekami tik litais, mokėtiną sumą skaičiuojant taip: tarifas, išreikštas litais, dauginamas iš suvartoto kiekio, mokėtina suma išreikšta litais.
  • 2015 m. sausio mėn. 1 d. – 2015 m. sausio mėn. 15 d. mokėjimą bus galima atlikti litais arba eurais (vartotojo pasirinkimu), mokėtiną sumą skaičiuojant taip: tarifas, išreikštas litais, dauginamas iš suvartoto kiekio, mokėtina suma litais – jeigu vartotojas pageidauja atsiskaityti litais, arba mokėtina suma litais atsiskaitymo vietoje konvertuojama į eurus – jeigu vartotojas pageidauja atsiskaityti eurais.
  • 2015 m. sausio mėn. 15 d. – 2015 m. sausio 20 (31) d. mokėjimą bus galima atlikti tik eurais, mokėtiną sumą skaičiuojant taip: tarifas, išreikštas litais, dauginamas iš suvartoto kiekio, mokėtina suma litais atsiskaitymo vietoje konvertuojama į eurus. Vartotojams iki ataskaitinio laikotarpio pabaigos deklaruojant apskaitos prietaisų duomenis, atsiskaitymo terminas yra 20 dienų (elektra) arba mėnuo (dujos, šaltas vanduo) pasibaigus ataskaitiniam laikotarpiui. Atsižvelgdamas į tai, vartotojas už gruodžio mėnesį suvartotą elektrą, dujas, šaltą vandenį privalo apmokėti iki 2015 m. sausio 20 (31) d.
  • Nuo 2015 m. sausio mėn. 20 (31) d. mokėjimą bus galima atlikti tik eurais, mokėtiną sumą skaičiuojant taip: tarifas, išreikštas eurais (galiojantis 2015 m. sausio mėnesį), dauginamas iš suvartoto kiekio, mokėtina suma eurais.
Atkreiptinas dėmesys, kad mokėjimai ne grynaisiais pinigais nuo euro įvedimo dienos atliekami eurais.

Kaip turi būti apvalinamos kainos

Tarifai, įkainiai ir kiti litais išreikšti dydžiai, kuriuos reikia perskaičiuoti į eurus, perskaičiuojami ir išreiškiami eurais tiek pat skaitmenų po kablelio tikslumu, kaip jie buvo išreikšti litais. Apvalinama iki 2 skaitmenų po kablelio tik apskaičiavus galutinę pinigų sumą.

Taip pat turi būti laikomasi taisyklės, kad, perskaičiuojant pinigų sumas litais į eurus ir atvirkščiai, taikomas perskaičiavimo kursas (3,45280 lito už 1 eurą) ir apvalinimas atliekamas pagal matematines skaičių apvalinimo taisykles: jeigu po paskutinio skaitmens, iki kurio apvalinama, skaitmuo yra 5 arba didesnis negu 5, prie paskutinio skaitmens yra pridedamas vienetas, jeigu skaitmuo po paskutinio skaitmens, iki kurio apvalinama, yra mažesnis negu 5, paskutinis skaitmuo lieka nepakitęs.

Atkreiptinas dėmesys, kad nebus laikoma kainų perskaičiavimo pažeidimu, jeigu galutinė prekės (paslaugos) kaina – mokėtina suma – bus apvalinama į mažesnę pusę pirkėjo naudai.

Pažymėtina, kad valstybės ir savivaldybių institucijos teisės aktų nustatyta tvarka ar šalys – tarpusavio susitarimu gali taikyti tikslesnius išraiškos būdus, jeigu atitinkamų teisės aktų nuostatos tam neprieštarauja. 

Išsamiau žiūrėkite čia.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-05-28 11:01
Pandemija gyventojų nesustabdė ir nuo sezoninio sodo namelio, sodybos ar buto atnaujinimo, tad pastaruoju metu pastebimai išaugo netinkamai paliktų statybinių ir didelių gabaritų atliekų kiekiai. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog net ir per karantiną šios atliekos turi būti tvarkomos atsakingai bei pr...
nuotrauka
2020-05-28 08:50
Nuo š. m. gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gav...
nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...
nuotrauka
2020-05-07 09:26
Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą. Toks Tarybos sprendimas taps papildoma parama, gaivinant sektorius, nukentėjusius nuo karantino apribojimų.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...