2020 liepos 10 d. penktadienis, 14:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kotedžai: kaina geresnė nei butų, bet pėsčiomis nenueisi iki parduotuvės

2018-05-03 06:55
Kotedžas už buto kainą ir dar labai panašioje sostinės vietoje? Skamba neįtikėtinai, tačiau nekilnojamo turto (NT) ekspertai tikina, kad tai realu ir paaiškina, kodėl pastatyti kotedžą ir jame apsigyventi tampa vis labiau įkandama vidutines pajamas gaunančioms šeimoms. Pernai Vilniuje ir jo apylinkėse pastatyta beveik 500 naujų individualių namų ir kotedžų, tai yra 54 proc. daugiau nei užpernai. Didžioji dalis jų, apie 85 proc., buvo nupirkta ir rezervuota.
nuotrauka
„Ober-Haus“ nuotr.


„Jeigu šeimai reikia didesnio būsto ir ji negali jo įpirkti, pavyzdžiui, Žvėryne ar Ozo parke, kur gyventi gana patogu, tuomet dažnai apsisprendžia įsigyti butą Pašilaičiuose ar Pilaitėje ir yra pasiryžę važiuoti per visą miestą, kad pasiektų namus. Tai kodėl gi nepaaukojus dar vieno ar dviejų kilometrų ir neįsigijus kotedžo? Turėsite dar ir nedidelį žemės sklypą, be to, nereikės sukti galvos dėl automobilio stovėjimo”, - sako NT agentūros „Capital Real Estate” brokeris Šarūnas Kaniava.

Kotedžai pigesni už butus

Ober-haus duomenimis, šiek tiek už Pilaitės, Pašilaičių pakraštyje Tarandėje ir Gineitiškėse ar Kalnėnuose, Pavilnyje - atokesniuose, tačiau miesto ribose esančiuose rajonuose, iki kurių važiuoja ir viešasis transportas, pastaruoju metu sujudimas - dygsta kotedžai. O jų kaina - beveik tokia pati, kaip standartinių būstų daugiabučiuose. Šiuo metu pigiausi naujos statybos butai Vilniuje kainuoja maždaug 1100 eur už kv. m. Pasak Š. Kaniavos, kotedžų kaina mažesnė - apie 1000 eur už kv.m.

„Iki šių rajonų važiuoja ir viešasis transportas, o tai reiškia, kad keliai ir privažiavimai geri. Pats išanalizavau, kad nuo dabar Tarandėje statomų kotedžų iki stotelės nueisite greičiau negu nuo kai kurių naujos statybos daugiabučių Perkūnkiemyje. Minusas tik tas, kad parduotuvės ar sporto klubai jums bus toliau, iki jų pėsčiomis nenueisite. Tačiau ir tai tikriausiai tik laiko klausimas, jei bus paklausa, tikėtina, kad netoli naujakurių kursis ir jiems reikalingi verslai”, - teigia Š. Kaniava.

NT ekspertas paaiškino ir tai, kodėl kotedžą pirkti kai kuriais atvejais labiau apsimoka negu butą. Pagrindinė priežastis - kotedžams statyba greitesnė, be to, jų dažnai imasi mažesni NT vystytojai, kurie yra lankstesni ir lengviau prisitaiko prie klientų poreikių.

„Daugiabutis yra ypatingas statinys, jį suprojektuoti ir gauti leidimus statyti yra sudėtingiau, be to, ilgiau užtrunka ir procesas, kol pastatas pripažįstamas tinkamu naudoti. Pabaigti daugiabučio projektą prireikia metų ar pusantrų. Visa tai atsiliepia galutinei kainai, kurią moka pirkėjas. Tuo tarpu kotedžai yra mažaaukštė statyba, viename žemės sklype jų įrengiama nuo 2 iki 4. Pastatyti kotedžus yra paprasčiau, tam gali pakakti ir pusmečio. Sutaupoma laiko, kartu ir pinigų, todėl pirkėjams galima pasiūlyti patrauklesnes kainas”, - paaiškino Š. Kaniava.

Butai mažėja

Kitas dalykas, apie kurį dažnai nė neįtaria pirkėjai - kotedžų statytojai yra labai lankstūs ir pirkėjams dažnai gali pasiūlyti ne tik nuolaidas, bet ir patrauklius atsiskaitymo už būstą būdus.

„Žmonės dažnai nedrįsta klausti, mano, kad geresnių sąlygų neišsiderės, tad net nepabando. Tačiau su mažaaukštės statybos vystytojais galima susitarti netgi dėl mokėjimų atidėjimų, jeigu yra toks poreikis. Brokeriai visada atranda variantų, tinkančių abiems pusėms”, - teigia Š. Kaniava.

