2020 rugpjūčio 6 d. ketvirtadienis, 0:48
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Konkursas „Lietuvos metų gaminys“ eksperto akimis

Vytautas ČAPLIKAS, Statybos industrijos asociacijos direktorius      2015-01-24 08:34
Nuolatiniai Lietuvos pramonininkų konfederacijos konkurso Lietuvos metų gaminys (LMG) dalyviai yra statybos pramonės bendrovių atstovai.
nuotrauka
Per nepriklausomybės metus pasikeitė gelžbetonio gaminių techninis ir technologinis vaizdas, šio statybos pramonės pošakio modernizavimui reikia didelių investicijų, todėl naujovių gausa džiugina. Tarp tokių išskirtinių gaminių ekspertas V. Čaplikas mini UAB „Swetrak“ įtemptai armuotus gelžbetoninius pabėgius, kurie 2003 m. buvo apdovanoti aukso medaliu. Portalo nuotraukoje – „Swetrak“ gamykla.


Minimos įmonės
MEGRAME, UAB
Doleta, UAB
Markučiai, UAB
Perdanga, UAB
Swetrak, UAB
Lietuvos statybos industrijos asociacija,

Konkursas kiekvienais metais surenka nemažai pretendentų, siekiančių aukso medalių. Tai reikštų, kad gamintojams LMG yra reikšmingas. Kokiems ir kodėl? Konkurso dalyviai yra suskirstyti į 16 grupių, įskaitant pogrupius. Kokie gaminiai priskirti statybinių medžiagų pogrupiui, savaime aišku – jie naudojami statybose, renovacijoje, remonto darbams.

Per 16 metų 75 statybos pramonės gaminiai pelnė aukščiausią įvertinimą. Įvairovė, kurią sąlyginai galima suskirstyti į grupes. Pavyzdžiui, viena jų būtų „langai ir durys“. Peržiūrėjus nominantų sąrašus, matome, kad langų ir durų gamintojai yra aktyviausi, o tarp jų išsiskiria UAB „Megrame“ ir UAB „Doleta“. 

Kita aktyvi grupė – betono ir gelžbetonio gamintojai. Stebina tai, kad per nepriklausomybės metus visiškai pasikeitė jos techninis ir technologinis vaizdas. Teko sparčiai laisvintis iš turėtos energijai imlios gamybos varžtų. Šio statybos pramonės pošakio modernizavimas reikalauja didelių investicijų, todėl naujovių gausa džiugina. Atmintyje įstrigo apdovanoti konkurso aukso medaliais UAB „Perdanga“ unikalūs betono teatrapodai, skirti uosto ekvatorijai (2001 m.), UAB „Swetrak“ įtempto gelžbetonio pabėgiai (2003 m.), UAB „Markučiai“ spalvoti betonai gaminiai (2010 m.)

Verti paminėti šilumą izoliuojančių medžiagų, mineralinės vatos ir polistireninio putplasčio gamintojus. Šios medžiagos taip pat laimėjo daug LMG apdovanojimų. Daugelį metų tarp konkurso laimėtojų matėme ir UAB „Dvarčionių keramika“ sienų apdailos ir grindų keraminių plytelių kolekcijas. 

LMG konkurse bendrovių pelnyti apdovanojimai turėtų pirkėjams padėti susivokti ir pozityviau vertinti savo šalies gaminius.

Praėjusių metų LMG konkurso gaminiai, kuriuos įsiminiau, UAB „Doleta“ stiklu dengtas medinis langas „Avangard“, „UAB Baltik ILP“ plastikinis bortas „Plastbort“, UAB „UAB „Voestalpine VAE Legetecha“ geležinkelio iešmas 60EI 601-300-1:9 europinei 1435 mm vėžei. Gaminiai skirtingi, bet juos vienija inovacijos, naujovės ir, tikėtina, nauda. Minėti langai Lietuvoje nelabai populiarūs, nes skirti išrankiems klientams. Tačiau skleidžia gerą žinią apie Lietuvos langų gamintojų gebėjimus ir aukštą techninį gamybos lygį. Randa pirkėjų kitose šalyse. 

UAB „Baltik ILP“ bordiūrus, skirtus sodams ir daržams, gamina iš plastiko atliekų. Ieško ir randa pirkėjų kitose šalyse. Dėl suprantamų priežasčių ES skatina perdirbti kuo daugiau plastiko atliekų. 

