2019 rugsėjo 21 d. šeštadienis, 3:26
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Konkursas „Lietuvos metų gaminys“ eksperto akimis

Vytautas ČAPLIKAS, Statybos industrijos asociacijos direktorius      2015-01-24 08:34
Nuolatiniai Lietuvos pramonininkų konfederacijos konkurso Lietuvos metų gaminys (LMG) dalyviai yra statybos pramonės bendrovių atstovai.
nuotrauka
Per nepriklausomybės metus pasikeitė gelžbetonio gaminių techninis ir technologinis vaizdas, šio statybos pramonės pošakio modernizavimui reikia didelių investicijų, todėl naujovių gausa džiugina. Tarp tokių išskirtinių gaminių ekspertas V. Čaplikas mini UAB „Swetrak“ įtemptai armuotus gelžbetoninius pabėgius, kurie 2003 m. buvo apdovanoti aukso medaliu. Portalo nuotraukoje – „Swetrak“ gamykla.


Minimos įmonės
MEGRAME, UAB
Doleta, UAB
Markučiai, UAB
Perdanga, UAB
Swetrak, UAB
Statybos industrijos asociacija,

Konkursas kiekvienais metais surenka nemažai pretendentų, siekiančių aukso medalių. Tai reikštų, kad gamintojams LMG yra reikšmingas. Kokiems ir kodėl? Konkurso dalyviai yra suskirstyti į 16 grupių, įskaitant pogrupius. Kokie gaminiai priskirti statybinių medžiagų pogrupiui, savaime aišku – jie naudojami statybose, renovacijoje, remonto darbams.

Per 16 metų 75 statybos pramonės gaminiai pelnė aukščiausią įvertinimą. Įvairovė, kurią sąlyginai galima suskirstyti į grupes. Pavyzdžiui, viena jų būtų „langai ir durys“. Peržiūrėjus nominantų sąrašus, matome, kad langų ir durų gamintojai yra aktyviausi, o tarp jų išsiskiria UAB „Megrame“ ir UAB „Doleta“. 

Kita aktyvi grupė – betono ir gelžbetonio gamintojai. Stebina tai, kad per nepriklausomybės metus visiškai pasikeitė jos techninis ir technologinis vaizdas. Teko sparčiai laisvintis iš turėtos energijai imlios gamybos varžtų. Šio statybos pramonės pošakio modernizavimas reikalauja didelių investicijų, todėl naujovių gausa džiugina. Atmintyje įstrigo apdovanoti konkurso aukso medaliais UAB „Perdanga“ unikalūs betono teatrapodai, skirti uosto ekvatorijai (2001 m.), UAB „Swetrak“ įtempto gelžbetonio pabėgiai (2003 m.), UAB „Markučiai“ spalvoti betonai gaminiai (2010 m.)

Verti paminėti šilumą izoliuojančių medžiagų, mineralinės vatos ir polistireninio putplasčio gamintojus. Šios medžiagos taip pat laimėjo daug LMG apdovanojimų. Daugelį metų tarp konkurso laimėtojų matėme ir UAB „Dvarčionių keramika“ sienų apdailos ir grindų keraminių plytelių kolekcijas. 

LMG konkurse bendrovių pelnyti apdovanojimai turėtų pirkėjams padėti susivokti ir pozityviau vertinti savo šalies gaminius.

Praėjusių metų LMG konkurso gaminiai, kuriuos įsiminiau, UAB „Doleta“ stiklu dengtas medinis langas „Avangard“, „UAB Baltik ILP“ plastikinis bortas „Plastbort“, UAB „UAB „Voestalpine VAE Legetecha“ geležinkelio iešmas 60EI 601-300-1:9 europinei 1435 mm vėžei. Gaminiai skirtingi, bet juos vienija inovacijos, naujovės ir, tikėtina, nauda. Minėti langai Lietuvoje nelabai populiarūs, nes skirti išrankiems klientams. Tačiau skleidžia gerą žinią apie Lietuvos langų gamintojų gebėjimus ir aukštą techninį gamybos lygį. Randa pirkėjų kitose šalyse. 

UAB „Baltik ILP“ bordiūrus, skirtus sodams ir daržams, gamina iš plastiko atliekų. Ieško ir randa pirkėjų kitose šalyse. Dėl suprantamų priežasčių ES skatina perdirbti kuo daugiau plastiko atliekų. 

Geležinkelio iešmai, skirti „Rail Baltica“ projektui, surenkami naudojant Lietuvoje gaminamus gelžbetonio pabėgius. Darbai vyksta įmonėje, jie spartesni ir darbo sąlygos palankesnės, kokybė patikimesnė. Beje, lietuviški gelžbetonio pabėgiai LMG aukso medalį pelnė dar 2003 metais.

Konkurso gaminių vertinimui LPK suburia atitinkamos srities ekspertų darbo grupes. Statybos gaminių ir statinių gaminių ekspertų grupėje dirba Statybos industrijos ir Lietuvos statybininkų asociacijos deleguoti ekspertai. Šioje komisijoje ne vienerius metus teko bendradarbiauti ir man. Svarbūs informacijos šaltiniai, padedantys objektyviai vertinti konkursui pateiktų gaminių atitiktį konkurso kriterijams, yra naudotojų informacija. Kai duomenų nepakanka, tekdavo kreiptis į rinkos priežiūros instituciją, bandymų laboratorijas ir atitikties vertinimo ar mokslo įstaigas. Tad gamintojas, pateikdamas savo gaminį, turi būti pasiruošęs rimtam išbandymui.

Ekspertas privalo žinoti daugiau, negu gamintojai pateikia duomenų apie gaminius savo internetinėse svetainėse. Be to, ekspertai gali lankytis įmonėse ir matyti naujoves ir išskirtinius gaminius, kurie kiekvienais metais papildo statybos rinką ir sėkmingai konkuruoja su užsienio analogais. Galbūt todėl eksperto požiūris į mūsų kasdienybę yra pozityvus.

Nuotraukoje tekste – autorius

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...
nuotrauka
2019-01-03 07:35
Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežimą“. Šį posakį kuo geriausiai iliustruoja kojų valymo grotelės.
nuotrauka
2018-12-28 07:35
Išmanios „Biownlight“ šviesos valdymo technologijos pagalba atkuriama natūrali dienos šviesa, kuri suteikia galimybę realizuoti ergonomiškas, žmogui draugiškas ir savijautą gerinančias darbo ir poilsio erdves.
nuotrauka
2018-12-27 10:53
Uždarosios akcinės bendrovės „Dauniškis ir Ko“ direktorius Alvydas Rudokas 2018 m., Lietuvos statybininkų asociacijai minint 25-metį, ir asmeninio jubiliejaus proga buvo apdovanotas Lietuvos statybininko garbės ženklu.
nuotrauka
2018-12-21 07:35
Giedraičių (Pašilių k., Molėtų r. sav.) transformatorių pastotės rekonstravimo projektas konkurse „Lietuvos BIM projektai 2018“ buvo pripažintas geriausiu inžinerinių tinklų BIM projektu. Bendrovės „Projektai ir Co“, kūrusios šį projektą, direktorius Tomas Gudaitis sako, kad tai buvo rizikingas band...
nuotrauka
2018-12-19 10:44
Vos per devynis mėnesius Vilniuje buvo pastatytas „Benedikto turgus“. Tai naujausias bendrovės „Gilesta“ statinys, gimęs pagal architekto Dainiaus Kitovo projektą. „Benedikto turgus“ laikomas naujos kokybės standartu Lietuvoje – ir dėl išskirtinių dizaino sprendimų, ir dėl patogumų vartotojams.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...