Tad kodėl pirkėjai vis dar dairosi į būstus ir kodėl statytojai nesiima daugiau kotedžų projektų? Š. Kaniava sako, kad taip nutinka dažniausiai dėl nusistovėjusių stereotipų.

„Kai kurie vis dar galvoja, kad kotedžas gali būti mažiausiai 100 kv. m. ploto. Tačiau dabar jie statomi ir 70 kv.m. ploto. Be to, iš pirmo žvilgsnio butas pigesnis. Pavyzdžiui, 65 kv. m. dydžio buto kaina 80 tūkst. eurų. Šiek tiek didesnis kotedžas bus kiek brangesnis, tačiau jeigu prie buto kainos pridėsite automobilio stovėjimo vietos ir sandėliuko, be kurių gyventi nepatogu, kainas - bendra suma skirsis gal tik keliais tūkstančiais ir mokant paskolą jausis minimaliai” - skaičiavo Š.Kaniava.

Vis dėlto, kotedžų sektoriui Š.Kaniava prognozuoja augimą ir pokyčius. „Statistika rodo, kad iš viso šiemet Vilniuje planuojama pastatyti apie 550 individualių namų bei kotedžų. Klientai labai domisi ir noriai perka pilnai įrengtus kotedžus, o ne tik plikas sienas, tad ateityje daugės tokių būstų, kurie jau beveik pritaikyti gyventi”, - pridūrė Š.Kaniava.

