2020 liepos 8 d. trečiadienis, 15:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Komisija teikia išaiškinimą dėl šilumos kainų įvedant eurą

2014-11-12 10:36
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, įgyvendindama euro įvedimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus ir siekdama užtikrinti, kad būtų laikomasi teisės aktuose nustatytų prekių ir paslaugų kainų nurodymo dviem valiutomis (litais ir eurais), perskaičiavimo ir apvalinimo reikalavimų, pagal kompetenciją atlieka energetikos paslaugų bei geriamojo vandens tiekėjų skelbiamų kainų nurodymo, perskaičiavimo ir apvalinimo patikrinimus. Nuo dviejų kainų nurodymo laikotarpio pradžios, t. y. nuo 2014-08-22 Komisija atliko 152 patikrinimus, iš kurių 57 buvo atlikti šilumos ūkio sektoriuje. Atlikus patikrinimus, pažeidimų nebuvo nustatyta.
nuotrauka
Šilumos kainas galima pasitikrinti interaktyviame šilumos žemėlapyje. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Kauno energija, AB
Komisija, atsižvelgdama į ūkio subjektams kylančius klausimus bei siekdama ūkio subjektams suteikti metodinę pagalbą dėl kainų perskaičiavimo ir nurodymo dviejų valiutų laikotarpiu, parengė bei su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba suderino išaiškinimą euro įvedimo praktiniais klausimais, kuris skelbiamas Komisijos interneto svetainėje.

Vertinant šilumos kainas, pažymėtina, kad vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina 2014 m. spalio mėn., palyginti su 2013 m. spalio mėn., sumažėjo 11,3 proc.

Dėl šilumos kainų pokyčio, palyginus 2014 m. rugsėjį ir spalį, daugiausia įtakos turėjo prasidėjęs šildymo sezonas, kurio metu:

- išaugo šilumos energijos poreikis, tačiau, išlikus tokios pačios apimties pajėgumams, sumažėjo konkurencija tarp tam tikroje centralizuoto šilumos tiekimo sistemoje veikiančių nepriklausomų šilumos gamintojų;

- šilumos gamybai pradėti naudoti gamtinėmis dujomis kūrenami šilumos gamybos įrenginiai.

Atkreiptinas dėmesys, kad, pasibaigus šildymo sezonui, kai šilumos energijos poreikis mažėja, atitinkamai krenta gamtinių dujų suvartojimas ir tarp nepriklausomų šilumos gamintojų didėja konkurencija, dėl to stebimas šilumos kainos mažėjimas.

Didieji Lietuvos miestai, kur ir veikia daugiausia nepriklausomų šilumos gamintojų, sudaro žymų svorį skaičiuojant vidutinę svertinę mėnesio šilumos energijos kainą. Pavyzdžiui, 2014 m. spalio mėn., palyginti su rugsėju, AB „Kauno energija“ šilumos kaina didėjo 26,2 proc., arba 4,63 ct/kWh (1,34 euro ct/kWh), AB „Klaipėdos energija“ – 21,2 proc., arba 3,98 ct/kWh (1,15 euro ct/kWh).

1 pav. AB „Klaipėdos energija“ ir AB „Kauno energija“ šilumos kainų palyginimas prasidedant ir baigiantis šildymo sezonui (ct/kWh)


2014 m. balandžio mėn. AB „Klaipėdos energija“ vartotojams šiluma kainavo 20,87 ct/kWh (6,04 euro ct/kWh), tačiau dėl anksčiau išvardytų veiksnių gegužės mėn. kaina jau mažėjo iki 17,87 ct/kWh (5,18 euro ct/kWh), rugsėjo mėn. – 17,21 ct/kWh (4,98 euro ct/kWh). Tačiau spalio mėn., prasidėjus šildymo sezonui, fiksuojamas kainos augimas – iki 20,85 ct/kWh (6,04 euro ct/kWh).

Tokia pati situacija ir Kaune: 2014 m. balandį už šilumą vartotojai mokėjo 23,50 ct/kWh (6,81 euro ct/kWh), tačiau pasibaigus šildymo sezonui (ir atitinkamai sumažėjus gamtinių dujų suvartojimui bei augant konkurencijai tarp nepriklausomų šilumos gamintojų), šilumos kaina mažėjo: gegužės mėn. buvo 21,97 ct/kWh (6,36 euro ct/kWh), rugsėjo mėn. – 16,23 ct/kWh (4,70 euro ct/kWh), o spalį, kai prasidėjo šildymo sezonas, fiksuotas kainos augimas – 20,46 ct/kWh (5,93 euro ct/kWh).

Informuojame, kad Komisija kiekvieną mėnesį skelbia šilumos kainų statistiką, vartotojai taikomas kainas taip pat gali pasitikrinti interaktyviame šilumos kainų žemėlapyje.

Atsižvelgiant į minėtas aplinkybes, šilumos kainų svyravimas dėl gamtinių dujų suvartojimo mažėjimo bei konkurencijos augimo negali būti siejamas su euro įvedimu Lietuvoje, praneša Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

*Pastaba. Visos kainos pateikiamos be PVM.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-05-28 11:01
Pandemija gyventojų nesustabdė ir nuo sezoninio sodo namelio, sodybos ar buto atnaujinimo, tad pastaruoju metu pastebimai išaugo netinkamai paliktų statybinių ir didelių gabaritų atliekų kiekiai. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog net ir per karantiną šios atliekos turi būti tvarkomos atsakingai bei pr...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...