Geležinkelio iešmai, skirti „Rail Baltica“ projektui, surenkami naudojant Lietuvoje gaminamus gelžbetonio pabėgius. Darbai vyksta įmonėje, jie spartesni ir darbo sąlygos palankesnės, kokybė patikimesnė. Beje, lietuviški gelžbetonio pabėgiai LMG aukso medalį pelnė dar 2003 metais.

Konkurso gaminių vertinimui LPK suburia atitinkamos srities ekspertų darbo grupes. Statybos gaminių ir statinių gaminių ekspertų grupėje dirba Statybos industrijos ir Lietuvos statybininkų asociacijos deleguoti ekspertai. Šioje komisijoje ne vienerius metus teko bendradarbiauti ir man. Svarbūs informacijos šaltiniai, padedantys objektyviai vertinti konkursui pateiktų gaminių atitiktį konkurso kriterijams, yra naudotojų informacija. Kai duomenų nepakanka, tekdavo kreiptis į rinkos priežiūros instituciją, bandymų laboratorijas ir atitikties vertinimo ar mokslo įstaigas. Tad gamintojas, pateikdamas savo gaminį, turi būti pasiruošęs rimtam išbandymui.

Ekspertas privalo žinoti daugiau, negu gamintojai pateikia duomenų apie gaminius savo internetinėse svetainėse. Be to, ekspertai gali lankytis įmonėse ir matyti naujoves ir išskirtinius gaminius, kurie kiekvienais metais papildo statybos rinką ir sėkmingai konkuruoja su užsienio analogais. Galbūt todėl eksperto požiūris į mūsų kasdienybę yra pozityvus.

Nuotraukoje tekste – autorius

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2020-07-03 11:54
Dešimtajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime birželio 30 d. įmonių atstovams buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo“ ir Vytauto Andriaus Graičiūno nominacijos apdovanojimai.
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-07-01 09:26
Antradienį apdovanoti geriausi 2019 m. Lietuvos skaitmeninės statybos projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) rengiamame konkurse „Lietuvos BIM projektai” 8-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijo tiek viešojo, tiek privataus sektorių statybos projektai, įg...
nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2020-03-02 17:18
Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio įverti...
nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-12 15:50
Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas. Tai investicijų reitingas, kurį pateikia „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Mag...
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-07 17:01
Apdovanojimas už metų darbą – Klaipėdos miesto vėliava – šiemet bus įteikta vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei visai jo komandai. Tokiam siūlymui šiandien, vasario 7 d., pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos koleg...
nuotrauka
2020-01-31 14:10
Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos statybininkų asociacijos įmonės: LAYHER BALTIC, CRAMO ir SDG.
nuotrauka
2020-01-27 11:57
Modernus biurų dangoraižis „3BURĖ“ po daugiau nei 10 metų pertraukos užbaigė trijų burių verslo kompleksą Vilniaus Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje. 2018 m. iškilusi „3BURĖ“ iš kitų verslo centrų išskiria įdiegtais inovatyviais sprendimais ir ypatingu dėmesiu ekologijai.
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...
nuotrauka
2020-01-09 13:19
„Įvertini savo įmonės patirtį ir žengi vieną žingsnį į priekį. Tiek, kiek įmonė turi realaus potencialo, – sako bendrovės „Požeminiai darbai“ generalinis direktorius Raimondas Baikštys, akcentuodamas, kad tik toks gerai apgalvotas ir įvertintas žingsnis skatina tobulėjimą ir duoda galimybę siekti na...
nuotrauka
2020-01-07 10:57
Bendra Lietuvos ir Čekijos bendrovė „Grinduva“ jau penkerius pastaruosius metus fiksuoja 1–4 proc. metinį augimą. Specializuotų grindų įrengimo srityje veikianti įmonė nuosaikų augimą pasirinko sąmoningai.
nuotrauka
2019-12-16 11:55
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Šiemet Pirklių klube gruodžio 12 d. vykusioje šventėje skambėjo palinkėjimai artėjančių švenčių bei naujųjų metų proga ir...
nuotrauka
2019-12-15 10:02
per iškilmes Varšuvos universitete Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo ir dialogo forumas pagerbė labiausiai dvišalių santykių vystymui nusipelniusius asmenis ir įmones. Verslo kategorijoje, kuriant teigiamus santykius tarp lietuvių ir lenkų verslo įmonių, apdovanota AB „Kauno tiltai“. Bendrovės v...
nuotrauka
2019-12-12 11:38
Ketvirtadienį, gruodžio 12 d., Pirklių klube 23-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimai. Apdovanojimams buvo nominuotos 74 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 25-os šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...