Tuo tarpu butų statytojai gyvenamąjį plotą vis labiau mažina - toliau populiarėja nedideli, maždaug 30 kv. m. dydžio butai. Individualius namus renkasi tie, kuriems reikia daugiausiai privatumo ir erdvės kieme. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2020-07-09 09:44
Nekilnojamojo turto projektų plėtros ir valdymo įmonė „Citus“ Kaune, Dainavos ir Žaliakalnio rajonų sankirtoje pradėjo statyti „Klevų namus“ – investicija siekia apie 8,8 mln. eurų. Statybos darbai pradėti birželio mėnesį, o 80 proc. statybos baigtumą planuojama pasiekti per 10 mėn. – 2021 m. antrąj...
nuotrauka
2020-07-08 11:46
Šiaulių bankas suteikė paskolą EIKA valdomo gyvenamųjų namų projekto Naujamiestyje „Baltas lapas“ II statybų etapui. 5 mln. EUR suma suteikiama trejiems metams.
nuotrauka
2020-07-08 11:41
2020 m. birželio mėnesį Vilniaus ir Kauno naujos statybos butų rinkoje antrą mėnesį iš eilės fiksuojamos augančios realizacijos apimtys. Tuo tarpu Klaipėdoje jos išliko panašiame lygyje kaip ir šių metų gegužės mėnesį.
nuotrauka
2020-07-07 11:26
Darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Kaune užbaigė paskutinį – 9-ąjį – gyvenamųjų namų kvartalo „Šilo namai“ statybų etapą. Čia pastatytas 8 aukštų daugiabutis, kuris, kartu su 11 anksčiau iškilusių namų, suformuoja gamtos apsuptyje ant Nemuno šlaito įsikūrusį šiuolaikišką daugiabučių kvart...
nuotrauka
2020-07-03 09:44
Vilniaus Viršuliškių mikrorajone įkasta projekto „Viršuliškių stogai“ statybų pradžios kapsulė. Trijuose 11-os aukštų daugiabučiuose bus įrengti 157 butai, o juos supančios viešosios erdvės bus sutvarkytos ir atnaujintos. Į projektą investuojama 12 mln. eurų, jį vysto nekilnojamojo turto plėtros ben...
nuotrauka
2020-06-30 10:23
„Rinvest“ skelbia apie naujo butų projekto „Šeškinės 55“ statybų pradžią. Sostinės Šeškinės rajone statomame daugiabutyje iš viso bus įrengti 25 vieno, dviejų arba trijų kambarių butai.
nuotrauka
2020-06-29 14:30
„Galio Group“ sostinės teritorijoje tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvių plėtos daugiafunkcį projektą. Šiuo metu nenaudojamoje teritorijoje bendrovė planuoja pastatyti daugiabučių namų kompleksą, kur būtų įrengta apie 280 butų ir beveik 2000 kv. m komercinių patalpų pirmuose namų aukštuose.
nuotrauka
2020-06-25 10:20
Bendrovė „Citus“ sostinėje, Burbiškėse valdomame projekte „Miško ardai“, pradeda statyti antrą iš trijų projekto etapų su 119 butų. Šį etapą planuojama baigti 2021 m. antrą ketvirtį ir investuoti apie 9,6 mln. eurų.
nuotrauka
2020-06-23 10:42
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja daugiau kaip 4 mln. eurų į gyvenamąjį pastatą su stogo terasa Naujamiesčio ir Stoties rajonų sankirtoje. Projektas „Storyline“ – 69 butų kompleksas netoli senamiesčio, ir šalia būsimo daugiafunkcio mobilumo, verslo ir laisvalaikio centro „Vilnius Connect...
nuotrauka
2020-06-22 09:52
„Grand House LT“ skelbia apie galutinai užbaigtą pirmąjį Antežerių kvartalo statybų etapą ir pirmųjų gyventojų įkurtuves. Šiuo metu jau užbaigti 68 kotedžai bei pilnai išvystyta kvartalo infrastruktūra.
nuotrauka
2020-06-19 09:26
2020 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2019 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 2,6 proc.
nuotrauka
2020-06-12 09:25
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 metų gegužės mėnesio reikšmė nepakito (2020 metų balandį buvo fiksuojamas 0,1% augimas). Bendras butų kainų lygis ...
nuotrauka
2020-06-11 11:39
„Lietuviams dar nėra įprasta poilsiauti ar dirbti ant stogo, daugelis net neįsivaizduoja, kad stogas gali būti panaudojamas kaip puiki bendro laisvalaikio ar pramogų erdvė. Daugiabučių stogų kultūra pas mus dar tik kuriasi, tai naujas reiškinys. Kitaip nei tokiuose pasaulio didmiesčiuose kaip London...
nuotrauka
2020-06-11 09:17
Druskininkų savivaldybės administracija paskelbė buvusios sanatorijos „Nemunas“ pastatų ir jiems priskirto 2,1513 ha žemės sklypo Liepų g. 1 viešą elektroninį pardavimo aukcioną.
nuotrauka
2020-06-10 09:43
Gyvenamasis būstų fondas 2019 m. gruodžio 31 d. duomenimis, palyginti su 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu, padidėjo 10,4 tūkst. butų (0,7 proc.) ir sudarė 1,5 mln. būstų, remdamasis valstybės įmonės Registrų centro Nekilnojamojo turto kadastro ir registro duomenų bazės duomenimis, praneša Lietuvos stat...
nuotrauka
2020-06-08 13:20
Nekilnojamojo turto projektų plėtros ir valdymo įmonė „Citus“ Vilniuje, Lazdynėliuose pradeda statyti projektą „Būk čia“, į kurį investuos apie 7 mln. Eur. Statybos darbus projekte „Būk čia“ planuojama pradėti birželio 8 d., o 80 proc. statybos baigtumą pasiekti maždaug per 10 mėn. – 2021 m. balandž...
nuotrauka
2020-06-08 09:39
Naujausiais duomenimis, dalijasi „Ober-Haus“, 2020 m. gegužės mėnesį šalies ir didmiesčių butų pardavimų statistikoje fiksuojami tiek neigiami, tiek ir teigiami rodikliai. Visų pirma, šiame būsto segmente toliau fiksuojamas mažėjantis bendras rinkos aktyvumas.
nuotrauka
2020-06-05 11:10
„Eika“ pasirašė valdomo NT projekto Šv. Stepono gatvėje 33, Vilniuje, projektavimo darbų sutartį su „Senojo miesto architektais“, kurie yra skelbto uždaro architektūrinio konkurso nugalėtojai. Remiantis šia sutartimi pradedami dėlioti plėtros planai projekte, kurį sudarys dvi dalys ir kartu du korpu...
nuotrauka
2020-06-04 12:57
Paskutinysis pavasario mėnuo pagal oficialiai įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių vis dar atsiliko nuo ilgalaikio vidurkio, tačiau tam tikrose NT objektų kategorijose jau buvo galima matyti ir atsigavimo ženklų, skelbia sukauptus įregistruotų NT sandorių duomenis analizuojantis Re...
nuotrauka
2020-06-02 11:10
Karantino statistika buvo negailestinga: Vilniaus būsto rinka balandį patyrė seniai matytą nokautą po itin rezultatyvios metų pradžios. Dalis nekilnojamojo turto (NT) rinkos analitikų ir ekonomistų prognozavo, kad ši letargo būsena gali užsitęsti, tačiau tam tikri ženklai rodo, kad rinka pamažu atsi...

Statybunaujienos.lt » NT projektai